Jest zielono

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Podcast Jest zielono, to pierwsza w Polsce audycja o ekologii, życiu zero waste, ograniczaniu konsumpcji i zielonym stylu życia.
Data dodania: 2018-03-22 14:19:45
Data aktualizacji: 2018-11-19 00:25:11
Audycji w katalogu: 17
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 11 dni temu
JZ16 Najlepsze podcasty ekologiczne
Najlepsze podcasty ekologiczne. Moja bardzo subiektywna lista. Posłuchaj i wkręć się :) Artykuł JZ16 Najlepsze podcasty ekologiczne pochodzi z serwisu jestemzielona.pl .
pobierz 21.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 18 dni temu
JZ15 Europarlament poparł zakaz sprzedaży plastiku
Czy Europarlament zakazał produkcji i sprzedaży plastikowych opakowań? Dlaczego bycie ekologicznym nie jest łatwe? Co ma gadżet do zerowaste? Czy lepiej kupować mleko w tetrapaku czy plastiku? W kolejnym odcinku podcastu Jest Zielono rozmawiam z Januszem Mizernym Artykuł JZ15 Europarlament poparł zakaz sprzedaży plastiku pochodzi z serwisu jestemzielona.pl .
pobierz 41.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 25 dni temu
JZ14 O zielarstwie, motankach i czarownicach
Zaczarowana rozmowa o zielarstwie, motankach, czarownicach. W audycji Jest Zielono rozmawiam z Katarzyną Mikulską. Artykuł JZ14 O zielarstwie, motankach i czarownicach pochodzi z serwisu jestemzielona.pl .
pobierz 48.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
JZ13 O hortiterapii słów kilka słów
Czy można jeść kwiaty i gdzie je kupić? Czy są tkaniny, które poprawiają zdrowie? Czy praca w ogrodzie naprawdę leczy? O hortiterapii rozmawiam z dr hab. Agnieszką Krzymińską. Artykuł JZ13 O hortiterapii słów kilka słów pochodzi z serwisu jestemzielona.pl .
pobierz 33.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
JZ12 Legalna produkcja naturalnych kosmetyków
Produkujesz naturalne kremy i mydła? Chcesz swoją pasję przemienić w biznes? Jakie wymagania są stawiane producentom kosmetyków? O legalnej produkcji kosmetyków rozmawiam z Martą Remplewicz z firmy Kosmetyki DLA. Artykuł JZ12 Legalna produkcja naturalnych kosmetyków pochodzi z serwisu jestemzielona.pl .
pobierz 33.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
JZ11 Czym jest Pracownia Boruja?
Pracownia Boruja – zagroda olenderska zero waste z 1830 roku. Jak to się zaczęło? Posłuchaj jedenastego odcinka podcastu Jest Zielono. Artykuł JZ11 Czym jest Pracownia Boruja? pochodzi z serwisu jestemzielona.pl .
pobierz 26.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
JZ10 Hortiterapia czyli leczenie kwiatami
W dzisiejszym odcinku podcastu Jest Zielono będziemy rozmawiać o hortiterapii czyli leczeniu roślinami. Czy jest to możliwe i jak się to robi? Rozmawiam z Gabrielą Walerych, ogrodniczką i hortiterapeutką. Artykuł JZ10 Hortiterapia czyli leczenie kwiatami pochodzi z serwisu jestemzielona.pl .
pobierz 42.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
JZ09 Jaka jest przyszłość ogrodu społecznego Kolektyw Kąpielisko?
Czy Ogród Kolektyw Kąpielisko – najstarszy i najbardziej znany ogród społeczny w Poznaniu, będzie zamknięty? W 9 odcinku podcastu Jest Zielono o ogrodach społecznych rozmawiam z Magdaleną Garczarczyk. Artykuł JZ09 Jaka jest przyszłość ogrodu społecznego Kolektyw Kąpielisko? pochodzi z serwisu jestemzielona.pl .
pobierz 55.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
JZ08 Targ Lokalnych i Naturalnych Produktów
Targ Lokalnych i Naturalnych Produktów, wydarzenie w którym uczestniczyło już ponad 2000 osób wymyśliłam pewnej sierpniowej nocy. W ósmym odcinku podcastu opowiadam jak się zaczęło, co robię krok po kroku, z czym mam problemy i jakie mam plany na przyszłość. Przedstawiam wyjątkowych Wystawców i osoby prowadzące piękne warsztaty. Odpowiadam też na często zadawane pytania: ile na tym zarabiam i jak duży mam zespół osób pomagających. Artykuł JZ08 Targ Lokalnych i Naturalnych Produktów pochodzi z serwisu jestemzielona.pl .
pobierz 28.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
JZ07 Czy opłaca się prowadzić biznes ekologiczny?
Czy prowadzenie biznesu opartego o zero waste jest opłacalne? Czy to tylko chwilowa moda, która za chwilę zniknie? Jaka jest świadomość konsumencka? Małgorzata Staniszewska, na przykładzie swojego sklepu BIOrę w Poznaniu wyjaśnia mi te kwestie. Posłuchaj podcastu Jest Zielono Artykuł JZ07 Czy opłaca się prowadzić biznes ekologiczny? pochodzi z serwisu jestemzielona.pl .
pobierz 32.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
JZ06 Czym jest zero waste? Rozmawiam z Agnieszką Sadowską-Konczal
Czym jest zero waste? Spotkaliście się z tym terminem? A może tak jak moja dzisiejsza rozmówczyni byliście zero waste zanim dowiedzieliście się, że coś takiego istnieje? Rozmowę przeprowadziłam z Agnieszką Sadowską – Konczal prowadzącą bloga ekologika.edu.pl i działającą w Polskim Stowarzyszeniu Zero Waste – osobą, która jest prawdziwą kopalnią wiedzy na temat zero waste. Artykuł JZ06 Czym jest zero waste? Rozmawiam z Agnieszką Sadowską-Konczal pochodzi z serwisu jestemzielona.pl .
pobierz 62.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
JZ05- Dzień Dziecka trwa nadal
Wraz z moją córką Zosią, z okazji Dnia Dziecka nagrałyśmy bajkę. Był to nasz debiut duetowy i świetnie się bawiłyśmy :) Posłuchaj Śpiewu Kolibrów w naszym wykonaniu :) Artykuł JZ05- Dzień Dziecka trwa nadal pochodzi z serwisu jestemzielona.pl .
pobierz 13.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Podcastowy Dzień Dziecka 2018
Dziś jest Dzień Dziecka! Z tej okazji zorganizowaliśmy wraz z innymi podcasterami Podcastowy Dzień Dziecka! Razem nagraliśmy dla specjalnie dla Was wiersze i bajki. Jednak były na tyle niesforne, że rozbiegły się po całej sieci. Znajdziecie wszystkie wiersze? Artykuł Podcastowy Dzień Dziecka 2018 pochodzi z serwisu jestemzielona.pl .
pobierz 4.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
JZ04 Perma co? O permakulturze rozmawiam z Łukaszem Nowackim, cz. 2
Druga część rozmowy z Łukaszem Nowackim, Dyrektorem Zarządzającym Polskiego Instytutu Badawczego Permakultury o permakulturze - innym sposobie uprawy ogrodu zgodnym z naturą, biorącym z niej przykład bez zbędnej ingerencji. W ekosystemie premakulturowym ważne są rośliny, gleba, mikro i makro zwierzęta, ludzie i ich współpraca ze sobą dla dobra środowiska. Artykuł JZ04 Perma co? O permakulturze rozmawiam z Łukaszem Nowackim, cz. 2 pochodzi z serwisu jestemzielona.pl .
pobierz 34.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
JZ03 Perma co? O permakulturze rozmawiam z Łukaszem Nowackim, cz. 1
Kiedy znajomym ogrodnikom opowiadam o permakulturze, pierwsze co słyszę to „perma co?” A potem otwierają oczy ze zdziwienia, że ogrodu nie trzeba podlewać, nie ma na nim chwastów, marchewki nie sieje się w równych rządkach, a rośliny współgrają ze sobą w idealny sposób wspomagając się i chroniąc nawzajem przed szkodnikami. Raj na ziemi? Ideał ogrodu? […] Artykuł JZ03 Perma co? O permakulturze rozmawiam z Łukaszem Nowackim, cz. 1 pochodzi z serwisu jestemzielona.pl .
pobierz 40.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
JZ02 Co robią urzędnicy, żeby miasta były zielone?
Organizacja Narodów Zjednoczonych prognozuje, że w 2025 roku 60% mieszkańców świata będzie mieszkało w wielkich aglomeracjach miejskich, a 80% w miastach powyżej 20 tysięcy mieszkańców. Jesteśmy otoczeni przez wysokie wieżowce, centra handlowe i blokowiska. Mało tam jest zieleni, bardziej widocznym kolorem jest …taki szaro-bury. Smog i zanieczyszczenia miejskie dokuczają nie tylko już mieszkańcom Pekinu czy […] Artykuł JZ02 Co robią urzędnicy, żeby miasta były zielone? pochodzi z serwisu jestemzielona.pl .
pobierz 43.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
JZ01 Czym są kooperatywy spożywcze?
Nie mają szefów ani prezesów. Zysk nie jest dla nich istotny. Tak działają polskie kooperatywy spożywcze. W zamian za poświęcony im czas oferują zdrową żywność oraz poczucie wspólnoty. Z Łukaszem Nowakiem z Poznańskiej Kooperatywy Spożywczej rozmawiam o idei kooperatyw, biocertyfikatach – a raczej ich braku, suwerenności żywnościowej, zaletach i wadach bycia członkiem kooperatywy i o […] Artykuł JZ01 Czym są kooperatywy spożywcze? pochodzi z serwisu jestemzielona.pl .
pobierz 52.0 MB odcinki RSS iTunes www
miodek