Zaczepieni

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast popkulturowy prowadzony przez Piotra Kitę i Macieja Krawczyka - dwóch pasjonatów wszystkiego, co tworzy współczesną kulturę masową. UWAGA, sypiemy SPOILERAMI na lewo i prawo. Nie ma taryfy ulgowej!
Data dodania: 2017-08-27 14:45:41
Data aktualizacji: 2019-01-14 20:00:12
Audycji w katalogu: 62
Stan:
Zapomniany przez Boga (archiwalny)
opublikowany 2 lata temu
Zaczepki na świąteczne skarpetki prezentowe, czyli Zaczepieni Bonus
Ho, ho, khe, khe... kłaczek. Zapraszamy was serdecznie do wysłuchania świąteczno-noworoczno-podsumowującego 2018 rok odcinka. Tak jak wspominaliśmy w ostatnim odcinku, z nowym sezonem podcastu wracamy w styczniu 2019. Ale żeby umilić wam ten czas przygotowań do, w domyśle, świąt nagraliśmy specjalny odcinek! A czy te święta są dla was komercyjne, przereklamowane, czy ideologicznie lub emocjonalnie ważne (niepotrzebne skreślić), to już sami musicie zdecydować
pobierz 88.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Zbrodnicze Zaczepienie, czyli Zaczepieni 060
Zapraszamy do wysłuchania sześćdziesiątego odcinka podcastu Zaczepieni. Jest to ostatni odcinek… Sezonu pierwszego! Od stycznia 2019 startujemy z nagrywaniem kolejnych odcinków projektu Podcast Zaczepieni. Zarejestrowaliśmy dla was już ponad 3 dni nagrań puszczanych non-stop. Tak jest, ponad 72 godziny! Odtworzyliście nasze nagrania 4468 razy. Pojawiamy się regularnie na 103 RSS feedach. W Polsce mieliśmy 2884 odtworzeń, w USA 725, w Wielkiej Brytanii 344, w Holandii 82, w Japonii 72, a w ostatecznym rozrachunku, od początku jego istnienia, został odsłuchany przynajmniej dwa razy w 50 krajach. Myślę, że jak na początki naszego małego eksperymentu świetnie nam wyszło. Owszem, jeszcze wiele nam brakuje do tego, żeby stać na takim poziomie, jak nasi więksi podcastowi bracia i siostry. Staramy się z całych sił, żeby dostarczać wam wartościowy kontent mówiony i pisany. Wierzcie nam, tą ponad miesięczną przerwę przeznaczamy, obok odpoczynku, na zebranie wniosków z tego, co poszło nie do końca zgodnie z naszym planem i oczekiwaniami, oraz na zebranie pomysłów na rozwój i tworzenie jeszcze lepszego kontentu. A tymczasem posłuchajcie naszych żali nad Zbrodniami Grindewalda. Bawmy się! PS Możecie się spodziewać niespodziewanego gdzieś w drugiej połowie grudnia ;) UWAGA, sypiemy SPOILER'AMI na lewo i prawo. Nie ma taryfy ulgowej! Dzisiaj rozmawiamy o: - tym, że zmarł Stan Lee :( - [link] - tym, że tatą Asha z serii Pokemon najprawdopodobniej jest… pokemon - [link] - tym, że nie będzie sony na najbliższym E3 - [link] - wrażeniach Piotra po zagraniu w South Park: The Stick of Truth - [link] - wrażeniach Piotra po skończeniu Army of Two - [link] - naszych wrażeniach i przemyśleniach po zobaczeniu filmu Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda - [link] Miłego słuchania :)
pobierz 88.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Zaczepian Rhapsody, czyli Zaczepieni 059
Zapraszamy do wysłuchania pięćdziesiątego dziewiątego odcinka podcastu Zaczepieni. Bohemian Rhapsody. Nic dodać, nic ująć. Omawiamy film, dzielimy się spostrzeżeniami dyskutujemy na temat tego, czy dzieło to jest czymś więcej, niż tylko poprawną biografią. Oprócz tego dużo kontrowersji związanych z day one patchem w Fallout 76 i garść newsów. Bawmy się! UWAGA, sypiemy SPOILER'AMI na lewo i prawo. Nie ma taryfy ulgowej! Dzisiaj rozmawiamy o: - tym, że oprócz Obsidian Microsoft kupuje InExile - [link] - tym, że Hajime Tabata odchodzi z Square, 3 z 4 dodatków do FFXV anulowane - [link] - tym, że Falout 76 dostaje dużego first day patcha - [link] - tym, że Bethesda bardzo nie chce zmienić silnika graficznego - [link] - tym, że Battlefield V bez wsparcia Ray Traicing po premierze - [link] - tym, że nVidia wymienia karty - [link] Miłego słuchania :)
pobierz 81.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Nieśmiertelne zaczepienie, czyli Zaczepieni 058
Dobrze, przyznaje się bez bicia, mam lenia [Maciej, dop. Maciej]. Nie jestem w stanie wytłumaczyć braku dłuższego wpisu niczym. Ale drodzy słuchacze naszego podcastu i czytelnicy tych wpisów, nie pozostawię was bez ciekawego artykułu na wieczór. Udało mi się wygrzebać arcyciekawy artykuł profesora Mirosława Filiciaka z czasów, kiedy był jeszcze doktorantem na UJ :) O samym profesorze możecie więcej poczytać tutaj: [link] Artykuł „DLACZEGO GRY WIOEO ZAWSZE SĄ „ZŁE”?”: [link] Gdyby nie książki Pana Filiciaka, jak „Wirtualny Plac Zabaw”, czy redagowana przez niego antologia „Światy z Pikseli”, obie polecone mi przez dr Tomasza Majkowskiego, prawdopodobnie nie zainteresowałbym się analizą gier wideo na poważnie. A tak, jestem w miejscu, w którym jestem ;) Zapraszamy do wysłuchania pięćdziesiątego ósmego odcinka podcastu Zaczepieni. Tym razem w pełnym składzie rozważamy nad tym, co się dzieje z hardcorowymi fanami marki Diablo, jak zwykle przedstawiamy garść newsów, by następnie przejść do opowiadania o tym, co nas w ostatnim czasie urzekło popkulturowo. Bawmy się! UWAGA, sypiemy SPOILER'AMI na lewo i prawo. Nie ma taryfy ulgowej! Dzisiaj rozmawiamy o: - tym, że Dzikie Konie na Zachodzie 2 zaliczają najlepszy weekend otwarcia w rozrywce - [link] - Diablo Immortal - [link] i [link] - tym, że RTX 2080 TI ma problemy z pamięcią - [link] - Piotr uzupełnia swoją recenzję Raise of the Tomb Raider - Źle się dzieje El Royale - [link] - Chilling Adventures of Sabrina - [link] - troszeczkę o Jessica Jones sezon 2 - [link] - Piotr przedstawia swoją opinię po obejrzeniu pierwszego sezonu Sense8 - [link] Miłego słuchania :)
pobierz 109.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Zgrane zaczepienie, czyli Zaczepieni 057
Zapraszamy do wysłuchania pięćdziesiątego siódmego odcinka podcastu Zaczepieni. Nie ma dzisiaj, niestety, z nami Adama. Siła wyższa. Ale za to, tradycyjnie, jest Piotr i Maciej, którzy omawiają zaskakująco dużo gier. Papierowych i komputerowych. Do tego newsiki i walka z problemami technicznymi ;) Bawmy się! UWAGA, sypiemy SPOILER'AMI na lewo i prawo. Nie ma taryfy ulgowej! Wstęp do odcinka do przeczytania tutaj: [link] Dzisiaj rozmawiamy o: - profesjonalnym graczu Fifa zbanowanym przez EA, za krytykę gry - [link] - wyprzedażach na Steam - [link] - edycji specjalnej DMC 5 - [link] - tym, że gra SCUM przestrzega – nadwaga szkodzi, również graczom - [link] - tym, że Watykan też chce złapać je wszystkie - [link] - grze planszowej „Martwa Zima” - [link] - wrażeniach Piotra po skończeniu Rise of The Tomb Raider - [link] Miłego słuchania :)
pobierz 90.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Zblazowane zaczepienie, czyli Zaczepieni 056
Zapraszamy serdecznie do wysłuchania pięćdziesiątego szóstego odcinka podcastu Zaczepieni. Dzisiaj mocno filmowo, ponieważ pochylamy się nad Hotelem Transylwania 3 i Klerem. Poza tym Piotr skończył Metro 2033 i jest z gry bardzo zadowolony. Poza tym, standardowo, masa wszelkiej maści nowinek. Bawmy się! UWAGA, sypiemy SPOILER'AMI na lewo i prawo. Nie ma taryfy ulgowej! Wstęp do odcinka do przeczytania tutaj: [link] Dzisiaj rozmawiamy o: - tym, że Dan Houser tłumaczy się ze 100-godzinnych tygodni pracy - [link] - udziale Seana Beana w Hitman 2 - [link] - tym, że Huawei chce namieszać na rynku kieszonsolek - [link] - tym, że Platynowa edycja Fallouta 76 nie będzie zawierać Fallouta 76 - [link] - tym, że Bethesda retconnuje Bractwo Stali, by pasowała do Fallouta 76 - [link] - Trailerze Star Citizen - [link] - Metro 2033 Redux - [link] - Hotel Transylwania 3 - [link] - Klerze - [link] - Na szybko o Punisherze - [link] Miłego słuchania :)
pobierz 74.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Podzielone zaczepienie, czyli Zaczepieni 055
Zapraszamy serdecznie do wysłuchania pięćdziesiątego piątego odcinka podcastu Zaczepieni. A dzisiaj jest mocno inaczej. Ze względów logistycznych byliśmy zmuszeni do nagrania odcinka w dwóch częściach, zgrabnie zmontowanych przez Piotra w jeden. A w nim pastwimy się troszkę nad Venom i w ramach równowagi opiewamy grę Florence. Oprócz tego sporo newsów i komentarzy do bieżących zdarzeń ze świata popkultury. Bawmy się! UWAGA, sypiemy SPOILER'AMI na lewo i prawo. Nie ma taryfy ulgowej! Wstęp do odcinka do przeczytania tutaj: Dzisiaj rozmawiamy o: - tym, że Microsoft kupuje Obsidian - [link] - tym, że James Gunn wyreżyseruje Legion Samobójców 2 - [link] - tym, jak Ubisoft nabija się z EA w nowej odsłonie Assassin’s Creed - [link] - tym, że gry Paradoxu będą miały update silnika - [link] - tym, że prawdopodobnie Rockstar pracuje nad Bully 2 - [link] - wybranej obsadzie serialu Wiedźmin - [link] - filmie Venom - [link] - grze Florence - [link] Miłego słuchania :)
pobierz 104.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Zaczepiona odyseja, czyli Zaczepieni 054
Dopadła mnie [Macieja, dop. Maciej]. Podstępna, zimna i kolorowa. Jesień bezpardonowo zaatakowała. Na początku ukrywała się za ciepłymi promykami słońca. Obiecywała, że jeszcze będę mógł założyć letnie ubranie i komfortowo spacerować do późna. Dała nadzieję, a ja głupi uwierzyłem. Zgodziłem się na warunki jakie postawiła. I co mam z tego teraz? Zawijam się w kocowe burrito, biorę pada do ręki i próbuje skończyć ten nieszczęsny Bastion. Albo uruchamiam Netflixa i zatapiam się w historie, jakie przygotowali dla nas scenarzyści, reżyserowie, czy animatorzy. Z tego wszystkiego nie skonsumowałem żadnej mądrej rzeczy, która skłoniłaby mnie do głębszych przemyśleń. Jakoś nie mogę zabrać się za czytanie książek, jedyne co daje radę chłonąć, to artykuły z czasopism takich, jak Pixel albo Pismo. Tych znowuż nie ma sensu streszczać, bo same w sobie są na tyle ciekawe, że zachęcam was do odkrywania ich we własnym zakresie (nie, to nie chamska reklama, ja po prostu lubię te czasopisma, prenumeruje je i bez względu na wszystko będę je polecał :P ). Ale, jeśli spodobała wam się moja recenzja gry Machinarium, którą linkowałem tydzień temu, to może spodoba wam się następna. Tiny Bang Story to spokojna i urocza gra HOPA. Spróbujecie i dajcie znać, czy wam się też spodobała :) [link] Zapraszamy serdecznie do wysłuchania pięćdziesiątego czwartego odcinka podcastu Zaczepieni. Odcinek jest totalnie zdominowany przez Assassin’s Creed: Odyssey, którego obecnie ogrywa Adam. Gra, z opisów grającego, broni się i rzeczywiście wydaje się być najlepszą odsłoną serii od niezapomnianej i kultowej już części drugiej. Oprócz tego sporo newsów i komentarzy do bieżących zdarzeń ze świata popkultury. Bawmy się! UWAGA, sypiemy SPOILER'AMI na lewo i prawo. Nie ma taryfy ulgowej! Dzisiaj rozmawiamy o: - tym, że szef Ubisoft twierdzi, że branży growej brakuje duszy (a przynajmniej powinna jej mocniej szukać) - [link] - tym, że w 2019 będzie odświeżona wersja Switch - [link] - tym, że Pokemon Red zostało odtworzone w Minecrafcie - [link] - tym, że Ktoś robi Baldur’s Gate 3 - [link] - tym, że Finałowy sezon The Walking Dead otrzyma zakończenie - [link] - nowym projekcie streamingowym Microsoftu - [link] - tym, że Banksy zniszczył na aukcji swoją własną pracę wartą 1,4 miliona dolarów - [link] - tym, że Irlandia stwierdza że loot boxy są ok - [link] - tym, że Techland robi beep - Call of Juarez - [link] - tym, że Nowe kary AMD są już tuż tuż - [link] - drugim trailerze do dzikich koni na zachodzie 2 - [link] - pierwszych wrażeniach Adama po zagraniu w AC: Odyssey - [link] Miłego słuchania :)
pobierz 98.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Zjeść ciastko i zaczepić o ciastko, czyli Zaczepieni 053
Czasem bywa tak, że człowiek [Maciek, dop. Maciek] totalnie nie ma pomysłu na wpis. Wszystko co ciekawe z ostatniego tygodnia, zdaniem Zaczepionych, zostało omówione w tym odcinku. Nic dodać nic ująć. Sam, ze względu na jesień, dopiero nadrabiam zaległości i zbieram materiały na opisanie wam ciekawych przemyśleń. Dlatego zdecydowałem się tym razem odesłać was do mojej recenzji gry Machinarium, jaką opublikowałem szmat czasu temu na łamach Arhn.eu. To piękna i mega ciekawa gra przygodowa, idealnie na zimne październikowe wieczory :) [link] Zapraszamy serdecznie do wysłuchania pięćdziesiątego trzeciego odcinka podcastu Zaczepieni. Nie mogło w nim zabraknąć naszego komentarza do SapekGate. Staramy się nie oceniać, rozmawiać. Jak nam wyszło? Posłuchajcie sami. Oprócz tego masa trailerów i newsików z ostatniego tygodnia. Bawmy się! UWAGA, sypiemy SPOILER'AMI na lewo i prawo. Nie ma taryfy ulgowej! Dzisiaj rozmawiamy o: - trailerach, które wrzucaliśmy na naszą grupę, o tutaj: [link] - trybie battle royale w grze Doom z 1993 roku - [link] - tym, że Sony wreszcie zgadza się na cross-play - [link] - tym, że Telltale games szuka nowych ludzi do skończenia The Walking Dead - [link] - save’ach gier w chmurze od Nintendo - [link] - tym, że Andrzej Sapkowski domaga się od CD Projektu zapłaty co najmniej 60 mln zł - [link] - projekcie Google Project Stream - [link] - filmie Netflix „Next Gen” - [link] - trochę innym trailerze „Bohemian Rhapsody” - [link] Miłego słuchania :)
pobierz 91.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Zaczepienie z niebytu, czy tylko wyrąbany pieniek, czyli Zaczepieni 052
Serdecznie zapraszamy do przesłuchania obecnego odcinka, w którym obiecaliśmy choremu Piotrowi, że będziemy zważać na jego stan i odciążymy go z opowiadania, po czym ciężko nam dojść do głosu. Czemu? Bo Piotr się rozkręca i jakoś tak ciężko nam było mu przerywać. Mówił ciekawie, był przygotowany, no i chyba jednak troszkę mu się na chorobowym nudziło ;) Wstęp do odcinka do przeczytania tutaj: [link] UWAGA, sypiemy SPOILER'AMI na lewo i prawo. Nie ma taryfy ulgowej! Dzisiaj rozmawiamy o: - ciągu dalszym przebojów z crossplay w wykonaniu Sony - [link] - tym, że EA wycofuje się z dziwnych kosmetycznych itemów - [link] - Nintendo i ich podejściu do online service - [link] - tym, że Telltale Games odchodzi w paskudnym stylu - [link] - tym, że 16 krajów podpisuje porozumienie przeciw loot boxom - [link] - tym, że Australia stwierdza że loot boxy to gambling - [link] - nowych kartach graficznych - [link] i [link] i [link] - piątym sezonie BoJack Horseman - [link] - pierwszym sezonie serialu Hilda - [link] - nowym trailerze Dup… Death Stranding - [link] Miłego słuchania :)
pobierz 103.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Znaleźli sposób na zaczepienie, haki ich nienawidzą, wystarczy tylko Zaczepieni 051
Zapraszamy do odsłuchania pięćdziesiątego pierwszego odcinka podcastu. W tym odcinku obrodziło newsikami i giereczkami. Trochę anime, no i Piotr recenzuje całą sagę książek. Serdecznie zapraszamy do odsłuchania nagrania. Bawmy się! Wstęp do odcinka do przeczytania tutaj: UWAGA, sypiemy SPOILER'AMI na lewo i prawo. Nie ma taryfy ulgowej! Dzisiaj rozmawiamy o: - tym, że 2K namawia graczy, żeby Ci nakłaniali rząd do wycofania banu na loot boxy - [link] - tym, że Maciej ma bulwers [jakby to było coś nowego, dop. Team Zaczepieni] o reakcje Internetu na decyzje Valve - [link] - tym, że Belgia zaskarża EA - [link] - świetnym wyniku sprzedażowym nowej gry ze SpiderManem - [link] - nowej konsoli od… Subor - [link] - tym, że Finlandia również bierze na cel lootboxy - [link] - wrażeniach Piotra po przejściu SuperHot - [link] - wrażeniach Macieja po zagraniu w Detached VR - [link] - wrażeniach Macieja po obejrzeniu anime „Miasto beze mnie” - [link] - wrażeniach Piotra po przeczytaniu „Zaginionej Floty” - [link] Miłego słuchania :)
pobierz 90.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Poduchowy łupieżca, czyli zaczepieni 050
„Była bardzo wysoka i wyglądała groźnie. Patrzyła srogo, a mówiła ochryple. Wspaniałe włosy bujnie spływały na jej biodra. Do ubioru − niezmiennie nosiła wspaniałą złotą kolię wokół szyi i wielobarwną tunikę. Na tym gruby płaszcz spięty broszą. Gdy przemawiała, chwytała włócznię, aby jeszcze bardziej przestraszyć patrzących.” ~ Kasjusz Dion Kokcejanus "Historia rzymska" 62, 2 Kiedy dowiedziałem się o istnieniu takiej władczyni, żołnierza i generała jak Boudicca byłem [Maciej, dop. Maciej] szczerze zaskoczony, ponieważ nigdy o niej nie słyszałem. Ani na lekcjach historii, ani z książek, czy rozmów ze znajomymi. Ba, postać ta pojawia się nawet w grach komputerowych, a mimo to wciąż moja droga z królową Icenów, czyli plemienia Brytów ze wschodnią części Brytanii w I wieku naszej ery, nie miała się okazji skrzyżować. Tak się składa, że identycznie nazywa się łódź naszego gościa, z którym przeprowadzamy wywiad w tym jubileuszowym, pięćdziesiątym odcinku. I stąd dowiedziałem się, że postać taka naprawdę istniała. Ale czemu akurat ta Pani miałaby być tak interesująca. Jak już wcześniej pisałem przez całe moje doczesne życie nie spotkałem się z jej sylwetką, w sumie, nigdzie. Aż do pewnego wrześniowego weekendu. W samym podkaście usłyszycie co nieco na temat Boudicci, ale bardziej w kontekście przeprowadzanego wywiadu. Postaram się wam przybliżyć jej postać przed przesłuchaniem odcinka, żebyście mieli fajniejszy i pełniejszy kontekst. Boudicca żyła w I wieku naszej ery, jak donoszą historycy, między 22 a 61 rokiem. Jej mężem był Prasutagus, który był królem Icenów. Po inwazji Rzymian na Brytanię sprzymierzył się On w 43 roku z najeźdźcą licząc na dobrobyt swojej rodziny i bezpieczeństwo swoich poddanych. Nie miał syna, za to dwie córki, dlatego w testamencie zapisał swoje królestwo na Rzym i córki, co miało zapobiec popadnięciu jego familii w ubóstwo po jego śmierci. Umowa z Rzymianami była taka, że najeźdźca zabiera terytoria a z jego rodziny robi prowincjonalną arystokrację, która miała utrzymywać się z podatków. Niestety Catus Decianus, prokurator Brytanii, okazał się być kawałem skur… kowańca i po śmierci Prastagusa uznał, że nie ma powodów, dla których miałby przestrzegać testament zmarłego i nakazał konkwistę całego majątku męża Boudicci. Do tego nakazał publiczny gwałt na jego córkach, ponieważ obecne prawo zabraniało kobietom niebędącym dziewicami na małżeństwo z mężczyznami pochodzącymi z tego samego, albo wyższego, stanu. Co automatycznie wykluczyło obie dziewczyny z jakichkolwiek praw do tronu. Zrozpaczona Boudicca postanowiła działać. Skracając całą historię, zjednoczyła plemiona południowej i zachodniej Brytanii, a następnie rozpoczęła krwawy przemarsz przez Brytanię stawiając opór wszystkim Rzymskim legionom, jakie stanęły jej na drodze. Niestety, najprawdopodobniej oprawcy jej córek udało się zbiec z Brytanii zanim Boudicca po niego przyszła, ale powstanie na dobre zaczęło się rozkręcać i zbierać coraz gęstsze żniwo rzymskich żyć. Rzym postanowił nie pozostawać bierny w tej sytuacji i wysłał większe wojska, które miały powstrzymać armię dzielnej królowej. Decydujące miejsce starcia obu armii nie jest znane, ale ze względu na ukształtowanie terenu, jakim był wąwóz, wojsko Boudicci nie miało większych szans z dobrze wyszkolonymi i wyposażonymi zastępami Rzymian. Armia Swetoniusza Paulinusa straciła w tej bitwie 400 ludzi. Brytów zginęło 80000 (włącznie z cywilami). Los Boudicci i jej córek również jest nieznany. Różne źródła podają, że albo wzięły truciznę, albo padły ofiarami epidemii. Pamięć o niej w popkulturze jednak jest wciąż żywa i można ją spotkać w grach, filmach i poematach. Prędzej, czy później, tak jak ja, na pewno natrafilibyście na jej postać. Zapraszamy do wysłuchania 50 odcinak naszego podkastu, w którym poznacie fascynującą historię galara o wdzięcznej nazwie Boudicca, na którym mieliśmy przyjemność nagrywać ten odcinek. Bawmy się! Więcej o Galarze tutaj: [link]
pobierz 60.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Skóra, w której zaczepiam, czyli Zaczepieni 049
Zapraszamy serdecznie do odsłuchania czterdziestego dziewiątego odcinka Zaczepionych, w których próbujemy odpowiedzieć na pytanie, co jest nie tak z niektórymi otwartymi światami w grach. Bawmy się! Wstęp do odcinka do przeczytania tutaj: [link] UWAGA, sypiemy SPOILER'AMI na lewo i prawo. Nie ma taryfy ulgowej! Dzisiaj rozmawiamy o: - tym, że Blizzard wyłącza lootboxy w Overwatch i Heroes of the Storm w belgijskich wersjach - [link] - tym, że trup Bioware stwierdza że Anthem będzie mniej nastawiony na rozbudowaną historię - [link] - tym, że EA opóźnia premierę Battlefielda V - [link] - tym, że demo dzikich koni na zachodzie 2 uśpiło redakcję GameStopu - [link] - tym, że Sony kontynuuje farmazony odnośnie crosspleju - [link] - tym, że prezydent Trump wciąż jest sobą - [link] - wydajności RTX 2080 TI - [link] - prawie godzinnym gameplaeju z Cyberpunk 2077 - [link] i [link] - tym, że Piotr ma po dziurki w nosie open worldów Miłego słuchania :)
pobierz 92.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
W poszukiwaniu kurzu, czyli Zaczepieni 048
Przed wami czterdziesty ósmy odcinek naszego podcastu. Bawmy się! Wstęp do odcinka do przeczytania tutaj: [link] UWAGA, sypiemy SPOILER'AMI na lewo i prawo. Nie ma taryfy ulgowej! Dzisiaj rozmawiamy o: - tym, że Valve ulepszyło Steam pod Linux i więcej gier dzięki temu się odpala na tym systemie - [link] - potencjalnych spoilerach z Avengers 4 - [link] - niespodziewanym zalewie gier Microsoftu na Steam - [link] - prawdopodobnym rozpoczęciu zdjęć do serialu „Wiedźmin” - [link] - nowej inicjatywie GOG.COM - [link] - RTX od nVidii - [link] - Cyberpunk 2077 - [link] - wrażeniach Piotra po grze w Assassin’s Creed: Origins - o anime „5 centymetrów na sekundę” - [link] - reboocie „Ghost Busters” z 2016 - [link] - filmie „Księga Ocalenia” - [link] - filmie „Przypadek 39” - [link] Miłego słuchania :)
pobierz 83.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
W poszukiwaniu kurzu czyli Zaczepieni 048
Zostawiam was z tymi dwoma cytatami. Pomyślcie o nich następnym razem, kiedy pomyślicie o tym, że kończą się wakacje młodzież i studenci wrócą do szkolnej rutyny. Nie jestem do końca pewien, czy oni mieli czas wolny na leniuchowanie ;) Przed wami czterdziesty ósmy odcinek naszego podcastu. Wstęp do odcinka do przeczytania tutaj: [link] UWAGA, sypiemy SPOILER'AMI na lewo i prawo. Nie ma taryfy ulgowej! Dzisiaj rozmawiamy o: - tym, że Valve poprawiającym działanie gier na Linuxie - [link] - potencjalnych spoilerach z Avengers 4 - [link] - niespodziewanym zalewie gier Microsoftu na Steam - [link] - prawdopodobnym rozpoczęciu zdjęć do serialu „Wiedźmin” - [link] - nowej inicjatywie GOG.COM - [link] - RTX od nVidii - [link] - Cyberpunk 2077 - [link] - wrażeniach Piotra po grze w Assassin’s Creed: Origins - o anime „5 centymetrów na sekundę” - [link] - reboocie „Ghost Busters” z 2016 - [link] - filmie „Księga Ocalenia” - [link] - filmie „Przypadek 39” - [link] Miłego słuchania :)
pobierz 83.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Silver zaczep, czyli Zaczepieni 047
Przed wami czterdziesty siódmy odcinek podcastu Zaczepieni! 47, to jak liczba atomowa srebra, albo jak numer agenta z Hitmana! To nie w kij dmuchał :) Wstęp do odcinka do przeczytania tutaj: [link] UWAGA, sypiemy SPOILER'AMI na lewo i prawo. Nie ma taryfy ulgowej! Dzisiaj rozmawiamy o: - Microsoft Andromeda - [link] - tym, że sir Patrick Stewart będzie narratorem nowej, polskiej, gry „My Memory Of Us” - [link] - tym, że Twitch będzie miał reklamy nawet w płatnych kontach - [link] - nowych kartach Intela - [link] - tym, dlaczego nie będzie streamingu gier na GOG - [link] - tym, co wiemy na temat GeForce RTX - [link] i [link] - tym, co powiedział CEO EA o graczach - [link] i [link] - trailerze Life was not so strange before, but now it is and it has a second part that is stranger - [link] - wrażeniach Piotra po obejrzeniu „In this Corner if The World” - [link] Miłego słuchania
pobierz 85.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Zrelaksowane zaczepienie, czyli Zaczepieni 046
Wakacje, czas odpoczynku, wyjazdów i wyzbywania się stresów dnia codziennego. Zmiana otoczenia, oderwanie się od rutyny, nadrabianie zaległości, czy to rodzinnych, czy swoich prywatnych, oraz najlepszy czas na próbowanie nowych rzeczy. Można, niczym siedmioletnia Penny McDonald, o której szerzej mówimy w odcinku, wydać np. swoją grę na steam. Dlaczego? Dla przyjemności oczywiście! Ale co to jest przyjemność? Tutaj, nieoczekiwanie, z odpowiedzią przychodzi znów znany nam z poprzednich wpisów Pan Simon Sinek. Czytam kolejną książkę „Liderzy jedzą na końcu”. W rozdziale szóstym książki, zatytułowanym EDSO, możemy przeczytać o endorfinie, dopaminie, serotoninie i oksytocynie. Czterech związkach chemicznych, które dają nam naturalne szczęście. Jeśli zmagacie się z kontrolowanym bólem, np. podczas biegania, to macie do czynienia z endorfinami. Ich głównym celem jest jego maskowanie. Kiedyś było nam to potrzebne, żeby wytrzymać długie zmagania ze zdobywaniem pożywienia, dzisiaj daje nam przyjemność po ciężkim wysiłku fizycznym. Dopamina jest dużo bardziej przewrotna. Głównie opowiada za uczucie satysfakcji po zrobieniu czegoś dobrze. Jak skończmy zadanie, projekt, albo po prostu wypełniamy nasze cele. Problem z nią jest taki, że jest uzależniająca. Zarówno hazard, jak narkotyki, czy alkohol powodują jej uwolnienie do krwi. Serotonina, zwana narkotykiem przywództwa, to związek, który wydziela się do naszego organizmu, kiedy czujemy dumę i uznanie. To miłe uczucie wywołane np. ukończeniem studiów, zdobyciem jakiejś ważnej nagrody, która podnosi nasz status i uznanie wśród znajomych, czy uczucie spełnienia po napisaniu fajnego tekstu, to właśnie efekt serotoniny. Na koniec najprzyjemniejszy ze związków, czyli oksytocyna. Zakochanie, przyjaźń i miłość. Kiedy otaczamy się ludźmi, na których nam zależy i w towarzystwie których czujemy się dobrze, to uczucie, które nam towarzyszy wywołane jest przez oksytocynę. Zaufanie, życzliwość i empatia, to skutki działania tego właśnie związku. „Oksytocyna czyni z nas istoty społeczne”, jak pisze Pan Sinek. Jak widać przyjemność to kumulacja wielu czynników i związków chemicznych „pływających” w naszym ciele. Mam nadzieje, że wysłuchanie czterdziestego szóstego odcinka naszego podkastu pozwoli wam poczuć działanie przynajmniej jednego z nich ;) Bawmy się! UWAGA, sypiemy SPOILER'AMI na lewo i prawo. Nie ma taryfy ulgowej! Dzisiaj rozmawiamy o: - Gameplayu z Red Dead Redemption 2 - [link] - Wrażeniach Piotra po ukończeniu Far Cry 5 - [link] - Wrażeniach Piotr po długiej sesji grą z Dirt 4 - [link] - Komiksie Fatale - [link] - Książce Simona Sineka „Zaczynaj od Dlaczego” - [link] - tym, że Fallout 76 nie będzie na Steam - [link] - tym, jak poprawnie wymawiać nazwę konsoli Nintendo NES - [link] - siedmiolatce, która wydała swoją grę na Steam - [link] - tym, że Sir Patrick Stewart powraca do Star Trek - [link] - tym, że Oscary 2019 będą miały nową kategorię - [link] - tym, że na Discordzie kupimy już gry - [link] - tym, że IGN został oskarżony o plagiat - [link] - tym, że Niemcy zmieniły swoje prawo i jak to wpływa na popkulturę - [link] Miłego słuchania :)
pobierz 79.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Przerywane zaczepienie, czyli Zaczepieni 045
Są takie dni, jak dzisiaj, kiedy pisanie tekstów jest zwyczajnie trudne. Do tego każdy temat, jaki przychodzi do głowy, nie specjalnie związany jest z tym, o czym mówimy w tym odcinku. Oprócz jednego, a mianowicie, kiedy gra, czy to komputerowa, czy to papierowa, przestaje spełniać swoją rolę i staje się zwykłą zabawką. Jak już wiemy z lektury „Homo Ludens”, zabawa ma podłoże biologiczne, uprawia się ją z jakiejś konkretnej przyczyny. Jest antytezą powagi i wykracza poza kontekst intelektualny i społeczny. Cechują ją swobodne działanie, świadome udawanie jakiejś tymczasowej czynności lub stanu, bezinteresowność i brak konieczności zaspokajania swoich wewnętrznych pragnień. Jest to czynność odrębna, świadomie ograniczona i powtarzalna. Jesper Juul, np. w swoim tekście: Gra, gracz, świat: w poszukiwaniu sedna „growości”, proponuje następujące cechy gry. Jest ona oparta na regułach. Ma zróżnicowany, policzalne wyniki, które mają swoją konkretną wartość. Do tego liczy się wysiłek gracza włożony w ich zdobycie, ponieważ to jakie będą dla niego konsekwencje, wynikające z samej rozgrywki, jest silnie przywiązane do ostatecznego, a bardzo często też do cząstkowego, wyniku. Jest to pewien system formalny, do którego stosują się gracze, którego zastosowanie wpływa na świat wykreowany, a czasem też na ten rzeczywisty. Z tych dwóch definicji nie trudno wywnioskować, że podstawową różnicą między grą, a zabawą jest ostateczny wynik. A konkretnie jego brak, w przypadku zabawy. Gramy po to, żeby zgodnie z regułami gry osiągnąć pewien postawiony cel. Bawimy się, ponieważ bezinteresownie podajemy się działaniu sugestii udawania wykonywania innej czynności. W bieżącym odcinku Piotr podaje wyśmienity przykład płynnego przejścia z zabawki w grę, przytaczając swoją historię z Far Cry 5. Otóż sytuacja, jaka spotkała go na samym początku rozgrywki (losowy atak przeciwnika sterowanego przez komputer) jest częścią świata gry, który został wykreowany tak, żeby był dla gracza zabawką, w momencie nie podejmowania misji. Jak sam Piotr ładnie ujął sprawę, to się po prostu działo. Dopóki świat był zabawką, jego interakcja z Far Cry 5 była satysfakcjonująca. Ale w momencie, kiedy zdecydował się na granie zgodnie z regułami i wykonywanie założonych celów gra wideo straciła swój walor zabawowy i stała się wspominanym system formalnym, do którego Piotr się dostosował. Wydaje mi się, że to jest odpowiedź, a przynajmniej jej zalążek, na pytanie czy The Sims to gra typu ultimate RPG. The Sims jest swoistą zabawką, która umożliwia nam samym nadanie jej cech systemu formalnego, sterowanego pewnymi regułami. To my sami ustalamy, co może, a czego nie wybierać i dokonać nasz Sim. Podobna sytuacja, moim zdaniem, ma miejsce z każdą grą z otwartym światem, kiedy przestajemy interesować się głównym nurtem i zaczynamy „bawić” się całym światem. To jest moment, kiedy gra staje się dla gracza zabawką. A w ogóle, to już nagraliśmy dla was 45 odcinków! Zapraszam do odsłuchania bieżącego :) Bawmy się! UWAGA, sypiemy SPOILER'AMI na lewo i prawo. Nie ma taryfy ulgowej! Dzisiaj rozmawiamy o: - Wrażeniach Piotra po nagłym powrocie do Far Cry 5 - Filmie “Full Metal Jacket” - [link] - Filmie “Mechaniczna Pomarańcza” - [link] - Filmie „Ant Man & The Wasp” - [link] - Serialu “Patrick Melrose” - [link] - Tym, że gra Abstractism wylatuje ze Steama za kopanie kryptowalut w tle - [link] - Tym, że Battle Royale będzie Fifa 19 - [link] - Tym, że Elon Musk pracuje z Atari - [link] Miłego słuchania :)
pobierz 86.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Iron Hooked, czyli Zaczepieni 044
Jadąc tramwajem zacząłem przeglądać sobie nagłówki artykułów z ostatnich 24 godzin. Zawsze zaskakują mnie artykuły z Kotaku dotyczące społeczności zgromadzonej wokoło gry The Sims. Najbardziej rozśmieszyła mnie informacja, że simy umierające z powodu wypadku na deskorolce od teraz robią to w taki sposób, w jaki można by się tego spodziewać, a nie w pokraczny, simowy sposób. No i że simowe pszczoły będą rzadziej nawiedzane przez swoich opiekunów, dzięki czemu będą mniej zestresowane. Pisze wam tą relacje z innego powodu, niż tylko podziw połączony z heheszkiem. Kiedyś brałem udział we wspaniałych zajęciach prowadzonych przez dr Tomasza Majkowskiego, w których analizowaliśmy grę The Sims jako swoisty ultimate rpg system. Czym są systemy rpg i larpy. Gry typu Rule Playing Game wywodzą się bezpośrednio z gier planszowych. Konkretnie wywodzą się z gier wojennych typu szachy. Ideą gier rpg jest symulowanie bycia kimś innym w danej sytuacji i aktywne reagowanie na to, co się dzieje w grze kreowanej przez osobą zwaną mistrzem gry, zgodnie z regułami ustalonymi przed rozpoczęciem rozgrywki. Reguły te zazwyczaj są spisane w opasłych tomiszczach. Rozgrywka dzieli się na tury mistrza i tury graczy, ruchy i decyzje podejmowane są na podstawie rzutów specjalnymi kośćmi do gry i informacji z podręczników. Sama gra ma na celu opowiedzenie pewnej historii przez mistrza gry. Czas trwania takiej zabawy uzależniony jest od tego, jak szybko gracze osiągają jakiś postęp. Poprawny i spójny udział w grze nagradzany jest punktami doświadczenia. Larpy natomiast, to Live Action Rule Playing Game, czyli to samo co RPG, ale na skalę inscenizacji i wykorzystania realnego świata. Gracze ustalają teren, na którym odbywa się zabawa, zazwyczaj odpowiednio się przebierają i zamiast wykonywać tury, rzucać kośćmi i patrzeć do podręcznika, udają że cała historia dzieje się naprawdę, a oni są realnymi uczestnikami świata. Na moment zawieszają niewiarę i przyjmują, że wszystko co dzieje się w obrębie larpu jest prawdziwie. The Sims, to swoisty plac zabawa, dom dla lalek i kreator przestrzeni w jednym. I tu zaczyna się cała rozkmina. Wpierw tworzymy postać, sima, który ma reprezentować nas, albo kogoś konkretnego, w kreowanym świecie. Następnie umieszczamy naszą postać w pewnym obszarze, w którym odbywa się zabawa i pozwalamy mu na interakcję ze wszystkim, z czym się da. Dbamy o wszystkie potrzeby naszego awatara i staramy się, żeby się rozwijał, poprzez mozolne zdobywanie doświadczenia. Czy nie brzmi wam to znajomo? Do tego dochodzą misje, z jakimi nasze simki muszą się zmierzać, relacje z innymi postaciami w grze. Tak naprawdę mógłbym wymieniać dalej wszystkie mechaniki użyte w The Sims i bezproblemowo znalazłbym ich odwzorowanie w grach rpg. A że nie ma zabijania potworów? Zapraszam to The Sims: Średniowiecze. Zapraszam do odsłuchania odcinka 044, bawmy się! UWAGA, sypiemy SPOILER'AMI na lewo i prawo. Nie ma taryfy ulgowej! Dzisiaj rozmawiamy o: - wrażeniach Piotra i Adama po koncertach Iron Maiden - wrażeniach po obejrzeniu dwóch sezonów serialu Outlander - [link] - pierwszym sezonie serialu „Taśmy Winy” - [link] - tym, że Joaquin Phoenix zagra Jokera - [link] - pierwszych przeciekach odnośnie wydajności GTX 11x0 - [link] i [link] - grzywnie, jaką Komisja Europejska nałożyła na Google - [link] - tym, nowych procesorach od Intela - [link] i [link] Miłego słuchania :)
pobierz 61.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Zaczepieni as a service, czyli Zaczepieni 043
Spojrzałem na listę zaległych lektur, spoczywających na moim [Macieja, dop. Maciej] Kindle’u. A tam tyle dobroci czekających na przeczytanie. Musiałem się w końcu na coś zdecydować i wybrałem książkę „Zaczynaj od DLACZEGO” Siomona Sineka (Sinka?). I dziękuje za to opatrzności, bo to był strzał w dziesiątkę. Autor książki stawia sobie za cel przybliżenie czytelnikowi, co tak naprawdę świadczy o sile budowanej marki. Stara się nam uwidocznić wszystkie cechy, które składają się na silny brand, za którym stoją oddani klienci. Jestem w jednej trzeciej książki, a już autor przedstawił mi wstępną analizę takich marek, jak Apple, Dell, linie lotnicze Southwest, Disney, Creative itd. W dużym skrócie cała rozkmina Sineka opiera się o prosty ciąg myślowy, bazujący na trzech prostych składowych: odpowiedziach na „Dlaczego”, „Co?” i „Jak?”. Jednak, ja dzisiaj nie o tym chciałem napisać, ale ten dosyć rozwyły wstęp był mi potrzebny do zahaczenia się jednego z wątków tej całej skomplikowanej układanki. Pod ostatnim wpisem padła sugestia, czy może by nie wziąć na warsztat tematu związanego z cynizmem. Pomysł ten idealnie spiął mi się z tym, co teraz czytam. Na początku zacznijmy od samej definicji cynizmu. Trochę już o tym pisałem przy okazji odcinka, w którym rozkminiam „Homo Ludens” Huzingi, ale powróćmy do tego tematu. Cynizm kojarzy nam się raczej negatywnie. No bo u podstaw współczesnego rozumienia tej postawy etycznej leży głównie dbanie o własny interes, a co się z tym wiąże podważanie wartości i norm obowiązującym w danym środowisku. To jak postawa „psuja zabawy”, którą opasywaliśmy już jakiś czas temu. Oryginalnie cynicy odrzucali normy społeczne (a więc również statusy i materializm zniewalające człowieka), bo tylko ich brak, według nich, mógł warunkować dobre życie. Koniec końców postawa ta prowadziła do życia pełnego sprzeczności, ale my nie o tym tutaj dzisiaj. Czytając „Zaczynaj od DLACZEGO” i poznając historie wielkich marek zacząłem szukać odpowiedzi na pytania zadawane przez autora książki samodzielnie, przed przeczytaniem wersji Sineka. Ogromna ich liczba, w tym Apple i Disney, wychodziły z założeń przeciwnych cynizmowi. Zanim krzykniecie: „Hola, mówimy o tym Apple, co sprzedaje sprzęt rynkowo warty dużo mniej? Czy to nie jest cyniczne?”, poczekajcie na moją rozkminę. Założyciele obu tych firm stworzyli produkty opierające się na pewnej idei. Idei stworzenia czegoś rewolucyjnego. Czegoś co choć w niewielkim stopniu wpłynie na otaczający nas świat. Przetrze nowy szlak i pokaże, że można inaczej. Trochę jak u oryginalnych cyników to coś miało warunkować nasze lepsze życie. I tak, wszyscy musimy jeść, więc pieniądze również w całym tym procesie były ważne, ale sam fakt stworzenia modelu biznesowego zaszczepiającego w klientach pewien sposób bycia, a nie bazujący na cynicznej, zimnej kalkulacji, jaką stosowała ich konkurencja w postaci Della, czy HP, jest dla mnie w pewien sposób magiczny. Ich produkty opowiadają historię, a najlepszych ich czasach dawały pewne poczucie przynależności i na swój pokręcony sposób jednocześnie odrębności(sic!). Czy nasz podkast jest cyniczny? Czy postawa osób nagrywająca ten podkast jest cyniczna? Spróbujcie odpowiedzieć sobie na to pytanie sami, w tle słuchając naszego najnowszego odcinka. Bawmy się! UWAGA, sypiemy SPOILER'AMI na lewo i prawo. Nie ma taryfy ulgowej! Dzisiaj rozmawiamy o: - Zjawisku Game As a Service - Piotr uzupełnia swoje wrażenia po ukończeniu „Gears of War” - Mówimy o trailerach najnowszych filmów (głównie DC) pokazanych na ComicCon 2018 - Wrażeniach po obejrzeniu pierwszego sezonu „Final Space” od Netflixa - [link] - Tym, że będzie film na podstawie Metal Gear Solid - [link] i [link] Miłego słuchania :)
pobierz 157.7 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek