Bo czemu nie?

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Rozglądnij się. Kwestionuj. Podejmuj świadome decyzje i upraszczaj.
Data dodania: 2018-05-01 23:35:45
Data aktualizacji: 2020-01-28 23:25:28
Audycji w katalogu: 102
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 4 dni temu
#102 – Ten po przerwie
Zgodnie z obietnicą, wracamy po przerwie z tematami technologicznymi i nie tylko! Dziś długi odcinek. Podsumowujemy w nim świąteczno-noworoczną przerwę. Zarówno pod kątem podsumowań i planów rocznych, ale także w aspekcie tego, co wydarzyło się u Apple i spółki. Nie zabrakło licznych dygresji, anegdot, śmieszkowania i przede wszystkim dwóch punktów widzenia na wszystkie ważkie sprawy […] Artykuł #102 – Ten po przerwie pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 dni temu
#101 – Rowerzyści
Zimy właściwie nie mieliśmy, a wiosna już niebawem. Nawet teraz pogoda jest odpowiednia, aby wybrać się na rower. Jak często korzystacie z tego środa transportu w mieście? Na temat kultury rowerowej rozmawiamy z Marcinem Wójcikiem – oficerem rowerowym ZTP oraz głównym specjalistą ds. public relations i mobilności w Krakowie. Za tydzień wracamy do Was z odcinkami technologicznymi i naszym […] Artykuł #101 – Rowerzyści pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#100 – Zrobiliśmy to!
100 odcinków! 2 lata. Tyle za nami i mamy nadzieję minimum tyle samo  przez nami. W jubileuszowym odcinku podsumowujemy kolejny rok podcastu oraz rozmawiamy o technologii, Świętach i nadchodzącym odpoczynku. Poruszamy kwestię Maca Pro i Apple Pro Display XDR, nagród Apple Music Awards i nominacji do Złotych Globów dla „The Morning Show”. Jest także o tym, co […] Artykuł #100 – Zrobiliśmy to! pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#099 – Pieszo przez Kraków
Zaczęło się od maratonu w Krakowie. Potem ten sam maraton przebiegnięty – tyłem. Obecny cel? 3500 km – tyle, co z Krakowa do Gibraltaru, ale po Krakowie właśnie. I to w dodatku – pieszo! Ten człowiek przekracza swoje granice. Szacuje, że przejdzie pieszo Kraków do trzydziestki. Zostało mu jakieś 3,5 roku. Poznajcie Kamila Bąbla. #BoCzemuNie ? […] Artykuł #099 – Pieszo przez Kraków pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#098 – Smart Cities z Magdą Milert
Z zawodu jest architektem, ale postanowiła rzucić pracę w biurze i zająć się propagowaniem dobrych rozwiązań miejskich w Krakowie. Tłumaczy, co zrobić, by w mieście żyło się lepiej, jak sprawić, żeby było ono przyjazne dla mieszkańców. Dziś rozmawiamy z Magdą Milert (pieing.cafe). O popularnym trendzie „Smart Cities”, miejskim UX, atrakcyjnych mieszkańcach i atrakcyjnych miastach, w […] Artykuł #098 – Smart Cities z Magdą Milert pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#097 – Dogfooding, czyli co?
Wracamy z tematami technologicznymi i biznesowymi. Rafał opowiada o praktyce, która dla naszego dobra powinna dotyczyć, jak największej liczby firm. Czym jest dogfooding? O tajemnicy siły sprawczej tzw. „Dogfoodingu” posłuchacie w 97. odcinku #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Linkownia: Etui folio od NOMAD Raport IMB Podcast o Apple Watch od 9to5Mac Backupy urządzeń mobilnych Apple na zewnętrznych […] Artykuł #097 – Dogfooding, czyli co? pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#096 – Chciałem wozić ludzi, ale przyszło nowe
Z dumą możemy ogłosić, że dziś wiele się dla nas i dla Was zmienia! Tak, jak nasze dziecięce marzenia o byciu kierowcą autobusu lub motorniczym. Od dziś, przez najbliższe pół roku, sponsorem podcastu jest Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie! Jak do tego doszło i co to właściwie oznacza? Dlaczego wierzymy, że to zmiana na lepsze i czego […] Artykuł #096 – Chciałem wozić ludzi, ale przyszło nowe pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#095 – Czarne listy, edukacja i telewizja w tle
Wkrótce Black Friday i Cyber Monday, czyli okazja do zaoszczędzenia i zweryfikowania swoich potrzeb. Przełom listopada i grudnia to też okazja, aby wesprzeć instytucje, dzieła i twórców; doceniając to, co robią. My stawiamy na naukę programowania! Przygotowaliśmy dla Was prawie 2-godzinne słuchowisko, w którym wraz z gościem, Krystianem MacKozerem Kozerawskim – który w  #BoCzemuNie pojawia się po raz trzeci. […] Artykuł #095 – Czarne listy, edukacja i telewizja w tle pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#094 – Wszystko teraz PRO
Miała być szumna konferencja, a mamy kolejny produkt PRO (jeden produkt) oraz kolejne, rekordowe wyniki kwartalne Apple. Za to za rogiem tych produktów kryje się cały tuzin. Kiedy się pojawią i co jeszcze wydarzyło się w ostatnim czasie w branży? O tym usłyszycie w 94. odcinki podcastu. #BoCzemuNie POBIERZ ODCINEK Linkownia: Mądre zarządzenie subskrypcjami Łatka od […] Artykuł #094 – Wszystko teraz PRO pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 37.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#093 – (Nie)znajomi od lat
Jak dobrze znasz swoich znajomych? A przyjaciół? Jaka w ogóle jest różnica między tymi dwoma kategoriami? Krzych i Jan Urbanowicz (@yasiek_) z podcastu „Inna Kultura” (@InnaKultura) porozmawiali o najnowszym filmie Tadeusza Śliwy pt. „(Nie)znajomi” w zestawieniu z serialem „Rok za rokiem” Russella T. Daviesa. W odcinku znajdziecie nie tylko komentarz dotyczący samych produkcji, ale także […] Artykuł #093 – (Nie)znajomi od lat pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 71.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#092 – Made by Google
Podczas przygotowywania się do nagrania tego odcinka, Krzysiek zatweetował: „Właśnie szykuję się do nagrania z ekspertem #Google, przeglądając, co tam pokazali na ostatniej konferencji Made by Google i jest mi coraz bardziej wstyd za Apple.” Dlaczego? Zapraszamy do wysłuchania pokonferencyjnej rozmowy z Leonem Omelanem, który już gościł w #BoCzemuNie – jako ekspert i pasjonat Google. POBIERZ ODCINEK […] Artykuł #092 – Made by Google pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#091 – Muzyka
Po raz drugi witamy w podcaście Krzysztofa Gudowskiego. Tym razem w roli pasjonata i twórcy muzyki. Rozmowa dwóch Krzyśków dotyczy właśnie niej i sięga aż czasów dzieciństwa. Czym właściwie jest? Jak zmienił się rynek muzyczny? Jak zmienili się twórcy i w końcu, czy nadal czerpiemy z muzyki tyle samo radości co kiedyś? #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Linkownia: Playlista „Bo […] Artykuł #091 – Muzyka pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#090 – Ten ze środka lasu
Wyjechaliśmy w dzicz. Prawie walcząc o życie, nagraliśmy dla Was ze środka niczego kolejny odcinek i teraz czekamy na to, co Wy macie mam do powiedzenia. A tak na serio – dziś trochę o technologii, co nieco o podróżach i innych ważkich, społecznych sprawach.  #BoCzemuNie ? Q&A – zasady: Pytasz, o co chcesz. Na TT lub […] Artykuł #090 – Ten ze środka lasu pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 27.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#089 – iPad w pracy Trenera personalnego
Trener personalny w dzisiejszych czasach jako narzędzi pracy nie używa już tylko hantli i sztangi. Grzegorz Kozłowski jest doskonałym przykładem, że iPad w pracy może być używany nie tylko przez geeka. Krzysiek zrobił sobie wolne, a Rafał przepytał Grześka jak iPad pomaga mu w pracy, a także, jak dbać o swoje ciało, gdy pracuje się […] Artykuł #089 – iPad w pracy Trenera personalnego pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 19.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#088 – Życie w świecie USB-C
Jak wygląda życie w świecie androidów? Tam, gdzie pośród wielu marek i modeli sprzętu dumnie spoczywa ono. Złote runo, a właściwie to pożądany w sadzie standard – USB-C. Krzysiek nie mógł sobie odmówić tego wstępu. A okazja jest ku niemu znakomita, bo przyszła pora na odcinek z udziałem gościa, który na codzień jest użytkownikiem Androida […] Artykuł #088 – Życie w świecie USB-C pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#087 – Nie pokazali wszystkiego
Zgodnie z zapowiedzią, kontynuujemy temat ostatniej konferencji Apple. Dzielimy się – już na spokojnie – kolejnymi spostrzeżeniami dotyczącymi nowych urządzeń w nadgryzionym sadzie. Wraca też „Krótka piłka”, a w niej m.in. o kawie, finansach, napędach optycznych i hipokryzji Google. #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Linkownia: Ekspresy przelewowe Moccamaster Basecamp pokazuje hipokryzje Google Wyszukiwarka DuckDuckGo Video o DuckDuckGo Prowadzący: […] Artykuł #087 – Nie pokazali wszystkiego pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#086 – Ten pokonferencyjny: Apple Watch 5 i iPhone 11 (Pro Kitchen Edition)
Stało się! Pierwsza kuchenka indukcyjna od Apple ujrzała światło dzienne. A na poważnie to jesteśmy po jesiennej, produktowej konferencji giganta z Cupertino. Czy ostatniej w tym roku? W odcinku, standardowo, rozmawiamy o zaprezentowanych nowościach oraz ogłaszamy wyniki pierwszego #TyperBoCzemuNie. OFICJALNE WYNIKI: 2:1 – pojedynek wygrywa – Krzysztof Kołacz (@kolaczkrzysztof) POBIERZ wersję .pdf LISTA ZWYCIĘZCÓW: Posłuchaj do […] Artykuł #086 – Ten pokonferencyjny: Apple Watch 5 i iPhone 11 (Pro Kitchen Edition) pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#085 – Typer przedkonferencyjny z konkursem dla słuchaczy!
Pora na wspólną zabawę z nami! W odcinku tuż przed jesienną konferencją Apple inaugurujemy naszą zabawę konkursową, czyli pora na pierwszy #TyperBoCzemuNie. Czyje typy: Rafała czy Krzycha, okażą się trafne? Oddając swój głos, możecie wygrać unikatowe zestawy stickerów #BoCzemuNie ! Zasady? Zapraszamy po nie do odcinka oraz zachęcamy do pobierania formularza konkursowego. FORMULARZ KONKURSOWY: POBIERZ wersję .pdf […] Artykuł #085 – Typer przedkonferencyjny z konkursem dla słuchaczy! pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#084 – Ten follow-up’owy
Czołem! Ponownie zebrało nam się kilka tematów, zatem pogadajmy dziś o: skutkach ostatniego odcinka, kolejowych absurdach, ceramice i oczywiście o technologii. Mieszkanka wybuchowa, prawda? Troche, jak życie. #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Linkownia: Misiura design to ceramika artystyczna z duszą i dobrą energią Odcinek 341 ATP – „You Are a Computer Athlete” Prowadzący: Krzysztof Kołacz (@kolaczkrzysztof) Rafał Sobolewski […] Artykuł #084 – Ten follow-up’owy pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#083 – Konsumpcja treści
W jaki sposób i dlaczego zmieniliśmy nasze podejście do konsumowania rozmaitych treści na naszych urządzeniach? Na to i inne pytania związane nie tylko z produktywnością, ale nawet bardziej z higieną informacji, odpowiadamy w 83. odcinku. #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Linkownia: Aplikacja/ usługa „Instapaper”: System iOS System Android Aplikacja/ usługa „Feedly” System iOS System Android Aplikacja „Reeder” dla […] Artykuł #083 – Konsumpcja treści pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek