Audycje Kulturalne

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Audycje kulturalne przygotowane przez Narodowe Centrum Kultury.
Data dodania: 2018-11-18 12:54:27
Data aktualizacji: 2020-07-10 16:55:08
Audycji w katalogu: 464
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 2 dni temu
Fotografie Bieszczad i Krety w warszawskiej Kordegardzie
Kordegarda, Galeria Narodowego Centrum Kultury gości w tym miesiącu dwie wystawy fotograficzne. Rozmawiamy z twórcami zdjęć – Agatą Grzybowską o ekspozycji „9 bram, z powrotem ani jednej” oraz Bartkiem Warzechą o cyklu „Rdza”.… Czytaj dalej Artykuł Fotografie Bieszczad i Krety w warszawskiej Kordegardzie pochodzi z serwisu Audycje Kulturalne .
pobierz 37.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 dni temu
Legenda Romana Ingardena, filozofa, który podbił rynek wydawniczy
2020 to rok Romana Ingardena. Mija bowiem 50. rocznica jego śmierci. To on napisał „Książeczkę o człowieku”, która – mimo, że składa się z tekstów filozoficznych – stała się popularna również poza środowiskiem akademickim.… Czytaj dalej Artykuł Legenda Romana Ingardena, filozofa, który podbił rynek wydawniczy pochodzi z serwisu Audycje Kulturalne .
pobierz 35.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 dni temu
Kontrola Jakości: lipiec ’20 – subiektywny przegląd płytowy
Których fonograficznych premier czerwca nie można ominąć? Jak brzmi polska alternatywa i co o swojej twórczości mówią jej najbardziej oryginalni artyści? Zapraszamy do wysłuchania trzeciego odcinka Kontroli Jakości!… Czytaj dalej Artykuł Kontrola Jakości: lipiec ’20 – subiektywny przegląd płytowy pochodzi z serwisu Audycje Kulturalne .
pobierz 84.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 dni temu
Ogród, który stał się muzeum. Odwiedzamy Łazienki Królewskie
Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie to miejsce niezwykłe. W różnych częściach ogrodu można natknąć się na zabytki architektury, które kiedyś służyły królowi Stanisławowi Augustowi. Klasycystyczne budynki i historyczny park to jednak tylko część atrakcji.… Czytaj dalej Artykuł Ogród, który stał się muzeum. Odwiedzamy Łazienki Królewskie pochodzi z serwisu Audycje Kulturalne .
pobierz 37.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 dni temu
Abakany i inne formy przestrzenne. 90. rocznica urodzin Magdaleny Abakanowicz
Gdyby żyła, w tym miesiącu skończyłaby 90 lat. Magdalena Abakanowicz zmarła nieco ponad dwa lata temu zostawiając swoje rzeźby rozsiane po całym świecie. Dosłownie. Żeliwne postaci charakterystyczne dla artystki znajdziemy nie tylko w Warszawie, Poznaniu i Elblągu, ale także między innymi w Chicago, Jerozolimie, Lizbonie czy Szanghaju.… Czytaj dalej Artykuł Abakany i inne formy przestrzenne. 90. rocznica urodzin Magdaleny Abakanowicz pochodzi z serwisu Audycje Kulturalne .
pobierz 34.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 14 dni temu
Tu Muranów – wystawa o lokalności w Muzeum POLIN
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN ponownie otwiera się dla zwiedzających, prezentując wystawę czasową Tu Muranów. Ekspozycja przybliża historię oraz współczesne oblicze warszawskiej dzielnicy z perspektywy jej mieszkańców.… Czytaj dalej Artykuł Tu Muranów – wystawa o lokalności w Muzeum POLIN pochodzi z serwisu Audycje Kulturalne .
pobierz 27.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 16 dni temu
Miesiąc Fotografii w Krakowie
Trwa 18. odsłona Miesiąca Fotografii w Krakowie – jednego z najważniejszych wydarzeń fotograficznych w naszym kraju. Wyjątkowe okoliczności przyniosły nową, rozszerzoną formułę festiwalu, który w tym roku potrwa co najmniej do końca wakacji.… Czytaj dalej Artykuł Miesiąc Fotografii w Krakowie pochodzi z serwisu Audycje Kulturalne .
pobierz 39.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 18 dni temu
List do taty
Maria Agnieszka Siwecka w dniu swoich 80. urodzin postanowiła napisać list do taty. To wyjątkowa korespondencja. Nadawca wie, że nie dotrze ona do adresata. Ojciec nie żyje.… Czytaj dalej Artykuł List do taty pochodzi z serwisu Audycje Kulturalne .
pobierz 18.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 21 dni temu
Port Kultury – letnie koncerty Narodowego Centrum Kultury
Port Kultury to cykl koncertów transmitowanych w internecie, organizowany przez Narodowe Centrum Kultury we współpracy z radiową Trójką. Na klimatycznej barce otoczonej nadwiślańską przyrodą co tydzień występują artyści związani z polską sceną alternatywną.… Czytaj dalej Artykuł Port Kultury – letnie koncerty Narodowego Centrum Kultury pochodzi z serwisu Audycje Kulturalne .
pobierz 25.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 23 dni temu
Odwiedzamy Miasto Szkła
Zabieramy dziś Państwa do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. To miejsce magiczne, w którym jest wykonywany zanikający zawód, a temperatura szkła przekracza tysiąc stopni. W CDS można nie tylko zobaczyć jak tworzy się wyroby ze szkła, ale także poznać stuletnią historię krośnieńskiego hutnictwa.… Czytaj dalej Artykuł Odwiedzamy Miasto Szkła pochodzi z serwisu Audycje Kulturalne .
pobierz 14.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 25 dni temu
Wirtualna wystawa w Kordegardzie. O czasie i wieczności
Odwiedzamy dziś z Państwem wirtualną wystawę w Kordegardzie, Galerii Narodowego Centrum Kultury. „O czasie i wieczności. Medalierskie rozmowy z Janem Pawłem II” to ekspozycja w formie filmu, który wyreżyserował Maciej Szupica.… Czytaj dalej Artykuł Wirtualna wystawa w Kordegardzie. O czasie i wieczności pochodzi z serwisu Audycje Kulturalne .
pobierz 11.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 28 dni temu
„Ściana cieni” – nowy film dokumentalny Elizy Kubarskiej
„To była najtrudniejsza produkcja, jaką do tej pory zrealizowaliśmy” – tak o swoim najnowszym filmie mówi reżyserka, podróżniczka i alpinistka Eliza Kubarska. Jej ostatni dokument, wyprodukowany przez Monikę Braid, nie miał jeszcze polskiej premiery, ale już znalazł się wśród dziewięciu najlepszych filmów dokumentalnych podczas festiwalu Hot Docs w Toronto.… Czytaj dalej Artykuł „Ściana cieni” – nowy film dokumentalny Elizy Kubarskiej pochodzi z serwisu Audycje Kulturalne .
pobierz 31.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Stolica Polskiej Piosenki. Audiooprowadzanie po muzeum w Opolu
Powstało w Amfiteatrze Tysiąclecia w Opolu, gdzie występują największe gwiazdy polskiej estrady. Możemy w nim poznać historię polskiej piosenki od lat 20. XX wieku do czasów obecnych i poczuć atmosferę wyjątkowych muzycznych wieczorów.… Czytaj dalej Artykuł Stolica Polskiej Piosenki. Audiooprowadzanie po muzeum w Opolu pochodzi z serwisu Audycje Kulturalne .
pobierz 12.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Kultura gotowania. O „Jadłonomii po polsku” z Martą Dymek
Wegańskie wersje tradycyjnych polskich dań. To na nie znajdziemy przepisy w najnowszej książce Marty Dymek „Jadłonomia po polsku”. Autorka nie tylko inspiruje się polską kulturą gotowania.… Czytaj dalej Artykuł Kultura gotowania. O „Jadłonomii po polsku” z Martą Dymek pochodzi z serwisu Audycje Kulturalne .
pobierz 15.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Kontrola Jakości: czerwiec ’20 – subiektywny przegląd płytowy
W drugim odcinku cyklu płytowego poświęconego polskiej muzyce alternatywnej przyglądamy się zarówno albumom wydanym w ostatnim miesiącu, jak i płytom, których premiera dopiero przed nami.… Czytaj dalej Artykuł Kontrola Jakości: czerwiec ’20 – subiektywny przegląd płytowy pochodzi z serwisu Audycje Kulturalne .
pobierz 66.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Ostatnia wystawa Teresy Tyszkiewicz
Teresa Tyszkiewicz nie bała się eksperymentów. Tworzyła filmy i fotografie, ale również reliefy czy kompozycje szpilkowe. O szczegółach jej twórczości opowiada nam Zofia Machnicka, kuratorka poświęconej artystce wystawy „Dzień po dniu” w Muzeum Sztuki w Łodzi.… Czytaj dalej Artykuł Ostatnia wystawa Teresy Tyszkiewicz pochodzi z serwisu Audycje Kulturalne .
pobierz 13.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
O „Cwaniarach” z Sylwią Chutnik
To książka-rewolucja. W „Cwaniarach” są przemoc, pot i łzy. Sylwia Chutnik mówi nam dlaczego pisze o kobietach, które same wymierzają sprawiedliwość, o odwecie na deweloperze bez serca i o zdeterminowaniu w walce o swoje prawa.… Czytaj dalej Artykuł O „Cwaniarach” z Sylwią Chutnik pochodzi z serwisu Audycje Kulturalne .
pobierz 13.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
„Home” – Hania Rani o swojej drugiej solowej płycie
Solowa dyskografia Hani Raniszewskiej rozpoczyna się zeszłorocznym albumem „Esja”. Misternie utkana przez kompozytorkę opowieść ma swoją kontynuację na płycie „Home”, wydanej nakładem brytyjskiej Gondwana Records 29 maja.… Czytaj dalej Artykuł „Home” – Hania Rani o swojej drugiej solowej płycie pochodzi z serwisu Audycje Kulturalne .
pobierz 41.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Pora na dobranoc. Odwiedzamy Muzeum Dobranocek w Rzeszowie
„Bolka i Lolka” lubili oglądać chłopcy, dziewczynki przepadały za „Jackiem i Agatką”. Bajek oglądanych codziennie o 19:00 przez rzesze dzieci było jednak znacznie więcej. I to właśnie o nich dziś Państwu opowiadamy.… Czytaj dalej Artykuł Pora na dobranoc. Odwiedzamy Muzeum Dobranocek w Rzeszowie pochodzi z serwisu Audycje Kulturalne .
pobierz 14.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Z Aleksandrą Koperdą rozmowy o dizajnie
„Odwiedziny. Rozmowy o dizajnie” – to książka dla wszystkich kochających piękne wnętrza i dla tych, którzy chcą być hygge*. Aleksandra Koperda odwiedza 23 mieszkania i rozmawia z ich użytkownikami.… Czytaj dalej Artykuł Z Aleksandrą Koperdą rozmowy o dizajnie pochodzi z serwisu Audycje Kulturalne .
pobierz 12.9 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek