AnetaDuk Interaktywnie

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast poruszający tamatykę brandingu, a dokładnie jego graficzno wizualne aspekty.
Data dodania: 2017-09-08 18:48:54
Data aktualizacji: 2020-04-05 11:00:09
Audycji w katalogu: 21
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 5 dni temu
« Aneta Duk »
AD 020: Proces opracowania logo
Czyli co konkretnie robię projektując firmowy znak graficzny Z tego odcinka dowiesz się Jak wygląda mój proces opracowania logo. Czego potrzebuję się dowiedzieć na temat marki, aby podjąć się projektu najprostszej identyfikacji wizualnej: logo + księga znaku. Ile czasu trwa proces opracowania logo w moim przypadku. Co to jest brief i jak go sporządzam. Co to jest moodboard i jak pomaga w procesie projektowania. Po co robię mapę myśli. Jak testuję znak. Jak przygotowuję prezentację dla klienta. Co zawiera podstawowa Księga Znaku. I wiele innych.
pobierz 27.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 18 dni temu
« Aneta Duk »
AD 019: Błędy w projektach graficznych, granice odpowiedzialności
Czyli o tym kto ma do czego prawo i jaki jest złoty środek Z tego odcinka dowiesz się: ja odpowiedzialność ciąży na projektancie za popełnione błędy, czy są jakieś granice finansowe tej odpowiedzialności, co mogą zagwarantować protokoły odbiorcze i w jakich warunkach, co powinno znaleźć się w umowie, a co jest domyślne, co implikuje profesjonalny charakter działalności, i wiele innych.
pobierz 24.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 24 dni temu
« Aneta Duk »
AD 018: Efekt kuli śniegowej w komunikacji wizualnej
Czyli na co komu spójność, key visual i wszelkie księgi identyfikacji wizualnej. Z tego odcinka dowiesz się m.in. Co to jest Klucz wizualny, key visual, ilustracja kluczowa Co to jest Księga Znaku i Księga Identyfikacji Wizualnej Na czym polega spójność w projektowaniu Poznasz przykłady elementów charakterystycznych, gwarantujących spójność Dlaczego większe logo to za mało Dlaczego warto odcinać kupony od 1 projektu zamiast za każdym razem robić coś od czapy Na czym polega dobra rozpoznawalność marki i z czego wynika
pobierz 20.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« Aneta Duk »
AD 017: Mam gotowy pomysł na logo, szukam grafika
Szkic, pomysł, kopia z Internetu trzy sytuacje, które pomagają, czy szkodzą? Z tego odcinka dowiesz się jak własny szkic, pomysł lub gotowy projekt z Internetu wpływa na proces opracowania znaku przez projektanta. Czy gwarantuje szybszą i tańszą realizację i w jakim przypadku. Co może pójść nie tak w takiej sytuacji. Dlaczego część projektantów może niechętnie reagować na klienta z własnym szkicem lub pomysłem. Co pomijasz w procesie opracowania znaku gdy skupiasz się tylko na naszkicowaniu pomysłu, który przyszedł Ci do głowy. I wiele innych.
pobierz 16.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« Aneta Duk »
AD016: Proste logo tzn. jakie?
Co tak naprawdę determinuje, że projekt logo jest prosty lub skomplikowany? Czy minimalistyczne tzn. łatwiejsze w zaprojektowaniu? Podczas odpowiadania na zapytania ofertowe zauważyłam dość dużą tendencję do konstruowania zapytania w następujący sposób: potrzebuję proste logo. Pozostaje pytanie czy określenie "proste", "nieskomplikowane" w przypadku znaku graficznego w jakikolwiek sposób determinuje czas jego wykonania. Z tego odcinka dowiesz się m.in. Czy logo w swojej formie graficznej może być skomplikowane? Czy czas na narysowanie ostatecznej wersji znaku to jest czas, który powinien determinować cenę za zaprojektowanie znaku? Po co analizować konkurencję? Analiza znaczeniowa symbolu, czy zastanawialiście się jakie symbole kryje w sobie wasze logo? Do czego służy znak towarowy z punktu widzenia prawa? Czy Twoje logo jest znakiem towarowym? Czy strategia marki ma coś wspólnego z logo? O testach unikalności i plagiatach. Użyteczność i uniwersalność znaku. Czyli jak łatwo/trudno stosuje się logo.
pobierz 21.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
« Aneta Duk »
AD 015: Korekty w projektach graficznych
Jak zgłaszać korekty, aby nie zrobić ze swojego projektu Frankensztajna Jaka jest granica pomiędzy zgłaszaniem uwag, a przejmowaniem roli projektanta? Skutkiem projektowania za grafika, zwłaszcza jak to robi jednocześnie kilka osób z firmy może być projekt, który może w efekcie wyglądać jak Frankensztajn.
pobierz 15.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
« Aneta Duk »
AD 014: Dosyłanie projektów graficznych i pliki otwarte
Ile razy, projektant ma obowiązek dosyłać projekt? Czy może zarządać wynagrodzenia za przesłanie wykonanego projektu? Czy zawsze należą Ci się pliki otwarte do zamawianego projektu? Odpowiedzi na te wszystkie pytania. Znajdziesz oczywiście w tym odcinku. Komputer Twojego grafika to nie jest najbezpiecznejsze i darmowe miejsce do przechowywania Twoich projektów. O ile projektant nie świadczy konkretnie usługi backupu (kopii zapasowej) plików. Nie masz tego na umowie. To może się okazać, że gdy zechcesz wykonać dodruk poprzedniego projektu, będzie trzeba zapłacić (to w najlepszym wypadku) lub zamówić projekt od nowa. Ponieważ wykonawca może nie przechowywać archiwalnych projektów.
pobierz 8.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
« Aneta Duk »
AD 013: Skuteczne negocjowanie cen z grafikiem, czyli jak dojść do właściwej ceny
Kontynuacja dziesięciu spornych tematów na linii grafik - klient. W trzynastym odcinku opowiadam o negocjacjach cen. O tym co powinno być pierwsze płatność, czy projekt w pełnej rodzielczości. O argumencie używanym w negocjacjach, który rozbudza w projektantach skrajnie negatywne emocje i nie sprzyja negocjacjom :). Negocjowanie jest bardzo modną praktyką biznesową. Nie przypomina już krakowskiego targu. Kawka, herbatka, przyjemne miejsce i negocujemy. Nie łódźmy się jednak. Każda cena podlegająca negocjacjom jest do niej  specjalnie przygotowana. Czy zatem ceny, które nie są do negocjacji są cenami mniej atrakcyjnymi niż te, które można negocjować? A może jest na odwrót? Jak znaleźć punkt odniesienia gdy negocjujemy usługi nie wymierne, których nie da się wrzucić w porównywarkę cen lub ciężko ustalić ich wartość rynkową? Jakich argumentów nie używać w przypadku negocjacji cen z projektantem graficznym? Z tymi pytaniami zmierzam się w tym odcinku.
pobierz 26.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
« Aneta Duk »
AD 012: Co ma być pierwsze projekt graficzny czy tekst do tego projektu?
Pytanie w stylu: co było pierwsze jajko, czy kura? Projektant tworzy projekt, klient przekazuje treści do tego projektu. Obie strony mogłyby przebijać się argumentami. Jednak w przypadku projektów graficznych dedykowanych nie jest to, aż tak skomplikowane. Ponieważ sam fakt, że jest to projekt dedykowany, czyli ubranie w graficzną formę Twojego przekazu marketingowego, determinuje kolejność. Ale co się dzieję gdy jednak odpwiednia kolejność nie jest zachowana? Otóż możesz na tym stracić finansowo, a projektant straci czas.
pobierz 19.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
« Aneta Duk »
AD 011: Poprosić o projekt próbny? A może zrobić konkurs?
Jesteś rzetelny i wiesz, że jak coś zlecisz to opłacasz faktury. Nie zrywasz współpracy, ale.. w związku z tym nie chcesz ryzykować. Zlecenie wykonania projektu nie odpowiedniemu projektantowi rodzi ryzyko narażania się na niepotrzebne koszty. Konieczność opłacenia projektu, który nie jest spełnieniem naszych wyobrażeń nie należy do przyjemnych. Dlatego też przychodzi nam do głowy sprawdzenie projektanta np. poprzez zlecenie mu projektu próbnego. Tylko jest mały problem. Wielu projektantów reaguje wręcze alergicznie, na taki pomysł. Z tego odcinka dowiesz się Czy projektant powinien wykonać projekt na próbę? Czy projekt próbny powinien być darmowy jak próbki kosmetyków ;P Czy organizować konkurs na projekt Kiedy organizować konkurs ofert i kiedy toma sens Dlaczego niektórzy projektanci nie chcą brać udziału w konkursach
pobierz 18.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
« Aneta Duk »
AD 010: Nie podoba mi się projekt graficzny - czy muszę zapłacić?
Jeśli już kiedyś zamawiałeś projekty graficzne to pewnie nie zawsze były one zgodne z Twoim gustem. Jeśli tylko wymagały korekt to pewnie wszystko dało się jakoś załatwić z projektatnem. Ale co jeśli praca projektanta kompletnie odbiega od Twoich oczekiwań? Czy przeszło Ci przez myśl, że w ogóle nie chcesz zapłacić za jego pracę? Jak to wygląda w praktyce? Co na to projektanci, a co klienci? Jak rozwiązać ten spór i znaleźć rozwiązanie satysfakcjonujące obie strony? Na to wszystko staram się odpowiedzieć w tym odcinku. Informacje zawarte w tym odcinku Czy mamy obowiązek płacić za projekty graficzne, które nie są zgodne z naszym gustem? Jak zminimalizować ryzyko, że projekt graficzny nam się nie spodoba? Czy mamy prawo dycydować o zakupie projektu dopiero po jego wykonaniu? Czy warto jest zamawiać od razu kilka projektów, żeby mieć wybór? Kiedy mamy obowiązek zapłacić, a kiedy nie? Jakie kryteria musi spełniać projekt graficzny? Czy projektant może projektować do oporu?
pobierz 28.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
« Aneta Duk »
AD 009: Zapytania ofertowe - co wpływa na cenę.
W tym odcinku opowiadam o tym, jakie informacje przekazać na temat składanego zamówienia, aby otrzymane oferty od potencjalnych wykonawców były porównywalne. W tym odcinku poruszam temat zamawiania takich usług jak: pozycjonowanie, projekty graficzne np. logotypu, plakat, ulotka, strona internetowa, wydruki. Jakie czynniki rzeczywiście wpływają na cenę. Bardzo często jest tak, że na skutek zbyt lakonicznego zapytania otrzymane oferty nie dają się porównać. Bowiem wykonawcy mają w tym momencie swobodę interpretacji Twojego zapytania. Z tego odcinka dowiesz się: jak poprawnie składać zapytania ofertowe jakie informacje wpływają na cenę najbardziej od czego zależy cena logotypu od czego zależy cena projektu ulotki lub plakatu od czego zależy cena wydruków od czego najbardziej zależy cena strony internetowej jakie informacje zawrzeć w zapytaniu ofertowym o pozycjonowanie strony internetowej jakie informacje zawrzeć w zapytaniu ofertowym o wykonanie strony internetowej jakie informacje zawrzeć w zapytaniu ofertowym o pozycjonowanie jakie informacje zawrzeć w zapytaniu ofertowym o wydruki kiedy dana usługa może być tania
pobierz 59.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
« Aneta Duk »
AD 008: Współpraca z markami: jak nie zaszkodzić blogowi
pobierz 34.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
« Aneta Duk »
AD 007: Zmiana domeny, serwera, platformy - jak nie stracić ruchu.
pobierz 36.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
« Aneta Duk »
AD 006: Minimalna cena strony internetowej
pobierz 31.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
« Aneta Duk »
AD 005: Domeny internetowe - konieczne informacje
W dzisiejszym odcinku wszystko co dobrze jest wiedzieć o domenach, a boisz się zapytać ;) Powiem więcej, wszystko co należy wiedzieć, a nie wiesz nawet, że masz o to zapytać. Zanim zarejestrujesz swoją pierwszą domenę lub kolejną zapoznaj się informacjami zawartymi w tym odcinku. Jest bardzo prawdopodobne, że pozwolą Ci one zaoszczędzić pieniądze, a także dodać kolejną cegiełkę do ulepszenia brandu Twojej firmy lub działalności.Z tego odcinka dowiesz się:Co to jest domena internetowaCo to jest subdomenaJak to się dzieje, że po wpisaniu adresu w przeglądarkę pojawia się strona internetowaIle domen należy miećJakie końcówki są najlepszeJak wybrana domena wypływa na pozycjonowanie i SEOIle domena może kosztować, a ile powinnaCzym się różni rejestracja o przedłużenia domenyKupowanie domen nowych i z odzyskuJak sprawdzić historię domenyCzym się kierować przy wyborze nazwy domenyDo czego jest www z przodu i czy jest potrzebnePrzydatene linki i notatki z tego odcinkaPrzykładowy adres IP wyglą
pobierz 43.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
« Aneta Duk »
AD 004: Kogo zatrudnić do różnych prac graficznych
W tym odcinku opowiadam o tym, do kogo zwrócić się z konkretnymi zapotrzebowania na projekty graficzne. Nie zawsze bowiem dobrze jest szukać ogólnie pod hasłem "Grafik komputerowy". Nie zawsze też dla Ciebie sprawdzi się polecenie od znajomych. Ograniczenie się natomiast do osób, które same zabiegają o Twoje zlecenie nie da Ci pełnego przekroju możliwości. Weź sprawy w swoje ręce i sam znajdź dla siebie najlepszego wykonawcę. W tym odcinku przedstawiam 10 protipów jak to najlepiej zrobić. Oraz kilka wskazówek co możesz zrobić sam, a czego sięwystrzegać.Z tego odcinka dowiesz się:W jaki sposób najczęściej powstaje Identyfikacja wizualne małej lub początkującej firmyDlaczego zazwyczaj identyfikacje wizualne firmy są niespójne i w jaki sposób temu zaradzić10 PROTIPÓW jak szukać wykonawców prac graficznychJak znaleźć najlepszych i najlepiej dopasowanych do Ciebie i Twoich potrzebCzy możesz zrobić coś sam z prac graficznychJakiego wykonawcę szukać gdy masz gotowy pomysł na projekt graficzny
pobierz 37.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
« Aneta Duk »
AD 003: Co powinieneś otrzymać od grafika jako efekt jego pracy?
Jeśli jeszcze nigdy nie zamawiałeś projektów graficznych, a zamierzasz to jesteś w najlepszej sytuacji. Po przesłuchaniu tego odcinka unikniesz wielu potencjalnych problemów i zaoszczędzisz pieniądze. Jeżeli korzystałeś już z usług projektanta graficznego, to jest duże prowdopodobieństwo, że są Ci znajome sytuacje omawiane w tym odcinku. Np. problem ze zlokalizowaniem logotypu, projektu ulotki nadającego się do druku, którą gdzieś kiedyś zamawiałeś i chciałbyś dodrukować. Albo, że wydawało Ci się, że oczywiście masz swoje logo. A projektant, z którym właśnie chcesz nawiązać współpracę mówi, że nie o taki plik chodzi i, że z tym nic nie da się zrobić. Projektant szykuje kolejne pozycje cennika w celu odtworzenia projektów, za które już zapłaciłeś. Albo co chwile Twoje logo wygląda trochę inaczej w zależności kogo znowu zatrudniasz. Wszystkie te historie i wiele innych to historie dnia codziennego. Przynajmniej mojego dnia. Dla Ciebie to jest raz na kilka miesięcy czasami częściej. Tak c
pobierz 48.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
« Aneta Duk »
AD 002: Prawa do projektów graficznych
Dzisiaj opowiem o tym jakie masz prawa do większych lub mniejszych projektów graficznych, które zamawiasz wprost lub, które są realizowane na potrzeby różnych zamawianych przez Ciebie usług. Np. Gdy zamawiasz obsługę facebooka, Instagrama, lub zlecasz wykonanie kampanii ADWORDS.Zazwyczaj zaczynasz o tym myśleć zbyt późno. Np. Wtedy, gdy przypomnisz sobie o jakiejś grafice na facebooku i chcesz ją wykorzystać w innym miejscu, a grafik odmawia jej udostępnienia. Albo gdy Twoja działalność na tyle się rozrasta, że nagle zgłasza się do Ciebie projektant, o którym już dawno nie pamiętasz i chce od Ciebie dodatkowego wynagrodzenia za wykorzystywane przez Ciebie grafiki. Albo co gorsza kontaktuje się z Tobą osoba, której wogóle nie znasz i twierdzi, że np. Fotografia, której używasz należy do niego.Jeśli chcesz się ustrzec, przed tego typu sytuacjami, zapraszam Cię do wysłuchania tego odcinka.Zastrzeżenie: Nie jestem prawnikiem i nie mam prawa do udzielania porad prawnych. W niniejszym odcink
pobierz 30.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
« Aneta Duk »
AD 000: Dlaczego chcę się dzielić doświadczeniem w branży interaktywnej
W tym odcinku opowiadam troszkę o tym o czym będzie cały podkast. Kilka zdań o tym dlaczego nagrywam podkast i dlaczego skierowany jest do przedsiębiorców. Troszkę na odwrót to wyszlo, najpierw nagrałam pierwszy odcinek w drugiej kolejności odcinek startowy, ale po numeracji się połapiesz!Z tego odcinka dowiesz się m.in.:Dlaczego chcę się dzielić doświadczeniem z branży interaktywnejDlaczego swoje audycje kieruje do przedsiębiorców z sektora MŚPDlaczego warto się dokształcać - podstawowe pułpaki jakie czyhają na nieświadomychI dlaczego świetny do tego jest właście podkast
pobierz 11.1 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek