Posłuchaj Teatr

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcasty Teatru Współczesnego w Szczecinie - podsłuchuję próby do spektakli i wydarzenia, rozmawiam z artystami, gośćmi teatru i widzami. Nowe odcinki ukazują się raz w tygodniu. Zapraszam - Kamila Paradowska, kierownik literacka teatru.
Data dodania: 2018-05-01 23:50:09
Data aktualizacji: 2019-09-17 02:25:09
Audycji w katalogu: 23
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 20 godz. temu
Kiedy przyjdzie wielkie „bum" - wywiad z Maliną Prześlugą
„Bardzo mnie uderza, jak jesteśmy zachłyśnięci tymi malutkimi sprawkami, tymi malutkimi problemikami. Zależało mi na tym, żeby pierwsze monologi, przed pierwszym „bum“ były uszczegółowione do przesady, żeby były zafiksowaniem się na też wizję świata, która jest wizją bezmyślną. I potem nagle „bum“! Okazuje się, że jesteśmy gdzie indziej, że musimy stać się zupełnie kimś innym i że te wszystkie sprawy, które wydawały nam się tak ważne, jak np. dobór oświetlenia do jadalni, po prostu nie mają znaczenia.“ O procesie powstawania sztuki „Wszystko jest dobrze, jesteśmy szczęśliwi“ opowiada autorka sztuki, Malina Prześluga, w wywiadzie udzielonym Kamili Paradowskiej.
pobierz 42.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Nowa_dramaturgia_i_nowi_aktorzy
Relacja z pokazu młodzieżowego spektaklu „Królestwo zwierząt“ zrealizowanego w ramach Pracowni Teatralnej prowadzonej przez Macieja Litkowskiego i Michała Lewandowskiego. W podcaście także wywiad z tłumaczką sztuki duetu Nolte Decar, Iwoną Nowacką, wypowiedzi uczestników warsztatów i widzów.
pobierz 37.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Kim jesteście "Czarownice z Salem"?
O swoich postaciach i najważniejszych wątkach w spektaklu "Czarownice z Salem" w reż. Adama Orzechowskiego opowiadają aktorki - Magdalena Wrani-Stachowska (Abigail Williams), Dominika Kimaty (Tituba/Narrator) i Barbara Lewandowska (Elizabeth Proctor). Realizacja podcastu: Kamila Paradowska (Dobra Treść).
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Pęknięcie duszy społeczności - Anna Augustynowicz o spektaklu "Wracaj"
Reżyserka Anna Augustynowicz przeprowadza nas przez sensy zawarte w swoim najnowszym spektaklu "Wracaj" Przemysława Pilarskiego. Skąd bierze się pęknięcie duszy społeczności? Kim jest tajemnicza postać Bobby'ego Kleksa? Świadkiem jakich zdarzeń jest Radom? Jaki dramat rodzinny rozgrywa się w sztuce? W przywołanych fragmentach spektaklu pojawiają się aktorzy: Anna Januszewska, Maria Dąbrowska, Monika Kępka, Małgorzata Goździk, Adam Kuzycz-Berezowski, Jakub Kryształ. Finałowy fragment muzyczny przywołany w podcaście to utwór Franza Schuberta "Król Olch" w aranżacji kompozytora muzyki w spektaklu, Jacka Wierzchowskiego.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Żyzne pytania dla tych, którzy traktują duchowość poważne - wywiad z Bartoszem Żurowskim wokół spektaklu „Judaszaweł“
Myślę, że pytania, które stawiamy w tej sztuce są żyzne dla ludzi, którzy traktują swoją duchowość poważnie i nie traktują ich jako czegoś, co może być karmione wyłącznie przez agencje w postaci kościoła, czy innej struktury. To są ludzie, którzy sami mają ochotę zastanawiać się jaka jest ich pozycja wobec dogmatów - mówi przez premierą spektaklu „Judaszaweł“ autor scenariusza i reżyser, Bartosz Żurowski. Premiera w Teatrze Współczesnym w Szczecinie powstaje we współpracy z festiwalem Nowe Epifanie w Warszawie. Realizacja podcastu: Kamila Paradowska (Dobra Treść).
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
W drodze do "Lepszych lasów". Fragment próby i wywiad z reżyserem Tomaszem Kaczorowskim
„Ta sztuka jest wypowiedzią, która za główny cel stawia sobie pokazanie empatii między ludźmi, między istotami, które żyją na jednej planecie. Nie daje żadnych recept, zadaje pytania, na które musimy odpowiedzieć sami, licząc na naszą wrażliwość i czułość do drugiego człowieka“ - mówi Tomasz Kaczorowski, reżyser tekstu Martin Baltscheita przed polską prapremierą spektaklu „Lepsze lasy“. W podcaście, oprócz wywiadu z reżyserem - fragment próby z udziałem aktorów: Barbary Lewandowskiej, Mikołaja Bańdo i Przemysława Walicha. Realizacja podcastu: Kamila Paradowska (Dobra Treść). Nagranie zostało zrealizowane 26 luetgo 2019 roku na Scenie Malarnia Teatru Współczesnego w Szczecinie.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Z czym kojarzy Ci się Beata i Bajm?
„Beata kojarzy mi się z szalonymi stylówkami na koncertach" - mówi Żelisław Żelisławski, współautor scenariusza do spektaklu „Być jak Beata“. „Mnie z Piotrem Domalewskim i Łomżą“ - dodaje reżyserka, Magda Miklasz. A z czym zespół Bajm kojarzy się naszym widzom? Czy mają jakieś wspomnienia związane z Bajmem? Artystów i widzów przepytywała Kamila Paradowska (Dobra Treść).
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
„Malala jest głosem kobiet. Bardzo donośnym“ - wywiad z Aleksandrą Chrobak, wokół spektaklu „Malala. Dziewczyna z kulą w głowie“
Wywiad z autorką bestsellerowej książki „Beduinki na Instagramie“, konsultantką merytoryczną spektaklu „Malala. Dziewczyna z kulą w głowie“. Jak Malala Yousafzai wpływa na życie kobiet na świecie? Jak funkcjonują dzisiejsze muzułmanki? Dlaczego zakrywają ciało? Jak kobiety przyczyniają się do budowania nowego oblicza Islamu? Jak media społecznościowe zmieniają świat muzułmański?
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Rozkosze życia i zmaganie ze światem. Wywiad z Justyną Celedą o spektaklu „Fanny i Alexander“
Wywiad z Justyną Celedą - reżyserką teatralną, której spektakle od 12 lat są jednymi z najbardziej lubianych przez szczecińską publiczność. Tym razem proponuje nam tekst Ingmara Bergmana „Fanny i Aleksander“ i mówi, dlaczego będzie to „baśniowy Bergman“ i w jaki sposób bohaterowie tej sztuki rozkosznie rozsmakowują się w życiu. Reżyserka zdradza też jak wygląda jej praca i codzienne życie w Szczecinie w przerwach między próbami. Realizacja podcastu: Kamila Paradowska (dobratresc.com).
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Co się z nami dzieje, kiedy jesteśmy pijani? Spotkanie z psycholog Emilią Rutkowską
Wywiad, dla którego punktem wyjścia była sztuka "Pijani" Iwana Wyrypajewa. Psychologiczna lektura sztuki z udziałem dr Emilii Rutkowskiej i... zaspokojenie naszej ciekawości - co się dzieje z człowiekiem w stanie upojenia alkoholowego? Co różni pijące płcie? Jakie są rodzaje bełkotu? Prowadzenie i czytanie fragmentów sztuki: Kamila Paradowska. Spotkanie z udziałem publiczności odbyło się w Teatrze Małym w Szczecinie 1 marca 2018 roku.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Anna Augustynowicz o nowym sezonie 2018/2019
Relacja z konferencji prasowej dotyczącej nowego sezonu 2018/2019 w Teatrze Współczesnym w Szczecinie. O planach repertuarowych i nowej odsłonie cyklu "Goście, goście" mówi dyrektor artystyczna Anna Augustynowicz. O nowym projekcie „Dorosłość“ opowiada jego kuratorka Kamila Paradowska. Spotkanie odbyło się 4 września 2018 roku w restauracji Teatru Małego na Deptaku Bogusława. Realizacja podcastu: Kamila Paradowska (dobratresc.com).
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Co dobrego na wakacje? Kuchnia Teatru Małego
Dziś zaglądamy do kuchni Teatru Małego, restauracji należącej do Teatru Współczesnego w Szczecnie. Niewielkie bistro na Deptaku Bogusława to kuchnia sezonowa, hołudująca idei slow food, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. O swojej pracy i fascynacji teatrem opowiada szef kuchni i kierownik teatralnego bistro - Grzegorz Wocial.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Czym zajmuje się w teatrze garderobiana?
O swojej pracy garderobianej damskiej opowiada Magdalena Kazimierska pracująca w Teatrze Współczesnym w Szczecinie od czterech lat. Zabiera nas za kulisy teatru, gdzie liczy się szybkość, precyzja i dobra komunikacja z innymi, aby efekt był najlepszy z możliwych. Zdradza szczegóły dotyczące pracy z kostiumografami i to , dlaczego zdarza się, że aktorka nie może usiąść przed wyjściem na scenę.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Co słychać u "Kobiety zagrożonej niskimi świadczeniami emerytalnymi"?
Zapraszam na konferencję prasową spektaklu "Kobieta zagrożoana niskimi świadczeniami emerytalnymi" oraz do podsłuchania fragmentu próby. O oryginalnej formie recitalu opowiadają Maria Dąbrowska - aktorka oraz Kuba Fiszer, perkusista. Oboje pojawią się w spektaklu, który opisują tak: Nie bójmy się słowa recital, nie bójmy się słowa artystka. Wyśpiewa piosenki, przy których nasze mamy popłakiwały cicho w kuchni, waląc tłuczkiem w schabowego. Nawet w najbardziej niewygodnych butach, wystąpi tak, jakby się w nich urodziła. Jeszcze nie oswojona, a już zagrożona. Kobieta. Człowiek. Razem z jedynym perkusistą podłączonym do rytmu wszechświata, stworzą złocisty duet. Na ich niebie, dwa słońca mogą płonąć jednocześnie.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Jak powstaje scenografia? Warsztat pracy plastyka teatru
Dziś zaglądamy do pracowni plastycznej teatru, gdzie właśnie powstaje scenografia do "Ani z Zielonego Wzgórza" autorstwa Ryszarda Warcholińskiego. Gościem podcastu jest Krystyna Mruk, plastyk teatru, która opowiada o swojej fascynującej pracy, w czasie której buduje zupełnie nowe sceniczne światy i spotyka się z interesującymi artystami. Co buduje teraz i w jaki sposób? Jakie najciekawsze prace wykonywała w ostatnim czasie? Jaka opinia widzów jest dla niej najcenniejsza? Po(d)słuchajcie!
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Co czytają dzieci? Przed premierą "Ani z Zielonego Wzgórza"
Co czytają dzieci? Z Jakim doświdczeniem czytelniczym przestępują do lektury "Ani z Zielonego Wzgórza"? Dlaczego powieść Montgomery tak mocno upodobały sobie dzisiejsze trzydziestolatki? Rozmowa z udziałem księgarki, właścicielki szczecińskiej księgarni FiKa Małgorzaty Narożnej oraz Agaty Hołubowskiej, etnolog i kulturoznawczyni, redaktorki książek dla dzieci.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Próba spektaklu "Rewizor. Będzie wojna!" oraz wywiad ze studentami
Próba spektaklu "Rewizor. Będzie wojna!" Artura Pałygi w reż. Anny Augustynowicz w Akademii Teatralnej w Warszawie oraz wywiad ze studentką Wydziału Aktorskiego AT - Elizą Rycembel i studentem Wydziału Wiedzu o Teatrze AT - Janem Karowem.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Wypełnij ankietę - wygraj nagrodę!
Ulepszamy się dla Was! Po pięciu kolejnych odcinkach pytamy Was o zdanie dotyczące naszego podcastu. Jak nas słuchacie? Co uważacie za najcenniejsze? W tym odcinku zachęcam Was więc do wypełnienia ankiety. Wśród osób, które wezmą w niej udział - rozlosujemy nagrody (m.in. książki o teatrze, bilety do teatru oraz oryginalną wycieczkę po teatrze).
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Weronika Murek o "Feinweinblein" oraz fragmenty spektaklu
Rozmowa z Weroniką Murek, autorką sztuki "Feinweinblein. W starym radiu diabeł pali" zarejestrowana w czasie spotkania z publicznością po prezentacji spektaklu 16 marca 2018 roku granego w ramach festiwalu Adlojada. Podcast uzupełniają fragmenty spektaklu w reż. Katarzyny Szyngiery z udziałem aktorów: Roberta Gondka, Adama Kuzycza-Berezowskiego, Michała Lewandowskiego, Macieja Litkowskiego, Joanny Matuszak, Magdaleny Myszkiewicz, Magdaleny Wrani-Stachowskiej, Tomasza Piątkowskiego, Wojciecha Sandacha.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Co wiemy o współczesnej Ukrainie? Projekt "Goście, goście!" - wywiad z Maciejem Litkowskim
Wywiad z twórcą projektu "Goście, goście" - aktorem Maciejem Litkowskim . Rozmowa o współczesnej dramaturgii ukraińskiej, jego najmocniejszych tematach i naszych debatach z publicznością w czasie realizacji projektu. Fragment sztuki "Femen'izm" Dena Gumennego z udziałem Alex Freiheit z zespołu Siksa i debaty po spektaklu.
pobierz odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek