Bo czemu nie?

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Rozglądnij się. Kwestionuj. Podejmuj świadome decyzje i upraszczaj.
Data dodania: 2018-05-01 23:35:45
Data aktualizacji: 2019-09-23 06:55:06
Audycji w katalogu: 87
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 3 dni temu
#087 – Nie pokazali wszystkiego
Zgodnie z zapowiedzią, kontynuujemy temat ostatniej konferencji Apple. Dzielimy się – już na spokojnie – kolejnymi spostrzeżeniami dotyczącymi nowych urządzeń w nadgryzionym sadzie. Wraca też „Krótka piłka”, a w niej m.in. o kawie, finansach, napędach optycznych i hipokryzji Google. #BoCzemuNie ? ODCINEK Linkownia: Ekspresy przelewowe Moccamaster Basecamp pokazuje hipokryzje Google Wyszukiwarka DuckDuckGo Video o DuckDuckGo Prowadzący: […] Artykuł #087 – Nie pokazali wszystkiego pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 dni temu
#086 – Ten pokonferencyjny: Apple Watch 5 i iPhone 11 (Pro Kitchen Edition)
Stało się! Pierwsza kuchenka indukcyjna od Apple ujrzała światło dzienne. A na poważnie to jesteśmy po jesiennej, produktowej konferencji giganta z Cupertino. Czy ostatniej w tym roku? W odcinku, standardowo, rozmawiamy o zaprezentowanych nowościach oraz ogłaszamy wyniki pierwszego #TyperBoCzemuNie. OFICJALNE WYNIKI: 2:1 – pojedynek wygrywa – Krzysztof Kołacz (@kolaczkrzysztof) wersję .pdf LISTA ZWYCIĘZCÓW: Posłuchaj do […] Artykuł #086 – Ten pokonferencyjny: Apple Watch 5 i iPhone 11 (Pro Kitchen Edition) pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 17 dni temu
#085 – Typer przedkonferencyjny z konkursem dla słuchaczy!
Pora na wspólną zabawę z nami! W odcinku tuż przed jesienną konferencją Apple inaugurujemy naszą zabawę konkursową, czyli pora na pierwszy #TyperBoCzemuNie. Czyje typy: Rafała czy Krzycha, okażą się trafne? Oddając swój głos, możecie wygrać unikatowe zestawy stickerów #BoCzemuNie ! Zasady? Zapraszamy po nie do odcinka oraz zachęcamy do pobierania formularza konkursowego. FORMULARZ KONKURSOWY: wersję .pdf […] Artykuł #085 – Typer przedkonferencyjny z konkursem dla słuchaczy! pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 24 dni temu
#084 – Ten follow-up’owy
Czołem! Ponownie zebrało nam się kilka tematów, zatem pogadajmy dziś o: skutkach ostatniego odcinka, kolejowych absurdach, ceramice i oczywiście o technologii. Mieszkanka wybuchowa, prawda? Troche, jak życie. #BoCzemuNie ? ODCINEK Linkownia: Misiura design to ceramika artystyczna z duszą i dobrą energią Odcinek 341 ATP – „You Are a Computer Athlete” Prowadzący: Krzysztof Kołacz (@kolaczkrzysztof) Rafał Sobolewski […] Artykuł #084 – Ten follow-up’owy pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#083 – Konsumpcja treści
W jaki sposób i dlaczego zmieniliśmy nasze podejście do konsumowania rozmaitych treści na naszych urządzeniach? Na to i inne pytania związane nie tylko z produktywnością, ale nawet bardziej z higieną informacji, odpowiadamy w 83. odcinku. #BoCzemuNie ? ODCINEK Linkownia: Aplikacja/ usługa „Instapaper”: System iOS System Android Aplikacja/ usługa „Feedly” System iOS System Android Aplikacja „Reeder” dla […] Artykuł #083 – Konsumpcja treści pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#082 – Nie kupimy iPhone 11
Czego się spodziewamy, czego oczekujemy no i w końcu – co planujemy kupić po nadchodzącej, jesiennej konferencji Apple oraz czemu nie będzie to iPhone 11? Dziś właśnie o tym oraz o Wrocławiu Krzycha, nowotworze tanich przewoźników autokarowych i innych rzeczach, które miały u nas miejsce w ostatnim tygodniu. #BoCzemuNie ? ODCINEK Linkownia: Odcinek #009 – […] Artykuł #082 – Nie kupimy iPhone 11 pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#081 – Co w sadzie piszczy?
O zakupach i dochodach Apple, bezpieczeństwie, Siri oraz innych ważkich sprawach, które słuchać ostatnimi czasy w nadgryzionym sadzie. Jest też o pewnym głośniku, który zagościł pod strzechami Ani i Rafała.  #BoCzemuNie ? ODCINEK Linkownia: Wątek na Twitterze o kodach kreskowych i Apple Wallet Aplikacja Calm Głośnik Symfonisk Autopay – aplikacja do płacenia za przejazd autostradami […] Artykuł #081 – Co w sadzie piszczy? pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#080 – Podcasting 2.0 i VPN od Apple?
O przyszłości podcastingu i bezpieczeństwie. W tych tematach nie mogło zabraknąć ekipy Yes Was Podcast! Tym razem w naszych, gościnnych progach. Rozmawiamy o tym, co czeka podcasty w najbliższych latach, m.in. w kontekście potencjalnej inwestycji Apple w ten rynek. Drugą część dyskusji poświęcamy tematowi VPN-a rodem z Cupertino. Ciekawi? Dobrego odbioru. #BoCzemuNie ? ODCINEK Linkownia: Serial HBO […] Artykuł #080 – Podcasting 2.0 i VPN od Apple? pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#079 – Car Play
Wakacje trwają w najlepsze. Zapewne wielu z Was podróżuje. Czy korzystaliście już z systemu Car Play od Apple? A może nie wiecie, od czego zacząć przygodę z nim? Dziś Rafał odpowiada na to i wiele innych pytań. Rozmawiamy o zaletach i wadach ekosystemu, który oferuje kierowcom firma sadownicza z Cupertino. #BoCzemuNie ? ODCINEK Linkownia: Aplikacja „Waze”: iOS: […] Artykuł #079 – Car Play pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 25.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#078 – Kopie zapasowe
O ważności tematu bezpieczeństwa naszych danych nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Dziś opowiadamy o tym, jak sobie z nim radzimy. Krzych zdradza szczegóły swojego, dość rozbudowanego, systemu backupów. Rafał, klasycznie, dzieli się prostotą w temacie kopii zapasowych. #BoCzemuNie ? ODCINEK Linkownia: Aplikacja „Carbon Copy Cloner” Aplikacja „Pass2U Wallet – cards/coupons” dla iOS System backupów Wojtka Pietrusiewicza […] Artykuł #078 – Kopie zapasowe pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#077 – Krótko o wszystkim: Co u nas?
Na ten odcinek potrzebowaliśmy przestrzeni. Nazbierało się w ostatnich tygodniach sporo kwestii, z różnych obszarów tematycznych, które chcielibyśmy poruszyć. Ciekawi co u nas? Dziś będzie miejsce, aby o tym pogadać. #BoCzemuNie ? ODCINEK Prowadzący: Krzysztof Kołacz (@kolaczkrzysztof) Rafał Sobolewski (@sobolowy) Montaż: Anna Grzebinoga (@grzebiphoto) Podcast „Bo czemu nie?”: Podcast „Bo czemu nie?” (@boczemuniepl) Facebook podcastu ([link]) […] Artykuł #077 – Krótko o wszystkim: Co u nas? pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 31.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#076 – WWDC od środka z Radkiem Pietruszewskim
Po odcinku nagranym „na gorąco”, w którym podsumowaliśmy nasze wrażenia po tegorocznej konferencji WWDC, idziemy o krok dalej. Z Radkiem Pietruszewskim – developerem iOS (@radexp) w Nozbe – poznajemy kulisy corocznej konferencji Apple. Radek odkrywa w odcinku obraz tego, czego nie widać w branżowych mediach i na Twitterze. Zapytaliśmy go m.in. o temat społeczności developerów iOS, […] Artykuł #076 – WWDC od środka z Radkiem Pietruszewskim pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 50.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#075 – Podróżowanie? Bo czemu nie? CZ.3: Rodzaje podróży
Zapraszamy na trzeci odcinek z serii „Podróżowanie? Bo czemu nie!”. Tym razem, z Jarkiem, rozmawiamy o rodzajach podróży. Czy da się ciekawie spędzić przedłużony weekend? Gdzie wyjechać na tydzień, aby przeżyć tyle, co niektórzy w miesiąc? Jak przygotować się na kilkutygodniową zaplanowaną przygodę, by wrócić z niej z walizką niezapomnianych wspomnień? Odpowiedzi w odcinku. #BoCzemuNie ? […] Artykuł #075 – Podróżowanie? Bo czemu nie? CZ.3: Rodzaje podróży pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 105.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#074 – Podróżowanie? Bo czemu nie? CZ.2: Planowanie
Zapraszamy na drugi odcinek z serii „Podróżowanie? Bo czemu nie!” – z udziałem Jarka Bodnara, autora bloga ZaplanowanaPrzygoda.pl. Dziś rozmawiamy o planowaniu, czyli kwestii, która tylko z pozoru wydaje się odbierać przyjemność z przeżywania przygody. Jarek dzieli się także tym, z jakich narzędzi korzysta przy organizowaniu zaplanowanej przygody. #BoCzemuNie ? ODCINEK Linkownia: Narzędzia i usługi, z […] Artykuł #074 – Podróżowanie? Bo czemu nie? CZ.2: Planowanie pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 42.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#073 – Podróżowanie? Bo czemu nie? CZ.1: Dlaczego warto?
Dlaczego warto podróżować? Niektórym to pytanie wyda się całkowicie trywialne. „Podróżowanie? Bo czemu nie!” – dopowiedzą. Inni zobaczą w nim siebie, bo przecież ono wraca niczym bumerang każdego lata. Nasz dzisiejszy gość to menadżer IT, który całe swoje życie poświęcił przygodzie – paradoksalnie niezwiązanej z jakimkolwiek kodem. A może jednak? Poznajcie Jarka Bodnara z Krakowa, […] Artykuł #073 – Podróżowanie? Bo czemu nie? CZ.1: Dlaczego warto? pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 28.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#072 – Latająca Catalina!
Za nami najważniejsze wydarzenie roku! Po tym, co zaprezentowało Apple podczas tegorocznej prezentacji otwierającej #WWDC2019 (Worldwide Developers Conference), nie mamy co do tego wątpliwości.  Przygotowaliśmy dla Was prawie 3-godzinne słuchowisko, w którym wraz z gościem, Krystianem MacKozerem Kozerawskim, omawiamy poszczególne nowości w systemach tvOS, watchOS, iOS, iPadOS (Nowość!) oraz latającej macOS Catalina! #BoCzemuNie ? Dotykamy też tarki do sera […] Artykuł #072 – Latająca Catalina! pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#071 – Być SISU: Krzysztof Kołacz i historia jego kontuzji na półmaratonie
Z nagraniem takiej rozmowy Krzysztof Kołacz zwlekał blisko dekadę. W końcu nadarzyła się okazja. Rafał przepytał go m.in. o temat licznych kontuzji, z którymi zmagał się w dzieciństwie, gigantycznych problemów z wagą oraz ostatni – tak, mówimy o marcu tego roku (!) – wypadek, któremu uległ podczas półmaratonu w Krakowie. Intencjonalnie – jak to u […] Artykuł #071 – Być SISU: Krzysztof Kołacz i historia jego kontuzji na półmaratonie pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 3.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#EXTRA 10 – Ważkie sprawy Miłosza
Jego głosu dość dawno nie słyszeliśmy w podcastowym eterze. Czerwcowa konferencja WWDC Apple już za mniej niż dwa tygodnie, a my chcieliśmy pogadać nieco dłużej o Apple. To się musiało skończyć wizytą Miłosza – K7 – Staszewskiego! Z połową podcastu MacGadka rozmawiamy, szeroko, o: czekającej nas zmianie związanej z premierą technologii Marcepan, łączącej po części […] Artykuł #EXTRA 10 – Ważkie sprawy Miłosza pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 79.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#EXTRA 9 – Bo czemu nie kawa? #3 – AeroPress i inne metody parzenia
Pora na trzeci – na ten moment ostatni – z serii odcinków, poświęconych Coffee Speciality – z udziałem Andrzeja Wownianko – Mistrza Polski AeroPress 2018 roku. Dziś rozmawiamy o konkretach, czyli: metodach, urządzeniach i technice parzenia wyjątkowego owocu, jakim jest kawa. W odcinku znajdziecie również wyjątkowy konkurs, w którym można wygrać kawki speciality! Zasady, terminy oraz […] Artykuł #EXTRA 9 – Bo czemu nie kawa? #3 – AeroPress i inne metody parzenia pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#EXTRA 8 – Od archeologa do programisty i nauczyciela Swift
Zaczynał, jako archeolog w Irlandii (z wykształcenia), jest muzykiem heavy metalowym, prowadził jednego z pierwszych blogów o Apple nad Wisłą – MacKozer.pl, pisał do „Mojego Jabłuszka” i „iMagazine”, współtworzy MyApple.pl, nagrywał tuzin różnych podcastów, a na końcu został 40-letnim Junior iOS developerem i nauczycielem Swifta w szkole swojego syna. Człowiek renesansu polskiej sceny technologicznej. Przed […] Artykuł #EXTRA 8 – Od archeologa do programisty i nauczyciela Swift pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 91.2 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek