Żyj bardziej

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Aloha, z tej strony Mateusz Jasiński :) Mój podcast jest o pasji - rozmawiam z ludźmi o ich życiu i pasjach właśnie. Moją największą pasją jest bieganie, dlatego sporo będzie u mnie "biegania" choć... po prostu chcę cię zachęcić do tego, aby ŻYĆ BARDZIEJ.
Data dodania: 2018-05-02 00:05:50
Data aktualizacji: 2021-03-07 00:50:08
Audycji w katalogu: 21
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 3 lata temu
#21 - rozmowa z Babą Tumbili, nauczycielem ruchu, propagatorem kultury ruchu (Movement)
Baba Tumbili - Nauczyciel, praktyk i pasjonat ruchu, świadomego życia, holistycznego rozwoju. Od dziecka mocno związany z różnorodnymi sportami i kulturą fizyczną. Miłośnik akrobatyki, gimnastyki, capoeiry, ruchów zwierzęcych, wspinaczki po drzewach i stania na rękach. Uczył się od takich osób jak: Ido Portal & Team, Evolve Move Play (Rafe Kelley), Trening Naturalny, Tom Weksler, Fighting Monkey (Jozef Frucek). Aktywnie działa na rzecz rozwoju polskiej społeczności ruchowej - za granicą rozwijaną przez Ido Portala pod hasłem Movement Culture. Filozof, wizjoner, współtwórca grupy edukacyjnej W Gruncie Ruchu. Prowadzi warsztaty, obozy oraz autorskie zajęcia Fundamenty Ruchu oparte o zwierzęce poruszanie się blisko ziemi i rozwój wszechstronnej sprawności fizycznej. Na co dzień bada i rozwija własne techniki ruchowe i sposoby pracy z ciałem.
pobierz 115.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
#20 - Marcin Petrus - wywiad z instruktorem metody Wima Hofa
Marcin Petrus - Certyfikowany instruktor metody Wima Hofa. Uczył się od Wima Hofa oraz Kaspra Van Der Meulena i Jerome’a Verthensa, najbardziej zaawansowanych instruktorów metody. Na co dzień mieszka i pracuje w Londynie. Z Marcinem uciąłem sobie pogawędkę nt. oddychania i po prostu życia. Jak zawsze. Zapraszam do wysłuchania!
pobierz 42.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
#19 Ola Aleksandrowicz - rozmowa o szukaniu siebie z autorką projektu Changing Room
Gościem mojego podcastu była Aleksandra Aleksandrowicz, mama, filozof i coach zafascynowana etyką autentyczności i poszukująca tożsamości współczesnego człowieka, autorka projektu Changing Room. Ola zafascynowała mnie swoim podejściem do życia i... pomysłem na siebie, który wpłynął na mnie bardzo bezpośrednio, dlatego postanowiłem podzielić się z tym ze światem. Co robi Ola? Z mojej perspektywy jest Lustrem nas samych, które pozwala nam zobaczyć nasze najgłębsze pragnienia, marzenia, cele, o których zapomnieliśmy...
pobierz 134.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
#18 Stefan Nabiałczyk - rozmowa z szefem marketingu New Balance (obecnie Netflix)
Rozmowa z byłym już szefem marketingu New Balance Poland. Obecnie Stefan od nowego roku przeniósł się do... Netflixa :) Zapraszam do inspirującej rozmowy z pasjonatem marketingu i życia.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
#17 Michał Sówka - rozmowa z fizjoterapeutą o treningu, kontuzjach, ciele.
Z fizjoterapeutą Michałem rozmawiałem o kontuzjach w bieganiu (i nie tylko) o świadomym podejściu do treningu.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
#16 Monika Kamińska - rozmowa o prowadzeniu biznesu odzieżowego - monikakaminska.com
Niesamowita Monika Kamińska! Z wykształcenia jest logopedą oraz specjalistą ds. Public Relations. Z pasji - blogerką oraz właścicielką marki odzieżowej monikakaminska.com. Jej stylizacje pojawiły się m.in. w Vogue Italia, British Vogue, Vogue Paris, GQ, L'Offieciel, Harper's Bazaar. Zapraszam do odsłuchu wywiadu o meandrach prowadzenia biznesu odzieżowego :)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
#15 Piotr Reczyński - Rozmowa z parkourowym multiinstrumentalistą
Piotrek jest traceurem od 2005 roku czyli trenuje parkour. Co dla wielu będzie zaskoczeniem, nie ucieka przed policją, nie skacze po dachach i nigdy się nie połamał. Od początku chciał robić coś więcej niż tylko trenować, więc założył Stowarzyszenie Krakowski Parkour, zorganizował setki treningów, dziesiątki warsztatów i kilka ogólnopolskich zlotów. Realizując pasję podróżniczą przejechał z przyjaciółmi ponad 6000 km autostopem po Polsce i Europie w ramach CheapTripów. Odpowiadając sobie na jedno bardzo, ale to bardzo ważne pytanie - zaczął projektować, produkować i budować FlowParki czyli obiekty sportowe dla sportów takich jak parkour czy street workout. Prywatnie jest mężem wspaniałej Agaty, tatą cudownego gnoma o imieniu Mikołaj oraz opiekunem kota - Pana Miła i kotki - Pani Gni, z którymi to mieszka w ukochanej Nowej Hucie w Krakowie.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
#14 Iwona Guzowska - rozmowa z wielokrotną mistrzynią świata w boksie
Znamy Iwonę jako pierwszą Polkę, która w 1999 roku rozpoczęła zawodową karierę bokserską, wielokrotną mistrzynię świata i Europy w kick-boxingu, pierwszą Polkę, która zdobyła tytuł mistrzyni świata w boksie zawodowym i uzyskała tytuł Ironmana. 25 października 2017 odbędzie się premiera jej książki wydawnictwa Galaktyka "Najważniejsza decyzja", w której to opowiada o swojej drodze na szczyt – metaforyczny i dosłowny, bo Mont Blanc też zdobyła! Widzimy trud, pot, krew i łzy, mordercze treningi i ciężkie pojedynki, siłę charakteru i upór w pokonywaniu słabości. "W pełnych ekspresji opisach chwile triumfu przeplatają się z bólem, gdy stres czy samotność stają się nie do zniesienia. Relacja Iwony jest szczera i pełna emocji. Oprócz kariery sportowej poznajemy też sekrety trudnego dzieciństwa autorki, lata kiedy największą walkę toczyła z problemem alkoholowym swojego zastępczego ojca. Śledzimy relacje z mężczyznami i związki z polityką – przez osiem lat była posłanką, łącznikiem między polskim parlamentem a Zgromadzeniem Rady Europy. Całości w książce dopełniają rozmaite rady i rozważania. Jest więc tu cała Iwona". A ja? A ja... po prostu porozmawiałem z Iwoną o życiu. Posłuchajcie
pobierz 117.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
#13 Jacek Gadzinowski - rozmowa z popularnym twórcą internetowym
Wiecie dlaczego Jacek mnie inspiruje? Bo to gość, który parę lat temu miał odwagę zrezygnować z ciepłej posadki w korpo i postanowił realizować swoje marzenia. Po prostu. Nie jest to co prawda osiągniecie na poziomie wynalezienia nowego pierwiastka, ale prawda jest taka, że niewiele osób jest w stanie zrezygnować z WYGODY, aby realizować marzenia? Rozwijać się? Cieszyć się życiem? Osiągać sukces? Oglądajcie jak wyglądają nasze przygotowania: [link]
pobierz 42.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
#12 "Na Pełnej" - rozmowa z mistrzami parodii, twórcami popularnego kanału YT:
Jan Frączek i Adam Strycharczuk - twórcy popularnego kanału na Youtube "Na Pełnej" byli gośćmi mojego programu "Żyj Bardziej''. Zapraszam do wysłuchania wywiadu popularnych twórców na Youtube, których parodie biją rekordy popularności.
pobierz 91.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
#11 Oskar Kaczmarczyk - wywiad z trenerem polskich siatkarzy
Kim jest mój wyjątkowy gość, Oskar Kaczmarczyk? Najlepiej jak przeczytacie mój bohater napisał sam o... sobie :) ---- Mając 30 lat mogę pochwalić się bogatym doświadczeniem z aren siatkarskich. Pracowałem w pięciu klubach i od siedmiu lat pracuje z Reprezentacją Polski, aktualnym mistrzem świata. Pełniłem w tym czasie różne funkcję takie jak trener czy kierownik drużyny. Wyspecjalizowałem się, trafiając do ścisłego grona najlepszych na świecie, w statystyce i analizie siatkarskiej. Współpracowałem z najlepszymi trenerami i zawodnikami świata i właśnie to uznaje za swój największy sukces. Miałem również okazje współpracować z mediami, a do największych należą Polsat i Przegląd Sportowy. W swojej pracy nauczyłem się biegle porozumiewać w językach włoskim i angielskim co znacznie ułatwia mi podróżowanie, które oprócz biegania jest moją największą pasją. Mam cudowną żonę i syna. Uważam się za osobę o otwartym umyśle, pełną ambicji i pasji. I kocham spełniać swoje marzenia. Tak jak te o mistrzostwie świata
pobierz 89.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
#10 Łukasz Białkowski - wywiad z twórcą VENDO.TV, High Level Center
Jak osiągnąć sukces w biznesie? Jakie warunki trzeba spełnić, aby być skutecznym? Posłuchajcie rozmowy z prawdziwym praktykiem biznesu, człowiekiem, który bez żadnego kapitału finansowego na starcie dziś tworzy znaczące biznesy w Polsce i Europie.
pobierz 73.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
#9 Patrycja Bereznowska - mistrzyni i rekordzistka świata w biegu 24-godzinnym
Jak trenuje rekordzistka świata w biegu 24-godzinnym, jedna z najwytrzymalszych biegaczek na świecie Patrycja Bereznowska?
pobierz 55.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
#8 Andrzej Magier - rozmowa z multimedalistą Mistrzostw Świata i Europy na 100km
Rozmowa, na którą czekałem długo... Moim gościem był Andrzej Magier, mój wujek, człowiek który zainspirował mnie do biegania. Andrzej jest przede wszystkim niesamowitym człowiekiem, a w dalszej kolejności biegaczem. Zapraszam do niezwykle inspirującej rozmowy o człowieku, który dzięki bieganiu zwiedził kawałek świata i startował w najbardziej legendarnych biegach ultra na świecie.
pobierz 76.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
#7 Marcin Chabowski - rozmowa z trenerem i wybitnym biegaczem z życiówką 2.10:07 w maratonie
Marcin Chabowski - absolutnie wybitna postać polskiego biegania. We wtorek i środę 11-12 lipca 2017 miałem okazję uczestniczyć w treningu Marcina Chabowskiego, jednego z najlepszych polskich biegaczy długodystansowych. Osiągnięcia życiowe Marcina prezentują się następująco: 800 m – 1:57,66 (2002) 1500 m – 3:44,06 (2009) 3000 m – 8:01,87 (2009) 3000 m z przeszkodami – 8:25,90 (2008) 5000 m – 13:52,61 (2009) 10000 m – 28:27,59 (2009) (11. wynik w historii polskie lekkoatletyki) 10 km – 28:55 (2011) Półmaraton – 1:02:26 (2011) (5. wynik w historii polskie lekkoatletyki) Maraton – 2:10:07 (2012) (6. wynik w historii polskie lekkoatletyki) Marcin ma też na koncie tytuł mistrza Europy juniorów w biegu na 3000 m z przeszkodami w roku 2005 i rekord Polski juniorów na tym dystansie. W roku 2016 na mistrzostwach Europy w półmaratonie (Amsterdam) zajął 4-te miejsce z czasem 1:02:54, a w 2017 roku wygrał 10. PKO Półmaraton Poznański z czasem 1:03:15. Posłuchajcie niezwykle pasjonującej rozmowy z Marcinem!
pobierz 52.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
#6 Piotr Łobodziński - wywiad z mistrzem świata w bieganiu po schodach
Moim kolejnym gościem był Piotr Łobodziński, pierwszy człowiek na świecie, który uczynił z biegania po schodach swój zawód. Piotr to również wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w kilku dyscyplinach sportowych: biegi przełajowe, górskie, duathlon, orientacja sportowa oraz biegi po schodach. Członek kadry narodowej oraz reprezentant Polski na imprezach międzynarodowych w biegach górskich oraz BnO. Od 2011 roku specjalizujący się w bieganiu po schodach: Mistrz Świata, Europy i Polski oraz 4-krotny zdobywca Pucharu Świata. Najbardziej utytułowany towerrunner globu. Zwyciężał w słynnym biegu na Emipre State Building w Nowym Jorku oraz na Wieżę Eiffla w Paryżu. Wciąż czynny zawodnik, startujący również biegi uliczne, na których legitymuje się takimi rekordami życiowymi jak 14:36 na 5km oraz 30:36 na 10km. Od roku 2017 z powodzeniem startujący w biegach przeszkodowych, zajmując czołowe lokaty w prestiżowej serii Toughest OCR. Zwycięzca takich biegów jak: Wygasłe Wulkany oraz Hero Run. Głównym celem startowym w roku 2017 - Mistrzostwa Świata OCR w Kanadzie.
pobierz 51.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
#5 Mariusz Giżyński - rozmowa z mistrzem Polski w półmaratonie, maratończykiem z życiówką 2:11:20
Mariusz Giżyński - czołowy przedstawiciel biegów długodystansowych Polsce. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, 12. zawodnik mistrzostw Europy w maratonie z rekordem życiowym 2h11:20. Z Mariuszem rozmawiałem o treningu, życiu i kulisach wyczynowego sportu. Zapraszam do inspirującej rozmowy z tym niesamowitym człowiekiem i utytułowanym sportowcem!
pobierz 64.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
#4: Michał Wichowski - wywiad z twórcą High Level Center o świadomym podejściu do treningu
Jak w życiu amatora sportu może pomóc dietetyk sportowy i badania wydolnościowe? Jakie to może mieć przełożenie na codzienne życie, a nie tylko sport? Co to znaczy świadomy trening? Dlaczego to takie ważne, abyśmy podchodzili do treningu świadomie? Zapraszam do podsłchania rozmowy z Michałem Wichowskim, współtwórcą marki High Level Center - centrum przygotowań dla sportowców amatorów. Początkujący biegacz/amator sportu rzuca się w wir treningów, zupełnie zapominając o tym, że trening to proces niszczenia, a wszystko to co nazywamy formą dzieje się w procesie regeneracji. Dlatego postanowiłem zaprosić do rozmowy Michała, który współpracując z najlepszymi sportowcami w kraju (takimi jak np. Agnieszka Radwańska), ma ogromną wiedzę praktyczną i doświadczenie związane z aspektami okołotreningowymi. A zresztą... posłuchajcie sami.
pobierz 43.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
#3: Marcin Hinz - rozmowa o triatlonie, życiu i podcaście Kropka nad M
#3: Marcin Hinz - rozmowa o triatlonie, życiu i podcaście Kropka nad M by Mateusz Jasiński
pobierz 58.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 lata temu
#2: Joanna Jóźwik - rozmowa z wybitną biegaczką średniodystansową
Parę tygodniu temu miałem zaszczyt uczestniczyć w treningu Joanna Jóźwik, halowej rekordzistki Polski na 800m, jednej z najszybszych biegaczek na świecie na tym dystansie. Owocem tej możliwości jest krótki filmik, który od samego początku pokazuje jak wygląda jest przeciętny trening, który trwa od 3 do 4 godzin... W przyszłym tygodniu pojawi się 30-minutowa rozmowa z Asią. Jakie mam przemyślenia po spotkaniu z mistrzynią? Chyba takie jak zawsze gdy konfrontuję świat amatorskiego biegania ze światem zawodowym... Biegacze amatorzy pragną życiówek i progresu, a Ci bardziej ambitni chcą z czasem stawać się coraz lepsi, aby przebojem przedrzeć się do elitarnego świata najszybszych biegaczy w kraju. � Nikt nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że bieganie na najwyższym poziomie wymaga niesamowitego poświęcenia (to w miarę logiczne) i przede wszystkim wszechstronnego treningu, o którym większość amatorów zapomina. Świat biegania amatorskiego krąży wokół ilości wybieganych kilometrów, intensywności, a mało kto skupia się na aspektach ogólnorozwojowych/sprawnościowych, które są absolutnym fundamentem zachowania zdrowia czy przekraczania swoich kolejnych, fizycznych granic. Przeciętny zawodnik wyczynowy, zanim zacznie wykonywać profesjonalny trening biegowy na poziomie objętości czy intensywności (który amator realizuje po paru tygodniach biegania) musi najpierw przejść przez parę lat treningu wszechstronnego, którego celem jest zbudowanie po prostu silnego i sprawnego ciała. Pomyśl tylko, ile czasu poświęcasz na ćwiczenia przed i po bieganiu? Czy zawsze się rozciągasz? Czy wykonujesz ćwiczenia stabilizujące, koordynacyjne, wzmacniające? Czy wykonujesz elementy siły biegowej (zbiegi, podbiegi, skipy)? Czy naprawdę wykorzystujesz potencjał swojego ciała czy tylko klepiesz kolejne kilometry? Wanda Panfil, jedyna mistrzyni świata w maratonie w historii polskiego biegania podkreślała wielokrotnie, że po każdym bieganiu rozciągała się minimum 30 minut. Joanna Jóźwik swój trening zaczyna tak naprawdę po treningu — musi dbać o to co je, ile pije, jak długo śpi… jej życie kręci się niemalże wyłącznie wokół treningu. Żeby być mistrzem, musisz nie tylko trenować, ale żyć jak mistrz. Asia poświęciła na to, aby być w tym miejscu, w którym obecnie jest w życiu prawie 10 lat treningu. Dopiero po 10 latach ciężkiej orki zaczyna zarabiać na bieganiu i ma przestrzeń na to, aby skupić się tylko na trenowaniu. My (amatorzy) chcemy osiągać mistrzowskie wyniki, a niestety nasz styl życia i to co robimy przed i po treningu są dalekie od jakichkolwiek standardów. Dlaczego o tym piszę? Abyśmy my, amatorzy zdali sobie sprawę z tego, że jeśli chcemy się poprawiać i być coraz szybszymi biegaczami, to musimy przykładać zdecydowanie większą uwagę do treningu sprawnościowego (ten w przypadku zawodowców stanowi nawet 60% całkowitego czasu spędzanego na treningu). Zamiast kolejnego długiego wybiegania, skróćmy je o połowę i wykonajmy porządny trening wzmacniający. Zamiast robić kolejne tempo, poświęćmy swój czas na porządną sesję rozciągania. Ja wiem, że to wszystko jest trudne… że samemu trudno się zmobilizować, no ale jeśli wybierasz ścieżkę rozwoju związaną z biciem kolejnych rekordów życiowych i przekraczaniem własnych granic, to musisz znać cenę, którą trzeba za to wszystko zapłacić. LOVE IT OR LEAVE IT. A co jeśli nie masz na to czasu? Wtedy warto zastanowić się nad priorytetami w bieganiu. Być może bieganie na czas nie jest dla Ciebie… być może powinieneś biegać dla zdrowia, bez presji i oczekiwań. Ja nie wiem. Wiem jedno: 80% biegaczy już po roku biegania ma poważną kontuzję. A to w dużej mierze wszystko dzięki temu, że nasze ciało nie jest gotowe na obciążenia, które mu serwujemy. Pomyśl o tym przy okazji kolejnego treningu. Mateusz Jasiński
pobierz 27.6 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek