2EDU

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Podkast o szkoleniach, prezentacjach i technologiach wspierających rozwój.
Data dodania: 2018-01-08 17:52:10
Data aktualizacji: 2018-07-18 12:05:06
Audycji w katalogu: 49
Stan: Aktywny :-)
opublikowany wczoraj
LSE05. Jak uczyć się online?
Więcej na stronie: [link] Uczenie się nie jest prostą sprawą, a uczenie się online bywa jeszcze trudniejsze, bo zależy w głównej mierze od nas i od tego jakie mamy nastawienie i w jaki sposób przygotujemy się do tego zadania.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 dni temu
LSE04. Kiedy uczenie się online jest dobrym pomysłem, a kiedy nie?
Wszystkie linki i kolejne odcinki na stronie: [link]
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 dni temu
LSE03. Jak rozpoznać wartościowe szkolenie?
Wszystkie linki i kolejne odcinki na stronie: [link] Kupienie kursu online to nie jest prosta sprawa, bo ciągle nie mamy miejsca, w którym możemy przeczytać obiektywne opinie. Niestety łatwiej jest dać się naciągnąć niż znaleźć szkolenie, które jest bardzo dobre. Co zrobić? 1. Wyszukać autora i sprawdzić, czy ma doświadczenie w uczeniu innych, czy poświęcił na szkolenie wystarczająco dużo czasu i czy daje gwarancję zwrotu pieniędzy. 2. Poszukać opinii w grupach branżowych i na stronach. 3. Uważać na pewne utarte schematy sprzedażowe. 4. Wziąć udział w webinarze poprzedzającym kurs online.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 13 dni temu
LSE02. Gdzie szukać szkoleń online?
Wszystkie linki poprzednie i kolejne odcinki na stronie: [link]
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 15 dni temu
LSE01. Czym jest uczenie się online?
Wszystkie linki i kolejne odcinki na stronie: [link] Niezależnie od tego, czy jest to uczenie uświadomione, kiedy siadasz przed komputerem z planem nauczenia się czegoś, czy nieuświadomione - kiedy uczysz się "przy okazji" to nikt nie jest już w stanie powiedzieć, że elearning nie działa. Żeby nie być gołosłownym do pierwszego odcinka Letniej Szkoły eLearningu zaprosiłem kilku gości.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 21 dni temu
S01E43. Letnia Szkoła eLearningu - Darmowy Kurs Podkastowy
Kurs znajdziesz na stronie: [link] Letnia szkoła eLearningu to projekt, w którym zaangażowałem grupę ekspertów, którzy tworzą projekty szkoleniowe online do tego, żeby odpowiedzieli na najbardziej palące problemy i zapytania z zakresu kursów online.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 28 dni temu
S01E42. Jak myślą ludzie i jak można to wykorzystać? Anna Flis i Jowita Spychalska opowiadają o rozwiązaniu MindSonar
Schemat mind sonar na stronie: [link] Anna Flis i Jowita Spychalska ([link], które spotkałem na konferencji eLearning Fusion opowiedziały o tym w jaki sposób można sprawdzić co ludzie myślą o sobie w konkretnych zawodowych i prywatnych sytuacjach.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
2EDU #41. Co to jest cyfrowa mowa ciała? - Digital Body language with Jo Cook
Cyfrowa mowa ciała to wszystko to, co robisz online. W co klikasz, w co nie klikasz, jakie decyzje podejmujesz. Jest to szczególnie ważne w momencie kiedy uczysz się online, na przykład uczestnicząc w webinarze. Jo Cook z lightbulbmoment.info opowiedziała mi jak rozumie cyfrową mowę ciała i w jaki sposób możemy się do niej dostosować.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
2EDU #40. Jak pracuje się w korporacji? Karmisz bestię, oswajasz ją, czy buntujesz się?
Kamila Goryszewska, która prowadzi podkast Słucham Gadam ([link]) podzieliła się w trakcie naszej rozmowy swoimi doświadczeniami z pracy w dużych organizacjach.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
BONUS--Jak-wybrać-studia-podyplomowe?
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
2EDU #39. Top 5 błędów w kursach online i o tym jak sobie z nimi poradzić - opowiada Przemek Kędzia z LLidero
Linki oczywiście na: [link] Klasyfikacja niewłaściwych zachowań powstała na gruncie wieloletniej praktyki zawodowej Przemka oraz doświadczeń jego i jego zespołu. Zawiera ona pięć działań i postaw: 1.„Myśl jak ekspert” 2. „Pytaj o cele szkolenia”, 3. „Wprowadzaj uwagi/poprawki klienta” 4.„Pracuj etapami” 5.„Pamiętaj o efekcie wow” Przeanalizujmy je pokrótce.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
2EDU #38. Moodle się i pracuj, a potem chwal się na konferencji - rozmowa z Tomaszem Walaskiem
Linki na stronie: [link] W tym odcinku rozmawiam z Tomaszem Walaskiem o zbliżającej się konferencji Moodle Moot. Tomasz wspomina o nowej formie, o tym jak walczą razem z Przemysławem Stencelem o jakość konferencji. Zdradzam też małą tajemnicę.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
2EDU #37. Od mody, przez potrzebę do biznesu, czyli o aplikacjach mobilnych dla uczelni - Krzysztof Wojewodzic
Linki i wersja do czytania: [link] Rozmowa z dr Krzysztofem Wojewodzicem, CEO firmy Escola, który zajmuje się tworzeniem i wdrażaniem aplikacji mobilnych dla uczelni wyższych. W tym odcinku: - Czym różni się edukacja mobilna od tej na komputerze? - Do czego przydać się może aplikacja mobilna uczelni wyższej? - Jakie dane na temat może zbierać uczelnia na temat swoich studentów?
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
2EDU #36. Czas odczarować Agile, czyli o tym jak być, mieć i nie zwariować - Rozmowa z Mariuszem Chrapko
Linki pod adresem: [link] Mariusz Chrapko zajmuje się na codzień wspieraniem transformacji ludzi i organizacji, które zmierzają w kierunku zwinnych metod pracy. Oprócz tego jest podkasterem, który prowadzi audycję Manager Plus o zarządzaniu sobą i biznesem oraz jedną z moich ulubionych audycji muzycznych: Na Sofie.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
BONUS: Wrażenia z Akademii Online i eLearning Fusion
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
2EDU #35. Co to jest microlearning, bootcamp, book sprint i co szykujemy na początek wakacji?
Zapraszam na [link] wakacyjne spotkanie pasjonatów szkoleń online. Dzisiaj w podkaście odczarowywanie mikrolearningu opowieść o bootcampach, booksprintach i tym, co przygotowujemy na sam początek wakacji i dlaczego warto się tym spotkaniem zainteresować.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
2EDU #34. Jak przestać się wstydzić swojego głosu i bać kamery? Sylwia Dąbrowska
Linki: [link] W tym odcinku: Jak robić live-y? Czy da się polubić swój głos? Jak nauczyć się występowania przed kamerą? Niesamowita rozmowa z Sylwią Dąbrowską, która uczy jak występować przed kamerą i nie tylko.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
2EDU #33. Słabe sygnały - historia projektu, który miał być przeciętny, ale...
Linki na stronie: [link]. Chcemy wierzyć, że nic nie dzieje się bez powodu. Nawet jeśli nie rozumiemy początkowo sensu tego co się nam przydarza, to kiedyś małe elementy ułożą się w sensowną całość. Przyzwyczailiśmy się do tego, że istotne informacje, ważne projekty informują o sobie z intensywnością pierwszej letniej burzy. Czujemy, że newsy są ważne. Dzisiaj chcę jednak zwrócić Waszą uwagę na teorię słabych sygnałów i zaprosić do wysłuchania nagrania mojego wystąpienia konferencji zorganizowanej przez stowarzyszenie młodzieżowych inicjatyw twórczych"creator" - IMPACT TALK Co to są słabe sygnały? Pionierem analizy "weak signals" był w latach 70-tych Henry Igor Ansoff, ale szukając definicji, która do mnie przemawia trafiłem na taką: Słabe sygnały to oznaki niewielkie w przeliczeniu na obecne rozmiary danego systemu, ale ogromne w przełożeniu na konsekwencje. Słabe sygnały to wczesne, nieprecyzyjne oznaki nieuchronnie zbliżających się istotnych wydarzeń, zmian które wpłyną, w ściśle nieokreślonej przyszłości, na trajektorię rozwoju danego systemu. Są one określane są jako coś nowego, zaskakującego, niepewnego, irracjonalnego, niewiarygodnego, trudnego do wytropienia, znacznie odległego czasowo od momentu, w którym dane wydarzenia, idee będą już dojrzałe i dominujące. 1. [link] 2. [link] 3. [link] 4. [link]
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
2EDU #32. Gdzie można nauczyć się więcej o sobie? Na Saharę zaprasza Jacek Lisiecki z United Cyclists
Linki dostępne na: [link] W tym odcinku o tym jak znaleźć pasję i o nią dbać, skąd brać energię do realizowania swoich marzeń, jak budować społeczność przyjaciół robiąc LIVE'y na Facebooku i ucząc poprzez Youtube, co może dać Ci wizyta na Saharze, dlaczego warto podróżować, co dzieje się z ludźmi odciętymi od internetu, telefonów i social media, czego można się dowiedzieć o sobie podróżując przez Saharę rowerem?
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
2EDU #31. Czy warto nagrywać podkast?
Wszystkie linki: [link] W tym odcinku: rok pokastowania w liczbach, moje wnioski przegląd technologii, którą wykorzystuję, lista fuckupów, podziękowania, plany na przyszłość i ważne pytanie.
pobierz odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek