Raczej Konsolowy

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Germanos i ToyBlackHat rozmawiają o gierkach, jakie ogrywali ostatnio (niekoniecznie nowych na rynku), a także poruszają kontrowersyjne tematy, trapiące branżunię. Od lootboxów, aż po rozważania na temat: „Współczesne gry wideo dają dzieciom nierealistyczne standardy dotyczące liczby mieczy, które mogą nosić na raz„. Nie boimy się niczego. Walimy prosto z mostu. Bez owijania w bawełnę. Mówimy, jak jest.
Data dodania: 2018-10-09 23:35:44
Data aktualizacji: 2018-11-21 08:40:06
Audycji w katalogu: 31
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 5 dni temu
Napośpiech, pudełka i kłótnia o dychę
Kolejny długi odcinek. Kilka gier. Dwa tematy. Jedna ostra wymiana zdań. Po kolejnej przerwie wracamy z kolejnym odcinkiem i sytą agendą. Opowiem trochę o Battlefieldzie 1 i nowo-zakupionym Onrush. Natomiast Toy zakupił Fallout 76 na PS4, ale gra w Borderlands 2 – jedną z moich ulubionych gier. W drugiej części poruszamy temat podrzucony przez KraZisława, przez formularz kontaktowy oraz będę starał się wybronić z 9.5 dla Monster Huntera. Miłego słuchania! Agenda odcinka INTRO (pitch agendy by ToyBlackHat , informacje o podcastcie i o blogu RaczejKonsolowo ) W CO GRALIŚMY? (00:03:44) Ukończona kampania w Battlefield 1 (PS4) … – Germanos (00:15:13) Fallout kupiony, a Toy gra w Borderlands 2 (PS4) – ToyBlackHat  (00:29:57) Zakup niespodzianka: Onrush (PS4) … – Germanos TEMATY/NEWSY/PLOTECZKI (00:47:15) KraZisław przez formularz kontaktowy: cyfra vs pudło – obiektywnie i subiektywnie, tak żebyście spojrzeli na temat od każdej strony a nie ino ze swojej pudełkowej perspektywy  (01:12:37) Mini temat by ToyBlackHat : Dlaczego recenzenci nie dają 10/10 kontynuacjom gier, za sam fakt bycia kontynuacją i korzystania ze sprawdzonej i lubianej mechaniki ? Czy trzeba ulepszać coś co jest dobre (zazwyczaj psując), zeby recenzent był zadowolony ? Np. Case mobilnej gry Room 2. Oraz Bioshock 2. OUTRO (01:34:45) (hasło na Discord , my w Social Media ) Sound effects used in podcast: Christian DeTamble – [link] , TheMindnaut – [link] . [link] Zachęcamy do komentarzy pod wpise m. Serio dawajcie nam znać, co Wam się podoba, co nie w odcinkach. Jesteśmy dopiero na początku drogi z podcastem i prawdopodobnie robimy masę rzeczy „nie tak”. Czekamy na feedback.
pobierz 44.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 21 dni temu
Ślamazarnym krokiem po Dzikim Zachodzie
Rzadko kiedy mówimy na podcastcie o całkiem świeżutkich tytułach, ale jeśli to robimy, to są to naprawdę ciekawe produckje.Niestety, ten okrągły odcinek będzie musiał obejść się bez gościa. Nagraliśmy trzydziestkę ładnych kilka dni temu, jednak, w wyniku nieprzewidzianej serii wydarzeń i złośliwości rzeczy martwych, ścieżka audio z nagrania poszła się…walić. Tym samym przenieśliśmy temat z 30-ki na 35-ty odcinek, a dziś spędzimy sporo czasu na Red Dead Redemption 2 (PS4) (ToyBlackHat o grze, a ja o crunchu) oraz porszymy kilka mniejszych tematów. Miłego słuchania! Agenda odcinka: W CO GRALIŚMY? (00:03:59) Germanos gra w pracy w Gang Beasts (PS4) … – Germanos (00:10:32) …a po pracy szarpie w coopa Monster Hunter World (PS4) – Germanos (00:20:21) Red Dead Redemption 2 (PS4) kupiony na premierę ! – ToyBlackHat TEMATY/NEWSY/PLOTECZKI (01:02:15) Crunch w gamedevie po burzy wywołanej wywiadem z CEO R* OUTRO (01:43:51) (hasło na Discord , my w Social Media ) Sound effects used in podcast: Christian DeTamble – [link] , TheMindnaut – [link] . [link] Zachęcamy do komentarzy pod wpise m. Serio dawajcie nam znać, co Wam się podoba, co nie w odcinkach. Jesteśmy dopiero na początku drogi z podcastem i prawdopodobnie robimy masę rzeczy „nie tak”. Czekamy na feedback.
pobierz 48.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Odyseja Toya na roczek podcastu
12 miesięcy minęło jak z bicza strzelił. Już od roku nagrywamy. Dziś o tym i o świeżutkim Assassin’s Creed. Zgodnie z powyższą zapowiedzią dziś w odcinku rozmawiamy głównie o Assassin’s Creed Odyssey (PS4), które pochłonęło w zupełności Toya. Chłopaczyna tak zafascynowany, że segment wyszedł na grubo ponad połowę odcinka. Resztę czasu spędziliśmy na krótkiej rozmowie o Monster Hunter: World (PS4) oraz wspomnieniach początków podcastu. Miłego! Agenda odcinka: 1. INTRO (pitch agendy by ToyBlackHat , informacje o podcastcie i o blogu RaczejKonsolowo ) 2. W CO GRALIŚMY? (00:03:39) Krótki update o Monster Hunter: Wolrd (PS4) i kilka ostrzeżeń dla osób planujących wskoczenie do zabawy (00:10:45) Assassin’s Creed: Odyssey (PS4) – siusiaki, siusiaki, wszędzie siusiaki   3. TEMATY/NEWSY/PLOTECZKI (00:59:19) Dokładnie rok temu (publikacja pierwszego odcinka) w sieci pojawił się pierwszy odcinek podcastu  4. OUTRO (01:11:29) (hasło na Discord , my w Social Media ) Sound effects used in podcast: Christian DeTamble – [link] , TheMindnaut – [link] . [link] Zachęcamy do komentarzy pod wpise m. Serio dawajcie nam znać, co Wam się podoba, co nie w odcinkach. Jesteśmy dopiero na początku drogi z podcastem i prawdopodobnie robimy masę rzeczy „nie tak”. Czekamy na feedback.
pobierz 35.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Utawarerarumrumomo…Monster Hunter kurde!
Z nieoczekiwanymi problemami audio, ale nagraliśmy odcinek o kocich uszach, I WŚ i polowaniu na potwory. Nie mam pojęcia co dokładnie się stało z moim mikrofonem (albo Windows w trakcie podpinania słuchawek coś popierdolił), ale jakość audio jaką nagrałem woła o pomstę do nieba. Moja ścieżka brzmi jakbym siedział pod wodą. Jednak bez obaw: ToyBlackHat piszczy w HD :D Tym razem posłuchacie go, jak opowiada o Utawarerumono (PS4) , który przywiózł sobie, jako trofeum z wakacji, a ja opowiem trochę o Battlefield 1 (PS4) oraz Monster Hunter: World (PS4). W drugiej połowie odcinka tematy związane z poziomami "trudności" oraz troszkę wychwalamy Minecrafta za nieustanny sukces. Miłego słuchania! I JESZCZE RAZ SORKI ZA AUDIO ! Agenda odcinka: 1. INTRO (pitch agendy by ToyBlackHat , informacje o podcastcie i o blogu RaczejKonsolowo ) 2. W CO GRALIŚMY? (00:04:32) Battlefield 1 (PS4) - jako nakładka I WŚ na Battlefronta jest całkiem fajnie (podobnie jak BF V jako fantasy steamdieselpunkowa nakładka na grę o II WŚ będzie całkiem fajne, nikt nie wątpi) (00:20:17) Utawarerumono (PS4) - Hentai tactical visual action (00:28:32) Monster Hunter: World (PS4) jest lepsze niż się spodziewałem 3. TEMATY/NEWSY/PLOTECZKI (00:47:10) Poziomy trudności w nowym Tomb Raiderze oraz Assassin’s Creed to coś więcej niż Easy/Normal/Hard. Fajne? Nie fajne? (01:00:58) Mojang zapowiedział Minecraft: Dungeons, Minecraft ciągle na topie, 91 milionów graczy, miesięcznie. Minecraft Story Mode jedna z dwóch gier TTG które zarobiło na siebie ;) 4. OUTRO (01:11:29) (hasło na Discord , my w Social Media ) Sound effects used in podcast: Christian DeTamble - [link], TheMindnaut - [link] . [link] Zachęcamy do komentarzy pod wpise m. Serio dawajcie nam znać, co Wam się podoba, co nie w odcinkach. Jesteśmy dopiero na początku drogi z podcastem i prawdopodobnie robimy masę rzeczy "nie tak". Czekamy na feedback.
pobierz 33.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Oceny znikają, a remastery pojawiają
Spokojnie. Tym razem ToyBackHat w coś pograł! W tym odcinku trochę o SteamWorld Dig (PS4) , sensie podnoszenia umiejętności w starych grach i powrocie po dłuższym czasie do Fallout 4 (PS4) . Natomiast w sekcji newsów i ploteczek mamy znikające oceny w recenzjach, podyskutujemy o kupowaniu remasterów oraz ToyBlackHat będzie "spowiadał się" z tematu HDR-a ostatniego odcinka. Miłego! Agenda odcinka: 1. INTRO (pitch agendy by ToyBlackHat , informacje o podcastcie i o blogu RaczejKonsolowo ) 2. W CO GRALIŚMY? (00:04:35) Steam World Dig (PS4) - zaskakująco dobra gra za grelosze :-P (ToyBlackHat) (00:16:00) Gran Turismo 6 (PS3) - zmieniam podejście do “ukończenia gry”, aby szybciej dojść do recki i skoku w GTS na PS4 (Germanos) (00:27:25) Fallout 4 (PS4) - spędziłem 6h z powrotem w grze (po jakichś ~200 poprzednio) i nie wygląda to dobrze. Wieje nudą, generalnie nie ma podejścia do F3 i F:NV (ToyBlackHat) 3. TEMATY/NEWSY/PLOTECZKI (00:33:23) Oceny numeryczne w grach mają jakiś sens? Czy gry w ostatnich latach naprawdę się tak poprawiły, że większość mieści się w przedziale 7-10? (M.in. dbający o naszą poprawność kulturowo-społeczną Polygon zrezygnował z cyferek, a wcześniej Kotaku i Eurogamer) (00:47:00) Wyjaśnienie i sprostowanie HDR ;) (00:51:30) Co musi robić remaster, aby zachęcić nas do kupienia? Temat nawiązujący do ostatnich zapowiedzi The Last Remnant, Crystal Chronicles oraz Resonance of Fate na PS4, które pojawiły się po tegorocznym TGS. (Toy: Stop antyremasterowej histerii.) 4. OUTRO (01:14:30) (hasło na Discord , my w Social Media ) Sound effects used in podcast: Christian DeTamble - [link], TheMindnaut - [link] . [link] Zachęcamy do komentarzy pod wpise m. Serio dawajcie nam znać, co Wam się podoba, co nie w odcinkach. Jesteśmy dopiero na początku drogi z podcastem i prawdopodobnie robimy masę rzeczy "nie tak". Czekamy na feedback.
pobierz 35.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Piękne przestworza, brzydka pięść i monetyzacja odpadów
Po eksperymentalnym odcinku wracamy w starym składzie przed mikrofony. Pewnie niektórzy z Was czekają na relację z Gamescom, jednak muszę was rozczarować, albowiem w podcastcie jednynie mówię o ogrywanych gierkach na targach w Niemczech. Samą relację zostawiam na tekst, który będę się starał zmieścić z relacją foto we wrześniu na blogu. Poza tym tam na rozgrzewkę kilka mniejszych tematów z ćwierkadła. W końcu Toy dopiero z urlopu wrócił, więc nie ma co szarżować. Miłego! Agenda odcinka: 1. INTRO (pitch agendy by ToyBlackHat , informacje o podcastcie i o blogu RaczejKonsolowo ) 2. W CO GRALIŚMY? (00:02:57) GAMESCOM 2018 Ace Combat 7: Skies Unknown (PS4) - Germanos (00:12:32) GAMESCOM 2018 Fist of the North Star: Lost Paradise (PS4) - Germanos 3. TEMATY/NEWSY/PLOTECZKI (00:21:38) Ocena gry po 30-minutowym demku, ma to sens? - wyszedł w praniu (00:31:12) Czy wszystko trzeba monetyzować? Pytanie Legvana! #gamedev O dobrej, moim zdaniem, praktyce generowanie revenue już podczas tworzenia gry - dla małych max kilkuosobowych projektów indie. Patreon, sprzedaż niewykorzystanych assetów - ToyBlackHat (00:51:24) Komentarze z pssite: HDR, rzeczywistość w grach kurwa, bo w realu widać przecież wnętrze zapalonej żarówki. I chmury obok słońca. Czy HDR jest potrzebny? Czy wolimy 60 fps? - ToyBlackHat 4. OUTRO (01:02:19) (hasło na Discord , my w Social Media ) Sound effects used in podcast: Christian DeTamble - [link], TheMindnaut - [link] . [link] Zachęcamy do komentarzy pod wpise m. Serio dawajcie nam znać, co Wam się podoba, co nie w odcinkach. Jesteśmy dopiero na początku drogi z podcastem i prawdopodobnie robimy masę rzeczy "nie tak". Czekamy na feedback.
pobierz 30.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Gamingowo-cyfrowo-artystycznie z Orioto
Eksperymentujemy z formą i zamysłem na podcast: przed wami wywiad z Orioto, artystą lubiącym się w cyfrowych obrazach o tematyce gier, pochodzącym z Francji. Odcinek dostępny w wersji angielskiej i tłumaczonej. Jeśli śledzicie mnie na Twitterze powinniście choć raz zobaczyć któryś z obrazów Mikela Agire, posługujący się pseudonimem Orioto. Pisałem o nim już jakiś czas temu w ramach polecanych przeze mnie twórców w sieci, a od kilku miesięcy chciałem go zaprosić do rozmowy w ramach podcastu. Tym bardziej się ucieszyłem , że po pierwszym zapytaniu się zgodził i wystarczyły (zaledwie) 3 próby odbycia rozmowy, aby finalnie nagrać odcinek przez Craig bota do Discorda. Nie przypominam sobie, abym kiedyś słyszałem o podcastcie w Polsce, który porwał się na takowy eksperyment - choć z drugiej strony wszystkich Polskich castów nie słuchałem. Nie mniej jeśli tak faktycznie jest to rozumiem dlaczego: to cholernie trudne zadania, zupełnie inne od normalnych odcinków, a nawet odcinków z gośćmi "z naszego podwórka". Z tego m.in. powodu jestem średnio zadowolony z wyniku końcowego. Liczyłem, że pójdzie mi lepiej i wynotowałem sobie kilka rzeczy, które chciałbym poprawić/uniknąć w kolejnym wywiadzie (i nie są związane z "nie umieniem w angielski", pozdrawiam KraZisław): Przed odcinkiem: - przygotować mniejszą ilość pytań - poza samym wysłaniem pytań do gościa, poprosić o odpowiedź pisemną lub przygotowanie się (np. z powodu ram czasowych) W trakcie odcinka - nie przerywać wypowiedzi, rzucając krótkie kwestie Po odcinku: - nie używać żadnego oprogramowania SST do zapisu transkrypcji i własnego tłumaczenia - przed nagraniem tłumaczenia koniecznie sobie je jeszcze raz przeczytać i zaznaczać sobie miejsca na oddech/przerwę - dłuższe wypowiedzi dzielić na segmenty po 2, 3 zdania Dlaczego w takim razie zdecydowałem się publikować? Po pierwsze, aby zebrać więcej feedbacku od was oraz skoro już spędziłem tyle na edycji, to głupio byłoby wyrzucić nagranie do kosza - jeszcze zostało zobowiązanie wobec gościa, choć to pokrywa wersja 100% ANG. Nic, pozostaje jedynie mi życzyć miłego słuchania mimo wszystko, a może nie jest tak źle? Agenda odcinka: 1. Intro (informacje o podcastcie oraz blogu RaczejKonsolowo ) 2. (00:02:10) Wywiad z Mikel Agire "Orioto" ( Twitter , Patreon ) 4. (00:43:15) Outro (Hasło na Discord , my w socialkach) Sound effects used in podcast: Christian DeTamble - [link], TheMindnaut - [link] . [link] Zachęcamy do komentarzy pod wpise m. Serio dawajcie nam znać, co Wam się podoba, co nie w odcinkach. Jesteśmy dopiero na początku drogi z podcastem i prawdopodobnie robimy masę rzeczy "nie tak". C
pobierz 20.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Newsy ze schowka na mopy
ToyBlackHat nawet na urlopie z rodziną znalazł chwilę, aby nagrać odcinek. Niestety nie będzie dziś gier na 3DS (J a nic nie zrobiłem! Nie moja wina!) , a większość odcinka to wiadomości z giereczkowa. Zanim przesłuchacie odcinka to muszę pochwalić mojego kompana podcastowego, albowiem dyskutowaliśmy o agendzie i rzuciłem pomysłem, że można by pogadać m.in. o seksiźmie w Riot games, ToyBlackHat odpowiedział: Wolę gadać o gierkach - byłem taki dumny. Stąd agenda może nieco inna niż zwykle, ale imo ciekawa, szczególnie ze względu na dyskusję o cross-play , który - tak serio - jest materiałem cały odcinek. Myślę jednak, że w te 20 minut udało nam się wyrazić nasze punkty widzenia na ten decyzje podejmowane przez Sony, a także reakcje MS i Nintendo. Agenda odcinka: 1. Intro (informacje o podcastcie oraz blogu RaczejKonsolowo ) 2. W co graliśmy? (00:04:06) No Man's Sky (PS4) - Germanos 3. Tematy/newsy/ploteczki (00:19:06) Nowe materiały z rozgrywki Red Dead Redemption 2 (PS4) , Doom Eternal (PS4) , Rage 2 (PS4) (00:47:44) Luigi is dead! Sakurai zabija zielonego z braci hydraulików (00:49:45) PlayStation 4 trafiło do ponad 80 mln konsumentów. Sony o krok od posiadania dominacji w top 3 sprzedanych konsol (00:57:51) Nie mówiliśmy o tym nic, a pojawiła się okazja: Bethesda nie wypuści karcianki Legends na PS4 jeśli Sony nie pozwoli na cross play. 4. Outro (01:18:25) (Hasło na Discord , my w socialkach) Sound effects used in podcast: Christian DeTamble - [link], TheMindnaut - [link] . [link] Zachęcamy do komentarzy pod wpise m. Serio dawajcie nam znać, co Wam się podoba, co nie w odcinkach. Jesteśmy dopiero na początku drogi z podcastem i prawdopodobnie robimy masę rzeczy "nie tak". Czekamy na feedback.
pobierz 37.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
O dwóch takich, co ruszyli w kosmos
Wspólnie z Toyem skupiamy się na No Man's Sky (PS4). Od początków po aktualizacje NEXT, ale o grze, nie gównoburzy. Poza tytułem ze wstępu w odcinku poruszamy temat ostatnich ciekawych ruchów w tematyce "monetyzacji" Gran Turismo Sport (PS4) oraz chytrych developerów Steam. Jak pewnie od razu zauważycie w odcinku sporo się zmieniło. Zarówno intro i outro odcinka zostało przerobione, a jednocześnie okraszone muzyką z licencją na używanie w podcastcie. Mam nadzieję, że zmiany i merytorycznie odcinek Wam się spodoba :D Agenda odcinka: 1. Intro (informacje o podcastcie , o blogu RaczejKonsolowo ) 2. W co graliśmy? (00:02:20) No Man's Sky (PS4) - Germanos, ToyBlackHat 3. Tematy/newsy/ploteczki (00:42:49) Gran Turismo Sport (PS4) wprowadza mikrotransakcje więc pewnie psuje model jazdy patrząc po komentarzach o “spierdoleniu” gry (00:44:52) Steam pokazuje środkowy palec rządowym regulacją (00:56:00) Jak mało zostało jeszcze zrobione w grach mobilnych, i konsolowych pod kątem monetyzacji, a gracze narzekają. 4. Outro (Hasło na Discord , my w Social Media ) Sound effects used in podcast: Christian DeTamble - [link], TheMindnaut - [link] . [link] Zachęcamy do komentarzy pod wpise m. Serio dawajcie nam znać, co Wam się podoba, co nie w odcinkach. Jesteśmy dopiero na początku drogi z podcastem i prawdopodobnie robimy masę rzeczy "nie tak". Czekamy na feedback.
pobierz 29.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Jak nie polujemy to wskazujemy i klikamy
Znów w dwójkę i tym razem mniej tematycznie, ale bardziej o giereczkach i kilku newsach. Ponieważ Toy uważał, że nie nagadał się zbyt wiele na ostatnim odcinku to zatem właśnie on przeważa w agendzie tego odcinka. Dwie ogrywane produkcje przez niego na jedną moją i całe cztery newsy w agendzie roboty mojego kompana podcastowego. Gadamy o gierkach starych i bardzo świeżych. Miłego słuchania. 1. Przywitanie się Przy mikrofonach: ToyBlackHat Germanos 2. Ogłoszenia (00:01:39) Sprawy podcastowe: Jesteśmy na iTunes ! Spotify ! Pocket Casts ! PlayerFM ! Podtail ! Web player z linkiem we wpisie... ....lub kanał RSS dla aplikacji mobilnych... ....a wszystko jeszcze raz opisane na stronie podcastu na blogu. (00:02:22) Sprawy blogowe: Recenzja Metal Gear (MSX/PSV) 3. W co graliśmy? (00:15:36) Metal Gear 2: Solid Snake (MSX) tytuł z 1990 roku - Germanos (00:03:12) Monster Hunter World (PS4) - preview - ToyBlackHat (00:27:14) Days Of The Tentacle Remastered (PS4) - była w plusie, powinna być w zestawie z papierową solucją, jak kiedyś. 4. Tematy/newsy/ploteczki (00:36:36) RPG Maker MV na PS4 (00:42:01) Warframe na switchu, jak to oni zoptymalizują, kurwa ? (00:49:15) Beka z Onrush, takie dobre recenzje… ;) (00:57:01) TOKI Remake ! Klasyk z automatów ! 5. Pożegnanie się Zapraszam na blog Hasło na Discord Gdzie i jak można nas złapać? Do usłyszenia Intro and Outro by Arcade High "Outrun This!". Zachęcamy do komentarzy pod wpise m. Serio dawajcie nam znać, co Wam się podoba, co nie w odcinkach. Jesteśmy dopiero na początku drogi z podcastem i prawdopodobnie robimy masę rzeczy "nie tak". Czekamy na feedback.
pobierz 31.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Z Devikitsu o Japonii
W tym odcinku zaprosiliśmy do dyskusji Devikitsu, aby pogadać o giereczkach z Japonii, anime i j-popie - Toy chciał playlistę do cabrio ¯\_(ツ)_/¯ Na pomysł odcinka o KKW wpadł ToyBlackHat , który ostatnio poczuł miętę do japońskich gierek. W sumie nawet dosyć dawno. Po rozmyśleniach o potencjalnym gościu epizodu padło na Anne Rogale, szerzej znaną pod nickiem: Devikitsu, która wydawała nam się być idealną kandydatką pod ten temat i się nie myliliśmy - wyszedł nam (naszym zdaniem) świetny odcinek. Devi jest właściwie weteranką podcastowania w porównaniu do nas. Jest (lub była) członkiniom podcastów Asian Jam oraz Gierkowcy , a ostatnio zasiliła sekcję giereczkową portalu Filmweb, gdzie zajmuje się recenzjami tytułów, których inni nie chcą tykać...ale i nie tylko ;) Tym bardziej - było już w odcinku, ale i pisemnie powtórzę - bardzo dziękujemy wspólnie z Toy'em za obecność na naszym podcastcie i przyjemną rozmowę ヽ(‘ ∇‘ )ノ 1. Przywitanie się Przy mikrofonach: ToyBlackHat Germanos Devikitsu 2. Ogłoszenia (00:01:35) Sprawy podcastowe: Jesteśmy na iTunes ! Spotify ! Pocket Casts ! PlayerFM ! Podtail ! PodcastGO! Słuchajcie nas przez web player z linkiem we wpisie ... ....lub kanał RSS dla aplikacji mobilnych... ....a wszystko jeszcze raz opisane na stronie podcastu na blogu. 3. Temat odcinka - JAPONIA !!! ッ (00:02:50) ToyBlackHat : Bezpośrednio do Devikitsu: Skąd fascynacja Japonią ? Giereczki czy rysuneczki - co było pierwsze ? (00:11:10) Germanos: Jaka była pierwsza gra japońska, w którą graliście i co z niej zapamiętaliście? (00:25:50) Germanos: Co Japonia zrobiła inaczej w 2017 roku, że pozamiatała w giereczkowie? ToyBlackHat: Odpowiadam, kurwa - GRY robiła! ;-D (00:38:40) Germanos: Co Was przyciąga w tytułach z Kraju Kwitnącej Wiśni? ToyBlackHat: Kiedy wybuchnie pierwsze #metoo w polskim giereczkowie ? (nie mogłem się powstrzymać ) (00:53:00) ToyBlackHat: Bezpośrednie pytanie - dlaczego JP bierze cokolwiek z Europy/Zachodu i robi to 3 razy bardziej. Kilka przykładów przedstawię i poproszę Devikitsu o odpowiedź, bo ja nie mam pojęcia :) (01:05:30) ToyBlackHat: Krótki przegląd J-POPu - co warto słuchać w WAKACJE 2018, co zabrać do cabrio na wyjazd ;D 4. Pożegnanie się Hasło do Discorda Gdzie i jak można nas złapać w sieci? Papatki Intro and Outro by a style="color: #808
pobierz 38.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Strzał w jaja i rozwalić łeb z kopniaka
Witamy Was nareszcie w kolejnym odcinku RaczejKonsolowego podcastu audycji trwającej dłużej niż dobra gra Polaków na mundialu. Trochę nas nie było, głównie powodem był mój urlop oraz nieco przeszkadzał nam mundial. Głodni nagrywania bardziej aniżeli nasza reprezentacji goli, siadamy przed mikrofonami, aby wspólnie pogadać o dosyć starym i zapomnianym tytule: Bulletstorm. Został on niedawno wypuszczony w wersji ulepszonej i tego właśnie remastera ogrywa ToyBlackHat. Ja natomiast usiadłem do wersji na PS3. 1. Przywitanie się Przy mikrofonach: ToyBlackHat Germanos 2. Ogłoszenia (00:03:40) Sprawy podcastowe: Jesteśmy na iTunes i Spotify ! Pocket Casts ! PlayerFM ! PodcastGO! Słuchajcie nas przez link we wpisie... ....lub kanał RSS dla aplikacji mobilnych... ....a wszystko opisane na stronie podcastu na blogu. (00:04:35) Sprawy blogowe: E3 2018 part 1 , part 2 oraz part 3 Kojima, I see what you did there Wygrzebane z sieci na Czerwiec 3. W co graliśmy (00:07:20) Germanos: Bulletstorm (PS3) - gra w oryginał ToyBlackHat: Bulletstorm (PS4) - gra w remaster 4 . Pożegnanie się Zapraszam na blog Gdzie i za co można nas złapać? Hasło do Discorda Do usłyszenia Intro and Outro by Arcade High "Outrun This!". Zachęcamy do komentarzy pod wpise m. Serio dawajcie nam znać, co Wam się podoba, co nie w odcinkach. Jesteśmy dopiero na początku drogi z podcastem i prawdopodobnie robimy masę rzeczy "nie tak". Czekamy na feedback.
pobierz 22.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Jeden gra w retro, a drugi w remaster
Cześć i czołem słuchacze w 19-tym odcinku RaczejKonsolowego podcastu, jedynego podcastu, który nie będzie przewidywał E3. Jak już wspomniałem, nie będziemy rozmawiać o naszych przewidywaniach i marzeniach na targi E3, które zbliżają się...a właściwie jak już słuchacie nas, to powinny być w trakcie. 1. Przywitanie się Przy mikrofonach: ToyBlackHat Germanos 2. Ogłoszenia (00:01:50) Sprawy podcastowe: Jesteśmy na iTunes i Spotify ! Pocket Casts ! Słuchajcie nas przez link we wpisie... ....lub kanał RSS dla aplikacji mobilnych... ....a wszystko opisane na stronie podcastu na blogu. (00:04:10) Sprawy blogowe: Wygrzebane z sieci - Maj 2018 Destiny 2 Forsaken - co z tą rewolucją wrześniową? 3. W co graliśmy (00:09:05) Germanos: Gram dalej w Horizon: Zero Dawn (PS4) gdzie wciąga coraz bardziej fabuła… ...wskakuje zrobić kamienie milowe w Destiny 2 (PS4) ... ...od czasu do czasu Titanfall 2 (PS4) ... (00:10:50)...gdy telewizor zajęty na PSV szarpię w Metal Gear, w wersji z MSX, dodawanej do kolekcji Metal Gear Solid HD Collection (PSV) - gra z 87 roku, pierwsza Hideo Kojimy ToyBlackHat: (00:35:39) Dark Souls Remastered (PS4) dark soulsem gier soulslike (00:58:41) Destiny 2 (PS4) dodatek Forsaken - to nie jest wcale drogie. Oficjalne stanowisko Toy’a: " warcaby Wam, a nie gry komputerowe, hejterzy " (01:08:06) Code Vein (PS4) - czy czekamy? czy kupimy na premierę? (01:13:51) CONSTRUCT 3 - kilka słów o gamedevie, konkretnie tym narzędziu, czemu polecam i dlaczego gównogierki, a nie opus magnum. Zapowiedź streama. 4 . Pożegnanie się Zapraszam na blog Gdzie i za co można nas złapać? Do usłyszenia Intro and Outro by Arcade High "Outrun This!". Zachęcamy do komentarzy pod wpise m. Serio dawajcie nam znać, co Wam się podoba, co nie w odcinkach. Jesteśmy dopiero na początku drogi z podcastem i prawdopodobnie robimy masę rzeczy "nie tak". Czekamy na feedback.
pobierz 40.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
StrategOŚ na ratunek Przeznaczenia?
Uwaga, wszyscy alergicznie reagujący na: "Destiny", proszeni o nie słuchanie. Pełny odcinek poświęcony produkcją Bungie. Dziś mamy taki odcinek niby specjalny, ale w zasadzie bez okazji, choć okazja jest, bo pojawił się nowy dodatek do Destiny 2 (PS4) , więc z tej okazji ToyBlackHat zagrał w pierwsze Destiny (PS4) , o czym przy okazji opowie. Stąd wszystkie sekcje odcinka poświęcimy właśnie Przeznaczeniu ! Aha, jeszcze jedno: OSIEMNASTKA ! 1. Przywitanie się Przy mikrofonach: ToyBlackHat Germanos 2. Ogłoszenia (00:00:40) Sprawy podcastowe: Jesteśmy na iTunes i Spotify ! Pocket Casts ! Słuchajcie nas przez link we wpisie... ....lub kanał RSS dla aplikacji mobilnych... ....a wszystko opisane na stronie podcastu na blogu. (00:01:24) Sprawy blogowe: recenzja Titanfall (PS4) recenzja Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (PS4) 3. W co graliśmy + 4. Temat odcinka Przeznaczenie! - przygotowany przez Germanos i ToyBlackHat (00:02:04) Czyli gadamy o nowym dodatku do Destiny 2 (PS4), który w PL ma piękną nazwę StrategOS. ToyBlackHat chciał coś sprawdzić w Destiny (PS4) (00:43:58) - nawet mi nie powiedział co - i ogólnie o dziele Bungie z naszego punktu widzenia. 5. Pożegnanie się Zapraszam na blog Gdzie i za co można nas złapać? Do usłyszenia Intro and Outro by Arcade High "Outrun This!". Zachęcamy do komentarzy pod wpise m. Serio dawajcie nam znać, co Wam się podoba, co nie w odcinkach. Jesteśmy dopiero na początku drogi z podcastem i prawdopodobnie robimy masę rzeczy "nie tak". Czekamy na feedback.
pobierz 30.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Mechaniczne dinozaury z depresją
Z dużej chmury, mały deszcz! Dyskusja o Horizon: Zero Dawn (PS4) miała zamknąć podcast, ale obyło się bez obelg i rękoczynów. CO nie znaczy, że nie było ciekawie :) Dzisiejszy odcinek zapowiada grube dyskusje ponieważ na tapetę bierzemy znienawidzone przez mojego partnera Horizon: Zero Dawn (PS4) , napomkniemy o battle royale ubrane w Call of Duty, liźnięcie Rainbow Six: Siege (PS4) i zakończymy tematem związanym z tzw. depresją gracza , a więc wtedy, gdy nie chce nam się w nic grać - podobno to się zdarza! 1. Przywitanie się Przy mikrofonach: ToyBlackHat Germanos 2. Ogłoszenia (00:01:07) Sprawy podcastowe: Jesteśmy na iTunes i Spotify ! Pocket Casts ! Słuchajcie nas przez link we wpisie... ....lub kanał RSS dla aplikacji mobilnych... ....a wszystko opisane na stronie podcastu na blogu. (00:01:51) Sprawy blogowe: recenzja One Piece: Pirate Warriors (PS3) recenzja Tom Clancy’s: The Division (PS4) 3. W co graliśmy ToyBlackHat: (00:03:35) wrzutka Toya: czekamy na battle royale w Call of Duty: Black Ops 4 (PS4) (00:14:45) Rainbow Six: Siege (PS4) - taktyczny FPS o którym nie umiem powiedzieć wiele (00:20:18) Germanos : tytuł, który niszczy podcasty, a więc Horizon: Zero Dawn (PS4) 4. Temat odcinka (00:59:59) Depresja gamingowa - przygotowany przez Germanos 5. Pożegnanie się Zapraszam na blog Gdzie i za co można nas złapać? Do usłyszenia Intro and Outro by Arcade High "Outrun This!". Zachęcamy do komentarzy pod wpise m. Serio dawajcie nam znać, co Wam się podoba, co nie w odcinkach. Jesteśmy dopiero na początku drogi z podcastem i prawdopodobnie robimy masę rzeczy "nie tak". Czekamy na feedback.
pobierz 33.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Jak grać w gry nie tylko o mechach?
Takie lepsze Call of Duty, bo z mechami i afera z krynicy mądrości: cieniasy nie grają w grę przez rok! Wracamy do nagrywania w dwójkę i zabieramy się - w pierwszej kolejności - za przedstawienie wrażeń po spędzeniu solidnej porcji godzin w Titanfall 2 (PS4) ( Germanos ), by drugą połowę odcinka spędzić na dyskusji o sytuacji na Twitterze (nasze nieustające źródło inspiracji), gdzie pojawił się case wyśmiewania graczy, którzy po ograniu gry odkładają ją po prostu na półkę, sięgając po następną. Podczas rozmowy o produkcji Respawn Entertainment zabrakło komentarza o mikro-transakcjach, które zbudowano na tylko i wyłącznie przedmiotach natury kosmetycznej. 1. Przywitanie ToyBlackHat Germanos 2. Ogłoszenia (00:00:53) Sprawy podcastowe: Jesteśmy na iTunes i Spotify ! Pocket Casts ! Słuchajcie nas przez link we wpisie... ....lub kanał RSS dla aplikacji mobilnych... ....a wszystko opisane na stronie podcastu na blogu. (00:01:20) Sprawy blogowe: Pojawił się wpis WzS na Kwiecień (m.in. Mafia 3, TellTale Games, indie publishers). Opinia o leciwym Max Payne 2 na PS2 Macie pomysł na temat lub pytanie do nas uderzajcie w formularz kontaktowy 3. W co graliśmy Germanos: (00:07:03) Titanfall 2 (PS4) , czyli takie Call of Duty tylko lepsze bo z robotami ! 4. Temat(y) odcinka (00:20:02) Jak należy przechodzić gry - przygotowane przez ToyBlackHat Twitter, krynica mądrości - Patryk napisał, zrobiła się gównoburza, streszczenie akcji Jak Germanos przechodzi gry ? Jak Toy nie przechodzi gier ? ;) Czy istnieje jedyny właściwy sposób przechodzenia gier ? Czy Patryk jednak nie miał troszkę racji ? Czy gry projektowane są pod jeden jedyny sposób przechodzenia gier ? Kiedy nie są ? (przykładowy case swobody: Far Cry 4 (PS4) ogólnie i szczegółowo np. możliwość zabicia tego różowego pajaca na początku gry. Jak on miał na imię? Armin? Mintaj? ) 5. Pożegnanie Zapraszam na blog Gdzie i za co można nas złapać? Do usłyszenia Intro and Outro by Arcade High "Outrun This!". Zachęcamy do komentarzy pod wpise m. Serio dawajcie nam znać, co Wam się podoba, co nie w odcinkach. Jesteśmy dopiero na początku drogi z podcastem i prawdopodobnie robimy masę rzeczy "nie tak". Czekamy na feedback.
pobierz 26.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Skradamy się w trójkę
Dziś bez kontrowersji, bez promek, ale z gościem rozmawiamy o grach z kategorii stealth. Na dzisiejszy odcinek zaprosiliśmy do wspólnej rozmowy KraZisława , którego znam już ładne parę lat z (kiedyś pssite) neosite.pl, a który od początków mojego bloga był obecny tu i tam w komentarzach. Pod każdym odcinkiem podcastu niemalże zostawia nam syty komentarz, swoje przemyślenia na poruszane tematy, więc chciałem się odwdzięczyć zaproszeniem - które po lekkim przymuszeniu przyjął. A na samym odcinku chwilę rozmawiamy o A Way Out (PS4) , które nasz ogrywał. Później podjęliśmy temat zaproponowany przeze mnie na odcinek: tzw. skradanki, zatem po cichu: zapraszam, ciiiiiiii~! . Linki wspomniane w odcinku: - A Wild, Unpredictable Hour With A Way Out's Josef Fares - IGN Unfiltered #30 - The Perfect Organism | The AI of Alien: Isolation 1. Przywitanie ToyBlackHat Germanos KraZisław 2. Ogłoszenia Gdzie nas słuchać: Jesteśmy na iTunes i Spotify ! Pocket Casts ! Słuchajcie nas przez link we wpisie... ....lub kanał RSS dla aplikacji mobilnych... ....a wszystko opisane na stronie podcastu na blogu. 3. W co graliśmy KraZisław: (00:03:00)KraZ grał w A Way Out (PS4) ciekawie czy w co-opie? xD 4. Temat(y) odcinka - przygotowane przez Germanos: (00:10:27)Pogadajmy sobie o gatunku: SKRADANKI / (ang. STEALTH) Pytania pomocnicze: jaka była ostatnia skradanka w jaką graliśmy? mając możliwość pójścia na rambo lub ninja wybieramy …. ? jakie są elementy, które musi posiadać nasza wymarzona skradanka? co nas denerwuje jeśli pojawia się w skradance? ulubiona skradanka? 5. Pożegnanie Zapraszam na blog Gdzie i za co można nas złapać? Do usłyszenia Intro and Outro by Arcade High "Outrun This!". Zachęcamy do komentarzy pod wpise m. Serio dawajcie nam znać, co Wam się podoba, co nie w odcinkach. Jesteśmy dopiero na początku drogi z podcastem i prawdopodobnie robimy masę rzeczy "nie tak". Czekamy na feedback.
pobierz 28.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Boskie press packi wojny
Idealny odcinek, żeby zrazić do siebie jeszcze więcej ludzi! Nie trudno po wstępie zgadnąć, że dziś na odcinku będziemy mówić o temacie pobudzającym krążenie wśród "branży". Będzie o press packach , ocenach krytyków i jak w tym wszystkim odnaleźć opinie dla siebie. O taki dobór tematów zadbał ToyBlackHat, natomiast mi udało się chwilę pograć w przyjemnego indyka dla 4 osób kanapowo. Miłego słuchania! 1. Przywitanie ToyBlackHat Germanos 2. Ogłoszenia Gdzie nas słuchać: Jesteśmy na iTunes i Spotify ! Pocket Casts ! Słuchajcie nas przez link we wpisie... ....lub kanał RSS dla aplikacji mobilnych... ....a wszystko opisane na stronie podcastu na blogu. Co na blogu: Recenzja Overcooked (PS4) 3. Startujemy Germanos: (00:02:38) Lovers in a Dangerous Spacetime (PS4) 4. Temat(y) odcinka - przygotowane przez ToyBlackHat: (00:13:00) 2K pracuje nad nowym Bioshockiem (00:20:25) Sroga premiera God of War w oczach krytyków (00:29:20) Dlaczego ludzie nie zgadzają się z krytyką gamingową? Cooldan - czy recenzje maja sens w dobie Social mediów? ;) [link] Jak podejmować decyzje o zakupie gry ? ;) Czy press packi maja być elitarne, premiumowe ;)? 5. Pożegnanie Zapraszam na blog Gdzie i za co można nas złapać? Do usłyszenia Intro and Outro by Arcade High "Outrun This!". Zachęcamy do komentarzy pod wpise m. Serio dawajcie nam znać, co Wam się podoba, co nie w odcinkach. Jesteśmy dopiero na początku drogi z podcastem i prawdopodobnie robimy masę rzeczy "nie tak". Czekamy na feedback.
pobierz 37.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Palące ćwierki, gra zabawka i drodzy aktorzy
Kolejny długi odcinek. (nie)Obiecujemy poprawę. Podobnie jak miało to miejsce w ubiegłym odcinku, także i ten rozpoczyna się od wyłowionych z czeluści Twittera tematów. ToyBlackHat serię gorących ćwierknięć do dyskusji, a zaraz po nich opowiedział o swojej przygodzie w drugiej części Ni No Kuni. Ja natomiast dorzuciłem ostatnio ogrywane przeze mnie musou w klimacie anime One Piece, a odcinek zakończyliśmy rozmową o grach reklamujących się nazwiskami ze świata kina/seriali. Zachęcamy do słuchania. 1. Przywitanie ToyBlackHat Germanos 2. Ogłoszenia (00:01:05) Gdzie nas słuchać: Jesteśmy na iTunes i Spotify ! Pocket Casts ! Słuchajcie nas przez link we wpisie... ....lub kanał RSS dla aplikacji mobilnych... ....a wszystko opisane na stronie podcastu na blogu. (00:02:00) Co na blogu: Wygrzebane z sieci - Marzec 2018 Przetrwać w Najciemniejszym Lochu 3. Startujemy ToyBlackHat: (00:04:30) Czy na zachodzie też obcinają rękawki koszulkom? (00:10:00) Prztyczek w nos dla RaczejKonsolowego podcastu od twórców Shadow of War. Dramat, zamykamy podcast, posypujemy głowy popiołem, nienawidzimy lootboxów. (00:16:25) Będę pytał o Heavy Rain, Fahrenheit i Beyond Two Souls, więc się przygotuj, bo nic o tych grach nie wiem, i nie zamierzałem wiedzieć, ale po dyskusji u Qam’a galeria osób hejtujacych osobę twórcy spowodowała iż zamierzam zapoznać się z tymi grami przy okazji najbliższej promocji na ps store! (00:40:25) Scrum w gamedevie? Ma to sens? Można? (00:52:12) Zbliżam się do końca Ni No Kuni 2: Revenant Kingdom (PS4) Germanos: (01:12:50) Zacząłem One Piece: Pirate Warriors (PS3) (01:23:20) “Nie jestem pewny, czy jest możliwe kontynuowanie robienia gier takich jak ta…” - developer Where the Water Tastes Like Wine (PS4) opowiada o bolączkach tworzenia gry i wskazuje na fatalną przyszłość podobnych (żródło: [link] ). O głośnych nazwiskach z świata aktorskiego na okładkach gier - ma to sens? 4. Pożegnanie Zapraszam na blog Gdzie i za co można nas złapać? Do usłyszenia Intro and Outro by Arcade High "Outrun This!". Zachęcamy do komentarzy pod wpise m. Serio dawajcie nam znać, co Wam się podoba, co nie w odcinkach. Jesteśmy dopiero na początku drogi z podcastem i prawdopodobnie robimy masę rzeczy "
pobierz 47.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Atrakcje z Twittera i recenzje bez grania
Od zmyślonego tematu Spyro, przez związki zawodowe w gamedevie, aż po dylematy egzystencjalne recenzentów. Równie dobrze mógł ten odcinek mieć tytuł: "Germanos pod gradobiciem ćwierkań" :) ToyBlackHat wciągnął chyba każdy większy temat ostatnich dni na Twitterze, nawet takie, o których nie chciałem gadać. Zapewne już się spodziewacie, że będzie kontrowersyjnie. Po tej nawałnicy, krótko opowiem o ostatnio ogrywanych tytułach i zakończymy odcinek dyskusją na temat podejmowania się recenzji gier bez ich ukończenia. Zapraszamy. 1. Przywitanie się Przedstawienie podcastowiczów: ToyBlackHat Germanos 2. Ogłoszenia (00:00:30) Sprawy podcastowe: Jesteśmy na iTunes i Spotify ! Pocket Casts ! Słuchajcie nas przez link we wpisie... ....lub kanał RSS dla aplikacji mobilnych... ....a wszystko opisane na stronie podcastu na blogu. (00:01:17) Na blogu: Recenzja Darkest Dungeon (PS4) 3. Startujemy ToyBlackHat: Kilka spraw: Spyro (00:02:30), nowy Far Cry 5 (PS4) (00:04:42), zbyt biały Kratos w God of War (PS4) (00:12:10), związki zawodowe w gamedev na GDC (00:21:30), Ni no Kuni II: Revenant Kingdom (PS4) - czemu jestem nahajpowany na grę o której ni chuja nic nie wiem ;) (00:30:08) Germanos: (00:36:35) Po ukończeniu DD szukałem czegoś na małą liczbę godzin i padło na Max Payne 2 (PS2) (00:39:46) Wróciłem do Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (PS4) (00:46:46) "Mali ludzie z Twittera" - ja tego nie wrzuciłem do agendy ;D () Temat odcinka: (00:51:08) Czy do recenzji gry trzeba ją ukończyć? Na przykładzie hejtu Toy’a dla Horizon: Zero Dawn (PS4) . 4. Pożegnanie się Zapraszam na blog Gdzie można nas złapać? Do usłyszenia Intro and Outro by Arcade High "Outrun This!". Zachęcamy do komentarzy pod wpise m. Serio dawajcie nam znać, co Wam się podoba, co nie w odcinkach. Jesteśmy dopiero na początku drogi z podcastem i prawdopodobnie robimy masę rzeczy "nie tak". Czekamy na feedback.
pobierz 37.1 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek