2EDU

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Podkast o szkoleniach, prezentacjach i technologiach wspierających rozwój.
Data dodania: 2018-01-08 17:52:10
Data aktualizacji: 2018-03-17 02:10:09
Audycji w katalogu: 30
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 3 dni temu
2EDU #31. Czy warto nagrywać podkast?
Wszystkie linki: [link] W tym odcinku: rok pokastowania w liczbach, moje wnioski przegląd technologii, którą wykorzystuję, lista fuckupów, podziękowania, plany na przyszłość i ważne pytanie.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 dni temu
2EDU #30. Dlaczego strona WWW dla uczelni, to nie taka prosta sprawa? - Miłosz Bażela Xfive
Linki na stronie: [link], a w odcinku rozmowa z CEO firmy XFive, która na bazie WordPressa stworzyła rozwiązanie służące tworzeniu stron WWW dla uczelni.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 17 dni temu
2EDU #29. Czym są narzędzia autorskie? - Storyline, Captivate, Camtasia i inne.
Wersja blogowa i linki: [link] Kurs Storyline: [link] W tym odcinku: - Czym są narzędzia autorskie? - Jak można podzielić narzędzia stosowane w szkoleniach online? - Storyline i Captivate jako punkty odniesienia - Od czego zacząć ucząc online - Zniżka na kurs online dot. Storyline
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 24 dni temu
2EDU #28. Jak budować markę osobistą w internecie i nie tylko? - Paweł Badura
Wersja blogowa i linki: [link] Kiedy po raz pierwszy usłyszałem, że jest coś takiego jak marka osobista, zdałem sobie sprawę, że swoimi działaniami w internecie i poza nim właśnie coś takiego buduję. Pytanie tylko, czy robiłbym to bez wiedzy, że jest to marka osobista? Oczywiście! Śmiem twierdzić, że marka osobista istniała dużo wcześniej niż powstało słowo marka, a tym bardziej marka osobista. Przecież nawet starożytni rzemieślnicy konkurowali ze sobą. Kiedy na przykład pomyślicie o stali, to stal damasceńska oznacza oczywiście określony typ i proces powstawania, ale to hutnicy i kowale z Damaszku zbudowali swoją „grupową” markę, która przeżyłaby ich i zapewne również ich najśmielsze oczekiwania.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
2EDU #27. Co to jest sketchnoting i jak zostać graphic recorderem? - Rozmowa z Agnieszką Halama
Linki, notatki i bonusy: [link] Kiedy po raz kolejny słucham rozmowy z Agnieszką, to myślę sobie, że myślenie wizualne było z nami - ludźmi dużo zanim nauczyliśmy się pisać. Nie mam na to dowodów, ale myślę, że kiedyś nasz wspólny przodek patykiem obrysował swoje palce u stóp i tak powstał jakiś rysunek, a potem kolejne i kolejne. Istnieje również pewne prawdopodobieństwo, niestety duuuużo mniejsze, że ten człekokształtny jeden z patyków nazwał: outliner, i na piachu rysował dla reszty plemienia to, co akurat mówił wódz. No dobra, tak się nie mogło stać, ale jakoś mnie ten obraz ciągle bawi. Mamy dzisiaj renesans technik rysowania, które swoje korzenie mają w tym, że jeśli jesteś w stanie trzymać narzędzie zostawiające za sobą ślad, np. flamaster, kredę, pisak, ołówek, patyk, to jesteś się w stanie komunikować lepiej, niż korzystając na przykład z prezentacji w PowerPoincie. Myślenie wizualne to przede wszystkim tworzenie skutecznego przekazu.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
2EDU #26. Przepis na innowację
Innowacja = Talent + Środowisko + Proces Do sukcesu zespołu poszukującego innowacyjnych rozwiązań potrzeba tylko tyle, albo aż tyle. Innowacja to takie płochliwe zwierze, które potrzebuje mnóstwa warunków do tego, żeby żyć i przynosić korzyści swojemu hodowcy.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
2EDU #25. Trenerzy nie uciekną od szkoleń online - Rozmowa z Jackiem Wolniewiczem
Jacek Wolniewicz: [link] Nie da się już zignorować tego, że ludzie uczą się online. Kiedyś można było jeszcze udawać. Schować się gdzieś w kąciku, albo pokazywać palcem i mówić, że to jest be! Dzisiaj trenerzy stoją przed ogromnym dylematem: Czy warto nauczyć się uczyć online i czerpać z tego korzyści, czy dać się ponieść fali spadających stawek? Własnie na ten temat rozmawiałem z Jackiem Wolniewiczem, trenerem, coachem i ekspertem od szkoleń online, który prowadzi szkołę trenerów online.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
2EDU #24. Dlaczego dzisiejsi 12-latkowie mają przesrane? - opowiada Jacek Staniszewski
Nie jest to Akademia Pana Kleksa, ale nie ma ocen, dzwonków i wielu innych barier. Państwo Staniszewscy stworzyli szkołę, która uczy, a Pan Staniszewski, z którym jestem na Ty opowiedział o tym. Blog Jacka: [link] Bardzo cenię Jacka za to co zrobił i za to co robi. Cenię go też za poczucie humoru, które rozbawia mnie często do łez. Jest to człowiek, który bardzo mocno stąpa po ziemi, nie boi się próbować i przeklinać, kiedy trzeba.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
2EDU #23. Jak zbudować szkolenie online, które zarobi 100k - rozmowa z Arturem Jabłońskim
Strona Artura: [link] Dobrze skonfigurowana reklama na Facebooku daje niesamowite wyniki i otwiera mnóstwo możliwości. Możesz ją precyzyjnie kierować do ludzi o konkretnych zainteresowaniach. Możesz dotrzeć do osób, które były na Twojej stronie, są w Twoim newsletterze czy są podobni do Twoich klientów. Od takich słów Artur Jabłoński rozpoczyna informowanie o swoim kursie online: Skuteczna Reklama na Facebooku, który stanowi ważny filar jego działalności konsultingowej i szkoleniowej. Jesteśmy w sytuacji, w której blogosfera i parcie na marki osobiste sprawiło, że na rynku jest tendencja pozwalająca na efektywną pracę ludzi znających się dobrze na jakimś temacie z dużymi firmami. Nie ma już tej tendencji, że duzi mogą pracować tylko z dużymi. Jednocześnie silne marki osobiste sprawiają, że coraz popularniejsze są szkolenia online.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
2EDU #22. Jak zbudowane są kursy online Masterclass.com?
Linki: [link] Wykupiłem dostęp do platformy MasterClass.com nie dlatego, że interesował mnie jakiś szczególny kurs, który się w jej obrębie znajdował, ale dlatego, że zaciekawiło mnie co siedzi za natrętnym marketingiem i ślepym naśladownictwem nazwy masterclass, którą widziałem dodaną na przykład do słowa bloger.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
2EDU #21. Blockchain in Education = end of cheating and many more.
The Better understanding of how individuals learn, seamless identification if students, easy maintenance of ePortfolio of formal and informal education, all reliable, available and bulletproof – it seems like a nice science-fiction story, but this is what it is going to happen in the very near future with the usage of blockchain technology. What are the other benefits where learning and education can benefit from learning technology? 1. Identification of individuals is from my perspective the most interesting area. At the moment we often use encryption keys to validate the person, but it has some disadvantages. The blockchain is much more reliable and gives more chance that the person in front of you is the one identified by the software. 2. Storing educational history (ePortfolio) for each citizen starting from schools and universities, but also taking into consideration all learning activities that happen outside of the formal education. It all can be combined into one large educational profile, expanded with the marks, subjects, school data, and all of this may be time-stamped and versioned. With blockchain we can store much more data and as a result, have a much better way of understanding learning of the individuals and groups. 3. Learning programs exchange and rating – when we will use blockchain to store educational curriculums it will allow them to be easily compared and a quality check will be much easier than at the moment. So you can imagine that comparing Advanced Physics of one of the Polish Universities with similar or the same course at MIT will be possible so that you can check which course better suits your needs. This can be also a very good tool for checking the quality of curriculums at the national or wider level. 4. Protection of rights for the research work – looking at the academia, still most of the work is not about teaching others but about research. One of the problems is publishing of scientific articles, especially knowing who the first to publish particular solution was. With blockchain and its timestamp feature, it will no longer be a problem. 5. Referencing source materials – this is another fragile topic when talking about science and research. When you look at books, they are quite stable if you think about how often the information in the changes, so you can easily quote or refer them in your publications, but what about the newest publishing. There is no way that you can refer a website and be sure that it will be still available in 2 years. Moreover, you cannot be sure about the content. The author may change it and your reference will be no longer valid. In case of blockchain, you can store all references with the specific timestamps and be sure that it will be available in future.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
2EDU #20. Skąd wziąć pomysł na kurs online?
Dlaczego potrzebujesz notatnika: [link] Niestety było mi bardzo trudno wyobrazić sobie jak to jest nie mieć pomysłu na kurs, bo kiedy nawet taka sytuacja mogłaby mieć miejsce, to mógłbym zrobić wersję zaawansowaną któregokolwiek ze swoich istniejących już szkoleń, albo przenieść któreś z istniejących szkoleń do internetu. Przyszedł jednak dzień, w którym poczułem jak to jest nie mieć pewności co do tematu, kierunku i sposobu dotarcia do niego. Moment ten zaobserwowałem u siebie w chwili, gdy zapisałem się na szkolenie z kreatywnego pisania. Sposób 5. Kopia Sposób 4. Uważność Sposób 3. Rozwiązywanie problemów Sposób 2. Social Media Sposób 1. Notatnik na pomysły Co zrobić z surowym pomysłem? Podejdź do swoich pomysłów z dystansem. Nie musisz ich przecież kochać jak własnych dzieci. Pomysły w wielu wypadkach na to nie zasługują. Pozwalaj im przychodzić i odchodzić, nie skupiaj się na tym, jakie one są i że są najlepsze. Czasami pomysły nie są nawet warte zapisania, ale na wszelki wypadek możesz to zrobić. Pamiętaj o tym, że jeśli pomysł na kurs, lub jego część będzie naprawdę dobry to zapewne do Ciebie wróci, wtedy wymaga już trochę więcej uwagi i może nawet zapisania i rozwinięcia. Jeśli Twój pomysł będzie naprawdę dobry, to wrócisz do niego. Czasami Twój pomysł, nawet najlepszy nie jest dobrym materiałem do stworzenia szkolenia. Kiedy okazuje się, że zaczynają rządzić Tobą emocje, szkolenie jest super ekstra musisz zrobić krok w bok i popatrzeć na swoje szkolenie z dystansu. Może okazać się, że to co tworzysz to jedynie duch szkolenia, że temat nie jest na tyle dobry, żeby zrobić z niego coś, za co ktoś inny będzie chciał zapłacić. W internecie jest mnóstwo ludzi, którzy stworzyli takie szkolenie-ducha, a później zamartwiają się tym, że nikt nie chce go kupić. Szkolenie ducha możesz jednak wykorzystać na swoją korzyść.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
2EDU #19. eLearning na Serio, czyli o mojej perspektywnie na szkolenia online
Prezentacja: [link] Szablony do projektowania: [link] Kiedy myślę o szkoleniach online realizowanych na serio, czyli takich, które przynoszą konkretne rezultaty pojawia mi się w głowie taka lista: A. Właściwe podejście, bo nie ma co udawać B. Sprawdzone metody i narzędzia, bo to działa C. Mierzenie i komunikowanie Później przychodzi czas na własny dekalog + 2 tematy ekstra 1. Nie zakładam, że szkolenie jest rozwiązaniem, a tym bardziej, że szkolenie online jest rozwiązaniem najlepszym. 2. Kiedy okaże się, że szkolenie nie będzie najlepszym sposobem na uzyskanie określonego rezultatu nie polecę ci szkolenia. 3.Nie zakładam, że e-learning jest rozwiązaniem. 4. Analizuję, mówię “sprawdzam”, kwestionuję, podważam i testuję to, czy e-learning ma sens, nawet wtedy kiedy wiem, że sens mają metody rozwojowe. 5. Do upadłego walczę o powiązanie celów szkoleniowych z celami organizacji, także tymi biznesowymi, bo wtedy nie mam problemu z tym, że kończy się na szkolenia budżet 6. Skupiam się na mierzalnych efektach. Nie ignoruję nieuchwytnych subtelności, ale lubię dokumentować zmianę. 7. Nie masuję danych, nie uprawiam chciejstwa i nie składam obietnic. 8. Dbam o to, żeby doświadczenia uczenia było jak najbardziej realistyczne 9. Tworzę, wykorzystuję i stosuję uczenie w kontekście, dbając o zaangażowanie, wyzwania i projektując rozbudowane informacje zwrotne. 10. Dopasowuję szkolenie do potrzeb, nigdy odwrotnie. 11. Dbam o to, żeby motywować. 12. Celuję w długofalowe rezultaty.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
2EDU #18. Czy korporacje są w stanie wykorzystać potencjał kursów online? - Rozmowa z Martą Eichstaedt
Spotykamy się z Martą na II Forum Edukacji Dorosłych w Warszawie. Okazuje się, że częściej spotykamy się na konferencjach niż poza nimi. Pewnie nie ma okazji, żeby się spotkać, ale myślę Marto, że pewnie nie wszyscy słuchacze podkastu Cię znają. Więc jakbyś mogła powiedzieć kilka słów o sobie… Cześć. Dzięki za zaproszenie do tego podkastu. Nazywam się Marta Eichstaedt i prowadzię swoją firmę WebComm, gdzie zajmujemy się webinarami. Z jednej strony szkolimy często trenerów wewnętrznych w dużych organizacjach, ale też firmach szkoleniowych, jak wykorzystywać pracę szkoleniową w wirtualnym pokoju do warsztatów, do form wykładowych szkoleń, a drugi obszar to po prostu organizacja webinarów i transmisji na żywo.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
2EDU #17. Dlaczego platformy do elearningu są różne?
Firmy oferujące platformy są to w dużej ogólności takie same firmy jak te, które zajmują się samochodami. 1. Model biznesowy Jedne je sprzedają i jesteś ich właścicielką, inne wynajmują, w jeszcze innych musisz kasować bilety. Różne podejścia do tematu transportu i różne podejścia do samochodów. Miejskie zakłady transportu, czy przedsiębiorstwa komunikacyjne różnią się znacząco od salonów ekskluzywnych samochodów sportowych i tutaj nie ma dyskusji. Identycznie jest z platformami i ich wdrożeniami. Niektóre są Twoją własnością, niektóre wynajmujesz, a z jeszcze innych korzystasz jak z autobusu, kiedy tego potrzebujesz. 2. Boeing, pendolino, niskopodłogowy autobus i Fiat500 Jeśli zostaniemy w analogii transportowej, platform LMS jest tyle, że typów samochodów mi brakuje. Raczej byłoby to porównanie Boeinga na setki pasażerów z Fiatem 500. Jest zasadnicza różnica w cenie, i zasadnicza w parametrach. Samolotem nie pojedziesz w modne miejsce, Fiacikiem nie polecisz przez ocean. Z platformami jest podobnie. Jest ich mnóstwo i każda jest trochę do innych celów. Różne produkty, różne cele, różne ceny i patrz punkt 1 rózne modele biznesowe 3. Renoma, reklama, realia Trzeci aspekt jest taki, ze pojemna nazwa: "platforma elearningowa" zawiera w sobie więcej parametrów niż masz opcji przy zakupie samochodów. Nawet jesli ktoś pokusi się o to, żeby to uprościć (podjąłem się tej próby i za kilka dni ją zaprezentuję), to okazuje się, że w przeciwieństwie do marek samochodowych, tutaj jest większy bałagan, bo różne firmy sprzedają ten sam produkt, ale w różnych cenach i jeszcze innych konfiguracjach. Jest chaos. Od czego warto więc zaczać? Od określenia wymagań minimalnych, które masz, później określenia planów i znalezienia kogoś, kto Cię trochę w tym gąszczu poprowadzi.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
2EDU #16. Tworzenie kursów wideo na dużą skalę. O wytrwałości, konsekwencji i sposobach na wideo opowiada Grzegorz Róg z Eduweb
Wideo to najbardziej wymagająca, ale i najskuteczniejsza forma przekazywania wiedzy. Na temat tego jak tworzyć materiały edukacyjne w formie wideo, na czym się skupić i w jaki sposób zbudować biznes wokół kursów online rozmawiam z Grzegorzem Rogiem, którego serwis [link] zawiera już ponad 1000 godzin profesjonalnych szkoleń dla branży kreatywnej. Transkrybcję i wszystkie linki znajdziesz na: [link]
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Podcast 2EDU #15. Jak dogadać się z emocjami? Rozmowa o pisaniu introspektywnym z Jakubem Godawa.
"Technologia jak najbardziej spełnia swoją rolę. Jest to rola taka, zeby wspierać ludzką relację, bo relacją wszystko stoi. " - powiedział Jakub, zapytany jak łączy rozwój duchowy z technologią, programowanie, z rozwojem poprzez pisanie introspektywne. Piotr Peszko: Spotykamy się już drugi raz przy nagraniu tego podkastu, ale myślę że tak po prostu miało być. Za pierwszym razem coś tam trochę nie zaplanowaliśmy. I o ile się już trochę znamy wiemy, co robimy w sieci to myślę, że. Moi słuchacze i czytelnicy bloga niespecjalnie wiedzą, kim jesteś, czym się zajmujesz, więc jak byś mógł się na początku przedstawić. Jakub Godawa: Ja też się cieszę, że się spotykamy po raz drugi, bo przez te parę miesięcy rzeczywiście dużo się zmieniło w moim projekcie. Ja zajmuję się głównie oprogramowaniem coachingiem i pisaniem. To są moje trzy moje furtki do świata, gdzie mogę coś zaoferować. Prowadzę portal introspekcja.pl, gdzie zamieszczam to, czym się zajmuje, czyli warsztatami, organizuje kurs online, jakieś książki, czy to spod własnego pióra czy tłumaczenia. Głównie robię to.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Podcast 2EDU #14. Marek Jankowski (Mała Wielka Firma) opowiada jak robić kurs online, żeby na nim zarobić?
Czułem narastającą ekscytację. Tak określił tworzenie kursu online Marek Jankowski, którego znacie z podkastu Mała Wielka Firma, który całkiem niedawno stworzył i przeprowadził swój pierwszy kurs online. W tym odcinku podkastu 2EDU rozmawiamy właśnie o tym jak to jest tworzyć i sprzedawać swoje pierwsze szkolenie. Marek Jankowski mówi o sobie: Jestem przedsiębiorcą od kilkunastu lat prowadzę swoją firmę. Wydaje czasopismo które ma tytuł Branża Dziecięca. Poza tym takim moim dużym hobby jest nagrywanie podcastów. Wcześniej byłem dziennikarzem Pracowałem trochę w prasie i sporo w radiu. Cały ten kurs jak powiedziałeś to był mój pierwszy kurs i on był dla mnie w dużej mierze eksperymentem ja byłem ciekawy czy się w ogóle sprawdza w takiej formie czy dam radę i w związku z tym budując ten kurs przygotowując kolejne moduły czułem taką właśnie narastającą ekscytację. Rezultaty, różnice i nowe możliwości Kurs online to było inne zajęcie, głównie dlatego, że z założenia chciałem, żeby przeprowadzić uczestników tego kursu z punktu A do punktu B. Podcast może mieć bardziej swobodną formułę może ludzi inspirować może ich zaciekawić. Może im dawać też pewną wiedzę. Ale to jest zawsze jakiś wycinek no bo w ciągu półgodzinnego czy godzinnego odcinka. Bardzo ważną różnicą między na przykład książką, a kursem jest taka że książka jest zamkniętą całością. Książkę piszesz, kończysz, ona jest wydrukowana i już. I jeżeli zorientujesz że coś tam jest nie tak to nie jesteś w stanie nic zmienić aż do następnego wydania. W przypadku kursu masz właściwie cały czas możliwość modyfikowania go dodawania pewnych rzeczy poprawiania precyzowania pod wpływem uwag opinii użytkowników i to jest myślę super cenne i właśnie to powoduje że też ta forma kursu mnie tak bardzo ciekawiła i budziła moje zainteresowanie. Każde dzieło jeżeli jest tworzone z udziałem użytkowników -odbiorców tego dzieła jest cenniejsze i bardziej użyteczne dla nich.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Podcast 2EDU #13. Krótkie przemyślenia o video kursach
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Podcast 2EDU #12. Sześć decyzji, które musisz podjąć, kiedy planujesz kurs online z oprogramowania
W końcu przyszedł czas na podcast samodzielny, opowiadam w nim o tym jakie decyzje projektowe trzeba podjąć w momencie tworzenia kursu dotyczącego oprogramowania. Tutoriale do programów takich jak Photoshop, PowerPoint, Excel były jednymi z pierwszych materiałów video Sześć decyzji, które musisz podjąć kiedy chcesz uczyć oprogramowania: 1. Czy uczysz procedury, czy czegoś więcej? 2. Co możesz usunąć, czego nie musisz uczyć? 3. Czy szkolenie dotyczy nowych użytkowników? 4. Jak wzmocnić skuteczność wykorzystania praktycznego? 5. Które części szkolenia sprawdzać? 6. Jak dużo informacji zwrotnej zawrzeć w szkoleniu? Zapraszam do wysłuchania całego materiału.
pobierz odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek