Książki które uczą

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Kolejny podcast o książkach.
Data dodania: 2017-08-04 23:26:28
Data aktualizacji: 2021-03-07 13:15:06
Audycji w katalogu: 85
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 3 miesiące temu
Kochaj najlepiej jak potrafisz – Stefanie Stahl
Czy każdy może stworzyć udany związek? Patrząc na rosnącą liczbę rozwodów i spadek liczby małżeństw można łatwo wnioskować, że… Nie. Udane związki to rzadkość i nie każdy umie w relacje. Jednak autorka tej książki twierdzi, że prawie każdy może stworzyć udany związek! Ale tylko, jeśli nauczy się zachowywać równowagę pomiędzy dopasowywaniem się, a posiadaniem własnego […] Artykuł Kochaj najlepiej jak potrafisz – Stefanie Stahl pochodzi z serwisu Książki Które Uczą .
pobierz 39.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Wyloguj swój mózg – Anders Hansen
“Wyloguj swój mózg” to oparty na analizie wielu badań naukowych poradnik, który tłumaczy jaki wpływ na naszą psychikę i samopoczucie mają ogólnie dostępna elektronika i wszechobecne media. Pokazuje, krok po kroku, z jakimi problemami mierzymy się dziś jako ludzie, skąd one wynikają, a także w jaki sposób sobie z nimi radzić. Dzisiaj każdy z nas, […] Artykuł Wyloguj swój mózg – Anders Hansen pochodzi z serwisu Książki Które Uczą .
pobierz 21.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Nawyk Samodyscypliny – dr Neil Fiore
Zazwyczaj nas uczono, że odkładanie działania stanowi problem. To powoduje, niestety, tylko pogorszenie sytuacji, zrzucając na osobę odwlekającą winę za wybór tak groźnego nawyku. Wszyscy wokół mówią: „Musisz zadbać o lepszą organizację. Po prostu tak zrób”. To może czasem pomóc, jednak tak naprawdę nie rozwiązuje problemu. W książce “Nawyk samodyscypliny” dr Neil Fiore skupia się […] Artykuł Nawyk Samodyscypliny – dr Neil Fiore pochodzi z serwisu Książki Które Uczą .
pobierz 41.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Drive – Daniel Pink
Kiedy chodzi o motywację, istnieje ogromna luka pomiędzy tym, co robi biznes, a tym, co od kilkudziesięciu lat wie nauka. I nie tylko w przypadku biznesów, ale także naszych indywidualnych dążeń robimy rzeczy, które wcale tej motywacji nie pomagają, a czasem wręcz jej szkodzą. Dlatego dzisiaj chcę wam polecić książkę “Drive” Daniela Pinka, która niesamowicie […] Artykuł Drive – Daniel Pink pochodzi z serwisu Książki Które Uczą .
pobierz 29.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Ego to Twój wróg – Ryan Holiday
„Ego to twój wróg” To słowa, które autor tej książki – Ryan Holiday – wytatuował sobie na prawym przedramieniu. Są dla niego źródłem ukojenia i pokazują drogę, którą nie chcę dążyć w swoim życiu. Drogę samolubnego dążenia, samozachwytu, i trwania w nieracjonalnych przekonaniach tylko dlatego, że nie potrafi się przyznać do błędu. Jak sam tłumaczy […] Artykuł Ego to Twój wróg – Ryan Holiday pochodzi z serwisu Książki Które Uczą .
pobierz 34.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
6 filarów poczucia własnej wartości – Nathaniel Branden
Książka “6 filarów poczucia własnej wartości” to obowiązkowa pozycja dla każdego, kto przynajmniej raz w życiu pomyślał, że jego życie jest bez sensu. Omawia 6 elementów niezbędnych do tego, byśmy idąc przez życie czuli się warci każdego odwiedzonego miejsca i każdego postawionego kroku. Ta książka jest dla Ciebie, jeśli: masz niskie poczucie własnej wartości często […] Artykuł 6 filarów poczucia własnej wartości – Nathaniel Branden pochodzi z serwisu Książki Które Uczą .
pobierz 68.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
KKU#40 – Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata – Tomek Michniewicz
Zapał, z jakim śledzimy losy pięknych, sławnych i bogatych jest tak wielki, że niemożliwy do zmierzenia. Inspirujemy się ich życiem, szukamy podobnych doświadczeń i staramy się przekładać to na nasze życie w nadziei, że stanie się równie fascynujące. Jeśli trochę znudziło Cię ciągłe czytanie o Bilu Gates’ie czy Steve’ie Jobsie, to mam dla Ciebie książkę, […] Artykuł KKU#40 – Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata – Tomek Michniewicz pochodzi z serwisu Książki Które Uczą .
pobierz 20.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
KKU#39 – Sapiens – Yuval Noah Harari
Wiele książek i autorów deklaruje, że swoim przekazem chce zmienić świat. Yuval Noah Harari pięknie pokazuje drugą stronę – co się może z nami stać, jeśli nie przestaniemy tego świata na siłę zmieniać. A dokonuje tego analizując dogłębnie pochodzenie i rozwój naszego gatunku na przestrzeni czasów. Na nieszczęście okazaliśmy się być… Albo nie powiem, Przesłuchajcie […] Artykuł KKU#39 – Sapiens – Yuval Noah Harari pochodzi z serwisu Książki Które Uczą .
pobierz 35.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
KKU#39 - Sapiens - Yuval Noah Harari
Wiele książek i autorów deklaruje, że swoim przekazem chce zmienić świat. Yuval Noah Harari pięknie pokazuje drugą stronę - co się może z nami stać, jeśli nie przestaniemy tego świata na siłę zmieniać. A dokonuje tego analizując dogłębnie pochodzenie i rozwój naszego gatunku na przestrzeni czasów. Na nieszczęście okazaliśmy się być... Albo nie powiem, Przesłuchajcie i dowiedzcie się sami.
pobierz 35.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
KKU#38 – Strategia Lean – Radek Drzewiecki
Dlaczego w wielkich firmach ludzie nie mogą doczekać się piątków? Dlaczego tak wiele osób przychodzi do pracy odbębnić godziny i “wysiedzieć swoje”, zamiast faktycznie realizować swój potencjał i być częścią czegoś większego? Chciałbym to wiedzieć. I Ty prawdopodobnie też, więc zapraszam Cię do zapoznania się z książką “Strategia Lean” autorstwa Radka Drzewieckiego. Ta książka jest […] Artykuł KKU#38 – Strategia Lean – Radek Drzewiecki pochodzi z serwisu Książki Które Uczą .
pobierz 30.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
KKU#38 - Strategia Lean - Radek Drzewiecki
Dlaczego w wielkich firmach ludzie nie mogą doczekać się poniedziałków? Dlaczego tak wiele osób przychodzi do pracy odbębnić godziny i "wysiedzieć swoje", zamiast faktycznie realizować swój potencjał i być częścią czegoś większego? Chciałbym to wiedzieć. I Ty prawdopodobnie też, więc zapraszam Cię do zapoznania się z książką "Strategia Lean" autorstwa Radka Drzewieckiego.
pobierz 30.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi – Dale Carnegie
Nawiązywanie kontaktów z ludźmi to trudna sztuka. Czasem jedno niewłaściwe słowo może zburzyć wieloletnią przyjaźń, a dobrze dobrane sprawić, że ludzie nigdy Cię nie zapomną. Oczywiście w pozytywnym sensie. Jak więc sprawić, by inni zamiast ingorować zaczęli Cię lubić. O tym opowiem dzisiaj na podstawie książki-klasyka, czyli “Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” autorstwa […] Artykuł Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi – Dale Carnegie pochodzi z serwisu Książki Które Uczą .
pobierz 53.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
KKU#37 - Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi - Dale Carnegie
Nawiązywanie kontaktów z ludźmi to trudna sztuka. Czasem jedno niewłaściwe słowo może zburzyć wieloletnią przyjaźń, a dobrze dobrane sprawić, że ludzie nigdy Cię nie zapomną. Oczywiście w pozytywnym sensie. Jak więc sprawić, by inni zamiast ingorować zaczęli Cię lubić. O tym opowiem dzisiaj na podstawie książki-klasyka, czyli "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi" autorstwa Dale'a Carnegie'ego. ## Ta książka jest dla Ciebie, jeśli: - chcesz budować lepsze relacje z ludźmi - masz konflikty, które chcesz zażegnać, ale nie wiesz jak to zrobić - zarządzasz zespołem i chcesz, żeby działał sprawnie - zajmujesz się wychowaniem dzieci - chcesz nauczyć się jak przekonać innych do swojego punktu widzenia ## Dowiesz się z niej: - jak sprawić, by inni Cię lubili - jak przekonać ludzi do swojego zdania - co robić, by skłonić innych do zmiany postępowania - jak zwracać uwagę na błędy, by nie urazić drugiej strony - jak zjednać sobie ludzi
pobierz 53.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Podcastowy Dzień Dziecka 2019
Cytując życie – wszyscy jesteśmy dziećmi naszych ojców i matek. Niezależnie od wieku, statusu czy zawodu – każdy z nas był dzieckiem. A dzieciom towarzyszą bajki i wiersze. Tego typu opowieści są z nami od zarania dziejów. Tak przekazywaliśmy sobie informacje ze świata, rady i uniwersalne przesłania. Bajki uczą i bawią jednocześnie, więc wraz z […] Artykuł Podcastowy Dzień Dziecka 2019 pochodzi z serwisu Książki Które Uczą .
pobierz 12.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Z Wielką Odwagą – Brené Brown
Co ma wspólnego odwaga z wrażliwością? Jak się okazuje, więcej, niż możesz przypuszczać. I choć na początku oba te terminy wydają się całkiem odrębne, to łączy je jedna myśli. “Pokazanie wrażliwości wymaga odwagi” I właśnie o tym pisze Brené Brown w książce “Z wielką odwagą”, gdzie opisuje historie, podaje przykłady, a przede wszystkim wyjaśnia jak […] Artykuł Z Wielką Odwagą – Brené Brown pochodzi z serwisu Książki Które Uczą .
pobierz 76.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
KKU#36 - Z Wielką Odwagą - Brene Brown
Co ma wspólnego odwaga z wrażliwością? Jak się okazuje, więcej, niż możesz przypuszczać. I choć na początku oba te terminy wydają się całkiem odrębne, to łączy je jedna myśli. "Pokazanie wrażliwości wymaga odwagi" I właśnie o tym pisze Brené Brown w książce "Z wielką odwagą", gdzie opisuje historie, podaje przykłady, a przede wszystkim wyjaśnia jak wielkim darem jest wrażliwość i jak pomaga ona pokonać wstyd. Ta książka jest dla Ciebie, jeśli: - każdego dnia towarzyszy Ci wstyd - chcesz być bardziej pewny siebie - masz w sobie wrażliwość, ale odstraszasz nią innych - chcesz być lepszym rodzicem lub liderem Z tej książki dowiesz się: - czym są wrażliwość, odwaga, wstyd i autentyczność - jak pokonać wstyd w dowolnej sytuacji - jak wrażliwość pomaga budować pewność siebie - jak zbudować silne poczucie własnej wartości Link do notatek: - [link] Link do całości książki: - [link]
pobierz 76.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
KKU#35 - Dołek - Seth Godin
W każdej chwili życia podejmujemy decyzje. Jedne dotyczą wyborów codziennych, jak np. zjeść owsiankę czy kanapkę, a inne dotyczą spraw wyższej wagi. Zmiany pracy, trwania w związku, czy rezygnacji z projektu. Wybranie właściwej drogi jest trudne i często robimy to pochopnie, bez zastanowienia, żałując później swoich decyzji. Z drugiej strony zdarza się, ze trwamy w tym bagienku dokupując wciąż nowe meble do wyposażenia, zamiast jak najszybciej się z niego wydostać. Jak więc wybrać właściwą drogę? Pisze o tym Seth Godin w swojej książce “Dołek”. Ta książka jest dla Ciebie, jeśli: - jesteś przed podjęciem ważnej decyzji - zastanawiasz się nad kolejnym krokiem życiowym - masz problem z odpuszczaniem, lub odpuszczasz zbyt łatwo - chcesz być najlepszy w tym, co robisz Z tej książki dowiesz się: - dlaczego rezygnujemy pochopnie i jak z tym skończyć - jak podejmować lepsze decyzje - jak być najlepszym w tym, co robisz - jak pokonać największą przeszkodę – siebie samego - jak zrozumieć moment, w którym warto zrezygnować Wersja tekstowa na blogu: [link]
pobierz 36.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Brené Brown – Dary Niedoskonałości
Dary niedoskonałości, czyli odwaga, współczucie i budowanie więzi to elementy życia autentycznego. A czym jest życie autentyczne? O tym w dzisiejszym odcinku! Wraz z Agatą Gibek, która na co dzień (poza byciem mamą) jest wirtualną asystentką i współprowadzi bloga Ptasie Opowieści rozmawiamy o książce Brené oraz o tym, czym jest dla nas życie autentyczne. Ta książka […] Artykuł Brené Brown – Dary Niedoskonałości pochodzi z serwisu Książki Które Uczą .
pobierz 71.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
KKU#34 - Dary Niedoskonałości - Brene Brown
Dary niedoskonałości, czyli odwaga, współczucie i budowanie więzi to elementy życia autentycznego. A czym jest życie autentyczne? O tym w dzisiejszym odcinku! [link]
pobierz 71.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Atomowe Nawyki – James Clear
Dlaczego jest nam łatwiej sięgnąć po cukierka siedząc przy komputerze, niż wyjść na 30 minutowe bieganie po powrocie z pracy? Dlaczego robimy rzeczy, które nam szkodzą, a pomimo tego tak ciężko nam z nich zrezygnować? Jak wygląda proces zmiany i tworzenia nawyku? Tego i wiele więcej dowiesz się z książki Atomowe Nawyki, której autorem jest […] Artykuł Atomowe Nawyki – James Clear pochodzi z serwisu Książki Które Uczą .
pobierz 38.4 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek