Bo czemu nie?

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Rozglądnij się. Kwestionuj. Podejmuj świadome decyzje i upraszczaj.
Data dodania: 2018-05-01 23:35:45
Data aktualizacji: 2019-07-20 21:10:12
Audycji w katalogu: 78
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany wczoraj
#078 – Kopie zapasowe
O ważności tematu bezpieczeństwa naszych danych nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Dziś opowiadamy o tym, jak sobie z nim radzimy. Krzych zdradza szczegóły swojego, dość rozbudowanego, systemu backupów. Rafał, klasycznie, dzieli się prostotą w temacie kopii zapasowych. #BoCzemuNie ? ODCINEK Linkownia: Aplikacja „Carbon Copy Cloner” Aplikacja „Pass2U Wallet – cards/coupons” dla iOS System backupów Wojtka Pietrusiewicza […] Artykuł #078 – Kopie zapasowe pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 dni temu
#077 – Krótko o wszystkim: Co u nas?
Na ten odcinek potrzebowaliśmy przestrzeni. Nazbierało się w ostatnich tygodniach sporo kwestii, z różnych obszarów tematycznych, które chcielibyśmy poruszyć. Ciekawi co u nas? Dziś będzie miejsce, aby o tym pogadać. #BoCzemuNie ? ODCINEK Prowadzący: Krzysztof Kołacz (@kolaczkrzysztof) Rafał Sobolewski (@sobolowy) Montaż: Anna Grzebinoga (@grzebiphoto) Podcast „Bo czemu nie?”: Podcast „Bo czemu nie?” (@boczemuniepl) Facebook podcastu ([link]) […] Artykuł #077 – Krótko o wszystkim: Co u nas? pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 31.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 17 dni temu
#076 – WWDC od środka z Radkiem Pietruszewskim
Po odcinku nagranym „na gorąco”, w którym podsumowaliśmy nasze wrażenia po tegorocznej konferencji WWDC, idziemy o krok dalej. Z Radkiem Pietruszewskim – developerem iOS (@radexp) w Nozbe – poznajemy kulisy corocznej konferencji Apple. Radek odkrywa w odcinku obraz tego, czego nie widać w branżowych mediach i na Twitterze. Zapytaliśmy go m.in. o temat społeczności developerów iOS, […] Artykuł #076 – WWDC od środka z Radkiem Pietruszewskim pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 50.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 24 dni temu
#075 – Podróżowanie? Bo czemu nie? CZ.3: Rodzaje podróży
Zapraszamy na trzeci odcinek z serii „Podróżowanie? Bo czemu nie!”. Tym razem, z Jarkiem, rozmawiamy o rodzajach podróży. Czy da się ciekawie spędzić przedłużony weekend? Gdzie wyjechać na tydzień, aby przeżyć tyle, co niektórzy w miesiąc? Jak przygotować się na kilkutygodniową zaplanowaną przygodę, by wrócić z niej z walizką niezapomnianych wspomnień? Odpowiedzi w odcinku. #BoCzemuNie ? […] Artykuł #075 – Podróżowanie? Bo czemu nie? CZ.3: Rodzaje podróży pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 105.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#074 – Podróżowanie? Bo czemu nie? CZ.2: Planowanie
Zapraszamy na drugi odcinek z serii „Podróżowanie? Bo czemu nie!” – z udziałem Jarka Bodnara, autora bloga ZaplanowanaPrzygoda.pl. Dziś rozmawiamy o planowaniu, czyli kwestii, która tylko z pozoru wydaje się odbierać przyjemność z przeżywania przygody. Jarek dzieli się także tym, z jakich narzędzi korzysta przy organizowaniu zaplanowanej przygody. #BoCzemuNie ? ODCINEK Linkownia: Narzędzia i usługi, z […] Artykuł #074 – Podróżowanie? Bo czemu nie? CZ.2: Planowanie pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 42.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#073 – Podróżowanie? Bo czemu nie? CZ.1: Dlaczego warto?
Dlaczego warto podróżować? Niektórym to pytanie wyda się całkowicie trywialne. „Podróżowanie? Bo czemu nie!” – dopowiedzą. Inni zobaczą w nim siebie, bo przecież ono wraca niczym bumerang każdego lata. Nasz dzisiejszy gość to menadżer IT, który całe swoje życie poświęcił przygodzie – paradoksalnie niezwiązanej z jakimkolwiek kodem. A może jednak? Poznajcie Jarka Bodnara z Krakowa, […] Artykuł #073 – Podróżowanie? Bo czemu nie? CZ.1: Dlaczego warto? pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 28.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#072 – Latająca Catalina!
Za nami najważniejsze wydarzenie roku! Po tym, co zaprezentowało Apple podczas tegorocznej prezentacji otwierającej #WWDC2019 (Worldwide Developers Conference), nie mamy co do tego wątpliwości.  Przygotowaliśmy dla Was prawie 3-godzinne słuchowisko, w którym wraz z gościem, Krystianem MacKozerem Kozerawskim, omawiamy poszczególne nowości w systemach tvOS, watchOS, iOS, iPadOS (Nowość!) oraz latającej macOS Catalina! #BoCzemuNie ? Dotykamy też tarki do sera […] Artykuł #072 – Latająca Catalina! pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#071 – Być SISU: Krzysztof Kołacz i historia jego kontuzji na półmaratonie
Z nagraniem takiej rozmowy Krzysztof Kołacz zwlekał blisko dekadę. W końcu nadarzyła się okazja. Rafał przepytał go m.in. o temat licznych kontuzji, z którymi zmagał się w dzieciństwie, gigantycznych problemów z wagą oraz ostatni – tak, mówimy o marcu tego roku (!) – wypadek, któremu uległ podczas półmaratonu w Krakowie. Intencjonalnie – jak to u […] Artykuł #071 – Być SISU: Krzysztof Kołacz i historia jego kontuzji na półmaratonie pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 3.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#EXTRA 10 – Ważkie sprawy Miłosza
Jego głosu dość dawno nie słyszeliśmy w podcastowym eterze. Czerwcowa konferencja WWDC Apple już za mniej niż dwa tygodnie, a my chcieliśmy pogadać nieco dłużej o Apple. To się musiało skończyć wizytą Miłosza – K7 – Staszewskiego! Z połową podcastu MacGadka rozmawiamy, szeroko, o: czekającej nas zmianie związanej z premierą technologii Marcepan, łączącej po części […] Artykuł #EXTRA 10 – Ważkie sprawy Miłosza pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 79.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#EXTRA 9 – Bo czemu nie kawa? #3 – AeroPress i inne metody parzenia
Pora na trzeci – na ten moment ostatni – z serii odcinków, poświęconych Coffee Speciality – z udziałem Andrzeja Wownianko – Mistrza Polski AeroPress 2018 roku. Dziś rozmawiamy o konkretach, czyli: metodach, urządzeniach i technice parzenia wyjątkowego owocu, jakim jest kawa. W odcinku znajdziecie również wyjątkowy konkurs, w którym można wygrać kawki speciality! Zasady, terminy oraz […] Artykuł #EXTRA 9 – Bo czemu nie kawa? #3 – AeroPress i inne metody parzenia pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#EXTRA 8 – Od archeologa do programisty i nauczyciela Swift
Zaczynał, jako archeolog w Irlandii (z wykształcenia), jest muzykiem heavy metalowym, prowadził jednego z pierwszych blogów o Apple nad Wisłą – MacKozer.pl, pisał do „Mojego Jabłuszka” i „iMagazine”, współtworzy MyApple.pl, nagrywał tuzin różnych podcastów, a na końcu został 40-letnim Junior iOS developerem i nauczycielem Swifta w szkole swojego syna. Człowiek renesansu polskiej sceny technologicznej. Przed […] Artykuł #EXTRA 8 – Od archeologa do programisty i nauczyciela Swift pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 91.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#059 – Nasze oczekiwania i plotki przed WWDC
W tym roku doczekaliśmy się niebywałej liczby plotek dotyczących rzekomych nowości i premier, związanych z nadchodzącą konferencją dla developerów – WWDC 2019, która odbędzie się w San Jose (McEnery Convention Center). W dniach 3 – 7 czerwca br. dowiemy się, co dokładnie Apple przygotowało dla wszystkich systemów oraz czy Mac Pro w końcu doczeka się […] Artykuł #059 – Nasze oczekiwania i plotki przed WWDC pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#EXTRA 7 – Bo czemu nie kawa? #2
Pytaliście, zaczepialiście i w końcu jest! Zapraszamy na drugi z serii odcinków, poświęconych Coffee Speciality – z udziałem Andrzeja Wownianko – Mistrza Polski AreoPress 2018 roku. W tym odcinku rozmawiamy o podstawach sensoryki – czyli o tym, jak nasze zmysły odbierają to, co spożywamy. Jak zapachy z dzieciństwa pozwalają dziś odkrywać bogactwo kaw speciality. Czym są […] Artykuł #EXTRA 7 – Bo czemu nie kawa? #2 pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 60.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#058 – 3 finansowe rady
Dawno nie rozmawialiśmy o finansach, prawda? Pora na konkretną, trzy-składnikową pigułę, która pomoże Wam zapanować nad budżetem i znaleźć dodatkowe fundusze. Ten odcinek traktujemy, jako podsumowanie tego, o czym mówiliśmy już w kilku poprzednich; dotyczących finansów osobistych. Przynajmniej na ten moment. Zaczynamy standardowo od podsumowania tego co w technologicznej trawie (i nie tylko) piszczy. #BoCzemuNie ? […] Artykuł #058 – 3 finansowe rady pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#EXTRA6 – Dostępność w technologii
Jest pełną życia i energii osobą. Programuje na macOS. To zaawansowanym użytkownik systemów iOS i watchOS. Nie rozstaje się z tym, co nadgryzione, a jego dom przypomina fortecę gadżetów z segmentu Smart Home. Jest osobą niewidomą. Poznajcie Mateusza Duca (@mduc941) – naszego dzisiejszego gościa. Z Matuszem rozmawiamy o funkcji Dostępność w urządzeniach Apple i nie […] Artykuł #EXTRA6 – Dostępność w technologii pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 46.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#057 – Usługi Apple, czyli wiosenny powiew nowości
Wiosenna konferencja dotyczyła głównie rynku telewizyjnego. Nie mogliśmy zatem nie porozmawiać o niej – tradycyjnie – z Janem Urbanowiczem (z podcastu „Inna Kultura”). 57 odcinek zaczynamy jednak od kontynuacji omawiania nowych produktów, a w dalszej części skupiamy się na tym jakie usługi Apple zaprezentowało. Dziś na tapet bierzemy iMaci, AirPods 2 oraz usługi Apple. Ciekawi, jakie […] Artykuł #057 – Usługi Apple, czyli wiosenny powiew nowości pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 99.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#056 – Nowy iPad Air i mini oraz wojna na rynku MOD
Apple zaskoczyło nie tylko ilością pokazanego w ostatnim czasie sprzętu (w tym odcinku skupiamy się na iPadzie Air i iPadzie mini), ale stało się po raz kolejny przedmiotem społecznej dyskusji o – jakżeby inaczej – monopolizmie i pieniądzach. Obydwa tematy wzięliśmy na tapet. Dzień po nagraniu tego odcinka, Tim Cook zaskoczył wszystkich dalszymi premierami produktowymi. […] Artykuł #056 – Nowy iPad Air i mini oraz wojna na rynku MOD pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 21.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#EXTRA 5 – Bo czemu nie kawa? #1
Ci z Was, którzy słuchają nas nieco dłużej, zapewne doskonale wiedzą, że temat kawy z segmentu speciality jest nam bliski. Szczególnie Krzychowi. Postanowiliśmy go nieco przybliżyć także Wam! Zapraszamy na pierwszy z serii odcinków, poświęconych Coffee Speciality, z udziałem Andrzeja Wownianko – Mistrzem Polski AreoPress 2018 roku. W tym odcinku rozmawiamy o podstawach kawy wysokiej jakości, […] Artykuł #EXTRA 5 – Bo czemu nie kawa? #1 pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#055 – Pudełkowe kalendarze
Kalendarz w roli miarki lub mapy? Co odmierzającej lub wskazującej? Czym jest i na czym polega metoda boksowania, która stosuje Krzych, a jak z kalendarza korzysta Rafał? O produktywnym wykorzysatniu kalendarzy oraz miejscu, które zajmują one w naszych workflow, rozmawiamy w odcinku 55. #BoCzemuNie ? ODCINEK Linkownia: Aplikacja Day One Aplikacja Nozbe Dieta Anny Lewandowskiej Prowadzący: […] Artykuł #055 – Pudełkowe kalendarze pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 15.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#EXTRA 4 – Kobiety: Bo czemu nie?
Drogie Panie, mamy dla Was niespodziankę! Z okazji Dnia Kobiet nagraliśmy odcinek specjalny – z udziałem piękniejszej części naszego podcastowego zespołu. Z Anią Grzebinogą rozmawiamy o tym, jak to jest współpracować z dwoma geekami, montować im podcast oraz przede wszystkim – być kobietą w 2019 roku. Jeśli macie jakieś pytania do Ani – komentarze są […] Artykuł #EXTRA 4 – Kobiety: Bo czemu nie? pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 105.5 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek