Posłuchaj Teatr

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Podcasty Teatru Współczesnego w Szczecinie - podsłuchuję próby do spektakli i wydarzenia, rozmawiam z artystami, gośćmi teatru i widzami. Nowe odcinki ukazują się raz w tygodniu. Zapraszam - Kamila Paradowska, kierownik literacka teatru.
Data dodania: 2018-05-01 23:50:09
Data aktualizacji: 2019-01-20 18:10:07
Audycji w katalogu: 16
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 2 miesiące temu
„Malala jest głosem kobiet. Bardzo donośnym“ - wywiad z Aleksandrą Chrobak, wokół spektaklu „Malala. Dziewczyna z kulą w głowie“
Wywiad z autorką bestsellerowej książki „Beduinki na Instagramie“, konsultantką merytoryczną spektaklu „Malala. Dziewczyna z kulą w głowie“. Jak Malala Yousafzai wpływa na życie kobiet na świecie? Jak funkcjonują dzisiejsze muzułmanki? Dlaczego zakrywają ciało? Jak kobiety przyczyniają się do budowania nowego oblicza Islamu? Jak media społecznościowe zmieniają świat muzułmański?
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Rozkosze życia i zmaganie ze światem. Wywiad z Justyną Celedą o spektaklu „Fanny i Alexander“
Wywiad z Justyną Celedą - reżyserką teatralną, której spektakle od 12 lat są jednymi z najbardziej lubianych przez szczecińską publiczność. Tym razem proponuje nam tekst Ingmara Bergmana „Fanny i Aleksander“ i mówi, dlaczego będzie to „baśniowy Bergman“ i w jaki sposób bohaterowie tej sztuki rozkosznie rozsmakowują się w życiu. Reżyserka zdradza też jak wygląda jej praca i codzienne życie w Szczecinie w przerwach między próbami. Realizacja podcastu: Kamila Paradowska (dobratresc.com).
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Co się z nami dzieje, kiedy jesteśmy pijani? Spotkanie z psycholog Emilią Rutkowską
Wywiad, dla którego punktem wyjścia była sztuka "Pijani" Iwana Wyrypajewa. Psychologiczna lektura sztuki z udziałem dr Emilii Rutkowskiej i... zaspokojenie naszej ciekawości - co się dzieje z człowiekiem w stanie upojenia alkoholowego? Co różni pijące płcie? Jakie są rodzaje bełkotu? Prowadzenie i czytanie fragmentów sztuki: Kamila Paradowska. Spotkanie z udziałem publiczności odbyło się w Teatrze Małym w Szczecinie 1 marca 2018 roku.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Anna Augustynowicz o nowym sezonie 2018/2019
Relacja z konferencji prasowej dotyczącej nowego sezonu 2018/2019 w Teatrze Współczesnym w Szczecinie. O planach repertuarowych i nowej odsłonie cyklu "Goście, goście" mówi dyrektor artystyczna Anna Augustynowicz. O nowym projekcie „Dorosłość“ opowiada jego kuratorka Kamila Paradowska. Spotkanie odbyło się 4 września 2018 roku w restauracji Teatru Małego na Deptaku Bogusława. Realizacja podcastu: Kamila Paradowska (dobratresc.com).
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Co dobrego na wakacje? Kuchnia Teatru Małego
Dziś zaglądamy do kuchni Teatru Małego, restauracji należącej do Teatru Współczesnego w Szczecnie. Niewielkie bistro na Deptaku Bogusława to kuchnia sezonowa, hołudująca idei slow food, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. O swojej pracy i fascynacji teatrem opowiada szef kuchni i kierownik teatralnego bistro - Grzegorz Wocial.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Czym zajmuje się w teatrze garderobiana?
O swojej pracy garderobianej damskiej opowiada Magdalena Kazimierska pracująca w Teatrze Współczesnym w Szczecinie od czterech lat. Zabiera nas za kulisy teatru, gdzie liczy się szybkość, precyzja i dobra komunikacja z innymi, aby efekt był najlepszy z możliwych. Zdradza szczegóły dotyczące pracy z kostiumografami i to , dlaczego zdarza się, że aktorka nie może usiąść przed wyjściem na scenę.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Co słychać u "Kobiety zagrożonej niskimi świadczeniami emerytalnymi"?
Zapraszam na konferencję prasową spektaklu "Kobieta zagrożoana niskimi świadczeniami emerytalnymi" oraz do podsłuchania fragmentu próby. O oryginalnej formie recitalu opowiadają Maria Dąbrowska - aktorka oraz Kuba Fiszer, perkusista. Oboje pojawią się w spektaklu, który opisują tak: Nie bójmy się słowa recital, nie bójmy się słowa artystka. Wyśpiewa piosenki, przy których nasze mamy popłakiwały cicho w kuchni, waląc tłuczkiem w schabowego. Nawet w najbardziej niewygodnych butach, wystąpi tak, jakby się w nich urodziła. Jeszcze nie oswojona, a już zagrożona. Kobieta. Człowiek. Razem z jedynym perkusistą podłączonym do rytmu wszechświata, stworzą złocisty duet. Na ich niebie, dwa słońca mogą płonąć jednocześnie.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Jak powstaje scenografia? Warsztat pracy plastyka teatru
Dziś zaglądamy do pracowni plastycznej teatru, gdzie właśnie powstaje scenografia do "Ani z Zielonego Wzgórza" autorstwa Ryszarda Warcholińskiego. Gościem podcastu jest Krystyna Mruk, plastyk teatru, która opowiada o swojej fascynującej pracy, w czasie której buduje zupełnie nowe sceniczne światy i spotyka się z interesującymi artystami. Co buduje teraz i w jaki sposób? Jakie najciekawsze prace wykonywała w ostatnim czasie? Jaka opinia widzów jest dla niej najcenniejsza? Po(d)słuchajcie!
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Co czytają dzieci? Przed premierą "Ani z Zielonego Wzgórza"
Co czytają dzieci? Z Jakim doświdczeniem czytelniczym przestępują do lektury "Ani z Zielonego Wzgórza"? Dlaczego powieść Montgomery tak mocno upodobały sobie dzisiejsze trzydziestolatki? Rozmowa z udziałem księgarki, właścicielki szczecińskiej księgarni FiKa Małgorzaty Narożnej oraz Agaty Hołubowskiej, etnolog i kulturoznawczyni, redaktorki książek dla dzieci.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Próba spektaklu "Rewizor. Będzie wojna!" oraz wywiad ze studentami
Próba spektaklu "Rewizor. Będzie wojna!" Artura Pałygi w reż. Anny Augustynowicz w Akademii Teatralnej w Warszawie oraz wywiad ze studentką Wydziału Aktorskiego AT - Elizą Rycembel i studentem Wydziału Wiedzu o Teatrze AT - Janem Karowem.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Wypełnij ankietę - wygraj nagrodę!
Ulepszamy się dla Was! Po pięciu kolejnych odcinkach pytamy Was o zdanie dotyczące naszego podcastu. Jak nas słuchacie? Co uważacie za najcenniejsze? W tym odcinku zachęcam Was więc do wypełnienia ankiety. Wśród osób, które wezmą w niej udział - rozlosujemy nagrody (m.in. książki o teatrze, bilety do teatru oraz oryginalną wycieczkę po teatrze).
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Weronika Murek o "Feinweinblein" oraz fragmenty spektaklu
Rozmowa z Weroniką Murek, autorką sztuki "Feinweinblein. W starym radiu diabeł pali" zarejestrowana w czasie spotkania z publicznością po prezentacji spektaklu 16 marca 2018 roku granego w ramach festiwalu Adlojada. Podcast uzupełniają fragmenty spektaklu w reż. Katarzyny Szyngiery z udziałem aktorów: Roberta Gondka, Adama Kuzycza-Berezowskiego, Michała Lewandowskiego, Macieja Litkowskiego, Joanny Matuszak, Magdaleny Myszkiewicz, Magdaleny Wrani-Stachowskiej, Tomasza Piątkowskiego, Wojciecha Sandacha.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Co wiemy o współczesnej Ukrainie? Projekt "Goście, goście!" - wywiad z Maciejem Litkowskim
Wywiad z twórcą projektu "Goście, goście" - aktorem Maciejem Litkowskim . Rozmowa o współczesnej dramaturgii ukraińskiej, jego najmocniejszych tematach i naszych debatach z publicznością w czasie realizacji projektu. Fragment sztuki "Femen'izm" Dena Gumennego z udziałem Alex Freiheit z zespołu Siksa i debaty po spektaklu.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
"Ślub" w TVP Kultura - wywiad z Anną Augustynowicz
Rozmowa z Anną Augustynowicz przed emisją "Ślubu" w TVP Kultura. Kto będzie miał wpływ na spektakl emitowany w telewizji? W jaki sposób Gombrowicz opowiada o patriarchacie? Dlaczego częścią scenografii jest konfesjonał? Emisja telewizyjna spektaklu w TVP Kultura 6 marca o godz. 20:30.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Próba spektaklu "Łzawe zjawy roku pamiętnego" Bogusława Kierca
Fragmenty próby prapremiery spektaklu Bogusława Kierca "Łzawe zjawy roku pamiętnego" wraz z autorskim komentarzem twórcy spektaklu.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Próba spektaklu "Pijani" Iwana Wyrypajewa
Kto słyszy szept Boga w soim sercu i na czym polega poczucie humoru Iwana Wyrypajewa? Dlaczego nie jest łatwo wystawiać sztuk cenionego rosyjskiego dramaturga? W podcaście o swojej pracy opowiada reżyser spektaklu Norbert Rakowski. Usłyszymy też fragmenty próby do spektaklu, a także wypowiedź debiutującej w spektaklu aktorki Karoliny Sawki.
pobierz odcinki RSS iTunes www
miodek