TerazTo

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Podcast o kulturze, polityce i życiu w mieście, w którym Sebastian Pypłacz rozmawia ze zaproszonymi gośćmi.
Data dodania: 2017-10-14 13:21:05
Data aktualizacji: 2017-11-23 19:10:08
Audycji w katalogu: 13
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 3 dni temu
Bajki są po to, żeby coś sobie wyjaśnić (gość: Eliza Kącka) #TerazTo 19
Po co i dla kogo pisać bajki? Między innymi o tym rozmawiałem z Elizą Kącką, badaczką literatury, prowadzącą profil Halo? Pani Elizo? na Facebooku, a ostatnio także autorką zbioru bajek Elizje. Dziewiętnasty odcinek #TerazTo jest pierwszym zrealizowanym z publicznością, a to dzięki uprzejmości katowickiej kawiarni Coffee Ways. TerazTo 19 Ktoś jeszcze pisze dziś bajki? Jasne! […] Artykuł Bajki są po to, żeby coś sobie wyjaśnić (gość: Eliza Kącka) #TerazTo 19 pochodzi z serwisu Sebastian Pypłacz .
pobierz 11.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Nowa kuchnia śląska (gość: Łukasz Jurkiewicz) #TerazTo 18
Jaką lekcję można dać po roku prowadzenia restauracji? A także o tym czym jest fine dining i o rzeczach wartych obejrzenia w Mysłowicach rozmawiamy w osiemnastym odcinku #TerazTo. Moim gościem jest Łukasz Jurkiewicz, właściciel restauracji Biała Gruba w Mysłowicach, Niekawiarni w Katowicach oraz agencji PR Pan Pikto. Program #TerazTo jest dostępny także w formie audio. […] Artykuł Nowa kuchnia śląska (gość: Łukasz Jurkiewicz) #TerazTo 18 pochodzi z serwisu Sebastian Pypłacz .
pobierz 13.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Droga do pierwszej płyty (gość: Kyöku) #TerazTo 17
Znam to autopsji – wydanie pierwszej płyty jest cholernie trudne. A jednak kolejni młodzi muzycy próbują swoich sił i spełniają swoje marzenia o nagraniu i wydawaniu muzyki. Jedną z nich jest Kyöku. Kyöku zdarzyło się już zaśpiewać na scenie przystanku Woodstock oraz wystąpić na płytach innych artystów, ale teraz mierzy się z wydaniem własnego albumu. […] Artykuł Droga do pierwszej płyty (gość: Kyöku) #TerazTo 17 pochodzi z serwisu Sebastian Pypłacz .
pobierz 9.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Biznes rozwiązywania problemów (gość: Majka Lipiak) #TerazTo 16
Wielu przedsiębiorców, oprócz chęci zarobku, ma też marzenie o odciśnięciu jakiegoś trwałego piętna na świecie. I jeżeli stworzenie kolejnego iPhona lub innego rewolucyjnego produktu może być dla wielu niewykonalne, tak rozwiązanie jakiegoś problemu społecznego jest już w realnym zasięgu. Kilka tygodni temu w #TerazTo rozmawialiśmy o tym jak społecznie odpowiedzialny biznes widzą organizacje pozarządowe, dziś […] Artykuł Biznes rozwiązywania problemów (gość: Majka Lipiak) #TerazTo 16 pochodzi z serwisu Sebastian Pypłacz .
pobierz 12.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Misie w gospodarce (gość: Jacek Woźnikowski) #TerazTo 15
Wielu – jeżeli nie wszyscy – polityków oraz ekonomistów mówi, że małe i średnie przedsiębiorstwa to najważniejsza część polskiej gospodarki. Dlaczego te tak zwane „misie” są tak ważne, jak wygląda ich współpraca z zagranicznymi podmiotami oraz na pomoc jakich instytucji mogą liczyć? Odpowiedzi znajdziecie w programie #TerazTo. W piętnastym odcinku #TerazTo moim gościem​ jest Jacek […] Artykuł Misie w gospodarce (gość: Jacek Woźnikowski) #TerazTo 15 pochodzi z serwisu Sebastian Pypłacz .
pobierz 10.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Wizualny strumień świadomości (gość: Natalia Kaniak) – #TerazTo 14
Gry wideo, animacja, filmy i różnego rodzaju projekty artystyczne korzystające ze współczesnych technologii – to wszystko jest do zobaczenia na katowickim festiwalu Ars Independent. Gościem czternastego odcinka #TerazTo jest Natalia Kaniak, kuratorka animacji na festiwalu Ars Independent. Rok temu to właśnie blok animacji, był według mnie najciekawszym punktem programu, więc w ramach zapowiedzi kolejnej edycji […] Artykuł Wizualny strumień świadomości (gość: Natalia Kaniak) – #TerazTo 14 pochodzi z serwisu Sebastian Pypłacz .
pobierz 10.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Street art trzeba oddać do adopcji (gość: Matylda Sałajewska) – #TerazTo 13
Jeszcze kilka lat temu jedyne na co mogli liczyć twórcy street artu to mandat. Sytuacja zmieniła się jednak dość radykalnie i dziś są zapraszani przez samorządy oraz instytucje kultury do tego by „zrobili coś” w przestrzeni ich miast. Jednym z takich projektów jest Katowice Street Art Air, który kiedyś realizowany był w formie festiwalu a […] Artykuł Street art trzeba oddać do adopcji (gość: Matylda Sałajewska) – #TerazTo 13 pochodzi z serwisu Sebastian Pypłacz .
pobierz 9.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Przygoda z TEDxKatowice (gość: Karola Stachowicz) – #TerazTo 12
Jak się robi TEDx, jakich prelegentów szukają organizatorzy i jakie wartości starają się promować? Dowiecie się z dwunastego odcinka #TerazTo, w którym rozmawiam z Karolą Stachowicz z TEDxKatowice. Najbliższy TEDxKatowice, pod tytułem Zrób to sam, odbędzie się 30 września w Walcowni Cynku, a szczegółowy plan oraz informacje o biletach znajdziecie na stronie wydarzenia. Jak się […] Artykuł Przygoda z TEDxKatowice (gość: Karola Stachowicz) – #TerazTo 12 pochodzi z serwisu Sebastian Pypłacz .
pobierz 6.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Kopalnia aktywności – #TerazTo 11
Coraz częściej mówi się o tym, że biznes, szczególnie ten duży, powinien być realizowany z uwzględnieniem jego społecznej odpowiedzialności. Co to znaczy? W jedenastym odcinku #TerazTo moimi gośćmi są: Nina Krystoń i Wiola Hutniczak z Fundacji Rzecz Społeczna, które realizują Kopalnie aktywności. Jest to wspólny projekt kilku podmiotów ze świata biznesu i organizacji pozarządowych, w […] Artykuł Kopalnia aktywności – #TerazTo 11 pochodzi z serwisu Sebastian Pypłacz .
pobierz 9.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Kolorowe psy i czarny protest – #TerazTo 10
Ruszamy z kolejnym eksperymentem. Zabierałem się do tego tematu jak pies do jeża, ale nadszedł czas żeby powiedzieć sobie – teraz albo nigdy. No to #TerazTo w formie wideo! W dziesiątym odcinku programu #TerazTo moim gościem (chociaż to ja wprosiłem się do jej pracowni) jest Basia Grzybowska. Ilustratorka, którą możecie kojarzyć z kolorowych grafik przedstawiających […] Artykuł Kolorowe psy i czarny protest – #TerazTo 10 pochodzi z serwisu Sebastian Pypłacz .
pobierz 6.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Mogą kłamać bezkarnie – #TerazTo 9
Wybita szyba w sklepie pod blokiem, pożar w dzielnicy, nowa knajpa czy uchwała Rady Miasta – o tych rzeczach dowiadujemy się z profili społecznościowych naszych sąsiadów i znajomych, a coraz rzadziej z lokalnych mediów. A jednak lokalna prasa nadal istnieje. O tym jaka jest rola lokalnych dziennikarzy w XXI wieku dowiecie się z najnowszego odcinka […] Artykuł Mogą kłamać bezkarnie – #TerazTo 9 pochodzi z serwisu Sebastian Pypłacz .
pobierz 10.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Po co się starać? – #TerazTo 8
Na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach spotkałem Artura Celińskiego z fundacji Res Publica Nowa i zapytałem go, co człowiek zajmujący się badaniem kultury robi na takiej imprezie. W 8 odcinku podcastu #TerazTo rozmawiamy także o polityce kulturalnej, czyli o tym co dzieje się na styku interesów ludzi kultury i samorządowców. Podstawowe pytanie obu tych grup […] Artykuł Po co się starać? – #TerazTo 8 pochodzi z serwisu Sebastian Pypłacz .
pobierz 15.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Tam nie ma słabych koncertów – #TerazTo 7
Na świecie: Seattle i Manchester, a w Polsce: Mysłowice i Katowice. To tylko kilka miast, które można kojarzyć z muzyką. Oczywiście w różnych kontekstach – bo czasem są to skojarzenia z muzycznymi imprezami, a czasem z lokalnymi zespołami. W siódmym odcinku podcastu #TerazTo rozmawiam z Anną Kopaniarz na temat wpływu festiwali i klubów na promocję […] Artykuł Tam nie ma słabych koncertów – #TerazTo 7 pochodzi z serwisu Sebastian Pypłacz .
pobierz 18.1 MB odcinki RSS iTunes www
miodek