Bo czemu nie?

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Rozglądnij się. Kwestionuj. Podejmuj świadome decyzje i upraszczaj.
Data dodania: 2018-05-01 23:35:45
Data aktualizacji: 2020-03-30 06:55:05
Audycji w katalogu: 111
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 3 dni temu
#111 – Aktywista miejski w MPK Wrocław
Było sporo o Krakowie, więc najwyższa pora, aby w eterze wybrzmiał Wrocław i jego miejskie wyzwania. Dziś rozmawiamy z aktywistą, który rozpoczął pracę we wrocławskim MPK – człowiekiem orkiestrą – Przemkiem Filarem (@Przemek_Filar). Co aktywista miejski, w ogóle, robi w MPK Wrocław? Z jakimi mierzy się zadaniami i co już udało mu się osiągnąć? O to i […] Artykuł #111 – Aktywista miejski w MPK Wrocław pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 30.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 dni temu
#110 – Innowacje miejskie z Łukaszem Alwastem CZ. 2
Zapraszamy na drugą część rozmowy z Łukaszem Alwastem. W dyskusji pada sporo ciekawostek z historii, de facto od początków cywilizacji, przez czasy współczesne, aż po przyszłość, która na nas czeka. Przy okazji zapraszamy do odwiedzenia Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, gdzie Łukasz będzie miał wkrótce swoją, autorską wystawę! Szczegóły w odcinku. #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Linkownia: Stellar Fireworks […] Artykuł #110 – Innowacje miejskie z Łukaszem Alwastem CZ. 2 pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 31.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 17 dni temu
#109 – Mobility as a Service
Czy miasto może być usługą? Jeśli conajmniej dziwi Was taki koncept, to ten odcinek wiele wyjaśni. Rozmawiamy z Karolem Janasem, który pracuje w Obserwatorium Polityki Miejskiem; przy Instytucie Rozwoju Miast i Regionów. O tym dlaczego wiele środków transportu zbiorowego powinno tworzyć jeden, spójny system oraz wielu innych aspektach walki o zaspokojenie potrzeb mieszkańców. #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Linkownia: Wiele środków […] Artykuł #109 – Mobility as a Service pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 24 dni temu
#108 – Matematyka naszego wieku
O historii przygody ze Swift Playgrounds, znaczeniu nauki programowania dla przyszłych pokoleń, klawiaturach mechanicznych, telewizorach, koronawirusie, rutynach i wielu innych technologiczno-prywatnych kwestiach (dłuższego wstępu nie dało się napisać) – rozmawiamy z Janem Mazurczakiem (@janmazurczak). W odcinku spora dawka technologii więc mamy nadzieję, że tęskniliście. #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Linkownia: Odcinek dla Pań: #EXTRA 4 – Kobiety: Bo […] Artykuł #108 – Matematyka naszego wieku pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 41.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#107 – Innowacje miejskie z Łukaszem Alwastem CZ. 1
Pracował w londyńskim centrum badawczo-rozwojowym ukierunkowanym na rozwój miast. Jest producentem kreatywnym, przedsiębiorcą i współwłaścicielem Stellar Fireworks. Z Łukaszem Alwastem rozmawiamy o źródłach innowacji w przestrzeni miejskiej – wczoraj i dziś. W dyskusji pada sporo ciekawostek z historii, de facto od początków cywilizacji, przez czasy współczesne, aż po przyszłość, która na nas czeka. Przy okazji zapraszamy […] Artykuł #107 – Innowacje miejskie z Łukaszem Alwastem CZ. 1 pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 34.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#106 – Knajpowe dylematy
Piszecie do nas, że o technologi nigdy za wiele, zatem dzisiaj przed Wami długi odcinek, ale nie tylko o Apple i techno-sprawach. Rozmawiamy także m.in. o tym, jak korona wirus może wpłynąć na zmianę w sektorze robotyki. Śmieszkujemy z prawa budowlanego i urbanistycznej nowiki prosto z tramwajowej pętli w Krakowie. A na koniec snujemy knajpowe […] Artykuł #106 – Knajpowe dylematy pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 35.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#105 – Partycypacja
Partycypacja – temat bardzo ważny, ale wciąż jeszcze raczkujący w naszym kraju. Czy możemy mieć wpływ na to, jak będą wyglądały nasze miasta? Co, po co i gdzie powinniśmy sprawdzić przed zakupem mieszkania? Czym jest studium, a czym miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego?  O to wszystko i wiele więcej pytamy dziś Magdę Milert (pieing.cafe). #BoCzemuNie ? POBIERZ […] Artykuł #105 – Partycypacja pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 34.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#104 – Apple wróciło na swoje tory
Przed Wami kolejny, technologiczny odcinek. Rozmawiamy o wynikach finansowych Apple za pierwszy kwartał fiskalny 2020, prywatności, FBI oraz 10 urodzinach iPada. Oprócz tego sporo porad i lekka doza kultury oraz F1. Słowem: Apple wraca na swoje, dobrze znane, rekordowe pod względem wyników tory, a my na szlak technologiczny. #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Linkownia: Co nowego w Muzeum Inżynierii Miejskiej […] Artykuł #104 – Apple wróciło na swoje tory pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#103 – Smog a transport w mieście
Smog. Temat, który już chyba poruszono wszędzie, ale o którym konkretnie mówi się rzadko. Dziś staramy się to zmienić, rozmawiając z Łukaszem Frankiem – Dyrektorem Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie. O krakowskim obwarzanku, poprawie zapachu powietrza (Ale czy jakości też?), transporcie i tzw. miastach szczęśliwych. #BoCzemuNie ? Zasady konkursu! Do zdobycia macie dwie książki! – Peter Walker, „Jak […] Artykuł #103 – Smog a transport w mieście pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#102 – Ten po przerwie
Zgodnie z obietnicą, wracamy po przerwie z tematami technologicznymi i nie tylko! Dziś długi odcinek. Podsumowujemy w nim świąteczno-noworoczną przerwę. Zarówno pod kątem podsumowań i planów rocznych, ale także w aspekcie tego, co wydarzyło się u Apple i spółki. Nie zabrakło licznych dygresji, anegdot, śmieszkowania i przede wszystkim dwóch punktów widzenia na wszystkie ważkie sprawy […] Artykuł #102 – Ten po przerwie pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#101 – Rowerzyści
Zimy właściwie nie mieliśmy, a wiosna już niebawem. Nawet teraz pogoda jest odpowiednia, aby wybrać się na rower. Jak często korzystacie z tego środa transportu w mieście? Na temat kultury rowerowej rozmawiamy z Marcinem Wójcikiem – oficerem rowerowym ZTP oraz głównym specjalistą ds. public relations i mobilności w Krakowie. Za tydzień wracamy do Was z odcinkami technologicznymi i naszym […] Artykuł #101 – Rowerzyści pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#100 – Zrobiliśmy to!
100 odcinków! 2 lata. Tyle za nami i mamy nadzieję minimum tyle samo  przez nami. W jubileuszowym odcinku podsumowujemy kolejny rok podcastu oraz rozmawiamy o technologii, Świętach i nadchodzącym odpoczynku. Poruszamy kwestię Maca Pro i Apple Pro Display XDR, nagród Apple Music Awards i nominacji do Złotych Globów dla „The Morning Show”. Jest także o tym, co […] Artykuł #100 – Zrobiliśmy to! pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#099 – Pieszo przez Kraków
Zaczęło się od maratonu w Krakowie. Potem ten sam maraton przebiegnięty – tyłem. Obecny cel? 3500 km – tyle, co z Krakowa do Gibraltaru, ale po Krakowie właśnie. I to w dodatku – pieszo! Ten człowiek przekracza swoje granice. Szacuje, że przejdzie pieszo Kraków do trzydziestki. Zostało mu jakieś 3,5 roku. Poznajcie Kamila Bąbla. #BoCzemuNie ? […] Artykuł #099 – Pieszo przez Kraków pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#098 – Smart Cities z Magdą Milert
Z zawodu jest architektem, ale postanowiła rzucić pracę w biurze i zająć się propagowaniem dobrych rozwiązań miejskich w Krakowie. Tłumaczy, co zrobić, by w mieście żyło się lepiej, jak sprawić, żeby było ono przyjazne dla mieszkańców. Dziś rozmawiamy z Magdą Milert (pieing.cafe). O popularnym trendzie „Smart Cities”, miejskim UX, atrakcyjnych mieszkańcach i atrakcyjnych miastach, w […] Artykuł #098 – Smart Cities z Magdą Milert pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#097 – Dogfooding, czyli co?
Wracamy z tematami technologicznymi i biznesowymi. Rafał opowiada o praktyce, która dla naszego dobra powinna dotyczyć, jak największej liczby firm. Czym jest dogfooding? O tajemnicy siły sprawczej tzw. „Dogfoodingu” posłuchacie w 97. odcinku #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Linkownia: Etui folio od NOMAD Raport IMB Podcast o Apple Watch od 9to5Mac Backupy urządzeń mobilnych Apple na zewnętrznych […] Artykuł #097 – Dogfooding, czyli co? pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#096 – Chciałem wozić ludzi, ale przyszło nowe
Z dumą możemy ogłosić, że dziś wiele się dla nas i dla Was zmienia! Tak, jak nasze dziecięce marzenia o byciu kierowcą autobusu lub motorniczym. Od dziś, przez najbliższe pół roku, sponsorem podcastu jest Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie! Jak do tego doszło i co to właściwie oznacza? Dlaczego wierzymy, że to zmiana na lepsze i czego […] Artykuł #096 – Chciałem wozić ludzi, ale przyszło nowe pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#095 – Czarne listy, edukacja i telewizja w tle
Wkrótce Black Friday i Cyber Monday, czyli okazja do zaoszczędzenia i zweryfikowania swoich potrzeb. Przełom listopada i grudnia to też okazja, aby wesprzeć instytucje, dzieła i twórców; doceniając to, co robią. My stawiamy na naukę programowania! Przygotowaliśmy dla Was prawie 2-godzinne słuchowisko, w którym wraz z gościem, Krystianem MacKozerem Kozerawskim – który w  #BoCzemuNie pojawia się po raz trzeci. […] Artykuł #095 – Czarne listy, edukacja i telewizja w tle pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#094 – Wszystko teraz PRO
Miała być szumna konferencja, a mamy kolejny produkt PRO (jeden produkt) oraz kolejne, rekordowe wyniki kwartalne Apple. Za to za rogiem tych produktów kryje się cały tuzin. Kiedy się pojawią i co jeszcze wydarzyło się w ostatnim czasie w branży? O tym usłyszycie w 94. odcinki podcastu. #BoCzemuNie POBIERZ ODCINEK Linkownia: Mądre zarządzenie subskrypcjami Łatka od […] Artykuł #094 – Wszystko teraz PRO pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 37.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#093 – (Nie)znajomi od lat
Jak dobrze znasz swoich znajomych? A przyjaciół? Jaka w ogóle jest różnica między tymi dwoma kategoriami? Krzych i Jan Urbanowicz (@yasiek_) z podcastu „Inna Kultura” (@InnaKultura) porozmawiali o najnowszym filmie Tadeusza Śliwy pt. „(Nie)znajomi” w zestawieniu z serialem „Rok za rokiem” Russella T. Daviesa. W odcinku znajdziecie nie tylko komentarz dotyczący samych produkcji, ale także […] Artykuł #093 – (Nie)znajomi od lat pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 71.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#092 – Made by Google
Podczas przygotowywania się do nagrania tego odcinka, Krzysiek zatweetował: „Właśnie szykuję się do nagrania z ekspertem #Google, przeglądając, co tam pokazali na ostatniej konferencji Made by Google i jest mi coraz bardziej wstyd za Apple.” Dlaczego? Zapraszamy do wysłuchania pokonferencyjnej rozmowy z Leonem Omelanem, który już gościł w #BoCzemuNie – jako ekspert i pasjonat Google. POBIERZ ODCINEK […] Artykuł #092 – Made by Google pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek