2EDU

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Podkast o szkoleniach, prezentacjach i technologiach wspierających rozwój.
Data dodania: 2018-01-08 17:52:10
Data aktualizacji: 2018-05-28 06:05:04
Audycji w katalogu: 38
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 19 dni temu
2EDU #38. Moodle się i pracuj, a potem chwal się na konferencji - rozmowa z Tomaszem Walaskiem
Linki na stronie: [link] W tym odcinku rozmawiam z Tomaszem Walaskiem o zbliżającej się konferencji Moodle Moot. Tomasz wspomina o nowej formie, o tym jak walczą razem z Przemysławem Stencelem o jakość konferencji. Zdradzam też małą tajemnicę.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
2EDU #37. Od mody, przez potrzebę do biznesu, czyli o aplikacjach mobilnych dla uczelni - Krzysztof Wojewodzic
Linki i wersja do czytania: [link] Rozmowa z dr Krzysztofem Wojewodzicem, CEO firmy Escola, który zajmuje się tworzeniem i wdrażaniem aplikacji mobilnych dla uczelni wyższych. W tym odcinku: - Czym różni się edukacja mobilna od tej na komputerze? - Do czego przydać się może aplikacja mobilna uczelni wyższej? - Jakie dane na temat może zbierać uczelnia na temat swoich studentów?
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
2EDU #36. Czas odczarować Agile, czyli o tym jak być, mieć i nie zwariować - Rozmowa z Mariuszem Chrapko
Linki pod adresem: [link] Mariusz Chrapko zajmuje się na codzień wspieraniem transformacji ludzi i organizacji, które zmierzają w kierunku zwinnych metod pracy. Oprócz tego jest podkasterem, który prowadzi audycję Manager Plus o zarządzaniu sobą i biznesem oraz jedną z moich ulubionych audycji muzycznych: Na Sofie.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
BONUS: Wrażenia z Akademii Online i eLearning Fusion
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
2EDU #35. Co to jest microlearning, bootcamp, book sprint i co szykujemy na początek wakacji?
Zapraszam na [link] wakacyjne spotkanie pasjonatów szkoleń online. Dzisiaj w podkaście odczarowywanie mikrolearningu opowieść o bootcampach, booksprintach i tym, co przygotowujemy na sam początek wakacji i dlaczego warto się tym spotkaniem zainteresować.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
2EDU #34. Jak przestać się wstydzić swojego głosu i bać kamery? Sylwia Dąbrowska
Linki: [link] W tym odcinku: Jak robić live-y? Czy da się polubić swój głos? Jak nauczyć się występowania przed kamerą? Niesamowita rozmowa z Sylwią Dąbrowską, która uczy jak występować przed kamerą i nie tylko.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
2EDU #33. Słabe sygnały - historia projektu, który miał być przeciętny, ale...
Linki na stronie: [link]. Chcemy wierzyć, że nic nie dzieje się bez powodu. Nawet jeśli nie rozumiemy początkowo sensu tego co się nam przydarza, to kiedyś małe elementy ułożą się w sensowną całość. Przyzwyczailiśmy się do tego, że istotne informacje, ważne projekty informują o sobie z intensywnością pierwszej letniej burzy. Czujemy, że newsy są ważne. Dzisiaj chcę jednak zwrócić Waszą uwagę na teorię słabych sygnałów i zaprosić do wysłuchania nagrania mojego wystąpienia konferencji zorganizowanej przez stowarzyszenie młodzieżowych inicjatyw twórczych"creator" - IMPACT TALK Co to są słabe sygnały? Pionierem analizy "weak signals" był w latach 70-tych Henry Igor Ansoff, ale szukając definicji, która do mnie przemawia trafiłem na taką: Słabe sygnały to oznaki niewielkie w przeliczeniu na obecne rozmiary danego systemu, ale ogromne w przełożeniu na konsekwencje. Słabe sygnały to wczesne, nieprecyzyjne oznaki nieuchronnie zbliżających się istotnych wydarzeń, zmian które wpłyną, w ściśle nieokreślonej przyszłości, na trajektorię rozwoju danego systemu. Są one określane są jako coś nowego, zaskakującego, niepewnego, irracjonalnego, niewiarygodnego, trudnego do wytropienia, znacznie odległego czasowo od momentu, w którym dane wydarzenia, idee będą już dojrzałe i dominujące. 1. [link] 2. [link] 3. [link] 4. [link]
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
2EDU #32. Gdzie można nauczyć się więcej o sobie? Na Saharę zaprasza Jacek Lisiecki z United Cyclists
Linki dostępne na: [link] W tym odcinku o tym jak znaleźć pasję i o nią dbać, skąd brać energię do realizowania swoich marzeń, jak budować społeczność przyjaciół robiąc LIVE'y na Facebooku i ucząc poprzez Youtube, co może dać Ci wizyta na Saharze, dlaczego warto podróżować, co dzieje się z ludźmi odciętymi od internetu, telefonów i social media, czego można się dowiedzieć o sobie podróżując przez Saharę rowerem?
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
2EDU #31. Czy warto nagrywać podkast?
Wszystkie linki: [link] W tym odcinku: rok pokastowania w liczbach, moje wnioski przegląd technologii, którą wykorzystuję, lista fuckupów, podziękowania, plany na przyszłość i ważne pytanie.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
2EDU #30. Dlaczego strona WWW dla uczelni, to nie taka prosta sprawa? - Miłosz Bażela Xfive
Linki na stronie: [link], a w odcinku rozmowa z CEO firmy XFive, która na bazie WordPressa stworzyła rozwiązanie służące tworzeniu stron WWW dla uczelni.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
2EDU #29. Czym są narzędzia autorskie? - Storyline, Captivate, Camtasia i inne.
Wersja blogowa i linki: [link] Kurs Storyline: [link] W tym odcinku: - Czym są narzędzia autorskie? - Jak można podzielić narzędzia stosowane w szkoleniach online? - Storyline i Captivate jako punkty odniesienia - Od czego zacząć ucząc online - Zniżka na kurs online dot. Storyline
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
2EDU #28. Jak budować markę osobistą w internecie i nie tylko? - Paweł Badura
Wersja blogowa i linki: [link] Kiedy po raz pierwszy usłyszałem, że jest coś takiego jak marka osobista, zdałem sobie sprawę, że swoimi działaniami w internecie i poza nim właśnie coś takiego buduję. Pytanie tylko, czy robiłbym to bez wiedzy, że jest to marka osobista? Oczywiście! Śmiem twierdzić, że marka osobista istniała dużo wcześniej niż powstało słowo marka, a tym bardziej marka osobista. Przecież nawet starożytni rzemieślnicy konkurowali ze sobą. Kiedy na przykład pomyślicie o stali, to stal damasceńska oznacza oczywiście określony typ i proces powstawania, ale to hutnicy i kowale z Damaszku zbudowali swoją „grupową” markę, która przeżyłaby ich i zapewne również ich najśmielsze oczekiwania.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
2EDU #27. Co to jest sketchnoting i jak zostać graphic recorderem? - Rozmowa z Agnieszką Halama
Linki, notatki i bonusy: [link] Kiedy po raz kolejny słucham rozmowy z Agnieszką, to myślę sobie, że myślenie wizualne było z nami - ludźmi dużo zanim nauczyliśmy się pisać. Nie mam na to dowodów, ale myślę, że kiedyś nasz wspólny przodek patykiem obrysował swoje palce u stóp i tak powstał jakiś rysunek, a potem kolejne i kolejne. Istnieje również pewne prawdopodobieństwo, niestety duuuużo mniejsze, że ten człekokształtny jeden z patyków nazwał: outliner, i na piachu rysował dla reszty plemienia to, co akurat mówił wódz. No dobra, tak się nie mogło stać, ale jakoś mnie ten obraz ciągle bawi. Mamy dzisiaj renesans technik rysowania, które swoje korzenie mają w tym, że jeśli jesteś w stanie trzymać narzędzie zostawiające za sobą ślad, np. flamaster, kredę, pisak, ołówek, patyk, to jesteś się w stanie komunikować lepiej, niż korzystając na przykład z prezentacji w PowerPoincie. Myślenie wizualne to przede wszystkim tworzenie skutecznego przekazu.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
2EDU #26. Przepis na innowację
Innowacja = Talent + Środowisko + Proces Do sukcesu zespołu poszukującego innowacyjnych rozwiązań potrzeba tylko tyle, albo aż tyle. Innowacja to takie płochliwe zwierze, które potrzebuje mnóstwa warunków do tego, żeby żyć i przynosić korzyści swojemu hodowcy.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
2EDU #25. Trenerzy nie uciekną od szkoleń online - Rozmowa z Jackiem Wolniewiczem
Jacek Wolniewicz: [link] Nie da się już zignorować tego, że ludzie uczą się online. Kiedyś można było jeszcze udawać. Schować się gdzieś w kąciku, albo pokazywać palcem i mówić, że to jest be! Dzisiaj trenerzy stoją przed ogromnym dylematem: Czy warto nauczyć się uczyć online i czerpać z tego korzyści, czy dać się ponieść fali spadających stawek? Własnie na ten temat rozmawiałem z Jackiem Wolniewiczem, trenerem, coachem i ekspertem od szkoleń online, który prowadzi szkołę trenerów online.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
2EDU #24. Dlaczego dzisiejsi 12-latkowie mają przesrane? - opowiada Jacek Staniszewski
Nie jest to Akademia Pana Kleksa, ale nie ma ocen, dzwonków i wielu innych barier. Państwo Staniszewscy stworzyli szkołę, która uczy, a Pan Staniszewski, z którym jestem na Ty opowiedział o tym. Blog Jacka: [link] Bardzo cenię Jacka za to co zrobił i za to co robi. Cenię go też za poczucie humoru, które rozbawia mnie często do łez. Jest to człowiek, który bardzo mocno stąpa po ziemi, nie boi się próbować i przeklinać, kiedy trzeba.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
2EDU #23. Jak zbudować szkolenie online, które zarobi 100k - rozmowa z Arturem Jabłońskim
Strona Artura: [link] Dobrze skonfigurowana reklama na Facebooku daje niesamowite wyniki i otwiera mnóstwo możliwości. Możesz ją precyzyjnie kierować do ludzi o konkretnych zainteresowaniach. Możesz dotrzeć do osób, które były na Twojej stronie, są w Twoim newsletterze czy są podobni do Twoich klientów. Od takich słów Artur Jabłoński rozpoczyna informowanie o swoim kursie online: Skuteczna Reklama na Facebooku, który stanowi ważny filar jego działalności konsultingowej i szkoleniowej. Jesteśmy w sytuacji, w której blogosfera i parcie na marki osobiste sprawiło, że na rynku jest tendencja pozwalająca na efektywną pracę ludzi znających się dobrze na jakimś temacie z dużymi firmami. Nie ma już tej tendencji, że duzi mogą pracować tylko z dużymi. Jednocześnie silne marki osobiste sprawiają, że coraz popularniejsze są szkolenia online.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
2EDU #22. Jak zbudowane są kursy online Masterclass.com?
Linki: [link] Wykupiłem dostęp do platformy MasterClass.com nie dlatego, że interesował mnie jakiś szczególny kurs, który się w jej obrębie znajdował, ale dlatego, że zaciekawiło mnie co siedzi za natrętnym marketingiem i ślepym naśladownictwem nazwy masterclass, którą widziałem dodaną na przykład do słowa bloger.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
2EDU #21. Blockchain in Education = end of cheating and many more.
The Better understanding of how individuals learn, seamless identification if students, easy maintenance of ePortfolio of formal and informal education, all reliable, available and bulletproof – it seems like a nice science-fiction story, but this is what it is going to happen in the very near future with the usage of blockchain technology. What are the other benefits where learning and education can benefit from learning technology? 1. Identification of individuals is from my perspective the most interesting area. At the moment we often use encryption keys to validate the person, but it has some disadvantages. The blockchain is much more reliable and gives more chance that the person in front of you is the one identified by the software. 2. Storing educational history (ePortfolio) for each citizen starting from schools and universities, but also taking into consideration all learning activities that happen outside of the formal education. It all can be combined into one large educational profile, expanded with the marks, subjects, school data, and all of this may be time-stamped and versioned. With blockchain we can store much more data and as a result, have a much better way of understanding learning of the individuals and groups. 3. Learning programs exchange and rating – when we will use blockchain to store educational curriculums it will allow them to be easily compared and a quality check will be much easier than at the moment. So you can imagine that comparing Advanced Physics of one of the Polish Universities with similar or the same course at MIT will be possible so that you can check which course better suits your needs. This can be also a very good tool for checking the quality of curriculums at the national or wider level. 4. Protection of rights for the research work – looking at the academia, still most of the work is not about teaching others but about research. One of the problems is publishing of scientific articles, especially knowing who the first to publish particular solution was. With blockchain and its timestamp feature, it will no longer be a problem. 5. Referencing source materials – this is another fragile topic when talking about science and research. When you look at books, they are quite stable if you think about how often the information in the changes, so you can easily quote or refer them in your publications, but what about the newest publishing. There is no way that you can refer a website and be sure that it will be still available in 2 years. Moreover, you cannot be sure about the content. The author may change it and your reference will be no longer valid. In case of blockchain, you can store all references with the specific timestamps and be sure that it will be available in future.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
2EDU #20. Skąd wziąć pomysł na kurs online?
Dlaczego potrzebujesz notatnika: [link] Niestety było mi bardzo trudno wyobrazić sobie jak to jest nie mieć pomysłu na kurs, bo kiedy nawet taka sytuacja mogłaby mieć miejsce, to mógłbym zrobić wersję zaawansowaną któregokolwiek ze swoich istniejących już szkoleń, albo przenieść któreś z istniejących szkoleń do internetu. Przyszedł jednak dzień, w którym poczułem jak to jest nie mieć pewności co do tematu, kierunku i sposobu dotarcia do niego. Moment ten zaobserwowałem u siebie w chwili, gdy zapisałem się na szkolenie z kreatywnego pisania. Sposób 5. Kopia Sposób 4. Uważność Sposób 3. Rozwiązywanie problemów Sposób 2. Social Media Sposób 1. Notatnik na pomysły Co zrobić z surowym pomysłem? Podejdź do swoich pomysłów z dystansem. Nie musisz ich przecież kochać jak własnych dzieci. Pomysły w wielu wypadkach na to nie zasługują. Pozwalaj im przychodzić i odchodzić, nie skupiaj się na tym, jakie one są i że są najlepsze. Czasami pomysły nie są nawet warte zapisania, ale na wszelki wypadek możesz to zrobić. Pamiętaj o tym, że jeśli pomysł na kurs, lub jego część będzie naprawdę dobry to zapewne do Ciebie wróci, wtedy wymaga już trochę więcej uwagi i może nawet zapisania i rozwinięcia. Jeśli Twój pomysł będzie naprawdę dobry, to wrócisz do niego. Czasami Twój pomysł, nawet najlepszy nie jest dobrym materiałem do stworzenia szkolenia. Kiedy okazuje się, że zaczynają rządzić Tobą emocje, szkolenie jest super ekstra musisz zrobić krok w bok i popatrzeć na swoje szkolenie z dystansu. Może okazać się, że to co tworzysz to jedynie duch szkolenia, że temat nie jest na tyle dobry, żeby zrobić z niego coś, za co ktoś inny będzie chciał zapłacić. W internecie jest mnóstwo ludzi, którzy stworzyli takie szkolenie-ducha, a później zamartwiają się tym, że nikt nie chce go kupić. Szkolenie ducha możesz jednak wykorzystać na swoją korzyść.
pobierz odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek