Bo czemu nie?

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Rozglądnij się. Kwestionuj. Podejmuj świadome decyzje i upraszczaj.
Data dodania: 2018-05-01 23:35:45
Data aktualizacji: 2020-11-30 19:40:11
Audycji w katalogu: 134
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 3 dni temu
#132 – Kuźniar, podcasty i Apple
Kontekst i sens – to one mają dziś kluczowe znaczenie. O świecie wybuchającego zainteresowania podcastingiem rozmawiam z moim dzisiejszym gościem – Jarosławem Kuźniarem (@JaroslawKuzniar). Gaworzymy także o sprzęcie Apple i jego roli w natychmiastowości dziennikarstwa XXI wieku. Jeśli jesteście ciekawi, dlaczego wg, Jarka „pasja, bez zaangażowania nie ma żadnego sensu”, to zapraszam do odsłuchu. #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Rozdziały: […] Artykuł #132 – Kuźniar, podcasty i Apple pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 57.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 19 dni temu
#131 – Wielkie oczy, czyli ten pokonferencyjny
Pora na podsumowanie listopadowej – ostatniej w 2020 roku – przełomowej konferencji Apple. Przejście nadgryzionych maszyn na procesory Apple M1 oraz same maszyny omawiam z Napoleonem Brylem (@napoleonbryl). Jeśli jesteście ciekawi, co dokładnie zaprezentowano podczas wczorajszego Apple Event i jaki te produkty mogą mieć wpływ na przyszłość rynku, to ten odcinek jest dla Was. #BoCzemuNie ? POBIERZ […] Artykuł #131 – Wielkie oczy, czyli ten pokonferencyjny pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 102.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#130 – Powietrze w czasach zarazy
Zbliża się ten czas w ciągu roku w trakcie którego wielu z nas będzie się bało otworzyć okno. Oto nadciąga nasz szary nieprzyjaciel – smog. Czy to słuszne podejście? Mój dzisiejszy gość – Błażej Faliszek (@bfaliszek), twórca OpenAir – odpowiada na to i wiele innych pytań. Z odcinka dowiesz się, czym dokładnie jest OpenAir i komu ma służyć. Co z maskami, które […] Artykuł #130 – Powietrze w czasach zarazy pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 64.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#129 – Pokonferencyjny – HomePod mini i iPhone 12
Na świeżo o nowościach zaprezentowanych podczas wczorajszej, jesiennej konferencji Apple rozmawiam dziś z Dominikiem Ładą (iMagazine). Dajcie znać w komentarzach, czy i co zamawiacie dla siebie. iPhone 12 mini, 12, 12 Pro, a może 12 Pro Max? Ciekawi mnie, czy jest wśród Was ktoś, kto sprowadza HomePoda mini do Polski. W sumie, #BoCzemuNie ? Dobrego odbioru! POBIERZ […] Artykuł #129 – Pokonferencyjny – HomePod mini i iPhone 12 pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 61.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#128 – Dylematy
O nowym, głośnym filmie dokumentalny „Dylemat społeczny” i jego wpływie na widza. O technologii, która staje się dla nas niemalże niewidoczna. Ponadto o iPadach w rękach zwykłego użytkownika oraz o smart zegarkach, które mają strzec naszego zdrowia. Czy aby na pewno? Moim gościem jest dziś Jan Urbanowicz (@yasiek_) z podcastu „Inna Kultura” (@InnaKultura). Dobrego odbioru! […] Artykuł #128 – Dylematy pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 79.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#127 – Wojtek Wieman
Mojego dzisiejszego gościa zapewne część z Was kojarzy z podcastu „YesWas”. Rozmawiam z jego połówką – technologicznym multiinstrumentalistą – Wojtkiem Wiemanem (@6GhosT9). O jego historii, technologii, Sieci, Apple, wąsach i przyszłości cyfrowego świata. Miejscami pół żartem, pół serio. #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Rozdziały: 00:00:00 – INTRO 00:00:36 – Gość odc Wojtek Wieman 01:16:02 – Żegna się Wojtek wszechmogący Linki: […] Artykuł #127 – Wojtek Wieman pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 112.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#126 – Świat jest różny: Patrycja Borzęcka
Dzisiaj rozmowa nietechnologiczna. Z Patrycją (@patrycjaborzecka) znamy się ze studiów, a po nich udała nam się, trudna w dzisiejszych czasach, sztuka utrzymania jakościowego kontaktu. Rozmawiamy o wyborach, podróżach, różnorakich decyzjach i tym przedziwnie dobrym 2020 roku. Patrycja Borzęcka jest niespokojną duszą, podróżniczką, trenerką oraz nurkiem. Obywatelka świata, która na ten moment osiadła na Lanzarote. #BoCzemuNie ? […] Artykuł #126 – Świat jest różny: Patrycja Borzęcka pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 55.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#125 – Co w za(sadzie) kupić i co w trawie piszczy?
Dziś krótki technologiczny, w którym odpowiadam na pytanie sporej części z Was, które brzmi: Co od Apple obecnie warto kupić, a z czym warto się wstrzymać? Jest też pierwsze, wstępne podsumowanie przyjęcia sezonu 3 i nowej formy podcastu, w którym dziękuję Wam za jakiś tuzin zaufania, którym nie obdarzyliście! #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Rozdziały: 00:00:00 – INTRO 00:00:35 – […] Artykuł #125 – Co w za(sadzie) kupić i co w trawie piszczy? pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 37.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#124 – Nowe technologie w służbie PAH
Technologia dawno nie udowodniła tak bardzo swojej potęgi, jak podczas trwającej pandemii koronawirusa. Dzięki niej możemy czynić wiele dobra dla tych, od których dzielą nas metry, kilometry, ale także kontynenty. Dziś rozmawiam z Heleną Krajewską (@_hkrajewska) z Polskiej Akcji Humanitarnej (@PAH_org). W rozmowie poruszamy temat gamerów, którzy pomagają PAH, siły przymusowego przejścia wielu z nas na […] Artykuł #124 – Nowe technologie w służbie PAH pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 64.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#123 – Michał Masłowski: To dopiero koniec początku!
Michał Masłowski (@macgadka, @mmmaslov) – to gość dzisiejszego odcinka. Osoba od lat związana ze środowiskiem Apple, zaprzyjaźniona z tematem finansów osobistych i przede wszystkim – będąca miłośnikiem nowych technologii. ½ podcastu „MacGadka” w szczerej i długiej rozmowie na temat początków zamiłowania do Apple, podcastingu oraz sportu. #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Rozdziały: 00:00:00 – INTRO 00:00:36 – Wstępniak […] Artykuł #123 – Michał Masłowski: To dopiero koniec początku! pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 118.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#122 – Jaromir Kopp
No to pora na pierwszą rozmowę w 3 sezonie! Dziś moim gościem jest Jaromir Kopp (@MacWyznawca). Rozmawiamy nie tylko o historii komputeryzacji w Polsce, ale także o takich specjałach, jak tzw. „copy party”. Wiecie czym było? Zapraszam. #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Rozdziały: 00:00:00 – INTRO 00:00:35 – Wstępniak 00:03:49 – Gość odc.: Jaromir Kopp 01:56:25 – […] Artykuł #122 – Jaromir Kopp pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 162.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#121 – #WWDC20, czyli myjemy rączki!
Pora na odcinek, którego wręcz się domagaliście. Wraz z Krystianem MacKozerem Kozerawskim (@mackozer) omawiamy najważniejsze nowości i kwestie związane z tegoroczną konferencją WWDC 2020. Co wg nas było najważniejsze? Dlaczego świat potrzebuje aplikacji do mycia rąk? No dobra, to drugie pytanie to niestety przykry żart. A Wam co najbardziej przypadło do gustu? Sekcja komentarzy czeka. #BoCzemuNie ? POBIERZ […] Artykuł #121 – #WWDC20, czyli myjemy rączki! pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 106.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#120 – // Hello season 3
Już czas. Witam serdecznie w sezonie 3! A co w nim na nas czeka? Tego dowiecie się z dzisiejszego, relatywnie krótkiego, wstępniaka. Pytania? Komentarze czekają. #BoCzemuNie ? Dobrego odbioru! POBIERZ ODCINEK Rozdziały: 00:00:00 – The special brand new INTRO 00:00:35 – // Hello season 3! Prowadzący: Krzysztof Kołacz (@kolaczkrzysztof) Podcast „Bo czemu nie?”: Podcast „Bo czemu nie?” […] Artykuł #120 – // Hello season 3 pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 32.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#119 – Podcasting zmienia
Kończymy sezon drugi. Pora naładować akumulatory i wdrożyć planowane zmiany, aby w trzecim sezonie nowa forma, technologiczny rdzeń i ciekawi goście przypadli Wam jeszcze bardziej do gustu! Wam należą się ogromne podziękowania za każdy komentarz, ocenę i feedback, który dotarł jakimkolwiek kanałem. Te 119. odcinków bez Was by się nie wydarzyło. Pora iść dalej. #BoCzemuNie ? POBIERZ […] Artykuł #119 – Podcasting zmienia pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
#118 – Bieganie w niespokojnych i spokojnych czasach, CZ. 3
Pora na 3 część rozmowy z Krzychem Janikiem, w której rozkładamy na części pierwsze temat rozpoczęcia przygody z bieganiem – od poziomu absolutnego zera. Dziś rozmowa o treningu siłowym i funkcjonalnym, tak ważnym dla osób, które już biegają i chcą rozwinąć swoje biegowe umiejętności. Seria o bieganiu powstaje we współpracy z RunningPerformance.pl. Tak, aby bieganie było nie tylko intensywne, ale […] Artykuł #118 – Bieganie w niespokojnych i spokojnych czasach, CZ. 3 pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 50.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
#117 – Magic Keyboard: Hit czy kit?
Na ten odcinek czekało wielu z Was, zatem – dobrego odbioru! Dziś rozmawiamy we trójkę o nowej Magic Keyboard dla iPadów Pro. Wybór gościa był dość oczywisty – Michał Śliwiński (@MSliwinski) to człowiek, który zapoczątkował #iPadOnly oraz prawdziwy fan tego sprzętu. Rozmawiamy o plusach i minusach nowej klawiatury od Apple. Wielu na nią czekało, ale czy faktycznie jest […] Artykuł #117 – Magic Keyboard: Hit czy kit? pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 123.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
#116 – Serce nie lubi mieć zeza
Są takie momenty, o których wiemy, że miały nadejść. Rozmowa, którą na dziś dla Was mam, była taką właśnie chwilą. Z Andrzejem Tucholskim rozmawiamy o tym, jak stosując stoickie podejście, wykorzystać obecne czasy na innych i swoją korzyść. Andrzej jest też osobą, która ma więcej wspólnego z tym podcastem, niż moglibyście się spodziewać i dziś jest ten dzień, aby o […] Artykuł #116 – Serce nie lubi mieć zeza pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 74.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
#115.5 – Bieganie w niespokojnych i spokojnych czasach, CZ. 2
Pora na 2 część rozmowy z Krzychem Janikiem, w której rozkładamy na części pierwsze temat rozpoczęcia przygody z bieganiem – od poziomu absolutnego zera. Jest też o nakazie zasłaniania nosa i twarzy i błędnym bieganiu w maskach! Seria o bieganiu powstaje we współpracy z RunningPerformance.pl. Tak, aby bieganie było nie tylko intensywne, ale przede wszystkim zdrowe. #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Linkownia: […] Artykuł #115.5 – Bieganie w niespokojnych i spokojnych czasach, CZ. 2 pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 68.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
#115 – Susza w mieście
Susza – temat bardzo ważny. W tym roku może one być największa od 100 lat. Jaki ma wpływ na miasto? Co możemy w związku z tym zrobić? O to wszystko i wiele więcej pytamy dziś Magdę Milert (@pieing.cafe). Jako bonus Magda opowiedziała nam, jak wygląda jej proces tworzenie Stories na Instagramie. #BoCzemuNie POBIERZ ODCINEK Linkownia: […] Artykuł #115 – Susza w mieście pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 22.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
#114 – iPad Pro, klawiatura stulecia i nowe biura
Stęskniliście się za długim gaworzeniem o technologii? No to zium! Wjechał właśnie 114 odcinek, w którym opowiadamy Wam co u nas oraz, w którym to wyjaśniamy, dlaczego nowa klawiatura Magic Keyboard dla iPadów Pro jest tym, czego świat potrzebował. Jest też trochę o naszym radzeniu sobie z kwarantanną, konflikcie na linii nawilżacze – oczyszczacze powietrza i tym, co […] Artykuł #114 – iPad Pro, klawiatura stulecia i nowe biura pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 120.9 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek