Porządny agile

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast Porządny Agile to seria rozmów Kuby Szczepanika i Jacka Wieczorka na tematy związane ze zwinnością. Posłuchasz tu o technikach i sprawdzonych sposobach by móc pracować zwinnie. Wymieniamy się konkretnymi doświadczeniami oraz przemyśleniami.
Data dodania: 2018-09-21 21:29:41
Data aktualizacji: 2021-03-08 17:25:03
Audycji w katalogu: 57
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 12 dni temu
#057 – Jak zreorganizować zespoły?
Musisz podjąć ważną decyzję dotyczącą reorganizacji zespołów. Nie bardzo wiesz, jak się do tego zabrać.  Z tego odcinka dowiesz się, z jakich wzorców możesz skorzystać, by zmiany zostały dobrze wprowadzone. […] The post #057 – Jak zreorganizować zespoły? first appeared on Podcast "Porządny Agile" .
pobierz 36.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 26 dni temu
#056 – Pułapki odpowiedzialności Product Ownera
W poprzednim odcinku rozmawialiśmy o tym, skąd brać Product Ownerów. Pozostajemy w obszarze produktowym i rozmawiamy o pułapkach odpowiedzialności Product Ownera. W tym odcinku poznasz pięć pułapek, które dokładnie analizujemy. […] The post #056 – Pułapki odpowiedzialności Product Ownera first appeared on Podcast "Porządny Agile" .
pobierz 39.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#055 – Skąd brać Product Ownerów?
Ten odcinek zainteresuje w szczególności osoby, które stoją przed wyborem Product Ownera i nie wiedzą, gdzie go znaleźć. Pytanie „skąd brać Product Ownerów” nieustannie powtarza się w naszej codziennej pracy […] The post #055 – Skąd brać Product Ownerów? first appeared on Podcast "Porządny Agile" .
pobierz 34.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#054 – Water Scrum Fall
Czym jest Water Scrum Fall? Ten popularny w wielu organizacjach antywzorzec wszczepia elementy zwinności w klasyczny, kaskadowy proces wytwarzania produktów. W odcinku tłumaczymy zagrożenia związane z tym antywzorcem, jak zawsze […] The post #054 – Water Scrum Fall first appeared on Podcast "Porządny Agile" .
pobierz 40.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#053 – Timeboxing
Poznaj czym jest timeboxing. Z 53. odcinka dowiesz się, z jakich rodzajów timeboxów możesz skorzystać, by Twoja praca była łatwiejsza i uporządkowana. Dzielimy się z Tobą kilkoma wskazówkami, które przetestowaliśmy […] The post #053 - Timeboxing first appeared on Podcast "Porządny Agile" .
pobierz 34.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#052 – Obniżanie ryzyka w agile
Jakie zachowania intuicyjne kojarzą się z obniżaniem ryzyka w agile, a jak to wygląda w praktyce? W odcinku rozmawiamy o pułapkach intuicji i podpowiadamy konkretne wskazówki, skupiając się na praktycznym, […] The post #052 - Obniżanie ryzyka w agile first appeared on Podcast "Porządny Agile" .
pobierz 40.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#051 – Aktualizacja Przewodnika po Scrumie 2020
18 listopada 2020 roku twórcy Scruma podczas webinaru przedstawili najnowszą aktualizację w Przewodniku po Scrumie. W tym odcinku dzielimy się z Tobą na gorąco naszymi przemyśleniami na temat najważniejszych zmian. […] The post #051 - Aktualizacja Przewodnika po Scrumie 2020 first appeared on Podcast "Porządny Agile" .
pobierz 118.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#050 – Spotkania online
Sytuacja na świecie przeniosła nas do świata online. Dzięki współczesnej technice możemy ciągle pracować nad naszymi projektami. Odcinek jest kontynuacją tematu poprzedniej rozmowy o facylitacji spotkań, ale tym razem mówimy […] The post #050 - Spotkania online first appeared on Podcast "Porządny Agile" .
pobierz 43.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#049 – Facylitacja spotkań
Przeprowadzanie efektywnych spotkań może wydawać się proste. Ustalamy godzinę i spotykamy się w wyznaczonym czasie. Wystarczy omówić występujące problemy, postęp prac nad projektem, ustalić co, kto robi, a potem rozejść […] The post #049 - Facylitacja spotkań first appeared on Podcast "Porządny Agile" .
pobierz 40.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#048 – Zarządzanie Scrum Masterami
Nie istnieje jeden konkretny, najlepszy model zarządzania Scrum Masterami. Jest ich kilka, mają swoje zalety i wady, ale nie o tym jest ten odcinek. Nie zdradzimy, który model preferujemy. Mamy […] The post #048 - Zarządzanie Scrum Masterami first appeared on Podcast "Porządny Agile" .
pobierz 41.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#047 – Definition of Ready
Scrum Guide nie definiuje wprost pojęcia Definition of Ready. Jest to jednak rozszerzenie, które bywa stosowane na różne sposoby w wielu zespołach. Dowiesz się, dlaczego ta praktyka może być potrzebna […] The post #047 - Definition of Ready first appeared on Podcast "Porządny Agile" .
pobierz 33.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#046 – Project Manager w Scrumie
Przedstawiamy Ci różne układy pełnienia roli Project Managera w zespole Scrumowym. Sprawdź, w którym z nich jesteś. Temat jest rozwinięciem pytania, które zadał nam nasz Słuchacz na facebookowym live. W […] The post #046 - Project Manager w Scrumie first appeared on Podcast "Porządny Agile" .
pobierz 38.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#045 – Jak wspierać managerów w procesie zmiany?
Jesteś liderem lub managerem i odczuwasz strach przed utratą kontroli w podejściu zwinnym? W tym odcinku omawiamy ten konkretny case i pokazujemy na bazie konkretnych pytań, jak dyskutować, analizować i […] The post #045 - Jak wspierać managerów w procesie zmiany? first appeared on Podcast "Porządny Agile" .
pobierz 39.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#044 – Firmowa społeczność zwinna
Czy organizacja powinna mieć zwinną społeczność? Jak można ją stworzyć? Jak można ją rozwijać i animować, żeby ciągle działała? Mówimy o tym, jak wykorzystać jej istnienie i potencjał w danej […] The post #044 - Firmowa społeczność zwinna first appeared on Podcast "Porządny Agile" .
pobierz 39.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
#043 – Zarządzanie utrzymaniem w agile
Czym jest utrzymanie w agile? Jakie zagrożenia mogą pojawić się kiedy nie zarządzamy utrzymaniem? Dowiesz się czego powinno się z pewnością unikać. Omawiamy też kilka dobrych praktyk dotyczących utrzymania. Sami […]
pobierz 28.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
#042 – Rola HR w agile
Czy zwinność można przenieść do HR-u? Jak najbardziej! Rola HR-u może zawierać się w planowaniu transformacji, pogłębieniu zmiany kultury organizacyjnej. Czasem konieczne mogą się okazać zmiany w obszarze tzw. “twardego […]
pobierz 41.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
#041 – Wizualizacja pracy w Sprincie
Techniki wizualizacji, które polecamy. Jak dobrze przeprowadzić wizualizację pracy w Sprincie. Wyjaśniamy jak korzystać ze Scrum borada. Dajemy Ci także kilka innych porad związanych z wizualizacją, a także wskazujemy to, […]
pobierz 39.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
#040 – Jak angażować zespół w rozwiązywanie problemów?
Co można zrobić by zaangażować zespół w rozwiązywanie problemów? Jedną z metod jest „Take it to the team”, którą polecamy nawet osobom zaczynającym pracę w rolach zwinnych – kiedy są […]
pobierz 37.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
#039 – Porządny Backlog Produktu
Jak powinien wyglądać poprawny Backlog Produktu? Kogo warto zaangażować do tego? Do czego należy być przygotowanym? Mamy dla Ciebie sześć rad dzięki którym Twój Backlog Produktu będzie porządny. Są one […]
pobierz 77.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
#038 – Jak sprzedawać agile?
Co możesz zrobić, żeby przekonać swojego klienta do pracy w sposób zwinny? Jak skutecznie przedstawić mu zalety pracy zwinnej? Dajemy Ci pięć porad, które pomogą dobrze sprzedać Agile, a także […]
pobierz 83.1 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek