Głosowa rewolucja

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Jesteśmy świadkami początku cichej rewolucji. Takiej, która na zawsze zmieni nasze życie. Takiej, która sprawi, że technologia i sztuczna inteligencja staną się integralną częścią naszych rodzin i życia. Ten podcast zabierze Cię w podróż do świata usług i technologii głosowych. Odkrywając nowe horyzonty, Michał Stanisławek i Karol Stryja będą dzielić się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniami.
Data dodania: 2018-10-15 13:00:28
Data aktualizacji: 2019-07-15 06:30:12
Audycji w katalogu: 2
Stan:
Zapomniany przez Boga (archiwalny)
opublikowany 2 lata temu
#001 – Zaczynamy, poznajmy się!
Zaczynamy. To pierwszy odcinek podcastu Głosowej Rewolucji, w którym nie tylko mówimy Cześć i stawiamy pierwsze kroki w podcastowej rzeczywistości, ale także tłumaczymy dlaczego to robimy. To takie nasze Dzień Dobry. Bądźcie wyrozumiali. Jeżeli chcielibyście wziąć udział w dyskusji – zapraszamy! Zadawajcie pytania. Jeżeli się nie zgadzacie – piszcie. Chcemy, aby podcast i Voice.ICU były miejscem inspiracji, wymiany wiedzy i takim klubem towarzyskim dla wszystkich tych, którzy wierzą w siłę głosu w kontekście naszej relacji z maszynami. Jeżeli macie znajomych za granicą, którzy nie mówią po polsku – podeślijcie im wersję anglojęzyczną naszego podcastu. Nie gwarantujemy, że odcinki są nagrywane 1:1, ale na pewno zawierają wszystkie żarty z kategorii sucharów
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#002 – Jak wygląda rynek smart speakerów w USA i Polsce?
W drugim odcinku podcastu Głosowa Rewolucja zaczynamy rozmowę na temat rynku smart-speakerów i dochodzimy do wniosku, że w Polsce to dopiero początek. Jednocześnie zauważamy fakt, że urządzenia te są już dostępne w sklepach. To odcinek, w którym staramy się ogarnąć rzeczywistość i podsumować stan rozwoju i upowszechnienia technologii pod dachami zwykłych ludzi. Nie ma co ukrywać, że na dzień dzisiejszy jesteśmy pasjonatami i zbieramy wiedzę i informacje ze świata. Jednak mamy nadzieję, że wokół tej inicjatywy zgromadzimy już wkrótce grupę ludzi, których można nazwać ekspertami. Oprócz tego dowiecie się w tym odcinku o: - Tym, że Google będzie już wkrótce rozmawiał w wielu językach jednocześnie. - Statystykach przygotowanych przez VOICEBOT.AI dotyczących rynku smart speakerów w USA. - Tym, jakie urządzenia są najpopularniejsze w stanach i dlaczego wierzymy, że pojawią się również lokalni gracze w innych krajach. - Tym, jakie urządzenia ma u siebie w domu Michał i w jaki sposób je wykorzystuje. - Pokrótce opisujemy różnice pomiędzy Amazon Echo a Amazon Dot. - Pierwszych wrażeniach dotyczących korzystania z Alexy. - Sytuacjach, w jakich dzieci Michała wykorzystują Alexę i z niej korzystają. - Dlaczego Alexa jest idealnym odtwarzaczem muzyki? - Wspominamy również o rozwiązaniu z 96’ roku – oprogramowaniu Dragon Dictate, które umożliwiało wprowadzenie tekstu do komputera za pomocą głosu. - Robimy też eksperyment LIVE i udowadniam Michałowi w jaki sposób Karol korzysta na co dzień z Google Asystenta. - Michał odkrywa – dlaczego Karol tekstuje jeżdżąc samochodem (np. wysyłając SMS-y i wprowadzając je do telefonu głosem). - Rozmawiamy o tym, kto w Europie będzie najszybciej adaptował technologie i Karol próbuje przekonać Michała do tego, że Polska będzie na czele tego wyścigu. - Dyskutujemy o tym, czym tak naprawdę może stać się inteligentny głośnik, a także o tym, czy zastąpią nam radio? - Dlaczego uważamy, że technologie głosowe mogą zaoszczędzić nam wszystkim czas? - Co wydarzy się w momencie, kiedy Mark Zuckerberg zorganizuje globalny dostęp do Internetu? - Jak intensywna migracja do miast może wpłynąć na rozwój rozwiązań opartych na głosie? Na koniec Michała nachodzi jedna bardzo ważna myśl dotycząca CZASU. Posłuchajcie sami – mamy nadzieję, że nasze rozważania skłonią Was do ciekawych przemyśleń, którymi się z nami podzielicie.
pobierz odcinki RSS iTunes www
miodek