Rozkminki Nocą

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Myśli czasem mniej lub bardziej odjechane, czyli co by było gdyby to co w bibli byłoby prawdą? Rozważania indoktrynacyjne o tym jak to wszystko co nas otacza działa i dlaczego tak działa. Nie znajdziesz tu ani obiektywnych, ani racjonalnych rozważań.
Data dodania: 2018-03-22 23:48:29
Data aktualizacji: 2020-09-27 03:05:04
Audycji w katalogu: 32
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 9 miesięcy temu
« tomek@shandai.pl »
Prezent – czy jesteśmy w stanie coś dać? –
Czy wogóle jesteśmy w stanie cokolwiek dać drugiemu człowiekwi - a jeśli tak, to co?
pobierz 13.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
« tomek@shandai.pl »
Biały odczyt z biblii – czyli co tam znaleźć?
Biały odczyt z biblii - czyli co tam znaleźć?
pobierz 17.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
« tomek@shandai.pl »
Dzieci mocy – w dobrym wyścigu brać udział
Jaki to wyścig w którym mamy uczestniczyć, gdzie on jest i do czego? Jak to jest pójść za poszukiwaniem mocy i czy to dobra droga, jak się w tym wszystkim nie pogubić?
pobierz 33.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
« tomek@shandai.pl »
Znaki, cuda, zbiegi okoliczności i inne mroczki
Jak zwieść kościół cudownymi zbiegami okoliczności? cudami? I innymi chmurami które zasłaniają nas o grzechów.
pobierz 17.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
« tomek@shandai.pl »
Dzieci zwierząt – jasnowidze z planety b612
Dziś trochę o jasnowidzach, o porywaniu królestwa Bożego itd. Jak zwykle rozkminki odjechane...
pobierz 29.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
« tomek@shandai.pl »
Uwolnił nas od tajemnych teorii spiskowych!
Jak uzyskać wolność od teorii spiskowych? Czy można żyć wolno?
pobierz 43.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
« tomek@shandai.pl »
Duchy, zjawy, demony, tulpy, mediumizmy i inne badziewia
Wracajcie do życia moi drodzy! Tam jest tylko śmierć. Życie ma być tu na ziemi tu wróci Jezus tu będzie nowa ziemia.
pobierz 37.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
« tomek@shandai.pl »
#25 Czy 1000 letnie związanie bestii właśnie się kończy?
Jak zwykle odjechane nocne myśli... których lepiej czasem nie słuchać. Czym lub kim jest kościół? Czy traktowanie kobiet w społeczeństwie można skorelować ze stanem kościoła, który jakby nie było ma być kobietą - żoną (po staropolsku oblubienicą) Chrystusa? Co oznacza związanie bestii? Co oznacza związywanie i rozwiązywanie? I co do tego wszystkiego mają czarownice i ich kot?
pobierz 47.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
« tomek@shandai.pl »
#24 Siała Baba mak… – rzecz o pierwszych ludziach
Czy na pewno to Ewa zgrzeszyła jako pierwsza? Czy naprawdę była bezpostaciową bez-emocjonalna osobą? Chciałbym to nagranie jakoś podsumować, lecz ciężko, są to zbyt świeże rozkminki bym jeszcze umiał jakoś je ułożyć w zgrabną wypowiedź. W każdym bądź razie, w tym odcinku będzie coś co zmieni Twoje postrzeganie początków stworzenia, to taki wstęp... następnie wiele się wyjaśni.
pobierz 49.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
« tomek@shandai.pl »
#23 D-ewolucja, ufo i rurkowce – a gdzie sól?
O tym do czego prowadzi zbyt małe zasolenie ziemi...  jakie teorie wtedy tworzymy i co dalej z tego wynika. Jak teoria ewolucji musiała upaść i co teraz na jej kanwie będziemy , a tak naprawdę już tworzymy. I choć teoretycznie ciężko nam to przyznać jest to jak najbardziej obserwowalne. Następnie krótkie rozważanie o rurkowcach na czerwonej planecie jak i o tym że jednak nie jesteśmy rurkowcami. A wszystko z cyklu szabatowa tęsknota za solą tej ziemi...
pobierz 43.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
« tomek@shandai.pl »
#22 Uzdrawianie, nakładanie rąk – sceptyk, który uwierzył Jezusowi i działa
Uzdrawianie przez nakładanie rąk, słowa autorytetu - moje długie pełne wątpliwości poszukiwania o co tu tak naprawdę chodzi? Jako Polak sceptyk podchodzący w pełni wątpliwości do autorytetów, musiałem wiele przejść w tym względzie, po kolei wszystkiemu się przyglądając i wątpiąc... jakoby czegoś nie "było pod spodem". Zanim dowiedziałem się że wogóle można naśladować Jezusa przeszedłem przez kurs hipnozy, kurs reiki przejrzałem się też Mesmerowi i wielu innym. Później zajrzałem w rozważaniach do chrześcijańskich "uzdrowicieli" Johna G. Laka, Currego Blaka, Smitha Wiggleswortha, Leszka Korzenieckiego, Torbena Sondergaarda zajrzałem na chrześcijańskie konferencje uzdrowieńcze, aż w końcu zacząłem się kłaść ręce na chorych w imieniu Jezusa i zaczęły się dziać uzdrowienia. A jak się zaczęło dziać, to musiałem się przyjrzeć temu jakim 'duchem' uzdrawiamy, co pod danym uzdrawianiem się kryje? Jak to rozróżnić i jak zatem uzdrawiać duchem tym właściwym i jaki jest ten właściwy? Takie moje prywatne rozważania... w każdym razie przyszło mi uwierzyć w to że Bóg stworzył świat w 6 dni :) abym to uzdrawianie mógł tak naprawdę przetrawić.
pobierz 106.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
« tomek@shandai.pl »
#21 Wielka Tajemnica – jak z nią skończyć?
To już ostatnie dni wielkiej tajemnicy, wszystko wychodzi na jaw. Takie czasy nadchodzą, można się śmiać można płakać, ale przychodzą czasy gdy nie będzie już nic do ukrycia. Zostanie nam tylko decyzja iść za bogiem czy nie iść. Uświęcać się albo grzeszyć, decyzja należy do Ciebie, wszystko wychodzi na jaw. No dobra, ale żeby było na poważnie, to zaglądamy do apokalipsy 17 rozdziału, i zastanawiamy się co tam jest napisane, i czy przypadkiem nie ma tam opisanej dzisiejszej sytuacji politycznej dziejącej się na naszych oczach. Innymi słowy czy to wogóle możliwe że takie rzeczy jak unia europejska może być opisana w biblii...
pobierz 72.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
« tomek@shandai.pl »
#20 Ponowne przyjście Chrystusa – Czy to już?
Tak trochę na luzie o rzeczach trudnych i trudniejszych, ostatnie miejsce bez ewangelii, proroctwo staruszki z Valdres, odkrycia Rona Wyatta i odbudowa świątyni. Jak to wszystko się ma do ponownego przyjścia Chrystusa, taka nocna rozkminka bardziej na luzie niż zwykle*. (14): A ta ewangelia królestwa będzie głoszona po całym świecie na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy przyjdzie koniec. [Uwspółcześniona Biblia Gdańska, Mt 24] Do kompletu brakuje jeszcze jednego miejsca... wyspa Sentinell - Pytanie czy zrozumieli przekaz, człowiek który oddał za nich życie aby mogli dowiedzieć się o ewangelii. Poszedł tam praktycznie wiedząc co go tam czeka... dziś w oczach świata głupota... a w oczach Królestwa Bożego? *no prawie na luzie, będzie ciekawie.
pobierz 26.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
« tomek@shandai.pl »
#19 Długowieczność – czyli jak zatrzymać czas?
Co zrobić by się nie starzeć? co zrobić by żyć wiecznie? Czy istnieje eliksir życia? Jaki jest sekret długowieczności. Skąd się wziął czas odliczający godziny do śmierci? Czy można ten czas zatrzymać, odmienić? Dziś nocne pseudonaukowe rozkminki totalnego fanatyka Jezusa Chrystusa, na tematy zatrzymania czasu i odwrócenia jego biegu. Próba ogarnięcia zarówno odkryć naukowych jak i prawd biblijnych w jedną całość... da się :) Źródło wody żywej - jest nim Jezus Chrystus, syn Boga żywego, który nam daje tę wodę. Aby żyć długo, a wręcz wiecznie trzeba zaczerpnąć z tego życia. Niby banalnie proste, niby cały świat op tym mówi, w praktyce jednak nikt nie wie o co biega...
pobierz 91.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
« tomek@shandai.pl »
Czy Jezus myślał?
Jak się ma stwierdzenie "myślę więc jestem" do stwierdzenia "jestem który jestem"? Dziś chyba najtrudniejszy dotychczas odcinek, bo podkopuję gałąź rozkminek i w tym cały problem, ale czas to zrobić gdy poznanie Boga się zmienia :) Czy Jezus myślał? Czy używał umysłu tak jak my dziś go używamy? Do Czego służy umysł? Czemu umysł ma tak wiele pułapek? Czy działanie umysłu nie jest przypadkiem błędem poznawczym? Czy rozkminianie daje nam życie? Czy umysł daje nam życie? Gdzie się w tym wszystkim pogubiliśmy i jak się w tym wszystkim odnaleźć? Czy naprawdę jesteśmy algorytmem... i czy sztuczna inteligencja ma świadomość, czy może kochać? Gdzie tak naprawdę dążymy... czy przypadkiem owoc grzechu właśnie na naszych oczach nie dojrzewa... gdzie jest rozwiązanie na ten problem? Jak zaufać Bogu?
pobierz 62.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#17 Kler (film) – czy jest nadzieja na tą degrengoladę?
"Kler", to już nie tylko film, a można rzec podsumowanie pewnego zjawiska społecznego, pewnego okresu w dziejach polski, kościoła, wiary. Z jednej strony pokazują się głosy, że sprawa kleru to sprawa ciągnąca się latami, była rozprawa Reja pomiędzy "panem, wójtem a plebanem". Dziś mamy kler, rozprawa pomiędzy "popędami, błędami ludzkimi a prezentacją zewnętrzną". Pytanie tylko czy coś się zmieni... postanowiłem skomentować i ja ten film z nadzieją, że coś w końcu z tego wyjdzie. Bo nadzieja jest ale tylko w łasce...
pobierz 23.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#16 Śmierć w obecności Boga?
Dlaczego obecność Boga, który ma być niby miłością zabija? Co się takiego dzieje, że Ananiasz i Safira zginęli? Co to znaczy że Bóg jest miłością, jak to jest być miłością która zabija? Jak to wogóle możliwe? Jak to się dzieje, że ognie spadały na ludzi którzy zbliżali się do Eliasza? Czy ktoś to kiedyś pojmie? Długo szukałem odpowiedzi, aż w końcu znalazłem... jest ona trudna. Znalezienie jej odmieniło moje życie. Wyszło na to, że mamy naprawdę problem a wyjaśnienie spraw biblijnych, spraw wiary jest jak najbardziej prawdziwe... i jak najbardziej racjonalne. No ale to... zapraszam do posłuchania.
pobierz 26.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#15 – Kult anty-Maryjny
O Królowej Niebios słów kilka, o tym skąd to się bierze, jak i dlaczego. Kontynuacja myśli z poprzedniego odcinka, w którym była mowa o obrazach Boga, tym razem w skupieniu na postaci Królowej Niebios, w którą to Maryja została ochrzczona w niektórych krajach i społecznościach. Jakie są konsekwencje tego można rzec odwiecznego (Asztarte, Artemida, Izyda, Isztar, Diana Efeska itd.) kultu, co on oznacza? Pytanie tez kolejne powstało czy skupiać się na tym by wytykać innym błędy w wierze, jak i jakie są konsekwencje tego skupiania się? Czy przypadkiem nie wytworzył się nowy kult, tym razem kult anty-Maryjny, który tak naprawdę oddala nas od Boga, od zbawiania, na rzecz wywyższania się znajomością pisma. Przy okazji poruszę temat kultu świętych zarówno w obrazach, figurach, jak i w postaci świętych kartek pisma... Gdzie jest zatem rozwiązanie? Jak sobie poradzić z tymi problemami? O tym wszystkim w dzisiejszym odcinku Rozkminek Nocnych.
pobierz 50.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#14 – Obraz Boga – czyli emocjonalne projekcje religijne
pobierz 88.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#13 Rzucanie prorokiem – czyli następne przebudzenie?
Dlaczego tak trudno jest rozpoznać proroka? O czym będzie mówił prorok? Jaki jest prorok? Dlaczego prorok rodzi tyle gniewu ludzkiego? Dlaczego prawdy od Boga są trudne? Kiedy przyjdzie następne przebudzenie? Jakie ono będzie? Czy w Polsce rzeczywiście może zapłonąć iskra, jeśli tak to dlaczego? Co takiego nosimy w kulturze co może dać światło dla nadchodzącego nowego przebudzenia? O czym świadczy nasze wychowanie, o czym świadczy zaistnienie takiego kuriozum jak liberum veto? Czy kościół będzie prześladował działanie Boga, Ducha Świętego? Jak to się dzieje że kobiety łatwiej rozpoznawały proroków? (24): I powiedział: Zaprawdę powiadam wam: Żaden prorok nie jest dobrze przyjmowany w swojej ojczyźnie. (25): Ale mówię wam zgodnie z prawdą, że wiele wdów było w Izraelu za dni Eliasza, gdy niebo było zamknięte przez trzy lata i sześć miesięcy, tak że wielki głód panował na całej ziemi; (26): Jednak Eliasz nie został posłany do żadnej z nich, tylko do pewnej wdowy z Sarepty Sydońskiej. (27): I wielu było trędowatych w Izraelu za czasów proroka Elizeusza, jednak żaden z nich nie został oczyszczony, tylko Naaman Syryjczyk. (28): I wszyscy w synagodze, słysząc to, zapłonęli gniewem; (29): A wstawszy, wypchnęli go z miasta i wyprowadzili na szczyt góry, na której było zbudowane ich miasto, aby go z niej zrzucić. (30): Lecz on przeszedł między nimi i oddalił się. [Uwspółcześniona Biblia Gdańska, Łk 4]
pobierz 91.7 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek