Stacja Narciarska

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Jeździsz na nartach? Chcesz dowiedzieć się cennych informacji na temat tego pięknego sportu? Audycje przeznaczone są dla każdego narciarza. Poruszam tematy związane z różnymi dziedzinami - znajdziesz tu wiele porad, których znajomość pomoże właściwie wybrać narty, uniknąć błędów przy zakupie butów. Ale wskazówki to nie jedyne, co znajdziesz w Stacji Narciarskiej. Dowiesz się m.in. czy warto zapisać dziecko do klubu narciarskiego, jak wygląda kariera sportowca, jak przebiega rehabilitacja po zerwaniu więzadła w kolanie oraz co czuje osoba zasypana lawiną. Nie będziemy pomijać też tematów związanych z narciarstwem biegowym.
Data dodania: 2018-01-24 21:49:17
Data aktualizacji: 2020-09-29 02:15:08
Audycji w katalogu: 23
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 8 miesięcy temu
Kontrowersje po gigancie równoległym w Chamonix
Kontrowersje po gigancie równoległym w Chamonix. Alexis Pinturault grzmi w mediach społecznościowych. FIS obawia się bojkotu kolejnych zawodów. * Zuzanna Czapska wystartuje w zawodach Pucharu Świata w Kranjskiej Gorze. * FIS zakazuje używania smarów fluorowych. Producenci poszukują alternatywnych, równie skutecznych metod smarowania nart. Artykuł Kontrowersje po gigancie równoległym w Chamonix pochodzi z serwisu Magazyn NTN Snow & More .
pobierz 10.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Powrót do sportu po kontuzji – Maryna Gąsienica Daniel i Karolina Riemen-Żerebecka
Zawodniczkom, które są bohaterkami dzisiejszej audycji nagłe wypadki na stoku przydarzyły się w momencie, gdy były na najlepszej drodze do dużego sukcesu. Karolinę Riemen-Żerebecką typowano jako jedną z faworytek w skicrossowych mistrzostwach świata w Sierra Nevada. Z kolei Maryna Gąsienica Daniel zaczęła punktować w alpejskim Pucharze Świata i rozbudziła apetyty kibiców na pierwszy od lat kontakt z czołówką w tej niesamowicie trudnej dyscyplinie. I wtedy, gdy wszystko układało się jak z nut, przydarzył się jeden błąd, jedno złe zakrawędziowanie nart, jeden nieudany skok. Wszystko zawaliło się jak domek z kart na wietrze. Artykuł Powrót do sportu po kontuzji – Maryna Gąsienica Daniel i Karolina Riemen-Żerebecka pochodzi z serwisu Magazyn NTN Snow & More .
pobierz 47.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Maryna Gąsienica Daniel wróciła na śnieg
W Innsbrucku rozpoczynają się zimowe igrzyska olimpijskie dla amatorów po trzydziestce. * Petra Vlhová znokautowała rywalki w zawodach Pucharu Świata w Zagrzebiu. W stawce panów niespodziankę sprawił Belg Armand Marchant. * Maryna Gąsienica Daniel wróciła na śnieg po kontuzji nogi. Artykuł Maryna Gąsienica Daniel wróciła na śnieg pochodzi z serwisu Magazyn NTN Snow & More .
pobierz 6.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Noworoczny Ski Serwis Informacyjny
W Maso Corto lawina zeszła na trasę i zabiła trzy osoby. * Mikaela Shiffrin, Dominik Paris i Alexis Pinturault bohaterami poświątecznych zawodów. * Hannes Reichelt zerwał więzadło krzyżowe. Artykuł Noworoczny Ski Serwis Informacyjny pochodzi z serwisu Magazyn NTN Snow & More .
pobierz 6.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Jak wyglądał początek sezonu w Szczyrku?
Otwarcie sezonu w Szczyrku – klienci ośrodka wściekli na obsługę. * Alpejski Puchar Świata wrócił do Europy. Zawodnicy ścigali się w Val d’Isere, St. Moritz i Courchevel. * Felix Neureuther napisał książkę dla dzieci. Artykuł Jak wyglądał początek sezonu w Szczyrku? pochodzi z serwisu Magazyn NTN Snow & More .
pobierz 7.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Ruszyły pierwsze ośrodki narciarskie w Polsce
Nieśmiały początek zimy w Polsce – w górach ruszyły pierwsze ośrodki narciarskie. * Zakończyła się amerykańska część zawodów alpejskiego Pucharu Świata. Zmagania za oceanem były pasjonujące i obfitowały w niespodzianki. * Polscy alpejczycy startowali w pucharze Far East w Chinach. Artykuł Ruszyły pierwsze ośrodki narciarskie w Polsce pochodzi z serwisu Magazyn NTN Snow & More .
pobierz 7.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
W alpach sypnęło śniegiem
Obfite opady w Alpach. Na niektórych lodowcach leży niemal 2,5 m śniegu. Kilka tygodni wcześniej niż normalnie ruszyły pierwsze stacje narciarskie położone niżej. * Zawodnicy przygotowują się do pierwszego slalomu alpejskiego Pucharu Świata, który odbędzie się w fińskim Levi 23 i 24 listopada. * Szwedzi wściekli po decyzji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Artykuł W alpach sypnęło śniegiem pochodzi z serwisu Magazyn NTN Snow & More .
pobierz 8.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
SN 014: Narciarskie hity i trendy sezonu 2019/2020
Przed sezonem warto posłuchać o tym co w świecie narciarskim piszczy. Dziś znowu rozmawiamy z Tomaszem Kurdzielem o tym co słychać w branży, co się rozwija, a o czym niedługo być może zapomnimy. Warto posłuchać, by zabłysnąć w towarzystwie na zimowym wyjeździe i nie uchodzić za narciarskiego ignoranta. Artykuł SN 014: Narciarskie hity i trendy sezonu 2019/2020 pochodzi z serwisu Magazyn NTN Snow & More .
pobierz 50.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Alicja po drugiej stronie lustra
Sensacyjne rozpoczęcie sezonu – Alice Robinson z Nowej Zelandii wygrywa inauguracyjne zawody alpejskiego Pucharu Świata w Sölden. Alexis Pinturault zwycięża w otwarciu mężczyzn. Henrik Kristoffersen, wymieniany jako jego największy rywal w klasyfikacji generalnej, dopiero na 18. Miejscu. Artykuł Alicja po drugiej stronie lustra pochodzi z serwisu Magazyn NTN Snow & More .
pobierz 5.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Inauguracja PŚ w Sölden
Po siedmiu miesiącach przerwy do akcji wkraczają alpejczycy. W sobotę 26 października na lodowcu Rettenbach w Sölden zostanie rozegrany gigant kobiet, a dzień później w tej samej konkurencji zmierzą się mężczyźni. Niestety po raz pierwszy od wielu lat na starcie nie zobaczymy Polaków. Artykuł Inauguracja PŚ w Sölden pochodzi z serwisu Magazyn NTN Snow & More .
pobierz 4.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
SN 013: Barwna opowieść o pracy komentatora sportowego
Inauguracyjne zawody Pucharu Świata w Sölden to dobry moment, by posłuchać o tym jak wygląda życie po drugiej stronie ekranu. Zapraszam na barwną opowieść Dariusza Urbanowicza o pracy komentatora narciarstwa alpejskiego. Być może po jej wysłuchaniu spojrzysz nieco innym okiem na relacje telewizyjne. Artykuł SN 013: Barwna opowieść o pracy komentatora sportowego pochodzi z serwisu Magazyn NTN Snow & More .
pobierz 49.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
SN 012: Powiew świeżości w PZN
30 czerwca 2018 roku wybrano nowe władze PZN. Szansę na wyciągnięcie polskiego narciarstwa z dna dostał Marcin Blauth. Dowiecie się jakie działania podjął przez pierwsze miesiące urzędowania oraz jakie cele wyznaczył sobie na czas kadencji. Artykuł SN 012: Powiew świeżości w PZN pochodzi z serwisu Magazyn NTN Snow & More | źródło wiedzy narciarskiej .
pobierz 59.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
SN 011: Zrobiłem narty
Bohaterem audycji jest Szymon Girtler - człowiek, który własnoręcznie robi deski Monck Custom. Jego produkty zdobywają nagrody i podbijają serca narciarzy na całym świecie, mimo że powstają w pomieszczeniach piwnicznych w jednym z podwarszawskich domów. Artykuł SN 011: Zrobiłem narty pochodzi z serwisu Magazyn NTN Snow & More | źródło wiedzy narciarskiej .
pobierz 1.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
SN 010: Przedszkolak na nartach
Każdy rodzic, który kocha narciarstwo, będzie chciał zarazić tą pasją swoją pociechę. Wielu zastanawia się jak to zrobić, by nie zniechęcić dziecka do narciarstwa. Postanowiłem nagrać odcinek, który pomoże podjąć dobre decyzje. W roli ekspertki występuje Ewa Silska – założycielka Bandy Narciarskiej, czyli przedszkola dla najmłodszych. Ewa opowiada o tym jak zacząć przygodę na śniegu i co zrobić, by jazda z dzieckiem była czystą przyjemnością. Artykuł SN 010: Przedszkolak na nartach pochodzi z serwisu Magazyn NTN Snow & More | źródło wiedzy narciarskiej .
pobierz 35.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
SN 009: Jak wygląda życie zjazdowca?
Stoisz w budce startowej. Przed tobą szalony zjazd po lodowej trasie. Zegar pika kilka razy. Nie ma już odwrotu. Ruszasz w dół. Pędzisz z prędkością 130 km/h odziany wyłącznie w cienką narciarską gumę. Nagle teren urywa się. Zaczynasz lecieć w powietrzu. Lecisz. Lecisz. Czasem dalej niż skoczkowie narciarscy. Musisz to kochać. Musisz kochać ryzyko. Właśnie to czuje Michał Kłusak - bohater dzisiejszej audycji, który opowiedział mi o życiu zjazdowca. Artykuł SN 009: Jak wygląda życie zjazdowca? pochodzi z serwisu Magazyn NTN Snow & More | źródło wiedzy narciarskiej .
pobierz 23.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
SN 008: Krajobraz po bitwie
W rozegranych pod koniec lutego mistrzostwach Polski w slalomie sklasyfikowanych zostało siedem reprezentantek naszego kraju. Siedem! Z czego mamy wybierać? Gdzie łowić talenty, skoro o medale narodowego czempionatu ściga się garstka pań. Czy kibic narciarstwa znad Wisły może mieć jakiekolwiek nadzieje na zmianę tej beznadziejnej sytuacji? Artykuł SN 008: Krajobraz po bitwie pochodzi z serwisu Magazyn NTN Snow & More | źródło wiedzy narciarskiej .
pobierz 31.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Stacja Narciarska 007: Inline alpine, czyli slalom na rolkach
Inline alpine to propozycja dla tych, którzy chcą nie tylko aktywnie spędzić czas, ale też poprawić formę narciarską. Slalom na rolkach jest młodą dyscypliną, prężnie rozwijającą się w Polsce. Artykuł Stacja Narciarska 007: Inline alpine, czyli slalom na rolkach pochodzi z serwisu Magazyn NTN Snow & More | źródło wiedzy narciarskiej .
pobierz 33.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Stacja Narciarska 006: Rehabilitacja po rekonstrukcji ACL
Zerwanie więzadła krzyżowego przedniego to jedna z najczęstszych i najbardziej nieprzyjemnych kontuzji, jaka spotyka narciarzy. Jak wygląda i ile trwa rehabilitacja po rekonstrukcji ACL? Artykuł Stacja Narciarska 006: Rehabilitacja po rekonstrukcji ACL pochodzi z serwisu Magazyn NTN Snow & More | źródło wiedzy narciarskiej .
pobierz 66.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Stacja Narciarska 005: Igrzyska w Pjongczangu od kuchni
W audycji przenosimy się do dalekiej Korei Południowej, gdzie odbyły się zimowe igrzyska olimpijskie. Usłyszycie o tym, czego na pewno nie widzieliście w transmisjach telewizyjnych. Michał Okniański spędził w Korei Południowej kilkanaście dni. W sposób bardzo namacalny przekonał się jak wygląda życie w tym azjatyckim kraju i jak bardzo różni się od naszej codzienności. Artykuł Stacja Narciarska 005: Igrzyska w Pjongczangu od kuchni pochodzi z serwisu Magazyn NTN Snow & More | źródło wiedzy narciarskiej .
pobierz 53.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Stacja Narciarska 004: Nowości i trendy w narciarstwie na sezon 2018/2019
Koniec stycznia to moment, w którym gotowe są już kolekcje sprzętu na następną zimę. Co nowego wymyślili producenci z branży narciarskiej? Czy na rynku pojawią się rewolucyjne produkty? A może panuje stagnacja i zupełnie nic nas nie zaskoczy. W dzisiejszej audycji opowiemy o nowościach i trendach w narciarstwie na sezon 2018/2019. Artykuł Stacja Narciarska 004: Nowości i trendy w narciarstwie na sezon 2018/2019 pochodzi z serwisu Magazyn NTN Snow & More | źródło wiedzy narciarskiej .
pobierz 43.8 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek