Zawodowcy

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Historie ludzi, które zainspirują Cię do zmian w życiu i biznesie.
Data dodania: 2018-04-18 23:41:28
Data aktualizacji: 2021-03-04 11:25:03
Audycji w katalogu: 106
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 2 miesiące temu
#068 - O technologii i przyszłości - Wojciech Zaskórski, SAMSUNG
W tym odcinku rozmawiamy o przyszłości. Technologii. Miastach. Wizji świata w 2060 roku, która jest podstawą do działań firmy Samsung. Moim przewodnikiem po Showroomie tej firmy w Warszawie jest Wojciech Zaskórski. Zapraszam Was do wysłuchania tego odcinka.
pobierz 45.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
#067 - Magazyn DETEKTYW - Jak powstał? Na czym polega fenomen historii kryminalnych?
Dzisiaj rozmowa z dedykacją dla wszystkich fanów podcastów kryminalnych. Historia Magazynu Detektyw. Przed mikrofonem Krzysztof Kilijanek oraz Monika Frączak, dzięki którym magazyn powstaje od lat.
pobierz 58.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
#066 - Kamila Kielar - O podróżach, czasie, samotności i białych niedźwiedziach.
Dzisiaj zapraszam Was o wysłuchania rozmowy z niesamowitą kobietą. Moim i Waszym gościem jest Kamila Kielar. Miała zostać lekarzem, wybrała życie podróżnika. To było dla mnie fantastyczne spotkanie i rozmowa o pasjach, ludziach i świecie.
pobierz 57.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
#065 – Jacek Gadzinowski – YouTube, praca, pasja, forma.
Przypuszczam, że większość z Was kojarzy Jacka Gadzinowskiego z YouTubem. Mało osób jednak zdaje sobie sprawę, że jego doświadczenie wykracza dużo, dużo szerzej. Swoje pierwsze kroki stawiał jako dziennikarz w legendarnym czasopiśmie Secret Service, później wsiąkł dalej w branżę. Spotkaliśmy się jakiś czas temu po to, żeby porozmawiać o jego drodze i o tym, jak to się stało, że robi to, co robi. Rozmawiamy na różne tematy, bo przecież to podcast. Możecie zatem posłuchać o: O tym, jak Jacek zdobył swoją pierwszą pracę i o roli faksu, jaką pełnił przed dwudziestoma laty.Tym, że kiedyś można było żyć na całkiem niezłym poziomie z samej wierszówki. O pierwszych filmach na YouTube.O viralach i o sytuacji, kiedy nie było jeszcze algorytmów.O tym, jak powstał Wjazd na Chatę.O balansie w życiu.O pomyśle Jacka na to, jak ten balans osiągnąć.O tym, jak wpadł na pomysł, żeby stać się również trenerem personalnym.Jacek daje też świetne rady co do tego, jak zadbać o sylwetkę. Dyskutujemy również o diecie, żywieniu i wielu, wielu innych ciekawych tematach.I o podcastach oczywiście! Zapraszam Was serdecznie do wysłuchania tej rozmowy! Linki: Strona JackaGrupa FB, na której Jacek motywuje innych do tego, że by po prostu dbać o swoje zdrowie, czego efektem jest fantastyczna sylwetka TUTAJWjazd na Chatę na YTKanał Jacek Gadzinowski na YT
pobierz 90.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
#065 - Jacek Gadzinowski - Youtube, Pasja, Praca, Forma!
Przypuszczam, że większość z Was kojarzy Jacka Gadzinowskiego z YouTubem. Mało osób jednak zdaje sobie sprawę, że jego doświadczenie wykracza dużo, dużo szerzej. Swoje pierwsze kroki stawiał jako dziennikarz w legendarnym czasopiśmie Secret Service, później wsiąkł dalej w branżę. Spotkaliśmy się jakiś czas temu po to, żeby porozmawiać o jego drodze i o tym, jak to się stało, że robi to, co robi.
pobierz 90.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
#064 – Natalia Strokowska – Czy można być jednocześnie weterynarzem, przedsiębiorcą, podróżnikiem oraz digital nomadem?
W Zawodowcach słyszeliście już rozmowy z różnymi ludźmi. Lekarzami, siłaczami, dziennikarzami, podróżnikami. Tym razem mam dla Was kolejną fantastyczną historię osoby, która wie, dlaczego robi to, co robi. Natalia Strokowska miała zostać baletnicą, jednak kiedy zobaczyła pracę weterynarza - zdecydowała, że poświęci swoje życie tej profesji. W sieci chce uczyć innych większej wrażliwości w stosunku do zwierząt. Jest absolwentką wydziału medycyny weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i doktorantką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej tej samej uczelni. Praktykowała na pięciu kontynentach i odwiedziła niemal 80 krajów, a swoimi historiami i zdjęciami z uroczymi pacjentami dzieli się na Instagramie, gdzie obserwuje ją już ponad 25 tys. osób. Podczas naszej rozmowy poruszamy między innymi tematy takie, jak: Czy Dr. Dolittle ma wiele wspólnego z codzienną pracą weterynarzy?Jak wyglądają studia weterynaryjne? Jak można połączyć pracę weterynarza z podróżami?Rozmawiamy o antybiotykach, hodowlach, produkcji przemysłowej.Dyskutujemy o tym, czy warto jeść mięso, a także o tym, dlaczego Natalia została veganką. Poruszamy tematy związane z marnowaniem żywności, mitami dotyczącymi żywienia i wiele, wiele, wiele innych. Poza tym rozmawiamy o tym, gdzie zjeść najlepszy hummus w Warszawie, gdzie jest najlepsza ryba wędzona, etc... Zapraszam Was serdecznie do wysłuchania tej rozmowy i poznania Natalii. Polecam Waszej uwadze również super ciekawe wpisy, które Natalia publikuje regularnie na swoim blogu. Oto przykłady: Dlaczego weterynarze wypalają się zawodowo i popełniają samobójstwo? Trochę o naszych badaniach - jeden z najwyższych współczynników samobójstw. https://vetnolimits.com/2018/10/13/jak-umieraja-lekarze-weterynarii/Internetowy hejt i niszczenie opinii przez sfrustrowanych klientów - wielkie emocje i ludzie działający w afekcie. Prawie każdy z nas był kiedyś zwyzywany przez klienta. https://vetnolimits.com/2018/04/04/wypalenie-zawodowe-w-weterynarii/ Linki: Natalia Strokowska na InstagramieNatalia Strokowska na LinkedInVetNoLimits w internecieZwiastun filmu Soyalism, o który rozmawialiśmy podczas nagrania - [link]
pobierz 84.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
#064 - Natalia Strokowska - Czy można być jednocześnie weterynarzem, przedsiębiorcą, podróżnikiem oraz digital nomadem?
Natalia Strokowska miała zostać baletnicą, jednak kiedy zobaczyła pracę weterynarza - zdecydowała, że poświęci swoje życie tej profesji. W sieci chce uczyć innych większej wrażliwości w stosunku do zwierząt.
pobierz 84.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#063 – Agata Solecka, dziewczyna która stworzyła Podcast Dekonstrukcja
Agata Solecka stworzyła podcast, którego nie byłbym w stanie wymyślić. Dekonstruuje utwory muzyczne z artystami. Rozmawia o muzyce. O pasji. Pracy. Sztuce. Posłuchajcie o tym jak i dlaczego powstał Podcast Dekonstrukcja. Mam przyjemność zaprosić Was do pierwszej z cyklu rozmów z podcasterami, których pracę uznaję za niezwykle inspirującą i wartościową. Mam nadzieję, że ktoś z Was zostanie - jeżeli jeszcze nie jest - na stałe z Agatą, nawet jeżeli nie jesteście mocno zakorzenieni w branży muzycznej. Z resztą - przeczytajcie, jak Agata sama pisze o Dekonstrukcji: Czy wiesz, że znany na całym świecie „I will always love you” Whitney Houston to cover utworu gwiazdy muzyki country, Dolly Parton? Albo że Stevie Wonder pomylił się w swojej legendarnej solówce na harmonijce w utworze „Isn’t she lovely?”. Czy zastanawiałeś się, dlaczego tyle emocji jest w samej ścieżce wokalnej Freddiego Mercurego?Każda piosenka kryje w sobie wiele historii. Dekonstrukcja stara się przedstawić słuchaczom chociaż kilka z nich. Agata Solecka przeprowadza krótkie rozmowy z polskimi muzykami, zespołami, producentami, podczas których dekonstruują wybraną piosenkę danego twórcy. Podczas rozmowy poruszane są tematy takie jak proces twórczy, songwriting, aranż, produkcja.Artyści dzielą się wersjami roboczymi, demówkami, oraz śladami z finałowego utworu, które można usłyszeć w tle rozmowy. Odsłaniają nie tylko tajniki swojej pracy, ale też swoje rozterki i przemyślenia, które wyrobili sobie przez lata muzycznej pracy. Dekonstrukcja daje niepowtarzalną okazję na wejście do studia z naszymi ulubionymi artystami. A Wy? Jaki chcielibyście kawałek zdekonstruować? Zapraszam Was serdecznie do wysłuchania tej rozmowy. Linki: Strona podcastu Agaty: tutajOdcinek, którego musisz posłuchać: tutaj Zdjęcia: Mariusz Fijka
pobierz 81.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#063 - Agata Solecka, dziewczyna która stworzyła Podcast Dekonstrukcja
Agata Solecka stworzyła podcast, którego nie byłbym w stanie wymyślić. Dekonstruuje utwory muzyczne z artystami. Rozmawia o muzyce. O pasji. Pracy. Sztuce. Posłuchajcie o tym jak i dlaczego powstał Podcast Dekonstrukcja.
pobierz 81.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#062 - Janina Ochojska. O działaniu, bez względu na wszystko.
Wielu ludzi, zamiast działać – szuka wymówek. Różnych. Nie mam czasu, mam problemy, nie mam pieniędzy, nie mam możliwości. Niech inni się tym zajmą. Janina Ochojska jest najlepszym przykładem na to, że działać można zawsze – wystarczy chcieć. Miałem ten przywilej i ogromną przyjemność odwiedzić Janinę Ochojską w jej mieszkaniu w Krakowie. Rozmawialiśmy o wszystkim. O życiu. O działaniu właśnie. O losie. O pomocy innym. O wojnie. O głodzie. O obojętności i zaangażowaniu. O wodzie i o tym, jak wiele może w życiu ludzi zmienić prosta studnia. Studnia.
pobierz 68.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#062 – Janina Ochojska – O działaniu, bez względu na wszystko.
Wielu ludzi, zamiast działać - szuka wymówek. Różnych. Nie mam czasu, mam problemy, nie mam pieniędzy, nie mam możliwości. Niech inni się tym zajmą. Janina Ochojska jest najlepszym przykładem na to, że działać można zawsze - wystarczy chcieć.
pobierz 68.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#061 – Przemek Gacek – Człowiek dzięki któremu znaleźliście swoją pracę
Dłuuuuuugo nas nie było, ale Zawodowcy wracają! Po wakacyjnej przerwie mamy przygotowane nowe odcinki, nowe historie i przede wszystkim fantastycznych Gości. Tym razem zapraszam Was do wysłuchania historii Przemka Gacka - człowieka, który stoi za sukcesem portalu pracuj.pl
pobierz 100.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#061 - Przemek Gacek - Człowiek dzięki któremu znaleźliście swoją pracę.
Dłuuuuuugo nas nie było, ale Zawodowcy wracają! Po wakacyjnej przerwie mamy przygotowane nowe odcinki, nowe historie i przede wszystkim fantastycznych Gości. Tym razem zapraszam Was do wysłuchania historii Przemka Gacka - człowieka, który stoi za sukcesem portalu pracuj.pl
pobierz 100.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#060 – Wojciech Sobczuk – człowiek, który wyprzedził w Polsce Zuckerberga
Pamiętacie taki serwis GRONO? Można powiedzieć, że był to pierwszy polski Facebook. Jego popularność była niesamowita, do tego połączona z mitem dotyczącym tego, że tylko wybrani mogą do niego należeć. Przypomnijmy tylko, że w szczycie popularności z tego serwisu korzystało ponad 2 i pół miliona Polaków. Wojtek obecnie jest przedsiębiorcą, który dalej podkreśla, że ma w sobie ducha start-upera. Jest szefem software house'u VentureDevs, który ma swoje biura w Warszawie, Poznaniu, Lublinie oraz Stanach Zjednoczonych. Z rozmowy z Wojtkiem dowiecie się między innymi: Jak zaczął programować i jaki był jego pierwszy komputer?Jak powstało Grono? I skąd się wziął pomysł na serwis bazujący na teorii sześciu podań ręki?Jak wyglądały pierwsze dni działania serwisu?Jak smakował sukces związany z jego błyskawicznym rozwojem i popularnością?Co poszło nie tak, że serwis dzisiaj nie istnieje?Z Wojtkiem rozmawiam również o tym, jak zacząć, jak można dzisiaj budować biznesy i czy warto od razu szukać zewnętrzego finansowania.Wojtek tłumaczy również, dlaczego warto najpierw pozyskać pierwszego klienta, zamiast budować pierwszą wersję produktu.Rozmawiamy jednak też o dobrych doświadczeniach, jakie związane były z Gronem.Wojtek poleca również książki, które czyta.I mówi o przyszłości - również o blockchainie, lobby bankowym, ICO's i innych obszarach, na które warto zrócić uwagę.Zastanawiamy się również, co ludzie będą robić ze swoim wolnym czasem skoro komputery robią za nas coraz więcej rzeczy.Zapytałem również Wojtka o to, w jaki sposób planuje, strategizuje i wymyśla wszystkie produkty i rozwiązania.Zadałem również pytanie o to, jak będzie wyglądała otaczająca nas technologia za kilka najbliższych lat. Dyskutujemy również o Facebooku i o tym, co może go zastąpić w przyszłości. Wojtek opowiada też o swoim nowym pomyśle, który zorientowany jest na korzyść użytkownika - ValueNet. To fantastyczna rozmowa, w której Wojtek dzieli się swoimi przemyśleniami związanymi z sukcesem i porażką, jakie jednocześnie odniósł realizując projekt Grona - mówiąc otwarcie o swoich błędach i kosztach, jakie były z tym związane. Wojciech Sobczuk w biurze VentureDevs w Warszawie Więcej o Wojtku i jego przedsięwzięciach możecie przeczytać tutaj: Artykuł o otwarciu biura VentureDevs w LublinieStrona VentureDevs Zdjęcia: Mariusz Fijka
pobierz 62.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#060 - Wojciech Sobczuk - człowiek, który wyprzedził w Polsce Zuckerberga
Pamiętacie taki serwis GRONO? Można powiedzieć, że był to pierwszy polski Facebook. Jego popularność była niesamowita, do tego połączona z mitem dotyczącym tego, że tylko wybrani mogą do niego należeć. Przypomnijmy tylko, że w szczycie popularności z tego serwisu korzystało ponad 2 i pół miliona Polaków.
pobierz 62.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#059 – Aleksandra Woźniak – Czym zajmuje się wedding planerka i dlaczego Ślubu nie będzie?
Dzisiaj będzie o planowaniu Ślubu. O tym, dlaczego może być, a może go nie będzie. O tym jak zostać wedding plannerką i jak zaplanować wesele! Zapraszam - takiego Gościa w Zawodowcach jeszcze nie było.
pobierz 95.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#059 - Aleksandra Woźniak - Czym zajmuje się wedding planerka i dlaczego Ślubu nie będzie?
Dzisiaj będzie o planowaniu Ślubu. O tym, dlaczego może być, a może go nie będzie. O tym jak zostać wedding plannerką i jak zaplanować wesele! Zapraszam - takiego Gościa w Zawodowcach jeszcze nie było.
pobierz 95.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#058 - Andrzej Jankowski raz jeszcze w Zawodowcach - Spotkanie z autorem książki "Nazywam się Życie"
Andrzeja Jankowskiego mieliście okazję już poznać w jednym z poprzednich odcinków Zawodowców, który nagraliśmy wspólnie z Kamilą Goryszewską z podcastu Słucham - Gadam. Swoją drogą okazał się to jeden z Waszych ulubionych odcinków Zawodowców. Nie mogę się więc z Wami nie podzielić nagraniem, które powstało podczas spotkania autorskiego w księgarni Braci Jabłkowskich w samym centrum Warszawy. Było mnóstwo Gości, książka, która dopiero co zeszła z maszyny drukarskiej i oczywiście Andy - człowiek, którego historie można słuchać bez końca.
pobierz 74.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#58 – Andrzej Jankowski raz jeszcze w Zawodowcach – Spotkanie z autorem książki “Nazywam się Życie”
Andrzeja Jankowskiego mieliście okazję już poznać w jednym z poprzednich odcinków Zawodowców, który nagraliśmy wspólnie z Kamilą Goryszewską z podcastu Słucham - Gadam. Swoją drogą okazał się to jeden z Waszych ulubionych odcinków Zawodowców. Nie mogę się więc z Wami nie podzielić nagraniem, które powstało podczas spotkania autorskiego w księgarni Braci Jabłkowskich w samym centrum Warszawy. Było mnóstwo Gości, książka, która dopiero co zeszła z maszyny drukarskiej i oczywiście Andy - człowiek, którego historie można słuchać bez końca. Serdecznie zapraszam Was do wysłuchania tej rozmowy. PS. Książkę Andrzeja możecie kupić tutaj. Zdjęcia: Mariusz Fijka
pobierz 74.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
ZAWODOWCY #057 – Sally Eaves – Rozmowa o przyszłości, technologii i wyzwaniach dla ludzkości
Jakiś czas temu rozmawiałem z Jowitą Michalską, która stworzyła Digita University. Dzięki jej uprzejmości do Zawodowców trafiła kolejna fantastyczna kobieta, dla której technologia to fascynujący obszar. Poznajcie Sally Eaves.
pobierz 47.2 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek