Pogaducha

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Nagrywam podcast, aby dzielić się ze światem tym, co mnie aktualnie interesuje. A to często się zmienia, więc podcast jest nieprzewidywalny.
Data dodania: 2018-04-30 21:43:39
Data aktualizacji: 2021-01-26 08:30:05
Audycji w katalogu: 72
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 10 miesięcy temu
Człowiek w miejskiej dżungli, czyli Monika Chaka Domańska i Traffic Design.
Jest współzałożycielką Traffic Design. W sztuce ulicy zakochała się jako nastolatka, dokumentując tanią lustrzanką prace grafficiarzy. Studiowała Socjologię, a potem Media i Marketing w Londynie. Zderzyła swoje oczekiwania związane z Nowym Jorkiem z realiami. W Wielkiej Brytanii zanurzyła się w świecie hipsterskich knajp i szalejącej mody na sztukę ulicy. Jednocześnie przytłaczał ja świat Brytyjskich mediów i kariera w Londyńskiej Agencji … Czytaj dalej Człowiek w miejskiej dżungli, czyli Monika Chaka Domańska i Traffic Design. Artykuł Człowiek w miejskiej dżungli, czyli Monika Chaka Domańska i Traffic Design. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 66.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
70 – Jojo Rabbit w Radzieckim programie kosmicznym, czyli w lesie dziś nie zaśnie nikt.
W tym odcinku spotykamy się aby porozmawiać o popkulturze. Będzie więc o: Jojo Rabbit Nerdy Nocą i Radziecki Program Kosmiczny Energy&civilization history Światy równoległe Głupota – nieautoryzowana biografia War Zone W pierwszej części odcinka zachwycamy się filmem “Jojo Rabbit” W ramach dygresji i nawiązań wspominamy: Film “Jedna ręka nie klaszcze” Serial South Park Film “Bękarty … Czytaj dalej 70 – Jojo Rabbit w Radzieckim programie kosmicznym, czyli w lesie dziś nie zaśnie nikt. Artykuł 70 – Jojo Rabbit w Radzieckim programie kosmicznym, czyli w lesie dziś nie zaśnie nikt. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 59.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
69 – Ewelina Muc, czyli strony biznesu i girls who wordpress.
Ta rozmowa miała miejsce prawie rok temu, ale dalej jest niesamowicie aktualna. Z jednej strony mnie to cieszy, szkoda byłoby zmarnować tak ciekawy odcinek. Z drugiej niestety mnie to trochę smuci. Chciałabym, aby kilka spraw się zdezaktualizowało. Rozmawiamy o kobiecych biznesach i o tym, jak są postrzegane. Pytam, dlaczego Ewelina adresuje swoje produkty do kobiet i to właśnie je głównie uczy tworzenia stron … Continue reading "69 – Ewelina Muc, czyli strony biznesu i girls who wordpress." Artykuł 69 – Ewelina Muc, czyli strony biznesu i girls who wordpress. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 68.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
68 – ten w którym opowiadamy o grach
W czasie świąt nadwyżki wolnego czasu spędzaliśmy tak aktywnie jak tylko byliśmy w stanie po nadmiernej konsumpcji pierogów, barszczyku i sałatki. Unieruchomieni nadmiarem spożytych dań zalegaliśmy na kanapie z padem w dłoni. O tym w co graliśmy opowiadamy w 68 odcinku podcastu “Pogaducha”. Tetris – Ludzie i gry  [link] Tacoma Poziom trudności jest szalenie niski. … Continue reading "68 – ten w którym opowiadamy o grach" Artykuł 68 – ten w którym opowiadamy o grach pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 60.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
67 – Kult w siwym dymie czyli platformy VOD niszczą mi kabel HDMI
2:20 Dirty Dancing 5:25 Klaus by Netflix 7:35 “Kult” – Łukasz Orbitowski 13:36 Kaya 15:45 VOD i Stadia 24:36 Leonardo da Vinci 30:00 I didn’t do it for you 34:05 “Siwy Dym” – Ziemowit Szczerek 38:02 The end of the f***ing word 2 42:00 Śledztwo Pisma 45:00 Razem Lepiej Podcast Ten odcinek przypomina bieg przez … Continue reading "67 – Kult w siwym dymie czyli platformy VOD niszczą mi kabel HDMI" Artykuł 67 – Kult w siwym dymie czyli platformy VOD niszczą mi kabel HDMI pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 43.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
66 – O tym, jak ojciec pojechał do pracy, czyli agencja pracy tymczasowej.
Pierwszym gościem cyklu #emigranci jest Arek. Do tłocznego i głośnego Amsterdamu trafił prosto z małej śląskiej miejscowości. Miał piętnaście lat, kiedy jego życie zmieniło się całkowicie. Teraz kiedy już połowę życia jest emigrantem, opowiada o swoich pierwszych doświadczeniach, próbie aklimatyzowania się oraz poszukiwaniu własnej drogi.  Od dziesięciu lat pracuje w agencjach pracy. Odpowiada za zatrudnienie, opiekę nad pracownikami i … Continue reading "66 – O tym, jak ojciec pojechał do pracy, czyli agencja pracy tymczasowej." Artykuł 66 – O tym, jak ojciec pojechał do pracy, czyli agencja pracy tymczasowej. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 51.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
65 – aborcja, eutanazja i śluby z krzesłem, czyli zapraszamy do Holandii
Po przerwie wracamy z odcinkiem w którym opowiadamy o naszych wrażeniach po przeprowadzce do kraju tulipanów. Czy mamy odciski od noszenia drewniaków? Czy bywamy trzeźwi? Ile trawy można mieć na balkonie? Na rzadne z tych pytań nie udzielamy odpowiedzi. Mówimy o poszukiwaniu przyjeźni, edukacji i rowerach.     Artykuł 65 – aborcja, eutanazja i śluby z krzesłem, czyli zapraszamy do Holandii pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 43.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
64 – Ta kobieta znalazła szybki sposób na dużą kasę, czyli Aga Płoska o finansowaniu społecznościowym.
Dzisiaj spotykamy się z Agą Płoską, która chciała zebrać środki na własny biznes. Tak poznała idee crowdfundingu. Porzuciła więc plan otwierania własnej knajpy, bo wpadła po uszy. Teraz pomaga innym budować dobre kampanie. Doradza jak zaplanować akcję, aby miała duże szanse na zebranie środków. Jeśli chcesz rozpocząć swoją akcję crowdfundingową i nie wiesz jak zacząć … Czytaj dalej 64 – Ta kobieta znalazła szybki sposób na dużą kasę, czyli Aga Płoska o finansowaniu społecznościowym. Artykuł 64 – Ta kobieta znalazła szybki sposób na dużą kasę, czyli Aga Płoska o finansowaniu społecznościowym. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 40.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
63 – Ciszej myśleć czyli definitywnie nie Hamilton
Po przerwie wracamy z garścią poleceń. Artykuł 63 – Ciszej myśleć czyli definitywnie nie Hamilton pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 14.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
62 – Melon, czyli ten.melon
W podcastach najbardziej lubię wolność. Możliwość rozmawiania z interesującymi ludzmi, jak i melonami. Ten.melon ma na Facebooku ponad 25 tysięcy fanów, więc jak tylko nadarzyła się taka sposobność chwyciłam mikrofon i pobiegłam na spotkanie. O czym rozmawiamy? O tym, dlaczego lepiej jest być melonem niż człowiekiem i jak trzeba żyć. Malon występuje na facebooku: i … Czytaj dalej 62 – Melon, czyli ten.melon Artykuł 62 – Melon, czyli ten.melon pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 15.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
61 – Ten krótki o morfinie i Obamie.
Dziś odcinek eksperymentalny w którym omawiamy tylko dwie książki. Jest krótki ale pozwala zatrzymać się przy jednym temacie na dłużej. Dajcie znać co o takim rozwiązaniu myślicie. Artykuł 61 – Ten krótki o morfinie i Obamie. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 8.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
60 – Rafał Lis, czyli ugadnianie dostępu do kultury.
Są tematy, których się boję, bo wiem, że podczas rozmowy popełnię wiele błędów. Nie jest to tak istotne, jeśli rozmawiamy o rzeczach błahych. Tu jednak rozmawiamy o zagwarantowaniu dostępu do kultury dla osób z niepełnosprawnościami. Gdyby nie to, że na Rafała wpadłam na ulicy i zamiast się uprzejmie przedstawić i życzyć miłego dnia zapytałam, czy … Czytaj dalej 60 – Rafał Lis, czyli ugadnianie dostępu do kultury. Artykuł 60 – Rafał Lis, czyli ugadnianie dostępu do kultury. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 18.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
59 – After Life i inne dzieła Rickiego, czyli nie zachwycamy się Brudnym Johnem ani metrem
Dzisiaj nie mamy litości dla dokumentu i serialu na podstawie podcastu. Musical Metro też nas nie zachwycił. Jest za to jeden reżyser przez którego działalność mamy w domu dziwną żabę. Ricky Gervais After Life Life’s Too Short Derek Metro Dirty John serial Dokument a tu wywiady z prawdziwą Terra newell       Artykuł 59 – After Life i inne dzieła Rickiego, czyli nie zachwycamy się Brudnym Johnem ani metrem pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 18.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
58 – Zero waste i less waste, czyli o co ten hałas.
Kinga Kuczyńska, którą poznaliście już w odcinku o komiksie kobiecym odwiedziła nas po raz drugi by tym razem porozmawia o ekologii, drodze w kierunku zero waste, czyli rosnącym w siłę ruchu less waste. Zastanawiamy się jakie działania warto podjąć, by unikać marnowania surowców i zaśmiecania środowiska. Szukamy pułapek, w które można wpaść i wymieniamy proste … Czytaj dalej 58 – Zero waste i less waste, czyli o co ten hałas. Artykuł 58 – Zero waste i less waste, czyli o co ten hałas. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 24.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
57 – Green book academy czyli factfulness i opętani święci gonią jednorożce.
Film Green Book Serial Umbrella Academy Książki „Opętani i Święci” Leon Baar (Miłosz Brzeziński) [link] [link] Factfulness ” Hans Rosling, Ola Rosling, Ana Rosling- Rönnlund [link]     „Goniąc czarne jednorożcze” Marek Zmysłowski [link] [link] Artykuł 57 – Green book academy czyli factfulness i opętani święci gonią jednorożce. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 17.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
56 – Paulina Drzastwa o miłości od pierwszego usłyszenia, improwizacji i produkcji audiobooków.
Dawno, dawno temu w nadmorskiej miejscowości Paulina zobaczyła pierwszy w swoim życiu spektakl teatru muzycznego. I wpadła po uszy. Od tego czasu jej punktem centralnym jej ścieżki kariery jest teatr i jego różne odsłony. W rozmowie wspominamy o:   Sierżant Cuff Posłuchaj książki <link> „Filary ziemi” Posłuchaj książki <link> i książkach Kinga np. Lśnienie Posłuchaj … Czytaj dalej 56 – Paulina Drzastwa o miłości od pierwszego usłyszenia, improwizacji i produkcji audiobooków. Artykuł 56 – Paulina Drzastwa o miłości od pierwszego usłyszenia, improwizacji i produkcji audiobooków. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 19.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
55 – El Angel, czyli o El Angel i innych sprawach.
Nie wiem, czy już się domyśliliście, ale w tym odcinku chce się podzielić moimi wrażeniami po seansie „El Angel”. Pogadamy też o motywacji i brakującej połowie dziejów. Wpadniemy na chwilę do Budapesztu i Bukaresztu. Będziemy stepowali a później jeszcze raz skoczymy do kina i znowu, i znowu. Jak w dniu świstaka albo Russian Doll. Film: … Czytaj dalej 55 – El Angel, czyli o El Angel i innych sprawach. Artykuł 55 – El Angel, czyli o El Angel i innych sprawach. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 26.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
54 – Stach Borawski: brak smutku to jeszcze nie szczęście, czyli o interwencjach pozytywnych.
Stach nazywa się humanistą o interdyscyplinarnym myśleniu i szerokich zainteresowaniach. Spotykam się z nim jednak z bardzo konkretnego powodu. Chcę się dowiedzieć czy szczęście zostało zdefiniowane, czym jest psychologia pozytywna. Czy można być trochę szczęśliwym a trochę nieszczęśliwym w tym samym czasie i o co chodzi z interwencją pozytywną. Podczas rozmowy wspominamy o książkach: „Pstryk” … Czytaj dalej 54 – Stach Borawski: brak smutku to jeszcze nie szczęście, czyli o interwencjach pozytywnych. Artykuł 54 – Stach Borawski: brak smutku to jeszcze nie szczęście, czyli o interwencjach pozytywnych. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 23.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
53 – Bator Bingo w metrze 2033 czyli Fyre Brexit i celibat.
Jeśli czekaliście na pierwszy w tym sezonie #przecinekprzerywnik zapraszam
pobierz 24.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
52 – Maciej Filipkowski o poszukiwaniu jednorożców czyli od kariery w korporacji do jednego z największych aniołów biznesu w Polsce.
Maciej Filipkowski  przez ponad dziesięć lat pracował w Dell gdzie przespacerował się po stopniach kariery zawodowej zaczynając od stanowiska Consumer Sales Manager, by w ciągu dziesięciu lat zostać Executive Direktor for CEE & CIS. Na pewien czas zatrzymał się w Samsung electronic jako Vice President. W tym czasie mieszkał w Stanach, Szwajceri, Francji oraz Słowacji. … Czytaj dalej 52 – Maciej Filipkowski o poszukiwaniu jednorożców czyli od kariery w korporacji do jednego z największych aniołów biznesu w Polsce. Artykuł 52 – Maciej Filipkowski o poszukiwaniu jednorożców czyli od kariery w korporacji do jednego z największych aniołów biznesu w Polsce. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 25.5 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek