AntyWeb po godzinach

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast technologiczny, w którym na luzie i z humorem rozmawiamy o szeroko pojętej technologii, ale nie pomijamy też tematów związanych z kulturą.
Data dodania: 2018-04-18 23:08:29
Data aktualizacji: 2020-08-08 15:05:08
Audycji w katalogu: 53
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 7 dni temu
#051 - VOD czyha na filmowe premiery. Kina zagrożone?
Wypełnione do ostatniego miejsca sale oraz pełne widzów hole i korytarze kin to obrazek, który nieprędko wróci. Po wznowieniu działalności kin wybrałem się na dwa seanse i żaden z nich nie należał do filmowych premier. "Mroczny Rycerz" i "Gwiezdne Wojny. Epizod V - Imperium Kontratakuje" to istne klasyki i to właśnie takie produkcje przeważają teraz w repertuarach kin. Są też niedawne nowości jak "Dżentelmeni" czy "Na noże" oraz "Niewidzialny człowiek". Jeśli ktoś planował powtórkę albo nadrabianie zaległości, to są to najlepsze chwile na taki seans.
pobierz 16.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 14 dni temu
#050 - PlayStation 5 vs. Xbox Series X. Co kupimy, w co pogramy?
Na dzień dzisiejszy można porównać PlayStation 5 i Xbox Series X pod wieloma względami. Możemy patrzeć na specyfikację konsol, cechy dedykowanych im kontrolerów, a także listę gier, które ukażą się w pierwszych tygodniach i miesiącach od debiutu. Nie porównujemy jednak ich możliwości technicznych, a przyglądamy się tym aspektom urządzeń i gier, o których coraz rzadziej się mówi. To gry mają być w centrum uwagi i to one powinny w największym stopniu wpływać na decyzję o zakupie jednej czy drugiej platformy. W odcinku usłyszycie gościnnie Pawła Winiarskiego i prowadzącego Konrada Kozłowskiego.
pobierz 32.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 20 dni temu
#049 - Przeglądarka Opera od kuchni. Wywiad z Maciejem Kocembą, twórcą Opery GX
Opera zaskakuje niezwykle dynamicznym rozwojem, ale nie jest pierwszą, drugą, ani trzecią siłą na rynku przeglądarek. Dopytujemy u źródła o kulisy wdrażania nowości w rozmowie z Maciejem Kocembą, product directorem w Operze i twórcą przeglądarki dla graczy Opery GX.
pobierz 43.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 23 dni temu
Branża filmowa w trakcie pandemii (HBO "W domu") - wywiad z Janem P. Matuszyńskim
W dniu 16 lipca debiutuje nowa seria HBO "W domu", na którą składa się 14 etiud zrealizowanych przez polskich twórców w czasie izolacji społecznej z powodu pandemii. Rozmawiamy z autorem jednej z nich Janem P. Matuszyńskim dyskutując nie tylko o jego produkcji "Czekamy", ale także aktualnej sytuacji branży filmowej.
pobierz 13.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#048 - Rzucają rękawicę Spotify, Audiotece i Legimi. W co gra Empik?
Spotify, Audioteka i Legimi doczekały się w ostatnim czasie konkurencji. Stoi za nią Empik i jego nowe usługi Empik Go oraz Empik Music. Co motywuje takie działania sklepu i dlaczego postanowił tak silnie rozkręcić swoją cyfrową działalność? Gośćmi Konrada Kozłowskiego są Jakub Piotrkowicz - Head of Empik Go oraz Łukasz Kmiecik - New Business Director w Empiku, który współtworzył od podstaw projekt Empik Music.
pobierz 42.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#047 - Ipla od zaplecza. Polskie treści rządzą na VOD - rozmowa z Joanną Popowską
Ipla to jedna z najdłużej działających na polskim rynku usług VOD, ale w jej ofercie nie znajdują się tylko treści na żądanie. To także telewizja na żywo, a nasze lokalne, polskie treści okazują się być najgorętszym towarem w całym katalogu. Zaglądamy na zaplecze Ipli w rozmowie z z Joanną Popowską, która pełni rolę zastępcy dyrektora ds. rozwoju usług online w Ipla.
pobierz 32.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#046 - Player ma własne seriale w 4K, ale praca wre - rozmowa z Maciejem Gozdowskim
Player.pl to wg. niektórych statystyk polski lider rynku VOD. Dlatego w okresie mocnych premier (player original "Szadź") i nowości technologicznych (np. aplikacja Apple TV z 4K) rozmawiam z dyrektorem zarządzającym Playera Maciejem Gozdowskim. Ilu użytkowników w szczytowym momencie ma usługa i ile platform wspiera? Te oraz inne ciekawe informacje w najnowszym odcinku. Miłego słuchania.
pobierz 36.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#045 - Nareszcie udany polski serial Netfliksa - "W głębi lasu"
Za nami premiera drugiego polskiego serialu oryginalnego od Netflix pt. "W głębi lasu". Główną rolę (starszego Pawła Kopińskiego) zagrał w nim Grzegorz Damięcki, z którym miałem okazję porozmawiać. Czy usatysfakcjonował go finał serialu? Odpowiedź was zaskoczy. Aktora pamiętamy z takich występów w serialach "Wataha", "Belfer" i "Nielegalni".
pobierz 21.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#044 - Netflix i pokręcone losy jego seriali
Netflix był ostoją i orędownikiem dla skasowanych seriali, tymczasem ostatnio sam sporo projektów anuluje. Co więcej, niektóre tytuły są kontynuowane pomimo negatywnych recenzji, a naprawdę warte produkcje często giną w natłoku rekomendowanych seriali. Gościem Konrada Kozłowskiego jest Weronika Makuch.
pobierz 27.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#043 - Nie ma takiej drugiej firmy jak Sonos. Wyjątkowy wywiad
Sonos to marka, której obecność na rynku domowego audio trudno przegapić, bo go niemalże stworzyła. Tak zwane audio multiroom to ich domena, ale w ostatnich latach, a szczególnie miesiącach pokazali zupełnie nowe produkty. O nich, a także współpracy z serwisami streamingowymi, konkurencji w postaci technologicznych gigantów rozmawiałem z Ryanem Richardsem, dyr. marketingu w Sonos.
pobierz 20.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#042 - Na taki CANAL+ czekaliście? Kulisy uruchomienia nowej usługi online
Na polskim rynku pojawiła się zupełnie nowa usługa CANAL+ z telewizją przez Internet i VOD w ofercie. Dlatego gościem tego odcinka nie mógł być nikt inny, niż Grzegorz Skowron-Moszkowicz, dyrektor ds. budowania wartości klienta w CANAL+. Czym jest nowy CANAL+, do kogo jest skierowany i jak to wygląda od środka?
pobierz 31.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Odcinek specjalny - Przedsiębiorcy, gospodarka i pandemia
Przedsiębiorcy, gospodarka i pandemia. Ten czas można wykorzystać, ale należy odpowiednio się do tego przygotować. Rozmawiamy z przedsiębiorcami i analitykiem o tym, jak pandemia dotknęła ich działalności i gospodarki. Podpytujemy, jak radzą sobie w wyjątkowych okolicznościach i co mogą poradzić innym. Gośćmi Konrada Kozłowskiego są Kuba Orzeł - właściciel pizzerii Wytwórnia pizzy i agencji interaktywnej Inkrea, Piotr Bielack - fotograf portrecista oraz Mateusz Muryjas - konsultant ds. analityki internetowej i transformacji cyfrowej biznesu w Analityczny
pobierz 55.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#041 - Najbardziej kontrowersyjny smartfon od lat. iPhone SE (2020) - czy warto go kupić?
To warto kupić tego nowego iPhone'a SE, czy nie? O najgorętszej premierze ostatnich miesięcy (lub lat) rozmawiamy w najnowszym podcaście. Recenzja telefonu już na Antyweb, dlatego w tym odcinku szeroko dyskutujemy o losach najnowszego smartfonu Apple. Gościem Konrada Kozłowskiego jest Paweł Winiarski.
pobierz 36.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#040 - Jedyny taki serial Netfliksa - wywiad z Ksawerym Szlenkierem z "Kierunek: Noc"
Takiego serialu Netflix jeszcze nie wyprodukował. Kilkanaście języków na planie, wiele z nich w samym serialu, twórcy i aktorzy przeróżnych narodowości, a wśród nich jedyny Polak w obsadzie: Ksawery Szlenkier. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z aktorem.
pobierz 16.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#039 - Rozmowa z Tomaszem Bagińskim - producentem "Wiedźmina" i "Kierunek: Noc"
Trwa produkcja 2. sezonu "Wiedźmina", a za chwilę nastąpi premiera nowości Netfliksa - serialu "Kierunek: Noc" bazującego na książce Jacka Dukaja. Producentem obydwu tytułów jest Tomasz Bagiński i to właśnie z nim mieliśmy okazję porozmawiać.
pobierz 23.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#038 - (Prawie) wszystko, co najlepsze od Microsoftu w jednej ofercie
Od 21 kwietnia dostępna dla wszystkich będzie odświeżona usługa Microsoft 365. Co wchodzi w jej skład oprócz aplikacji Office i dla kogo jest to oferta? W dzień po premierze usługi z Radosławem Sejdą z Microsoftu rozmawiał Konrad Kozłowski.
pobierz 23.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#037 - Warto kupić Nintendo Switch? Wszystko, co musisz wiedzieć
Zwykły Switch oraz Switch Lite różnią się kilkoma kluczowymi aspektami. Warto też pomyśleć od razu o akcesoriach, w które należy się wyposażyć. Lista dostępnych gier jest bardzo obszerna - na jakie w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę? Rozmawiają Konrad Kozłowski i Paweł Winiarski.
pobierz 39.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#036 - Rozmawiamy z Tokio i Profesorem z "Domu z papieru" z Netfliksa
Przed Wami odcinek specjalny, w którym rozmawiamy z gwiazdami serialu Netfliksa "Dom z papieru" - Úrsulą Corberó i Álvaro Morte wcielającymi się w Tokio i Profesora. Obydwoje sugerują oglądać "La Casa de Papel" w oryginalnej wersji. Rozmawiał Konrad Kozłowski, polskich głosów aktorom użyczyli Oliwia Bucińska i Paweł Winiarski.
pobierz 8.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#035 - Próbujemy narzekać na Apple
Bardziej technologicznego odcinka nie da się nagrać? No dobrze, oczywiście, że się da. Ale dzisiejszy epizod to ponad godzina komentarza do nowości (i staroci) Apple, relacji z Androidem oraz sporo dyskusji nie na temat. Czyli jest czego słuchać! W dzisiejszym odcinku: Konrad Kozłowski i Paweł Winiarski.
pobierz 46.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#034 - Bezkonkurencyjne Tesla i SpaceX, Elon Musk ma się dobrze
Czy zakup Tesli w Polsce w ogóle ma sens? Jakie są alternatywy? Czy wielkie koncerny zagrożą firmie Elona Muska? O tym, a także o nadchodzącym historycznym momencie dla SpaceX rozmawiamy w najnowszym odcinku. Usłyszycie Konrada Kozłowskiego i Kamila Pieczonkę.
pobierz 25.5 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek