Posłuchaj Teatr

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Podcasty Teatru Współczesnego w Szczecinie - podsłuchuję próby do spektakli i wydarzenia, rozmawiam z artystami, gośćmi teatru i widzami. Nowe odcinki ukazują się raz w tygodniu. Zapraszam - Kamila Paradowska, kierownik literacka teatru.
Data dodania: 2018-05-01 23:50:09
Data aktualizacji: 2018-11-15 16:30:13
Audycji w katalogu: 15
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 6 dni temu
Rozkosze życia i zmaganie ze światem. Wywiad z Justyną Celedą o spektaklu „Fanny i Alexander“
Wywiad z Justyną Celedą - reżyserką teatralną, której spektakle od 12 lat są jednymi z najbardziej lubianych przez szczecińską publiczność. Tym razem proponuje nam tekst Ingmara Bergmana „Fanny i Aleksander“ i mówi, dlaczego będzie to „baśniowy Bergman“ i w jaki sposób bohaterowie tej sztuki rozkosznie rozsmakowują się w życiu. Reżyserka zdradza też jak wygląda jej praca i codzienne życie w Szczecinie w przerwach między próbami. Realizacja podcastu: Kamila Paradowska (dobratresc.com).
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Co się z nami dzieje, kiedy jesteśmy pijani? Spotkanie z psycholog Emilią Rutkowską
Wywiad, dla którego punktem wyjścia była sztuka "Pijani" Iwana Wyrypajewa. Psychologiczna lektura sztuki z udziałem dr Emilii Rutkowskiej i... zaspokojenie naszej ciekawości - co się dzieje z człowiekiem w stanie upojenia alkoholowego? Co różni pijące płcie? Jakie są rodzaje bełkotu? Prowadzenie i czytanie fragmentów sztuki: Kamila Paradowska. Spotkanie z udziałem publiczności odbyło się w Teatrze Małym w Szczecinie 1 marca 2018 roku.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Anna Augustynowicz o nowym sezonie 2018/2019
Relacja z konferencji prasowej dotyczącej nowego sezonu 2018/2019 w Teatrze Współczesnym w Szczecinie. O planach repertuarowych i nowej odsłonie cyklu "Goście, goście" mówi dyrektor artystyczna Anna Augustynowicz. O nowym projekcie „Dorosłość“ opowiada jego kuratorka Kamila Paradowska. Spotkanie odbyło się 4 września 2018 roku w restauracji Teatru Małego na Deptaku Bogusława. Realizacja podcastu: Kamila Paradowska (dobratresc.com).
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Co dobrego na wakacje? Kuchnia Teatru Małego
Dziś zaglądamy do kuchni Teatru Małego, restauracji należącej do Teatru Współczesnego w Szczecnie. Niewielkie bistro na Deptaku Bogusława to kuchnia sezonowa, hołudująca idei slow food, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. O swojej pracy i fascynacji teatrem opowiada szef kuchni i kierownik teatralnego bistro - Grzegorz Wocial.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Czym zajmuje się w teatrze garderobiana?
O swojej pracy garderobianej damskiej opowiada Magdalena Kazimierska pracująca w Teatrze Współczesnym w Szczecinie od czterech lat. Zabiera nas za kulisy teatru, gdzie liczy się szybkość, precyzja i dobra komunikacja z innymi, aby efekt był najlepszy z możliwych. Zdradza szczegóły dotyczące pracy z kostiumografami i to , dlaczego zdarza się, że aktorka nie może usiąść przed wyjściem na scenę.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Co słychać u "Kobiety zagrożonej niskimi świadczeniami emerytalnymi"?
Zapraszam na konferencję prasową spektaklu "Kobieta zagrożoana niskimi świadczeniami emerytalnymi" oraz do podsłuchania fragmentu próby. O oryginalnej formie recitalu opowiadają Maria Dąbrowska - aktorka oraz Kuba Fiszer, perkusista. Oboje pojawią się w spektaklu, który opisują tak: Nie bójmy się słowa recital, nie bójmy się słowa artystka. Wyśpiewa piosenki, przy których nasze mamy popłakiwały cicho w kuchni, waląc tłuczkiem w schabowego. Nawet w najbardziej niewygodnych butach, wystąpi tak, jakby się w nich urodziła. Jeszcze nie oswojona, a już zagrożona. Kobieta. Człowiek. Razem z jedynym perkusistą podłączonym do rytmu wszechświata, stworzą złocisty duet. Na ich niebie, dwa słońca mogą płonąć jednocześnie.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Jak powstaje scenografia? Warsztat pracy plastyka teatru
Dziś zaglądamy do pracowni plastycznej teatru, gdzie właśnie powstaje scenografia do "Ani z Zielonego Wzgórza" autorstwa Ryszarda Warcholińskiego. Gościem podcastu jest Krystyna Mruk, plastyk teatru, która opowiada o swojej fascynującej pracy, w czasie której buduje zupełnie nowe sceniczne światy i spotyka się z interesującymi artystami. Co buduje teraz i w jaki sposób? Jakie najciekawsze prace wykonywała w ostatnim czasie? Jaka opinia widzów jest dla niej najcenniejsza? Po(d)słuchajcie!
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Co czytają dzieci? Przed premierą "Ani z Zielonego Wzgórza"
Co czytają dzieci? Z Jakim doświdczeniem czytelniczym przestępują do lektury "Ani z Zielonego Wzgórza"? Dlaczego powieść Montgomery tak mocno upodobały sobie dzisiejsze trzydziestolatki? Rozmowa z udziałem księgarki, właścicielki szczecińskiej księgarni FiKa Małgorzaty Narożnej oraz Agaty Hołubowskiej, etnolog i kulturoznawczyni, redaktorki książek dla dzieci.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Próba spektaklu "Rewizor. Będzie wojna!" oraz wywiad ze studentami
Próba spektaklu "Rewizor. Będzie wojna!" Artura Pałygi w reż. Anny Augustynowicz w Akademii Teatralnej w Warszawie oraz wywiad ze studentką Wydziału Aktorskiego AT - Elizą Rycembel i studentem Wydziału Wiedzu o Teatrze AT - Janem Karowem.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Wypełnij ankietę - wygraj nagrodę!
Ulepszamy się dla Was! Po pięciu kolejnych odcinkach pytamy Was o zdanie dotyczące naszego podcastu. Jak nas słuchacie? Co uważacie za najcenniejsze? W tym odcinku zachęcam Was więc do wypełnienia ankiety. Wśród osób, które wezmą w niej udział - rozlosujemy nagrody (m.in. książki o teatrze, bilety do teatru oraz oryginalną wycieczkę po teatrze).
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Weronika Murek o "Feinweinblein" oraz fragmenty spektaklu
Rozmowa z Weroniką Murek, autorką sztuki "Feinweinblein. W starym radiu diabeł pali" zarejestrowana w czasie spotkania z publicznością po prezentacji spektaklu 16 marca 2018 roku granego w ramach festiwalu Adlojada. Podcast uzupełniają fragmenty spektaklu w reż. Katarzyny Szyngiery z udziałem aktorów: Roberta Gondka, Adama Kuzycza-Berezowskiego, Michała Lewandowskiego, Macieja Litkowskiego, Joanny Matuszak, Magdaleny Myszkiewicz, Magdaleny Wrani-Stachowskiej, Tomasza Piątkowskiego, Wojciecha Sandacha.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Co wiemy o współczesnej Ukrainie? Projekt "Goście, goście!" - wywiad z Maciejem Litkowskim
Wywiad z twórcą projektu "Goście, goście" - aktorem Maciejem Litkowskim . Rozmowa o współczesnej dramaturgii ukraińskiej, jego najmocniejszych tematach i naszych debatach z publicznością w czasie realizacji projektu. Fragment sztuki "Femen'izm" Dena Gumennego z udziałem Alex Freiheit z zespołu Siksa i debaty po spektaklu.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
"Ślub" w TVP Kultura - wywiad z Anną Augustynowicz
Rozmowa z Anną Augustynowicz przed emisją "Ślubu" w TVP Kultura. Kto będzie miał wpływ na spektakl emitowany w telewizji? W jaki sposób Gombrowicz opowiada o patriarchacie? Dlaczego częścią scenografii jest konfesjonał? Emisja telewizyjna spektaklu w TVP Kultura 6 marca o godz. 20:30.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Próba spektaklu "Łzawe zjawy roku pamiętnego" Bogusława Kierca
Fragmenty próby prapremiery spektaklu Bogusława Kierca "Łzawe zjawy roku pamiętnego" wraz z autorskim komentarzem twórcy spektaklu.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Próba spektaklu "Pijani" Iwana Wyrypajewa
Kto słyszy szept Boga w soim sercu i na czym polega poczucie humoru Iwana Wyrypajewa? Dlaczego nie jest łatwo wystawiać sztuk cenionego rosyjskiego dramaturga? W podcaście o swojej pracy opowiada reżyser spektaklu Norbert Rakowski. Usłyszymy też fragmenty próby do spektaklu, a także wypowiedź debiutującej w spektaklu aktorki Karoliny Sawki.
pobierz odcinki RSS iTunes www
miodek