Na Mojej Chmurze

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Podcast Cymeski.
Data dodania: 2017-10-26 17:59:25
Data aktualizacji: 2018-11-12 16:05:07
Audycji w katalogu: 93
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 2 dni temu
Parsza Toldot czyli następny stopień
Najpierw zaczniemy od pierwszego słowa toldot. Mówimy tu cały czas o Icchaku, więc czemu się nie nazywa ta parsza Icchak tak jak się nazywała Noach? Z tego względu, że chcą nam pokazać co jest ważne i jak wszystko sprawdzamy to według naszych toldot czyli następny stopień. Toldot czyli następny stopień     Czyli Jakow i […] Artykuł Parsza Toldot czyli następny stopień pochodzi z serwisu Na Mojej Chmurze .
pobierz 23.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 dni temu
Parsza Chajei Sara. Podwójne życie Sary.
Parsza Chajei Sara to najważniejsza parsza w całym Pięcioksięgu i wszystko dzieje się właśnie według tej parszy. Mimo, że ona jest taka krótka i stosunkowo taka prosta to ona właśnie daje nam całą możliwość naszej pracy. Pamiętajmy, że Idziemy do wnętrza każdego z nas. Zajmujemy się wnętrzem Tory, a nie opowiadaniami. Jeżeli to odczytujemy jako […] Artykuł Parsza Chajei Sara. Podwójne życie Sary. pochodzi z serwisu Na Mojej Chmurze .
pobierz 33.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 16 dni temu
Ira to strach czy szacunek – Parsza Wajera.
Ira to strach czy szacunek? Dzisiejsza Parsza Wajera, właśnie wyjaśnia nam tę kwestię. Najpierw zaczniemy od zastanowienia się nad paroma faktami. Zrobimy najpierw takie przygotowania, żeby zrozumieć o co chodzi z tą ira. Ira to strach czy szacunek?   Korban Wrócimy sobie najpierw do Kaina i Abla. Jest w tej historiii pierwsze wspomnienie korban czyli […] Artykuł Ira to strach czy szacunek – Parsza Wajera. pochodzi z serwisu Na Mojej Chmurze .
pobierz 33.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 23 dni temu
Lech Lecha idź sobie.
Lech Lecha idź sobie – w tłumaczeniu na język polski. Idź sobie, ale nie powiedziane dokąd. Powiedziane to jest do Abrama, ale kto to Abram. W tej parszy wspomniany jest też Lot, Ismael i mamy też wspomnienie Brit mila, więc o czym o czym mowa w tym Idź? Czemu ma iść i dlaczego iść?   W […] Artykuł Lech Lecha idź sobie. pochodzi z serwisu Na Mojej Chmurze .
pobierz 23.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Co to znaczy Cadyk – Parsza Noach
W tej parszy dowiemy się co to znaczy Cadyk. W telegraficznym skrócie, oprócz tego co to znaczy Cadyk poznamy trochę bliżej Noacha, bo to On właśnie był pierwszym Cadykiem. Poznamy na czym polega nasza prawdziwa praca, dlaczego zwierzęta chorują, o czym tak naprawdę opowiada Tora, czym tak naprawdę są ofiary składane Bogu, kilka ciekawostek związanych […] Artykuł Co to znaczy Cadyk – Parsza Noach pochodzi z serwisu Na Mojej Chmurze .
pobierz 34.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
W początku było bereszit czy Stwórca?
No właśnie, jak to jest w początku? Kiedy czytamy Torę samodzielnie to nawet w późnym wieku zostają w nas te same opowiadania. Bereszit - w początku. powtarza się co rok, ale za każdym razem jest nowe. Jest to początek z którego zaczynamy i to bereszit musi być odpowiednie do roku w którym idziemy. To początek […] Artykuł W początku było bereszit czy Stwórca? pochodzi z serwisu Na Mojej Chmurze .
pobierz 13.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Główne zasady kabały – jak zabić węża.
Tak są główne zasady kabały, których przestrzeganie znacznie pomaga utrzymać się na drodze. Zasady te są tak uniwersalne, że stosować je może (a nawet powinien) każdy, nie tylko kabalista. Główne zasady kabały Nauka kabały służy przede wszystkim do odkrywania tajemnic Tory i poprzez to naprawy siebie. Główne zasady kabały polegają więc na mozolnej pracy nad […] Artykuł Główne zasady kabały – jak zabić węża. pochodzi z serwisu Na Mojej Chmurze .
pobierz 13.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Na czym polega kabała chrześcijańska?
Też bym chciała wiedzieć, na czym polega kabała chrześcijańska. Podobno powstała w XV wieku w celu połączenia dwóch religii: chrześcijaństwa i judaizmu. Skomplikowany temat, ale spróbujmy zrozumieć o co w tym chodzi. Na czym polega kabała chrześcijańska? Humaniści w epoce renesansu (odrodzenia) postulowali ciągłe dokształcanie i rozwijanie umiejętności. Bardzo często sięgali do dzieł dawnych mistrzów […] Artykuł Na czym polega kabała chrześcijańska? pochodzi z serwisu Na Mojej Chmurze .
pobierz 14.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Kabała czyli satanizm dla inteligencji
Żydowska kabała czyli satanizm dla inteligencji, czerwona nitka na ręce, w tym i u Władimira Putina czyli o tym wszystkim czym kabała nie jest. Lista ekspertów w dziedzinie kabały jest naprawdę imponująca. Najwięcej na ten temat mają do powiedzenia faszyści, narodowi patrioci, katolicy, antysemici i wyznawcy pisu. Wszyscy już wszystko poznali, wszyscy wszystko przeczytali, zgłębili […] Artykuł Kabała czyli satanizm dla inteligencji pochodzi z serwisu Na Mojej Chmurze .
pobierz 8.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Czy czerwona nitka jest kabalistyczna?
Czy czerwona nitka jest kabalistyczna? Miriam [link] Na zapytanie czerwona nitka dostaniemy w google bardzo dużo odpowiedzi. Problem w tym, że żadna nie jest prawidłowa, ale po to jestem aby prostować to co krzywe. Przejdźmy zatem do sedna. Czy czerwona nitka jest kabalistyczna? Pod żadnym względem nie jest. Wynika to z błędnie przetłumaczonej na język […] Artykuł Czy czerwona nitka jest kabalistyczna? pochodzi z serwisu Na Mojej Chmurze .
pobierz 7.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Czy kabała to grzech?
Czy kabała to grzech? Miriam [link] O to czy kabała to grzech, czy jest dozwolona, czy jest odpowiednia dla kobiet, pytają mnie wszyscy już od dłuższego czasu. Nadszedł więc czas rozwiać wszelkie wątpliwości. Zatem, czy kabała to grzech? Kabała nie jest grzechem. Grzechem jest wykorzystywanie kabały do własnych celów, np aby manipulować innymi. Takim grzechem […] Artykuł Czy kabała to grzech? pochodzi z serwisu Na Mojej Chmurze .
pobierz 4.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Bliźniacze dusze w kabale
Bliźniacze dusze to termin powszechnie używany przez wszystkich ludzi na całym świecie. Podobnie jak określenie bratnie dusze. Ludzie stosują je na określenie jakiejś szczególnej więzi z drugim człowiekiem. Zastanówmy się jednak czy bliźniacze dusze rzeczywiście istnieją. Bliźniacze dusze czy istnieją? Otóż nie ma czegoś takiego jak bliźniacze dusze czy bratnie dusze. Boska dusza jest niepodzielną istotą, […] Artykuł Bliźniacze dusze w kabale pochodzi z serwisu Na Mojej Chmurze .
pobierz 4.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Rozwój duchowy zawarty w parcufie
W tym nagraniu staram się przekazać wam jak wygląda system duchowy zawarty w parcufie i nasz rozwój duchowy. Zdaję sobie sprawę, że pewne terminy mogą być niezrozumiałe, ale tak właśnie wygląda języka kabały. Na czy polega na rozwój duchowy? Z pomocą przyszedł nam Pan John Zorn, który napisał 92 utwory zawarte w na 11 płytach, […] Artykuł Rozwój duchowy zawarty w parcufie pochodzi z serwisu Na Mojej Chmurze .
pobierz 69.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Pożyczka na wiecznie oddanie
Pożyczka wisi Ci na karku? Mi też. To nagranie wprawi Cię najprawdopodobniej w osłupienie, dlatego wysłuchaj uważnie. Pożyczka na wieczne oddanie Tematów poruszyłam kilka, ale jakoś nie czuję, że zostały wyczerpane do końca, więc możliwe, że jeszcze do któregoś powrócę. O czym to ja mówiłam... Pożyczka. Temat pierwszy i najważniejszy. Pewnie teraz myślisz o jakiej […] Artykuł Pożyczka na wiecznie oddanie pochodzi z serwisu Na Mojej Chmurze .
pobierz 31.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Przekaz Podprogowy
Przekaz Podprogowy Przekaz Podprogowy to audycja, której można słuchać w każdy czwartek w godzinach 18:00 - 19:00. Swoimi drobnymi łapkami usiłuję, przekonać Was drodzy internauci, do zmiany przyzwyczajeń muzycznych. Chciałabym opowiedzieć o muzyce, która mi w duszy gra od dnia moich biologicznych narodzin. Są tu za pewne tacy, którzy znają takie zespoły jak Pink Floyd […] Artykuł Przekaz Podprogowy pochodzi z serwisu Na Mojej Chmurze .
pobierz 54.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Przekaz koncertowy nr1
Przekaz koncertowy nr1 to podcast audycji, która odbyła się w dniu 16 lipca 2018r. Audycja odbywa się na żywo w każdy poniedziałek o godzinie 18:00. Przekaz koncertowy nr1 W audycji prezentuję nagrania znanych izraelskich artystów w wersjach koncertowych. Audycja trwa godzinę ale czasami zdarza się, że przedłużam i tak też było  się w poniedziałek. Radio […] Artykuł Przekaz koncertowy nr1 pochodzi z serwisu Na Mojej Chmurze .
pobierz 99.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Przekaz koncertowy nr1
Przekaz koncertowy nr1 to podcast audycji, która odbyła się w dniu 16 lipca 2018r. Audycja odbywa się na żywo w każdy poniedziałek o godzinie 18:00. Przekaz koncertowy nr1 W audycji prezentuję nagrania znanych izraelskich artystów w wersjach koncertowych. Audycja trwa godzinę ale czasami zdarza się, że przedłużam i tak też było  się w poniedziałek. Radio […] Artykuł Przekaz koncertowy nr1 pochodzi z serwisu Na Mojej Chmurze .
pobierz 99.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Influencer – kto to taki?
Influencer - kto to taki? Właśnie, dobre pytanie. Zagadnienie na czasie i opowiadam o nim w trochę inny sposób. To podejście nie spotykane nigdzie. I choć wszyscy uważają się wpływowych, naprawdę nimi nie są. Bo nie wystarczy tylko ogłosić się influencerem, potrzebne jest jeszcze połączenie do SZEFA. Wszyscy zaś uważają, że sami są sobie szefem. […] Artykuł Influencer – kto to taki? pochodzi z serwisu Na Mojej Chmurze .
pobierz 9.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Influencer – kto to taki?
Influencer - kto to taki? Właśnie, dobre pytanie. Zagadnienie na czasie i opowiadam o nim w trochę inny sposób. To podejście nie spotykane nigdzie. I choć wszyscy uważają się wpływowych, naprawdę nimi nie są. Bo nie wystarczy tylko ogłosić się influencerem, potrzebne jest jeszcze połączenie do SZEFA. Wszyscy zaś uważają, że sami są sobie szefem. […] Artykuł Influencer – kto to taki? pochodzi z serwisu Na Mojej Chmurze .
pobierz 9.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Czas
Czas jest ważniejszy niż przestrzeń - to słowa Papieża Franciszka. I coś w tym rzeczywiście jest. Czas jest dany i potrzebny jedynie człowiekowi, bo tylko my odczuwamy brak. Czas powstał z odczucia braku (ciemności). Potrzebujemy czasu aby dojrzeć i być gotowym na to co ma nadejść. Osiągnąć coś co jest poza czasem.  Z czasem zrozumiemy, […] Artykuł Czas pochodzi z serwisu Na Mojej Chmurze .
pobierz 4.6 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek