Pogaducha

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Nagrywam podcast, aby dzielić się ze światem tym, co mnie aktualnie interesuje. A to często się zmienia, więc podcast jest nieprzewidywalny.
Data dodania: 2018-04-30 21:43:39
Data aktualizacji: 2018-09-18 23:55:10
Audycji w katalogu: 36
Stan: Aktywny :-)
opublikowany wczoraj
35- Marzena i Maurycy Śmierzchalscy czyli o sztuce wyboru, kadrach i emocjach w fotografii.
Moi goście mają wspólną pracę i pasję. Prowadzą studium fotografii, fotografują, organizują wycieczki fotograficzne. Ich dom to miejsce pracy, miejsce pracy jest domem. Praca jest życiem a życie pracą. W ten sposób spędzili ponad dwadzieścia lat. Jak im się to udaje? Co w fotografii jest najważniejsze a co mało istotne? Kiedy człowiek jest rzemieślnikiem a … 35- Marzena i Maurycy Śmierzchalscy czyli o sztuce wyboru, kadrach i emocjach w fotografii. Artykuł 35- Marzena i Maurycy Śmierzchalscy czyli o sztuce wyboru, kadrach i emocjach w fotografii. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 17.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 dni temu
34 – o braku stacji dokującej, wizycie kosmitów i wiedźmach które pozwalają się mniej bać. Gościnnie: Paweł Badura.
Czas na kolejny #przecinekprzerywnik tym razem z gościnnym udziałem Pawła Badury z podcastu Kreatywne Zagłębie.  Rozmawiamy więc o grach a także o  kosmosie, morderczyniach, kosmitach, wiedźmach i ostrych przedmiotach. Nie zabrakło też poleceń podcastów.  W tym odcinku rozmawiamy o: Książce: „Jeszcze krótsza historia czasu”  Stephena Hawkinga. Jest to pozycja opowiadająca  o tym co się dzieje we … 34 – o braku stacji dokującej, wizycie kosmitów i wiedźmach które pozwalają się mniej bać. Gościnnie: Paweł Badura. Artykuł 34 – o braku stacji dokującej, wizycie kosmitów i wiedźmach które pozwalają się mniej bać. Gościnnie: Paweł Badura. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 21.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 15 dni temu
33 – Jakub Kocikowski czyli człowiek który chciałby się czymś podzielić.
Mówią, że miłość jest jedyną rzeczą która się mnoży kiedy się ją dzieli. Jeśli jednak moglibyśmy mnożyć pieniądze dzieląc się rzeczami? Lub mnożyć oszczędności dzieląc się ze sobą rzeczami innych?  Dzielenie się ze sobą moją czekoladą dyskretnie wyciąganą z szafki, praktykował mój kilkuletni brat. Jakub Kocikowski przeniósł ten koncept poziom wyżej. Wraz z grupą znajomych … 33 – Jakub Kocikowski czyli człowiek który chciałby się czymś podzielić. Artykuł 33 – Jakub Kocikowski czyli człowiek który chciałby się czymś podzielić. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 22.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 23 dni temu
32 – czyli o Krakowie, Pradze, Budapeszcie i mieście którego nazwy nie umiem zapamiętać.
Pokonaliśmy niedźwiedzie. Wygraliśmy z nimi w chowanego w Rumuńskich lasach. Wracamy więc w chwale i sławie by opowiedzieć o naszych niesamowitych przygodach. Jedliśmy humus, jechaliśmy uberem, zwiedzaliśmy zamek! Czyli być może przesadziłam nazywając nasze przygody niesamowitymi. Może były to zwyczajne wakacje o których chcieliśmy opowiedzieć. Rzeczy o których mówiliśmy: Co i gdzie jeść w Krakowie: … 32 – czyli o Krakowie, Pradze, Budapeszcie i mieście którego nazwy nie umiem zapamiętać. Artykuł 32 – czyli o Krakowie, Pradze, Budapeszcie i mieście którego nazwy nie umiem zapamiętać. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 21.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
31 – Robert Różalski czyli człowiek który tworzy roboty które gapią się na krowy ( w dużym uproszczeniu).
Aktualnie interesuje się robotyką, analizą danych i uczeniem maszynowym. Studiował biotechnologię bo interesują go terapie genowe. Licencjat z filozofii wynikał z zainteresowania różnymi sposobami myślenia. Doktorat robił w Anglii tworząc sztuczne inteligencje z powodzeniem zastępujące tysiące studentów. Kim zostanie jak dorośnie?   Artykuł 31 – Robert Różalski czyli człowiek który tworzy roboty które gapią się na krowy ( w dużym uproszczeniu). pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 19.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
30 – o pukaniu, różnych słowach, wywiadach i bardzo złym diabełku. Gościnnie: Kamila Goryszewska.
Sezon wakacyjny w pełni. W gorącym słońcu człowiek mruży oczy a litery dwoją się i troją uniemożliwiając czytanie. W kinowych salach klimatyzacja sapie nieudolnie. Nowych seriali nie ma bo te wylęgają się w warunkach o dużej wilgotności i niskich temperaturach. Wraz z mym gościem przeszukujemy więc internet w poszukiwaniu innych rozrywek. Trafiamy na stare seriale, … 30 – o pukaniu, różnych słowach, wywiadach i bardzo złym diabełku. Gościnnie: Kamila Goryszewska. Artykuł 30 – o pukaniu, różnych słowach, wywiadach i bardzo złym diabełku. Gościnnie: Kamila Goryszewska. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 22.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
29 – Sylwia Luks czyli od kariery w korpo do własnej marki.
Pracowita perfekcjonistka. Robiła karierę  w firmach o rozbudowanej strukturze, starając się by wszytko robić idealnie. Tak samo podeszła do macierzyństwa. Przy okazji tworzenia perfekcyjnej rodziny i uczenia się jak być idealną matką została przedsiębiorcą. Aktualnie będąc na urlopie macierzyńskim sprzedaje ręcznie szyte turbany. Czy spodziewalibyście się, że droga do takiego biznesu prowadzi przez Londyńskie kluby … 29 – Sylwia Luks czyli od kariery w korpo do własnej marki. Artykuł 29 – Sylwia Luks czyli od kariery w korpo do własnej marki. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 22.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
28 – Strzelanie z łuku, Outsider w BlaBlaCar, pęknięcia w czasoprzestrzeni, Inne Światy i konkurs!
Ostatni tydzień życia spędziłam w lesie. Dużo spacerowałam i jeździłam na rowerze a przy tym słuchałam audiobooków. Będą więc aż cztery książki,  jeden serial animowany, krótko o BlaBalaCar i strzelaniu z łuku. Jest też konkurs więc koniecznie wbijajcie na fanpage Pogaducha bo do zgarnięcia są książki.   W tym odcinku mówimy o: Książce „Inne Światy„. … 28 – Strzelanie z łuku, Outsider w BlaBlaCar, pęknięcia w czasoprzestrzeni, Inne Światy i konkurs! Artykuł 28 – Strzelanie z łuku, Outsider w BlaBlaCar, pęknięcia w czasoprzestrzeni, Inne Światy i konkurs! pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 17.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
27 – Adam Szostek czyli ten koleś od deskorolki i mnichów.
Adam jest podróżnikiem ale podróżników jest wielu i często trudno ich od siebie odróżnić. Pokazują nam ładne zdjęcia z turystycznych miejsc. Opowiadają o trudach podróży i reklamują nowe serie turystycznych butów. Mój gość miał dwie zajawki które postanowił połączyć. Odwiedza więc różne zakątki świata z deskorolką. Jak sam twierdzi, deskorolka skraca dystans i budzi zainteresowanie. … 27 – Adam Szostek czyli ten koleś od deskorolki i mnichów. Artykuł 27 – Adam Szostek czyli ten koleś od deskorolki i mnichów. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 20.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
26 – nie Anna i nie Andzia, pies z rożna i gdzie się podziali tamci Czesi?
Po przerwie wraca Łukasz. Dziś książki, jeden film, jeden serial i jeden podcast. Film o którym opowiadamy to High- Rise: Książki ” Projekt Prawda” w wersji audio czytanej przez autora: tutaj tutaj:  wspominam o książce: Gottland Homo deus. Krotka historia jutra.  Sapiens. Od zwierząt do Bogów.  Omawiany serial: Podcast do którego dzisiaj odsyłam to „Słucham … 26 – nie Anna i nie Andzia, pies z rożna i gdzie się podziali tamci Czesi? Artykuł 26 – nie Anna i nie Andzia, pies z rożna i gdzie się podziali tamci Czesi? pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 12.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
25 – Daniel Aduszkiewicz wysokofunkcjonujący filozof czyli w końcu dowiemy się czegoś o start-upach.
Daniela możecie zobaczyć tu: rozmawiamy między innymi na tamat tego pana: Firma której częścią jest mój gość to: [link] pozdrawiam, Asia Artykuł 25 – Daniel Aduszkiewicz wysokofunkcjonujący filozof czyli w końcu dowiemy się czegoś o start-upach. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 27.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
25 – Daniel Aduszkiewicz, wysokofunkcjonujący filozof czyli w końcu dowiemy się czegoś o międzynarodowych start-upach.
Daniel Aduszkiewicz lubi czytać i jeździć na rowerze. Pracuje w między narodowym start-upie bo lubi rozwiązywać problemy. Czy nauczył się tego podczas studiów ? Podczas nagrania Daniel wspomina o tym panu: Daniela możecie zobaczyć tu: i na instagramie: Do usłyszenia w przyszłym tygodniu! Asia   Artykuł 25 – Daniel Aduszkiewicz, wysokofunkcjonujący filozof czyli w końcu dowiemy się czegoś o międzynarodowych start-upach. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 27.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
24 – Dobry i zły policjant, popularnonaukowe sprawy i co słychać w rynsztoku czyli #przecinekprzerywnik
  Tym razem w #przecinkuprzerywniku gość specjalny czyli Gosia Zmaczyńska z podcastu RADIOaktywnego. Wspólnie, zgodnie z tradycją i scenariuszem tego formatu rozmawiamy o książkach, serialach oraz podcastach. Tym razem dodajemy też nowy element czyli zeznajemy co oglądamy na youtube. W pierwszej części wspominamy o Lectonie czyli aplikacji do słuchania polskich podcastów oraz podkaście „Radio Książki” … 24 – Dobry i zły policjant, popularnonaukowe sprawy i co słychać w rynsztoku czyli #przecinekprzerywnik Artykuł 24 – Dobry i zły policjant, popularnonaukowe sprawy i co słychać w rynsztoku czyli #przecinekprzerywnik pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 32.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
23 – Kamil Kozieł czyli od miłości do luksusowych samochodów do teorii czerech warstw prezentacji
  Od kilku lat przemierza Polskę głosząc dobrą nowinę. Przeanalizował setki godzin nagrań, rozłożył na czynniki pierwsze najlepsze światowe wystąpienia i opracował strukturę czterech warstw prezentacji. Uczy jak mówić by przekazać to co najważniejsze. Jak zaintrygować słuchacza i sprawić aby przekaz był nie tylko jasny ale i interesujący. Wygrywał największe konferencje a dziś w godzinnej … 23 – Kamil Kozieł czyli od miłości do luksusowych samochodów do teorii czerech warstw prezentacji Artykuł 23 – Kamil Kozieł czyli od miłości do luksusowych samochodów do teorii czerech warstw prezentacji pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 28.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
22 – 1200 dni Couchsurfingu i inne osobliwości.
W tym #przecinkuprzerywniku gościem jest Jacek znany już z rozmowy o „Warsztatach Śmiechu” . Spotkaliśmy się by porozmawiać o couchsurfingu. Ta popularna i ekonomiczna forma podróżowania ma wielu fanów. Krążą też na jej temat różne mity. Jaka ich część jest prawdą? 00:00 Wprowadzenie 01:00 Kim jest Jacek 01:23 Obgadujemy Grzegorza z odcinka #15 02:29 Losowanie … 22 – 1200 dni Couchsurfingu i inne osobliwości. Artykuł 22 – 1200 dni Couchsurfingu i inne osobliwości. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 22.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
21 -Janina Bąk (Janina Daily) czyli od resocjalizacji przez Szkocję i bloga do kariery w marketingu.
Dała się poznać poprzez lekkie piórko i poczucie humoru. Tłumy wyznawców zjednoczyły się na jej fanpagu by wspólnie stworzyć najmilsze miejsce internetu.  Zarzuciła przynętę z dobrych żartów, usłała nasze ścieżki puchowymi fokami i bezą z posypką by na końcu zdjąć maskę i ukazać swe prawdziwe oblicze, oblicze psychofanki badań statystycznych. Zdobywczyni głównej nagrody na tegorocznej … 21 -Janina Bąk (Janina Daily) czyli od resocjalizacji przez Szkocję i bloga do kariery w marketingu. Artykuł 21 -Janina Bąk (Janina Daily) czyli od resocjalizacji przez Szkocję i bloga do kariery w marketingu. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 24.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
20 – Co słychać w Chinach, po co jechać na targi książki i garść poleceń
#przecinekprzerywnik Artykuł 20 – Co słychać w Chinach, po co jechać na targi książki i garść poleceń pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 22.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
19 – Jacek Golański: kiedy zapominamy się śmiać i jak to naprawić.
Jacek Golański prowadzi warsztaty śmiechu. Artykuł 19 – Jacek Golański: kiedy zapominamy się śmiać i jak to naprawić. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 29.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
18 – Zjeść ciastko, oddać ciastko i mieć talerzyk ciasteczek. Gallup i kalendarze czyli jak żyć.
Spoiler alert! Na pytanie „Jak żyć?” odpowiadam „Nie mam pojęcia”, opowiadam jedynie jak ja się organizuję, dlaczego pracuję sześć godzin dziennie i raczej nie wychodzę z domu. Pierwszy solowy odcinek w którym opowiadam o pracy w domu możecie odszukać tu : „Kain zabił Abla, Brustus zabił przyjaciela –  kto zabije Twój home office”  Tym razem … 18 – Zjeść ciastko, oddać ciastko i mieć talerzyk ciasteczek. Gallup i kalendarze czyli jak żyć. Artykuł 18 – Zjeść ciastko, oddać ciastko i mieć talerzyk ciasteczek. Gallup i kalendarze czyli jak żyć. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 45.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
17 – Marek Lachowicz czyli dlaczego autorzy komiksów zostają księgowymi i o tym jak się robi animacje, rysuje komiksy i pisze scenariusze.
Już dziś możecie posłuchać rozowy z Markiem Lachowiczem. 00:10 Kim jest Marek Lachowicz twórca komiksów oraz filmów animowanych. 0:40 “Człowiek Paroovka”, “Grand Banda”, “Gang Wąsaczy” – komiksy Marka. 01:07 Czasy szkoły podstawowej. 01:56 Co czytał Marek i dlaczego tak trudno było kupić komiksy. 03:01  Komiksy z magazynu Relax 03:15 Komiksy w latach osiemdziesiątych- Szarlota Pawel … 17 – Marek Lachowicz czyli dlaczego autorzy komiksów zostają księgowymi i o tym jak się robi animacje, rysuje komiksy i pisze scenariusze. Artykuł 17 – Marek Lachowicz czyli dlaczego autorzy komiksów zostają księgowymi i o tym jak się robi animacje, rysuje komiksy i pisze scenariusze. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 27.6 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek