Porządny agile

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast Porządny Agile to seria rozmów Kuby Szczepanika i Jacka Wieczorka na tematy związane ze zwinnością. Posłuchasz tu o technikach i sprawdzonych sposobach by móc pracować zwinnie. Wymieniamy się konkretnymi doświadczeniami oraz przemyśleniami.
Data dodania: 2018-09-21 21:29:41
Data aktualizacji: 2020-04-05 18:00:05
Audycji w katalogu: 34
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 11 dni temu
#033 – Narzędziówka w pracy zwinnej
Narzędzia w pracy zwinnej - które rozwiązania fizyczne i elektroniczne przydadzą się Scrum Masterowi, Agile Coachowi i całemu zespołowi zwinnemu? Poznaj pięć aspektów, które uznaliśmy za najbardziej istotne w tym temacie.
pobierz 38.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 25 dni temu
#032 – Agile jako reakcja na kryzys
Kryzysy. Czym dokładnie są? Jak sobie z nimi radzić przy wykorzystaniu podejścia zwinnego? Które sytuacje są dla firmy szczególnie niebezpieczne?Czy da się przeciwdziałać kryzysom i zwalczać je zanim będzie za późno?
pobierz 31.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#031 – Wzmacnianie odpowiedzialności zespołu za produkt
Czym jest odpowiedzialność zespołu za produkt i dlaczego jest bardzo ważna? Co zrobić, aby zbudować odpowiedzialność za produkt w naszym zespole - poznaj 6 rad, które Ci w tym pomogą.
pobierz 31.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#030 – Jak zostać Scrum Masterem?
Jakie drogi prowadzą do zostania Scrum Masterem? Co zrobić, jeśli nasza firma nie wie, co to zwinność albo jeśli akurat w naszym zespole nie funkcjonuje Scrum? Poznaj sprawdzone scenariusze!
pobierz 33.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#029 – Porządny Przegląd Sprintu
Czym jest Przegląd Sprintu? Jak powinien wyglądać, a jak nie? Poznaj 6 rad dotyczących organizacji porządnego Przeglądu Sprintu i dowiedz się, jakich błędów unikać oraz na co zwrócić uwagę, by Przeglądy przebiegały sprawnie i przynosiły możliwe najlepsze rezultaty.
pobierz 37.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#028 – 7 trendów w Agile na przyszłość
Jaka przyszłość czeka podejście zwinne? Jakich trendów można się spodziewać w Agile'u? Czy znajdą się jakieś alternatywy dla obecnych rozwiązań i czy będą one dobre dla środowisk pracujących zwinnie? O tym w 28. odcinku podcastu.
pobierz 34.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#027 – Zespół w niepełnym wymiarze czasowym
Czas czytania 19 minut Dlaczego warto powołać zespół pracujący zwinnie w niepełnym wymiarze czasowym, jakich zagrożeń unikać podczas jego działania i jak wyciągnąć najwięcej korzyści z jego istnienia?
pobierz 34.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#026 – Członek zespołu w niepełnym wymiarze czasowym
Zasady współpracy z członkiem zespołu pracującym w niepełnym wymiarze czasu - co zrobić, by przebiegała ona sprawnie i efektywnie? Jak zadbać o zdrową atmosferę w zespole i skuteczność działań?
pobierz 35.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#025 – Porządny Codzienny Scrum
Jak realizować porządnie Codzienny Scrum? Jak się okazuje – wcale nie jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać. W 25. odcinku podcastu podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by ten stały punkt w planie dnia był jak najbardziej efektywny i przynosił korzyści całemu Zespołowi Deweloperskiemu.
pobierz 29.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#024 – Jaka jest wartość konferencji?
Konferencje branżowe - czy warto w nich uczestniczyć? Jakiej mogą dostarczyć nam wartości, jak najlepiej je wykorzystywać i czego nie robić, jeśli rzeczywiście chcemy dobrze spędzić czas na nich czas.
pobierz 30.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#023 – Praca na termin w Agile
Czy sztywne terminy są zaprzeczeniem Agile'a? Czy można mówić o pracy zwinnej, jeżeli mamy narzuconą końcową datę projektu? Jakie korzyści może przynieść ustalenie deadline'u?
pobierz 25.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#022 – Certyfikaty w Scrumie
Czy warto zdobywać certyfikaty w Scrumie i ile to kosztuje? Którą organizację wybrać - Scrum Alliance czy Scrum.org? Porady dla osób szukających dobrego trenera i przygotowujących się do egzaminu.
pobierz 35.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#021 – Pułapka optymalizowania procesu
Robisz właściwe rzeczy? A może skupiasz się tylko na tym, czy pracujesz we właściwy sposób? Tyle mówi się o usprawnianiu procesu, tyle nacisku kładzie się na wszelkie kwestie optymalizacyjne, że zupełnie nieistotna staje się strona produktowa. Dlaczego tak jest i jak to zmienić - sprawdź!
pobierz 31.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
#020 – Porządny Sprint
Jaka jest definicja Sprintu? Jak powinien wyglądać Sprint? Przedstawiamy sześć porad, jak powinno się wykonywać i organizować Sprint.
pobierz 26.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
#019 – Estymowanie
Estymowanie to temat, który wzbudza dużo pytań oraz wątpliwości. W tym odcinku omawiamy czym jest estymowanie, przedstawiamy trzy podstawowe podejścia oraz zastanawiamy się nad sensem korzystania z estymat. W odcinku […]
pobierz 26.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
#018 – Mity Scruma
Scrum jest prosty, ale bywa mylnie rozumiany. Na bazie informacji od słuchaczy wyselekcjonowaliśmy 5 najpopularniejszych mitów, nad którymi pochylamy się w tym odcinku. W odcinku omawiamy następujące mity Scruma: Scrum […]
pobierz 25.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
#017 – Mity zwinności
Nagraliśmy odcinek o mitach, które przez lata narosły wokół agile’a. W odcinku poddaliśmy pod dyskusję najpopularniejsze mity, które zgłosili nam nasi słuchacze. W odcinku omawiamy następujące mity: Waterfall jest zawsze […]
pobierz 28.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
#016 – Niezaangażowany członek zespołu
Samoorganizacja jest dobrym pomysłem, popularnym w podejściu zwinnym, ale co zrobić jeśli w zespole mamy kogoś bez zaangażowania? Temat wraca nam w pytaniach na spotkaniach społeczności i w trakcie naszej […]
pobierz 42.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
#015 – Kto to jest Agile Coach?
Agile Coach nie jest zdefiniowany tak dobrze, jak rola Scrum Mastera i może być rozumiany wieloznacznie. Często zadajecie nam pytania jak my rozumiemy funkcję Agile Coacha, więc w piętnastym odcinku […]
pobierz 42.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
#014 – Koszty podejścia zwinnego
Dużo mówi się o korzyściach ze zwinnego podejścia, ale dla równowagi warto podkreślić, że wymaga ono również poniesienia pewnych kosztów. Bez konkretnych inwestycji w transformację zwinną oraz bez ponoszenia stałych […]
pobierz 43.1 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek