2EDU

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podkast o szkoleniach, prezentacjach i technologiach wspierających rozwój.
Data dodania: 2018-01-08 17:52:10
Data aktualizacji: 2019-07-20 21:00:09
Audycji w katalogu: 96
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany wczoraj
LSE2019 Odcinek 04. Gorące trendy w e-learningu a ich praktyczne zastosowanie w korporacjach
Sponsorem Letniej Szkoły eLearningu w 2019 jest SPEEXX ( [link]
pobierz 50.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 dni temu
LSE2019 Odcinek 04. Jak przygotować wsad merytoryczny do szkolenia?
Sponsorem Letniej Szkoły eLearningu w 2019 jest SPEEXX ([link]) Dokładnie połowa firm, które przebadaliśmy udzieliła informacji, że wsad merytoryczny przygotowuje ekspert z biznesu w połączeniu z projektantem, a najczęściej otrzymywanym przez dostawców materiałem źródłowym jest stara prezentacja. Merytoryka to najczęściej wiedza encyklopedyczna, lub skopiowana z innych źródeł (np. aktów prawnych, lub wewnętrznych polityk) która nadaje się na ebook, a nie na szkolenie, bo brakuje w nim konkretnych sytuacji, ćwiczeń i przykładów.
pobierz 26.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 dni temu
LSE2019 Odcinek 03. Co jest ważne we współpracy z dostawcami rozwiązań e-learningowych?
Sponsorem Letniej Szkoły eLearningu w 2019 jest SPEEXX ([link]) Współpraca z dostawcą rozwiązania elearningowego może być wyzwaniem. W tym odcinku jak dostawca z dostawcą i odbiorca z odbiorcą rozmawiamy o tym: - Jak wyceniać elearning i dlaczego to jest problem? - Jak zaczynać współpracę? - Dlaczego elearning jest podobny do reklamy? - Po czyjej stronie powinno być zarządzanie? i - Dlaczego solidna praca i właściwa komunikacja są ważniejsze od innowacyjnych rozwiązań?
pobierz 24.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 dni temu
LSE2019 Odcinek 02. Dlaczego ludzie w korporacjach nie chcą korzystać z elearningu?
W tym odcinku zaglądamy do wnętrz korporacyjnych głów i zastanawiamy się dlaczego nie chcą korzystać z elearningu. Sponsorem Letniej Szkoły eLearningu w 2019 jest SPEEXX ([link]
pobierz 39.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 17 dni temu
LSE2019 Odcinek 01. Jak angażować uczestników szkoleń w korporacji?
Linki i materiały dodatkowe: [link] Kiedyś dawno elearning miał na sobie opończę innowacji i dużo łatwiej było zaangażować ludzi do tego, żeby w szkolenia klikali nawet jeśli zakopaliśmy je gdzieś w przepastnych LMS-ach. Powiew innowacji porównywalny z tym, co obserwujemy dzisiaj w przypadku sztucznej inteligencji, czy wirtualnej rzeczywistości niósł uczestników przez kolejne ekrany z przyciskami “Dalej” i “Wstecz”. Dzisiaj się już tak nie da. W pierwszym odcinku Letniej Szkoły eLearningu rozmawiamy z Przemkiem Kędzią (LLidero) o tym jakie znamy sposoby na zaangażowanie pracowników w szkolenia korporacyjne, które realizowane są online.
pobierz 27.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 19 dni temu
LSE2019 Odcinek 0. O czym będzie w tej edycji Letniej Szkoły eLearningu?
Subskrybuj poprzez stronę: [link] W tym zerowym odcinku: Kim jest Piotr, kim jest Przemek, co będzie tematem Letniej Szkoły eLearningu? W tym odcinku Przemek (LLidero) i Piotr (2EDU) mówią o sobie i opowiadają o badaniach, które przeprowadzili wśród swoich klientów i w grupie eLearning Robię, a które stało się kanwą do tegorocznej edycji LSE.
pobierz 22.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Jak nauczyć się bycia zaangażowanym ojcem - Mirosław Zientarski (S02E18)
Z perspektywy faceta zostawanie ojcem jest nagłe. Wczoraj jeszcze tego stworzenia nie było, a dzisiaj spada na mnie odpowiedzialność za wszystko, co się z nim dzieje. Kiedy pierwszy raz w życiu trzymałem na rękach własne dziecko płakałem. Emocji było tyle, że do dzisiaj pamiętam każdą sekundę. Z Mirosławem Zientarskim, autorem bloga [link] rozmawiałem o tym jak być dobrym, zaangażowanym ojcem i o co w tym ojcostwie chodzi.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Czy trzeba godzić pracę z rodziną? A może da się je zintegrować? - Anna Komorowska (S02E17)
Z Anną Komorowską z Pracowni K ([link]) rozmawiałem o tym w jaki sposób zintegrowała swoją pracę z życiem rodzinnym i jak rodzinnie robi to co kocha.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Czy masz szkoleniową infekcję? Rozmowa z Przemkiem Kędzią (S02E16)
W systemie edukacji uczymy się, wierząc, że zdobyta wiedza i kompetencje przydadzą się nam w przyszłości. Dorośli w środowisku pracy uczą się, aby rozwiązać konkretny problem, najlepiej tu i teraz. Wymaga to innego podejścia do projektowania szkoleń. Lata edukacji formalnej kształtują nasz sposób myślenia o edukacji i o szkoleniach. Zostaliśmy zaprogramowani i powielamy utrwalony schemat, projektując szkolenia dla ludzi i organizacji o zupełnie innych oczekiwaniach i potrzebach niż uczniowie i studenci. Cathy Moore, autorka książki Map it, nazywa to zjawisko zainfekowaniem tradycyjnym modelem uczenia. Ta książka stanowiła inspirację do przeprowadzenia badania poziomu infekcji. Wyniki badania pokazują, jak mocno w naszej mentalności zakotwiczony jest tradycyjny model nauczania i jak duży ma on wpływ na projektowanie szkoleń dla osób o zupełnie innych potrzebach. Z jednej strony zgadzamy się z tezą, że podejścia do projektowania dla edukacji i dla dorosłych istotnie się różnią, a z drugiej – w znacznym stopniu powielamy intuicyjnie cechy tradycyjnego modelu podczas projektowania szkoleń dla dorosłych w środowisku pracy. Drugie badanie nazwaliśmy badaniem wspomaganym. W jego ramach zestawiliśmy tezy charakterystyczne dla modelu tradycyjnego z tezami odpowiadającymi nowemu modelowi i poprosiliśmy uczestników o wskazanie, z którym z przedstawionych stwierdzeń zgadzają się bardziej. Wyniki badania wspomaganego wykazały zdecydowanie niższy poziom zainfekowania ankietowanych. Widzimy więc wyraźnie, że jesteśmy świadomi różnic pomiędzy oboma podejściami i jeżeli myślimy o nich świadomie, to mamy większe szanse na przygotowanie projektów szkoleniowych zgodnie z nowym modelem. Wymaga to jednak refleksji i umyślnego działania – w przeciwnym razie zastosujemy intuicyjnie ukształtowane przez lata edukacji formalnej wzorce i wbudowane schematy myślenia. Efektem będą krytyczne reakcje uczestników i niesatysfakcjonujący rezultat szkolenia – zarówno dla nich, jak i całej organizacji.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Serce czy rozum i dlaczego serce - Rozmowa z Małgorzatą Zmaczyńską (S02E15)
Małgorzata jest podkasterką, jest nawet podkasterką roku. Ma na stronie Polskiego Radia swoją stronę-wizytówkę, gdzie widnieje jako Reporter(ka). Spotkaliśmy się w warszawskiej kawiarni #Tag i nie mogłem odmówić sobie nagrania z nią rozmowy na temat tego, jak to jest studiować i pracować w 2019 roku.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Nie takie rzeczy ze szwagrem w garażu! - 10 lat jednego podkastu (S02E14)
Rozmowa z podkasterem, z okazji 10-lecia jego podkastu, który stał się punktem odniesienia dla polskiego podkastingu.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Stan domyślny, czyli na czym zależy producentom aplikacji? Mikroseria o cyfrowej równowadze [3z5] (S02E13)
Internet i technologie działają jak szkło powiększające. Takich słów użyła kiedyś w komunikacji Agnieszka Chrząszcz. Pamiętam tę rozmowę bardzo dobrze, a dzisiaj mam przyjemność opublikowania kolejnego odcinka o Cyfrowym Dobrostanie, którzy nagrałem z Kamilem Śliwowskim. Tym razem nasza rozmowa zmierza w kierunku radzenia sobie z technologiami.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Co nas wkurza w technologiach? Mikroseria o cyfrowej równowadze [2z5] (S02E12)
Zaskakuje nas to, że tak sporo czasu spędzamy przed ekranami telefonów, ale jednocześnie nie mamy wrażenia, że czegoś nowego się dowiedzieliśmy. To, że spędzamy za dużo czasu, jest pójściem na skróty. Mamy wrażenie, że ten czas jest po prostu zmarnowany. W tym odcinku razem z Kamilem Śliwowskim "spowiadamy" się z tego jak korzystamy z telefonów, jakie mamy wymówki, kiedy nastąpił moment olśnienia, że technologia przerabia nas na papkę i jak sobie z tym poradziliśmy.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Cyfrowy dobrostan - co to jest? Mikroseria o cyfrowej równowadze [1z5] (S02E11)
Jak korzystać z technologii i nie mieć wyrzutów sumienia? Spotkałem się z Kamilem Śliwowskim w Krakowie. Usiedliśmy przed pustą, białą tablicą i zaczęliśmy rozmawiać o digitalu. Korzystanie z internetu, smartfonów i wszystkich cudownych udogodnień takich jak facebook sprawia, że dajemy się porwać, a potem mamy wyrzuty sumienia. Kamil Śliwowski pisze o sobie tak: Prowadzę szkolenia, doradzam instytucjom oraz organizacjom pozarządowym publikować otwarte zasoby. Natomiast nauczycielom, bibliotekarzom i trenerom pomagam wyszukiwać i odpowiednio wykorzystać je w ich codziennej pracy. Wszelkiego rodzaju otwarte zasoby, zarówno edukacyjne, jak i bazy instytucji kultury, a także nowe technologie, pomocne w edukacji to nie tylko moja praca, ale również pasja. Przez dziesięć lat działałem w polskim Creative Commons, pracowałem w Fundacji Nowoczesna Polska, Centrum Cyfrowym i Fundacji Panoptykon, gdzie zdobywałem doświadczenie w dziedzinie prawa autorskiego, licencji, bezpieczeństwa w sieci oraz edukacji medialnej. Dziś najczęściej współpracuję z Fundacją Szkoła z Klasą 2.0, Fundacją Panoptykon oraz społecznością Geek Girls Carrots.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Jaką konferencję o eLearningu wybrać? Relacja z OEB2018 (S02E10)
OEB Global, bo tak teraz nazywa się ta konferencja jest miejscem od którego warto zacząć przygodę z konferencjami e-Learningowymi. Bartłomiej Polakowski i Tomasz Jankowski opowiedzieli nam jak było i czego dowiedzieli się podczas ostatniej wizyty w Berlinie.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Na Marginesie #06. Ten o odpuszczaniu
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Polonezem w 2019 rok (S02E09) ep.79
Czego życzę Ci w 2019 roku, dlaczego warto zwrócić uwagę na Poloneza i co się będzie działo na blogu i w podkastach w tym roku. Będzie się działo sporo, więc wbijaj na stronę: [link] Więcej o Złombolu w podkaście Słucham Gadam: [link]
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Na Marginesie #05. Wróżby, ogłoszenia i... szczur
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Jak zaangażować branżę do dzielenia się wiedzą? (S02E08)
Letnia Szkoła eLearningu ([link]) to podkastowy projekt, który realizowałem razem z najlepszymi specjalistami branży szkoleń online. Letnia Szkoła eLearningu To otwarty projekt edukacyjny, który ma na celu przybliżenie idei uczenia się online i płynących z niego korzyści. Jesteśmy dzisiaj wszyscy coraz bardziej zajęci. Mamy coraz mniej czasu na to, żeby podróżować, a tym bardziej podróżować na szkolenia. Konkretne umiejętności chcemy zdobywać szybko, najlepiej natychmiast i w sposób nieskomplikowany. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie są szkolenia realizowane w formie online. Niezależnie od miejsca przebywania, czasu i urządzenia (komputer, tablet, czy telefon) możemy zdobywać nowe umiejętności i przyswajać wiedzę od najlepszych specjalistów.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Na Marginesie #04. Elearning Korporacyjny czyli jaki?
pobierz odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek