Porządny agile

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast Porządny Agile to seria rozmów Kuby Szczepanika i Jacka Wieczorka na tematy związane ze zwinnością. Posłuchasz tu o technikach i sprawdzonych sposobach by móc pracować zwinnie. Wymieniamy się konkretnymi doświadczeniami oraz przemyśleniami.
Data dodania: 2018-09-21 21:29:41
Data aktualizacji: 2020-09-20 09:10:13
Audycji w katalogu: 45
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 11 dni temu
#045 – Jak wspierać managerów w procesie zmiany?
Jesteś liderem lub managerem i odczuwasz strach przed utratą kontroli w podejściu zwinnym? W tym odcinku omawiamy ten konkretny case i pokazujemy na bazie konkretnych pytań, jak dyskutować, analizować i […] The post #045 - Jak wspierać managerów w procesie zmiany? first appeared on Podcast "Porządny Agile" .
pobierz 39.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 25 dni temu
#044 – Firmowa społeczność zwinna
Czy organizacja powinna mieć zwinną społeczność? Jak można ją stworzyć? Jak można ją rozwijać i animować, żeby ciągle działała? Mówimy o tym, jak wykorzystać jej istnienie i potencjał w danej […] The post #044 - Firmowa społeczność zwinna first appeared on Podcast "Porządny Agile" .
pobierz 39.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#043 – Zarządzanie utrzymaniem w agile
Czym jest utrzymanie w agile? Jakie zagrożenia mogą pojawić się kiedy nie zarządzamy utrzymaniem? Dowiesz się czego powinno się z pewnością unikać. Omawiamy też kilka dobrych praktyk dotyczących utrzymania. Sami […]
pobierz 28.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#042 – Rola HR w agile
Czy zwinność można przenieść do HR-u? Jak najbardziej! Rola HR-u może zawierać się w planowaniu transformacji, pogłębieniu zmiany kultury organizacyjnej. Czasem konieczne mogą się okazać zmiany w obszarze tzw. “twardego […]
pobierz 41.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#041 – Wizualizacja pracy w Sprincie
Techniki wizualizacji, które polecamy. Jak dobrze przeprowadzić wizualizację pracy w Sprincie. Wyjaśniamy jak korzystać ze Scrum borada. Dajemy Ci także kilka innych porad związanych z wizualizacją, a także wskazujemy to, […]
pobierz 39.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#040 – Jak angażować zespół w rozwiązywanie problemów?
Co można zrobić by zaangażować zespół w rozwiązywanie problemów? Jedną z metod jest „Take it to the team”, którą polecamy nawet osobom zaczynającym pracę w rolach zwinnych – kiedy są […]
pobierz 37.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#039 – Porządny Backlog Produktu
Jak powinien wyglądać poprawny Backlog Produktu? Kogo warto zaangażować do tego? Do czego należy być przygotowanym? Mamy dla Ciebie sześć rad dzięki którym Twój Backlog Produktu będzie porządny. Są one […]
pobierz 77.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#038 – Jak sprzedawać agile?
Co możesz zrobić, żeby przekonać swojego klienta do pracy w sposób zwinny? Jak skutecznie przedstawić mu zalety pracy zwinnej? Dajemy Ci pięć porad, które pomogą dobrze sprzedać Agile, a także […]
pobierz 83.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#037 – Wyszkoliliśmy się ze zwinności i co dalej?
Scrum Master to osoba, która wciąż musi się rozwijać. Masz już pewien poziom wiedzy oraz doświadczenia w tej dziedzinie i zastanawiasz się co dalej? W tym odcinku rozmawiamy o dalszym […]
pobierz 86.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#036 – Zwinne projekty i produkty
Dowiedz się o różnicach pomiędzy pracą w obu podejściach w sposób zwinny. Czym jest projekt, a czym produkt i jak my rozumiemy w nich zwinność – jakie są różnice między […]
pobierz 44.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#035 – Łączenie ról w Scrumie
Łączenie ról w Scrumie - poznaj kilka możliwych kombinacji - ich plusów i minusów oraz zagrożeń, jakie mogą wynikać z wypełniania obowiązków dla dwóch stanowisk jednocześnie.
pobierz 36.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#034 – Emocje w Agile
Czy zespoły pracujące zwinnie powinny mówić emocjach? Czy w Agile'u jest w ogóle miejsce na takie "miękkie" tematy? Jakie są dobre praktyki w temacie pracy z emocjami członków zespołu i jak zadbać o ten temat, aby konflikty, problemy i negatywne emocje nie były przeszkodą podczas pracy?
pobierz 35.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#033 – Narzędziówka w pracy zwinnej
Narzędzia w pracy zwinnej - które rozwiązania fizyczne i elektroniczne przydadzą się Scrum Masterowi, Agile Coachowi i całemu zespołowi zwinnemu? Poznaj pięć aspektów, które uznaliśmy za najbardziej istotne w tym temacie.
pobierz 38.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#032 – Agile jako reakcja na kryzys
Kryzysy. Czym dokładnie są? Jak sobie z nimi radzić przy wykorzystaniu podejścia zwinnego? Które sytuacje są dla firmy szczególnie niebezpieczne?Czy da się przeciwdziałać kryzysom i zwalczać je zanim będzie za późno?
pobierz 31.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
#031 – Wzmacnianie odpowiedzialności zespołu za produkt
Czym jest odpowiedzialność zespołu za produkt i dlaczego jest bardzo ważna? Co zrobić, aby zbudować odpowiedzialność za produkt w naszym zespole - poznaj 6 rad, które Ci w tym pomogą.
pobierz 31.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
#030 – Jak zostać Scrum Masterem?
Jakie drogi prowadzą do zostania Scrum Masterem? Co zrobić, jeśli nasza firma nie wie, co to zwinność albo jeśli akurat w naszym zespole nie funkcjonuje Scrum? Poznaj sprawdzone scenariusze!
pobierz 33.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
#029 – Porządny Przegląd Sprintu
Czym jest Przegląd Sprintu? Jak powinien wyglądać, a jak nie? Poznaj 6 rad dotyczących organizacji porządnego Przeglądu Sprintu i dowiedz się, jakich błędów unikać oraz na co zwrócić uwagę, by Przeglądy przebiegały sprawnie i przynosiły możliwe najlepsze rezultaty.
pobierz 37.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
#028 – 7 trendów w Agile na przyszłość
Jaka przyszłość czeka podejście zwinne? Jakich trendów można się spodziewać w Agile'u? Czy znajdą się jakieś alternatywy dla obecnych rozwiązań i czy będą one dobre dla środowisk pracujących zwinnie? O tym w 28. odcinku podcastu.
pobierz 34.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
#027 – Zespół w niepełnym wymiarze czasowym
Czas czytania 19 minut Dlaczego warto powołać zespół pracujący zwinnie w niepełnym wymiarze czasowym, jakich zagrożeń unikać podczas jego działania i jak wyciągnąć najwięcej korzyści z jego istnienia?
pobierz 34.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
#026 – Członek zespołu w niepełnym wymiarze czasowym
Zasady współpracy z członkiem zespołu pracującym w niepełnym wymiarze czasu - co zrobić, by przebiegała ona sprawnie i efektywnie? Jak zadbać o zdrową atmosferę w zespole i skuteczność działań?
pobierz 35.5 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek