Bo czemu nie?

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Rozglądnij się. Kwestionuj. Podejmuj świadome decyzje i upraszczaj.
Data dodania: 2018-05-01 23:35:45
Data aktualizacji: 2019-05-22 13:10:07
Audycji w katalogu: 70
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 11 godz. temu
#EXTRA 10 – Ważkie sprawy Miłosza
Jego głosu dość dawno nie słyszeliśmy w podcastowym eterze. Czerwcowa konferencja WWDC Apple już za mniej niż dwa tygodnie, a my chcieliśmy pogadać nieco dłużej o Apple. To się musiało skończyć wizytą Miłosza – K7 – Staszewskiego! Z połową podcastu MacGadka rozmawiamy, szeroko, o: czekającej nas zmianie związanej z premierą technologii Marcepan, łączącej po części […] Artykuł #EXTRA 10 – Ważkie sprawy Miłosza pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 79.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 dni temu
#EXTRA 9 – Bo czemu nie kawa? #3 – AeroPress i inne metody parzenia
Pora na trzeci – na ten moment ostatni – z serii odcinków, poświęconych Coffee Speciality – z udziałem Andrzeja Wownianko – Mistrza Polski AeroPress 2018 roku. Dziś rozmawiamy o konkretach, czyli: metodach, urządzeniach i technice parzenia wyjątkowego owocu, jakim jest kawa. W odcinku znajdziecie również wyjątkowy konkurs, w którym można wygrać kawki speciality! Zasady, terminy oraz […] Artykuł #EXTRA 9 – Bo czemu nie kawa? #3 – AeroPress i inne metody parzenia pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 14 dni temu
#EXTRA 8 – Od archeologa do programisty i nauczyciela Swift
Zaczynał, jako archeolog w Irlandii (z wykształcenia), jest muzykiem heavy metalowym, prowadził jednego z pierwszych blogów o Apple nad Wisłą – MacKozer.pl, pisał do „Mojego Jabłuszka” i „iMagazine”, współtworzy MyApple.pl, nagrywał tuzin różnych podcastów, a na końcu został 40-letnim Junior iOS developerem i nauczycielem Swifta w szkole swojego syna. Człowiek renesansu polskiej sceny technologicznej. Przed […] Artykuł #EXTRA 8 – Od archeologa do programisty i nauczyciela Swift pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 91.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 19 dni temu
#059 – Nasze oczekiwania i plotki przed WWDC
W tym roku doczekaliśmy się niebywałej liczby plotek dotyczących rzekomych nowości i premier, związanych z nadchodzącą konferencją dla developerów – WWDC 2019, która odbędzie się w San Jose (McEnery Convention Center). W dniach 3 – 7 czerwca br. dowiemy się, co dokładnie Apple przygotowało dla wszystkich systemów oraz czy Mac Pro w końcu doczeka się […] Artykuł #059 – Nasze oczekiwania i plotki przed WWDC pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 27 dni temu
#EXTRA 7 – Bo czemu nie kawa? #2
Pytaliście, zaczepialiście i w końcu jest! Zapraszamy na drugi z serii odcinków, poświęconych Coffee Speciality – z udziałem Andrzeja Wownianko – Mistrza Polski AreoPress 2018 roku. W tym odcinku rozmawiamy o podstawach sensoryki – czyli o tym, jak nasze zmysły odbierają to, co spożywamy. Jak zapachy z dzieciństwa pozwalają dziś odkrywać bogactwo kaw speciality. Czym są […] Artykuł #EXTRA 7 – Bo czemu nie kawa? #2 pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 60.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#058 – 3 finansowe rady
Dawno nie rozmawialiśmy o finansach, prawda? Pora na konkretną, trzy-składnikową pigułę, która pomoże Wam zapanować nad budżetem i znaleźć dodatkowe fundusze. Ten odcinek traktujemy, jako podsumowanie tego, o czym mówiliśmy już w kilku poprzednich; dotyczących finansów osobistych. Przynajmniej na ten moment. Zaczynamy standardowo od podsumowania tego co w technologicznej trawie (i nie tylko) piszczy. #BoCzemuNie ? […] Artykuł #058 – 3 finansowe rady pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#EXTRA6 – Dostępność w technologii
Jest pełną życia i energii osobą. Programuje na macOS. To zaawansowanym użytkownik systemów iOS i watchOS. Nie rozstaje się z tym, co nadgryzione, a jego dom przypomina fortecę gadżetów z segmentu Smart Home. Jest osobą niewidomą. Poznajcie Mateusza Duca (@mduc941) – naszego dzisiejszego gościa. Z Matuszem rozmawiamy o funkcji Dostępność w urządzeniach Apple i nie […] Artykuł #EXTRA6 – Dostępność w technologii pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 46.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#057 – Usługi Apple, czyli wiosenny powiew nowości
Wiosenna konferencja dotyczyła głównie rynku telewizyjnego. Nie mogliśmy zatem nie porozmawiać o niej – tradycyjnie – z Janem Urbanowiczem (z podcastu „Inna Kultura”). 57 odcinek zaczynamy jednak od kontynuacji omawiania nowych produktów, a w dalszej części skupiamy się na tym jakie usługi Apple zaprezentowało. Dziś na tapet bierzemy iMaci, AirPods 2 oraz usługi Apple. Ciekawi, jakie […] Artykuł #057 – Usługi Apple, czyli wiosenny powiew nowości pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 99.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#056 – Nowy iPad Air i mini oraz wojna na rynku MOD
Apple zaskoczyło nie tylko ilością pokazanego w ostatnim czasie sprzętu (w tym odcinku skupiamy się na iPadzie Air i iPadzie mini), ale stało się po raz kolejny przedmiotem społecznej dyskusji o – jakżeby inaczej – monopolizmie i pieniądzach. Obydwa tematy wzięliśmy na tapet. Dzień po nagraniu tego odcinka, Tim Cook zaskoczył wszystkich dalszymi premierami produktowymi. […] Artykuł #056 – Nowy iPad Air i mini oraz wojna na rynku MOD pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 21.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#EXTRA 5 – Bo czemu nie kawa? #1
Ci z Was, którzy słuchają nas nieco dłużej, zapewne doskonale wiedzą, że temat kawy z segmentu speciality jest nam bliski. Szczególnie Krzychowi. Postanowiliśmy go nieco przybliżyć także Wam! Zapraszamy na pierwszy z serii odcinków, poświęconych Coffee Speciality, z udziałem Andrzeja Wownianko – Mistrzem Polski AreoPress 2018 roku. W tym odcinku rozmawiamy o podstawach kawy wysokiej jakości, […] Artykuł #EXTRA 5 – Bo czemu nie kawa? #1 pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#055 – Pudełkowe kalendarze
Kalendarz w roli miarki lub mapy? Co odmierzającej lub wskazującej? Czym jest i na czym polega metoda boksowania, która stosuje Krzych, a jak z kalendarza korzysta Rafał? O produktywnym wykorzysatniu kalendarzy oraz miejscu, które zajmują one w naszych workflow, rozmawiamy w odcinku 55. #BoCzemuNie ? ODCINEK Linkownia: Aplikacja Day One Aplikacja Nozbe Dieta Anny Lewandowskiej Prowadzący: […] Artykuł #055 – Pudełkowe kalendarze pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 15.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#EXTRA 4 – Kobiety: Bo czemu nie?
Drogie Panie, mamy dla Was niespodziankę! Z okazji Dnia Kobiet nagraliśmy odcinek specjalny – z udziałem piękniejszej części naszego podcastowego zespołu. Z Anią Grzebinogą rozmawiamy o tym, jak to jest współpracować z dwoma geekami, montować im podcast oraz przede wszystkim – być kobietą w 2019 roku. Jeśli macie jakieś pytania do Ani – komentarze są […] Artykuł #EXTRA 4 – Kobiety: Bo czemu nie? pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 105.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#054 – Około technologiczny
Przyszła pora na telesfora, jak mawiał klasyk. Witamy w odcinku szczególnym, bo ponownie z udziałem Jana Urbanowicza (z podcastu „Inna Kultura”). Z Jankiem zawsze dobrze się nam rozmawia o technologii i kulturze. W 54. odcinku poruszamy temat doniesień dotyczących prawdopodobnych premier produktowych (i nie tylko) od Apple, a także dyskutujemy o serialach oraz zdrowiu. Tak […] Artykuł #054 – Około technologiczny pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#053 – Praca w podróży
Zgodnie z zapowiedzią, dzisiejszy odcinek poświęcamy w całości omówieniu naszych podróżniczych nawyków, w aspekcie pracy w trakcie przemieszczania się i nie tylko. Podajemy praktyczne porady dotyczące sposobów na spokojne i efektywne pakowanie się oraz przemieszczanie po świecie. Szczególnie polecamy ten odcinek osobom, które pracują w modelu zdalnym (#NoOffice) oraz wszystkim, którzy choć raz myśleli o […] Artykuł #053 – Praca w podróży pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#052 – Cypr i Slow Life
W dzisiejszym odcinku wielki powrót Rafała z Cypru i opowieści rozmaitej treści, dotyczących życia i pracy z tej urokliwej wyspy. Odcinek przyda się szczególnie tym, którzy choć raz myśleli o tym, aby rzucić wszystko i jechać w Bieszczady. No może trochę dalej […] Nie zabrakło podpowiedzi dla tych, którzy chcą się wybrać na Cypr typowo […] Artykuł #052 – Cypr i Slow Life pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 63.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#051 – Książki
Jaką książkę polecilibyście najlepszemu przyjacielowi? Albo po prostu komuś, kogo spotkanie w kawiarni? A może powinienem zapytać: Kiedy ostatnio jakąś czytaliście? O książkach, czytaniu i przyjemności spędzania czasu w świecie liter rozmawiamy w 51 odcinku. #BoCzemuNie ? ODCINEK Linkownia: ENG: Four new features Apple Podcasts should add in iOS 13 Podcast „Tuż przy uchu”, odc. 35 […] Artykuł #051 – Książki pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 119.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#EXTRA 3 – Ja&On: Software House i Startup: Polska vs USA
Dziś odcinek wyjątkowy – solowa rozmowa Krzyśka z  Sylvią i Kubą – nietuzinkowym małżeństwem, które zdecydowało się na wyjazd do Doliny Krzemowej na stałe. Niepoprawni marzyciele, którym po prostu wszystko przyszło łatwo czy świadomi swego pasjonaci? W skrócie: Ja&On.pl. W szczerej rozmowie m.in. rynku startupów i mitach z nim związanych, poruszamy także temat Doliny Krzemowej, […] Artykuł #EXTRA 3 – Ja&On: Software House i Startup: Polska vs USA pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#050 – Tim Cook pisze do inwestorów
50-ty, jubileuszowy odcinek nie mógł być zwyczajny. Zaprosiliśmy ponownie Michała Masłowskiego (@mmmaslov), aby porozmawiać, z właściwym człowiekiem z branży, o liście Tima Cooka do inwestorów, którego publikacja wywołała prawdziwą burzę na początku tego roku. Z Michałem rozkładamy na czynniki pierwsze słowa CEO Apple, rozmawiamy także o wprowadzeniu iTunes i AirPlay 2 na systemy telewizorów smart […] Artykuł #050 – Tim Cook pisze do inwestorów pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#049 – iPad, czyli co?
Zgodnie z zapowiedzią, dziś odcinek poświęcony rynkowi tabletów – w kontekście oprogramowania – także w nawiązaniu do nowego iPada Pro 11” od Apple. Mimo, że rozmawiamy o szeregu aplikacji, z których korzystamy na naszych iPadach, to sięgamy także do tematów związanych ogólnie z ekosystemem pracy. Zastanawiamy się, jaka przyszłość czeka rynek tabletów; a nawet szerzej […] Artykuł #049 – iPad, czyli co? pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#048 – Nowy Rok i iPad Pro po miesiącu
Co nowego do #iPadOnly wnosi nowy iPad Pro? A może jest czegoś zapowiedzią? W noworocznym odcinku nr 48 – oprócz świąteczno-noworocznego podsumowania, Rafał opowiada o swoich wrażeniach po miesiącu używania 11-calowego iPada Pro,  w roli głównego komputera mobilnego. Za tydzień porozmawiamy szerzej o kwestii oprogramowania, a dzisiejszy odcinek poświęcamy tematom związanym z samym sprzętem. #BoCzemuNie ? […] Artykuł #048 – Nowy Rok i iPad Pro po miesiącu pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek