Rozkminki Nocą

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Myśli czasem mniej lub bardziej odjechane, czyli co by było gdyby to co w bibli byłoby prawdą? Rozważania indoktrynacyjne o tym jak to wszystko co nas otacza działa i dlaczego tak działa. Nie znajdziesz tu ani obiektywnych, ani racjonalnych rozważań.
Data dodania: 2018-03-22 23:48:29
Data aktualizacji: 2018-11-15 16:25:19
Audycji w katalogu: 19
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 2 dni temu
« tomek@shandai.pl »
#19 Długowieczność – czyli jak zatrzymać czas?
Co zrobić by się nie starzeć? co zrobić by żyć wiecznie? Czy istnieje eliksir życia? Jaki jest sekret długowieczności. Skąd się wziął czas odliczający godziny do śmierci? Czy można ten czas zatrzymać, odmienić? Dziś nocne pseudonaukowe rozkminki totalnego fanatyka Jezusa Chrystusa, na tematy zatrzymania czasu i odwrócenia jego biegu. Próba ogarnięcia zarówno odkryć naukowych jak i prawd biblijnych w jedną całość... da się :) Źródło wody żywej - jest nim Jezus Chrystus, syn Boga żywego, który nam daje tę wodę. Aby żyć długo, a wręcz wiecznie trzeba zaczerpnąć z tego życia. Niby banalnie proste, niby cały świat op tym mówi, w praktyce jednak nikt nie wie o co biega...
pobierz 91.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 dni temu
« tomek@shandai.pl »
Czy Jezus myślał?
Jak się ma stwierdzenie "myślę więc jestem" do stwierdzenia "jestem który jestem"? Dziś chyba najtrudniejszy dotychczas odcinek, bo podkopuję gałąź rozkminek i w tym cały problem, ale czas to zrobić gdy poznanie Boga się zmienia :) Czy Jezus myślał? Czy używał umysłu tak jak my dziś go używamy? Do Czego służy umysł? Czemu umysł ma tak wiele pułapek? Czy działanie umysłu nie jest przypadkiem błędem poznawczym? Czy rozkminianie daje nam życie? Czy umysł daje nam życie? Gdzie się w tym wszystkim pogubiliśmy i jak się w tym wszystkim odnaleźć? Czy naprawdę jesteśmy algorytmem... i czy sztuczna inteligencja ma świadomość, czy może kochać? Gdzie tak naprawdę dążymy... czy przypadkiem owoc grzechu właśnie na naszych oczach nie dojrzewa... gdzie jest rozwiązanie na ten problem? Jak zaufać Bogu?
pobierz 62.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#17 Kler (film) – czy jest nadzieja na tą degrengoladę?
"Kler", to już nie tylko film, a można rzec podsumowanie pewnego zjawiska społecznego, pewnego okresu w dziejach polski, kościoła, wiary. Z jednej strony pokazują się głosy, że sprawa kleru to sprawa ciągnąca się latami, była rozprawa Reja pomiędzy "panem, wójtem a plebanem". Dziś mamy kler, rozprawa pomiędzy "popędami, błędami ludzkimi a prezentacją zewnętrzną". Pytanie tylko czy coś się zmieni... postanowiłem skomentować i ja ten film z nadzieją, że coś w końcu z tego wyjdzie. Bo nadzieja jest ale tylko w łasce...
pobierz 23.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#16 Śmierć w obecności Boga?
Dlaczego obecność Boga, który ma być niby miłością zabija? Co się takiego dzieje, że Ananiasz i Safira zginęli? Co to znaczy że Bóg jest miłością, jak to jest być miłością która zabija? Jak to wogóle możliwe? Jak to się dzieje, że ognie spadały na ludzi którzy zbliżali się do Eliasza? Czy ktoś to kiedyś pojmie? Długo szukałem odpowiedzi, aż w końcu znalazłem... jest ona trudna. Znalezienie jej odmieniło moje życie. Wyszło na to, że mamy naprawdę problem a wyjaśnienie spraw biblijnych, spraw wiary jest jak najbardziej prawdziwe... i jak najbardziej racjonalne. No ale to... zapraszam do posłuchania.
pobierz 26.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#15 – Kult anty-Maryjny
O Królowej Niebios słów kilka, o tym skąd to się bierze, jak i dlaczego. Kontynuacja myśli z poprzedniego odcinka, w którym była mowa o obrazach Boga, tym razem w skupieniu na postaci Królowej Niebios, w którą to Maryja została ochrzczona w niektórych krajach i społecznościach. Jakie są konsekwencje tego można rzec odwiecznego (Asztarte, Artemida, Izyda, Isztar, Diana Efeska itd.) kultu, co on oznacza? Pytanie tez kolejne powstało czy skupiać się na tym by wytykać innym błędy w wierze, jak i jakie są konsekwencje tego skupiania się? Czy przypadkiem nie wytworzył się nowy kult, tym razem kult anty-Maryjny, który tak naprawdę oddala nas od Boga, od zbawiania, na rzecz wywyższania się znajomością pisma. Przy okazji poruszę temat kultu świętych zarówno w obrazach, figurach, jak i w postaci świętych kartek pisma... Gdzie jest zatem rozwiązanie? Jak sobie poradzić z tymi problemami? O tym wszystkim w dzisiejszym odcinku Rozkminek Nocnych.
pobierz 50.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#14 – Obraz Boga – czyli emocjonalne projekcje religijne
pobierz 88.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#13 Rzucanie prorokiem – czyli następne przebudzenie?
Dlaczego tak trudno jest rozpoznać proroka? O czym będzie mówił prorok? Jaki jest prorok? Dlaczego prorok rodzi tyle gniewu ludzkiego? Dlaczego prawdy od Boga są trudne? Kiedy przyjdzie następne przebudzenie? Jakie ono będzie? Czy w Polsce rzeczywiście może zapłonąć iskra, jeśli tak to dlaczego? Co takiego nosimy w kulturze co może dać światło dla nadchodzącego nowego przebudzenia? O czym świadczy nasze wychowanie, o czym świadczy zaistnienie takiego kuriozum jak liberum veto? Czy kościół będzie prześladował działanie Boga, Ducha Świętego? Jak to się dzieje że kobiety łatwiej rozpoznawały proroków? (24): I powiedział: Zaprawdę powiadam wam: Żaden prorok nie jest dobrze przyjmowany w swojej ojczyźnie. (25): Ale mówię wam zgodnie z prawdą, że wiele wdów było w Izraelu za dni Eliasza, gdy niebo było zamknięte przez trzy lata i sześć miesięcy, tak że wielki głód panował na całej ziemi; (26): Jednak Eliasz nie został posłany do żadnej z nich, tylko do pewnej wdowy z Sarepty Sydońskiej. (27): I wielu było trędowatych w Izraelu za czasów proroka Elizeusza, jednak żaden z nich nie został oczyszczony, tylko Naaman Syryjczyk. (28): I wszyscy w synagodze, słysząc to, zapłonęli gniewem; (29): A wstawszy, wypchnęli go z miasta i wyprowadzili na szczyt góry, na której było zbudowane ich miasto, aby go z niej zrzucić. (30): Lecz on przeszedł między nimi i oddalił się. [Uwspółcześniona Biblia Gdańska, Łk 4]
pobierz 91.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#12 Duch Eliasza – Czy on już jest?
Dzisiaj będzie o człowieku nazwanym współczesnym Eliaszem, czyli Williamie Branhamie i jego zagubieniu i jego prorokowaniu... Co się stanie gdy przyjmiemy proroka jako proroka? Co odkryłem to robiąc... na co zwróciłem uwagę.. Jak przyjąć kogoś kto sie zagubił, a jest powołany, jak się zachować, przykładem Dawida. Co znaczy że Duch Eliasza ma pogodzić serce synów z Ojcami i Ojców z Synami... Czy jest to możliwe, i dlaczego one nie są pogodzone? Czego możemy się nauczyć od Evy M. Iraelitce która wybaczyła nazistom i swoim rodzicom? I jak to wszystko ogarnąć, czy już jest, czy już nadchodzi Duch Eliasza? Czy to już jest? Czy już można się spodziewać nadejścia Boga?
pobierz 45.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#11 – Dzieci Ludzkiej Mądrości – wiemy lepiej
Czyli gdzie i kiedy nauka się pogubiła i w czym... Co się stanie jak nauka się w końcu odnajdzie, czy będzie jeszcze na to czas? Do czego duchowo prowadzą najnowsze odkrycia naukowe, jakich można się spodziewać rezultatów i jaki jest na to ratunek? Czy już mamy czasy Noego? Czym one się charakteryzują? Co się stanie jak zdamy sobie sprawę, że odkrycia naukowe kierowane są nasza psychiką? co się stanie jak odkryjemy co i skąd się tak naprawdę bierze, dlaczego wizja świata to wizja katastrofy? Czego możemy się spodziewać w ciągu najbliższej historii... Nagrywane w ciągu dnia, nocne myśli odjechane... odcinek można rzec składany i dokładany, chciałem to coś co chciałem przekazać jak najlepiej jak tylko potrafię. Powstał najdłuższy dotychczas odcinek, z którego najlepiej nic nie wycinać, nie słuchając całości. Na koniec odpowiedź na najważniejsze pytanie... czyli skąd się wzięła nazwa kanału i dlaczego takie myśli tylko nocą :)
pobierz 150.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#10 – Grzechy Zbrodniarza – Jedziemy na tym samym wózku…
Czy naprawdę jedziemy na tym samym wózku czy może są tacy których należy nam jako ludzie osądzić już tu na ziemi? Kilka słów o Nagim Generale, człowieku który pił krew dzieci... a obecnie jest pastorem, kilka słów o grzechach Hitlera i o naszych grzechach... Dlaczego zrozumienie, że Jezus był obrazem Boga Jahwe.. jest takie trudne do zaakceptowania... że budzi wściekłość. Dlaczego przeklęte jest dowodzenie tego że Jezus był Bogiem... co kryje się w naszej duszy co chcemy ukryć?
pobierz 53.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#9 – Jezus Ogrodnikiem? – owoce życia wiecznego
Co znaczy wiara jak ziarnko gorczycy? czy ta wiara jest mała czy duża? Co znaczy wydawać owoce z drzewa żywota? Jak dawać takie owoce i czym one różnią się od owoców grzechu? Czym są uczynki miłości, a czym są uczynki grzechu? Dlaczego w hymnie do miłości jest opisane, że wszystko przeminie?
pobierz 73.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#8 – Skąd wiemy że to Bóg mówi?
Nasz rozwój przeszedł od fanatycznej wiary w Boga, poprzez pójście w totalne zaprzeczenie i naukę, która chciałaby wszystko zbadać lupą i liczbami... Od ok 150 lat zasiana została jednak wątpliwość nawet do kręgów naukowych, czy oby przypadkiem nasze naukowe sukcesy suchej rzeczywistości nie zapomniały o tym że jednak jesteśmy ludźmi posiadającymi emocje i inne psychiczne przeżycia. Okazało się, że fanatyczna wiara w naukę ma czasem katastrofalne skutki, nieraz większe niż fanatyczna oskarżana przez naukę wiara w Boga. W ten sposób nasz rozwój poszedł w kierunku analizy naszych osobowości, w kierunku odkrycia że jest coś więcej... co prawda do dziś temu czemuś więcej zaprzeczamy i słysząc o psychice, psychologii, psychoanalizie włączają się nam w głowę wszystkie możliwe obrony i projekcje że ktoś w końcu przejrzy nasze prawdziwe intencje... ale i tu dochodzimy do czegoś że czegoś nam brakuje. Wyszło na to że albo dochodzimy do dna duszy, albo jesteśmy w pewnym zamknięciu, wybraliśmy pobyt w pewnym zamknięciu.. dno duszy przeraża nas.. Kolejną rzeczą jaką przyjdzie nam odkryć jest wpływ nie tylko materialny ale także duchowy na otaczający nas świat, ale to wszystko tak czy inaczej dąży do jednego wniosku, wniosku że to my zarządziliśmy destrukcje na tej ziemi... Zostanie tylko jedno pytanie czy da się to jakoś naprawić? Odpowiedzią na to pytanie jest jedna... świat jest już naprawiony trzeba top tylko przyjąć, to jest właśnie dobra nowina Jezusa Chrystusa. Wydaje się to po ludzku niemożliwe, po Bożemu jednak możliwe, mamy Ducha świętego którego zadaniem jest ogarnięcie tego wszystkiego, wystarczy pozwolić mu działać.
pobierz 56.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
7# – Chęci życia – sens życia?
Kilka słów o poszukiwaniach sensu w tym wszystkim co na codzień robimy czy można go tam znaleźć... Skąd wziąć chęci życia które przetrwają nawet ogień? Skąd mieli te chęci w Babilonie?
pobierz 70.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#6 Motywacja po śmierci? – biblijny poradnik rozwoju osobistego
Czy da się zastosować jakiekolwiek metody motywacji po śmierci w chrzcie Jezusa, i po narodzeniu na nowo z wody i z ducha... czyli kolejne nocne rozkminki, tym razem o rozwoju osobistym, osiąganiu sukcesów. Trochę o liście do Rzymian, czyli prawdopodobnie najlepszym tekście motywacyjnym nowego testamentu, o co tam wogóle chodzi...? I dlaczego jest to tak trudne do zastosowania w pełni, że do dziś mamy z tym problem. Dlaczego motywacja człowieka nowo narodzonego musi być zupełnie inna niż motywacja człowieka uciekającego przed śmiercią. Co się dzieje z nami gdy zmienimy dno naszej duszy, czyli gdy zmienimy kierunek dążenia naszej duszy, ze śmierci na życie. O tym jak światowa panika przed przyjęciem łaski, dociera do prawdy licząc na przedłużenie cierpliwości Boga... A prawda jest że przyjęcie i zrozumienie jej jest tak trudne że czekamy już prawie 2000 lat... i gwałcimy swoje zachowanie (gwałtownicy porywają Królestwo Niebios), czekając aż w końcu zaczniemy to robić, aż w końcu zaczniemy żyć pełnią łaski i wprowadzać ją w prawdziwe życie.
pobierz 82.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#5 Dzieci ekonomii – dobrobyt, raj – tego nikt nie chce!
Ostatni weekend spędzony na pomoście na mazurach... trochę w wodzie trochę nad wodą. Chwilowo nic nie nagrywałem, zastanawiałem się czy ktoś tych rozkminek słucha i czy jest dla kogo to nagrywać, a jednak nadal czuje że mam je nagrywać od tak nie wiadomo co i jak po co. No ale w końcu wystarczy że dla jednej osoby to nagrywam, więc jeśli jesteś tą jedną osobą to bardzo mi miło. Tym razem moje myśli poszły w kierunku owoców i pogody... co by było gdyby w tym roku rośliny w naszym klimacie zrobiły nam niespodziankę i zaoowocowały dwa razy w roku. Co jakby nie patrzeć jest bardzo możliwe, mamy wyjątkowo wczesny maj, owoce które zwykle owocują znacznie później w tym roku trochę przyspieszyły, czarne porzeczki z zimnych mazur które w zeszłym roku jadłem w drugiej połowie sierpnia w tym roku już zaraz będą. Widywałem kiedyś jabłonie kwitnące we wrześniu... więc coś tam się w naturze czai czego nie znamy, jak się domyślam :) Pytanie tylko czy podwójne owocowanie roślin to byłoby dla nas coś dobrego? Od razu miałem przed oczyma protesty rolników i innych grup społecznych które cierpią z powodu tego, że na owocach nie da się już dorobić! Ceny musiałyby polecieć w dół i to szybko... jaki rynek zniósłby nadmiar towaru! Niewiele się myliłem, jeszcze podwójne owocowanie w sferze marzeń a rolnicy już protestują od poniedziałku z tego co czytam, powodem protestu jest tegoroczne obrodzenie malin :P Ceny spadły, malin na rynku za dużo, ktoś musi być winny, kogoś trzeba obwinić no i trzeba protestować! - a tym samym zaprzestać zbiorów, niech część zgnije na krzakach produkcja się zmniejszy, ceny wzrosną i efekt dobrobytu padnie. Zdrowego rozsądku w tym nie ma, może jedynie jakieś głupie prawa ekonomiczne... bo zdrowy rozsądek tylko w Bogu.., tylko w ranach Chrystusa. co musieli pomyśleć rybacy i piekarze widząc rozmnożenie się chleba i ryb, gdy Jezus błogosławił jedzenie. Co działo się w każdym który poprzedniego dnia ciężko harował na zdobycie choćby kromki chleba... co się musiało zadziać w sercach ludzi, którzy zobaczyli tego cieślę, który zamiast ciężkiej pracy podniósł trochę jedzenie do ręce i już.... efekt pracy kilku miesięcy w jedną chwilę... Jak tu kochać kogoś takiego.... Czy cena chleba i ryb tego dnia spadła? czy gdyby Jezus tak codziennie błogosławił nas jedzeniem czy cena jedzenia by spadła? Czym wtedy byśmy się zajmowali? Czy rybacy z innych wiosek by nie protestowali?
pobierz 24.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#4 Religia bez cenzury
#4 Religia bez cenzury
pobierz 55.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
#3 Gdzie jest ANTYCHRYST?
Poszukiwania antychrysta, poszukiwania powodu dla którego wszystko się nie udaje, poszukiwania powodu dla którego chwała Jezusa nie może się objawić w pełni w kościele. Czy papież Franciszek to antychryst? Czy kościół katolicki to antychryst? Gdzie tak naprawdę jest Antychryst? Czy Bóg jest miłością? Czy miłość jest Bogiem? Czym się różni miłośc rozumiana po ludzku, od miłości którą okazał na Jezus Chrystus? Po co nam przykazania miłości?
pobierz 47.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Waluty przyszłości, w co inwestować?
Waluty przyszłości, w co inwestować?
pobierz 48.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
#1 – Nakarmią nas Kruki – czyli survival w miłości
Eliasz, kruki, orzechy włoskie, survival w miłości - Czyli rozważania o tym Czy Bóg jest kobietą?
pobierz 20.7 MB odcinki RSS iTunes www
miodek