Bo czemu nie?

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Rozglądnij się. Kwestionuj. Podejmuj świadome decyzje i upraszczaj.
Data dodania: 2018-05-01 23:35:45
Data aktualizacji: 2018-05-28 06:15:14
Audycji w katalogu: 24
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 4 dni temu
#023 – Bieganie i stopniczka
Kiedyś TV i kablówka, dziś ponad 30 kg mniej, cudowne poranki i maraton. Co skłoniło nas do zainteresowania się sportem i biegania? Jak zrobić to mądrze i dlaczego bardziej, nie zawsze znaczy lepiej? To bardzo osobisty odcinek. Razem z Rafałem postanowiliśmy podzielić się z Wami tak naprawdę sporym kawałkiem naszych historii. Mamy nadzieję, że dla […] Artykuł #023 – Bieganie i stopniczka pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 77.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 dni temu
#022 – Rytuały i nawyki #inżynieriaNawyków
Czym i po co są nawyki? Z czym kojarzą Ci się rytuały? Jak odzyskać poranek i mieć czas na rzeczy, o których zawsze marzyliśmy? O idei #MiracleMorning, inżynierii nawyków i rozwoju, mówimy w 22 odcinku. Oczywiście na bazie własnych doświadczeń i pasji do życia – bardziej! A jak wyglądają Wasze poranki? Jakie nawyki już wyrobiliście, […] Artykuł #022 – Rytuały i nawyki #inżynieriaNawyków pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 91.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 18 dni temu
#021 – Nasze apki na iPhone i Apple Watch, cz. 2
Zapraszamy do drugiej części odcinka poświęconego omówieniu aplikacji, z których korzystamy na iPhone’ach (iOS) i Apple Watch’ach (wachOS). Tych, którzy przegapili poprzednie epizody, odsyłamy do odcinków #017 i #018, gdzie omawialiśmy aplikacje na naszych komputerach (macOS) oraz iPadach (iOS). Tymczasem życzymy, jak zwykle, dobrego odbioru i przypominamy o sekcji komentarzy w iTunes! #BoCzemuNie ? ODCINEK […] Artykuł #021 – Nasze apki na iPhone i Apple Watch, cz. 2 pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 63.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 25 dni temu
#020 – Nasze apki na iPhone i Apple Watch, cz. 1
Tęskniliście za odcinkami o aplikacjach? Dobra wiadomość jest taka, że to już ostatnie dwa na co najmniej rok! Chcemy domknąć ten wątek, dlatego w odcinku dzisiejszym i przyszłotygodniowym, omawiamy aplikacje, z których korzystamy na naszych telefonach (iOS) i zegarkach (watchOS). Tych, którzy przegapili poprzednie epizody, odsyłamy do odcinków #017 i #018, gdzie omawialiśmy aplikacje na […] Artykuł #020 – Nasze apki na iPhone i Apple Watch, cz. 1 pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 55.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#019 – Toastmasters, czyli jak mówić, aby nas słuchano?
W dzisiejszym odcinku skupimy się na temacie wystąpień publicznych. Podcast jest w końcu jedną z ich form, a Krzysiek ma już doświadczenie w tej dziedzinie ekspresji. Czym jest organizacja Toastmasters? Kto i dlaczego do niej należy. W końcu: Jak mówić, aby nas słuchano? Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w odcinku nr 19, naszego podcastu. #BoCzemuNie […] Artykuł #019 – Toastmasters, czyli jak mówić, aby nas słuchano? pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 92.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#018 – Karuzela apek #GeekAlert, cz. 2
Zapraszamy na drugą część odcinka poświęconego aplikacjom na naszych iPadach. Dziś Rafał opowiada o aplikacjach na swoim ekranie oraz wspólnie pochylimy się nad tematem widgetów oraz rozszerzeń, z których korzystamy. #BoCzemuNie ? ODCINEK Linkownia: Szablon Nozbe.how: Porządki w aplikacjach: iOS – [link] Dock Rafała Widgety Rafała Rozszerzenia (extensions) Rafała Dock i Home screen Krzycha […] Artykuł #018 – Karuzela apek #GeekAlert, cz. 2 pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 40.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#017 – Karuzela apek #GeekAlert, cz. 1
Pytaliście czy nagramy coś o naszych aplikacjach na iOS i oto jest – część pierwsza odcinka, poświęconego aplikacjom na naszych iPadach. Odcinek, jak głosi jego tytuł, zawiera momenty raczej tylko dla geeków, ale spokojnie, nie trwają one długo. W części pierwszej skupiamy się na omówieniu Docka Rafała oraz mojego, a także moich aplikacji z dwóch ekranów […] Artykuł #017 – Karuzela apek #GeekAlert, cz. 1 pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 95.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#016 – Pokaż Biurko
Było już o tym, jakiego sprzętu używamy na co dzień, pora więc na odcinek poświęcony naszym aplikacjom na macOS. Jeśli jesteście ciekawi, z jakiego oprogramowania oraz rozwiązań systemowych korzystamy każdego dnia, to ten odcinek jest dla Was! Tak, jest dla geeków. Pozdrawiamy i życzymy dobrego odbioru. #BoCzemuNie ? ODCINEK Linkownia: Odcinek #015 poświęcony naszym sprzętom […] Artykuł #016 – Pokaż Biurko pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 92.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#015 – Rower dla umysłu
Odcinek #015 poświęcany szczegółowemu omówieniu sprzętów, z których na co dzień korzystamy. Mówimy o naszych wymaganiach, które stawiamy wobec elektroniki użytkowej oraz kontekstach, w których używamy tych urządzeń. Nie zabrakło też kilku praktycznych porad, ponieważ jak zwykle, bazujemy na naszych doświadczeniach. #BoCzemuNie ? ODCINEK Linkownia: Aplikacja Transmit: maOS: panic.com/transmit/ Recenzja podkładek BEFINE Biurko automatyczne […] Artykuł #015 – Rower dla umysłu pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#014 – Nasz pierwszy LIVE: Ten prawdziwy!
Po 14. nagranych odcinkach i kilku miesiącach pracy, przyszła pora na małą retrospekcję. W tym odcinku (nagrywanym po raz pierwszy LIVE na Instagramie) dzielimy się z Wami tym wszystkim, co udało i czego nie udało się nam osiągnąć. #BoCzemuNie ? Dodatkowo przedstawimy Wam konkretny plan na to, jak chcemy poprawić niektóre kwestie oraz udoskonalić formułę odcinków. Wszystko […] Artykuł #014 – Nasz pierwszy LIVE: Ten prawdziwy! pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#013 – Produktywna podróż
Kilka godzin w samochodzie, autokarze, samolocie czy pociągu? Metalowe puszki nie muszą być w cale takie złe! Każda podróż może stanowić dla nas przestrzeń dla wielu, interesujących kwestii. Jakich? Zapraszamy po garść porad na temat produktywnego podróżowania. #BoCzemuNie ? ODCINEK Linkownia: Podcast „Pogaduchy” – Odcinek #007 Aplikacja „Audioteka”: iOS: Audioteka – audiobooki on the App […] Artykuł #013 – Produktywna podróż pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 57.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#012 – Fotografia mobilna
Kiedyś, aby wykonać dobre jakościowo zdjęcie, trzeba było mieć porządny, absurdalnie drogi aparat. Do tego ważący naprawdę sporo. Dziś większość z nas ma świetne, lekkie i gotowe do pracy w kilka sekund, aparaty w swoich kieszeniach. Czy jednak robimy nimi równie dobre zdjęcia? Co dziś znaczy fotografować dobrze? Jakie panują trendy? O jednej z pasji […] Artykuł #012 – Fotografia mobilna pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 78.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#011 – Lekcje informatyki
Pamiętacie swoje pierwsze kroki w świecie komputerów? Lekcje informatyki? Czego się na nich uczyliście? Jak przebiegały i czy dzisiejszy sposób nauczania tego przedmiotu, a może raczej w ogóle jego nauczanie, ma sens? O kreatywnym podejściu do nieustannie zmieniającej się tematyki rozmawiamy z Rafałem w odcinku jedenastym. Chętnie też przeczytamy o tym, jakie są Wasze doświadczenia […] Artykuł #011 – Lekcje informatyki pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 70.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#010 – Trampolina
Do tematu zainspirował nas jeden ze słuchaczy. Zatem w dziesiątym, jubileuszowym odcinku dzielimy się z Wami kilkoma doświadczeniami w radzeniu sobie ze stresem i ogólnym roztargnieniem. Więc jeśli chcesz się dowiedzieć, dlaczego warto i jak można zaakceptować stres, to ten odcinek jest dla Ciebie. Życzymy dobrego odbioru i zachęcamy do komentowania, gdzie tylko chcecie. Wasz […] Artykuł #010 – Trampolina pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 2.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#009 – Ten o transporcie
Odcinek dziewiąty w całości poświęcamy tematowi transportu w odniesieniu do technologii. W jaki sposób może być ona pomocna? Skąd się biorą korki i dlaczego nieustannie popełniamy te same błędy w podejściu do tego tematu? Czym jest Paradoks Braessa, Downsa-Thomsona czy prawo Lewisa-Mogridge’a? To i wiele więcej w odcinku! Zapraszamy i życzymy dobrego odbioru. #BoCzemuNie ? […] Artykuł #009 – Ten o transporcie pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 6.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#008 – Historia naszych sprzętów
To odcinek dla tych, którzy lubią słuchać stricte o technologii. Dzielimy się z Wami naszą historią sprzętową, przechodząc po kolei przez sprzęty, których używaliśmy kiedyś oraz używamy dziś. Rafał mówi o tym, jak robił Insta story Siemensem! Ja wspominam parę telefonów i opowiadam o tym, dlaczego zdecydowałem się na używanie nadgryzionych produktów. ODCINEK Linkownia: […] Artykuł #008 – Historia naszych sprzętów pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 136.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#007 – Ta rozmowa jest nagrywana
W jakim świecie żyjesz? Czy na pewno „tu i teraz” jest tu i teraz? Ostatnimi czasy mocno wróciła do mnie wizja sióstr Wachowskich i ich Matrixa. Już dawno temu seria tych filmów wywarła na mnie przeogromne wrażenie, ale nigdy wizja świata równoległego, nie była dla mnie aż tak oczywista. W odcinku rozmawiamy o bezpieczeństwie, prywatności, […] Artykuł #007 – Ta rozmowa jest nagrywana pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 90.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#006 – Deep tweeting i przyjaciele
„Jesteś sumą osób, z którymi spędzasz czas książek, jakie czytasz, miejsc, jakie odwiedzasz”. Spotkaliście się z tym stwierdzeniem? W odcinku szóstym poruszamy temat niełatwy, bo momentalnie rodzący antagonizmy. Tymczasem z własnego doświadczenia mówimy o tym, że zainteresowanie się tym aspektem przynosi niewspółmierne korzyści. Jakie? Zapraszamy do odcinka i radzimy wysłuchać do samego końca. Dobry humor […] Artykuł #006 – Deep tweeting i przyjaciele pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 69.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#005 – Zamknięte pudełko
Pierwszy odcinek w 2018 roku to najwyższa pora na podsumowanie startu podcastu! Dzielimy się naszymi wnioskami oraz planami na jego przyszłość. We właściwej części odcinka rozmawiamy właśnie o jej planowaniu. Mówimy o celach, metodach ich wyznaczania oraz noworocznej gorączce bezsensownych postanowień. Jak zwykle jest też co nieco o technologii, która rzecz jasna ma nam pomagać […] Artykuł #005 – Zamknięte pudełko pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 104.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#004 – #NoOffice, czyli kiedy umyć okna?
To już piąty odcinek podcastu „Bo czemu nie?”! Samo rozpoczęcie jego nagrywania wymagało od nas wyrobienia nowych nawyków i przemodelowania co najmniej jednego dnia w tygodniu. Dziś rozmawiamy o pracy w modelu #NoOffice tzw. Procesie zdalnym/ pracy zdalnej, którą umożliwia coraz więcej pracodawców. Jakie są zalety i pułapki pracowania zdalnie? Czy proces zdalny lub #NoOffice […] Artykuł #004 – #NoOffice, czyli kiedy umyć okna? pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 95.9 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek