Pogaducha

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Nagrywam podcast, aby dzielić się ze światem tym, co mnie aktualnie interesuje. A to często się zmienia, więc podcast jest nieprzewidywalny.
Data dodania: 2018-04-30 21:43:39
Data aktualizacji: 2018-05-28 06:15:13
Audycji w katalogu: 14
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 18 godz. temu
19 – Jacek Golański: kiedy zapominamy się śmiać i jak to naprawić.
Jacek Golański prowadzi warsztaty śmiechu. Artykuł 19 – Jacek Golański: kiedy zapominamy się śmiać i jak to naprawić. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 29.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 dni temu
18 – Zjeść ciastko, oddać ciastko i mieć talerzyk ciasteczek. Gallup i kalendarze czyli jak żyć.
Spoiler alert! Na pytanie „Jak żyć?” odpowiadam „Nie mam pojęcia”, opowiadam jedynie jak ja się organizuję, dlaczego pracuję sześć godzin dziennie i raczej nie wychodzę z domu. Pierwszy solowy odcinek w którym opowiadam o pracy w domu możecie odszukać tu : „Kain zabił Abla, Brustus zabił przyjaciela –  kto zabije Twój home office”  Tym razem … 18 – Zjeść ciastko, oddać ciastko i mieć talerzyk ciasteczek. Gallup i kalendarze czyli jak żyć. Artykuł 18 – Zjeść ciastko, oddać ciastko i mieć talerzyk ciasteczek. Gallup i kalendarze czyli jak żyć. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 45.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 13 dni temu
17 – Marek Lachowicz czyli dlaczego autorzy komiksów zostają księgowymi i o tym jak się robi animacje, rysuje komiksy i pisze scenariusze.
Już dziś możecie posłuchać rozowy z Markiem Lachowiczem. 00:10 Kim jest Marek Lachowicz twórca komiksów oraz filmów animowanych. 0:40 “Człowiek Paroovka”, “Grand Banda”, “Gang Wąsaczy” – komiksy Marka. 01:07 Czasy szkoły podstawowej. 01:56 Co czytał Marek i dlaczego tak trudno było kupić komiksy. 03:01  Komiksy z magazynu Relax 03:15 Komiksy w latach osiemdziesiątych- Szarlota Pawel … 17 – Marek Lachowicz czyli dlaczego autorzy komiksów zostają księgowymi i o tym jak się robi animacje, rysuje komiksy i pisze scenariusze. Artykuł 17 – Marek Lachowicz czyli dlaczego autorzy komiksów zostają księgowymi i o tym jak się robi animacje, rysuje komiksy i pisze scenariusze. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 27.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 21 dni temu
16 – o tym, że Stalin nie żyje, Wes Anderson psychopatycznie morduje psy, Brzeziński rano występuje w telewizji a wieczorami leży na rampie. Jest też Masłowska, logowanie na facebooka z Chin i kilka innych.
Dziś klasycznie opowiadamy o filmach oraz książkach. Łukasz wywalczył też swój własny kącik o roboczej nazwie “o programowaniu dla nie programistów.” Pierwszym filmem o którym mówimy jest “Wyspa psów” Wesa Andersona. Jest to drugi w karierze tego reżysera film animowany. W odcinku „Bluszczary, metoda Miczurina i Trump”  zachwycaliśmy sie jego poprzednim filmem „Grand Budapest Hotel”, … 16 – o tym, że Stalin nie żyje, Wes Anderson psychopatycznie morduje psy, Brzeziński rano występuje w telewizji a wieczorami leży na rampie. Jest też Masłowska, logowanie na facebooka z Chin i kilka innych. Artykuł 16 – o tym, że Stalin nie żyje, Wes Anderson psychopatycznie morduje psy, Brzeziński rano występuje w telewizji a wieczorami leży na rampie. Jest też Masłowska, logowanie na facebooka z Chin i kilka innych. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 18.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 28 dni temu
15 – Czy praca reżyseria światła pozwala zrozumieć piękno architektury, praca z gromadą zuchową opanować afrykańskich budowlańców a podrywanie dziewczyn nauczyć się rosyjskiego – czyli jak zostać szwedzkim architektem opowiada Grzegorz Ruta
Poznajcie Grzegorza, młodego, zdolnego, szwedzkiego Architekta polskiego pochodzenia. Zanim jednak zaprojektował pierwszy szwedzki budynek przeszedł długą drogę prowadzącą przez wiele kontynentów ( wiele = dwa
pobierz 26.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
14 – Jak nagrywać podcast czyli garść przemyśleń po roku od nagrania pierwszego odcinka.
Zapraszam do przesłuchania kolejnego odcinka z serii #przecinekprzerywnik Jako podcastowa seniorka z dorobkiem 17 nagranych i trzynastu opublikowanych odcinków, poczułam się wystarczająco kompetentna by nauczać jak tworzyć podcast
pobierz 19.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
13 – Elka Korektelka czyli kim jest korektor, redaktor, wydawca.
Gościem dzisiejszego odcinka jest Elka Korektelka. Nie słuchałam jeszcze podcastu, w którym byłoby tak wiele śmiechu. Z Elą Sokołowską znam się od kilku lat, jednak dopiero teraz spotkałyśmy się, aby porozmawiać o tym, czym jest korekta, redakcja, a czym skład książki. Niesamowita ilość wiedzy, pozytywnej energii oraz radości zamknięta w ponadgodzinnym formacie. W tym odcinku … 13 – Elka Korektelka czyli kim jest korektor, redaktor, wydawca. Artykuł 13 – Elka Korektelka czyli kim jest korektor, redaktor, wydawca. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 32.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
12 – Domki w Słupsku, Doki Doki, trauma na tropie szczęścia oraz o tym, że planujemy ucieczkę z więzienia, czyli kolejny #przecinekprzerywnik.
Kolejny odcinek z serii #przecinekprzerywnik Opowiadamy o spontanicznej wycieczce do Słupska, podczas której jedliśmy w najstarszej pizzerii w Polsce. Pizzeria znajduje się przy ulicy Wojska Polskiego 46–47 i wchodzi się do niej przez bar mleczny „Poranek”. To interesujące miejsce nie ma nic wspólnego z modnymi teraz hipsterskimi knajpami serwującymi klasyczne włoskie placki. W barze zjemy grubą … 12 – Domki w Słupsku, Doki Doki, trauma na tropie szczęścia oraz o tym, że planujemy ucieczkę z więzienia, czyli kolejny #przecinekprzerywnik. Artykuł 12 – Domki w Słupsku, Doki Doki, trauma na tropie szczęścia oraz o tym, że planujemy ucieczkę z więzienia, czyli kolejny #przecinekprzerywnik. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 19.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
11 – Czego nauczysz się na ASP? Czy artyści są skazani na bezrobocie – odcinek z serii #kimzostanęjakdorosnę
Dziś spotykamy się z Dominiką Suprun-Lachowicz , absolwentką ASP. Przeprowadzi nas przez kolejne etapy swojej edukacji, opowie o tym jakie szkoły skończyła i czy taką ścieżkę kariery poleca. Dowiemy się jak wyglądają kulisy jej pracy, ile jest w niej kreatywności a ile systematycznej pracy.  Zapytam czy warto zostać grafikiem i ilustratorem. Na początku odcinka mówię, … 11 – Czego nauczysz się na ASP? Czy artyści są skazani na bezrobocie – odcinek z serii #kimzostanęjakdorosnę Artykuł 11 – Czego nauczysz się na ASP? Czy artyści są skazani na bezrobocie – odcinek z serii #kimzostanęjakdorosnę pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 28.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
10 – Bluszczary, metoda Miczurina i Trump. Trochę o hackerspace czyli kolejny #przecinekprzerywnik
Spotykamy się po raz dziesiąty, w luźnej rozmowie z Łukaszem opowiadamy o tym co nas spotkało w ostatnim czasie.  Między innymi wspominam o tym, że z komentarzy pod tym memem: dowiedziałam się o filmie „Disco polo” którym jesteśmy zachwyceni. Ja zachwycam się Dawidem Ogrodnikiem,  możecie sobie na niego popatrzeć tu: OMG jaki on jest cudowny! … 10 – Bluszczary, metoda Miczurina i Trump. Trochę o hackerspace czyli kolejny #przecinekprzerywnik Artykuł 10 – Bluszczary, metoda Miczurina i Trump. Trochę o hackerspace czyli kolejny #przecinekprzerywnik pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 19.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
09 – Kain zabił brata, Brutus zabił przyjaciela- kto zabije Twój #homeoffice.
Stukasz w klawiaturę, pociągając nosem. Zastanawiasz się, dlaczego jeździsz do biura, marznąc w tramwajach, chociaż tę samą pracę możesz wykonywać z domu. Może marzysz o bezstresowym podejmowaniu decyzji w otoczeniu ulubionych roślin i kota, a na dźwięk wyrażenia „open space” dostajesz gorączki? Dzielę się moimi przemyśleniami po czterech latach spędzonych na kanapie. Zadaję sobie pytania: … 09 – Kain zabił brata, Brutus zabił przyjaciela- kto zabije Twój #homeoffice. Artykuł 09 – Kain zabił brata, Brutus zabił przyjaciela- kto zabije Twój #homeoffice. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 16.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
08 – Kaszotto, kurczak w diecie wegańskiej i inne porażki – rozmowa z Piotrem
Dziś lifestylowo, rozmawiamy o tym jakie mamy przyzwyczajenia żywieniowe i jakie mieliśmy przygody z dietetykami. Piotr kocha jedzenie i o jedzeniu może mówić godzinami. Był restauratorem, często gości przyjaciół i znajomych serwując dania wykwintne jak i zupełnie zwyczajne. Ja o jedzeniu wiem tyle, że jest niezbędne do przeżycia dlatego staram się o nim pamiętać
pobierz 20.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
07 – Śmierć Facebooka, odchudzanie z jabłkiem oraz garść aplikacji.
Ten tydzień to garść informacji na temat aplikacji Vero. Artykuł o którym nie chciałam opowiadać w odcinku znajdziecie tutaj. Możecie mnie śmiało obserwować wyszukując konto Joanna Golanski
pobierz 24.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
06 – Sprzedawca, domokrążca, akwizytor – wraz z Piotrem staramy się odczarować zawód handlowca.
To już trzecie spotkanie z Piotrem. W pierwszym odcinku szukaliśmy odpowiedzi na pytanie „Czy jesteś już za stary na zmianę pracy?”. Tym razem, pytamy na czym polega bycie handlowcem i czy jest to aż tak straszne. Jakie predyspozycje trzeba mieć by praca specjalisty ds. sprzedaży nie była dla nas koszmarem. Czy może stać się przygodą … 06 – Sprzedawca, domokrążca, akwizytor – wraz z Piotrem staramy się odczarować zawód handlowca. Artykuł 06 – Sprzedawca, domokrążca, akwizytor – wraz z Piotrem staramy się odczarować zawód handlowca. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 15.0 MB odcinki RSS iTunes www
miodek