AntyWeb po godzinach

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast technologiczny, w którym na luzie i z humorem rozmawiamy o szeroko pojętej technologii, ale nie pomijamy też tematów związanych z kulturą.
Data dodania: 2018-04-18 23:08:29
Data aktualizacji: 2020-10-27 05:20:02
Audycji w katalogu: 63
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 5 dni temu
#061 - Czy kina nie przetrwają? Branża zmieni się nie do poznania
Reorganizacja wewnątrz Disney może być początkiem lawiny, która spowoduje marginalizację znaczenia kin. Największe hity filmowe czekają na lepsze czasy, a popularność VOD rośnie z dnia na dzień. To w końcu jedyny sposób na premierę (oprócz TV) nowego filmu lub serialu. Na dzisiejszy odcinek zaprasza Konrad Kozłowski.
pobierz 15.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 13 dni temu
#060 - Nowy iPhone 12 razy cztery. Nie sprzeda się tak dobrze jak poprzednie?
Apple pokazało aż cztery nowe wersje modelu iPhone 12. Każdy z nich wspiera 5G, cechuje się nowym wyglądem i doczekaliśmy się mistycznego już niemal wariantu mini. Jakie są nowe iPhone'y 12 i jakie wywołują wrażenie? Na gorąc nowości skomentowali Konrad Kozłowski i Paweł Winiarski.
pobierz 34.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 22 dni temu
#059 - IKEA i smart home. Gościem odcinka Michał Gładki z IKEA
IKEA już nie ma prawa kojarzyć się tylko ze sklepem z meblami, elementami wyposażenia wnętrz i... klopsikami. Firma coraz chętniej angażuje się w rozbudowę działu smart home, oferując klientom sterowane zdalnie oświetlenie, rolety czy bezprzewodowe głośniki. O roli miejscu sklepów IKEA na rynku smart-home z Michałem Gładkim z IKEA rozmawiał Konrad Kozłowski.
pobierz 30.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 29 dni temu
#058 - Henry Cavill i Sam Claflin - wywiady. Enola Holmes już na Netflix!
Na Netflix debiutuje film Enola Holmes, a w nim wystąpili Henry Cavill jako Sherlock Holmes oraz Sam Claflin jako Mycroft Holmes. Jak aktorzy wspominają wcielenie się w tak popularne postacie i pracę na planie? Rozmawiał Konrad Kozłowski.
pobierz 12.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#057 -Którą konsolę kupicie? Nowa generacja niestety nie zachęca
Xbox Series X czy PlayStation 5? A może Xbox Series S? Czy PS5 warto kupić z wersją z napędęm? Ile mogą kosztować gry i jakie możliwości oferują abonamenty? Konrad Kozłowski i Paweł Winiarski rozprawiają się nową generacją konsol.
pobierz 36.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#056 - Nowe iPady, nowe Apple Watche i wiele więcej!
Nowy podstawowy i najtańszy iPad, całkowicie odmieniony iPad Air, a także dwa Apple Watche: Series 6 i SE - oto sprzętowe nowości. Do tego dochodzą Apple One (jedna kompletna oferta subskrypcji) oraz Fitness+. Konrad Kozłowski i Kamil Świtalski omawiają nowe urządzenia i usługi od Apple.
pobierz 36.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#055 - Jak działają Mapy Google? Poznajcie Lokalnego przewodnika
Mapy Google to jedna z najpopularniejszych usług Google, ale o ich działaniu nie mówi się zbyt często i dokładnie. Właśnie dlatego bierzemy tę aplikację pod lupę i wypytujemy Jacka N. Kozioła o najciekawsze informacje oraz o zasady działania programu Lokalny przewodnik, do którego należy.
pobierz 39.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#054 - Technologia i Internet na wakacjach
To koniec wakacji, więc temat odcinka nie może być nic innego, niż nowe technologie na urlopie. Jak dużo i jakiego rodzaju urządzenia zabieracie ze sobą? Dużo wśród nich gadżetów? Korzystacie z Internetu mobilnego? Jak często? W takiej atmosferze upłynął odcinek z Konradem Kozłowskim i Pawłem Winiarskim.
pobierz 24.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#053 - Kina znów otwarte! Kulisy powrotu kin do działalności - gość Sebastian Wojna z Multikina
Kina wznowiły działalność, ale na salach czeka nas nowa rzeczywitość, nowa normalność. Jakie zasady obowiązują, co obejrzymy, na jak długo klasyki (np. Gwiezdne Wojny) zagoszczą w kinach i czy w Polsce czas między premierą w kinie, a na VOD też zostanie zredukowany? Na pytania odpowiada Sebastian Wojna - kierownik działu marketingu w Multikini - gość Konrada Kozłowskiego.
pobierz 30.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#052 - Dziś miliony dolarów, kiedyś tylko pasja i satysfakcja - gość Łukasz Witkowski
Obok słowa "podcast" padają ostatnio kwoty sięgające setek milionów dolarów. Kilkanaście lat temu, powiedzmy w 2005 roku, takie myśli nikomu nie przychodziły do głowy, a to właśnie wtedy wystartował jeden z pierwszych polskich podcastów pt. Polskie Detroit. Jego autor, Łukasz Witowski, jest gościem Konrada Kozłowskiego.
pobierz 30.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#051 - VOD czyha na filmowe premiery. Kina zagrożone?
Wypełnione do ostatniego miejsca sale oraz pełne widzów hole i korytarze kin to obrazek, który nieprędko wróci. Po wznowieniu działalności kin wybrałem się na dwa seanse i żaden z nich nie należał do filmowych premier. "Mroczny Rycerz" i "Gwiezdne Wojny. Epizod V - Imperium Kontratakuje" to istne klasyki i to właśnie takie produkcje przeważają teraz w repertuarach kin. Są też niedawne nowości jak "Dżentelmeni" czy "Na noże" oraz "Niewidzialny człowiek". Jeśli ktoś planował powtórkę albo nadrabianie zaległości, to są to najlepsze chwile na taki seans.
pobierz 16.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#050 - PlayStation 5 vs. Xbox Series X. Co kupimy, w co pogramy?
Na dzień dzisiejszy można porównać PlayStation 5 i Xbox Series X pod wieloma względami. Możemy patrzeć na specyfikację konsol, cechy dedykowanych im kontrolerów, a także listę gier, które ukażą się w pierwszych tygodniach i miesiącach od debiutu. Nie porównujemy jednak ich możliwości technicznych, a przyglądamy się tym aspektom urządzeń i gier, o których coraz rzadziej się mówi. To gry mają być w centrum uwagi i to one powinny w największym stopniu wpływać na decyzję o zakupie jednej czy drugiej platformy. W odcinku usłyszycie gościnnie Pawła Winiarskiego i prowadzącego Konrada Kozłowskiego.
pobierz 32.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#049 - Przeglądarka Opera od kuchni. Wywiad z Maciejem Kocembą, twórcą Opery GX
Opera zaskakuje niezwykle dynamicznym rozwojem, ale nie jest pierwszą, drugą, ani trzecią siłą na rynku przeglądarek. Dopytujemy u źródła o kulisy wdrażania nowości w rozmowie z Maciejem Kocembą, product directorem w Operze i twórcą przeglądarki dla graczy Opery GX.
pobierz 43.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Branża filmowa w trakcie pandemii (HBO "W domu") - wywiad z Janem P. Matuszyńskim
W dniu 16 lipca debiutuje nowa seria HBO "W domu", na którą składa się 14 etiud zrealizowanych przez polskich twórców w czasie izolacji społecznej z powodu pandemii. Rozmawiamy z autorem jednej z nich Janem P. Matuszyńskim dyskutując nie tylko o jego produkcji "Czekamy", ale także aktualnej sytuacji branży filmowej.
pobierz 13.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#048 - Rzucają rękawicę Spotify, Audiotece i Legimi. W co gra Empik?
Spotify, Audioteka i Legimi doczekały się w ostatnim czasie konkurencji. Stoi za nią Empik i jego nowe usługi Empik Go oraz Empik Music. Co motywuje takie działania sklepu i dlaczego postanowił tak silnie rozkręcić swoją cyfrową działalność? Gośćmi Konrada Kozłowskiego są Jakub Piotrkowicz - Head of Empik Go oraz Łukasz Kmiecik - New Business Director w Empiku, który współtworzył od podstaw projekt Empik Music.
pobierz 42.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#047 - Ipla od zaplecza. Polskie treści rządzą na VOD - rozmowa z Joanną Popowską
Ipla to jedna z najdłużej działających na polskim rynku usług VOD, ale w jej ofercie nie znajdują się tylko treści na żądanie. To także telewizja na żywo, a nasze lokalne, polskie treści okazują się być najgorętszym towarem w całym katalogu. Zaglądamy na zaplecze Ipli w rozmowie z z Joanną Popowską, która pełni rolę zastępcy dyrektora ds. rozwoju usług online w Ipla.
pobierz 32.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#046 - Player ma własne seriale w 4K, ale praca wre - rozmowa z Maciejem Gozdowskim
Player.pl to wg. niektórych statystyk polski lider rynku VOD. Dlatego w okresie mocnych premier (player original "Szadź") i nowości technologicznych (np. aplikacja Apple TV z 4K) rozmawiam z dyrektorem zarządzającym Playera Maciejem Gozdowskim. Ilu użytkowników w szczytowym momencie ma usługa i ile platform wspiera? Te oraz inne ciekawe informacje w najnowszym odcinku. Miłego słuchania.
pobierz 36.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#045 - Nareszcie udany polski serial Netfliksa - "W głębi lasu"
Za nami premiera drugiego polskiego serialu oryginalnego od Netflix pt. "W głębi lasu". Główną rolę (starszego Pawła Kopińskiego) zagrał w nim Grzegorz Damięcki, z którym miałem okazję porozmawiać. Czy usatysfakcjonował go finał serialu? Odpowiedź was zaskoczy. Aktora pamiętamy z takich występów w serialach "Wataha", "Belfer" i "Nielegalni".
pobierz 21.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#044 - Netflix i pokręcone losy jego seriali
Netflix był ostoją i orędownikiem dla skasowanych seriali, tymczasem ostatnio sam sporo projektów anuluje. Co więcej, niektóre tytuły są kontynuowane pomimo negatywnych recenzji, a naprawdę warte produkcje często giną w natłoku rekomendowanych seriali. Gościem Konrada Kozłowskiego jest Weronika Makuch.
pobierz 27.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#043 - Nie ma takiej drugiej firmy jak Sonos. Wyjątkowy wywiad
Sonos to marka, której obecność na rynku domowego audio trudno przegapić, bo go niemalże stworzyła. Tak zwane audio multiroom to ich domena, ale w ostatnich latach, a szczególnie miesiącach pokazali zupełnie nowe produkty. O nich, a także współpracy z serwisami streamingowymi, konkurencji w postaci technologicznych gigantów rozmawiałem z Ryanem Richardsem, dyr. marketingu w Sonos.
pobierz 20.6 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek