Bo czemu nie?

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Rozglądnij się. Kwestionuj. Podejmuj świadome decyzje i upraszczaj.
Data dodania: 2018-05-01 23:35:45
Data aktualizacji: 2018-11-15 01:15:23
Audycji w katalogu: 44
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 28 dni temu
#042– Ten po konferencji Mobiconf
Na tej konferencji, w 2017 roku, spotkaliśmy się z Rafałem po raz pierwszy. Wtedy w naszych głowach zrodził się pomysł na wspólny podcast. Bo czemu nie? Po roku wzięliśmy udział w 5 edycji Mobiconf – krakowskiej, międzynarodowej konferencji dla developerów, designerów i ludzi z brażny IT. W tym odcinku mamy dla Was relację z tego wydarzenia. […] Artykuł #042– Ten po konferencji Mobiconf pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 112.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#041 – Ten o HomeKit
W tym odcinku rozmawiamy o ziszczonym marzeniu z dzieciństwa – czyli inteligentnym domu. Może jeszcze nie takim, jak międzygalaktyczne pokoje/ kapsuły rodem z Gwiezdnych Wojen, ale już bardzo zbliżonym. Skupimy się tylko na rozwiązaniach zgodnych z jedynym obecnie – masowym – standardem smart home od Apple, czyli HomeKit. Głos eksperta w odcinku oddajemy – nie […] Artykuł #041 – Ten o HomeKit pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#040 – Pierwsza praca
W tym odcinku rozmawiamy o pierwszej pracy. Nie tylko tej naszej, ale także w ogólnym ujęciu, ponieważ chcieliśmy dotknąć tego tematu od dawna. W odcinku znajdziecie konkretne porady, dotyczące dobrych praktyk i obalające mity związane z tematem poszukiwania zatrudnienia i zdobywania doświadczenia zawodowego. Powiemy m.in. o tym jak zepsuć CV i uczynić je całkowicie niewidocznym […] Artykuł #040 – Pierwsza praca pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 4.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#039 – Więcej o iPhone XS i Apple Watch Series 4
Ten odcinek po prostu musiał powstać. Po szczegółowym zapoznaniu się z informacjami dotyczącymi nowych produktów od  Apple, przeczytaniu i obejrzeniu sporej liczby recenzji stwierdziliśmy z Rafałem jednogłośnie, że kilka kwestii wymaga z naszej strony dopowiedzenia lub sprostowania – względem poprzedniego odcinka. Oto i jest zatem odcinek poświęcony szczegółom technicznym iPhone XS, XR i Apple Watch Series […] Artykuł #039 – Więcej o iPhone XS i Apple Watch Series 4 pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 72.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#038 – Apple Watch Series 4 i nowe iPhone’y
Wiemy, że czekaliście tydzień, ale zawsze wolimy na spokojnie. #BoCzemuNie ? Zatem zapraszamy Was do odcinka poświęconego naszemu podsumowaniu ostatniej konferencji Apple i premier produktowych: Apple Watch Series 4 oraz iPhone XS, XS Max i XR. Dziś sam konkret! Rozmawiamy o ogólnym kierunku, który obrał obecnie gigant z Cupertino. Sporo czasu poświęcamy Apple Watch Series 4 – […] Artykuł #038 – Apple Watch Series 4 i nowe iPhone’y pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 63.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#037 – Przegląd tygodniowy
Dziś odcinek z serii tych o życiu i skręcających bardziej w kierunku filozofii i GTD (Getting Things Done). Dyskutujemy z Rafałem o nawyku przeprowadzania przeglądów. Nie, nie chodzi o te rejestracyjne – choć, gdyby zastanowić się nad tematem dłużej, to coś w tym porównaniu zdecydowanie jest – lecz tych osobistych. To, o co w takim razie […] Artykuł #037 – Przegląd tygodniowy pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 101.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#036 – Rynek e-prasy i iMagazine
Mówi się, że ludzie mają już totalnie dość klasycznej telewizji, którą usługi VOD skutecznie zastępują. Radio także powoli odchodzi w zapomnienie na koszt, chociażby podcastów czy audiobooków, a prasę drukowaną od ponad dekady zastępują jej elektroniczne wydania. Dziś porozmawiamy właśnie o tym ostatnim medium. Świat rynku e-prasy, z perspektywy wydawcy i redaktora naczelnego, przybliży nam […] Artykuł #036 – Rynek e-prasy i iMagazine pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 21.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#EXTRA 1 z podcastem MacGadka – Get a Mac
Takiego odcinka jeszcze nie było! Dwóch prowadzących, aż trzech gości z podcastu MacGadka – do tego wszyscy są zapaleńcami nowych technologii i oczywiście lubią wyłącznie nadgryzione jabłka. W odcinku usłyszycie m.in. o naszych przewidywaniach i oczekiwaniach względem jesiennej konferencji produktowej Apple. Ponadto wspominamy, analizujemy rynek urządzeń Apple i stawiamy się w pozycji osoby, która dopiero […] Artykuł #EXTRA 1 z podcastem MacGadka – Get a Mac pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#035 – Skuteczne rysowanie: jak wykorzystać myślenie wizualne?
W jaki sposób za pomocą flamastra i kawałka kartki możemy skrócić czas potrzebny na naukę do sesji? Jak uprościć skomplikowany proces i ułatwić sobie zapamiętanie rozbudowanej instrukcji? Czym właściwie jest myślenie wizualne i czy to umiejętność dla wybranych? O to i wiele więcej zapytaliśmy naszego gościa – Paulinę Świętek – pasjonatkę myślenia wizualnego, sketchnotingu i […] Artykuł #035 – Skuteczne rysowanie: jak wykorzystać myślenie wizualne? pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 56.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#034 – Budżet domowy: Od czego zaczęliśmy?
Kontynuacja odcinka z przed 2 tygodni. Pozostajemy w temacie finansów osobistych i dziś, szczegółowo omawiamy narzędzia i dokumenty, z których korzystamy przy prowadzeniu budżetu domowego. Mówimy o tym, jak podchodzić do wyznaczania kategorii produktów, unikać chaosu w spisywaniu wydatków z paragonów oraz zapanować nad systemem funduszy.  Wszystkich, spragnionych oszczędności i kontroli serdecznie zapraszamy do odsłuchu! […] Artykuł #034 – Budżet domowy: Od czego zaczęliśmy? pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 67.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#033 – Elektromobilni, czyli samochody elektryczne i mity z nimi związane
Jaki są najpopularniejsze samochody elektryczne w Polsce? Czy istnieje power bank do Tesli? Zarabianie na wożeniu prądu sposobem na przyszłość – “Przywieś mi wiaderko prądu!”? Jakie są największe mity związane z elektromobilnością? Na te i inne pytania odpowiada nasz specjalny gość, pasjonat samochodów elektrycznych, gadżetów i ogólnie rzeczy ujmując – przyszłości – Norbert Cała (@norbertcala). […] Artykuł #033 – Elektromobilni, czyli samochody elektryczne i mity z nimi związane pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 67.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#032 – Idziemy na zakupy
Odcinek poświęcony finansom osobistym. Można nawet powiedzieć, że jeden z dwóch, ponieważ zamierzamy kontynuować ten temat. Z odcinka dowiecie się między innymi tego, w jaki sposób zarządzamy swoim budżetem domowym, czym jest i na co pozwala system funduszy dedykowanych oraz jak być gotowym na prawie wszystko. Możecie rozsiąść się wygodnie lub zacząć bieg. Życzymy dobrego […] Artykuł #032 – Idziemy na zakupy pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#031 – Na skróty w iOS 12, czyli Siri Shortcuts i nowe Workflow
Ciekawi, co przyniesie aplikacja Shortcuts wraz z jesienną premierą iOS12? Rafał już ją przetestował i przygotował kompendium wiedzy na temat Siri Shortcuts i samej aplikacji Shortcuts! Jaka jest między nimi różnica i co potrafią wspólnie zdziałać? Zapraszamy do odcinka nie tylko geeków! #BoCzemuNie ? ODCINEK Linkownia: Wizualizacja polskiego Apple Store autorstwa Kacpra Ziółkowskiego Zdjęcie projektu polskiego […] Artykuł #031 – Na skróty w iOS 12, czyli Siri Shortcuts i nowe Workflow pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 83.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#030 – #ShotOniPhone, czyli fotografia iPhonem
Kontynuujemy tematykę Instagrama, czyli Rafał mówi, a Krzych tym razem słucha. Z odcinka dowiedzie się, jak robić dobre jakościowo zdjęcia tym aparatem, który zawsze mamy przy sobie – smartfonem. #BoCzemuNie ? Liczy się pomysł, a nie sprzęt? Czy fotografia iPhonem może zastąpić nam lustrzankę? Po odpowiedź na to i wiele innych pytań zapraszamy do odcinka! […] Artykuł #030 – #ShotOniPhone, czyli fotografia iPhonem pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 87.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#029 – Instagram i nowa platforma video IGTV
Dziś odcinek poświęcony jednej z pasji Rafała, czyli Instagramowi. Rozmawiamy o tym, jaką i czy w ogóle, wartość można odnaleźć w zasobach tego serwisu. Jak zmieniło się podejście Krzycha do tematu oraz czym jest i czym może się stać zaprezentowany niedawno IGTV. Ciekawi? Zapraszamy i życzymy dobrego odsłuchu! #BoCzemuNie ? ODCINEK Linkownia: Aplikacja „Instagram TV”: […] Artykuł #029 – Instagram i nowa platforma video IGTV pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 50.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#028 – Swipe na gazecie
Wróciliśmy! I to od razu z wyjątkowym odcinkiem, ponieważ dziś witamy pierwszego gościa: Krzysztofa Gudowskiego z firmy Miquido. Krzych jest szefem sprzedaży, pasjonatem nowych technologii i muzyki. Rozmawiamy o aplikacjach, trendach w branży twórców oprogramowania, ale także o cyfrowym życiu, które coraz bardziej nas definiuje. A może wręcz odwrotnie? Dwóch Krzyśków, Rafał i de facto […] Artykuł #028 – Swipe na gazecie pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#027 – WWDC: Powrót do korzeni
Dawno nie było tematów związanych z technologią, co? Czerwcowa konferencja Apple – WWDC – nie mogła się obejść bez słowa naszego komentarza! Dodatkowo dajemy Wam je w formie odcinka extra! Dziś czekają na Was zatem aż dwa odcinki, z czego ten, rekordowy pod względem długości, w całości poświęcamy omówieniu nowości zaprezentowanych przez Apple 4 czerwca. […] Artykuł #027 – WWDC: Powrót do korzeni pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 27.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#026 – Do pracy czy na studia?
Pasja albo nic? O co właściwie tyle szumu? Na co warto zwrócić uwagę, gdy stajemy przed wyborem dalszej drogi? I co z tym wszystkim ma wspólnego stoicyzm? O poszukiwaniu własnego miejsca, mitach, sprzedawcach fałszywych marzeń i naszych doświadczeniach związanych z tematem edukacji, rozmawiamy w odcinku 26. #BoCzemuNie ? ODCINEK Linkownia: Blog Andrzeja Tucholskiego Marek […] Artykuł #026 – Do pracy czy na studia? pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 82.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#025 – Polowanie na truskawki
Szczerość. Plan. Konkretne działanie w czasie. Obserwacja. Z czym Wam się kojarzą te cztery punkty? Nam z walką, którą stoczyliśmy z wrogiem o nazwie: Podjadanie. W tym odcinku dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami związanymi z dbaniem o wagę i sylwetkę oraz wyjaśniamy dlaczego, im więcej dajesz z siebie, tym bardziej wychodzi. Nawet, jak nie […] Artykuł #025 – Polowanie na truskawki pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 91.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#024 – Odchudzone życie
„Zostaw, przyda się”. Jak często to słyszałaś? „Nie chce mi się sprzątać”. Brzmi znajomo? Otaczamy się rzeczami, których często nie potrzebujemy. Trwonimy pieniądze, zdrowie i samopoczucie, w imię – no właśnie, czego? Dziś rozmawiamy o odchudzaniu przestrzeni, w której żyjemy i szerzej – życia. Krzysiek dzieli się swoimi doświadczeniami związanymi ze zbieractwem i wychodzeniem z […] Artykuł #024 – Odchudzone życie pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek