Pogaducha

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Nagrywam podcast, aby dzielić się ze światem tym, co mnie aktualnie interesuje. A to często się zmienia, więc podcast jest nieprzewidywalny.
Data dodania: 2018-04-30 21:43:39
Data aktualizacji: 2019-05-22 19:50:06
Audycji w katalogu: 64
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 9 dni temu
63 – Ciszej myśleć czyli definitywnie nie Hamilton
Po przerwie wracamy z garścią poleceń. Artykuł 63 – Ciszej myśleć czyli definitywnie nie Hamilton pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 14.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
62 – Melon, czyli ten.melon
W podcastach najbardziej lubię wolność. Możliwość rozmawiania z interesującymi ludzmi, jak i melonami. Ten.melon ma na Facebooku ponad 25 tysięcy fanów, więc jak tylko nadarzyła się taka sposobność chwyciłam mikrofon i pobiegłam na spotkanie. O czym rozmawiamy? O tym, dlaczego lepiej jest być melonem niż człowiekiem i jak trzeba żyć. Malon występuje na facebooku: i … 62 – Melon, czyli ten.melon Artykuł 62 – Melon, czyli ten.melon pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 15.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
61 – Ten krótki o morfinie i Obamie.
Dziś odcinek eksperymentalny w którym omawiamy tylko dwie książki. Jest krótki ale pozwala zatrzymać się przy jednym temacie na dłużej. Dajcie znać co o takim rozwiązaniu myślicie. Artykuł 61 – Ten krótki o morfinie i Obamie. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 8.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
60 – Rafał Lis, czyli ugadnianie dostępu do kultury.
Są tematy, których się boję, bo wiem, że podczas rozmowy popełnię wiele błędów. Nie jest to tak istotne, jeśli rozmawiamy o rzeczach błahych. Tu jednak rozmawiamy o zagwarantowaniu dostępu do kultury dla osób z niepełnosprawnościami. Gdyby nie to, że na Rafała wpadłam na ulicy i zamiast się uprzejmie przedstawić i życzyć miłego dnia zapytałam, czy … 60 – Rafał Lis, czyli ugadnianie dostępu do kultury. Artykuł 60 – Rafał Lis, czyli ugadnianie dostępu do kultury. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 18.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
59 – After Life i inne dzieła Rickiego, czyli nie zachwycamy się Brudnym Johnem ani metrem
Dzisiaj nie mamy litości dla dokumentu i serialu na podstawie podcastu. Musical Metro też nas nie zachwycił. Jest za to jeden reżyser przez którego działalność mamy w domu dziwną żabę. Ricky Gervais After Life Life’s Too Short Derek Metro Dirty John serial Dokument a tu wywiady z prawdziwą Terra newell       Artykuł 59 – After Life i inne dzieła Rickiego, czyli nie zachwycamy się Brudnym Johnem ani metrem pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 18.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
58 – Zero waste i less waste, czyli o co ten hałas.
Kinga Kuczyńska, którą poznaliście już w odcinku o komiksie kobiecym odwiedziła nas po raz drugi by tym razem porozmawia o ekologii, drodze w kierunku zero waste, czyli rosnącym w siłę ruchu less waste. Zastanawiamy się jakie działania warto podjąć, by unikać marnowania surowców i zaśmiecania środowiska. Szukamy pułapek, w które można wpaść i wymieniamy proste … 58 – Zero waste i less waste, czyli o co ten hałas. Artykuł 58 – Zero waste i less waste, czyli o co ten hałas. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 24.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
57 – Green book academy czyli factfulness i opętani święci gonią jednorożce.
Film Green Book Serial Umbrella Academy Książki „Opętani i Święci” Leon Baar (Miłosz Brzeziński) [link] [link] Factfulness ” Hans Rosling, Ola Rosling, Ana Rosling- Rönnlund [link]     „Goniąc czarne jednorożcze” Marek Zmysłowski [link] [link] Artykuł 57 – Green book academy czyli factfulness i opętani święci gonią jednorożce. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 17.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
56 – Paulina Drzastwa o miłości od pierwszego usłyszenia, improwizacji i produkcji audiobooków.
Dawno, dawno temu w nadmorskiej miejscowości Paulina zobaczyła pierwszy w swoim życiu spektakl teatru muzycznego. I wpadła po uszy. Od tego czasu jej punktem centralnym jej ścieżki kariery jest teatr i jego różne odsłony. W rozmowie wspominamy o:   Sierżant Cuff Posłuchaj książki <link> „Filary ziemi” Posłuchaj książki <link> i książkach Kinga np. Lśnienie Posłuchaj … 56 – Paulina Drzastwa o miłości od pierwszego usłyszenia, improwizacji i produkcji audiobooków. Artykuł 56 – Paulina Drzastwa o miłości od pierwszego usłyszenia, improwizacji i produkcji audiobooków. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 19.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
55 – El Angel, czyli o El Angel i innych sprawach.
Nie wiem, czy już się domyśliliście, ale w tym odcinku chce się podzielić moimi wrażeniami po seansie „El Angel”. Pogadamy też o motywacji i brakującej połowie dziejów. Wpadniemy na chwilę do Budapesztu i Bukaresztu. Będziemy stepowali a później jeszcze raz skoczymy do kina i znowu, i znowu. Jak w dniu świstaka albo Russian Doll. Film: … 55 – El Angel, czyli o El Angel i innych sprawach. Artykuł 55 – El Angel, czyli o El Angel i innych sprawach. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 26.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
54 – Stach Borawski: brak smutku to jeszcze nie szczęście, czyli o interwencjach pozytywnych.
Stach nazywa się humanistą o interdyscyplinarnym myśleniu i szerokich zainteresowaniach. Spotykam się z nim jednak z bardzo konkretnego powodu. Chcę się dowiedzieć czy szczęście zostało zdefiniowane, czym jest psychologia pozytywna. Czy można być trochę szczęśliwym a trochę nieszczęśliwym w tym samym czasie i o co chodzi z interwencją pozytywną. Podczas rozmowy wspominamy o książkach: „Pstryk” … 54 – Stach Borawski: brak smutku to jeszcze nie szczęście, czyli o interwencjach pozytywnych. Artykuł 54 – Stach Borawski: brak smutku to jeszcze nie szczęście, czyli o interwencjach pozytywnych. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 23.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
53 – Bator Bingo w metrze 2033 czyli Fyre Brexit i celibat.
Jeśli czekaliście na pierwszy w tym sezonie #przecinekprzerywnik zapraszam
pobierz 24.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
52 – Maciej Filipkowski o poszukiwaniu jednorożców czyli od kariery w korporacji do jednego z największych aniołów biznesu w Polsce.
Maciej Filipkowski  przez ponad dziesięć lat pracował w Dell gdzie przespacerował się po stopniach kariery zawodowej zaczynając od stanowiska Consumer Sales Manager, by w ciągu dziesięciu lat zostać Executive Direktor for CEE & CIS. Na pewien czas zatrzymał się w Samsung electronic jako Vice President. W tym czasie mieszkał w Stanach, Szwajceri, Francji oraz Słowacji. … 52 – Maciej Filipkowski o poszukiwaniu jednorożców czyli od kariery w korporacji do jednego z największych aniołów biznesu w Polsce. Artykuł 52 – Maciej Filipkowski o poszukiwaniu jednorożców czyli od kariery w korporacji do jednego z największych aniołów biznesu w Polsce. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 25.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
51 – Home office vs Office office czyli o toksycznej relacji.
No to startujemy. Na pierwszy ogień w roku 2019 idzie #pogaduchaextra, czyli jeden z tych odcinków, które tu pasują jak kwiatek do kożucha. Czyli, że całkiem nieźle jednak nie są standardem. Dzisiaj wracamy do tematu pracy z domu. Po kilku latach pracy z domu spakowałam swoje graty i przeniosłam się do biura. W ten sposób … 51 – Home office vs Office office czyli o toksycznej relacji. Artykuł 51 – Home office vs Office office czyli o toksycznej relacji. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 29.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
50 – to już jest koniec
Czas podziękować za wspólnie spędzony czas i podsumować to co udało się w tym roku osiągnąć. Artykuł 50 – to już jest koniec pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 15.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
49 – Odcinek rodzinny o bad tripach i serialach. Ani słowa o książkach.
Nepotyzm występował w moim podkaście wielokrotnie. Tym razem w roli eksperta od musicali występuje moja córka. W tym świątecznym odcinku opowiadamy o serialach oraz filmach. Zapominamy na chwilę o istnieniu literatury. Będziemy więc w Berlinie, udamy się do świata westernów. Pomęczymy się z polskim filmem i zagranicznym arcydziełem. Ustalimy ile kobiet może być szefem MSW. … 49 – Odcinek rodzinny o bad tripach i serialach. Ani słowa o książkach. Artykuł 49 – Odcinek rodzinny o bad tripach i serialach. Ani słowa o książkach. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 19.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
48 – Tadeusz Aziewicz, czyli poseł na sejm RP.
To już 48. odcinek podcastu „Pogaducha”. Jesteśmy w formacie „Kim zostanę jak dorosnę”, więc będzie gość. Do tej pory spotykałam się z grafikami, programistami, ilustratorami, czy architektami, a tym razem zaprosiłam polityka. Chciałam się dowiedzieć więcej na temat tego w jaki sposób polityk pracuje. Jak bardzo jest to zawód absorbujący? Jakie są szczeble rozwoju kariery … 48 – Tadeusz Aziewicz, czyli poseł na sejm RP. Artykuł 48 – Tadeusz Aziewicz, czyli poseł na sejm RP. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 24.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
47 – Kapuściński w animacji, problem, gry i kilka smutnych książek.
Dzisiaj trochę smutnych książek, kilka gier i animacja. Historia o popcornie gratis. Książka – „Żeby umarło przede mną” Jacek Hołub   Książkę w wersji papierowej można kupić tutaj  <link> Książka – „21 lekcji na XXI wiek”  Yuval Noah Harari od 12:30 Audiobook dostępny jest w Audioteka.pl o tu <link> Książkę w wersji papierowej można kupić … 47 – Kapuściński w animacji, problem, gry i kilka smutnych książek. Artykuł 47 – Kapuściński w animacji, problem, gry i kilka smutnych książek. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 23.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
46 – Emilia Smentek, czyli pójdź ze mną do świata ambitnej literatury i filozofii, napijemy się gorącej czekolady.
„Nam nie trzeba literować nazwisk autorów” tłumaczy Emilia pytana o różnice między prowadzoną przez nią księgarnią a sieciówkami, a potem rozmawiamy o zaangażowaniu w kształtowanie gustów czytelniczych. Współtworzeniu Nagrody Literackiej Gdynia. Organizacji spotkań z autorami i inicjatyw filozoficznych. Wszystkim co jest związane z kawiarnio- księgarnią Vademecum. Spotkania organizowane przez fundacje Vademecum znajdziecie tu: spotkania   Można również … 46 – Emilia Smentek, czyli pójdź ze mną do świata ambitnej literatury i filozofii, napijemy się gorącej czekolady. Artykuł 46 – Emilia Smentek, czyli pójdź ze mną do świata ambitnej literatury i filozofii, napijemy się gorącej czekolady. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 19.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
45 – O wielkanocnych jajkach, samochodach i ciała różnych stronach.
Na czas zbliżającej się zimy wracamy do ShowMax i testujemy Rojst. Oglądamy serialne dla dzieci i wskakujemy do świata Harrego Pottera.  Rozmawiamy też jej ciele i innych stronach by zagrać w grę w której można wszystko. Serial:  Rojst Książka: Jej ciało i inne strony: Audiobook znajduje się tu: link  Książka: Nikt nie idzie   Audiobook … 45 – O wielkanocnych jajkach, samochodach i ciała różnych stronach. Artykuł 45 – O wielkanocnych jajkach, samochodach i ciała różnych stronach. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 14.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
44 – połączmy nasze moce czyli mastermind w praktyce. Odcinek z gościnnym udziałem słuchaczy i podcasterów.
To jest odcinek nietypowy. Chciałam zrobić coś nieco innego niż o tej pory. Przygotowując odcinek o grupach mastermind poprosiłam o wsparcie słuchaczy, którzy zadali pytania, na które chcieliby znać odpowiedz. Stali się w ten sposób współtwórcami. Chcąc, aby odpowiedzi były pełne, a nie zawierały jedynie wycinka informacji a pokazywały różny punkt widzenia. Dlatego zaprosiłam innych … 44 – połączmy nasze moce czyli mastermind w praktyce. Odcinek z gościnnym udziałem słuchaczy i podcasterów. Artykuł 44 – połączmy nasze moce czyli mastermind w praktyce. Odcinek z gościnnym udziałem słuchaczy i podcasterów. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 26.3 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek