Pogaducha

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Nagrywam podcast, aby dzielić się ze światem tym, co mnie aktualnie interesuje. A to często się zmienia, więc podcast jest nieprzewidywalny.
Data dodania: 2018-04-30 21:43:39
Data aktualizacji: 2018-11-15 01:15:21
Audycji w katalogu: 44
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 3 dni temu
43 – Kinga Kuczyńska: Rozświetlając noc na bazie filologii i teatrologii czyli o komiksie kobiecym 
  To nie jest historia a kilka opowieści. Zaczniemy od miłości do teatru muzycznego i niechęci do spędzenia życia na ciemnej widowni. Pójdziemy w stronę świateł pochodni. Rozświetlimy noc, by udać się w inną stronę lub powrócić do pierwotnej fascynacji literaturą. Będzie i złamane serca, bo literatura okazuje się być  pisana przez mężczyzn o mężczyznach … 43 – Kinga Kuczyńska: Rozświetlając noc na bazie filologii i teatrologii czyli o komiksie kobiecym  Artykuł 43 – Kinga Kuczyńska: Rozświetlając noc na bazie filologii i teatrologii czyli o komiksie kobiecym  pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 24.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 dni temu
42 – Ślepnąc od 7 uczuć i pierwszy człowiek w Red Dead Redemption czyli Sabrina i Supermenki.
Tym razem zaczynamy od świeżego serialu od HBO, trzy razy wybieramy się do kina i polecamy dwie książki. Bierzemy się też za Sabrinę od Netflixa. Ślepnąc od świateł Serial: Audiobook: Audiobooka znajdziecie o tu <link> Pierwszy człowiek Urobieni Książkę można kupić tu <link>  Red Dead Redemption 2 7 uczuć Supermenki. O seksie, władzy i pogoni … 42 – Ślepnąc od 7 uczuć i pierwszy człowiek w Red Dead Redemption czyli Sabrina i Supermenki. Artykuł 42 – Ślepnąc od 7 uczuć i pierwszy człowiek w Red Dead Redemption czyli Sabrina i Supermenki. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 35.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 16 dni temu
41 – Michał Jaskólski czyli o aniołach, małych firmach, dużych firmach i muzyce.
W liceum odkrył internet i już w nim został. Budował pierwsze strony z ciekawości i miłości do muzyki. Tak stworzył stronę „Kultu” ale na tym się nie skończyło. Szybko założył pierwszą firmę, która zadebiutowała na giełdzie. Bazuje na technologii, ceni UX design. Nie stroni od marketingu, jest znużony w biznesie. Obserwuje świat start-upów i ciągle … 41 – Michał Jaskólski czyli o aniołach, małych firmach, dużych firmach i muzyce. Artykuł 41 – Michał Jaskólski czyli o aniołach, małych firmach, dużych firmach i muzyce. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 17.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 23 dni temu
40 – W morzu po kolana kierujemy kartelem czyli od amerykańskiego wandala do początku.
Ten odcinek skłania mnie do refleksji nad zmianą kategorii w której umieszczam mój podkast. Nauczymy się dzisiaj jak kierować kartelem narkotykowym, nie mieszać używek oraz organizować konferencje. Serial: „Patrick Melrose” Książka: „Narconomics: How to Run a Drug cartel” W języku angielskim jest na amazonie lub w formie audiobooka na audible. Dostępna jest również po polsku … 40 – W morzu po kolana kierujemy kartelem czyli od amerykańskiego wandala do początku. Artykuł 40 – W morzu po kolana kierujemy kartelem czyli od amerykańskiego wandala do początku. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 52.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
39 – pan Kapitan statku czyli o zmianach i systematycznej pracy.
Andrzej jest kapitanem. Pływa po morzach i oceanach. Spotyka na swojej drodze piratów, pokonuje sztormy. Wszytko, dlatego że pewnego dnia przeczytał książkę, której autor kazał mu się zastanowić czy jeśli jego życie będzie wyglądało tak jak wygląda teraz za kolejne dziesięć lat, on będzie z tego życia zadowolony. Pomyślał, że nie….a potem zaczął działać.   … 39 – pan Kapitan statku czyli o zmianach i systematycznej pracy. Artykuł 39 – pan Kapitan statku czyli o zmianach i systematycznej pracy. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 14.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
38 – GaryVee w mieście kamieni czyli jemy czyste mięso na targowisku próżności. Gościnnie Karol Stryja
Karol Stryja prowadzi podkast „Zawodowcy” ale zazwyczaj nie mówi zbyt wiele, woli pytać i słuchać odpowiedzi. Dziś sam trochę opowiada.  Karol bardziej niż książki i filmy ceni ludzi więc ten odcinek jest  o ludziach. Część z nich  tworzy kanały na youtube, nagrywa wywiady, inspiruje.  W odcinku jestem też ja więc nie zabraknie komiksów, seriali i … 38 – GaryVee w mieście kamieni czyli jemy czyste mięso na targowisku próżności. Gościnnie Karol Stryja Artykuł 38 – GaryVee w mieście kamieni czyli jemy czyste mięso na targowisku próżności. Gościnnie Karol Stryja pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 17.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
37 – Aby prowadzić własną restaurację trzeba kochać biznes czy jedzenie? Czyli o blaskach i cieniach gastronomii.
Anna Dowgiałło- Sługocka prowadzi dwie Gdyńskie restauracje. W pierwszej kolejności otworzyła Przystanek Orłowo, by już po niedługim czasie zapraszać do restauracji Punkt Gdynia. W rozmowie opowiada o trudnościach, jakie ją spotkały, niespodziewanych sytuacjach i o tym, co dla niej w tym biznesie jest istotne. Porusza temat Magdy Gessler i sposobu przedstawiania gastronomii w mediach. Mówi … 37 – Aby prowadzić własną restaurację trzeba kochać biznes czy jedzenie? Czyli o blaskach i cieniach gastronomii. Artykuł 37 – Aby prowadzić własną restaurację trzeba kochać biznes czy jedzenie? Czyli o blaskach i cieniach gastronomii. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 20.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
36 – To nie jest kraj dla robotów, tragikomiksy depresyjne. Koń w rozpaczy i uczenie maszynowe.
To jest #przecinekprzerywnik więc już wiecie co się będzie działo. Jest jesień więc ładujemy się w tematy opresyjno- depresyjno tragikomiczne. Zastanawiamy się czy dobrze jest czasem kogoś zabić aby oczyścić atmosferę i o co chodzi z tymi robotami. Jest też trochę o prawach pracowników typu człowiek i pracowników typu inteligentna maszyna. Książki audiobooki „Modyfikowany węgiel” … 36 – To nie jest kraj dla robotów, tragikomiksy depresyjne. Koń w rozpaczy i uczenie maszynowe. Artykuł 36 – To nie jest kraj dla robotów, tragikomiksy depresyjne. Koń w rozpaczy i uczenie maszynowe. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 19.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
35- Marzena i Maurycy Śmierzchalscy czyli o sztuce wyboru, kadrach i emocjach w fotografii.
Moi goście mają wspólną pracę i pasję. Prowadzą studium fotografii, fotografują, organizują wycieczki fotograficzne. Ich dom to miejsce pracy, miejsce pracy jest domem. Praca jest życiem a życie pracą. W ten sposób spędzili ponad dwadzieścia lat. Jak im się to udaje? Co w fotografii jest najważniejsze a co mało istotne? Kiedy człowiek jest rzemieślnikiem a … 35- Marzena i Maurycy Śmierzchalscy czyli o sztuce wyboru, kadrach i emocjach w fotografii. Artykuł 35- Marzena i Maurycy Śmierzchalscy czyli o sztuce wyboru, kadrach i emocjach w fotografii. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 17.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
34 – o braku stacji dokującej, wizycie kosmitów i wiedźmach które pozwalają się mniej bać. Gościnnie: Paweł Badura.
Czas na kolejny #przecinekprzerywnik tym razem z gościnnym udziałem Pawła Badury z podcastu Kreatywne Zagłębie.  Rozmawiamy więc o grach a także o  kosmosie, morderczyniach, kosmitach, wiedźmach i ostrych przedmiotach. Nie zabrakło też poleceń podcastów.  W tym odcinku rozmawiamy o: Książce: „Jeszcze krótsza historia czasu”  Stephena Hawkinga. Jest to pozycja opowiadająca  o tym co się dzieje we … 34 – o braku stacji dokującej, wizycie kosmitów i wiedźmach które pozwalają się mniej bać. Gościnnie: Paweł Badura. Artykuł 34 – o braku stacji dokującej, wizycie kosmitów i wiedźmach które pozwalają się mniej bać. Gościnnie: Paweł Badura. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 21.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
33 – Jakub Kocikowski czyli człowiek który chciałby się czymś podzielić.
Mówią, że miłość jest jedyną rzeczą która się mnoży kiedy się ją dzieli. Jeśli jednak moglibyśmy mnożyć pieniądze dzieląc się rzeczami? Lub mnożyć oszczędności dzieląc się ze sobą rzeczami innych?  Dzielenie się ze sobą moją czekoladą dyskretnie wyciąganą z szafki, praktykował mój kilkuletni brat. Jakub Kocikowski przeniósł ten koncept poziom wyżej. Wraz z grupą znajomych … 33 – Jakub Kocikowski czyli człowiek który chciałby się czymś podzielić. Artykuł 33 – Jakub Kocikowski czyli człowiek który chciałby się czymś podzielić. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 22.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
32 – czyli o Krakowie, Pradze, Budapeszcie i mieście którego nazwy nie umiem zapamiętać.
Pokonaliśmy niedźwiedzie. Wygraliśmy z nimi w chowanego w Rumuńskich lasach. Wracamy więc w chwale i sławie by opowiedzieć o naszych niesamowitych przygodach. Jedliśmy humus, jechaliśmy uberem, zwiedzaliśmy zamek! Czyli być może przesadziłam nazywając nasze przygody niesamowitymi. Może były to zwyczajne wakacje o których chcieliśmy opowiedzieć. Rzeczy o których mówiliśmy: Co i gdzie jeść w Krakowie: … 32 – czyli o Krakowie, Pradze, Budapeszcie i mieście którego nazwy nie umiem zapamiętać. Artykuł 32 – czyli o Krakowie, Pradze, Budapeszcie i mieście którego nazwy nie umiem zapamiętać. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 21.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
31 – Robert Różalski czyli człowiek który tworzy roboty które gapią się na krowy ( w dużym uproszczeniu).
Aktualnie interesuje się robotyką, analizą danych i uczeniem maszynowym. Studiował biotechnologię bo interesują go terapie genowe. Licencjat z filozofii wynikał z zainteresowania różnymi sposobami myślenia. Doktorat robił w Anglii tworząc sztuczne inteligencje z powodzeniem zastępujące tysiące studentów. Kim zostanie jak dorośnie?   Artykuł 31 – Robert Różalski czyli człowiek który tworzy roboty które gapią się na krowy ( w dużym uproszczeniu). pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 19.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
30 – o pukaniu, różnych słowach, wywiadach i bardzo złym diabełku. Gościnnie: Kamila Goryszewska.
Sezon wakacyjny w pełni. W gorącym słońcu człowiek mruży oczy a litery dwoją się i troją uniemożliwiając czytanie. W kinowych salach klimatyzacja sapie nieudolnie. Nowych seriali nie ma bo te wylęgają się w warunkach o dużej wilgotności i niskich temperaturach. Wraz z mym gościem przeszukujemy więc internet w poszukiwaniu innych rozrywek. Trafiamy na stare seriale, … 30 – o pukaniu, różnych słowach, wywiadach i bardzo złym diabełku. Gościnnie: Kamila Goryszewska. Artykuł 30 – o pukaniu, różnych słowach, wywiadach i bardzo złym diabełku. Gościnnie: Kamila Goryszewska. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 22.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
29 – Sylwia Luks czyli od kariery w korpo do własnej marki.
Pracowita perfekcjonistka. Robiła karierę  w firmach o rozbudowanej strukturze, starając się by wszytko robić idealnie. Tak samo podeszła do macierzyństwa. Przy okazji tworzenia perfekcyjnej rodziny i uczenia się jak być idealną matką została przedsiębiorcą. Aktualnie będąc na urlopie macierzyńskim sprzedaje ręcznie szyte turbany. Czy spodziewalibyście się, że droga do takiego biznesu prowadzi przez Londyńskie kluby … 29 – Sylwia Luks czyli od kariery w korpo do własnej marki. Artykuł 29 – Sylwia Luks czyli od kariery w korpo do własnej marki. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 22.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
28 – Strzelanie z łuku, Outsider w BlaBlaCar, pęknięcia w czasoprzestrzeni, Inne Światy i konkurs!
Ostatni tydzień życia spędziłam w lesie. Dużo spacerowałam i jeździłam na rowerze a przy tym słuchałam audiobooków. Będą więc aż cztery książki,  jeden serial animowany, krótko o BlaBalaCar i strzelaniu z łuku. Jest też konkurs więc koniecznie wbijajcie na fanpage Pogaducha bo do zgarnięcia są książki.   W tym odcinku mówimy o: Książce „Inne Światy„. … 28 – Strzelanie z łuku, Outsider w BlaBlaCar, pęknięcia w czasoprzestrzeni, Inne Światy i konkurs! Artykuł 28 – Strzelanie z łuku, Outsider w BlaBlaCar, pęknięcia w czasoprzestrzeni, Inne Światy i konkurs! pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 17.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
27 – Adam Szostek czyli ten koleś od deskorolki i mnichów.
Adam jest podróżnikiem ale podróżników jest wielu i często trudno ich od siebie odróżnić. Pokazują nam ładne zdjęcia z turystycznych miejsc. Opowiadają o trudach podróży i reklamują nowe serie turystycznych butów. Mój gość miał dwie zajawki które postanowił połączyć. Odwiedza więc różne zakątki świata z deskorolką. Jak sam twierdzi, deskorolka skraca dystans i budzi zainteresowanie. … 27 – Adam Szostek czyli ten koleś od deskorolki i mnichów. Artykuł 27 – Adam Szostek czyli ten koleś od deskorolki i mnichów. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 20.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
26 – nie Anna i nie Andzia, pies z rożna i gdzie się podziali tamci Czesi?
Po przerwie wraca Łukasz. Dziś książki, jeden film, jeden serial i jeden podcast. Film o którym opowiadamy to High- Rise: Książki ” Projekt Prawda” w wersji audio czytanej przez autora: tutaj tutaj:  wspominam o książce: Gottland Homo deus. Krotka historia jutra.  Sapiens. Od zwierząt do Bogów.  Omawiany serial: Podcast do którego dzisiaj odsyłam to „Słucham … 26 – nie Anna i nie Andzia, pies z rożna i gdzie się podziali tamci Czesi? Artykuł 26 – nie Anna i nie Andzia, pies z rożna i gdzie się podziali tamci Czesi? pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 12.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
25 – Daniel Aduszkiewicz wysokofunkcjonujący filozof czyli w końcu dowiemy się czegoś o start-upach.
Daniela możecie zobaczyć tu: rozmawiamy między innymi na tamat tego pana: Firma której częścią jest mój gość to: [link] pozdrawiam, Asia Artykuł 25 – Daniel Aduszkiewicz wysokofunkcjonujący filozof czyli w końcu dowiemy się czegoś o start-upach. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 27.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
25 – Daniel Aduszkiewicz, wysokofunkcjonujący filozof czyli w końcu dowiemy się czegoś o międzynarodowych start-upach.
Daniel Aduszkiewicz lubi czytać i jeździć na rowerze. Pracuje w między narodowym start-upie bo lubi rozwiązywać problemy. Czy nauczył się tego podczas studiów ? Podczas nagrania Daniel wspomina o tym panu: Daniela możecie zobaczyć tu: i na instagramie: Do usłyszenia w przyszłym tygodniu! Asia   Artykuł 25 – Daniel Aduszkiewicz, wysokofunkcjonujący filozof czyli w końcu dowiemy się czegoś o międzynarodowych start-upach. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 27.3 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek