Pogaducha

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Nagrywam podcast, aby dzielić się ze światem tym, co mnie aktualnie interesuje. A to często się zmienia, więc podcast jest nieprzewidywalny.
Data dodania: 2018-04-30 21:43:39
Data aktualizacji: 2019-01-21 14:25:03
Audycji w katalogu: 52
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 7 godz. temu
51 – Home office vs Office office czyli o toksycznej relacji.
No to startujemy. Na pierwszy ogień w roku 2019 idzie #pogaduchaextra, czyli jeden z tych odcinków, które tu pasują jak kwiatek do kożucha. Czyli, że całkiem nieźle jednak nie są standardem. Dzisiaj wracamy do tematu pracy z domu. Po kilku latach pracy z domu spakowałam swoje graty i przeniosłam się do biura. W ten sposób … 51 – Home office vs Office office czyli o toksycznej relacji. Artykuł 51 – Home office vs Office office czyli o toksycznej relacji. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 29.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 21 dni temu
50 – to już jest koniec
Czas podziękować za wspólnie spędzony czas i podsumować to co udało się w tym roku osiągnąć. Artykuł 50 – to już jest koniec pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 15.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 28 dni temu
49 – Odcinek rodzinny o bad tripach i serialach. Ani słowa o książkach.
Nepotyzm występował w moim podkaście wielokrotnie. Tym razem w roli eksperta od musicali występuje moja córka. W tym świątecznym odcinku opowiadamy o serialach oraz filmach. Zapominamy na chwilę o istnieniu literatury. Będziemy więc w Berlinie, udamy się do świata westernów. Pomęczymy się z polskim filmem i zagranicznym arcydziełem. Ustalimy ile kobiet może być szefem MSW. … 49 – Odcinek rodzinny o bad tripach i serialach. Ani słowa o książkach. Artykuł 49 – Odcinek rodzinny o bad tripach i serialach. Ani słowa o książkach. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 19.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
48 – Tadeusz Aziewicz, czyli poseł na sejm RP.
To już 48. odcinek podcastu „Pogaducha”. Jesteśmy w formacie „Kim zostanę jak dorosnę”, więc będzie gość. Do tej pory spotykałam się z grafikami, programistami, ilustratorami, czy architektami, a tym razem zaprosiłam polityka. Chciałam się dowiedzieć więcej na temat tego w jaki sposób polityk pracuje. Jak bardzo jest to zawód absorbujący? Jakie są szczeble rozwoju kariery … 48 – Tadeusz Aziewicz, czyli poseł na sejm RP. Artykuł 48 – Tadeusz Aziewicz, czyli poseł na sejm RP. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 24.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
47 – Kapuściński w animacji, problem, gry i kilka smutnych książek.
Dzisiaj trochę smutnych książek, kilka gier i animacja. Historia o popcornie gratis. Książka – „Żeby umarło przede mną” Jacek Hołub   Książkę w wersji papierowej można kupić tutaj  <link> Książka – „21 lekcji na XXI wiek”  Yuval Noah Harari od 12:30 Audiobook dostępny jest w Audioteka.pl o tu <link> Książkę w wersji papierowej można kupić … 47 – Kapuściński w animacji, problem, gry i kilka smutnych książek. Artykuł 47 – Kapuściński w animacji, problem, gry i kilka smutnych książek. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 23.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
46 – Emilia Smentek, czyli pójdź ze mną do świata ambitnej literatury i filozofii, napijemy się gorącej czekolady.
„Nam nie trzeba literować nazwisk autorów” tłumaczy Emilia pytana o różnice między prowadzoną przez nią księgarnią a sieciówkami, a potem rozmawiamy o zaangażowaniu w kształtowanie gustów czytelniczych. Współtworzeniu Nagrody Literackiej Gdynia. Organizacji spotkań z autorami i inicjatyw filozoficznych. Wszystkim co jest związane z kawiarnio- księgarnią Vademecum. Spotkania organizowane przez fundacje Vademecum znajdziecie tu: spotkania   Można również … 46 – Emilia Smentek, czyli pójdź ze mną do świata ambitnej literatury i filozofii, napijemy się gorącej czekolady. Artykuł 46 – Emilia Smentek, czyli pójdź ze mną do świata ambitnej literatury i filozofii, napijemy się gorącej czekolady. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 19.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
45 – O wielkanocnych jajkach, samochodach i ciała różnych stronach.
Na czas zbliżającej się zimy wracamy do ShowMax i testujemy Rojst. Oglądamy serialne dla dzieci i wskakujemy do świata Harrego Pottera.  Rozmawiamy też jej ciele i innych stronach by zagrać w grę w której można wszystko. Serial:  Rojst Książka: Jej ciało i inne strony: Audiobook znajduje się tu: link  Książka: Nikt nie idzie   Audiobook … 45 – O wielkanocnych jajkach, samochodach i ciała różnych stronach. Artykuł 45 – O wielkanocnych jajkach, samochodach i ciała różnych stronach. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 14.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
44 – połączmy nasze moce czyli mastermind w praktyce. Odcinek z gościnnym udziałem słuchaczy i podcasterów.
To jest odcinek nietypowy. Chciałam zrobić coś nieco innego niż o tej pory. Przygotowując odcinek o grupach mastermind poprosiłam o wsparcie słuchaczy, którzy zadali pytania, na które chcieliby znać odpowiedz. Stali się w ten sposób współtwórcami. Chcąc, aby odpowiedzi były pełne, a nie zawierały jedynie wycinka informacji a pokazywały różny punkt widzenia. Dlatego zaprosiłam innych … 44 – połączmy nasze moce czyli mastermind w praktyce. Odcinek z gościnnym udziałem słuchaczy i podcasterów. Artykuł 44 – połączmy nasze moce czyli mastermind w praktyce. Odcinek z gościnnym udziałem słuchaczy i podcasterów. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 26.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
43 – Kinga Kuczyńska: Rozświetlając noc na bazie filologii i teatrologii czyli o komiksie kobiecym 
  To nie jest historia a kilka opowieści. Zaczniemy od miłości do teatru muzycznego i niechęci do spędzenia życia na ciemnej widowni. Pójdziemy w stronę świateł pochodni. Rozświetlimy noc, by udać się w inną stronę lub powrócić do pierwotnej fascynacji literaturą. Będzie i złamane serca, bo literatura okazuje się być  pisana przez mężczyzn o mężczyznach … 43 – Kinga Kuczyńska: Rozświetlając noc na bazie filologii i teatrologii czyli o komiksie kobiecym  Artykuł 43 – Kinga Kuczyńska: Rozświetlając noc na bazie filologii i teatrologii czyli o komiksie kobiecym  pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 24.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
42 – Ślepnąc od 7 uczuć i pierwszy człowiek w Red Dead Redemption czyli Sabrina i Supermenki.
Tym razem zaczynamy od świeżego serialu od HBO, trzy razy wybieramy się do kina i polecamy dwie książki. Bierzemy się też za Sabrinę od Netflixa. Ślepnąc od świateł Serial: Audiobook: Audiobooka znajdziecie o tu <link> Pierwszy człowiek Urobieni Książkę można kupić tu <link>  Red Dead Redemption 2 7 uczuć Supermenki. O seksie, władzy i pogoni … 42 – Ślepnąc od 7 uczuć i pierwszy człowiek w Red Dead Redemption czyli Sabrina i Supermenki. Artykuł 42 – Ślepnąc od 7 uczuć i pierwszy człowiek w Red Dead Redemption czyli Sabrina i Supermenki. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 35.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
41 – Michał Jaskólski czyli o aniołach, małych firmach, dużych firmach i muzyce.
W liceum odkrył internet i już w nim został. Budował pierwsze strony z ciekawości i miłości do muzyki. Tak stworzył stronę „Kultu” ale na tym się nie skończyło. Szybko założył pierwszą firmę, która zadebiutowała na giełdzie. Bazuje na technologii, ceni UX design. Nie stroni od marketingu, jest znużony w biznesie. Obserwuje świat start-upów i ciągle … 41 – Michał Jaskólski czyli o aniołach, małych firmach, dużych firmach i muzyce. Artykuł 41 – Michał Jaskólski czyli o aniołach, małych firmach, dużych firmach i muzyce. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 17.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
40 – W morzu po kolana kierujemy kartelem czyli od amerykańskiego wandala do początku.
Ten odcinek skłania mnie do refleksji nad zmianą kategorii w której umieszczam mój podkast. Nauczymy się dzisiaj jak kierować kartelem narkotykowym, nie mieszać używek oraz organizować konferencje. Serial: „Patrick Melrose” Książka: „Narconomics: How to Run a Drug cartel” W języku angielskim jest na amazonie lub w formie audiobooka na audible. Dostępna jest również po polsku … 40 – W morzu po kolana kierujemy kartelem czyli od amerykańskiego wandala do początku. Artykuł 40 – W morzu po kolana kierujemy kartelem czyli od amerykańskiego wandala do początku. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 52.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
39 – pan Kapitan statku czyli o zmianach i systematycznej pracy.
Andrzej jest kapitanem. Pływa po morzach i oceanach. Spotyka na swojej drodze piratów, pokonuje sztormy. Wszytko, dlatego że pewnego dnia przeczytał książkę, której autor kazał mu się zastanowić czy jeśli jego życie będzie wyglądało tak jak wygląda teraz za kolejne dziesięć lat, on będzie z tego życia zadowolony. Pomyślał, że nie….a potem zaczął działać.   … 39 – pan Kapitan statku czyli o zmianach i systematycznej pracy. Artykuł 39 – pan Kapitan statku czyli o zmianach i systematycznej pracy. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 14.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
38 – GaryVee w mieście kamieni czyli jemy czyste mięso na targowisku próżności. Gościnnie Karol Stryja
Karol Stryja prowadzi podkast „Zawodowcy” ale zazwyczaj nie mówi zbyt wiele, woli pytać i słuchać odpowiedzi. Dziś sam trochę opowiada.  Karol bardziej niż książki i filmy ceni ludzi więc ten odcinek jest  o ludziach. Część z nich  tworzy kanały na youtube, nagrywa wywiady, inspiruje.  W odcinku jestem też ja więc nie zabraknie komiksów, seriali i … 38 – GaryVee w mieście kamieni czyli jemy czyste mięso na targowisku próżności. Gościnnie Karol Stryja Artykuł 38 – GaryVee w mieście kamieni czyli jemy czyste mięso na targowisku próżności. Gościnnie Karol Stryja pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 17.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
37 – Aby prowadzić własną restaurację trzeba kochać biznes czy jedzenie? Czyli o blaskach i cieniach gastronomii.
Anna Dowgiałło- Sługocka prowadzi dwie Gdyńskie restauracje. W pierwszej kolejności otworzyła Przystanek Orłowo, by już po niedługim czasie zapraszać do restauracji Punkt Gdynia. W rozmowie opowiada o trudnościach, jakie ją spotkały, niespodziewanych sytuacjach i o tym, co dla niej w tym biznesie jest istotne. Porusza temat Magdy Gessler i sposobu przedstawiania gastronomii w mediach. Mówi … 37 – Aby prowadzić własną restaurację trzeba kochać biznes czy jedzenie? Czyli o blaskach i cieniach gastronomii. Artykuł 37 – Aby prowadzić własną restaurację trzeba kochać biznes czy jedzenie? Czyli o blaskach i cieniach gastronomii. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 20.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
36 – To nie jest kraj dla robotów, tragikomiksy depresyjne. Koń w rozpaczy i uczenie maszynowe.
To jest #przecinekprzerywnik więc już wiecie co się będzie działo. Jest jesień więc ładujemy się w tematy opresyjno- depresyjno tragikomiczne. Zastanawiamy się czy dobrze jest czasem kogoś zabić aby oczyścić atmosferę i o co chodzi z tymi robotami. Jest też trochę o prawach pracowników typu człowiek i pracowników typu inteligentna maszyna. Książki audiobooki „Modyfikowany węgiel” … 36 – To nie jest kraj dla robotów, tragikomiksy depresyjne. Koń w rozpaczy i uczenie maszynowe. Artykuł 36 – To nie jest kraj dla robotów, tragikomiksy depresyjne. Koń w rozpaczy i uczenie maszynowe. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 19.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
35- Marzena i Maurycy Śmierzchalscy czyli o sztuce wyboru, kadrach i emocjach w fotografii.
Moi goście mają wspólną pracę i pasję. Prowadzą studium fotografii, fotografują, organizują wycieczki fotograficzne. Ich dom to miejsce pracy, miejsce pracy jest domem. Praca jest życiem a życie pracą. W ten sposób spędzili ponad dwadzieścia lat. Jak im się to udaje? Co w fotografii jest najważniejsze a co mało istotne? Kiedy człowiek jest rzemieślnikiem a … 35- Marzena i Maurycy Śmierzchalscy czyli o sztuce wyboru, kadrach i emocjach w fotografii. Artykuł 35- Marzena i Maurycy Śmierzchalscy czyli o sztuce wyboru, kadrach i emocjach w fotografii. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 17.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
34 – o braku stacji dokującej, wizycie kosmitów i wiedźmach które pozwalają się mniej bać. Gościnnie: Paweł Badura.
Czas na kolejny #przecinekprzerywnik tym razem z gościnnym udziałem Pawła Badury z podcastu Kreatywne Zagłębie.  Rozmawiamy więc o grach a także o  kosmosie, morderczyniach, kosmitach, wiedźmach i ostrych przedmiotach. Nie zabrakło też poleceń podcastów.  W tym odcinku rozmawiamy o: Książce: „Jeszcze krótsza historia czasu”  Stephena Hawkinga. Jest to pozycja opowiadająca  o tym co się dzieje we … 34 – o braku stacji dokującej, wizycie kosmitów i wiedźmach które pozwalają się mniej bać. Gościnnie: Paweł Badura. Artykuł 34 – o braku stacji dokującej, wizycie kosmitów i wiedźmach które pozwalają się mniej bać. Gościnnie: Paweł Badura. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 21.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
33 – Jakub Kocikowski czyli człowiek który chciałby się czymś podzielić.
Mówią, że miłość jest jedyną rzeczą która się mnoży kiedy się ją dzieli. Jeśli jednak moglibyśmy mnożyć pieniądze dzieląc się rzeczami? Lub mnożyć oszczędności dzieląc się ze sobą rzeczami innych?  Dzielenie się ze sobą moją czekoladą dyskretnie wyciąganą z szafki, praktykował mój kilkuletni brat. Jakub Kocikowski przeniósł ten koncept poziom wyżej. Wraz z grupą znajomych … 33 – Jakub Kocikowski czyli człowiek który chciałby się czymś podzielić. Artykuł 33 – Jakub Kocikowski czyli człowiek który chciałby się czymś podzielić. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 22.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
32 – czyli o Krakowie, Pradze, Budapeszcie i mieście którego nazwy nie umiem zapamiętać.
Pokonaliśmy niedźwiedzie. Wygraliśmy z nimi w chowanego w Rumuńskich lasach. Wracamy więc w chwale i sławie by opowiedzieć o naszych niesamowitych przygodach. Jedliśmy humus, jechaliśmy uberem, zwiedzaliśmy zamek! Czyli być może przesadziłam nazywając nasze przygody niesamowitymi. Może były to zwyczajne wakacje o których chcieliśmy opowiedzieć. Rzeczy o których mówiliśmy: Co i gdzie jeść w Krakowie: … 32 – czyli o Krakowie, Pradze, Budapeszcie i mieście którego nazwy nie umiem zapamiętać. Artykuł 32 – czyli o Krakowie, Pradze, Budapeszcie i mieście którego nazwy nie umiem zapamiętać. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 21.5 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek