Raczej Konsolowy

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Germanos i ToyBlackHat rozmawiają o gierkach, jakie ogrywali ostatnio (niekoniecznie nowych na rynku), a także poruszają kontrowersyjne tematy, trapiące branżunię. Od lootboxów, aż po rozważania na temat: „Współczesne gry wideo dają dzieciom nierealistyczne standardy dotyczące liczby mieczy, które mogą nosić na raz„. Nie boimy się niczego. Walimy prosto z mostu. Bez owijania w bawełnę. Mówimy, jak jest.
Data dodania: 2018-10-09 23:35:44
Data aktualizacji: 2019-05-20 07:20:02
Audycji w katalogu: 45
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 4 dni temu
Średniaki, ale mocne + Mad Max, Metro Exodus
Dziś zapraszamy na podróż po światach post-apokaliptycznych oraz do przemyśleń na temat tzw. średniaków. Zacznę od tłumaczenia się, bo czuję, że będzie to w odcinku słyszalne: ostatnie dwa nagrania z Toyem zaczynaliśmy grubo po 23 (mojego czasu) i o ile ostatnio jeszcze dawałem radę, tak przy tym odcinku prawie zasypiałem  Nie pomógł nawet Monster Mango Loco (pychotka). Stąd Mad Max w moim wykonaniu wyszedł nieco bełkotliwie, a o mocnych średniakach chyba nie zaczaiłem tematu – sorry Toy. Na szczęście mój druh podcastowy – po przerwie – jest w formie, więc jego Metro Exodus powinno się wam spodobać. Miłego! Agenda odcinka W CO GRALIŚMY? (00:02:58) Germanos – Mad Max (PS4) (00:25:27) ToyBlackHat – Metro Exodus (PS4) TEMATY/NEWSY/PLOTECZKI/PYTANIA SPOŁECZNOŚCI  (00:46:30) ToyBlackHat : Za co kochamy tzw. mocne średniaki ? Czyli o niby przecietnych grach, ale mających wierny fanbase.  Sound effects used in podcast: Christian DeTamble – [link] , TheMindnaut – [link] . [link] Zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego , aby zgłosić do nas temat, zadać pytanie lub podzielić się komentarzem o odcinku. Czekamy na feedback!
pobierz 30.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 14 dni temu
Powrót Króla! ToyBlackHat kontratakuje + Nintendo Switch Mix, Eternium, Tavern Guardians
Po kwartale bez uczestnictwa w nagraniach, do składu wraca ToyBlackHat – cały na biało! Nareszcie w pełnym, starym składzie. Wspólnie z Toyem rozmawiamy o grach, które ogrywał podczas swojej nieobecności na Nintendo Switch i (tfu! tfu! tfu!) telefonie. Toy będzie starał się przekonać dlaczego nowy Mario i Zelda go nie urzekły, a także pogadamy o JRPG-ach na pstryku i multi-platformach w klimatach fantasy. Na koniec przegląd polskiej prasy gamingowej – w naszym stylu  Nam gadało się świetnie, więc mamy nadzieję, że i słuchać się nas będzie równie dobrze. Miłego! Agenda odcinka W CO GRALIŚMY? (00:02:48) ToyBlackHat – Nintędo Switch Mix: Mario Odyssey, Zelda: Breath of the Wild, Octopath Traveller, Xenoblade Chronicles 2, Diablo 3, Dark Souls Remastered. (00:37:50) ToyBlackHat – Granie mobilne: Eternium, Tavern Guardians, Cat Quest TEMATY/NEWSY/PLOTECZKI/PYTANIA SPOŁECZNOŚCI  (00:45:30) ToyBlackHat : Poprawność polityczna w polskiej prasie growej, na przykładzie opisów gier z II WŚ (00:48:48) ToyBlackHat : Green Hell by Creepy Jar. Stosowny cytat “Kłopoty sprawiało też projektowanie kolejnych elementów. Na przykład wygląd atakujących gracza podczas zabawy tubylców był kilkakrotnie zmieniany za radą zatrudnionej firmy konsultingowej, ponieważ obawiano się, że produkcja pozwalająca na zabijanie rdzennych mieszkańców Ameryki Południowej wzbudzi niepożądane kontrowersje.” Źródło: [link] ------------------------------ Sound effects used in podcast: Christian DeTamble – [link] , TheMindnaut – [link] . [link] ------------------------------ Zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego , aby zgłosić do nas temat, zadać pytanie lub podzielić się komentarzem o odcinku. Czekamy na feedback!
pobierz 29.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 23 dni temu
Motywacje i wyzwania w gamingu + The Surge, Game of Thrones i Far Cry: New Dawn (z Bartkiem M.)
Cross-cast pomiędzy DevEnv a RaczejKonsolowo. Wraz z Bartkiem MIchalskim rozmawiamy o motywacji i wymagających grach. Tak się składa, że z Bartkiem chciałem się na odcinek umówić już dawno. Od czasu do czasu zdarza nam się w pracy pogadać trochę o grach, a jednocześnie oboje jesteśmy współtwórcami podcastu DevEnv (branża IT). Wiem, jak ważnym dla tematem dla Bartka jest motywacja i satysfakcja, więc kiedy wpadł mi do głowy pomysł na taki odcinek, nie mogłem nie zaprosić Bartka. Jednocześnie, to pierwszy odcinek, który nagrałem na dwa mikrofony w jednym pomieszczeniu – ciekaw jestem wyniku końcowego i waszych opinii. Miłego słuchania. PS. W odcinku mówię o tym artykule. Agenda odcinka W CO GRALIŚMY? (00:01:55) Bartek – The Surge (PS4) (00:08:37) Bartek – Games of Thrones (PS4) (00:12:34) Bartek – Far Cry: New Dawn (PS4)  TEMATY/NEWSY/PLOTECZKI/PYTANIA SPOŁECZNOŚCI  (00:21:31) Motywacja i wyzwania w gamingu Za co lubimy wymagające tytuły? Co nas do nich przyciąga? Pucharki czy trudność? Kiedy maksujemy tytuł a kiedy od niego odchodzimy? Czy game completion jest motywatorem czy raczej wyzwanie? Sound effects used in podcast: Christian DeTamble – [link] , TheMindnaut – [link] . [link] Zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego , aby zgłosić do nas temat, zadać pytanie lub podzielić się komentarzem o odcinku. Czekamy na feedback!
pobierz 31.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Wstydliwe gry i nadchodzące hity Sony + Sekiro, Enter the Gungeon i Parappa (z Devikitsu)
Wspólnie z Devikitsu gadamy o Sekiro, cholernie trudnym indie rougelike’u oraz jednej z ikon szaraka. Na dokładkę pytania społeczności. Po raz drugi w historii podcastu witamy gościnnie Devikitsu, z którą nie będę rozmawiał o Japonii bezpośrednio, ale o tytule mocno z tym krajem związanym – Sekiro oczywiście. Agendę raczej zdominowałem, więc dalej pogadamy o Enter the Gungeon oraz Parappa the Rapper, a zakończymy odpowiadając na pytania z formularza kontaktowego: o gry, w które wstydzimy się grać oraz kilka opinii o nadchodzących tuzach Sony. Miłego słuchania. Agenda odcinka W CO GRALIŚMY? (00:02:12) Germanos i Devikitsu – Sekiro (PS4) (00:17:51) Germanos – Enter the Gungeon (PS4) (00:28:04) Germanos – PaRappa the Rapper (PSP) + tańczące Persony od Devikitsu TEMATY/NEWSY/PLOTECZKI/PYTANIA SPOŁECZNOŚCI  (00:39:19) Formularz kontaktowy (Poikao) –  Temat gier w które wstydzimy się przyznać, że gramy. Czy rusza was to, co „tru gejmerzy” o was powiedzą? Że np granie w minecraft to wiocha, JRPGi są dla prawiczków, a farming simulator jest dla owcojebców? (00:49:18) Formularz kontaktowy (KraZisław) – Days gone, death stranding, tlou2… wielkie nadchodzące tuzy sony. jakieś pierwsze przemyślenia, opinie itp.  Sound effects used in podcast: Christian DeTamble – [link] , TheMindnaut – [link] . [link] Zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego , aby zgłosić do nas temat, zadać pytanie lub podzielić się komentarzem o odcinku. Czekamy na feedback!
pobierz 31.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Granie kanapowe + Sekiro,Phoenix Wrigh,Nights of Azure 2 i F76 (z blindnotblond)
Z pomocną dłonią pojawił się cursed_al aka blindnotblonde na Discordzie. Dla tych z was, którzy nie korzystają z naszego serwera na Discordzie wyjaśniam, że dzisiejszy gość jest moim starym znajomym z pracy, z którym nie raz rozmawialiśmy sobie o grach oraz był jednym z pierwszych słuchaczy odcinków. Był też jednym z pierwszych, który dawał nam pozytywny feedback, więc gdy nasz skład wciąż jest niepewny, postanowiłem zapytać go o uczestnictwo – zgodził się od razu. Fajnie, bo tym samym pojawia się w odcinku kolejny raz Nintendo, m.in. dowiedziałem się sporo o serii Phoenix Wright. To jego debiut, więc bądźcie delikatni (audio troszkę nie domaga :P ). Agenda odcinka W CO GRALIŚMY? (00:03:52) Germanos – Sekiro (PS4) (00:28:59) Blindnotblond aka Cursed_Al aka Albert T. – Phoenix Wright Ace Attorney Trilogy (Switch) (00:36:39) Blindnotblond aka Cursed_Al aka Albert T. – Nights of Azure 2 Bride of the New Moon (Switch) (00:49:35) Blindnotblond aka Cursed_Al aka Albert T. – Fallout 76 (PS4) TEMATY/NEWSY/PLOTECZKI/PYTANIA SPOŁECZNOŚCI  (00:55:23) Blindnotblond: Pobudzeni zapowiedzią Borderlands 3, pogadajmy o coopie i kanapowym graniu. Sound effects used in podcast: Christian DeTamble – [link] , TheMindnaut – [link] . [link] Zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego , aby zgłosić do nas temat, zadać pytanie lub podzielić się komentarzem o odcinku. Czekamy na feedback!
pobierz 39.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Spekulacje nextgenowe + Spyro, FFIV, Anthem, Apex (z QAM)
Pierwszy odcinek podcastu pod nowym szyldem, z odświeżoną grafiką i starym znajomym. Ostatnio odcinek podcastu uzupełniał Vaderio, który po raz drugi dołączył do składu. Niestety, pomimo kolejnej, długiej przery od nagrywania, nie udało nam się spotkać w „standardowym” składzie i musieliśmy poprosić o pomoc gościa – tym razem wspomógł nas QAM, którego mogliście już słyszeć u nas przy okazji odcinka o lootboxach ( #10 ), był naszym pierwszym zaproszonym do nagrywania. Dziś rozmawiamy o remake’u Spyro, klasyku od Squaresoftu ze SNESa, a także o Anthem i Apex Legends. Tematem odcinka natomiast będą spekulacje na temat kolejnej generacji konsol. Agenda odcinka W CO GRALIŚMY? (00:03:10) QAM – Spyro Reignited Trilogy (PS4) (00:13:01) Germanos – Final Fantasy IV (PSP) (00:31:35) QAM – Anthem (PC) (00:42:33) QAM – Apex Legends (PS4) TEMATY/NEWSY/PLOTECZKI/PYTANIA SPOŁECZNOŚCI  (00:55:38) QAM: Plotki o nowych konsolach Zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego , aby zgłosić do nas temat, zadać pytanie lub podzielić się komentarzem o odcinku. Czekamy na feedback! ---- Sound effects used in podcast: Christian DeTamble – [link] , TheMindnaut – [link] . [link]
pobierz 44.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Z Vaderio o APEX i Mario
Łatając niedostępność Toya, do odcinka wpada Vaderio, aby pogadać o APEXie, Mario, Cieniu Mordoru i grach online. Vaderio był naszym gościem dosyć niedawno i znów potrzebujemy jego pomocy. Na szczęście zapytany o możliwość uratowania nas, momentalnie się zgodził. Zatem jesteśmy w 39-tym odcinku, gdzie rozmawiamy o hicie ostatnich dni, APEX Legends, Vaderio powie sporo o grach z Marianem, a póżniej pogadamy o nieco starszych tytułach, które ogrywamy: God of War: Wstąpienie oraz Śródziemie: Cień Mordoru. Na konie odpowiem na zapomniane pytanie Myszaka oraz pogadamy o tym, co nas kręci w grach sieciowych. Agenda odcinka W CO GRALIŚMY? (00:02:53) Germanos – Apex Legends (00:25:28) Vaderioo – Super Smash Bros + (00:33:50) New Super Mario Bros (00:49:44) Germanos – God of War: Wstąpienie (00:56:56) Vaderioo – Śródziemie: Cień Mordoru TEMATY/NEWSY/PLOTECZKI/PYTANIA SPOŁECZNOŚCI  (01:05:52) Pytanie które nie zmieściło się w ostatnim odcinku od Myszak: Czy kiedykolwiek kupiliście grę z polecenia kolegi i potem tego żałowaliście? (1:13:15) Gry sieciowe – czemu tak wciągają Sound effects used in podcast: Christian DeTamble – [link] , TheMindnaut – [link] . [link] Zachęcamy do komentarzy pod wpise m. Serio dawajcie nam znać, co Wam się podoba, co nie w odcinkach. Jesteśmy dopiero na początku drogi z podcastem i prawdopodobnie robimy masę rzeczy „nie tak”. Czekamy na feedback.
pobierz 44.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Germanos #AmA
Wyjątkowe okoliczności wymagają wyjątkowych środków. Dziś tylko ja, w odcinku solo. Z powodu nieobecności ToyBlackHata, która (wszystko na to wskazuje) nie prędko się zmieni, postanowiłem poprosić was, słuchaczy o pytania do odcinka Ask me Anything. Nagranie takiego materiału jest trudniejsze niż się spodziewałem i chyba będzie to słychać. Mam jednak nadzieję, że taki substytut naszego normalnego nagrywania wam się spodoba, a następny odcinek nagramy już w dwójkę, z Toyem. Agenda odcinka PYTANIA (zachowano oryginalną pisownie) 00:01:50 – wymiot – Czy Jezus moglby przygotowac sobie burrito tak ostre, ze niebylby go w stanie samemu zjesc? prosze o smiertelnie powazna odpowiedz, bez heheszkow  00:03:19 – Myszak – „Jakie są twoje ulubione gatunki gier i jakie topowe produkcje jakie do tej pory ogrywałeś? Czy są jakieś gatunki których kompletnie nie trawisz czy nie przepadasz za nimi? Jak na przykład dla niektórych gry turowe/taktyczne są głupotą bo trzeba czekać aż przeciwnik po kolei ruszy się swoimi postaciami.”  00:10:14 – Aleks – Grał pan w Tibię za młodu?  00:10:35 – wymiot – Kiedy kolejne streamy w mycce i kecie?  ewentualnie jak sie zapatrujesz na kolejne elementy streamerskiej garderoby?  00:11:45 – Myszak – Pierwszy raz widziałem cię na pssite. Nie śledziłem każdego kroku ale wydaje mi się i tak też słyszałem że nagle odciąłeś się i zniknąłeś stamtąd nie wiadomo z jakiego powodu. Opowiedz jak to było. (Zaznaczam że podcastu słucham dopiero od odcinka o steamworld dig, a wcześniejszych nie nadrabiałem)  00:15:57 – wymiot – Jak wiadomo, jestes plejstejszun whore, czy jakby ci ktos sprezentowal inna konsole to gralbys z czystej przyzwoitosci, czy bys oddal menelom?  00:16:17 – Dariusz Vaderio Woźniak – Dla czego Xbox lepszy od PlayStation i czemu wspierasz gorszych ( z litości ) ? 00:23:21 – Myszak – Jakie tytuły masz na swojej kupce wstydu? Jakie z zaległości chcesz ograć a z jakimi się pogodziłeś że nie nadrobisz?  00:25:48 – Myszak – Jakie masz hobby poza grami?  00:27:20 – wymiot – Ile drzewa moglby wyrabac swistak, gdyby umial rabac drwa?  00:27:33 – Myszak – Czy słuchasz jakichś innych podcastów, zarówno o grach jak i poza growych? Jeśli tak to jakie?  00:29:47 – Myszak – Ostatnio wspominałeś że GTsport wciągnęło cię tak że będzie przez 14 dni tylko to odpalałeś. Jakie tytuły wcześniej cię pochłonęły w podobnym stopniu lub bardziej i na jak długo? Słyszałem z podcastu że Destiny  00:35:14 – wymiot – Jaki pad, (kontroler generalnie, mozesz nawet powiedziec ze hotas jakis albo kierwa, nie tylko ta generacja) jest wedlug ciebie najwygodniejszy – protip: [link] 00:37:40 – Myszak – „Jakie masz oczekiwania do następnej generacji konsol czy co tam mam zaserwują? Jakie dla ciebie są priorytety w nowych sprzętach? Co sądzisz o sytuacji gdy PS4 nie miała kilku funkcji na start (wydających się standardem z racji mocniejszego sprzętu) które miała PS3? Czy przy next-genach sytuacja może się powtórzyć? Nie wiem jak to było w zielonym obozie.”  00:46:54 – wymiot – Gdyby hitler dzisiaj stapal po ziemii, na jakiej konsoli (i dlaczego) by gral? Sound effects used in podcast: Christian DeTamble – [link] , TheMindnaut – [link] . [link] Zachęcamy do komentarzy pod wpise m.
pobierz 22.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Szybki i wirtualny
Wracamy! Po dłuższej przerwie znów przy mikrofonach, pełni energii i wigoru. Przyznajcie się, że się za nami stęskniliście? Po ostatnim, długim (nawet jak na nasze standardy) odcinku, gdzie wspominaliśmy minione 2018, przyszła pora na regularny materiał. W tym odcinku, ja będę opowiadał o mojej miłości do Gran Turismo Sport, a ToyBlackHat opowie o niesamowitym poczuciu bycia wewnątrz gry – o goglach PlayStation VR. Agenda odcinka W CO GRALIŚMY? (00:02:44) Germanos – Gran Turismo Sport jest super ! (00:42:02) ToyBlackHat – PlayStation VR też ! Sound effects used in podcast: Christian DeTamble – [link] , TheMindnaut – [link] . [link] Zachęcamy do komentarzy pod wpise m. Serio dawajcie nam znać, co Wam się podoba, co nie w odcinkach. Jesteśmy dopiero na początku drogi z podcastem i prawdopodobnie robimy masę rzeczy „nie tak”. Czekamy na feedback.
pobierz 31.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
2018 w giereczkowym RETRO
[link] Nareszcie wracamy z podcastem RaczejKonsolowo. W tym odcinku podsumowujemy miniony rok w branży. Drugi raz w historii podcastu przychodzi nam przysiąść do gamingowego podsumowania minionego roku. Przypominamy ksobie jego dobre aspekty, które pchają nasze hobby do przodu, oraz te, które wręcz działają na jego niekorzyść. Dużo dyskusji i opinii w akompaniamencie pisków Toya. Zachęcam do słuchania. BŁĄD : Bungie dostało kasę od NetEase, nie od Tencent. W odcinku się pomyliłem. Rzeczy, które się nie zmieściły dla mnie ze względu na obojętność: fiasco PlayStation Classic, Crossplatformowość Sony, fenomen Fortnite.  Agenda odcinka TEMATY/ NEWSY/ PLOTECZKI/ PYTANIA SPOŁECZNOŚCI : (00:01:30) Temat specjalny: Retrospektywa giereczkowa 2018 (niestety tym razem bez timestampów dla każdego punktu, wybaczcie) Sound effects used in podcast: Christian DeTamble – [link] , TheMindnaut – [link] . [link] Zachęcamy do komentarzy pod wpise m. Serio dawajcie nam znać, co Wam się podoba, co nie w odcinkach. Jesteśmy dopiero na początku drogi z podcastem i prawdopodobnie robimy masę rzeczy „nie tak”. Czekamy na feedback.
pobierz 59.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Gamerparenting - porady od grających ojców
W tym odcinku rozmawiamy o poradach i wskazówkach dla przyszłych, jak i obecnych gamertatów. Pierwszy pomysł na nagranie odcinka o parentingu , z perspektywy grających ojców, pojawił się już w pierwszym odcinku specjalnym, w którym uczestniczył Qam. Po nieudanej próbie nagrania go, kilka miesięcy temu, wracamy do tematu z Vaderio. Całkiem nieźle złączyło nam się to ze Świętami, jako czasem spędzanym z rodziną, więc mamy nadzieję, że obecni ojcowie oraz ci, którzy dopiero to planują, znajdą w nim ciekawe wskazówki. Miłego słuchania i Wesołych Świąt. Agenda odcinka TEMATY/ NEWSY/ PLOTECZKI/ PYTANIA SPOŁECZNOŚCI (00:02:33) Temat specjalny: Parenting w wykonaniu grających ojców. – Poziom doświadczenia, jako gamedaddy? – Zanim “zaojcowisz” – Gdy berbeć już jest na świecie – Granie ze smykiem Sound effects used in podcast: Christian DeTamble – [link] , TheMindnaut – [link] . [link] Zachęcamy do komentarzy pod wpise m. Serio dawajcie nam znać, co Wam się podoba, co nie w odcinkach. Jesteśmy dopiero na początku drogi z podcastem i prawdopodobnie robimy masę rzeczy „nie tak”. Czekamy na feedback.
pobierz 30.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Drama o niczym, czyli reklamy w grach
Sytuacja obróciła się o 180 stopni – teraz ja zalegam z graniem, a Toy szaleje, skacząc pomiędzy tytułami. Doskonale pamiętam, jak jeszcze kilka miesięcy temu to ToyBlackHat musiał się tłumaczyć z braku ogrywanych tytułów do odcinka, bo praca, bo życie itd. Sytuacja się odmieniła i teraz ja „się ociągam”. Zaledwie parę słów ode mnie o No Man’s Sky oraz Onrush. Natomiast Toy pograł w Fallout 76, Spyro Reignited Trilogy oraz Persona 5: Dancing in Starlight. Na koniec odcinka poruszyliśmy jeszcze temat reklam wewnątrz gier, który ostatnio elektryzował social media w giereczkowie. Miłego słuchania. Agenda odcinka W CO GRALIŚMY? (00:04:48) Germanos : No Man’s Sky (00:12:04) Germanos : Onrush (00:22:03) ToyBlackHat : Fallout 76 (00:30:20) ToyBlackHat : Spyro Reignited Trilogy (00:37:30) ToyBlackHat : Persona 5: Dancing in Starlight TEMATY/ NEWSY/ PLOTECZKI/ PYTANIA SPOŁECZNOŚCI (00:47:38) Temat od ToyBlackHat – Reklamy w grach. Wyciąganie kasy od graczy, czy sposób na monetyzacje i utrzymanie cen gier ? Zachęcamy do komentarzy pod wpise m. Serio dawajcie nam znać, co Wam się podoba, co nie w odcinkach. Jesteśmy dopiero na początku drogi z podcastem i prawdopodobnie robimy masę rzeczy „nie tak”. Czekamy na feedback. Sound effects used in podcast: Christian DeTamble – [link] , TheMindnaut – [link] . [link]
pobierz 32.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Znane gry, świeże opinie, stare odpowiedzi
W tym docinku gry, do których wracamy lub w które wciąż gramy. Na dokładkę pytania z formularza kontaktowego. Trzydziesty trzeci epizod RaczejKonsolowego podcastu poświęciliśmy grom, do których wróciliśmy po przerwie (mój powrót do Overwatch) oraz takim, które nadal ogrywamy, jak: Onrush i No Man’s Sky dla mnie, czy Fallout 76 u ToyBlackHata. Dodatkowo wrzuciliśmy w odcinek dwa pytania od Poikao, który zalał nasz formularz kontaktowy pytaniami/tematami – dzięki poi
pobierz 34.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
ToyBlackHat kontra mity o Failout76
Tym razem wojna się nieco zmieniła. Dzisiejszy odcinek będzie bardzo monotematyczny. W całości postanowiliśmy poświęcić go Fallout 76, którego na PS4 ogrywał Toy. O mitach i legendach otaczających tytuł, ale nie tylko. Początkowo w odcinku miało być dodatkowe 20min zawartości, jednak z powodów zmęczenia, jakie nas ogarnęło w trakcie nagrywania, wyszedł z nich totalny bełkot bez przemyślenia. M.in. odpowiadaliśmy na pytania Poikao, który wysłał nam kilka bardzo ciekawych pytań/tematów przez formularz kontaktowy – dzięki, wrócimy do nich w kolejnych odcinkach! Miłego słuchania! Agenda odcinka INTRO (pitch agendy by ToyBlackHat , informacje o podcastcie i o blogu RaczejKonsolowo ) W CO GRALIŚMY? (00:02:32) Fallout 76 (PS4) – ToyBlackHat OUTRO (01:42:42) (hasło na Discord , my w Social Media )  Sound effects used in podcast: Christian DeTamble – [link] , TheMindnaut – [link] . [link] Zachęcamy do komentarzy pod wpise m. Serio dawajcie nam znać, co Wam się podoba, co nie w odcinkach. Jesteśmy dopiero na początku drogi z podcastem i prawdopodobnie robimy masę rzeczy „nie tak”. Czekamy na feedback.
pobierz 48.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Napośpiech, pudełka i kłótnia o dychę
Kolejny długi odcinek. Kilka gier. Dwa tematy. Jedna ostra wymiana zdań. Po kolejnej przerwie wracamy z kolejnym odcinkiem i sytą agendą. Opowiem trochę o Battlefieldzie 1 i nowo-zakupionym Onrush. Natomiast Toy zakupił Fallout 76 na PS4, ale gra w Borderlands 2 – jedną z moich ulubionych gier. W drugiej części poruszamy temat podrzucony przez KraZisława, przez formularz kontaktowy oraz będę starał się wybronić z 9.5 dla Monster Huntera. Miłego słuchania! Agenda odcinka INTRO (pitch agendy by ToyBlackHat , informacje o podcastcie i o blogu RaczejKonsolowo ) W CO GRALIŚMY? (00:03:44) Ukończona kampania w Battlefield 1 (PS4) … – Germanos (00:15:13) Fallout kupiony, a Toy gra w Borderlands 2 (PS4) – ToyBlackHat  (00:29:57) Zakup niespodzianka: Onrush (PS4) … – Germanos TEMATY/NEWSY/PLOTECZKI (00:47:15) KraZisław przez formularz kontaktowy: cyfra vs pudło – obiektywnie i subiektywnie, tak żebyście spojrzeli na temat od każdej strony a nie ino ze swojej pudełkowej perspektywy  (01:12:37) Mini temat by ToyBlackHat : Dlaczego recenzenci nie dają 10/10 kontynuacjom gier, za sam fakt bycia kontynuacją i korzystania ze sprawdzonej i lubianej mechaniki ? Czy trzeba ulepszać coś co jest dobre (zazwyczaj psując), zeby recenzent był zadowolony ? Np. Case mobilnej gry Room 2. Oraz Bioshock 2. OUTRO (01:34:45) (hasło na Discord , my w Social Media ) Sound effects used in podcast: Christian DeTamble – [link] , TheMindnaut – [link] . [link] Zachęcamy do komentarzy pod wpise m. Serio dawajcie nam znać, co Wam się podoba, co nie w odcinkach. Jesteśmy dopiero na początku drogi z podcastem i prawdopodobnie robimy masę rzeczy „nie tak”. Czekamy na feedback.
pobierz 44.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Ślamazarnym krokiem po Dzikim Zachodzie
Rzadko kiedy mówimy na podcastcie o całkiem świeżutkich tytułach, ale jeśli to robimy, to są to naprawdę ciekawe produckje.Niestety, ten okrągły odcinek będzie musiał obejść się bez gościa. Nagraliśmy trzydziestkę ładnych kilka dni temu, jednak, w wyniku nieprzewidzianej serii wydarzeń i złośliwości rzeczy martwych, ścieżka audio z nagrania poszła się…walić. Tym samym przenieśliśmy temat z 30-ki na 35-ty odcinek, a dziś spędzimy sporo czasu na Red Dead Redemption 2 (PS4) (ToyBlackHat o grze, a ja o crunchu) oraz porszymy kilka mniejszych tematów. Miłego słuchania! Agenda odcinka: W CO GRALIŚMY? (00:03:59) Germanos gra w pracy w Gang Beasts (PS4) … – Germanos (00:10:32) …a po pracy szarpie w coopa Monster Hunter World (PS4) – Germanos (00:20:21) Red Dead Redemption 2 (PS4) kupiony na premierę ! – ToyBlackHat TEMATY/NEWSY/PLOTECZKI (01:02:15) Crunch w gamedevie po burzy wywołanej wywiadem z CEO R* OUTRO (01:43:51) (hasło na Discord , my w Social Media ) Sound effects used in podcast: Christian DeTamble – [link] , TheMindnaut – [link] . [link] Zachęcamy do komentarzy pod wpise m. Serio dawajcie nam znać, co Wam się podoba, co nie w odcinkach. Jesteśmy dopiero na początku drogi z podcastem i prawdopodobnie robimy masę rzeczy „nie tak”. Czekamy na feedback.
pobierz 48.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Odyseja Toya na roczek podcastu
12 miesięcy minęło jak z bicza strzelił. Już od roku nagrywamy. Dziś o tym i o świeżutkim Assassin’s Creed. Zgodnie z powyższą zapowiedzią dziś w odcinku rozmawiamy głównie o Assassin’s Creed Odyssey (PS4), które pochłonęło w zupełności Toya. Chłopaczyna tak zafascynowany, że segment wyszedł na grubo ponad połowę odcinka. Resztę czasu spędziliśmy na krótkiej rozmowie o Monster Hunter: World (PS4) oraz wspomnieniach początków podcastu. Miłego! Agenda odcinka: 1. INTRO (pitch agendy by ToyBlackHat , informacje o podcastcie i o blogu RaczejKonsolowo ) 2. W CO GRALIŚMY? (00:03:39) Krótki update o Monster Hunter: Wolrd (PS4) i kilka ostrzeżeń dla osób planujących wskoczenie do zabawy (00:10:45) Assassin’s Creed: Odyssey (PS4) – siusiaki, siusiaki, wszędzie siusiaki   3. TEMATY/NEWSY/PLOTECZKI (00:59:19) Dokładnie rok temu (publikacja pierwszego odcinka) w sieci pojawił się pierwszy odcinek podcastu  4. OUTRO (01:11:29) (hasło na Discord , my w Social Media ) Sound effects used in podcast: Christian DeTamble – [link] , TheMindnaut – [link] . [link] Zachęcamy do komentarzy pod wpise m. Serio dawajcie nam znać, co Wam się podoba, co nie w odcinkach. Jesteśmy dopiero na początku drogi z podcastem i prawdopodobnie robimy masę rzeczy „nie tak”. Czekamy na feedback.
pobierz 35.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Utawarerarumrumomo…Monster Hunter kurde!
Z nieoczekiwanymi problemami audio, ale nagraliśmy odcinek o kocich uszach, I WŚ i polowaniu na potwory. Nie mam pojęcia co dokładnie się stało z moim mikrofonem (albo Windows w trakcie podpinania słuchawek coś popierdolił), ale jakość audio jaką nagrałem woła o pomstę do nieba. Moja ścieżka brzmi jakbym siedział pod wodą. Jednak bez obaw: ToyBlackHat piszczy w HD :D Tym razem posłuchacie go, jak opowiada o Utawarerumono (PS4) , który przywiózł sobie, jako trofeum z wakacji, a ja opowiem trochę o Battlefield 1 (PS4) oraz Monster Hunter: World (PS4). W drugiej połowie odcinka tematy związane z poziomami "trudności" oraz troszkę wychwalamy Minecrafta za nieustanny sukces. Miłego słuchania! I JESZCZE RAZ SORKI ZA AUDIO ! Agenda odcinka: 1. INTRO (pitch agendy by ToyBlackHat , informacje o podcastcie i o blogu RaczejKonsolowo ) 2. W CO GRALIŚMY? (00:04:32) Battlefield 1 (PS4) - jako nakładka I WŚ na Battlefronta jest całkiem fajnie (podobnie jak BF V jako fantasy steamdieselpunkowa nakładka na grę o II WŚ będzie całkiem fajne, nikt nie wątpi) (00:20:17) Utawarerumono (PS4) - Hentai tactical visual action (00:28:32) Monster Hunter: World (PS4) jest lepsze niż się spodziewałem 3. TEMATY/NEWSY/PLOTECZKI (00:47:10) Poziomy trudności w nowym Tomb Raiderze oraz Assassin’s Creed to coś więcej niż Easy/Normal/Hard. Fajne? Nie fajne? (01:00:58) Mojang zapowiedział Minecraft: Dungeons, Minecraft ciągle na topie, 91 milionów graczy, miesięcznie. Minecraft Story Mode jedna z dwóch gier TTG które zarobiło na siebie ;) 4. OUTRO (01:11:29) (hasło na Discord , my w Social Media ) Sound effects used in podcast: Christian DeTamble - [link], TheMindnaut - [link] . [link] Zachęcamy do komentarzy pod wpise m. Serio dawajcie nam znać, co Wam się podoba, co nie w odcinkach. Jesteśmy dopiero na początku drogi z podcastem i prawdopodobnie robimy masę rzeczy "nie tak". Czekamy na feedback.
pobierz 33.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Oceny znikają, a remastery pojawiają
Spokojnie. Tym razem ToyBackHat w coś pograł! W tym odcinku trochę o SteamWorld Dig (PS4) , sensie podnoszenia umiejętności w starych grach i powrocie po dłuższym czasie do Fallout 4 (PS4) . Natomiast w sekcji newsów i ploteczek mamy znikające oceny w recenzjach, podyskutujemy o kupowaniu remasterów oraz ToyBlackHat będzie "spowiadał się" z tematu HDR-a ostatniego odcinka. Miłego! Agenda odcinka: 1. INTRO (pitch agendy by ToyBlackHat , informacje o podcastcie i o blogu RaczejKonsolowo ) 2. W CO GRALIŚMY? (00:04:35) Steam World Dig (PS4) - zaskakująco dobra gra za grelosze :-P (ToyBlackHat) (00:16:00) Gran Turismo 6 (PS3) - zmieniam podejście do “ukończenia gry”, aby szybciej dojść do recki i skoku w GTS na PS4 (Germanos) (00:27:25) Fallout 4 (PS4) - spędziłem 6h z powrotem w grze (po jakichś ~200 poprzednio) i nie wygląda to dobrze. Wieje nudą, generalnie nie ma podejścia do F3 i F:NV (ToyBlackHat) 3. TEMATY/NEWSY/PLOTECZKI (00:33:23) Oceny numeryczne w grach mają jakiś sens? Czy gry w ostatnich latach naprawdę się tak poprawiły, że większość mieści się w przedziale 7-10? (M.in. dbający o naszą poprawność kulturowo-społeczną Polygon zrezygnował z cyferek, a wcześniej Kotaku i Eurogamer) (00:47:00) Wyjaśnienie i sprostowanie HDR ;) (00:51:30) Co musi robić remaster, aby zachęcić nas do kupienia? Temat nawiązujący do ostatnich zapowiedzi The Last Remnant, Crystal Chronicles oraz Resonance of Fate na PS4, które pojawiły się po tegorocznym TGS. (Toy: Stop antyremasterowej histerii.) 4. OUTRO (01:14:30) (hasło na Discord , my w Social Media ) Sound effects used in podcast: Christian DeTamble - [link], TheMindnaut - [link] . [link] Zachęcamy do komentarzy pod wpise m. Serio dawajcie nam znać, co Wam się podoba, co nie w odcinkach. Jesteśmy dopiero na początku drogi z podcastem i prawdopodobnie robimy masę rzeczy "nie tak". Czekamy na feedback.
pobierz 35.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Piękne przestworza, brzydka pięść i monetyzacja odpadów
Po eksperymentalnym odcinku wracamy w starym składzie przed mikrofony. Pewnie niektórzy z Was czekają na relację z Gamescom, jednak muszę was rozczarować, albowiem w podcastcie jednynie mówię o ogrywanych gierkach na targach w Niemczech. Samą relację zostawiam na tekst, który będę się starał zmieścić z relacją foto we wrześniu na blogu. Poza tym tam na rozgrzewkę kilka mniejszych tematów z ćwierkadła. W końcu Toy dopiero z urlopu wrócił, więc nie ma co szarżować. Miłego! Agenda odcinka: 1. INTRO (pitch agendy by ToyBlackHat , informacje o podcastcie i o blogu RaczejKonsolowo ) 2. W CO GRALIŚMY? (00:02:57) GAMESCOM 2018 Ace Combat 7: Skies Unknown (PS4) - Germanos (00:12:32) GAMESCOM 2018 Fist of the North Star: Lost Paradise (PS4) - Germanos 3. TEMATY/NEWSY/PLOTECZKI (00:21:38) Ocena gry po 30-minutowym demku, ma to sens? - wyszedł w praniu (00:31:12) Czy wszystko trzeba monetyzować? Pytanie Legvana! #gamedev O dobrej, moim zdaniem, praktyce generowanie revenue już podczas tworzenia gry - dla małych max kilkuosobowych projektów indie. Patreon, sprzedaż niewykorzystanych assetów - ToyBlackHat (00:51:24) Komentarze z pssite: HDR, rzeczywistość w grach kurwa, bo w realu widać przecież wnętrze zapalonej żarówki. I chmury obok słońca. Czy HDR jest potrzebny? Czy wolimy 60 fps? - ToyBlackHat 4. OUTRO (01:02:19) (hasło na Discord , my w Social Media ) Sound effects used in podcast: Christian DeTamble - [link], TheMindnaut - [link] . [link] Zachęcamy do komentarzy pod wpise m. Serio dawajcie nam znać, co Wam się podoba, co nie w odcinkach. Jesteśmy dopiero na początku drogi z podcastem i prawdopodobnie robimy masę rzeczy "nie tak". Czekamy na feedback.
pobierz 30.2 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek