2EDU

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podkast o szkoleniach, prezentacjach i technologiach wspierających rozwój.
Data dodania: 2018-01-08 17:52:10
Data aktualizacji: 2020-09-23 04:30:02
Audycji w katalogu: 110
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 2 miesiące temu
LSE 2020 Odc.02 Nadzieja, optymizm i brak alternatywy
Co popycha ludzi do brania udziału w szkoleniach? Jeśli pominiemy kwestię przymuszania korpo-emailem przez managera, to okazuje się, że opcji jest niewiele. W tym odcinku na kilku własnych przykładach opowiadam o tym, co skłoniło mnie do wzięcia udziału w szkoleniach online.
pobierz 32.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
LSE 2020 Odc.01 Bez kontekstu nie ogarniesz
Dzisiaj eksperymentujemy na naszych mózgach, które pozbawione kontekstu robią dziwne rzeczy.
pobierz 32.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
LSE2020 Odc.00 Podkast, którego miało nie być
Letnia Szkoła eLearningu miała się w tym roku nie ukazać. Sporo zmian, kilka zajmujących projektów prywatnych i zawodowych sprawiło, że miałem ochotę ten projekt zakopać w tym roku. Jednak dzisiaj rano, jadąc samochodem do biura, na kompletnym spontanie podjąłem decyzję, że... robię to. Tym razem sam, bez spędzania godzin na montowaniu i składaniu odcinków. Solo, ale... mam nadzieję, że z przytupem. Tym razem cel mam osobisty. Przeglądnę sam dla siebie, a przy okazji dam Wam posłuchać moich przemyśleń na temat projektowania eLearningu.
pobierz 14.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
S03E01 Od czego zacząć przejście na online?
Cel jest bardzo konkretny. Chcę odpowiedzieć Wam na pytanie: Jak przejść z zajęć, szkoleń i warsztatów offline na online? Faza 1. Usiądź i solidnie się zastanów nad tym, co jest realne, bo nikt tak dobrze nie zna Twojego tematu szkolenia. Nikt nie przygotuje lepszej propozycji. Faza 2. Przedstaw propozycję zleceniodawcy, dostań akceptację i załatw formalności (np. w postaci aneksu do umowy). Faza 3. Przedstaw swoją propozycję uczestnikom szkolenia, studiów, programu rozwojowego i dowiedz się na czym im zależy i w jaki sposób dostosować do nich czas i sposób realizacji. Faza 4. Przedstaw kompletną propozycję innym trenerom i prowadzącym. Dowiedz się od nich na co są gotowi. Powiedz im czego oczekują uczestnicy i jakie są wymagania formalne.
pobierz 23.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Co to jest atrakcyjne szkolenie? LSE Extra - Kuc, Łais, Maczuga
W tym odcinku Trzej Edukacyjni Muszkieterowie rozmawiają o tym, co to jest atrakcyjne szkolenie. - Podkast nagrany jako uzupełnienie projektu: Letnia Szkoła eLearningu.
pobierz 79.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
LSE 2019 Odcinek 14. Koniec... czyli najważniejsze problemy w e-learningu korporacyjnym
Sponsorem Letniej Szkoły eLearningu w 2019 jest SPEEXX ( [link]
pobierz 18.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
LSE 2019 Odcinek 13. Jak wykorzystać technologie e-learningowe w szkoleniach językowych?
Sponsorem Letniej Szkoły eLearningu w 2019 jest SPEEXX ( [link]
pobierz 31.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
LSE 2019 Odcinek 12. Rozumienie biznesu i jego potrzeb
Sponsorem Letniej Szkoły eLearningu w 2019 jest SPEEXX ( [link]
pobierz 29.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
LSE 2019 Odcinek 11. E-learning w korporacji: jakie elementy i jak je połączyć w całość?
Sponsorem Letniej Szkoły eLearningu w 2019 jest SPEEXX ( [link] W tym odcinku razem z Przemkiem Kędzią elearning korporacyjny rozkładamy na części i przyglądamy się im z bliska.
pobierz 20.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
LSE2019 Odcinek 10. Wdrażasz e-learning po raz pierwszy - 7 decyzji, które musisz podjąć
Sponsorem Letniej Szkoły eLearningu w 2019 jest SPEEXX ( [link] Lista pytań Czy platforma powinna być rozwiązaniem chmurowym (jako usługa), czy powinno być wdrożone na serwerach firmy? Czy szkolenia robimy sami, czy zlecamy je na zewnątrz? Kto będzie administrował platformą. Firma wewnętrznie, czy zlecimy to na zewnątrz? Czy wybrać rozbudowaną platformę HR, czy skupić się na dostarczaniu szkoleń e-learningowej? Czy to ma być platforma pierwszego kontaktu dla pracownika? Do jakiego stopnia integrować wdrażane narzędzia z tymi, które już istnieją? Jakie działania otaczające wdrożenie powinniśmy zaplanować? Jakie powinno być pierwsze szkolenie, które udostępnimy pracownikom?
pobierz 25.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
LSE2019 Odcinek 09. W jaki sposób organizować pracę zespołów elearningowych?
Sponsorem Letniej Szkoły eLearningu w 2019 jest SPEEXX ( [link] W jaki sposób organizować pracę zespołów elearningowych? Temat kusił tym, żeby przejść do teorii zarządzania, ale plan był taki, żeby w tej obszar nie zdryfować. Skupiliśmy się więc na rolach i tym, w jaki sposób taki zespół zbudować. Kluczowi gracze w zespole W dużych organizacjach specjaliści do spraw szkoleń ewoluują w kierunku specjalistów ds. elearningu, a Ci specjalizują się na poszczególne role. #ProTip Najważniejszą kompetencją jest umiejętność zarządzania projektem. #ProTip Kluczowe kompetencje trzymaj w zespole. Pozostałe możesz zlecić na zewnątrz. #ProTip Uzgadniaj zanim zrobisz. Posługuj się przykładami Zespół elearningowy rekomendujemy więc budować w następującej kolejności. 1. Kierownik projektu eLearningu, który łączy różne kompetencje (komunikacja, zarządzanie, rozumienie technologii i szkoleń). 2. Instructional Designer - Projektant Szkoleń, który przełoży to, czego potrzebuje organizacja na to, co znajdzie się w szkoleniu. 3. eLearning Developer 4. Manager lub Specjalista ds. LMS 5. Specjalista ds. Mediów / Grafiki 6. Specjalista ds. Komunikacji 7. Tester szkoleń 8. Ekspert Merytoryczny (Subject Matter Expert, SME) - rola mianowana w organizacji Model kompetencyjny Szukając modeli kompetencji okazuje się, że ciekawy model stworzyła organizacja ATD. W sugerowanym modelu kompetencje podzielone są na kompetencje bazowe, umożliwiajace pracę w elearningu oraz kompetencje specjalistyczne.
pobierz 33.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
LSE2019 Odcinek 08. Zrobić samemu, czy zlecić na zewnątrz? Za i przeciw
Sponsorem Letniej Szkoły eLearningu w 2019 jest SPEEXX ( [link] W tym odcinku znowu spotykamy się w zespole trzyosobowym. Marek i Przemek w Poznaniu, a ja w Krakowie. Tym razem podzieliliśmy się na dwa obozy. Ja jestem za tym, żeby elearning robić wewnątrz organizacji, a Przemek z Markiem są za tym, żeby robić elearning na zewnątrz. Trzy argumenty za zlecaniem e-learningu 1. Brak kompetencji do projektowania i tworzenia w organizacji. 2. Koszty i czas - 3. Skala projektu może przerastać Trzy argumenty za robieniem szkoleń wewnątrz 1. Narzędzia są łatwe, dostępne i coraz tańsze. 2. Istnieją regulacje prawne dotyczące treści, które nie pozwalają zlecać tworzenia treści. 3. Projekt może być tak duży i tak bardzo zintegrowany z produktem, że może to wymagać zespołu tworzącego treści. Człowiek orkiestra W większości firm ludzie od elearningu funkcjonują w organizacjach tak, jak kiedyś funkcjonowali informatycy. Człowiek od elearningu zajmuje się wszystkim, co jest potrzebne: projektuje, tworzy, zarządza, raportuje i jest project managerem. Niestety kiedy skala projektów rośnie okazuje się, że potrzebna jest specjalizacja i wtedy osoba, nawet jeśli jedna, musi zająć się koordynacją usług.
pobierz 23.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
LSE2019 Odcinek 07. Co to znaczy, że szkolenie jest atrakcyjne?
Sponsorem Letniej Szkoły eLearningu w 2019 jest SPEEXX ( [link] W tym odcinku zastanawiamy się, co szeroko rozumiany biznes (patrząc wewnątrz organizacji) lub zleceniodawcy (zerkając z zewnątrz) rozumieją przez atrakcyjny e-learning. Atrakcyjny e-learning jest jak "atrakcyjny Kazimierz", czyli taki, który powoduje, że nastolatki krzyczą: WOW! Analizując często pojawiającą się "atrakcyjność" dotykamy tematów takich jak employer branding, content marketing, efektywność szkoleniowa, zadowolenie, satysfakcja szefa i zastanawiamy się jak się to ma do naszego, wypracowanego przez lata podejścia do e-learningu. - Po co jest "efekt WOW" i w jaki sposób może nam pomóc w dobrym zaprojektowaniu szkolenia? - eLearning nie zawsze musi spełniać cele rozwojowe. - Szkolenia nie muszą dostarczać rozrywki.
pobierz 27.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
LSE2019 Odcinek 06. Jak projektować i jak przeżyć szkolenia obowiązkowe?
Sponsorem Letniej Szkoły eLearningu w 2019 jest SPEEXX ( [link]
pobierz 31.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
LSE2019 Odcinek 04. Gorące trendy w e-learningu a ich praktyczne zastosowanie w korporacjach
Sponsorem Letniej Szkoły eLearningu w 2019 jest SPEEXX ( [link]
pobierz 50.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
LSE2019 Odcinek 04. Jak przygotować wsad merytoryczny do szkolenia?
Sponsorem Letniej Szkoły eLearningu w 2019 jest SPEEXX ([link]) Dokładnie połowa firm, które przebadaliśmy udzieliła informacji, że wsad merytoryczny przygotowuje ekspert z biznesu w połączeniu z projektantem, a najczęściej otrzymywanym przez dostawców materiałem źródłowym jest stara prezentacja. Merytoryka to najczęściej wiedza encyklopedyczna, lub skopiowana z innych źródeł (np. aktów prawnych, lub wewnętrznych polityk) która nadaje się na ebook, a nie na szkolenie, bo brakuje w nim konkretnych sytuacji, ćwiczeń i przykładów.
pobierz 26.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
LSE2019 Odcinek 03. Co jest ważne we współpracy z dostawcami rozwiązań e-learningowych?
Sponsorem Letniej Szkoły eLearningu w 2019 jest SPEEXX ([link]) Współpraca z dostawcą rozwiązania elearningowego może być wyzwaniem. W tym odcinku jak dostawca z dostawcą i odbiorca z odbiorcą rozmawiamy o tym: - Jak wyceniać elearning i dlaczego to jest problem? - Jak zaczynać współpracę? - Dlaczego elearning jest podobny do reklamy? - Po czyjej stronie powinno być zarządzanie? i - Dlaczego solidna praca i właściwa komunikacja są ważniejsze od innowacyjnych rozwiązań?
pobierz 24.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
LSE2019 Odcinek 02. Dlaczego ludzie w korporacjach nie chcą korzystać z elearningu?
W tym odcinku zaglądamy do wnętrz korporacyjnych głów i zastanawiamy się dlaczego nie chcą korzystać z elearningu. Sponsorem Letniej Szkoły eLearningu w 2019 jest SPEEXX ([link]
pobierz 39.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
LSE2019 Odcinek 01. Jak angażować uczestników szkoleń w korporacji?
Linki i materiały dodatkowe: [link] Kiedyś dawno elearning miał na sobie opończę innowacji i dużo łatwiej było zaangażować ludzi do tego, żeby w szkolenia klikali nawet jeśli zakopaliśmy je gdzieś w przepastnych LMS-ach. Powiew innowacji porównywalny z tym, co obserwujemy dzisiaj w przypadku sztucznej inteligencji, czy wirtualnej rzeczywistości niósł uczestników przez kolejne ekrany z przyciskami “Dalej” i “Wstecz”. Dzisiaj się już tak nie da. W pierwszym odcinku Letniej Szkoły eLearningu rozmawiamy z Przemkiem Kędzią (LLidero) o tym jakie znamy sposoby na zaangażowanie pracowników w szkolenia korporacyjne, które realizowane są online.
pobierz 27.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
LSE2019 Odcinek 0. O czym będzie w tej edycji Letniej Szkoły eLearningu?
Subskrybuj poprzez stronę: [link] W tym zerowym odcinku: Kim jest Piotr, kim jest Przemek, co będzie tematem Letniej Szkoły eLearningu? W tym odcinku Przemek (LLidero) i Piotr (2EDU) mówią o sobie i opowiadają o badaniach, które przeprowadzili wśród swoich klientów i w grupie eLearning Robię, a które stało się kanwą do tegorocznej edycji LSE.
pobierz 22.0 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek