Programowanie na śniadanie

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast, który przybliża platformę Microsoft .NET, zahaczając też o bardziej uniwersalną wiedzę wartościową dla każdego programisty i programistki.
Data dodania: 2018-05-02 00:20:26
Data aktualizacji: 2019-08-23 08:30:04
Audycji w katalogu: 5
Stan:
Zapomniany przez Boga (archiwalny)
opublikowany 3 lata temu
PNŚ 4: Kilka rzeczy o LINQ, których możesz nie wiedzieć
Która z dwóch składni LINQ daje więcej możliwości? Jak wykorzystać wiele rdzeni procesora i przyspieszyć LINQ? Odpowiedź na te i inne pytania już w nowym odcinku podcastu :) Zawartość odcinka: Wstęp Czego ja nie wiedziałem o LINQ? Czym jest LINQ to Objects i jak się ma do LINQ to Entities? Czym jest LINQ-to-XML? Którą składnię wybrać, query syntax czy method syntax? Jak zachowa się wywołanie OrderBy() lub Reverse() na nieskończonym zbiorze? Jak jest zaimplementowane sortowanie na IEnumerable? Czy pod spodem LINQ faktycznie pracuje na IEnumerable, czy potrafi iść na skróty? Czym jest Parallel Linq? Podsumowanie Zachęcam do zapisania się na listę z powiadomieniami o nowych odcinkach i do śledzenia podcastu "Programowanie na śniadanie" na Facebooku . Podcast znajdziesz też po nazwie "Programowanie na śniadanie" w katalogu swojej aplikacji do podcastów, np. Pocket Casts .
pobierz 14.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
PNŚ 3: Programowanie defensywne
Czy defensywny styl programowania to coś dobrego, czy może raczej antywzorzec? Jak pisać programy, które pozostaną stabilne w zetknięciu z dziwnymi danymi i z użytkownikami? Zawartość odcinka: Programowanie defensywne - różne postrzeganie tematu Czym jest programowanie defensywne? Skąd wzięła się nazwa? Definicja programowania defensywnego Techniki programowania defensywnego Ochrona przed nieprawidłowymi danymi wejściowymi Asercje Wybór strategii obsługi błędów Inne techniki defensywne Zakończenie i podziękowania Linki do materiałów: Defensive Coding in C# - kurs "klasycznych technik", trochę chaotyczny i niekoniecznie polecam. Advanced Defensive Programming Techniques - ten jest trochę.. radykalny, ale za to ma dużo ciekawych obserwacji i przybliża sposób myślenia znany z języków funkcyjnych. Code Complete (Developer Best Practices) - znana książka Steve McConnella. Rozdział 8 poświęcony jest programowaniu defensywnego. Clean Code: A Handbook of Agile Software Craftsmanship (Robert C. Martin) - klasyka nt. pisania utrzymywalnego, czytelnego i bezbłędnego kodu. Zachęcam do zapisania się na listę z powiadomieniami o nowych odcinkach i do śledzenia podcastu "Programowanie na śniadanie" na Facebooku . Podcast znajdziesz też po nazwie "Programowanie na śniadanie" w katalogu swojej aplikacji do podcastów, np. Pocket Casts .
pobierz 12.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
PNŚ 2: Jak poprawić bezpieczeństwo strony jednym meta-tagiem - Content-Security-Policy
Jeśli tworzysz strony lub aplikacje webowe, Content-Security-Policy pozwoli Ci jedną linijką konfiguracji znacznie poprawić ich bezpieczeństwo. Zawartość odcinka: Dla kogo jest ten odcinek? Wstęp: dlaczego pozostając przy opcji domyślnej NIE jesteśmy bezpieczni Przykładowe ataki klasy code-injection Cross Site Scripting (XSS) Cross Site Styling (the "other" XSS) Clickjacking Rozwiązanie/mitygacja: Content-Security-Policy Gdzie znaleźć więcej informacji? Zachęcam do zapisania się na listę z powiadomieniami o nowych odcinkach i do śledzenia podcastu "Programowanie na śniadanie" na Facebooku . Podcast znajdziesz też po nazwie "Programowanie na śniadanie" w katalogu swojej aplikacji do podcastów, np. Pocket Casts .
pobierz 18.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
PNŚ 1: "Hit Refresh". Jak naprawić korporację? - wg CEO Microsoftu
O niedawnej książce CEO Microsoftu Satya Nadelli "Hit Refresh", w której pisze o transformacji Microsoftu której się podjął i o przyszłości świata technologii widzianej z jego perspektywy. Zawartość odcinka: Hit Refresh - przedstawienie książki Wybrane wątki Microsoft = zepsuta korporacja? Po co Microsoft istnieje? Prywatność i chmura Podsumowanie Zachęcam do zapisania się na listę z powiadomieniami o nowych odcinkach i do śledzenia podcastu "Programowanie na śniadanie" na Facebooku . Podcast znajdziesz też po nazwie "Programowanie na śniadanie" w katalogu swojej aplikacji do podcastów, np. Pocket Casts .
pobierz 7.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
PNŚ 0: Programowanie na śniadanie
Zwięźle, bo w zaledwie 5 minut o tym: dla kogo jest ten podcast, o czym będzie (poza tym że o programowaniu) i dlaczego koniecznie musisz go zasubskrybować ;) Zawartość odcinka: dla kogo jest ten podcast? o czym będzie (poza tym że o programowaniu)? dlaczego koniecznie musisz go zasubskrybować ;) Zachęcam do zapisania się na listę z powiadomieniami o nowych odcinkach i do śledzenia podcastu "Programowanie na śniadanie" na Facebooku . Podcast znajdziesz też po nazwie "Programowanie na śniadanie" w katalogu swojej aplikacji do podcastów, np. Pocket Casts .
pobierz 3.6 MB odcinki RSS iTunes www
miodek