Na Mojej Chmurze

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Podcast Cymeski.
Data dodania: 2017-10-26 17:59:25
Data aktualizacji: 2019-01-21 14:10:04
Audycji w katalogu: 102
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 2 dni temu
Parsza Beszalach. Duchowe narodziny.
Przez sześć tygodni od parszy szemot do parszy miszpatim przechodzimy okres, który można nazwać łobuzerski. Pierwsze litery tych parsz tworzą właśnie to słowo szowawim שובבים Warto dokładnie rozumieć to słowo łobuz. Można powiedzieć, że to ktoś, kto nie jest zbytnio odpowiedzialny za swoje czyny, ale ponieważ my już znamy to naszą rzeczywistość i rozumiemy, że […]
pobierz 16.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 dni temu
Parsza Bo. Ciało i duch.
Parsza Bo. Ciało i duch. Te dwie kwestie sobie dzisiaj dokładnie omówimy. I spróbujmy może zrozumieć po co są plagi. Kto potrzebuje tych plag, mimo że poprzednio już trochę o tym mówiłam. Zrobimy tę parszę troszkę inaczej. Wykorzystamy sobie obecny fragment Tory do zrozumienia pewnych bardzo ważnych kwestii. Parsza Bo. Ciało i duch. Najpierw musimy […]
pobierz 12.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 16 dni temu
Parsza Waera – po co jest Egipt?
Co to może być, po co w ogóle ten cały film? Bo o wyjściu z Egiptu jest w Torze mowa 50 razy, tylko o co to chodzi? Po co to jest? W jakim celu jest Egipt? Żeby wzrosła wiara. Artykuł Parsza Waera – po co jest Egipt? pochodzi z serwisu Na Mojej Chmurze .
pobierz 25.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Parsza Wajechi – cały ten hejt
Choroby Lechaim Przekleństwo Przekleństwo Parsza Wajechi – cały ten hejt „Za co nienawidzi Pani Polaków?”. Nie przypominam sobie abym kiedyś powiedziała, że nienawidzę Polaków. To, że zmieniłam wyznanie nie znaczy, że nienawidzę Polaków.  Ukradłaś Polakom nazwisko.Ciekawe. Urodziłam się w polskiej, katolickiej rodzinie. Mój ojciec dał mi nazwisko i nie czuję potrzeby tego zmieniać. Ojciec nie żyje, […] Artykuł Parsza Wajechi – cały ten hejt pochodzi z serwisu Na Mojej Chmurze .
pobierz 10.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Parsza Wajigasz o naszej tożsamości
Żeby spróbować wejść do tej parszy trzeba zacząć od słowo זהות zehut które po polsku znaczy tożsamość. Parsza Wajigasz o naszej tożsamości Właśnie o tym mówi Parsza Wajigasz o naszej tożsamości. Żyjemy w rzeczywistości w której dużo się dzieje i pytanie jak prawidłowo do nich się ustosunkować? Jeżeli zwracamy uwagę na to co dzieje się […] Artykuł Parsza Wajigasz o naszej tożsamości pochodzi z serwisu Na Mojej Chmurze .
pobierz 12.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Parsza Mikec – nieskończone naczynie.
Dla większości ludzi otwieranie Tory jest problemowe, bo dla każdego to jest zawsze wszystko to samo, a chodzi o to żeby to było coś nowego. Coś innego niż opowiadania które czytaliśmy kiedyś. Zależy mi żeby u każdego mojego czytelnika i słuchacza powstał rozwój. Rozwój w tym, że można wejść trochę głębiej, ponad znane powszechnie opowiadania. […] Artykuł Parsza Mikec – nieskończone naczynie. pochodzi z serwisu Na Mojej Chmurze .
pobierz 10.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Wajeszew – Parsza małości
  W możliwościach ptaka jest podnieść się wysoko. Pod warunkiem, że bez przerwy macha skrzydłami. W chwili jak przestaje machać spada, pikuje. Też i człowiek. Jak nie podnosi się to już tak niezależnie od siebie samego spada coraz niżej.  Parsza którą będziemy omawiali teraz czyli Wajeszew i później Mikec przedstawiają coś poważnego. W tych wszystkich […] Artykuł Wajeszew – Parsza małości pochodzi z serwisu Na Mojej Chmurze .
pobierz 10.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Parsza Wajiszlach – i wysłał
  Parsza Wajiszlach i wysłał jest bardzo wysoka, zadziwiająca i intrygująca. Czytając ją w pszat  trudno to zauważyć. Wstęp Zanim jednak przejdę do omawiania parszy Wjiszlach małe uzupełnienie do poprzedniej parszy. Pojawiły się komentarze, że jest to materiał niezrozumiały. Otóż, zamierzam przejść całą Torę i materiał do każdego fragmentu nie będzie inny. Rozumiem, że nie […] Artykuł Parsza Wajiszlach – i wysłał pochodzi z serwisu Na Mojej Chmurze .
pobierz 23.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Parsza Wejece – wyjść z fałszywej natury
W tej parszy jest bardzo dużo materiału, więc dziś wszystkiego nie otworzę. Będziemy rozważać jak wyjść z fałszywej natury. Parsza Wejece – wyjść z fałszywej natury Zaczniemy od IRA. I ci którzy w jaki sposób już dochodzą do momentu, że mogą zrozumieć co znaczy dokładnie słowo IRA. Widzą naprzeciw siebie tą potęgę, która jest niemożliwa do […] Artykuł Parsza Wejece – wyjść z fałszywej natury pochodzi z serwisu Na Mojej Chmurze .
pobierz 30.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Parsza Toldot czyli następny stopień
Najpierw zaczniemy od pierwszego słowa toldot. Mówimy tu cały czas o Icchaku, więc czemu się nie nazywa ta parsza Icchak tak jak się nazywała Noach? Z tego względu, że chcą nam pokazać co jest ważne i jak wszystko sprawdzamy to według naszych toldot czyli następny stopień. Toldot czyli następny stopień     Czyli Jakow i […] Artykuł Parsza Toldot czyli następny stopień pochodzi z serwisu Na Mojej Chmurze .
pobierz 23.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Parsza Chajei Sara. Podwójne życie Sary.
Parsza Chajei Sara to najważniejsza parsza w całym Pięcioksięgu i wszystko dzieje się właśnie według tej parszy. Mimo, że ona jest taka krótka i stosunkowo taka prosta to ona właśnie daje nam całą możliwość naszej pracy. Pamiętajmy, że Idziemy do wnętrza każdego z nas. Zajmujemy się wnętrzem Tory, a nie opowiadaniami. Jeżeli to odczytujemy jako […] Artykuł Parsza Chajei Sara. Podwójne życie Sary. pochodzi z serwisu Na Mojej Chmurze .
pobierz 33.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Ira to strach czy szacunek – Parsza Wajera.
Ira to strach czy szacunek? Dzisiejsza Parsza Wajera, właśnie wyjaśnia nam tę kwestię. Najpierw zaczniemy od zastanowienia się nad paroma faktami. Zrobimy najpierw takie przygotowania, żeby zrozumieć o co chodzi z tą ira. Ira to strach czy szacunek?   Korban Wrócimy sobie najpierw do Kaina i Abla. Jest w tej historiii pierwsze wspomnienie korban czyli […] Artykuł Ira to strach czy szacunek – Parsza Wajera. pochodzi z serwisu Na Mojej Chmurze .
pobierz 33.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Lech Lecha idź sobie.
Lech Lecha idź sobie – w tłumaczeniu na język polski. Idź sobie, ale nie powiedziane dokąd. Powiedziane to jest do Abrama, ale kto to Abram. W tej parszy wspomniany jest też Lot, Ismael i mamy też wspomnienie Brit mila, więc o czym o czym mowa w tym Idź? Czemu ma iść i dlaczego iść?   W […] Artykuł Lech Lecha idź sobie. pochodzi z serwisu Na Mojej Chmurze .
pobierz 23.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Co to znaczy Cadyk – Parsza Noach
W tej parszy dowiemy się co to znaczy Cadyk. W telegraficznym skrócie, oprócz tego co to znaczy Cadyk poznamy trochę bliżej Noacha, bo to On właśnie był pierwszym Cadykiem. Poznamy na czym polega nasza prawdziwa praca, dlaczego zwierzęta chorują, o czym tak naprawdę opowiada Tora, czym tak naprawdę są ofiary składane Bogu, kilka ciekawostek związanych […] Artykuł Co to znaczy Cadyk – Parsza Noach pochodzi z serwisu Na Mojej Chmurze .
pobierz 34.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
W początku było bereszit czy Stwórca?
No właśnie, jak to jest w początku? Kiedy czytamy Torę samodzielnie to nawet w późnym wieku zostają w nas te same opowiadania. Bereszit - w początku. powtarza się co rok, ale za każdym razem jest nowe. Jest to początek z którego zaczynamy i to bereszit musi być odpowiednie do roku w którym idziemy. To początek […] Artykuł W początku było bereszit czy Stwórca? pochodzi z serwisu Na Mojej Chmurze .
pobierz 13.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Główne zasady kabały – jak zabić węża.
Tak są główne zasady kabały, których przestrzeganie znacznie pomaga utrzymać się na drodze. Zasady te są tak uniwersalne, że stosować je może (a nawet powinien) każdy, nie tylko kabalista. Główne zasady kabały Nauka kabały służy przede wszystkim do odkrywania tajemnic Tory i poprzez to naprawy siebie. Główne zasady kabały polegają więc na mozolnej pracy nad […] Artykuł Główne zasady kabały – jak zabić węża. pochodzi z serwisu Na Mojej Chmurze .
pobierz 13.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Na czym polega kabała chrześcijańska?
Też bym chciała wiedzieć, na czym polega kabała chrześcijańska. Podobno powstała w XV wieku w celu połączenia dwóch religii: chrześcijaństwa i judaizmu. Skomplikowany temat, ale spróbujmy zrozumieć o co w tym chodzi. Na czym polega kabała chrześcijańska? Humaniści w epoce renesansu (odrodzenia) postulowali ciągłe dokształcanie i rozwijanie umiejętności. Bardzo często sięgali do dzieł dawnych mistrzów […] Artykuł Na czym polega kabała chrześcijańska? pochodzi z serwisu Na Mojej Chmurze .
pobierz 14.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Kabała czyli satanizm dla inteligencji
Żydowska kabała czyli satanizm dla inteligencji, czerwona nitka na ręce, w tym i u Władimira Putina czyli o tym wszystkim czym kabała nie jest. Lista ekspertów w dziedzinie kabały jest naprawdę imponująca. Najwięcej na ten temat mają do powiedzenia faszyści, narodowi patrioci, katolicy, antysemici i wyznawcy pisu. Wszyscy już wszystko poznali, wszyscy wszystko przeczytali, zgłębili […] Artykuł Kabała czyli satanizm dla inteligencji pochodzi z serwisu Na Mojej Chmurze .
pobierz 8.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Czy czerwona nitka jest kabalistyczna?
Czy czerwona nitka jest kabalistyczna? Miriam [link] Na zapytanie czerwona nitka dostaniemy w google bardzo dużo odpowiedzi. Problem w tym, że żadna nie jest prawidłowa, ale po to jestem aby prostować to co krzywe. Przejdźmy zatem do sedna. Czy czerwona nitka jest kabalistyczna? Pod żadnym względem nie jest. Wynika to z błędnie przetłumaczonej na język […] Artykuł Czy czerwona nitka jest kabalistyczna? pochodzi z serwisu Na Mojej Chmurze .
pobierz 7.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Czy kabała to grzech?
Czy kabała to grzech? Miriam [link] O to czy kabała to grzech, czy jest dozwolona, czy jest odpowiednia dla kobiet, pytają mnie wszyscy już od dłuższego czasu. Nadszedł więc czas rozwiać wszelkie wątpliwości. Zatem, czy kabała to grzech? Kabała nie jest grzechem. Grzechem jest wykorzystywanie kabały do własnych celów, np aby manipulować innymi. Takim grzechem […] Artykuł Czy kabała to grzech? pochodzi z serwisu Na Mojej Chmurze .
pobierz 4.8 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek