Porządny agile

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast Porządny Agile to seria rozmów Kuby Szczepanika i Jacka Wieczorka na tematy związane ze zwinnością. Posłuchasz tu o technikach i sprawdzonych sposobach by móc pracować zwinnie. Wymieniamy się konkretnymi doświadczeniami oraz przemyśleniami.
Data dodania: 2018-09-21 21:29:41
Data aktualizacji: 2020-07-14 01:00:06
Audycji w katalogu: 40
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 12 dni temu
#040 – Jak angażować zespół w rozwiązywanie problemów?
Co można zrobić by zaangażować zespół w rozwiązywanie problemów? Jedną z metod jest „Take it to the team”, którą polecamy nawet osobom zaczynającym pracę w rolach zwinnych – kiedy są […]
pobierz 37.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 26 dni temu
#039 – Porządny Backlog Produktu
Jak powinien wyglądać poprawny Backlog Produktu? Kogo warto zaangażować do tego? Do czego należy być przygotowanym? Mamy dla Ciebie sześć rad dzięki którym Twój Backlog Produktu będzie porządny. Są one […]
pobierz 77.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#038 – Jak sprzedawać agile?
Co możesz zrobić, żeby przekonać swojego klienta do pracy w sposób zwinny? Jak skutecznie przedstawić mu zalety pracy zwinnej? Dajemy Ci pięć porad, które pomogą dobrze sprzedać Agile, a także […]
pobierz 83.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#037 – Wyszkoliliśmy się ze zwinności i co dalej?
Scrum Master to osoba, która wciąż musi się rozwijać. Masz już pewien poziom wiedzy oraz doświadczenia w tej dziedzinie i zastanawiasz się co dalej? W tym odcinku rozmawiamy o dalszym […]
pobierz 86.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#036 – Zwinne projekty i produkty
Dowiedz się o różnicach pomiędzy pracą w obu podejściach w sposób zwinny. Czym jest projekt, a czym produkt i jak my rozumiemy w nich zwinność – jakie są różnice między […]
pobierz 44.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#035 – Łączenie ról w Scrumie
Łączenie ról w Scrumie - poznaj kilka możliwych kombinacji - ich plusów i minusów oraz zagrożeń, jakie mogą wynikać z wypełniania obowiązków dla dwóch stanowisk jednocześnie.
pobierz 36.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#034 – Emocje w Agile
Czy zespoły pracujące zwinnie powinny mówić emocjach? Czy w Agile'u jest w ogóle miejsce na takie "miękkie" tematy? Jakie są dobre praktyki w temacie pracy z emocjami członków zespołu i jak zadbać o ten temat, aby konflikty, problemy i negatywne emocje nie były przeszkodą podczas pracy?
pobierz 35.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#033 – Narzędziówka w pracy zwinnej
Narzędzia w pracy zwinnej - które rozwiązania fizyczne i elektroniczne przydadzą się Scrum Masterowi, Agile Coachowi i całemu zespołowi zwinnemu? Poznaj pięć aspektów, które uznaliśmy za najbardziej istotne w tym temacie.
pobierz 38.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#032 – Agile jako reakcja na kryzys
Kryzysy. Czym dokładnie są? Jak sobie z nimi radzić przy wykorzystaniu podejścia zwinnego? Które sytuacje są dla firmy szczególnie niebezpieczne?Czy da się przeciwdziałać kryzysom i zwalczać je zanim będzie za późno?
pobierz 31.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#031 – Wzmacnianie odpowiedzialności zespołu za produkt
Czym jest odpowiedzialność zespołu za produkt i dlaczego jest bardzo ważna? Co zrobić, aby zbudować odpowiedzialność za produkt w naszym zespole - poznaj 6 rad, które Ci w tym pomogą.
pobierz 31.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#030 – Jak zostać Scrum Masterem?
Jakie drogi prowadzą do zostania Scrum Masterem? Co zrobić, jeśli nasza firma nie wie, co to zwinność albo jeśli akurat w naszym zespole nie funkcjonuje Scrum? Poznaj sprawdzone scenariusze!
pobierz 33.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#029 – Porządny Przegląd Sprintu
Czym jest Przegląd Sprintu? Jak powinien wyglądać, a jak nie? Poznaj 6 rad dotyczących organizacji porządnego Przeglądu Sprintu i dowiedz się, jakich błędów unikać oraz na co zwrócić uwagę, by Przeglądy przebiegały sprawnie i przynosiły możliwe najlepsze rezultaty.
pobierz 37.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#028 – 7 trendów w Agile na przyszłość
Jaka przyszłość czeka podejście zwinne? Jakich trendów można się spodziewać w Agile'u? Czy znajdą się jakieś alternatywy dla obecnych rozwiązań i czy będą one dobre dla środowisk pracujących zwinnie? O tym w 28. odcinku podcastu.
pobierz 34.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#027 – Zespół w niepełnym wymiarze czasowym
Czas czytania 19 minut Dlaczego warto powołać zespół pracujący zwinnie w niepełnym wymiarze czasowym, jakich zagrożeń unikać podczas jego działania i jak wyciągnąć najwięcej korzyści z jego istnienia?
pobierz 34.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
#026 – Członek zespołu w niepełnym wymiarze czasowym
Zasady współpracy z członkiem zespołu pracującym w niepełnym wymiarze czasu - co zrobić, by przebiegała ona sprawnie i efektywnie? Jak zadbać o zdrową atmosferę w zespole i skuteczność działań?
pobierz 35.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
#025 – Porządny Codzienny Scrum
Jak realizować porządnie Codzienny Scrum? Jak się okazuje – wcale nie jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać. W 25. odcinku podcastu podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by ten stały punkt w planie dnia był jak najbardziej efektywny i przynosił korzyści całemu Zespołowi Deweloperskiemu.
pobierz 29.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
#024 – Jaka jest wartość konferencji?
Konferencje branżowe - czy warto w nich uczestniczyć? Jakiej mogą dostarczyć nam wartości, jak najlepiej je wykorzystywać i czego nie robić, jeśli rzeczywiście chcemy dobrze spędzić czas na nich czas.
pobierz 30.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
#023 – Praca na termin w Agile
Czy sztywne terminy są zaprzeczeniem Agile'a? Czy można mówić o pracy zwinnej, jeżeli mamy narzuconą końcową datę projektu? Jakie korzyści może przynieść ustalenie deadline'u?
pobierz 25.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
#022 – Certyfikaty w Scrumie
Czy warto zdobywać certyfikaty w Scrumie i ile to kosztuje? Którą organizację wybrać - Scrum Alliance czy Scrum.org? Porady dla osób szukających dobrego trenera i przygotowujących się do egzaminu.
pobierz 35.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
#021 – Pułapka optymalizowania procesu
Robisz właściwe rzeczy? A może skupiasz się tylko na tym, czy pracujesz we właściwy sposób? Tyle mówi się o usprawnianiu procesu, tyle nacisku kładzie się na wszelkie kwestie optymalizacyjne, że zupełnie nieistotna staje się strona produktowa. Dlaczego tak jest i jak to zmienić - sprawdź!
pobierz 31.2 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek