Pogaducha

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Nagrywam podcast, aby dzielić się ze światem tym, co mnie aktualnie interesuje. A to często się zmienia, więc podcast jest nieprzewidywalny.
Data dodania: 2018-04-30 21:43:39
Data aktualizacji: 2018-07-18 12:15:05
Audycji w katalogu: 27
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 2 dni temu
26 – nie Anna i nie Andzia, pies z rożna i gdzie się podziali tamci Czesi?
Po przerwie wraca Łukasz. Dziś książki, jeden film, jeden serial i jeden podcast. Film o którym opowiadamy to High- Rise: Książki ” Projekt Prawda” w wersji audio czytanej przez autora: tutaj tutaj:  wspominam o książce: Gottland Homo deus. Krotka historia jutra.  Sapiens. Od zwierząt do Bogów.  Omawiany serial: Podcast do którego dzisiaj odsyłam to „Słucham … 26 – nie Anna i nie Andzia, pies z rożna i gdzie się podziali tamci Czesi? Artykuł 26 – nie Anna i nie Andzia, pies z rożna i gdzie się podziali tamci Czesi? pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 12.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 dni temu
25 – Daniel Aduszkiewicz wysokofunkcjonujący filozof czyli w końcu dowiemy się czegoś o start-upach.
Daniela możecie zobaczyć tu: rozmawiamy między innymi na tamat tego pana: Firma której częścią jest mój gość to: [link] pozdrawiam, Asia Artykuł 25 – Daniel Aduszkiewicz wysokofunkcjonujący filozof czyli w końcu dowiemy się czegoś o start-upach. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 27.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 dni temu
25 – Daniel Aduszkiewicz, wysokofunkcjonujący filozof czyli w końcu dowiemy się czegoś o międzynarodowych start-upach.
Daniel Aduszkiewicz lubi czytać i jeździć na rowerze. Pracuje w między narodowym start-upie bo lubi rozwiązywać problemy. Czy nauczył się tego podczas studiów ? Podczas nagrania Daniel wspomina o tym panu: Daniela możecie zobaczyć tu: i na instagramie: Do usłyszenia w przyszłym tygodniu! Asia   Artykuł 25 – Daniel Aduszkiewicz, wysokofunkcjonujący filozof czyli w końcu dowiemy się czegoś o międzynarodowych start-upach. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 27.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 16 dni temu
24 – Dobry i zły policjant, popularnonaukowe sprawy i co słychać w rynsztoku czyli #przecinekprzerywnik
  Tym razem w #przecinkuprzerywniku gość specjalny czyli Gosia Zmaczyńska z podcastu RADIOaktywnego. Wspólnie, zgodnie z tradycją i scenariuszem tego formatu rozmawiamy o książkach, serialach oraz podcastach. Tym razem dodajemy też nowy element czyli zeznajemy co oglądamy na youtube. W pierwszej części wspominamy o Lectonie czyli aplikacji do słuchania polskich podcastów oraz podkaście „Radio Książki” … 24 – Dobry i zły policjant, popularnonaukowe sprawy i co słychać w rynsztoku czyli #przecinekprzerywnik Artykuł 24 – Dobry i zły policjant, popularnonaukowe sprawy i co słychać w rynsztoku czyli #przecinekprzerywnik pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 32.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 23 dni temu
23 – Kamil Kozieł czyli od miłości do luksusowych samochodów do teorii czerech warstw prezentacji
  Od kilku lat przemierza Polskę głosząc dobrą nowinę. Przeanalizował setki godzin nagrań, rozłożył na czynniki pierwsze najlepsze światowe wystąpienia i opracował strukturę czterech warstw prezentacji. Uczy jak mówić by przekazać to co najważniejsze. Jak zaintrygować słuchacza i sprawić aby przekaz był nie tylko jasny ale i interesujący. Wygrywał największe konferencje a dziś w godzinnej … 23 – Kamil Kozieł czyli od miłości do luksusowych samochodów do teorii czerech warstw prezentacji Artykuł 23 – Kamil Kozieł czyli od miłości do luksusowych samochodów do teorii czerech warstw prezentacji pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 28.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
22 – 1200 dni Couchsurfingu i inne osobliwości.
W tym #przecinkuprzerywniku gościem jest Jacek znany już z rozmowy o „Warsztatach Śmiechu” . Spotkaliśmy się by porozmawiać o couchsurfingu. Ta popularna i ekonomiczna forma podróżowania ma wielu fanów. Krążą też na jej temat różne mity. Jaka ich część jest prawdą? 00:00 Wprowadzenie 01:00 Kim jest Jacek 01:23 Obgadujemy Grzegorza z odcinka #15 02:29 Losowanie … 22 – 1200 dni Couchsurfingu i inne osobliwości. Artykuł 22 – 1200 dni Couchsurfingu i inne osobliwości. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 22.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
21 -Janina Bąk (Janina Daily) czyli od resocjalizacji przez Szkocję i bloga do kariery w marketingu.
Dała się poznać poprzez lekkie piórko i poczucie humoru. Tłumy wyznawców zjednoczyły się na jej fanpagu by wspólnie stworzyć najmilsze miejsce internetu.  Zarzuciła przynętę z dobrych żartów, usłała nasze ścieżki puchowymi fokami i bezą z posypką by na końcu zdjąć maskę i ukazać swe prawdziwe oblicze, oblicze psychofanki badań statystycznych. Zdobywczyni głównej nagrody na tegorocznej … 21 -Janina Bąk (Janina Daily) czyli od resocjalizacji przez Szkocję i bloga do kariery w marketingu. Artykuł 21 -Janina Bąk (Janina Daily) czyli od resocjalizacji przez Szkocję i bloga do kariery w marketingu. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 24.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
20 – Co słychać w Chinach, po co jechać na targi książki i garść poleceń
#przecinekprzerywnik Artykuł 20 – Co słychać w Chinach, po co jechać na targi książki i garść poleceń pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 22.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
19 – Jacek Golański: kiedy zapominamy się śmiać i jak to naprawić.
Jacek Golański prowadzi warsztaty śmiechu. Artykuł 19 – Jacek Golański: kiedy zapominamy się śmiać i jak to naprawić. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 29.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
18 – Zjeść ciastko, oddać ciastko i mieć talerzyk ciasteczek. Gallup i kalendarze czyli jak żyć.
Spoiler alert! Na pytanie „Jak żyć?” odpowiadam „Nie mam pojęcia”, opowiadam jedynie jak ja się organizuję, dlaczego pracuję sześć godzin dziennie i raczej nie wychodzę z domu. Pierwszy solowy odcinek w którym opowiadam o pracy w domu możecie odszukać tu : „Kain zabił Abla, Brustus zabił przyjaciela –  kto zabije Twój home office”  Tym razem … 18 – Zjeść ciastko, oddać ciastko i mieć talerzyk ciasteczek. Gallup i kalendarze czyli jak żyć. Artykuł 18 – Zjeść ciastko, oddać ciastko i mieć talerzyk ciasteczek. Gallup i kalendarze czyli jak żyć. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 45.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
17 – Marek Lachowicz czyli dlaczego autorzy komiksów zostają księgowymi i o tym jak się robi animacje, rysuje komiksy i pisze scenariusze.
Już dziś możecie posłuchać rozowy z Markiem Lachowiczem. 00:10 Kim jest Marek Lachowicz twórca komiksów oraz filmów animowanych. 0:40 “Człowiek Paroovka”, “Grand Banda”, “Gang Wąsaczy” – komiksy Marka. 01:07 Czasy szkoły podstawowej. 01:56 Co czytał Marek i dlaczego tak trudno było kupić komiksy. 03:01  Komiksy z magazynu Relax 03:15 Komiksy w latach osiemdziesiątych- Szarlota Pawel … 17 – Marek Lachowicz czyli dlaczego autorzy komiksów zostają księgowymi i o tym jak się robi animacje, rysuje komiksy i pisze scenariusze. Artykuł 17 – Marek Lachowicz czyli dlaczego autorzy komiksów zostają księgowymi i o tym jak się robi animacje, rysuje komiksy i pisze scenariusze. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 27.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
16 – o tym, że Stalin nie żyje, Wes Anderson psychopatycznie morduje psy, Brzeziński rano występuje w telewizji a wieczorami leży na rampie. Jest też Masłowska, logowanie na facebooka z Chin i kilka innych.
Dziś klasycznie opowiadamy o filmach oraz książkach. Łukasz wywalczył też swój własny kącik o roboczej nazwie “o programowaniu dla nie programistów.” Pierwszym filmem o którym mówimy jest “Wyspa psów” Wesa Andersona. Jest to drugi w karierze tego reżysera film animowany. W odcinku „Bluszczary, metoda Miczurina i Trump”  zachwycaliśmy sie jego poprzednim filmem „Grand Budapest Hotel”, … 16 – o tym, że Stalin nie żyje, Wes Anderson psychopatycznie morduje psy, Brzeziński rano występuje w telewizji a wieczorami leży na rampie. Jest też Masłowska, logowanie na facebooka z Chin i kilka innych. Artykuł 16 – o tym, że Stalin nie żyje, Wes Anderson psychopatycznie morduje psy, Brzeziński rano występuje w telewizji a wieczorami leży na rampie. Jest też Masłowska, logowanie na facebooka z Chin i kilka innych. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 18.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
15 – Czy praca reżyseria światła pozwala zrozumieć piękno architektury, praca z gromadą zuchową opanować afrykańskich budowlańców a podrywanie dziewczyn nauczyć się rosyjskiego – czyli jak zostać szwedzkim architektem opowiada Grzegorz Ruta
Poznajcie Grzegorza, młodego, zdolnego, szwedzkiego Architekta polskiego pochodzenia. Zanim jednak zaprojektował pierwszy szwedzki budynek przeszedł długą drogę prowadzącą przez wiele kontynentów ( wiele = dwa
pobierz 26.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
14 – Jak nagrywać podcast czyli garść przemyśleń po roku od nagrania pierwszego odcinka.
Zapraszam do przesłuchania kolejnego odcinka z serii #przecinekprzerywnik Jako podcastowa seniorka z dorobkiem 17 nagranych i trzynastu opublikowanych odcinków, poczułam się wystarczająco kompetentna by nauczać jak tworzyć podcast
pobierz 19.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
13 – Elka Korektelka czyli kim jest korektor, redaktor, wydawca.
Gościem dzisiejszego odcinka jest Elka Korektelka. Nie słuchałam jeszcze podcastu, w którym byłoby tak wiele śmiechu. Z Elą Sokołowską znam się od kilku lat, jednak dopiero teraz spotkałyśmy się, aby porozmawiać o tym, czym jest korekta, redakcja, a czym skład książki. Niesamowita ilość wiedzy, pozytywnej energii oraz radości zamknięta w ponadgodzinnym formacie. W tym odcinku … 13 – Elka Korektelka czyli kim jest korektor, redaktor, wydawca. Artykuł 13 – Elka Korektelka czyli kim jest korektor, redaktor, wydawca. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 32.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
12 – Domki w Słupsku, Doki Doki, trauma na tropie szczęścia oraz o tym, że planujemy ucieczkę z więzienia, czyli kolejny #przecinekprzerywnik.
Kolejny odcinek z serii #przecinekprzerywnik Opowiadamy o spontanicznej wycieczce do Słupska, podczas której jedliśmy w najstarszej pizzerii w Polsce. Pizzeria znajduje się przy ulicy Wojska Polskiego 46–47 i wchodzi się do niej przez bar mleczny „Poranek”. To interesujące miejsce nie ma nic wspólnego z modnymi teraz hipsterskimi knajpami serwującymi klasyczne włoskie placki. W barze zjemy grubą … 12 – Domki w Słupsku, Doki Doki, trauma na tropie szczęścia oraz o tym, że planujemy ucieczkę z więzienia, czyli kolejny #przecinekprzerywnik. Artykuł 12 – Domki w Słupsku, Doki Doki, trauma na tropie szczęścia oraz o tym, że planujemy ucieczkę z więzienia, czyli kolejny #przecinekprzerywnik. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 19.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
11 – Czego nauczysz się na ASP? Czy artyści są skazani na bezrobocie – odcinek z serii #kimzostanęjakdorosnę
Dziś spotykamy się z Dominiką Suprun-Lachowicz , absolwentką ASP. Przeprowadzi nas przez kolejne etapy swojej edukacji, opowie o tym jakie szkoły skończyła i czy taką ścieżkę kariery poleca. Dowiemy się jak wyglądają kulisy jej pracy, ile jest w niej kreatywności a ile systematycznej pracy.  Zapytam czy warto zostać grafikiem i ilustratorem. Na początku odcinka mówię, … 11 – Czego nauczysz się na ASP? Czy artyści są skazani na bezrobocie – odcinek z serii #kimzostanęjakdorosnę Artykuł 11 – Czego nauczysz się na ASP? Czy artyści są skazani na bezrobocie – odcinek z serii #kimzostanęjakdorosnę pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 28.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
10 – Bluszczary, metoda Miczurina i Trump. Trochę o hackerspace czyli kolejny #przecinekprzerywnik
Spotykamy się po raz dziesiąty, w luźnej rozmowie z Łukaszem opowiadamy o tym co nas spotkało w ostatnim czasie.  Między innymi wspominam o tym, że z komentarzy pod tym memem: dowiedziałam się o filmie „Disco polo” którym jesteśmy zachwyceni. Ja zachwycam się Dawidem Ogrodnikiem,  możecie sobie na niego popatrzeć tu: OMG jaki on jest cudowny! … 10 – Bluszczary, metoda Miczurina i Trump. Trochę o hackerspace czyli kolejny #przecinekprzerywnik Artykuł 10 – Bluszczary, metoda Miczurina i Trump. Trochę o hackerspace czyli kolejny #przecinekprzerywnik pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 19.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
09 – Kain zabił brata, Brutus zabił przyjaciela- kto zabije Twój #homeoffice.
Stukasz w klawiaturę, pociągając nosem. Zastanawiasz się, dlaczego jeździsz do biura, marznąc w tramwajach, chociaż tę samą pracę możesz wykonywać z domu. Może marzysz o bezstresowym podejmowaniu decyzji w otoczeniu ulubionych roślin i kota, a na dźwięk wyrażenia „open space” dostajesz gorączki? Dzielę się moimi przemyśleniami po czterech latach spędzonych na kanapie. Zadaję sobie pytania: … 09 – Kain zabił brata, Brutus zabił przyjaciela- kto zabije Twój #homeoffice. Artykuł 09 – Kain zabił brata, Brutus zabił przyjaciela- kto zabije Twój #homeoffice. pochodzi z serwisu Pogaducha .
pobierz 16.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
08 – Kaszotto, kurczak w diecie wegańskiej i inne porażki – rozmowa z Piotrem
Dziś lifestylowo, rozmawiamy o tym jakie mamy przyzwyczajenia żywieniowe i jakie mieliśmy przygody z dietetykami. Piotr kocha jedzenie i o jedzeniu może mówić godzinami. Był restauratorem, często gości przyjaciół i znajomych serwując dania wykwintne jak i zupełnie zwyczajne. Ja o jedzeniu wiem tyle, że jest niezbędne do przeżycia dlatego staram się o nim pamiętać
pobierz 20.4 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek