Bo czemu nie?

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Rozglądnij się. Kwestionuj. Podejmuj świadome decyzje i upraszczaj.
Data dodania: 2018-05-01 23:35:45
Data aktualizacji: 2020-09-18 16:40:07
Audycji w katalogu: 129
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 2 lata temu
#028 – Swipe na gazecie
Wróciliśmy! I to od razu z wyjątkowym odcinkiem, ponieważ dziś witamy pierwszego gościa: Krzysztofa Gudowskiego z firmy Miquido. Krzych jest szefem sprzedaży, pasjonatem nowych technologii i muzyki. Rozmawiamy o aplikacjach, trendach w branży twórców oprogramowania, ale także o cyfrowym życiu, które coraz bardziej nas definiuje. A może wręcz odwrotnie? Dwóch Krzyśków, Rafał i de facto […] Artykuł #028 – Swipe na gazecie pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#027 – WWDC: Powrót do korzeni
Dawno nie było tematów związanych z technologią, co? Czerwcowa konferencja Apple – WWDC – nie mogła się obejść bez słowa naszego komentarza! Dodatkowo dajemy Wam je w formie odcinka extra! Dziś czekają na Was zatem aż dwa odcinki, z czego ten, rekordowy pod względem długości, w całości poświęcamy omówieniu nowości zaprezentowanych przez Apple 4 czerwca. […] Artykuł #027 – WWDC: Powrót do korzeni pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 27.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#026 – Do pracy czy na studia?
Pasja albo nic? O co właściwie tyle szumu? Na co warto zwrócić uwagę, gdy stajemy przed wyborem dalszej drogi? I co z tym wszystkim ma wspólnego stoicyzm? O poszukiwaniu własnego miejsca, mitach, sprzedawcach fałszywych marzeń i naszych doświadczeniach związanych z tematem edukacji, rozmawiamy w odcinku 26. #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Linkownia: Blog Andrzeja Tucholskiego Marek […] Artykuł #026 – Do pracy czy na studia? pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 82.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#025 – Polowanie na truskawki
Szczerość. Plan. Konkretne działanie w czasie. Obserwacja. Z czym Wam się kojarzą te cztery punkty? Nam z walką, którą stoczyliśmy z wrogiem o nazwie: Podjadanie. W tym odcinku dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami związanymi z dbaniem o wagę i sylwetkę oraz wyjaśniamy dlaczego, im więcej dajesz z siebie, tym bardziej wychodzi. Nawet, jak nie […] Artykuł #025 – Polowanie na truskawki pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 91.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#024 – Odchudzone życie
„Zostaw, przyda się”. Jak często to słyszałaś? „Nie chce mi się sprzątać”. Brzmi znajomo? Otaczamy się rzeczami, których często nie potrzebujemy. Trwonimy pieniądze, zdrowie i samopoczucie, w imię – no właśnie, czego? Dziś rozmawiamy o odchudzaniu przestrzeni, w której żyjemy i szerzej – życia. Krzysiek dzieli się swoimi doświadczeniami związanymi ze zbieractwem i wychodzeniem z […] Artykuł #024 – Odchudzone życie pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#023 – Bieganie i stopniczka
Kiedyś TV i kablówka, dziś ponad 30 kg mniej, cudowne poranki i maraton. Co skłoniło nas do zainteresowania się sportem i biegania? Jak zrobić to mądrze i dlaczego bardziej, nie zawsze znaczy lepiej? To bardzo osobisty odcinek. Razem z Rafałem postanowiliśmy podzielić się z Wami tak naprawdę sporym kawałkiem naszych historii. Mamy nadzieję, że dla […] Artykuł #023 – Bieganie i stopniczka pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 77.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#022 – Rytuały i nawyki #inżynieriaNawyków
Czym i po co są nawyki? Z czym kojarzą Ci się rytuały? Jak odzyskać poranek i mieć czas na rzeczy, o których zawsze marzyliśmy? O idei #MiracleMorning, inżynierii nawyków i rozwoju, mówimy w 22 odcinku. Oczywiście na bazie własnych doświadczeń i pasji do życia – bardziej! A jak wyglądają Wasze poranki? Jakie nawyki już wyrobiliście, […] Artykuł #022 – Rytuały i nawyki #inżynieriaNawyków pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 91.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#021 – Nasze apki na iPhone i Apple Watch, cz. 2
Zapraszamy do drugiej części odcinka poświęconego omówieniu aplikacji, z których korzystamy na iPhone’ach (iOS) i Apple Watch’ach (wachOS). Tych, którzy przegapili poprzednie epizody, odsyłamy do odcinków #017 i #018, gdzie omawialiśmy aplikacje na naszych komputerach (macOS) oraz iPadach (iOS). Tymczasem życzymy, jak zwykle, dobrego odbioru i przypominamy o sekcji komentarzy w iTunes! #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK […] Artykuł #021 – Nasze apki na iPhone i Apple Watch, cz. 2 pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 63.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#020 – Nasze apki na iPhone i Apple Watch, cz. 1
Tęskniliście za odcinkami o aplikacjach? Dobra wiadomość jest taka, że to już ostatnie dwa na co najmniej rok! Chcemy domknąć ten wątek, dlatego w odcinku dzisiejszym i przyszłotygodniowym, omawiamy aplikacje, z których korzystamy na naszych telefonach (iOS) i zegarkach (watchOS). Tych, którzy przegapili poprzednie epizody, odsyłamy do odcinków #017 i #018, gdzie omawialiśmy aplikacje na […] Artykuł #020 – Nasze apki na iPhone i Apple Watch, cz. 1 pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 55.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#019 – Toastmasters, czyli jak mówić, aby nas słuchano?
W dzisiejszym odcinku skupimy się na temacie wystąpień publicznych. Podcast jest w końcu jedną z ich form, a Krzysiek ma już doświadczenie w tej dziedzinie ekspresji. Czym jest organizacja Toastmasters? Kto i dlaczego do niej należy. W końcu: Jak mówić, aby nas słuchano? Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w odcinku nr 19, naszego podcastu. #BoCzemuNie […] Artykuł #019 – Toastmasters, czyli jak mówić, aby nas słuchano? pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 92.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#018 – Karuzela apek #GeekAlert, cz. 2
Zapraszamy na drugą część odcinka poświęconego aplikacjom na naszych iPadach. Dziś Rafał opowiada o aplikacjach na swoim ekranie oraz wspólnie pochylimy się nad tematem widgetów oraz rozszerzeń, z których korzystamy. #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Linkownia: Szablon Nozbe.how: Porządki w aplikacjach: iOS – [link] Dock Rafała Widgety Rafała Rozszerzenia (extensions) Rafała Dock i Home screen Krzycha […] Artykuł #018 – Karuzela apek #GeekAlert, cz. 2 pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 40.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#017 – Karuzela apek #GeekAlert, cz. 1
Pytaliście czy nagramy coś o naszych aplikacjach na iOS i oto jest – część pierwsza odcinka, poświęconego aplikacjom na naszych iPadach. Odcinek, jak głosi jego tytuł, zawiera momenty raczej tylko dla geeków, ale spokojnie, nie trwają one długo. W części pierwszej skupiamy się na omówieniu Docka Rafała oraz mojego, a także moich aplikacji z dwóch ekranów […] Artykuł #017 – Karuzela apek #GeekAlert, cz. 1 pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 95.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#016 – Pokaż Biurko
Było już o tym, jakiego sprzętu używamy na co dzień, pora więc na odcinek poświęcony naszym aplikacjom na macOS. Jeśli jesteście ciekawi, z jakiego oprogramowania oraz rozwiązań systemowych korzystamy każdego dnia, to ten odcinek jest dla Was! Tak, jest dla geeków. Pozdrawiamy i życzymy dobrego odbioru. #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Linkownia: Odcinek #015 poświęcony naszym sprzętom […] Artykuł #016 – Pokaż Biurko pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 92.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
#015 – Rower dla umysłu
Odcinek #015 poświęcany szczegółowemu omówieniu sprzętów, z których na co dzień korzystamy. Mówimy o naszych wymaganiach, które stawiamy wobec elektroniki użytkowej oraz kontekstach, w których używamy tych urządzeń. Nie zabrakło też kilku praktycznych porad, ponieważ jak zwykle, bazujemy na naszych doświadczeniach. #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Linkownia: Aplikacja Transmit: maOS: panic.com/transmit/ Recenzja podkładek BEFINE Biurko automatyczne […] Artykuł #015 – Rower dla umysłu pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
#014 – Nasz pierwszy LIVE: Ten prawdziwy!
Po 14. nagranych odcinkach i kilku miesiącach pracy, przyszła pora na małą retrospekcję. W tym odcinku (nagrywanym po raz pierwszy LIVE na Instagramie) dzielimy się z Wami tym wszystkim, co udało i czego nie udało się nam osiągnąć. #BoCzemuNie ? Dodatkowo przedstawimy Wam konkretny plan na to, jak chcemy poprawić niektóre kwestie oraz udoskonalić formułę odcinków. Wszystko […] Artykuł #014 – Nasz pierwszy LIVE: Ten prawdziwy! pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 5.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
#013 – Produktywna podróż
Kilka godzin w samochodzie, autokarze, samolocie czy pociągu? Metalowe puszki nie muszą być w cale takie złe! Każda podróż może stanowić dla nas przestrzeń dla wielu, interesujących kwestii. Jakich? Zapraszamy po garść porad na temat produktywnego podróżowania. #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Linkownia: Podcast „Pogaduchy” – Odcinek #007 Aplikacja „Audioteka”: iOS: Audioteka – audiobooki on the App […] Artykuł #013 – Produktywna podróż pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 57.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
#012 – Fotografia mobilna
Kiedyś, aby wykonać dobre jakościowo zdjęcie, trzeba było mieć porządny, absurdalnie drogi aparat. Do tego ważący naprawdę sporo. Dziś większość z nas ma świetne, lekkie i gotowe do pracy w kilka sekund, aparaty w swoich kieszeniach. Czy jednak robimy nimi równie dobre zdjęcia? Co dziś znaczy fotografować dobrze? Jakie panują trendy? O jednej z pasji […] Artykuł #012 – Fotografia mobilna pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 78.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
#011 – Lekcje informatyki
Pamiętacie swoje pierwsze kroki w świecie komputerów? Lekcje informatyki? Czego się na nich uczyliście? Jak przebiegały i czy dzisiejszy sposób nauczania tego przedmiotu, a może raczej w ogóle jego nauczanie, ma sens? O kreatywnym podejściu do nieustannie zmieniającej się tematyki rozmawiamy z Rafałem w odcinku jedenastym. Chętnie też przeczytamy o tym, jakie są Wasze doświadczenia […] Artykuł #011 – Lekcje informatyki pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 70.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
#010 – Trampolina
Do tematu zainspirował nas jeden ze słuchaczy. Zatem w dziesiątym, jubileuszowym odcinku dzielimy się z Wami kilkoma doświadczeniami w radzeniu sobie ze stresem i ogólnym roztargnieniem. Więc jeśli chcesz się dowiedzieć, dlaczego warto i jak można zaakceptować stres, to ten odcinek jest dla Ciebie. Życzymy dobrego odbioru i zachęcamy do komentowania, gdzie tylko chcecie. Wasz […] Artykuł #010 – Trampolina pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 2.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
#009 – Ten o transporcie
Odcinek dziewiąty w całości poświęcamy tematowi transportu w odniesieniu do technologii. W jaki sposób może być ona pomocna? Skąd się biorą korki i dlaczego nieustannie popełniamy te same błędy w podejściu do tego tematu? Czym jest Paradoks Braessa, Downsa-Thomsona czy prawo Lewisa-Mogridge’a? To i wiele więcej w odcinku! Zapraszamy i życzymy dobrego odbioru. #BoCzemuNie ? […] Artykuł #009 – Ten o transporcie pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?" .
pobierz 6.1 MB odcinki RSS iTunes www
«
Nowsze
Starsze
»
miodek