Bo czemu nie?

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Rozglądnij się. Kwestionuj. Podejmuj świadome decyzje i upraszczaj.
Data dodania: 2018-05-01 23:35:45
Data aktualizacji: 2021-03-08 17:20:06
Audycji w katalogu: 142
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 3 dni temu
#139 – Projektowanie głosowych interfejsów i historia macOS #Przefiltrowane
Dzisiaj o książce, która nie powstałaby gdyby nie zaangażowanie pewnego Polaka, o asystentach głosowych oraz bogatej historii systemów OS X i macOS. Jest też kawka tygodnia i oczywiście rabat na nią! #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Linki: Wszystkie odcinki serii #Przefiltrowane Krakowska palarnia Pale The Barista League Podcast „The Talk Show” z Johnem Siracusa Książka „Projektowanie głosowych interfejsów użytkownika” VoiceLunch #134 – Karol […] Artykuł #139 – Projektowanie głosowych interfejsów i historia macOS #Przefiltrowane pochodzi z serwisu Podcast „Bo czemu nie?” .
pobierz 28.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 dni temu
#138 – Co Apple pokaże w marcu i na co czeka Michał?
Co w za(sadzie) słychać? O tym rozmawiam z Michałem Masłowskim (@macgadka, @mmmaslov). Dyskutujemy o naszych oczekiwaniach w kontekście wiosennej konferencji Apple i nie tylko. Odcinek dla sadowników. #BoCzemuNie ? Dobrego odbioru! POBIERZ ODCINEK Rozdziały: 00:00:00: INTRO 00:00:34: Gość: Michał Masłowski 00:02:18: Kiedy Michał wymieni MacBooka 12”? 00:05:49: Kiedy Krzych wymieni iMaka? Nowe iMaki na wiosnę? 00:17:02: […] Artykuł #138 – Co Apple pokaże w marcu i na co czeka Michał? pochodzi z serwisu Podcast „Bo czemu nie?” .
pobierz 159.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 dni temu
#137 – Niezwykłe domy, wykluczenie cyfrowe i kawa #Przefiltrowane
Wykluczenie cyfrowe i domy zanurzone w naturze. To tematy, z którymi dziś do Was przychodzę. Jest też zniżka na kawkę od Coffee Space! #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Linki: Wszystkie odcinki serii #Przefiltrowane Seria „Home” na Apple TV+ Odcinek o wykluczeniu cyfrowym Prowadzący: Krzysztof Kołacz (@kolaczkrzysztof) Partner formatu: Coffee Space Podcast „Bo czemu nie?”: Podcast „Bo czemu […] Artykuł #137 – Niezwykłe domy, wykluczenie cyfrowe i kawa #Przefiltrowane pochodzi z serwisu Podcast „Bo czemu nie?” .
pobierz 15.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 dni temu
#136 – Technologie, sport i człowiek
Tęskniliście? Rusza sezon wiosna/lato, a ja mam dla Was garść informacji o nowych formatach, w ramach których będziemy mogli się usłyszeć. Zdradzam także główną motywację, która za tymi zmianami stoi. Zatem, zaczynamy! #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Rozdziały: 00:00:00 – Wstęp 00:01:33 – Nowe INTRO 00:07:18 – Trzy decyzje po 2020 00:11:04 – #NieMaBiura 00:21:15 – Nowe formaty, […] Artykuł #136 – Technologie, sport i człowiek pochodzi z serwisu Podcast „Bo czemu nie?” .
pobierz 56.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 dni temu
Trailer | Poznajmy się
Nowe rozdanie, nowy trailer. #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Rozdziały: 00:00:00 – Pierwszy raz? 00:36:00 – Poznajmy się! 00:42:00 – Menu Linki: Pierwszy raz? Menu Prowadzący: Krzysztof Kołacz (@kolaczkrzysztof) Podcast „Bo czemu nie?”: Podcast „Bo czemu nie?” (@boczemuniepl) Facebook podcastu ([link]) Instagram podcastu ([link]) Identyfikacja wizualna: Hubert Tereszkiewicz Muzyka: soundslikeanearful.com/ Krzysztof Kołacz Montaż: BB-8 Pytania? Pisz śmiało [email] […] Artykuł Trailer | Poznajmy się pochodzi z serwisu Podcast „Bo czemu nie?” .
pobierz 1.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#135 – Pogadajmy
Zapraszam. Rozsiądźcie się. To był szalony i nieprzewidywalnie – dobry – rok. Dziękuję Wam za sezon 3! A konkretnie za co? Co dalej? O tym dzisiaj, krótko – bo za rogiem Święta – i od serducha. #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Rozdziały: 00:00:00 – INTRO 00:00:35 – Wstępniak 00:02:23 – Pogadajmy. 00:24:00 – Co dalej? Linki: #120 […] Artykuł #135 – Pogadajmy pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 37.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#134 – Karol Stryja: Ten od Voice’a
Spotkaliśmy się w Lizbonie, 2 lata temu. Na konferencji Web Summit. Minęły 24 miesiące. Obaj robimy i częściowo żyjemy z podcastów. Mamy też obsesje na punkcie łączenia technologii z codziennym życiem. Dziś moim gościem jest polski ekspert w dziedzinie asystentów głosowych i szeroko rozumianego Voice’a – podcaster, producent, ewangelizator i twórca – Karol Stryja (@karol_stryja). Tymczasem 16 stycznia obchodzimy […] Artykuł #134 – Karol Stryja: Ten od Voice’a pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 95.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#133 – Paweł Orzech
Mojego dzisiejszego gościa część z Was kojarzy z podcastu „YesWas”. Rozmawiam z jego drugą (bo z pierwszą już rozmawiałem) połówką – Pawłem Orzechem (@pawelorzech). O psychice podcastera, terapii w życiu, pewnym pliku .txt oraz technologii, która przenika życie nas obojga. Z ręką na serduchu mogę powiedzieć, że jest to najszczersza i najbardziej osobista rozmowa, jaką do tej pory […] Artykuł #133 – Paweł Orzech pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 111.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#132 – Kuźniar, podcasty i Apple
Kontekst i sens – to one mają dziś kluczowe znaczenie. O świecie wybuchającego zainteresowania podcastingiem rozmawiam z moim dzisiejszym gościem – Jarosławem Kuźniarem (@JaroslawKuzniar). Gaworzymy także o sprzęcie Apple i jego roli w natychmiastowości dziennikarstwa XXI wieku. Jeśli jesteście ciekawi, dlaczego wg, Jarka „pasja, bez zaangażowania nie ma żadnego sensu”, to zapraszam do odsłuchu. #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Rozdziały: […] Artykuł #132 – Kuźniar, podcasty i Apple pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 57.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#131 – Wielkie oczy, czyli ten pokonferencyjny
Pora na podsumowanie listopadowej – ostatniej w 2020 roku – przełomowej konferencji Apple. Przejście nadgryzionych maszyn na procesory Apple M1 oraz same maszyny omawiam z Napoleonem Brylem (@napoleonbryl). Jeśli jesteście ciekawi, co dokładnie zaprezentowano podczas wczorajszego Apple Event i jaki te produkty mogą mieć wpływ na przyszłość rynku, to ten odcinek jest dla Was. #BoCzemuNie ? POBIERZ […] Artykuł #131 – Wielkie oczy, czyli ten pokonferencyjny pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 102.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#130 – Powietrze w czasach zarazy
Zbliża się ten czas w ciągu roku w trakcie którego wielu z nas będzie się bało otworzyć okno. Oto nadciąga nasz szary nieprzyjaciel – smog. Czy to słuszne podejście? Mój dzisiejszy gość – Błażej Faliszek (@bfaliszek), twórca OpenAir – odpowiada na to i wiele innych pytań. Z odcinka dowiesz się, czym dokładnie jest OpenAir i komu ma służyć. Co z maskami, które […] Artykuł #130 – Powietrze w czasach zarazy pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 64.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#129 – Pokonferencyjny – HomePod mini i iPhone 12
Na świeżo o nowościach zaprezentowanych podczas wczorajszej, jesiennej konferencji Apple rozmawiam dziś z Dominikiem Ładą (iMagazine). Dajcie znać w komentarzach, czy i co zamawiacie dla siebie. iPhone 12 mini, 12, 12 Pro, a może 12 Pro Max? Ciekawi mnie, czy jest wśród Was ktoś, kto sprowadza HomePoda mini do Polski. W sumie, #BoCzemuNie ? Dobrego odbioru! POBIERZ […] Artykuł #129 – Pokonferencyjny – HomePod mini i iPhone 12 pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 61.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#128 – Dylematy
O nowym, głośnym filmie dokumentalny „Dylemat społeczny” i jego wpływie na widza. O technologii, która staje się dla nas niemalże niewidoczna. Ponadto o iPadach w rękach zwykłego użytkownika oraz o smart zegarkach, które mają strzec naszego zdrowia. Czy aby na pewno? Moim gościem jest dziś Jan Urbanowicz (@yasiek_) z podcastu „Inna Kultura” (@InnaKultura). Dobrego odbioru! […] Artykuł #128 – Dylematy pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 79.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#127 – Wojtek Wieman
Mojego dzisiejszego gościa zapewne część z Was kojarzy z podcastu „YesWas”. Rozmawiam z jego połówką – technologicznym multiinstrumentalistą – Wojtkiem Wiemanem (@6GhosT9). O jego historii, technologii, Sieci, Apple, wąsach i przyszłości cyfrowego świata. Miejscami pół żartem, pół serio. #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Rozdziały: 00:00:00 – INTRO 00:00:36 – Gość odc Wojtek Wieman 01:16:02 – Żegna się Wojtek wszechmogący Linki: […] Artykuł #127 – Wojtek Wieman pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 112.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#126 – Świat jest różny: Patrycja Borzęcka
Dzisiaj rozmowa nietechnologiczna. Z Patrycją (@patrycjaborzecka) znamy się ze studiów, a po nich udała nam się, trudna w dzisiejszych czasach, sztuka utrzymania jakościowego kontaktu. Rozmawiamy o wyborach, podróżach, różnorakich decyzjach i tym przedziwnie dobrym 2020 roku. Patrycja Borzęcka jest niespokojną duszą, podróżniczką, trenerką oraz nurkiem. Obywatelka świata, która na ten moment osiadła na Lanzarote. #BoCzemuNie ? […] Artykuł #126 – Świat jest różny: Patrycja Borzęcka pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 55.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
#125 – Co w za(sadzie) kupić i co w trawie piszczy?
Dziś krótki technologiczny, w którym odpowiadam na pytanie sporej części z Was, które brzmi: Co od Apple obecnie warto kupić, a z czym warto się wstrzymać? Jest też pierwsze, wstępne podsumowanie przyjęcia sezonu 3 i nowej formy podcastu, w którym dziękuję Wam za jakiś tuzin zaufania, którym nie obdarzyliście! #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Rozdziały: 00:00:00 – INTRO 00:00:35 – […] Artykuł #125 – Co w za(sadzie) kupić i co w trawie piszczy? pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 37.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
#124 – Nowe technologie w służbie PAH
Technologia dawno nie udowodniła tak bardzo swojej potęgi, jak podczas trwającej pandemii koronawirusa. Dzięki niej możemy czynić wiele dobra dla tych, od których dzielą nas metry, kilometry, ale także kontynenty. Dziś rozmawiam z Heleną Krajewską (@_hkrajewska) z Polskiej Akcji Humanitarnej (@PAH_org). W rozmowie poruszamy temat gamerów, którzy pomagają PAH, siły przymusowego przejścia wielu z nas na […] Artykuł #124 – Nowe technologie w służbie PAH pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 64.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
#123 – Michał Masłowski: To dopiero koniec początku!
Michał Masłowski (@macgadka, @mmmaslov) – to gość dzisiejszego odcinka. Osoba od lat związana ze środowiskiem Apple, zaprzyjaźniona z tematem finansów osobistych i przede wszystkim – będąca miłośnikiem nowych technologii. ½ podcastu „MacGadka” w szczerej i długiej rozmowie na temat początków zamiłowania do Apple, podcastingu oraz sportu. #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Rozdziały: 00:00:00 – INTRO 00:00:36 – Wstępniak […] Artykuł #123 – Michał Masłowski: To dopiero koniec początku! pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 118.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
#122 – Jaromir Kopp
No to pora na pierwszą rozmowę w 3 sezonie! Dziś moim gościem jest Jaromir Kopp (@MacWyznawca). Rozmawiamy nie tylko o historii komputeryzacji w Polsce, ale także o takich specjałach, jak tzw. „copy party”. Wiecie czym było? Zapraszam. #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Rozdziały: 00:00:00 – INTRO 00:00:35 – Wstępniak 00:03:49 – Gość odc.: Jaromir Kopp 01:56:25 – […] Artykuł #122 – Jaromir Kopp pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 162.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
#121 – #WWDC20, czyli myjemy rączki!
Pora na odcinek, którego wręcz się domagaliście. Wraz z Krystianem MacKozerem Kozerawskim (@mackozer) omawiamy najważniejsze nowości i kwestie związane z tegoroczną konferencją WWDC 2020. Co wg nas było najważniejsze? Dlaczego świat potrzebuje aplikacji do mycia rąk? No dobra, to drugie pytanie to niestety przykry żart. A Wam co najbardziej przypadło do gustu? Sekcja komentarzy czeka. #BoCzemuNie ? POBIERZ […] Artykuł #121 – #WWDC20, czyli myjemy rączki! pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 106.0 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek