Porządny agile

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast Porządny Agile to seria rozmów Kuby Szczepanika i Jacka Wieczorka na tematy związane ze zwinnością. Posłuchasz tu o technikach i sprawdzonych sposobach by móc pracować zwinnie. Wymieniamy się konkretnymi doświadczeniami oraz przemyśleniami.
Data dodania: 2018-09-21 21:29:41
Data aktualizacji: 2020-11-29 16:50:02
Audycji w katalogu: 51
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 10 dni temu
#051 – Aktualizacja Przewodnika po Scrumie 2020
18 listopada 2020 roku twórcy Scruma podczas webinaru przedstawili najnowszą aktualizację w Przewodniku po Scrumie. W tym odcinku dzielimy się z Tobą na gorąco naszymi przemyśleniami na temat najważniejszych zmian. […] The post #051 - Aktualizacja Przewodnika po Scrumie 2020 first appeared on Podcast "Porządny Agile" .
pobierz 118.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 dni temu
#050 – Spotkania online
Sytuacja na świecie przeniosła nas do świata online. Dzięki współczesnej technice możemy ciągle pracować nad naszymi projektami. Odcinek jest kontynuacją tematu poprzedniej rozmowy o facylitacji spotkań, ale tym razem mówimy […] The post #050 - Spotkania online first appeared on Podcast "Porządny Agile" .
pobierz 43.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 25 dni temu
#049 – Facylitacja spotkań
Przeprowadzanie efektywnych spotkań może wydawać się proste. Ustalamy godzinę i spotykamy się w wyznaczonym czasie. Wystarczy omówić występujące problemy, postęp prac nad projektem, ustalić co, kto robi, a potem rozejść […] The post #049 - Facylitacja spotkań first appeared on Podcast "Porządny Agile" .
pobierz 40.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#048 – Zarządzanie Scrum Masterami
Nie istnieje jeden konkretny, najlepszy model zarządzania Scrum Masterami. Jest ich kilka, mają swoje zalety i wady, ale nie o tym jest ten odcinek. Nie zdradzimy, który model preferujemy. Mamy […] The post #048 - Zarządzanie Scrum Masterami first appeared on Podcast "Porządny Agile" .
pobierz 41.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#047 – Definition of Ready
Scrum Guide nie definiuje wprost pojęcia Definition of Ready. Jest to jednak rozszerzenie, które bywa stosowane na różne sposoby w wielu zespołach. Dowiesz się, dlaczego ta praktyka może być potrzebna […] The post #047 - Definition of Ready first appeared on Podcast "Porządny Agile" .
pobierz 33.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#046 – Project Manager w Scrumie
Przedstawiamy Ci różne układy pełnienia roli Project Managera w zespole Scrumowym. Sprawdź, w którym z nich jesteś. Temat jest rozwinięciem pytania, które zadał nam nasz Słuchacz na facebookowym live. W […] The post #046 - Project Manager w Scrumie first appeared on Podcast "Porządny Agile" .
pobierz 38.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#045 – Jak wspierać managerów w procesie zmiany?
Jesteś liderem lub managerem i odczuwasz strach przed utratą kontroli w podejściu zwinnym? W tym odcinku omawiamy ten konkretny case i pokazujemy na bazie konkretnych pytań, jak dyskutować, analizować i […] The post #045 - Jak wspierać managerów w procesie zmiany? first appeared on Podcast "Porządny Agile" .
pobierz 39.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#044 – Firmowa społeczność zwinna
Czy organizacja powinna mieć zwinną społeczność? Jak można ją stworzyć? Jak można ją rozwijać i animować, żeby ciągle działała? Mówimy o tym, jak wykorzystać jej istnienie i potencjał w danej […] The post #044 - Firmowa społeczność zwinna first appeared on Podcast "Porządny Agile" .
pobierz 39.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#043 – Zarządzanie utrzymaniem w agile
Czym jest utrzymanie w agile? Jakie zagrożenia mogą pojawić się kiedy nie zarządzamy utrzymaniem? Dowiesz się czego powinno się z pewnością unikać. Omawiamy też kilka dobrych praktyk dotyczących utrzymania. Sami […]
pobierz 28.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#042 – Rola HR w agile
Czy zwinność można przenieść do HR-u? Jak najbardziej! Rola HR-u może zawierać się w planowaniu transformacji, pogłębieniu zmiany kultury organizacyjnej. Czasem konieczne mogą się okazać zmiany w obszarze tzw. “twardego […]
pobierz 41.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#041 – Wizualizacja pracy w Sprincie
Techniki wizualizacji, które polecamy. Jak dobrze przeprowadzić wizualizację pracy w Sprincie. Wyjaśniamy jak korzystać ze Scrum borada. Dajemy Ci także kilka innych porad związanych z wizualizacją, a także wskazujemy to, […]
pobierz 39.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#040 – Jak angażować zespół w rozwiązywanie problemów?
Co można zrobić by zaangażować zespół w rozwiązywanie problemów? Jedną z metod jest „Take it to the team”, którą polecamy nawet osobom zaczynającym pracę w rolach zwinnych – kiedy są […]
pobierz 37.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#039 – Porządny Backlog Produktu
Jak powinien wyglądać poprawny Backlog Produktu? Kogo warto zaangażować do tego? Do czego należy być przygotowanym? Mamy dla Ciebie sześć rad dzięki którym Twój Backlog Produktu będzie porządny. Są one […]
pobierz 77.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#038 – Jak sprzedawać agile?
Co możesz zrobić, żeby przekonać swojego klienta do pracy w sposób zwinny? Jak skutecznie przedstawić mu zalety pracy zwinnej? Dajemy Ci pięć porad, które pomogą dobrze sprzedać Agile, a także […]
pobierz 83.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#037 – Wyszkoliliśmy się ze zwinności i co dalej?
Scrum Master to osoba, która wciąż musi się rozwijać. Masz już pewien poziom wiedzy oraz doświadczenia w tej dziedzinie i zastanawiasz się co dalej? W tym odcinku rozmawiamy o dalszym […]
pobierz 86.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
#036 – Zwinne projekty i produkty
Dowiedz się o różnicach pomiędzy pracą w obu podejściach w sposób zwinny. Czym jest projekt, a czym produkt i jak my rozumiemy w nich zwinność – jakie są różnice między […]
pobierz 44.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
#035 – Łączenie ról w Scrumie
Łączenie ról w Scrumie - poznaj kilka możliwych kombinacji - ich plusów i minusów oraz zagrożeń, jakie mogą wynikać z wypełniania obowiązków dla dwóch stanowisk jednocześnie.
pobierz 36.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
#034 – Emocje w Agile
Czy zespoły pracujące zwinnie powinny mówić emocjach? Czy w Agile'u jest w ogóle miejsce na takie "miękkie" tematy? Jakie są dobre praktyki w temacie pracy z emocjami członków zespołu i jak zadbać o ten temat, aby konflikty, problemy i negatywne emocje nie były przeszkodą podczas pracy?
pobierz 35.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
#033 – Narzędziówka w pracy zwinnej
Narzędzia w pracy zwinnej - które rozwiązania fizyczne i elektroniczne przydadzą się Scrum Masterowi, Agile Coachowi i całemu zespołowi zwinnemu? Poznaj pięć aspektów, które uznaliśmy za najbardziej istotne w tym temacie.
pobierz 38.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
#032 – Agile jako reakcja na kryzys
Kryzysy. Czym dokładnie są? Jak sobie z nimi radzić przy wykorzystaniu podejścia zwinnego? Które sytuacje są dla firmy szczególnie niebezpieczne?Czy da się przeciwdziałać kryzysom i zwalczać je zanim będzie za późno?
pobierz 31.6 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek