Bo czemu nie?

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Rozglądnij się. Kwestionuj. Podejmuj świadome decyzje i upraszczaj.
Data dodania: 2018-05-01 23:35:45
Data aktualizacji: 2019-01-21 14:25:06
Audycji w katalogu: 52
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 4 dni temu
#049 – iPad, czyli co?
Zgodnie z zapowiedzią, dziś odcinek poświęcony rynkowi tabletów – w kontekście oprogramowania – także w nawiązaniu do nowego iPada Pro 11” od Apple. Mimo, że rozmawiamy o szeregu aplikacji, z których korzystamy na naszych iPadach, to sięgamy także do tematów związanych ogólnie z ekosystemem pracy. Zastanawiamy się, jaka przyszłość czeka rynek tabletów; a nawet szerzej […] Artykuł #049 – iPad, czyli co? pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 dni temu
#048 – Nowy Rok i iPad Pro po miesiącu
Co nowego do #iPadOnly wnosi nowy iPad Pro? A może jest czegoś zapowiedzią? W noworocznym odcinku nr 48 – oprócz świąteczno-noworocznego podsumowania, Rafał opowiada o swoich wrażeniach po miesiącu używania 11-calowego iPada Pro,  w roli głównego komputera mobilnego. Za tydzień porozmawiamy szerzej o kwestii oprogramowania, a dzisiejszy odcinek poświęcamy tematom związanym z samym sprzętem. #BoCzemuNie ? […] Artykuł #048 – Nowy Rok i iPad Pro po miesiącu pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#EXTRA 2 – Ten świąteczny: Mamy roczek!
Mamy roczek! Tylko od tego wypada zacząć opis tego, specjalnego odcinka. Wiemy, że u Was dziś choinki, pierogi i przedświąteczna gorączka, więc zajmiemy tylko chwilkę. Przed Wami odcinek świąteczny. Niech on umili czas tych ostatnich przygotowań. Korzystając z miejsca, które pozostało w opisie, chcemy Wam życzyć dobrego odbioru w Nowym, 2019 roku – wielu podcastowych […] Artykuł #EXTRA 2 – Ten świąteczny: Mamy roczek! pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#047 – Jak taniej kupować nowe i używane sprzęty?
Odcinek, na który wielu z Was czekało. Jak to się dzieje, że Krzysiek jest w stanie kupować nowe sprzęty Apple sporo taniej? Czy zakupy w serwisach z ogłoszeniami lokalnymi mogą być bezpieczne? Jak taniej kupować nowe i na co uważać przy zakupie używanych sprzętów w Internecie? W odcinku rozmawiamy o 5 aspektach, które należy wziąć […] Artykuł #047 – Jak taniej kupować nowe i używane sprzęty? pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#046 – Inna kultura Apple Watch Series 4
Przed Wami, zapowiedziany tydzień temu, odcinek poświęcony Apple Watch Series 4, w kontekście sportu. Ponownie z Jaśkiem Urbanowiczem (@yasiek_) z podcastu „Inna Kultura” (@InnaKultura). Aby dać sobie szansę na rzetelne ujęcie tematu, dedykujemy 46-sty odcinek nowemu nosidłu z Cupertino. Jasiek dzieli się swoimi przemyśleniami na temat tego sprzętu w kontekście uprawiania sportu, ale nie tylko. […] Artykuł #046 – Inna kultura Apple Watch Series 4 pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 128.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#045 – Inna Kultura
Dziś odcinek z gościem! W nasze podcastowe progi zawitał jegomość Jan Urbanowicz (@yasiek_) z podcastu „Inna Kultura” (@InnaKultura). Z gościem rozmawiamy między innymi o świątecznej animacji Apple oraz o serialach tworzonych na kanwie podcastów. Dotykamy także tematu produkcji Netflixa (1983) oraz pytamy Jaśka o to, czy święta są czasem na oglądanie filmów – a jeśli […] Artykuł #045 – Inna Kultura pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 151.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#044 – #NoOffice, a komunikacja w zespole
Efektywna komunikacja zespołu, w modelu pracy zdalnej? Czy to możliwe? Jakie są trzy, najczęstsze problemy w firmach, jeśli chodzi o komunikację wewnętrzną? Czym jest odwrócona piramida komunikacji i jak otoczenie, w którym pracujemy, wpływa na wyniki naszej pracy? W dzisiejszym odcinku Rafał bierze na tapetę kwestię komunikacji i pracy zdalnej, a Krzysiek zadaje niewygodne pytania; […] Artykuł #044 – #NoOffice, a komunikacja w zespole pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 71.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#043 – Ten powakacyjny, czyli nasze podróże
Niektórzy z Was słusznie przewidzieli, że “Krótka piłka” w odcinku powakacyjnym, mogłaby trwać i trwać. Aby Wam tego oszczędzić, przygotowaliśmy odcinek, w którym podsumujemy nasze podróże i w miarę zwięźle – postaramy się, podzielić z Wami najważniejszymi przemyśleniami i refleksami. Kto i gdzie wędrował? Co zobaczył i czego doświadczył? Czym się zachwycił, a na czym zawiódł? […] Artykuł #043 – Ten powakacyjny, czyli nasze podróże pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 189.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#042– Ten po konferencji Mobiconf
Na tej konferencji, w 2017 roku, spotkaliśmy się z Rafałem po raz pierwszy. Wtedy w naszych głowach zrodził się pomysł na wspólny podcast. Bo czemu nie? Po roku wzięliśmy udział w 5 edycji Mobiconf – krakowskiej, międzynarodowej konferencji dla developerów, designerów i ludzi z brażny IT. W tym odcinku mamy dla Was relację z tego wydarzenia. […] Artykuł #042– Ten po konferencji Mobiconf pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 112.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#041 – Ten o HomeKit
W tym odcinku rozmawiamy o ziszczonym marzeniu z dzieciństwa – czyli inteligentnym domu. Może jeszcze nie takim, jak międzygalaktyczne pokoje/ kapsuły rodem z Gwiezdnych Wojen, ale już bardzo zbliżonym. Skupimy się tylko na rozwiązaniach zgodnych z jedynym obecnie – masowym – standardem smart home od Apple, czyli HomeKit. Głos eksperta w odcinku oddajemy – nie […] Artykuł #041 – Ten o HomeKit pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#040 – Pierwsza praca
W tym odcinku rozmawiamy o pierwszej pracy. Nie tylko tej naszej, ale także w ogólnym ujęciu, ponieważ chcieliśmy dotknąć tego tematu od dawna. W odcinku znajdziecie konkretne porady, dotyczące dobrych praktyk i obalające mity związane z tematem poszukiwania zatrudnienia i zdobywania doświadczenia zawodowego. Powiemy m.in. o tym jak zepsuć CV i uczynić je całkowicie niewidocznym […] Artykuł #040 – Pierwsza praca pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 4.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#039 – Więcej o iPhone XS i Apple Watch Series 4
Ten odcinek po prostu musiał powstać. Po szczegółowym zapoznaniu się z informacjami dotyczącymi nowych produktów od  Apple, przeczytaniu i obejrzeniu sporej liczby recenzji stwierdziliśmy z Rafałem jednogłośnie, że kilka kwestii wymaga z naszej strony dopowiedzenia lub sprostowania – względem poprzedniego odcinka. Oto i jest zatem odcinek poświęcony szczegółom technicznym iPhone XS, XR i Apple Watch Series […] Artykuł #039 – Więcej o iPhone XS i Apple Watch Series 4 pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 72.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#038 – Apple Watch Series 4 i nowe iPhone’y
Wiemy, że czekaliście tydzień, ale zawsze wolimy na spokojnie. #BoCzemuNie ? Zatem zapraszamy Was do odcinka poświęconego naszemu podsumowaniu ostatniej konferencji Apple i premier produktowych: Apple Watch Series 4 oraz iPhone XS, XS Max i XR. Dziś sam konkret! Rozmawiamy o ogólnym kierunku, który obrał obecnie gigant z Cupertino. Sporo czasu poświęcamy Apple Watch Series 4 – […] Artykuł #038 – Apple Watch Series 4 i nowe iPhone’y pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 63.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#037 – Przegląd tygodniowy
Dziś odcinek z serii tych o życiu i skręcających bardziej w kierunku filozofii i GTD (Getting Things Done). Dyskutujemy z Rafałem o nawyku przeprowadzania przeglądów. Nie, nie chodzi o te rejestracyjne – choć, gdyby zastanowić się nad tematem dłużej, to coś w tym porównaniu zdecydowanie jest – lecz tych osobistych. To, o co w takim razie […] Artykuł #037 – Przegląd tygodniowy pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 101.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#036 – Rynek e-prasy i iMagazine
Mówi się, że ludzie mają już totalnie dość klasycznej telewizji, którą usługi VOD skutecznie zastępują. Radio także powoli odchodzi w zapomnienie na koszt, chociażby podcastów czy audiobooków, a prasę drukowaną od ponad dekady zastępują jej elektroniczne wydania. Dziś porozmawiamy właśnie o tym ostatnim medium. Świat rynku e-prasy, z perspektywy wydawcy i redaktora naczelnego, przybliży nam […] Artykuł #036 – Rynek e-prasy i iMagazine pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 21.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#EXTRA 1 z podcastem MacGadka – Get a Mac
Takiego odcinka jeszcze nie było! Dwóch prowadzących, aż trzech gości z podcastu MacGadka – do tego wszyscy są zapaleńcami nowych technologii i oczywiście lubią wyłącznie nadgryzione jabłka. W odcinku usłyszycie m.in. o naszych przewidywaniach i oczekiwaniach względem jesiennej konferencji produktowej Apple. Ponadto wspominamy, analizujemy rynek urządzeń Apple i stawiamy się w pozycji osoby, która dopiero […] Artykuł #EXTRA 1 z podcastem MacGadka – Get a Mac pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#035 – Skuteczne rysowanie: jak wykorzystać myślenie wizualne?
W jaki sposób za pomocą flamastra i kawałka kartki możemy skrócić czas potrzebny na naukę do sesji? Jak uprościć skomplikowany proces i ułatwić sobie zapamiętanie rozbudowanej instrukcji? Czym właściwie jest myślenie wizualne i czy to umiejętność dla wybranych? O to i wiele więcej zapytaliśmy naszego gościa – Paulinę Świętek – pasjonatkę myślenia wizualnego, sketchnotingu i […] Artykuł #035 – Skuteczne rysowanie: jak wykorzystać myślenie wizualne? pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 56.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#034 – Budżet domowy: Od czego zaczęliśmy?
Kontynuacja odcinka z przed 2 tygodni. Pozostajemy w temacie finansów osobistych i dziś, szczegółowo omawiamy narzędzia i dokumenty, z których korzystamy przy prowadzeniu budżetu domowego. Mówimy o tym, jak podchodzić do wyznaczania kategorii produktów, unikać chaosu w spisywaniu wydatków z paragonów oraz zapanować nad systemem funduszy.  Wszystkich, spragnionych oszczędności i kontroli serdecznie zapraszamy do odsłuchu! […] Artykuł #034 – Budżet domowy: Od czego zaczęliśmy? pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 67.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#033 – Elektromobilni, czyli samochody elektryczne i mity z nimi związane
Jaki są najpopularniejsze samochody elektryczne w Polsce? Czy istnieje power bank do Tesli? Zarabianie na wożeniu prądu sposobem na przyszłość – “Przywieś mi wiaderko prądu!”? Jakie są największe mity związane z elektromobilnością? Na te i inne pytania odpowiada nasz specjalny gość, pasjonat samochodów elektrycznych, gadżetów i ogólnie rzeczy ujmując – przyszłości – Norbert Cała (@norbertcala). […] Artykuł #033 – Elektromobilni, czyli samochody elektryczne i mity z nimi związane pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 67.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#032 – Idziemy na zakupy
Odcinek poświęcony finansom osobistym. Można nawet powiedzieć, że jeden z dwóch, ponieważ zamierzamy kontynuować ten temat. Z odcinka dowiecie się między innymi tego, w jaki sposób zarządzamy swoim budżetem domowym, czym jest i na co pozwala system funduszy dedykowanych oraz jak być gotowym na prawie wszystko. Możecie rozsiąść się wygodnie lub zacząć bieg. Życzymy dobrego […] Artykuł #032 – Idziemy na zakupy pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek