2EDU

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Podkast o szkoleniach, prezentacjach i technologiach wspierających rozwój.
Data dodania: 2018-01-08 17:52:10
Data aktualizacji: 2018-01-16 17:10:07
Audycji w katalogu: 21
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 6 dni temu
2EDU #22. Jak zbudowane są kursy online Masterclass.com?
Linki: [link] Wykupiłem dostęp do platformy MasterClass.com nie dlatego, że interesował mnie jakiś szczególny kurs, który się w jej obrębie znajdował, ale dlatego, że zaciekawiło mnie co siedzi za natrętnym marketingiem i ślepym naśladownictwem nazwy masterclass, którą widziałem dodaną na przykład do słowa bloger.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 14 dni temu
2EDU #21. Blockchain in Education = end of cheating and many more.
The Better understanding of how individuals learn, seamless identification if students, easy maintenance of ePortfolio of formal and informal education, all reliable, available and bulletproof – it seems like a nice science-fiction story, but this is what it is going to happen in the very near future with the usage of blockchain technology. What are the other benefits where learning and education can benefit from learning technology? 1. Identification of individuals is from my perspective the most interesting area. At the moment we often use encryption keys to validate the person, but it has some disadvantages. The blockchain is much more reliable and gives more chance that the person in front of you is the one identified by the software. 2. Storing educational history (ePortfolio) for each citizen starting from schools and universities, but also taking into consideration all learning activities that happen outside of the formal education. It all can be combined into one large educational profile, expanded with the marks, subjects, school data, and all of this may be time-stamped and versioned. With blockchain we can store much more data and as a result, have a much better way of understanding learning of the individuals and groups. 3. Learning programs exchange and rating – when we will use blockchain to store educational curriculums it will allow them to be easily compared and a quality check will be much easier than at the moment. So you can imagine that comparing Advanced Physics of one of the Polish Universities with similar or the same course at MIT will be possible so that you can check which course better suits your needs. This can be also a very good tool for checking the quality of curriculums at the national or wider level. 4. Protection of rights for the research work – looking at the academia, still most of the work is not about teaching others but about research. One of the problems is publishing of scientific articles, especially knowing who the first to publish particular solution was. With blockchain and its timestamp feature, it will no longer be a problem. 5. Referencing source materials – this is another fragile topic when talking about science and research. When you look at books, they are quite stable if you think about how often the information in the changes, so you can easily quote or refer them in your publications, but what about the newest publishing. There is no way that you can refer a website and be sure that it will be still available in 2 years. Moreover, you cannot be sure about the content. The author may change it and your reference will be no longer valid. In case of blockchain, you can store all references with the specific timestamps and be sure that it will be available in future.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 21 dni temu
2EDU #20. Skąd wziąć pomysł na kurs online?
Dlaczego potrzebujesz notatnika: [link] Niestety było mi bardzo trudno wyobrazić sobie jak to jest nie mieć pomysłu na kurs, bo kiedy nawet taka sytuacja mogłaby mieć miejsce, to mógłbym zrobić wersję zaawansowaną któregokolwiek ze swoich istniejących już szkoleń, albo przenieść któreś z istniejących szkoleń do internetu. Przyszedł jednak dzień, w którym poczułem jak to jest nie mieć pewności co do tematu, kierunku i sposobu dotarcia do niego. Moment ten zaobserwowałem u siebie w chwili, gdy zapisałem się na szkolenie z kreatywnego pisania. Sposób 5. Kopia Sposób 4. Uważność Sposób 3. Rozwiązywanie problemów Sposób 2. Social Media Sposób 1. Notatnik na pomysły Co zrobić z surowym pomysłem? Podejdź do swoich pomysłów z dystansem. Nie musisz ich przecież kochać jak własnych dzieci. Pomysły w wielu wypadkach na to nie zasługują. Pozwalaj im przychodzić i odchodzić, nie skupiaj się na tym, jakie one są i że są najlepsze. Czasami pomysły nie są nawet warte zapisania, ale na wszelki wypadek możesz to zrobić. Pamiętaj o tym, że jeśli pomysł na kurs, lub jego część będzie naprawdę dobry to zapewne do Ciebie wróci, wtedy wymaga już trochę więcej uwagi i może nawet zapisania i rozwinięcia. Jeśli Twój pomysł będzie naprawdę dobry, to wrócisz do niego. Czasami Twój pomysł, nawet najlepszy nie jest dobrym materiałem do stworzenia szkolenia. Kiedy okazuje się, że zaczynają rządzić Tobą emocje, szkolenie jest super ekstra musisz zrobić krok w bok i popatrzeć na swoje szkolenie z dystansu. Może okazać się, że to co tworzysz to jedynie duch szkolenia, że temat nie jest na tyle dobry, żeby zrobić z niego coś, za co ktoś inny będzie chciał zapłacić. W internecie jest mnóstwo ludzi, którzy stworzyli takie szkolenie-ducha, a później zamartwiają się tym, że nikt nie chce go kupić. Szkolenie ducha możesz jednak wykorzystać na swoją korzyść.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 27 dni temu
2EDU #19. eLearning na Serio, czyli o mojej perspektywnie na szkolenia online
Prezentacja: [link] Szablony do projektowania: [link] Kiedy myślę o szkoleniach online realizowanych na serio, czyli takich, które przynoszą konkretne rezultaty pojawia mi się w głowie taka lista: A. Właściwe podejście, bo nie ma co udawać B. Sprawdzone metody i narzędzia, bo to działa C. Mierzenie i komunikowanie Później przychodzi czas na własny dekalog + 2 tematy ekstra 1. Nie zakładam, że szkolenie jest rozwiązaniem, a tym bardziej, że szkolenie online jest rozwiązaniem najlepszym. 2. Kiedy okaże się, że szkolenie nie będzie najlepszym sposobem na uzyskanie określonego rezultatu nie polecę ci szkolenia. 3.Nie zakładam, że e-learning jest rozwiązaniem. 4. Analizuję, mówię “sprawdzam”, kwestionuję, podważam i testuję to, czy e-learning ma sens, nawet wtedy kiedy wiem, że sens mają metody rozwojowe. 5. Do upadłego walczę o powiązanie celów szkoleniowych z celami organizacji, także tymi biznesowymi, bo wtedy nie mam problemu z tym, że kończy się na szkolenia budżet 6. Skupiam się na mierzalnych efektach. Nie ignoruję nieuchwytnych subtelności, ale lubię dokumentować zmianę. 7. Nie masuję danych, nie uprawiam chciejstwa i nie składam obietnic. 8. Dbam o to, żeby doświadczenia uczenia było jak najbardziej realistyczne 9. Tworzę, wykorzystuję i stosuję uczenie w kontekście, dbając o zaangażowanie, wyzwania i projektując rozbudowane informacje zwrotne. 10. Dopasowuję szkolenie do potrzeb, nigdy odwrotnie. 11. Dbam o to, żeby motywować. 12. Celuję w długofalowe rezultaty.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
2EDU #18. Czy korporacje są w stanie wykorzystać potencjał kursów online? - Rozmowa z Martą Eichstaedt
Spotykamy się z Martą na II Forum Edukacji Dorosłych w Warszawie. Okazuje się, że częściej spotykamy się na konferencjach niż poza nimi. Pewnie nie ma okazji, żeby się spotkać, ale myślę Marto, że pewnie nie wszyscy słuchacze podkastu Cię znają. Więc jakbyś mogła powiedzieć kilka słów o sobie… Cześć. Dzięki za zaproszenie do tego podkastu. Nazywam się Marta Eichstaedt i prowadzię swoją firmę WebComm, gdzie zajmujemy się webinarami. Z jednej strony szkolimy często trenerów wewnętrznych w dużych organizacjach, ale też firmach szkoleniowych, jak wykorzystywać pracę szkoleniową w wirtualnym pokoju do warsztatów, do form wykładowych szkoleń, a drugi obszar to po prostu organizacja webinarów i transmisji na żywo.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
2EDU #17. Dlaczego platformy do elearningu są różne?
Firmy oferujące platformy są to w dużej ogólności takie same firmy jak te, które zajmują się samochodami. 1. Model biznesowy Jedne je sprzedają i jesteś ich właścicielką, inne wynajmują, w jeszcze innych musisz kasować bilety. Różne podejścia do tematu transportu i różne podejścia do samochodów. Miejskie zakłady transportu, czy przedsiębiorstwa komunikacyjne różnią się znacząco od salonów ekskluzywnych samochodów sportowych i tutaj nie ma dyskusji. Identycznie jest z platformami i ich wdrożeniami. Niektóre są Twoją własnością, niektóre wynajmujesz, a z jeszcze innych korzystasz jak z autobusu, kiedy tego potrzebujesz. 2. Boeing, pendolino, niskopodłogowy autobus i Fiat500 Jeśli zostaniemy w analogii transportowej, platform LMS jest tyle, że typów samochodów mi brakuje. Raczej byłoby to porównanie Boeinga na setki pasażerów z Fiatem 500. Jest zasadnicza różnica w cenie, i zasadnicza w parametrach. Samolotem nie pojedziesz w modne miejsce, Fiacikiem nie polecisz przez ocean. Z platformami jest podobnie. Jest ich mnóstwo i każda jest trochę do innych celów. Różne produkty, różne cele, różne ceny i patrz punkt 1 rózne modele biznesowe 3. Renoma, reklama, realia Trzeci aspekt jest taki, ze pojemna nazwa: "platforma elearningowa" zawiera w sobie więcej parametrów niż masz opcji przy zakupie samochodów. Nawet jesli ktoś pokusi się o to, żeby to uprościć (podjąłem się tej próby i za kilka dni ją zaprezentuję), to okazuje się, że w przeciwieństwie do marek samochodowych, tutaj jest większy bałagan, bo różne firmy sprzedają ten sam produkt, ale w różnych cenach i jeszcze innych konfiguracjach. Jest chaos. Od czego warto więc zaczać? Od określenia wymagań minimalnych, które masz, później określenia planów i znalezienia kogoś, kto Cię trochę w tym gąszczu poprowadzi.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
2EDU #16. Tworzenie kursów wideo na dużą skalę. O wytrwałości, konsekwencji i sposobach na wideo opowiada Grzegorz Róg z Eduweb
Wideo to najbardziej wymagająca, ale i najskuteczniejsza forma przekazywania wiedzy. Na temat tego jak tworzyć materiały edukacyjne w formie wideo, na czym się skupić i w jaki sposób zbudować biznes wokół kursów online rozmawiam z Grzegorzem Rogiem, którego serwis [link] zawiera już ponad 1000 godzin profesjonalnych szkoleń dla branży kreatywnej. Transkrybcję i wszystkie linki znajdziesz na: [link]
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Podcast 2EDU #15. Jak dogadać się z emocjami? Rozmowa o pisaniu introspektywnym z Jakubem Godawa.
"Technologia jak najbardziej spełnia swoją rolę. Jest to rola taka, zeby wspierać ludzką relację, bo relacją wszystko stoi. " - powiedział Jakub, zapytany jak łączy rozwój duchowy z technologią, programowanie, z rozwojem poprzez pisanie introspektywne. Piotr Peszko: Spotykamy się już drugi raz przy nagraniu tego podkastu, ale myślę że tak po prostu miało być. Za pierwszym razem coś tam trochę nie zaplanowaliśmy. I o ile się już trochę znamy wiemy, co robimy w sieci to myślę, że. Moi słuchacze i czytelnicy bloga niespecjalnie wiedzą, kim jesteś, czym się zajmujesz, więc jak byś mógł się na początku przedstawić. Jakub Godawa: Ja też się cieszę, że się spotykamy po raz drugi, bo przez te parę miesięcy rzeczywiście dużo się zmieniło w moim projekcie. Ja zajmuję się głównie oprogramowaniem coachingiem i pisaniem. To są moje trzy moje furtki do świata, gdzie mogę coś zaoferować. Prowadzę portal introspekcja.pl, gdzie zamieszczam to, czym się zajmuje, czyli warsztatami, organizuje kurs online, jakieś książki, czy to spod własnego pióra czy tłumaczenia. Głównie robię to.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Podcast 2EDU #14. Marek Jankowski (Mała Wielka Firma) opowiada jak robić kurs online, żeby na nim zarobić?
Czułem narastającą ekscytację. Tak określił tworzenie kursu online Marek Jankowski, którego znacie z podkastu Mała Wielka Firma, który całkiem niedawno stworzył i przeprowadził swój pierwszy kurs online. W tym odcinku podkastu 2EDU rozmawiamy właśnie o tym jak to jest tworzyć i sprzedawać swoje pierwsze szkolenie. Marek Jankowski mówi o sobie: Jestem przedsiębiorcą od kilkunastu lat prowadzę swoją firmę. Wydaje czasopismo które ma tytuł Branża Dziecięca. Poza tym takim moim dużym hobby jest nagrywanie podcastów. Wcześniej byłem dziennikarzem Pracowałem trochę w prasie i sporo w radiu. Cały ten kurs jak powiedziałeś to był mój pierwszy kurs i on był dla mnie w dużej mierze eksperymentem ja byłem ciekawy czy się w ogóle sprawdza w takiej formie czy dam radę i w związku z tym budując ten kurs przygotowując kolejne moduły czułem taką właśnie narastającą ekscytację. Rezultaty, różnice i nowe możliwości Kurs online to było inne zajęcie, głównie dlatego, że z założenia chciałem, żeby przeprowadzić uczestników tego kursu z punktu A do punktu B. Podcast może mieć bardziej swobodną formułę może ludzi inspirować może ich zaciekawić. Może im dawać też pewną wiedzę. Ale to jest zawsze jakiś wycinek no bo w ciągu półgodzinnego czy godzinnego odcinka. Bardzo ważną różnicą między na przykład książką, a kursem jest taka że książka jest zamkniętą całością. Książkę piszesz, kończysz, ona jest wydrukowana i już. I jeżeli zorientujesz że coś tam jest nie tak to nie jesteś w stanie nic zmienić aż do następnego wydania. W przypadku kursu masz właściwie cały czas możliwość modyfikowania go dodawania pewnych rzeczy poprawiania precyzowania pod wpływem uwag opinii użytkowników i to jest myślę super cenne i właśnie to powoduje że też ta forma kursu mnie tak bardzo ciekawiła i budziła moje zainteresowanie. Każde dzieło jeżeli jest tworzone z udziałem użytkowników -odbiorców tego dzieła jest cenniejsze i bardziej użyteczne dla nich.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Podcast 2EDU #13. Krótkie przemyślenia o video kursach
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Podcast 2EDU #12. Sześć decyzji, które musisz podjąć, kiedy planujesz kurs online z oprogramowania
W końcu przyszedł czas na podcast samodzielny, opowiadam w nim o tym jakie decyzje projektowe trzeba podjąć w momencie tworzenia kursu dotyczącego oprogramowania. Tutoriale do programów takich jak Photoshop, PowerPoint, Excel były jednymi z pierwszych materiałów video Sześć decyzji, które musisz podjąć kiedy chcesz uczyć oprogramowania: 1. Czy uczysz procedury, czy czegoś więcej? 2. Co możesz usunąć, czego nie musisz uczyć? 3. Czy szkolenie dotyczy nowych użytkowników? 4. Jak wzmocnić skuteczność wykorzystania praktycznego? 5. Które części szkolenia sprawdzać? 6. Jak dużo informacji zwrotnej zawrzeć w szkoleniu? Zapraszam do wysłuchania całego materiału.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Podcast 2EDU #11. Moodle odczarowany, czyli jak uczyć społecznościowo - Przemysław Stencel
Moodle się i pracuj mówi stare przysłowie. Niektórzy go kochają, niektórzy nienawidzą, ale nikt nie jest w stanie zabrać mu pierwszeństwa wśród platform e-learningowych. Rozmawiamy o tym jak wygląda sytuacja platformy Moodle: do czego się nadaje, do czego się nie nadaje i w jaki sposób można wykorzystać ją do wspierania pracy trenera. Przemysław Stencel nie-praktykujący anglista i praktykujący moodler . Wdraża platformy e-learningowe w uczelniach, szkołach i firmach, tworzy kursy e-learningowe, szkoli e-nauczycieli. i prowadzo firmę Edukacja-Online.pl.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Podcast 2EDU #10. Jak szkolenia online mogą pomóc w działaniu uczelni? Marcin Czyżuk
Zwykle kursy online projektujemy i wdrażamy w momencie, gdy zidentyfikujemy braki wiedzowe, lub w zakresie umiejętności, czasami motywacji. Co jednak, gdy nieefektywny jest proces? Czy szkolenie online może go usprawnić? Czy może służyć jako ułatwienie przejścia przez określoną procedurę? Okazuje się, że tak. Marcin Czyżuk z WSB w Bydgoszczy zaprojektował, stworzył i uruchomił szkolenie, które z powodzeniem usprawnia proces składania wniosków stypendialnych.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Podcast 2EDU #09. How to start using video for learning?
Video for learning is a very exciting topic. Video is generally growing. Nowadays when you ask about how the younger generation will fix something they will say: video. The demand for video is increasing in all the industries so in learning as well. At the same time we are facing the scalability issues with video. Anton Bollen is my friend since the old times of first EduCamp conferences and TechSmith European Evangelist. Based in Berlin, he works directly with many customers and helps to ensure their success with TechSmith products. Outside of work you will find him solving Rubik's cubes, brewing beer and spending time with his family. As the TechSmith Evangelist he is an expert in video for learning and these are the questions I had asked him: - What is the situation of video in learning nowadays? - What is the difference between learning video and just something on youtube? - If I am an instructor, should I be interested in video, youtube and all this stuff? - Why people ignore video? Why only few instructors publish video? - Where to start with videos for learning?
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Podcast 2EDU #08. Is it safe to let people learn on their mobiles?
It is and it is not. The rule is simple: think before you click. Mobile learning is not like running with scisors but is can be. On a very high level you just do not plug in mobile devices to your corporate computer and you do not connect to the same network. As BYOD is more and more popular the risk is even higher. It means that your own phone in the corporate network should be secured by you. You need to make sure you have protective software on your device, do not install software that is not authorised and do not get fooled. The government organization will not send you information that they want to give you the money back, they will use post. In all of the cases: Think before you tap!
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Podcast 2EDU #07. What and how to measure as an instructor? Interview with Sally-Ann Moore.
Sally-Ann is the Managing Director and founder of a worldwide series of conferences and exhibitions dedicated to e-learning. She has a long career in consulting and today specializes in eLearning, Competence Management and Performance Management. In 2013 and 2014 Sally-Ann has been named as part of the TOP 10 Movers and Shakers of e-learning in Europe. Sally-Ann Moore is a BSC Honors Graduate from University of Manchester Institute of Science and Technology, and an Associate of the Textile Institute. She studied Finance at INSEAD and has published several articles and papers, lately on the subject of activity-based competence management and performance management. Sally-Ann’s consulting career started with 6 years (from 1980 to 1986) at the prestigious Battelle Research Institute where, she led and managed techno-economic research and consulting programs. From 1986 to 1996, Sally-Ann was European portfolio manager for financial management reporting systems at Digital Equipment. Finally, before creating eLearn Expo in 2000, Sally was the co-founder and responsible for the development of Global’s Education Integration projects and consulting business in strategic accounts worldwide at Global Knowledge Network, the largest IT training company in the world.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Podcast 2EDU #06 - Jak się w Polsce ma Moodle i eLearning akademicki?
Rozmowa z Tomaszem Walaskiem współtwórcą polskiej konferencji MoodleMoot, pasjonatem nowoczesnej edukacji i zdrowego podejścia do rzeczywistości akademickiej. Linki: 1. Konferencja MoodleMoot [link] 2. Centrum eLearningu AGH: [link] 3. Publikacje Gilly Salmon: [link] 4. Grupa eLearning Robię: [link] 5. Blog 2EDU: [link] Muzyka dzięki uprzejmości SOUNDQ: [link]
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Podcast 2EDU #05 - O elearningu w polskim radio
Podcast 2EDU #5 - O elearningu w polskim radio by Piotr Peszko
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Podcast 2EDU #04 - Stos lektur w kieszeni, czyli o Wolnych Lekturach na Androida
Podcast 2EDU #04 - Stos lektur w kieszeni, czyli o Wolnych Lekturach na Androida by Piotr Peszko
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Podcast 2EDU #03 - Łukasz Kuciński o EduCampie w Łodzi
Wywiad, któego udzielił Łukasz Kuciński dla Radio Parada w Łodzi.
pobierz odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek