Pogaducha

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Nagrywam podcast, aby dzielić się ze światem tym, co mnie aktualnie interesuje. A to często się zmienia, więc podcast jest nieprzewidywalny.
Data dodania: 2018-04-30 21:43:39
Data aktualizacji: 2019-03-25 00:55:10
Audycji w katalogu: 60
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 3 dni temu
59 – After Life i inne dzieła Rickiego, czyli nie zachwycamy się Brudnym Johnem ani metrem
Dzisiaj nie mamy litości dla dokumentu i serialu na podstawie podcastu. Musical Metro też nas nie zachwycił. Jest za to jeden reżyser przez którego działalność mamy w domu dziwną żabę. Ricky Gervais After Life Life’s Too Short Derek Metro Dirty John serial Dokument a tu wywiady z prawdziwą Terra newell       Artykuł 59 – After Life i inne dzieła Rickiego, czyli nie zachwycamy się Brudnym Johnem ani metrem pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 18.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 dni temu
58 – Zero waste i less waste, czyli o co ten hałas.
Kinga Kuczyńska, którą poznaliście już w odcinku o komiksie kobiecym odwiedziła nas po raz drugi by tym razem porozmawia o ekologii, drodze w kierunku zero waste, czyli rosnącym w siłę ruchu less waste. Zastanawiamy się jakie działania warto podjąć, by unikać marnowania surowców i zaśmiecania środowiska. Szukamy pułapek, w które można wpaść i wymieniamy proste … 58 – Zero waste i less waste, czyli o co ten hałas. Artykuł 58 – Zero waste i less waste, czyli o co ten hałas. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 24.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 17 dni temu
57 – Green book academy czyli factfulness i opętani święci gonią jednorożce.
Film Green Book Serial Umbrella Academy Książki „Opętani i Święci” Leon Baar (Miłosz Brzeziński) [link] [link] Factfulness ” Hans Rosling, Ola Rosling, Ana Rosling- Rönnlund [link]     „Goniąc czarne jednorożcze” Marek Zmysłowski [link] [link] Artykuł 57 – Green book academy czyli factfulness i opętani święci gonią jednorożce. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 17.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 24 dni temu
56 – Paulina Drzastwa o miłości od pierwszego usłyszenia, improwizacji i produkcji audiobooków.
Dawno, dawno temu w nadmorskiej miejscowości Paulina zobaczyła pierwszy w swoim życiu spektakl teatru muzycznego. I wpadła po uszy. Od tego czasu jej punktem centralnym jej ścieżki kariery jest teatr i jego różne odsłony. W rozmowie wspominamy o:   Sierżant Cuff Posłuchaj książki <link> „Filary ziemi” Posłuchaj książki <link> i książkach Kinga np. Lśnienie Posłuchaj … 56 – Paulina Drzastwa o miłości od pierwszego usłyszenia, improwizacji i produkcji audiobooków. Artykuł 56 – Paulina Drzastwa o miłości od pierwszego usłyszenia, improwizacji i produkcji audiobooków. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 19.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
55 – El Angel, czyli o El Angel i innych sprawach.
Nie wiem, czy już się domyśliliście, ale w tym odcinku chce się podzielić moimi wrażeniami po seansie „El Angel”. Pogadamy też o motywacji i brakującej połowie dziejów. Wpadniemy na chwilę do Budapesztu i Bukaresztu. Będziemy stepowali a później jeszcze raz skoczymy do kina i znowu, i znowu. Jak w dniu świstaka albo Russian Doll. Film: … 55 – El Angel, czyli o El Angel i innych sprawach. Artykuł 55 – El Angel, czyli o El Angel i innych sprawach. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 26.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
54 – Stach Borawski: brak smutku to jeszcze nie szczęście, czyli o interwencjach pozytywnych.
Stach nazywa się humanistą o interdyscyplinarnym myśleniu i szerokich zainteresowaniach. Spotykam się z nim jednak z bardzo konkretnego powodu. Chcę się dowiedzieć czy szczęście zostało zdefiniowane, czym jest psychologia pozytywna. Czy można być trochę szczęśliwym a trochę nieszczęśliwym w tym samym czasie i o co chodzi z interwencją pozytywną. Podczas rozmowy wspominamy o książkach: „Pstryk” … 54 – Stach Borawski: brak smutku to jeszcze nie szczęście, czyli o interwencjach pozytywnych. Artykuł 54 – Stach Borawski: brak smutku to jeszcze nie szczęście, czyli o interwencjach pozytywnych. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 23.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
53 – Bator Bingo w metrze 2033 czyli Fyre Brexit i celibat.
Jeśli czekaliście na pierwszy w tym sezonie #przecinekprzerywnik zapraszam
pobierz 24.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
52 – Maciej Filipkowski o poszukiwaniu jednorożców czyli od kariery w korporacji do jednego z największych aniołów biznesu w Polsce.
Maciej Filipkowski  przez ponad dziesięć lat pracował w Dell gdzie przespacerował się po stopniach kariery zawodowej zaczynając od stanowiska Consumer Sales Manager, by w ciągu dziesięciu lat zostać Executive Direktor for CEE & CIS. Na pewien czas zatrzymał się w Samsung electronic jako Vice President. W tym czasie mieszkał w Stanach, Szwajceri, Francji oraz Słowacji. … 52 – Maciej Filipkowski o poszukiwaniu jednorożców czyli od kariery w korporacji do jednego z największych aniołów biznesu w Polsce. Artykuł 52 – Maciej Filipkowski o poszukiwaniu jednorożców czyli od kariery w korporacji do jednego z największych aniołów biznesu w Polsce. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 25.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
51 – Home office vs Office office czyli o toksycznej relacji.
No to startujemy. Na pierwszy ogień w roku 2019 idzie #pogaduchaextra, czyli jeden z tych odcinków, które tu pasują jak kwiatek do kożucha. Czyli, że całkiem nieźle jednak nie są standardem. Dzisiaj wracamy do tematu pracy z domu. Po kilku latach pracy z domu spakowałam swoje graty i przeniosłam się do biura. W ten sposób … 51 – Home office vs Office office czyli o toksycznej relacji. Artykuł 51 – Home office vs Office office czyli o toksycznej relacji. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 29.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
50 – to już jest koniec
Czas podziękować za wspólnie spędzony czas i podsumować to co udało się w tym roku osiągnąć. Artykuł 50 – to już jest koniec pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 15.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
49 – Odcinek rodzinny o bad tripach i serialach. Ani słowa o książkach.
Nepotyzm występował w moim podkaście wielokrotnie. Tym razem w roli eksperta od musicali występuje moja córka. W tym świątecznym odcinku opowiadamy o serialach oraz filmach. Zapominamy na chwilę o istnieniu literatury. Będziemy więc w Berlinie, udamy się do świata westernów. Pomęczymy się z polskim filmem i zagranicznym arcydziełem. Ustalimy ile kobiet może być szefem MSW. … 49 – Odcinek rodzinny o bad tripach i serialach. Ani słowa o książkach. Artykuł 49 – Odcinek rodzinny o bad tripach i serialach. Ani słowa o książkach. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 19.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
48 – Tadeusz Aziewicz, czyli poseł na sejm RP.
To już 48. odcinek podcastu „Pogaducha”. Jesteśmy w formacie „Kim zostanę jak dorosnę”, więc będzie gość. Do tej pory spotykałam się z grafikami, programistami, ilustratorami, czy architektami, a tym razem zaprosiłam polityka. Chciałam się dowiedzieć więcej na temat tego w jaki sposób polityk pracuje. Jak bardzo jest to zawód absorbujący? Jakie są szczeble rozwoju kariery … 48 – Tadeusz Aziewicz, czyli poseł na sejm RP. Artykuł 48 – Tadeusz Aziewicz, czyli poseł na sejm RP. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 24.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
47 – Kapuściński w animacji, problem, gry i kilka smutnych książek.
Dzisiaj trochę smutnych książek, kilka gier i animacja. Historia o popcornie gratis. Książka – „Żeby umarło przede mną” Jacek Hołub   Książkę w wersji papierowej można kupić tutaj  <link> Książka – „21 lekcji na XXI wiek”  Yuval Noah Harari od 12:30 Audiobook dostępny jest w Audioteka.pl o tu <link> Książkę w wersji papierowej można kupić … 47 – Kapuściński w animacji, problem, gry i kilka smutnych książek. Artykuł 47 – Kapuściński w animacji, problem, gry i kilka smutnych książek. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 23.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
46 – Emilia Smentek, czyli pójdź ze mną do świata ambitnej literatury i filozofii, napijemy się gorącej czekolady.
„Nam nie trzeba literować nazwisk autorów” tłumaczy Emilia pytana o różnice między prowadzoną przez nią księgarnią a sieciówkami, a potem rozmawiamy o zaangażowaniu w kształtowanie gustów czytelniczych. Współtworzeniu Nagrody Literackiej Gdynia. Organizacji spotkań z autorami i inicjatyw filozoficznych. Wszystkim co jest związane z kawiarnio- księgarnią Vademecum. Spotkania organizowane przez fundacje Vademecum znajdziecie tu: spotkania   Można również … 46 – Emilia Smentek, czyli pójdź ze mną do świata ambitnej literatury i filozofii, napijemy się gorącej czekolady. Artykuł 46 – Emilia Smentek, czyli pójdź ze mną do świata ambitnej literatury i filozofii, napijemy się gorącej czekolady. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 19.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
45 – O wielkanocnych jajkach, samochodach i ciała różnych stronach.
Na czas zbliżającej się zimy wracamy do ShowMax i testujemy Rojst. Oglądamy serialne dla dzieci i wskakujemy do świata Harrego Pottera.  Rozmawiamy też jej ciele i innych stronach by zagrać w grę w której można wszystko. Serial:  Rojst Książka: Jej ciało i inne strony: Audiobook znajduje się tu: link  Książka: Nikt nie idzie   Audiobook … 45 – O wielkanocnych jajkach, samochodach i ciała różnych stronach. Artykuł 45 – O wielkanocnych jajkach, samochodach i ciała różnych stronach. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 14.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
44 – połączmy nasze moce czyli mastermind w praktyce. Odcinek z gościnnym udziałem słuchaczy i podcasterów.
To jest odcinek nietypowy. Chciałam zrobić coś nieco innego niż o tej pory. Przygotowując odcinek o grupach mastermind poprosiłam o wsparcie słuchaczy, którzy zadali pytania, na które chcieliby znać odpowiedz. Stali się w ten sposób współtwórcami. Chcąc, aby odpowiedzi były pełne, a nie zawierały jedynie wycinka informacji a pokazywały różny punkt widzenia. Dlatego zaprosiłam innych … 44 – połączmy nasze moce czyli mastermind w praktyce. Odcinek z gościnnym udziałem słuchaczy i podcasterów. Artykuł 44 – połączmy nasze moce czyli mastermind w praktyce. Odcinek z gościnnym udziałem słuchaczy i podcasterów. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 26.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
43 – Kinga Kuczyńska: Rozświetlając noc na bazie filologii i teatrologii czyli o komiksie kobiecym 
  To nie jest historia a kilka opowieści. Zaczniemy od miłości do teatru muzycznego i niechęci do spędzenia życia na ciemnej widowni. Pójdziemy w stronę świateł pochodni. Rozświetlimy noc, by udać się w inną stronę lub powrócić do pierwotnej fascynacji literaturą. Będzie i złamane serca, bo literatura okazuje się być  pisana przez mężczyzn o mężczyznach … 43 – Kinga Kuczyńska: Rozświetlając noc na bazie filologii i teatrologii czyli o komiksie kobiecym  Artykuł 43 – Kinga Kuczyńska: Rozświetlając noc na bazie filologii i teatrologii czyli o komiksie kobiecym  pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 24.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
42 – Ślepnąc od 7 uczuć i pierwszy człowiek w Red Dead Redemption czyli Sabrina i Supermenki.
Tym razem zaczynamy od świeżego serialu od HBO, trzy razy wybieramy się do kina i polecamy dwie książki. Bierzemy się też za Sabrinę od Netflixa. Ślepnąc od świateł Serial: Audiobook: Audiobooka znajdziecie o tu <link> Pierwszy człowiek Urobieni Książkę można kupić tu <link>  Red Dead Redemption 2 7 uczuć Supermenki. O seksie, władzy i pogoni … 42 – Ślepnąc od 7 uczuć i pierwszy człowiek w Red Dead Redemption czyli Sabrina i Supermenki. Artykuł 42 – Ślepnąc od 7 uczuć i pierwszy człowiek w Red Dead Redemption czyli Sabrina i Supermenki. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 35.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
41 – Michał Jaskólski czyli o aniołach, małych firmach, dużych firmach i muzyce.
W liceum odkrył internet i już w nim został. Budował pierwsze strony z ciekawości i miłości do muzyki. Tak stworzył stronę „Kultu” ale na tym się nie skończyło. Szybko założył pierwszą firmę, która zadebiutowała na giełdzie. Bazuje na technologii, ceni UX design. Nie stroni od marketingu, jest znużony w biznesie. Obserwuje świat start-upów i ciągle … 41 – Michał Jaskólski czyli o aniołach, małych firmach, dużych firmach i muzyce. Artykuł 41 – Michał Jaskólski czyli o aniołach, małych firmach, dużych firmach i muzyce. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 17.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
40 – W morzu po kolana kierujemy kartelem czyli od amerykańskiego wandala do początku.
Ten odcinek skłania mnie do refleksji nad zmianą kategorii w której umieszczam mój podkast. Nauczymy się dzisiaj jak kierować kartelem narkotykowym, nie mieszać używek oraz organizować konferencje. Serial: „Patrick Melrose” Książka: „Narconomics: How to Run a Drug cartel” W języku angielskim jest na amazonie lub w formie audiobooka na audible. Dostępna jest również po polsku … 40 – W morzu po kolana kierujemy kartelem czyli od amerykańskiego wandala do początku. Artykuł 40 – W morzu po kolana kierujemy kartelem czyli od amerykańskiego wandala do początku. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 52.5 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek