Raczej Konsolowy

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Germanos i ToyBlackHat rozmawiają o gierkach, jakie ogrywali ostatnio (niekoniecznie nowych na rynku), a także poruszają kontrowersyjne tematy, trapiące branżunię. Od lootboxów, aż po rozważania na temat: „Współczesne gry wideo dają dzieciom nierealistyczne standardy dotyczące liczby mieczy, które mogą nosić na raz„. Nie boimy się niczego. Walimy prosto z mostu. Bez owijania w bawełnę. Mówimy, jak jest.
Data dodania: 2018-10-09 23:35:44
Data aktualizacji: 2020-07-28 10:10:05
Audycji w katalogu: 56
Stan:
Zapomniany przez Boga (archiwalny)
opublikowany ponad rok temu
Przepis na Idealny GrAlbum + Code Vein, Driveclub VR, GTSport VR
Dark Souls dla mangowców i korpo-zabawa Germanosa. Miałem gigantyczną ochotę nazwać odcinek: „Szpachla, szpachla, szpachla”, albowiem trochę się w nim naciąłem i nakleiłem. Wszystko przez to, że w pewnym momencie nagrywania do pokoju weszła nieoczekiwanie córka, która najwyraźniej o 1 w nocy się wyspała i nie chciała zasnąć. Dalej już oszczędzę wam szczegółów, ale muszę powiedzieć, że jestem dumny z wyniku końcowego w takich okolicznościach. A w samym odcinku ToyBlackHat o Code Vein, czyli soulslike’u dla wszystkich oraz moje wrażenia ze ścigania się w hełmie VR. Na koniec zabawa/temat. Miłego! Agenda odcinka W CO GRALIŚMY? (00:04:41) ToyBlackHat – Code Vein – PS4 (00:36:43) Germanos – Driveclub VR i GTSport VR – PS4 TEMATY/NEWSY/PLOTECZKI/PYTANIA SPOŁECZNOŚCI  (00:55:11) Germanos – Podobno przepis na idealny album to:  1. Pierdolnięcie na początku  2. Utrzymanie energii  3. Ballada na przerwę 4. Budowanie napięcia  5. Zakończenie z przytupem Dowolnie interpretując przepis zbuduj swój Idealny Album Gier (czyt. GrAlbum). Sound effects used in podcast: Christian DeTamble – [link] , TheMindnaut – [link] . [link] Zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego , aby zgłosić do nas temat, zadać pytanie lub podzielić się komentarzem o odcinku. Czekamy na feedback! Support the show
pobierz 49.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Wpływ internetów na odbiór gier + Borderlands 3, Enslaved
Wrócił król looter-shooterów ! Po 7 latach od ostatniej części Borderlands, nareszcie na konsole trafia trzecia odsłona serii. Swój egzemplarz zakupiłem w dniu premiery i od pierwszego dnia gramy w ekipie słuchaczy podcastu, w cztery osoby. Toy natomiast zakupił swój egzemplarz…bo był tańszy od Fallouta 76. LOL. Do tego opowiem trochę o Enslaved: Odyssey to the West, a tematem odcinka będzie wpływ internetu i social media na odbiór gier. Miłego! Agenda odcinka W CO GRALIŚMY? (00:02:50) Germanos , ToyBlackHat – Borderlands 3 – PS4 (00:44:40) Germanos – Enslaved: Odyssey to the West – PS3 TEMATY/NEWSY/PLOTECZKI/PYTANIA SPOŁECZNOŚCI  (01:00:28) Germanos – Wpływ social media, recenzji i opinii randomów z internetów na odbiór gry. Czy jest możliwe, że świetny tytuł zostanie nam zepsuty przez internety? Czy działa to w drugą stronę?  Sound effects used in podcast: Christian DeTamble – [link] , TheMindnaut – [link] . [link] Zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego , aby zgłosić do nas temat, zadać pytanie lub podzielić się komentarzem o odcinku. Czekamy na feedback!
pobierz 65.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Odcinek VR-owy + No Man's Sky VR, VR Worlds, Control
W tym odcinku wracamy do wirtualnej rzeczywistości. Opinię Toya o PlayStation VR mogliście usłyszeć już ładne trochę odcinków temu, więc tym razem pora na moją kolej. Dodatkowo wspólnie porozmawiamy sobie o NMS w VR, moich odczuciach po pokazowym VR Worlds, a Toy odpowie na część zarzutów, które spłynęły na niego po ostatnim odcinku i dotyczyły porównań Control z innymi tytułami. Odcinek zamykamy luźną dyskusją na temat możliwej przyszłości VR. Miłego! Agenda odcinka W CO GRALIŚMY? (00:07:57) Germanos , ToyBlackHat – No Man’s Sky VR – PS4 (00:33:28) Germanos – PlayStation VR Worlds – PS4 (00:51:19) ToyBlackHat – Control – PS4  TEMATY/NEWSY/PLOTECZKI/PYTANIA SPOŁECZNOŚCI  (01:05:42) Germanos : VR! Jaka gra marzy Ci się w wirtualnej rzeczywistości?  Jakie zastosowania poza grami widzisz dla VR?  Sound effects used in podcast: Christian DeTamble – [link] , TheMindnaut – [link] . [link] Zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego , aby zgłosić do nas temat, zadać pytanie lub podzielić się komentarzem o odcinku. Czekamy na feedback!
pobierz 61.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Ostre słowa i zbędne żarciki o EGS + Control, The Surge
Koniec plażowania! Wracamy przed mikrofony! Jesteśmy! Po miesiącu urlopu od nagrywania, znów wspólnie z Toyem, przedstawiamy 53-ci odcinek RaczejKonsolowo Blogcastu. W nim ToyBlackHat najpierw opowie o swoich wrażeniach z Control, a więc świeżego tytułu od Remedy. Natomiast ja ogrywam właśnie The Surge i podziele się z wami moją opinię o tytule. Odcinek zamkniemy komentarzami do dwóch dram, które miały miejsce w sierpniu i rozgrzały do czerwoności reddita: sprawa Ooblets oraz Apex Legends VS gracze. Miłego! PS. Linki przydatne przy temacie odcinka: APEX Legends vs Gracze: [link] [link] Porównanie Epic Game Store vs Steam: [link] Podsumowanie wszystkiego o Ooblets w WzS: [link] Agenda odcinka W CO GRALIŚMY? (00:03:21) ToyBlackHat – Control (PS4) – świeżutki zakup (niemalże)premierowy i pierwsze wrażenia (00:35:34) Germanos – The Surge (PS4) – wrażenia po 20h gry TEMATY/NEWSY/PLOTECZKI/PYTANIA SPOŁECZNOŚCI  (01:39:32) Germanos : Gdy developerzy pękają? Dramy związane z ekskluzywnością Ooblets dla Epic Game Store oraz zbyt dużą ceną kosmetyków w Apex Legends i wściekłością graczy, że nazywa się ich dupkami…kiedy nimi akurat są.  Sound effects used in podcast: Christian DeTamble – [link] , TheMindnaut – [link] . [link] Zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego , aby zgłosić do nas temat, zadać pytanie lub podzielić się komentarzem o odcinku. Czekamy na feedback!
pobierz 70.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Do kogo należą gry? Fanów czy twórców? + The Division 2, NFS:Hot Pursuit, Apex Legends
Znów z Toyem i tym razem o bardziej normalnych grach, w jakie graliśmy oraz (znów) o graczach-fanach. Po nieoczekiwanej zmianie składu w 51-wszym odcinku wracamy z ToyBlackHatem przed mikrofony, aby pogadać o grach, w które graliśmy oraz temacie, tym razem wybranym przez Toya. Kolejny raz poruszymy temat fanów roszczących sobie prawa do decydowania o ich ulubionych grach oraz różnicy pomiędzy wysłuchaniem a słuchaniem opinii publiki. Miłego! Agenda odcinka W CO GRALIŚMY? (00:08:41) ToyBlackHat – Tom Clancy’s: The Division 2 (PS4) – Jak TD2 prezentuje endgame? (00:28:14) Germanos – Apex Legends (PS4) – Wrażenia po otwarciu drugiego sezonu (00:41:36) Germanos – Need for Speed: Hot Pursuit (PS3)  TEMATY/NEWSY/PLOTECZKI/PYTANIA SPOŁECZNOŚCI  (00:51:44) ToyBlackHat : Dyskusja na temat artykułu z VG247:   Game developers, it’s time to stop listening to the fans   ( Germanos : w odcinku mówiłem również o tym artykule na temat podejścia do feedbacku studia Insomniac)  Sound effects used in podcast: Christian DeTamble – [link] , TheMindnaut – [link] . [link] Zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego , aby zgłosić do nas temat, zadać pytanie lub podzielić się komentarzem o odcinku. Czekamy na feedback!
pobierz 56.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Porąbane newsy w porąbanym epie o porąbanym Japończyku + No More Heroes, Let It Die, Sunset Overdrive
Mam nadzieję, że to po tym odcinku zostanie nam jeszcze kilku słuchaczy. Kolejny raz mieliśmy problemy ze złapaniem się na czas z Toyem, na nagrywanie, więc – znów – musieliśmy prosić o pomoc naszych podcastowych znajomych. Osobą, która odpowiedziała na wołanie o pomoc okazał się Vaderio, z którym rozmawialiśmy o grach SUDA51 (skoro taki numer odcinka), Sunset Overdrive, a następnie porąbanych newsach ze świata „okołogrowego” – naprawdę mam nadzieję, że nie rzucicie nami w kąt po tym dziwacznym epie. Miłego! Agenda odcinka W CO GRALIŚMY? (00:14:59) Germanos – No More Heroes: Heroes’ Paradise (PS3) (00:39:08) Germanos – Let It Die (PS4) (00:54:34) Vaderio – Sunset Overdrive (PC)  TEMATY/NEWSY/PLOTECZKI/PYTANIA SPOŁECZNOŚCI  (01:06:55) Vaderio – Porąbany news 1: PlayStation 4 z ciekawą funkcją. Gracze mogą zobaczyć ukryte trofea, funkcja dodana w 2016 roku teraz robi furorę i zamieszanie, ludzie szukają ukrytych opcji dashboardu (01:10:54) Germanos – Porąbany news 2: Akcja z niszczeniem Xboxów na Twitterze ( [link] ) (01:14:39) Vaderio – Porąbany news 3: Porno z gier ?! Czyli PornHub i ich infografiki wypuszczane co jakiś czas. Podali statystyki popularność wyszukiwań na ich stronie. Fortnite na 2 miejscu,  Bowsette na 9 miejscu. Poza rankingiem Overwatch który regularnie odbywa skoki popularność przy premierach nowych postaci, są nawet fani filmów z Bastionem w roli głównej (01:19:32) Germanos – Porąbany news 4: E-Gamerka sprzedaje wodę ze swojej kąpieli, a jej fani wykupili cały nakład ! (NSFW [link] ) Sound effects used in podcast: Christian DeTamble – [link] , TheMindnaut – [link] . [link] Zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego , aby zgłosić do nas temat, zadać pytanie lub podzielić się komentarzem o odcinku. Czekamy na feedback!
pobierz 64.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Szok! Jest Kuba, są wyścigi i drony! + GTS, Driveclub, Spider-Man i Detroit (z JakupW)
Prawdziwa niespodzianka. Zaprosiliśmy do odcinka Jakuba Wojtkowiaka (InputLag, PSSite) i gadamy o wyścigach oraz dronach – żodyn tego nie przewidzioł! Subskrybuj nas na: Spotify , iTunes , Pocket Cast lub przez RSS . Niestety z przyczyn prywatnych w odcinku nie mógł wziąć udział ToyBlackHat, więc na pięćdziesiąty (Woop! Woop!) odcinek usłyszycie wyłącznie mnie oraz gościa. Z Kubą znam się głównie ze słuchu, ponieważ przez długi czas słuchałem Inputa oraz spotkaliśmy się kilka razy, gdy chłopaki organizowali zloty w Katowicach. Wy pewnie możecie go kojarzyć jako człowieka od ścigałek na PSSite. W odcinku również pogadamy o wyścigach, ale zahaczymy też o konika (i pracę) Kuby, drony. Miłego! Agenda odcinka W CO GRALIŚMY? (00:03:22) Jakub – Gran Turismo Sport (PS4) + GT Academy (00:23:18) Jakub – Driveclub (PS4) (00:32:03) Jakub – Spider Man (PS4) (00:39:11) Jakub – Detroit (PS4)  TEMATY/NEWSY/PLOTECZKI/PYTANIA SPOŁECZNOŚCI  (00:49:50) Germanos : Nasze ulubione / najmilej wspominane ścigałki (01:14:09) ToyBlackHat (duchem): Drony – kilka pytań do Jakuba o jego konika  Sound effects used in podcast: Christian DeTamble – [link] , TheMindnaut – [link] . [link] Zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego , aby zgłosić do nas temat, zadać pytanie lub podzielić się komentarzem o odcinku. Czekamy na feedback!
pobierz 61.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Porada konsolowo-konsumencka + Germanos Show
W ostatnich odcinkach brylował Toy, a tym razem to ja jako jedyny coś ogrywałem. Dzisiejszy odcinek to można powiedzieć ‚ one man show’ w moim wykonaniu, choć nie do końca. Mimo, że część o ogrywanych tytułach przejąłem całkowicie tym razem, to Toy był aktywny w pytaniach. Szczególnie do Ghost of a Tail na PS4 – ciekaw jestem jak zareagujecie na tę fragment podcastu. Może później już jest Toya mniej, aczkolwiek w pytaniu z formularza kontaktowego, dotyczącego porównania oferty każdego z obozów konsol, znów wróciliśmy do pełnoprawnej dyskusji. Jestem zadowolony z odcinka i mam nadzieję, że i wy będziecie. Miłego! Agenda odcinka W CO GRALIŚMY? (00:03:21) Germanos – Ghost of a Tail (PS4) (00:27:29) Germanos – Crash Bandicoot (PS4) – część N’Sane Trilogy (00:35:23) Germanos – Borderlands: The Pre-Sequel (PS4)  TEMATY/NEWSY/PLOTECZKI/PYTANIA SPOŁECZNOŚCI  (00:45:12) Formularz kontaktowy (Pimol) – Panowie może wsadzę kij w mrowisko tą propozycją, ale cóż tam: obiektywna dyskusje o wyższości którejś z konsol nad innymi albo inaczej dobre i złe strony z każdej ze stron niebiescy zieloni i czerwoni. Taka porada konsumencka. Co jest fajnego w jednej frakcji np pad czy tez jakies usługi albo co was wkurwia. Sound effects used in podcast: Christian DeTamble – [link] , TheMindnaut – [link] . [link] Zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego , aby zgłosić do nas temat, zadać pytanie lub podzielić się komentarzem o odcinku. Czekamy na feedback!
pobierz 53.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Subskrypcje! Wszędzie subskrypcje! + The Division 2
Branża budzi się w ręką w nocniku, bo nagle każdy wydawca buduje abonamenty oraz odpowiadamy na pytania słuchacza. Zaczął się sezon wakacyjny, więc i siadała nasza regularność. Zarówno ten, jak i następny odcinek, nieco wylecą z przyjętego cyklu ‚co 10 dni odcinek’ – mam nadzieję, że wybaczycie.  Jeśli chodzi o zawartość dzisiejszego nagrania, to ToyBlackHat będzie opowiadał o swoich przeżyciach w drugim The Division, a następnie w tematach odniesiemy się do wyrastających jak grzyby po deszczu abonamentach oraz zamkniemy odcinek tematem słuchacza. W nim pogadamy o hype’ie i jego wpływie na grę, jej sprzeda i odbiór. Miłego! Agenda odcinka W CO GRALIŚMY? (00:03:36) ToyBlackHat – Tom Clancy’s: The Division 2 (PS4) TEMATY/NEWSY/PLOTECZKI/PYTANIA SPOŁECZNOŚCI   (00:30:08) ToyBlackHat – Abonamenty. Wszyscy odkryli, że nie jest to dobre, beka. (01:06:13) Formularz kontaktowy (Wędrowycz) – Jak hype szkodzi grom, czyli gry dobre zniszczone przez nakręcanie się na nie przed premierą.  Sound effects used in podcast: Christian DeTamble – [link] , TheMindnaut – [link] . [link] Zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego , aby zgłosić do nas temat, zadać pytanie lub podzielić się komentarzem o odcinku. Czekamy na feedback!
pobierz 63.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Daliśmy się podpalić tekstowi z branży + Rime, Days Gone
Zapytałem Toya o pomysł na temat odcinka, a on mi tu z rakiem! Być może trochę daliśmy się z Toyem podpalić autorowi tekstu, o którym wspominamy na łamach odcinka, ale kiedy czyta się tego rodzaju głupoty, to inaczej się nie da. Usłyszycie sami. Poza tym, ja gram w indyka od małego studia z Hiszpanii, który mocno uderzył w moje emocje, aczkolwiek u Toya ich nie wywołał wcale. Natomiast mój kompan zagrywał się w ostatniego exa Sony, Days Gone. Miłego! Agenda odcinka W CO GRALIŚMY? (00:03:23) Germanos – Rime (PS4) – więcej niż tylko krzyczenie na kamienie (00:16:35) ToyBlackHat – Days Gone (PS4) – Toy zachwycony TEMATY/NEWSY/PLOTECZKI/PYTANIA SPOŁECZNOŚCI  (00:48:30) Made in Branżunia: Epidemia raka – „Pixel art jest dla leniwych i słabych devów” oraz „Indie plebs. Tylko AAA” . Narita Boy 198X Sound effects used in podcast: Christian DeTamble – [link] , TheMindnaut – [link] . [link] Zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego , aby zgłosić do nas temat, zadać pytanie lub podzielić się komentarzem o odcinku. Czekamy na feedback!
pobierz 38.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Streaming to przyszłość + Rage 2, Enter the Gungeon, Mad Max
ToyBlackHat testował PS Now oraz zakupił na premierę Rage 2, a ja wciąż utknąłem w lochach Enter the Gungeon. Dziś bez przepraszania, bo czujemy z Toyem, że wyszedł nam całkiem dobry odcinek. Wprawdzie Rage 2 zjadł nam troszkę dużo, bo prawie 40 minut, ale myślę, że rozmowa o nowości była tego warta. Ja z ogrywanych gier nie mam nic nowego do omówienia, więc tylko update moich zmagań. Na koniec temat streamingu, który ostatnio jest na ustach wszystkich w branży, a szczególnie po niespodziewanej kolaboracji Sony i Microsoftu – nie mylić z PlayStation i Xboxem. Przy okazji tematu odcinka, popłynęliśmy w terytoria dobrze nam „znane”. Miłego! Agenda odcinka W CO GRALIŚMY? (00:02:50) ToyBlackHat – Rage 2 (PS4) (00:37:37) Germanos – Enter the Gungeon (PS4) – wciąż nie potrafię ukończyć jednego przejścia, a gra nie pomaga (00:48:55) Germanos – Mad Max (PS4) – ile godzin jeszcze będę musiał to robić?! Patrzę na mapę…welp T.T TEMATY/NEWSY/PLOTECZKI/PYTANIA SPOŁECZNOŚCI (00:58:43) ToyBlackHat : PS Now ? Streaming, Azure ? O strumieniowej przyszłości gier wideo. Sound effects used in podcast: Christian DeTamble – [link], TheMindnaut – [link]. [link] Zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego, aby zgłosić do nas temat, zadać pytanie lub podzielić się komentarzem o odcinku. Czekamy na feedback!
pobierz 40.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Średniaki, ale mocne + Mad Max, Metro Exodus
Dziś zapraszamy na podróż po światach post-apokaliptycznych oraz do przemyśleń na temat tzw. średniaków. Zacznę od tłumaczenia się, bo czuję, że będzie to w odcinku słyszalne: ostatnie dwa nagrania z Toyem zaczynaliśmy grubo po 23 (mojego czasu) i o ile ostatnio jeszcze dawałem radę, tak przy tym odcinku prawie zasypiałem  Nie pomógł nawet Monster Mango Loco (pychotka). Stąd Mad Max w moim wykonaniu wyszedł nieco bełkotliwie, a o mocnych średniakach chyba nie zaczaiłem tematu – sorry Toy. Na szczęście mój druh podcastowy – po przerwie – jest w formie, więc jego Metro Exodus powinno się wam spodobać. Miłego! Agenda odcinka W CO GRALIŚMY? (00:02:58) Germanos – Mad Max (PS4) (00:25:27) ToyBlackHat – Metro Exodus (PS4) TEMATY/NEWSY/PLOTECZKI/PYTANIA SPOŁECZNOŚCI  (00:46:30) ToyBlackHat : Za co kochamy tzw. mocne średniaki ? Czyli o niby przecietnych grach, ale mających wierny fanbase.  Sound effects used in podcast: Christian DeTamble – [link] , TheMindnaut – [link] . [link] Zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego , aby zgłosić do nas temat, zadać pytanie lub podzielić się komentarzem o odcinku. Czekamy na feedback!
pobierz 30.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Powrót Króla! ToyBlackHat kontratakuje + Nintendo Switch Mix, Eternium, Tavern Guardians
Po kwartale bez uczestnictwa w nagraniach, do składu wraca ToyBlackHat – cały na biało! Nareszcie w pełnym, starym składzie. Wspólnie z Toyem rozmawiamy o grach, które ogrywał podczas swojej nieobecności na Nintendo Switch i (tfu! tfu! tfu!) telefonie. Toy będzie starał się przekonać dlaczego nowy Mario i Zelda go nie urzekły, a także pogadamy o JRPG-ach na pstryku i multi-platformach w klimatach fantasy. Na koniec przegląd polskiej prasy gamingowej – w naszym stylu  Nam gadało się świetnie, więc mamy nadzieję, że i słuchać się nas będzie równie dobrze. Miłego! Agenda odcinka W CO GRALIŚMY? (00:02:48) ToyBlackHat – Nintędo Switch Mix: Mario Odyssey, Zelda: Breath of the Wild, Octopath Traveller, Xenoblade Chronicles 2, Diablo 3, Dark Souls Remastered. (00:37:50) ToyBlackHat – Granie mobilne: Eternium, Tavern Guardians, Cat Quest TEMATY/NEWSY/PLOTECZKI/PYTANIA SPOŁECZNOŚCI  (00:45:30) ToyBlackHat : Poprawność polityczna w polskiej prasie growej, na przykładzie opisów gier z II WŚ (00:48:48) ToyBlackHat : Green Hell by Creepy Jar. Stosowny cytat “Kłopoty sprawiało też projektowanie kolejnych elementów. Na przykład wygląd atakujących gracza podczas zabawy tubylców był kilkakrotnie zmieniany za radą zatrudnionej firmy konsultingowej, ponieważ obawiano się, że produkcja pozwalająca na zabijanie rdzennych mieszkańców Ameryki Południowej wzbudzi niepożądane kontrowersje.” Źródło: [link] ------------------------------ Sound effects used in podcast: Christian DeTamble – [link] , TheMindnaut – [link] . [link] ------------------------------ Zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego , aby zgłosić do nas temat, zadać pytanie lub podzielić się komentarzem o odcinku. Czekamy na feedback!
pobierz 29.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Motywacje i wyzwania w gamingu + The Surge, Game of Thrones i Far Cry: New Dawn (z Bartkiem M.)
Cross-cast pomiędzy DevEnv a RaczejKonsolowo. Wraz z Bartkiem MIchalskim rozmawiamy o motywacji i wymagających grach. Tak się składa, że z Bartkiem chciałem się na odcinek umówić już dawno. Od czasu do czasu zdarza nam się w pracy pogadać trochę o grach, a jednocześnie oboje jesteśmy współtwórcami podcastu DevEnv (branża IT). Wiem, jak ważnym dla tematem dla Bartka jest motywacja i satysfakcja, więc kiedy wpadł mi do głowy pomysł na taki odcinek, nie mogłem nie zaprosić Bartka. Jednocześnie, to pierwszy odcinek, który nagrałem na dwa mikrofony w jednym pomieszczeniu – ciekaw jestem wyniku końcowego i waszych opinii. Miłego słuchania. PS. W odcinku mówię o tym artykule. Agenda odcinka W CO GRALIŚMY? (00:01:55) Bartek – The Surge (PS4) (00:08:37) Bartek – Games of Thrones (PS4) (00:12:34) Bartek – Far Cry: New Dawn (PS4)  TEMATY/NEWSY/PLOTECZKI/PYTANIA SPOŁECZNOŚCI  (00:21:31) Motywacja i wyzwania w gamingu Za co lubimy wymagające tytuły? Co nas do nich przyciąga? Pucharki czy trudność? Kiedy maksujemy tytuł a kiedy od niego odchodzimy? Czy game completion jest motywatorem czy raczej wyzwanie? Sound effects used in podcast: Christian DeTamble – [link] , TheMindnaut – [link] . [link] Zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego , aby zgłosić do nas temat, zadać pytanie lub podzielić się komentarzem o odcinku. Czekamy na feedback!
pobierz 31.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Wstydliwe gry i nadchodzące hity Sony + Sekiro, Enter the Gungeon i Parappa (z Devikitsu)
Wspólnie z Devikitsu gadamy o Sekiro, cholernie trudnym indie rougelike’u oraz jednej z ikon szaraka. Na dokładkę pytania społeczności. Po raz drugi w historii podcastu witamy gościnnie Devikitsu, z którą nie będę rozmawiał o Japonii bezpośrednio, ale o tytule mocno z tym krajem związanym – Sekiro oczywiście. Agendę raczej zdominowałem, więc dalej pogadamy o Enter the Gungeon oraz Parappa the Rapper, a zakończymy odpowiadając na pytania z formularza kontaktowego: o gry, w które wstydzimy się grać oraz kilka opinii o nadchodzących tuzach Sony. Miłego słuchania. Agenda odcinka W CO GRALIŚMY? (00:02:12) Germanos i Devikitsu – Sekiro (PS4) (00:17:51) Germanos – Enter the Gungeon (PS4) (00:28:04) Germanos – PaRappa the Rapper (PSP) + tańczące Persony od Devikitsu TEMATY/NEWSY/PLOTECZKI/PYTANIA SPOŁECZNOŚCI  (00:39:19) Formularz kontaktowy (Poikao) –  Temat gier w które wstydzimy się przyznać, że gramy. Czy rusza was to, co „tru gejmerzy” o was powiedzą? Że np granie w minecraft to wiocha, JRPGi są dla prawiczków, a farming simulator jest dla owcojebców? (00:49:18) Formularz kontaktowy (KraZisław) – Days gone, death stranding, tlou2… wielkie nadchodzące tuzy sony. jakieś pierwsze przemyślenia, opinie itp.  Sound effects used in podcast: Christian DeTamble – [link] , TheMindnaut – [link] . [link] Zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego , aby zgłosić do nas temat, zadać pytanie lub podzielić się komentarzem o odcinku. Czekamy na feedback!
pobierz 31.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Granie kanapowe + Sekiro,Phoenix Wrigh,Nights of Azure 2 i F76 (z blindnotblond)
Z pomocną dłonią pojawił się cursed_al aka blindnotblonde na Discordzie. Dla tych z was, którzy nie korzystają z naszego serwera na Discordzie wyjaśniam, że dzisiejszy gość jest moim starym znajomym z pracy, z którym nie raz rozmawialiśmy sobie o grach oraz był jednym z pierwszych słuchaczy odcinków. Był też jednym z pierwszych, który dawał nam pozytywny feedback, więc gdy nasz skład wciąż jest niepewny, postanowiłem zapytać go o uczestnictwo – zgodził się od razu. Fajnie, bo tym samym pojawia się w odcinku kolejny raz Nintendo, m.in. dowiedziałem się sporo o serii Phoenix Wright. To jego debiut, więc bądźcie delikatni (audio troszkę nie domaga :P ). Agenda odcinka W CO GRALIŚMY? (00:03:52) Germanos – Sekiro (PS4) (00:28:59) Blindnotblond aka Cursed_Al aka Albert T. – Phoenix Wright Ace Attorney Trilogy (Switch) (00:36:39) Blindnotblond aka Cursed_Al aka Albert T. – Nights of Azure 2 Bride of the New Moon (Switch) (00:49:35) Blindnotblond aka Cursed_Al aka Albert T. – Fallout 76 (PS4) TEMATY/NEWSY/PLOTECZKI/PYTANIA SPOŁECZNOŚCI  (00:55:23) Blindnotblond: Pobudzeni zapowiedzią Borderlands 3, pogadajmy o coopie i kanapowym graniu. Sound effects used in podcast: Christian DeTamble – [link] , TheMindnaut – [link] . [link] Zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego , aby zgłosić do nas temat, zadać pytanie lub podzielić się komentarzem o odcinku. Czekamy na feedback!
pobierz 39.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Spekulacje nextgenowe + Spyro, FFIV, Anthem, Apex (z QAM)
Pierwszy odcinek podcastu pod nowym szyldem, z odświeżoną grafiką i starym znajomym. Ostatnio odcinek podcastu uzupełniał Vaderio, który po raz drugi dołączył do składu. Niestety, pomimo kolejnej, długiej przery od nagrywania, nie udało nam się spotkać w „standardowym” składzie i musieliśmy poprosić o pomoc gościa – tym razem wspomógł nas QAM, którego mogliście już słyszeć u nas przy okazji odcinka o lootboxach ( #10 ), był naszym pierwszym zaproszonym do nagrywania. Dziś rozmawiamy o remake’u Spyro, klasyku od Squaresoftu ze SNESa, a także o Anthem i Apex Legends. Tematem odcinka natomiast będą spekulacje na temat kolejnej generacji konsol. Agenda odcinka W CO GRALIŚMY? (00:03:10) QAM – Spyro Reignited Trilogy (PS4) (00:13:01) Germanos – Final Fantasy IV (PSP) (00:31:35) QAM – Anthem (PC) (00:42:33) QAM – Apex Legends (PS4) TEMATY/NEWSY/PLOTECZKI/PYTANIA SPOŁECZNOŚCI  (00:55:38) QAM: Plotki o nowych konsolach Zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego , aby zgłosić do nas temat, zadać pytanie lub podzielić się komentarzem o odcinku. Czekamy na feedback! ---- Sound effects used in podcast: Christian DeTamble – [link] , TheMindnaut – [link] . [link]
pobierz 44.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Z Vaderio o APEX i Mario
Łatając niedostępność Toya, do odcinka wpada Vaderio, aby pogadać o APEXie, Mario, Cieniu Mordoru i grach online. Vaderio był naszym gościem dosyć niedawno i znów potrzebujemy jego pomocy. Na szczęście zapytany o możliwość uratowania nas, momentalnie się zgodził. Zatem jesteśmy w 39-tym odcinku, gdzie rozmawiamy o hicie ostatnich dni, APEX Legends, Vaderio powie sporo o grach z Marianem, a póżniej pogadamy o nieco starszych tytułach, które ogrywamy: God of War: Wstąpienie oraz Śródziemie: Cień Mordoru. Na konie odpowiem na zapomniane pytanie Myszaka oraz pogadamy o tym, co nas kręci w grach sieciowych. Agenda odcinka W CO GRALIŚMY? (00:02:53) Germanos – Apex Legends (00:25:28) Vaderioo – Super Smash Bros + (00:33:50) New Super Mario Bros (00:49:44) Germanos – God of War: Wstąpienie (00:56:56) Vaderioo – Śródziemie: Cień Mordoru TEMATY/NEWSY/PLOTECZKI/PYTANIA SPOŁECZNOŚCI  (01:05:52) Pytanie które nie zmieściło się w ostatnim odcinku od Myszak: Czy kiedykolwiek kupiliście grę z polecenia kolegi i potem tego żałowaliście? (1:13:15) Gry sieciowe – czemu tak wciągają Sound effects used in podcast: Christian DeTamble – [link] , TheMindnaut – [link] . [link] Zachęcamy do komentarzy pod wpise m. Serio dawajcie nam znać, co Wam się podoba, co nie w odcinkach. Jesteśmy dopiero na początku drogi z podcastem i prawdopodobnie robimy masę rzeczy „nie tak”. Czekamy na feedback.
pobierz 44.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Germanos #AmA
Wyjątkowe okoliczności wymagają wyjątkowych środków. Dziś tylko ja, w odcinku solo. Z powodu nieobecności ToyBlackHata, która (wszystko na to wskazuje) nie prędko się zmieni, postanowiłem poprosić was, słuchaczy o pytania do odcinka Ask me Anything. Nagranie takiego materiału jest trudniejsze niż się spodziewałem i chyba będzie to słychać. Mam jednak nadzieję, że taki substytut naszego normalnego nagrywania wam się spodoba, a następny odcinek nagramy już w dwójkę, z Toyem. Agenda odcinka PYTANIA (zachowano oryginalną pisownie) 00:01:50 – wymiot – Czy Jezus moglby przygotowac sobie burrito tak ostre, ze niebylby go w stanie samemu zjesc? prosze o smiertelnie powazna odpowiedz, bez heheszkow  00:03:19 – Myszak – „Jakie są twoje ulubione gatunki gier i jakie topowe produkcje jakie do tej pory ogrywałeś? Czy są jakieś gatunki których kompletnie nie trawisz czy nie przepadasz za nimi? Jak na przykład dla niektórych gry turowe/taktyczne są głupotą bo trzeba czekać aż przeciwnik po kolei ruszy się swoimi postaciami.”  00:10:14 – Aleks – Grał pan w Tibię za młodu?  00:10:35 – wymiot – Kiedy kolejne streamy w mycce i kecie?  ewentualnie jak sie zapatrujesz na kolejne elementy streamerskiej garderoby?  00:11:45 – Myszak – Pierwszy raz widziałem cię na pssite. Nie śledziłem każdego kroku ale wydaje mi się i tak też słyszałem że nagle odciąłeś się i zniknąłeś stamtąd nie wiadomo z jakiego powodu. Opowiedz jak to było. (Zaznaczam że podcastu słucham dopiero od odcinka o steamworld dig, a wcześniejszych nie nadrabiałem)  00:15:57 – wymiot – Jak wiadomo, jestes plejstejszun whore, czy jakby ci ktos sprezentowal inna konsole to gralbys z czystej przyzwoitosci, czy bys oddal menelom?  00:16:17 – Dariusz Vaderio Woźniak – Dla czego Xbox lepszy od PlayStation i czemu wspierasz gorszych ( z litości ) ? 00:23:21 – Myszak – Jakie tytuły masz na swojej kupce wstydu? Jakie z zaległości chcesz ograć a z jakimi się pogodziłeś że nie nadrobisz?  00:25:48 – Myszak – Jakie masz hobby poza grami?  00:27:20 – wymiot – Ile drzewa moglby wyrabac swistak, gdyby umial rabac drwa?  00:27:33 – Myszak – Czy słuchasz jakichś innych podcastów, zarówno o grach jak i poza growych? Jeśli tak to jakie?  00:29:47 – Myszak – Ostatnio wspominałeś że GTsport wciągnęło cię tak że będzie przez 14 dni tylko to odpalałeś. Jakie tytuły wcześniej cię pochłonęły w podobnym stopniu lub bardziej i na jak długo? Słyszałem z podcastu że Destiny  00:35:14 – wymiot – Jaki pad, (kontroler generalnie, mozesz nawet powiedziec ze hotas jakis albo kierwa, nie tylko ta generacja) jest wedlug ciebie najwygodniejszy – protip: [link] 00:37:40 – Myszak – „Jakie masz oczekiwania do następnej generacji konsol czy co tam mam zaserwują? Jakie dla ciebie są priorytety w nowych sprzętach? Co sądzisz o sytuacji gdy PS4 nie miała kilku funkcji na start (wydających się standardem z racji mocniejszego sprzętu) które miała PS3? Czy przy next-genach sytuacja może się powtórzyć? Nie wiem jak to było w zielonym obozie.”  00:46:54 – wymiot – Gdyby hitler dzisiaj stapal po ziemii, na jakiej konsoli (i dlaczego) by gral? Sound effects used in podcast: Christian DeTamble – [link] , TheMindnaut – [link] . [link] Zachęcamy do komentarzy pod wpise m.
pobierz 22.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Szybki i wirtualny
Wracamy! Po dłuższej przerwie znów przy mikrofonach, pełni energii i wigoru. Przyznajcie się, że się za nami stęskniliście? Po ostatnim, długim (nawet jak na nasze standardy) odcinku, gdzie wspominaliśmy minione 2018, przyszła pora na regularny materiał. W tym odcinku, ja będę opowiadał o mojej miłości do Gran Turismo Sport, a ToyBlackHat opowie o niesamowitym poczuciu bycia wewnątrz gry – o goglach PlayStation VR. Agenda odcinka W CO GRALIŚMY? (00:02:44) Germanos – Gran Turismo Sport jest super ! (00:42:02) ToyBlackHat – PlayStation VR też ! Sound effects used in podcast: Christian DeTamble – [link] , TheMindnaut – [link] . [link] Zachęcamy do komentarzy pod wpise m. Serio dawajcie nam znać, co Wam się podoba, co nie w odcinkach. Jesteśmy dopiero na początku drogi z podcastem i prawdopodobnie robimy masę rzeczy „nie tak”. Czekamy na feedback.
pobierz 31.7 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek