Bo czemu nie?

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Rozglądnij się. Kwestionuj. Podejmuj świadome decyzje i upraszczaj.
Data dodania: 2018-05-01 23:35:45
Data aktualizacji: 2019-11-16 00:10:08
Audycji w katalogu: 95
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 21 godz. temu
#095 – Czarne listy, edukacja i telewizja w tle
Wkrótce Black Friday i Cyber Monday, czyli okazja do zaoszczędzenia i zweryfikowania swoich potrzeb. Przełom listopada i grudnia to też okazja, aby wesprzeć instytucje, dzieła i twórców; doceniając to, co robią. My stawiamy na naukę programowania! Przygotowaliśmy dla Was prawie 2-godzinne słuchowisko, w którym wraz z gościem, Krystianem MacKozerem Kozerawskim – który w  #BoCzemuNie pojawia się po raz trzeci. […] Artykuł #095 – Czarne listy, edukacja i telewizja w tle pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 dni temu
#094 – Wszystko teraz PRO
Miała być szumna konferencja, a mamy kolejny produkt PRO (jeden produkt) oraz kolejne, rekordowe wyniki kwartalne Apple. Za to za rogiem tych produktów kryje się cały tuzin. Kiedy się pojawią i co jeszcze wydarzyło się w ostatnim czasie w branży? O tym usłyszycie w 94. odcinki podcastu. #BoCzemuNie POBIERZ ODCINEK Linkownia: Mądre zarządzenie subskrypcjami Łatka od […] Artykuł #094 – Wszystko teraz PRO pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 37.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 15 dni temu
#093 – (Nie)znajomi od lat
Jak dobrze znasz swoich znajomych? A przyjaciół? Jaka w ogóle jest różnica między tymi dwoma kategoriami? Krzych i Jan Urbanowicz (@yasiek_) z podcastu „Inna Kultura” (@InnaKultura) porozmawiali o najnowszym filmie Tadeusza Śliwy pt. „(Nie)znajomi” w zestawieniu z serialem „Rok za rokiem” Russella T. Daviesa. W odcinku znajdziecie nie tylko komentarz dotyczący samych produkcji, ale także […] Artykuł #093 – (Nie)znajomi od lat pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 71.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 21 dni temu
#092 – Made by Google
Podczas przygotowywania się do nagrania tego odcinka, Krzysiek zatweetował: „Właśnie szykuję się do nagrania z ekspertem #Google, przeglądając, co tam pokazali na ostatniej konferencji Made by Google i jest mi coraz bardziej wstyd za Apple.” Dlaczego? Zapraszamy do wysłuchania pokonferencyjnej rozmowy z Leonem Omelanem, który już gościł w #BoCzemuNie – jako ekspert i pasjonat Google. POBIERZ ODCINEK […] Artykuł #092 – Made by Google pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 28 dni temu
#091 – Muzyka
Po raz drugi witamy w podcaście Krzysztofa Gudowskiego. Tym razem w roli pasjonata i twórcy muzyki. Rozmowa dwóch Krzyśków dotyczy właśnie niej i sięga aż czasów dzieciństwa. Czym właściwie jest? Jak zmienił się rynek muzyczny? Jak zmienili się twórcy i w końcu, czy nadal czerpiemy z muzyki tyle samo radości co kiedyś? #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Linkownia: Playlista „Bo […] Artykuł #091 – Muzyka pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#090 – Ten ze środka lasu
Wyjechaliśmy w dzicz. Prawie walcząc o życie, nagraliśmy dla Was ze środka niczego kolejny odcinek i teraz czekamy na to, co Wy macie mam do powiedzenia. A tak na serio – dziś trochę o technologii, co nieco o podróżach i innych ważkich, społecznych sprawach.  #BoCzemuNie ? Q&A – zasady: Pytasz, o co chcesz. Na TT lub […] Artykuł #090 – Ten ze środka lasu pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 27.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#089 – iPad w pracy Trenera personalnego
Trener personalny w dzisiejszych czasach jako narzędzi pracy nie używa już tylko hantli i sztangi. Grzegorz Kozłowski jest doskonałym przykładem, że iPad w pracy może być używany nie tylko przez geeka. Krzysiek zrobił sobie wolne, a Rafał przepytał Grześka jak iPad pomaga mu w pracy, a także, jak dbać o swoje ciało, gdy pracuje się […] Artykuł #089 – iPad w pracy Trenera personalnego pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 19.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#088 – Życie w świecie USB-C
Jak wygląda życie w świecie androidów? Tam, gdzie pośród wielu marek i modeli sprzętu dumnie spoczywa ono. Złote runo, a właściwie to pożądany w sadzie standard – USB-C. Krzysiek nie mógł sobie odmówić tego wstępu. A okazja jest ku niemu znakomita, bo przyszła pora na odcinek z udziałem gościa, który na codzień jest użytkownikiem Androida […] Artykuł #088 – Życie w świecie USB-C pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#087 – Nie pokazali wszystkiego
Zgodnie z zapowiedzią, kontynuujemy temat ostatniej konferencji Apple. Dzielimy się – już na spokojnie – kolejnymi spostrzeżeniami dotyczącymi nowych urządzeń w nadgryzionym sadzie. Wraca też „Krótka piłka”, a w niej m.in. o kawie, finansach, napędach optycznych i hipokryzji Google. #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Linkownia: Ekspresy przelewowe Moccamaster Basecamp pokazuje hipokryzje Google Wyszukiwarka DuckDuckGo Video o DuckDuckGo Prowadzący: […] Artykuł #087 – Nie pokazali wszystkiego pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#086 – Ten pokonferencyjny: Apple Watch 5 i iPhone 11 (Pro Kitchen Edition)
Stało się! Pierwsza kuchenka indukcyjna od Apple ujrzała światło dzienne. A na poważnie to jesteśmy po jesiennej, produktowej konferencji giganta z Cupertino. Czy ostatniej w tym roku? W odcinku, standardowo, rozmawiamy o zaprezentowanych nowościach oraz ogłaszamy wyniki pierwszego #TyperBoCzemuNie. OFICJALNE WYNIKI: 2:1 – pojedynek wygrywa – Krzysztof Kołacz (@kolaczkrzysztof) POBIERZ wersję .pdf LISTA ZWYCIĘZCÓW: Posłuchaj do […] Artykuł #086 – Ten pokonferencyjny: Apple Watch 5 i iPhone 11 (Pro Kitchen Edition) pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#085 – Typer przedkonferencyjny z konkursem dla słuchaczy!
Pora na wspólną zabawę z nami! W odcinku tuż przed jesienną konferencją Apple inaugurujemy naszą zabawę konkursową, czyli pora na pierwszy #TyperBoCzemuNie. Czyje typy: Rafała czy Krzycha, okażą się trafne? Oddając swój głos, możecie wygrać unikatowe zestawy stickerów #BoCzemuNie ! Zasady? Zapraszamy po nie do odcinka oraz zachęcamy do pobierania formularza konkursowego. FORMULARZ KONKURSOWY: POBIERZ wersję .pdf […] Artykuł #085 – Typer przedkonferencyjny z konkursem dla słuchaczy! pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#084 – Ten follow-up’owy
Czołem! Ponownie zebrało nam się kilka tematów, zatem pogadajmy dziś o: skutkach ostatniego odcinka, kolejowych absurdach, ceramice i oczywiście o technologii. Mieszkanka wybuchowa, prawda? Troche, jak życie. #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Linkownia: Misiura design to ceramika artystyczna z duszą i dobrą energią Odcinek 341 ATP – „You Are a Computer Athlete” Prowadzący: Krzysztof Kołacz (@kolaczkrzysztof) Rafał Sobolewski […] Artykuł #084 – Ten follow-up’owy pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#083 – Konsumpcja treści
W jaki sposób i dlaczego zmieniliśmy nasze podejście do konsumowania rozmaitych treści na naszych urządzeniach? Na to i inne pytania związane nie tylko z produktywnością, ale nawet bardziej z higieną informacji, odpowiadamy w 83. odcinku. #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Linkownia: Aplikacja/ usługa „Instapaper”: System iOS System Android Aplikacja/ usługa „Feedly” System iOS System Android Aplikacja „Reeder” dla […] Artykuł #083 – Konsumpcja treści pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#082 – Nie kupimy iPhone 11
Czego się spodziewamy, czego oczekujemy no i w końcu – co planujemy kupić po nadchodzącej, jesiennej konferencji Apple oraz czemu nie będzie to iPhone 11? Dziś właśnie o tym oraz o Wrocławiu Krzycha, nowotworze tanich przewoźników autokarowych i innych rzeczach, które miały u nas miejsce w ostatnim tygodniu. #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Linkownia: Odcinek #009 – […] Artykuł #082 – Nie kupimy iPhone 11 pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#081 – Co w sadzie piszczy?
O zakupach i dochodach Apple, bezpieczeństwie, Siri oraz innych ważkich sprawach, które słuchać ostatnimi czasy w nadgryzionym sadzie. Jest też o pewnym głośniku, który zagościł pod strzechami Ani i Rafała.  #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Linkownia: Wątek na Twitterze o kodach kreskowych i Apple Wallet Aplikacja Calm Głośnik Symfonisk Autopay – aplikacja do płacenia za przejazd autostradami […] Artykuł #081 – Co w sadzie piszczy? pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#080 – Podcasting 2.0 i VPN od Apple?
O przyszłości podcastingu i bezpieczeństwie. W tych tematach nie mogło zabraknąć ekipy Yes Was Podcast! Tym razem w naszych, gościnnych progach. Rozmawiamy o tym, co czeka podcasty w najbliższych latach, m.in. w kontekście potencjalnej inwestycji Apple w ten rynek. Drugą część dyskusji poświęcamy tematowi VPN-a rodem z Cupertino. Ciekawi? Dobrego odbioru. #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Linkownia: Serial HBO […] Artykuł #080 – Podcasting 2.0 i VPN od Apple? pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#079 – Car Play
Wakacje trwają w najlepsze. Zapewne wielu z Was podróżuje. Czy korzystaliście już z systemu Car Play od Apple? A może nie wiecie, od czego zacząć przygodę z nim? Dziś Rafał odpowiada na to i wiele innych pytań. Rozmawiamy o zaletach i wadach ekosystemu, który oferuje kierowcom firma sadownicza z Cupertino. #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Linkownia: Aplikacja „Waze”: iOS: […] Artykuł #079 – Car Play pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 25.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#078 – Kopie zapasowe
O ważności tematu bezpieczeństwa naszych danych nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Dziś opowiadamy o tym, jak sobie z nim radzimy. Krzych zdradza szczegóły swojego, dość rozbudowanego, systemu backupów. Rafał, klasycznie, dzieli się prostotą w temacie kopii zapasowych. #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Linkownia: Aplikacja „Carbon Copy Cloner” Aplikacja „Pass2U Wallet – cards/coupons” dla iOS System backupów Wojtka Pietrusiewicza […] Artykuł #078 – Kopie zapasowe pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#077 – Krótko o wszystkim: Co u nas?
Na ten odcinek potrzebowaliśmy przestrzeni. Nazbierało się w ostatnich tygodniach sporo kwestii, z różnych obszarów tematycznych, które chcielibyśmy poruszyć. Ciekawi co u nas? Dziś będzie miejsce, aby o tym pogadać. #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Prowadzący: Krzysztof Kołacz (@kolaczkrzysztof) Rafał Sobolewski (@sobolowy) Montaż: Anna Grzebinoga (@grzebiphoto) Podcast „Bo czemu nie?”: Podcast „Bo czemu nie?” (@boczemuniepl) Facebook podcastu ([link]) […] Artykuł #077 – Krótko o wszystkim: Co u nas? pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 31.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#076 – WWDC od środka z Radkiem Pietruszewskim
Po odcinku nagranym „na gorąco”, w którym podsumowaliśmy nasze wrażenia po tegorocznej konferencji WWDC, idziemy o krok dalej. Z Radkiem Pietruszewskim – developerem iOS (@radexp) w Nozbe – poznajemy kulisy corocznej konferencji Apple. Radek odkrywa w odcinku obraz tego, czego nie widać w branżowych mediach i na Twitterze. Zapytaliśmy go m.in. o temat społeczności developerów iOS, […] Artykuł #076 – WWDC od środka z Radkiem Pietruszewskim pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 50.1 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek