Bo czemu nie?

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Rozglądnij się. Kwestionuj. Podejmuj świadome decyzje i upraszczaj.
Data dodania: 2018-05-01 23:35:45
Data aktualizacji: 2019-03-25 01:00:06
Audycji w katalogu: 61
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 4 dni temu
#EXTRA 5 – Bo czemu nie kawa? #1
Ci z Was, którzy słuchają nas nieco dłużej, zapewne doskonale wiedzą, że temat kawy z segmentu speciality jest nam bliski. Szczególnie Krzychowi. Postanowiliśmy go nieco przybliżyć także Wam! Zapraszamy na pierwszy z serii odcinków, poświęconych Coffee Speciality, z udziałem Andrzeja Wownianko – Mistrzem Polski AreoPress 2018 roku. W tym odcinku rozmawiamy o podstawach kawy wysokiej jakości, […] Artykuł #EXTRA 5 – Bo czemu nie kawa? #1 pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 dni temu
#055 – Pudełkowe kalendarze
Kalendarz w roli miarki lub mapy? Co odmierzającej lub wskazującej? Czym jest i na czym polega metoda boksowania, która stosuje Krzych, a jak z kalendarza korzysta Rafał? O produktywnym wykorzysatniu kalendarzy oraz miejscu, które zajmują one w naszych workflow, rozmawiamy w odcinku 55. #BoCzemuNie ? ODCINEK Linkownia: Aplikacja Day One Aplikacja Nozbe Dieta Anny Lewandowskiej Prowadzący: […] Artykuł #055 – Pudełkowe kalendarze pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 15.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 16 dni temu
#EXTRA 4 – Kobiety: Bo czemu nie?
Drogie Panie, mamy dla Was niespodziankę! Z okazji Dnia Kobiet nagraliśmy odcinek specjalny – z udziałem piękniejszej części naszego podcastowego zespołu. Z Anią Grzebinogą rozmawiamy o tym, jak to jest współpracować z dwoma geekami, montować im podcast oraz przede wszystkim – być kobietą w 2019 roku. Jeśli macie jakieś pytania do Ani – komentarze są […] Artykuł #EXTRA 4 – Kobiety: Bo czemu nie? pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 105.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 25 dni temu
#054 – Około technologiczny
Przyszła pora na telesfora, jak mawiał klasyk. Witamy w odcinku szczególnym, bo ponownie z udziałem Jana Urbanowicza (z podcastu „Inna Kultura”). Z Jankiem zawsze dobrze się nam rozmawia o technologii i kulturze. W 54. odcinku poruszamy temat doniesień dotyczących prawdopodobnych premier produktowych (i nie tylko) od Apple, a także dyskutujemy o serialach oraz zdrowiu. Tak […] Artykuł #054 – Około technologiczny pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#053 – Praca w podróży
Zgodnie z zapowiedzią, dzisiejszy odcinek poświęcamy w całości omówieniu naszych podróżniczych nawyków, w aspekcie pracy w trakcie przemieszczania się i nie tylko. Podajemy praktyczne porady dotyczące sposobów na spokojne i efektywne pakowanie się oraz przemieszczanie po świecie. Szczególnie polecamy ten odcinek osobom, które pracują w modelu zdalnym (#NoOffice) oraz wszystkim, którzy choć raz myśleli o […] Artykuł #053 – Praca w podróży pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#052 – Cypr i Slow Life
W dzisiejszym odcinku wielki powrót Rafała z Cypru i opowieści rozmaitej treści, dotyczących życia i pracy z tej urokliwej wyspy. Odcinek przyda się szczególnie tym, którzy choć raz myśleli o tym, aby rzucić wszystko i jechać w Bieszczady. No może trochę dalej […] Nie zabrakło podpowiedzi dla tych, którzy chcą się wybrać na Cypr typowo […] Artykuł #052 – Cypr i Slow Life pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 63.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#051 – Książki
Jaką książkę polecilibyście najlepszemu przyjacielowi? Albo po prostu komuś, kogo spotkanie w kawiarni? A może powinienem zapytać: Kiedy ostatnio jakąś czytaliście? O książkach, czytaniu i przyjemności spędzania czasu w świecie liter rozmawiamy w 51 odcinku. #BoCzemuNie ? ODCINEK Linkownia: ENG: Four new features Apple Podcasts should add in iOS 13 Podcast „Tuż przy uchu”, odc. 35 […] Artykuł #051 – Książki pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 119.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#EXTRA 3 – Ja&On: Software House i Startup: Polska vs USA
Dziś odcinek wyjątkowy – solowa rozmowa Krzyśka z  Sylvią i Kubą – nietuzinkowym małżeństwem, które zdecydowało się na wyjazd do Doliny Krzemowej na stałe. Niepoprawni marzyciele, którym po prostu wszystko przyszło łatwo czy świadomi swego pasjonaci? W skrócie: Ja&On.pl. W szczerej rozmowie m.in. rynku startupów i mitach z nim związanych, poruszamy także temat Doliny Krzemowej, […] Artykuł #EXTRA 3 – Ja&On: Software House i Startup: Polska vs USA pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#050 – Tim Cook pisze do inwestorów
50-ty, jubileuszowy odcinek nie mógł być zwyczajny. Zaprosiliśmy ponownie Michała Masłowskiego (@mmmaslov), aby porozmawiać, z właściwym człowiekiem z branży, o liście Tima Cooka do inwestorów, którego publikacja wywołała prawdziwą burzę na początku tego roku. Z Michałem rozkładamy na czynniki pierwsze słowa CEO Apple, rozmawiamy także o wprowadzeniu iTunes i AirPlay 2 na systemy telewizorów smart […] Artykuł #050 – Tim Cook pisze do inwestorów pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#049 – iPad, czyli co?
Zgodnie z zapowiedzią, dziś odcinek poświęcony rynkowi tabletów – w kontekście oprogramowania – także w nawiązaniu do nowego iPada Pro 11” od Apple. Mimo, że rozmawiamy o szeregu aplikacji, z których korzystamy na naszych iPadach, to sięgamy także do tematów związanych ogólnie z ekosystemem pracy. Zastanawiamy się, jaka przyszłość czeka rynek tabletów; a nawet szerzej […] Artykuł #049 – iPad, czyli co? pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#048 – Nowy Rok i iPad Pro po miesiącu
Co nowego do #iPadOnly wnosi nowy iPad Pro? A może jest czegoś zapowiedzią? W noworocznym odcinku nr 48 – oprócz świąteczno-noworocznego podsumowania, Rafał opowiada o swoich wrażeniach po miesiącu używania 11-calowego iPada Pro,  w roli głównego komputera mobilnego. Za tydzień porozmawiamy szerzej o kwestii oprogramowania, a dzisiejszy odcinek poświęcamy tematom związanym z samym sprzętem. #BoCzemuNie ? […] Artykuł #048 – Nowy Rok i iPad Pro po miesiącu pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#EXTRA 2 – Ten świąteczny: Mamy roczek!
Mamy roczek! Tylko od tego wypada zacząć opis tego, specjalnego odcinka. Wiemy, że u Was dziś choinki, pierogi i przedświąteczna gorączka, więc zajmiemy tylko chwilkę. Przed Wami odcinek świąteczny. Niech on umili czas tych ostatnich przygotowań. Korzystając z miejsca, które pozostało w opisie, chcemy Wam życzyć dobrego odbioru w Nowym, 2019 roku – wielu podcastowych […] Artykuł #EXTRA 2 – Ten świąteczny: Mamy roczek! pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#047 – Jak taniej kupować nowe i używane sprzęty?
Odcinek, na który wielu z Was czekało. Jak to się dzieje, że Krzysiek jest w stanie kupować nowe sprzęty Apple sporo taniej? Czy zakupy w serwisach z ogłoszeniami lokalnymi mogą być bezpieczne? Jak taniej kupować nowe i na co uważać przy zakupie używanych sprzętów w Internecie? W odcinku rozmawiamy o 5 aspektach, które należy wziąć […] Artykuł #047 – Jak taniej kupować nowe i używane sprzęty? pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#046 – Inna kultura Apple Watch Series 4
Przed Wami, zapowiedziany tydzień temu, odcinek poświęcony Apple Watch Series 4, w kontekście sportu. Ponownie z Jaśkiem Urbanowiczem (@yasiek_) z podcastu „Inna Kultura” (@InnaKultura). Aby dać sobie szansę na rzetelne ujęcie tematu, dedykujemy 46-sty odcinek nowemu nosidłu z Cupertino. Jasiek dzieli się swoimi przemyśleniami na temat tego sprzętu w kontekście uprawiania sportu, ale nie tylko. […] Artykuł #046 – Inna kultura Apple Watch Series 4 pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 128.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#045 – Inna Kultura
Dziś odcinek z gościem! W nasze podcastowe progi zawitał jegomość Jan Urbanowicz (@yasiek_) z podcastu „Inna Kultura” (@InnaKultura). Z gościem rozmawiamy między innymi o świątecznej animacji Apple oraz o serialach tworzonych na kanwie podcastów. Dotykamy także tematu produkcji Netflixa (1983) oraz pytamy Jaśka o to, czy święta są czasem na oglądanie filmów – a jeśli […] Artykuł #045 – Inna Kultura pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 151.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#044 – #NoOffice, a komunikacja w zespole
Efektywna komunikacja zespołu, w modelu pracy zdalnej? Czy to możliwe? Jakie są trzy, najczęstsze problemy w firmach, jeśli chodzi o komunikację wewnętrzną? Czym jest odwrócona piramida komunikacji i jak otoczenie, w którym pracujemy, wpływa na wyniki naszej pracy? W dzisiejszym odcinku Rafał bierze na tapetę kwestię komunikacji i pracy zdalnej, a Krzysiek zadaje niewygodne pytania; […] Artykuł #044 – #NoOffice, a komunikacja w zespole pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 71.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#043 – Ten powakacyjny, czyli nasze podróże
Niektórzy z Was słusznie przewidzieli, że “Krótka piłka” w odcinku powakacyjnym, mogłaby trwać i trwać. Aby Wam tego oszczędzić, przygotowaliśmy odcinek, w którym podsumujemy nasze podróże i w miarę zwięźle – postaramy się, podzielić z Wami najważniejszymi przemyśleniami i refleksami. Kto i gdzie wędrował? Co zobaczył i czego doświadczył? Czym się zachwycił, a na czym zawiódł? […] Artykuł #043 – Ten powakacyjny, czyli nasze podróże pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 189.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#042– Ten po konferencji Mobiconf
Na tej konferencji, w 2017 roku, spotkaliśmy się z Rafałem po raz pierwszy. Wtedy w naszych głowach zrodził się pomysł na wspólny podcast. Bo czemu nie? Po roku wzięliśmy udział w 5 edycji Mobiconf – krakowskiej, międzynarodowej konferencji dla developerów, designerów i ludzi z brażny IT. W tym odcinku mamy dla Was relację z tego wydarzenia. […] Artykuł #042– Ten po konferencji Mobiconf pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 112.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#041 – Ten o HomeKit
W tym odcinku rozmawiamy o ziszczonym marzeniu z dzieciństwa – czyli inteligentnym domu. Może jeszcze nie takim, jak międzygalaktyczne pokoje/ kapsuły rodem z Gwiezdnych Wojen, ale już bardzo zbliżonym. Skupimy się tylko na rozwiązaniach zgodnych z jedynym obecnie – masowym – standardem smart home od Apple, czyli HomeKit. Głos eksperta w odcinku oddajemy – nie […] Artykuł #041 – Ten o HomeKit pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#040 – Pierwsza praca
W tym odcinku rozmawiamy o pierwszej pracy. Nie tylko tej naszej, ale także w ogólnym ujęciu, ponieważ chcieliśmy dotknąć tego tematu od dawna. W odcinku znajdziecie konkretne porady, dotyczące dobrych praktyk i obalające mity związane z tematem poszukiwania zatrudnienia i zdobywania doświadczenia zawodowego. Powiemy m.in. o tym jak zepsuć CV i uczynić je całkowicie niewidocznym […] Artykuł #040 – Pierwsza praca pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 4.5 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek