Dlaczego nie?

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Dzięki podcastowi dowiesz się, jak budować swoją karierę zawodową? Jak uczyć się i pracować efektywnie? Jak dbać o swoje finanse? Jak świadomie budować swoje życie? Jak wziąć za nie odpowiedzialność?
Data dodania: 2018-11-24 01:07:45
Data aktualizacji: 2021-01-22 17:40:09
Audycji w katalogu: 18
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 2 lata temu
Krystian Zych - Jak zrobić podcast?
[link] Jak zrobić podcast? Na to pytanie odpowiada Krystian Zych z jakzrobicpodcast.pl. Krystian Uczy w swoich kursach jak przygotować się do nagrania własnego podcastu, na co zwrócić uwagę przy jego nagrywaniu, a także tłumaczy, dlaczego powinieneś przyłożyć się do edycji. Krystian dzieli się swoją wiedzą na temat rynku podcastów w Polsce. Wspólnie próbujemy odpowiedzieć na pytanie, czego brakuje polskiemu podcastingowi i co musi się stać, żeby cały rynek zyskiwał z miesiąca na miesiąc.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Czy powstanie film dokumentalny o podcastingu w Polsce?
[link] Branża podcastingu w Polsce z każdym miesiącem coraz mocniej puka do drzwi internetowego mainstreamu. Wierzę, że może być on siłą podobną do tej, którą w tym momencie jest Youtube i jego twórcy. Jako twórca chcę pomóc całej branży i angażować się w jej sprawy. Z tego względu za pomocą Patronite chciałbym zebrać pieniądze na zrealizowanie produkcji filmu dokumentalnego, który opowie o tym, czym jest podcasting, przybliży sylwetki twórców, a także zwróci uwagę na przeszkody, które podcasting w Polsce musi pokonać i jaką ma przed sobą drogę. Dlaczego? Pragnę zwrócić na podcasting większą uwagę ludzi, którzy jeszcze nie słyszeli, czym jest to medium i przekonać ich, dlaczego warto słuchać podcastów. Chcę przyczynić się do rozwoju branży i tym samym pomóc wszystkim tym, którzy w niej działają. Jednak żeby to zrobić, potrzebuje waszego wsparcia, wsparcia społeczności podcastingu. Razem możemy zrobić więcej.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Patrycja Szebla - O kulisach produkcji telewizyjnej i youtube
[link] W dzisiejszym odcinku podcastu pojawi się Patrycja Szebla producent wykonawczy odpowiadający za program „Nowy Gadżet” i kanału na Youtube Kuby Klawitera. Zaglądając w sekcje komentarzy pod Tech Week, można by pomyśleć, że jest lubiana bardziej niż sam Kuba! Z Patrycją rozmawiamy o kulisach produkcji telewizyjnej, o tym, jak powstaje materiał, który trafia do emisji, a także ile osób jest odpowiedzialnych za jego stworzenie oraz jaką pełnią funkcję? Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak sprzedać program do telewizji… cóż nie mamy dla ciebie dobrej odpowiedzi. Patrycja zdradza też, co z podcastem Kuby Klawitera? Pojawi się, czy nie? W tym odcinku usłyszysz o tym: Kim jest Patrycja Szebla? Jaką rolę ma producent programu telewizyjnego? Jak zaczęła się przygoda Patrycji z telewizją? Dlaczego Patrycja nie została reporterką? Jak wygląda produkcja programu telewizyjnego? Ile ludzi jest zaangażowanych w produkcję i dlaczego tak dużo? Jak wygląda proces sprzedaży programu do telewizji? Jak zdobywa się gadżety do programu? Dlaczego Tech Week odniósł tak duży sukces w krótkim czasie? Co z podcastem Kuby Klawitera? Jaką książkę poleca Patrycja? Muzyka użyta w podcaście „Beach Bum”Kevin MacLeod (incompetech.com)Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/ Bluesy Vibes by Doug Maxwell/Media Right Productions Creative Commons — Attribution 3.0 Unported— CC BY 3.0 [link] Music provided by FreeMusic109 [link]
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Bartek Popiel - Czym jest siła woli i jak być bardziej produktywnym?
[link] Bomba! W dzisiejszym odcinku podcastu wystąpił Bartek Popiel. Przez długi czas czekałem na ten odcinek i muszę przyznać, że jest to jeden z najlepszych odcinków, jakie nagrałem. Nareszcie mój podcast brzmi tak, jak brzmieć powinien, ale do sedna… Razem z Bartkiem rozmawialiśmy o tym, skąd bierze on energię, która pozwala mu na tak dużo robić… Maratony, ultramaraton, ebooki, kursy, blog, firma, szkolenia… Skąd Bartek bierze na to wszystko czas i jak planuje swoje działania? Jak podchodzić do siły woli i wykorzystać jej właściwości na swoją korzyść? W tym odcinku usłyszysz o tym: Kim jest Bartek Popiel? Skąd brać energie do działania? Jak Bartek planuje swoje projekty? Czy Bartek jest spontaniczny? Czym są 4 pytania na wagę złota? Jak planować swój dzień? Dlaczego warto nie być zajętym? Jakie znaczenie ma sen w produktywności? Jak wyobrazić sobie swoją siłę woli? Jak regenerować swój bak z samodyscypliną? Jak utrzymać konsekwencje w działaniu? Dlaczego warto wyłączyć powiadomienia w telefonie? Czym różni się motywacja od determinacji? Skąd się bierze determinacja do działania? Czym jest zasada „nerver break the chain”? Jakie książki poleca Bartek? "Beach Bum" Kevin MacLeod (incompetech.com) Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0 [link] Bluesy Vibes by Doug Maxwell/Media Right Productions Creative Commons — Attribution 3.0 Unported— CC BY 3.0 [link]. Music provided by FreeMusic109 [link]
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Piotr Kantorowski - Prawne aspekty działalności e-commerce cz. 2
W tym tygodniu zapraszam na drugą część rozmowy z Piotrem Kantorowskim, radcą prawnym z kancelarii Kantorowski, Głąb i wspólnicy. Pierwszej części wywiadu możesz posłuchać tutaj. W tym odcinku rozmawiamy o prawnych aspektach budowania listy mailingowej oraz działalności marketingowej związanej z mailingiem. W tym odcinku usłyszysz o tym: Czy musisz zgłaszać prowadzenie listy mailingowej? Po czyjej stronie leży obowiązek zabezpieczanie danych osób, znajdujących się na twoim newsletterze? Jakie dane osobowe możesz zbierać? Czy możesz wysyłać ofertę swojej firmy na maile odnalezione w Internecie? Jaką formę prawną działalności powinieneś wybrać, otwierając sklep internetowy? Czy prowadząc działalność nierejestrową, powinieneś wystawiać fakturę VAT? Czy prowadząc działalność nierejestrową, możesz wykazywać koszty uzyskania przychodu?
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Piotr Kantorowski - Prawne aspekty prowadzenia sklepu internetowego cz. 1
[link] - Kim jest Piotr Kantorowski? - Czym jest działalność nierejestrowana? - Skąd wziąć logo dla naszej działalności i nie narazić się na konsekwencje prawne? - Czym są majątkowe prawa autorskie? - Skąd wziąć umowę o przeniesieniu majątkowych praw autorskich? - Jak chronić swoje logo? - Czy możesz wykorzystać zdjęcia produktów, których sam nie zrobiłeś? - Jak zgodnie z prawem zorganizować konkurs na social mediach? - Dlaczego nie powinieneś losować nagród w konkursie? - Dlaczego nie powinieneś kopiować regulaminu innych sklepów internetowych? - Skąd wziąć regulamin sklepu internetowego? - Dlaczego powinieneś unikać przycisku "kupuje" na stronie swojego sklepu?
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Jacek Kłosiński - Pierwsza pomoc przy pracy kreatywnej
[link] Gościem dwunastego odcinka podcastu jest Jacek Kłosiński. Marzyłem, żeby zaprosić Jacka do siebie na rozmowę, od początku istnienia mojego podcastu. Z jego bloga dowiedziałem się masy przydatnych rzeczy i jestem mu wdzięczny, że dzieli się swoją wiedzą tak chętnie. Pierwsza pomoc przy pracy kreatywnej to również tytuł jego e-booka, którego przeczytanie polecam każdemu, kto działa w jakiś sposób w Internecie, możesz go pobrać, klikając tutaj. Wspólnie z Jackiem rozmawialiśmy o kreatywności, czym w ogólne kreatywność jest i jak kreatywnie pracować. Według Jacka każdy z nas jest kreatywny. Ta cecha może być mniej lub bardziej widoczna, ale nie ma osób, które kreatywne nie są, jest to cecha, z którą się rodzimy i ewentualnie możemy ją z biegiem lat tracić przez różne czynniki. W takim razie jak pozostać kreatywnym? Zapraszam do wysłuchania odcinka. W tym odcinku usłyszysz o tym: Czym jest kreatywność? Co ma wspólnego kreatywność z rozwiązywaniem problemów? Czy kreatywność jest umiejętnością? Czy każdy z nas jest kreatywny? Jak rozwijać naszą kreatywność? Dlaczego warto, jest poszerzać swoje horyzonty? Co wpływa na to, że z wiekiem tracimy swoją kreatywność? Jak pozostać kreatywnym? Jak zwiększyć swój poziom kreatywności? Skąd się bierze kreatywność? Dlaczego warto pozwolić sobie na błędy? Czy wszystko jest remiksem? Czym jest strumień świadomości? Dlaczego warto tworzyć „bazę koncepcji"? Po co i jak prowadzić dziennik? Jak utrzymać ciągłość w prowadzeniu dziennika? Czy sposób Steve’a Jobsa na kreatywność się sprawdza? 3 etapy — jak nauczyć się projektować?
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Martyna Ościk - Jak promować książkę non-fiction?
[link] Niejako kontynuacja odcinka, który mogłeś usłyszeć w poprzednim tygodniu. Już teraz możesz posłuchać mojej rozmowy z Martyną Ościk współzałożycielką Projektu Kłobook. Martyna dzieli się swoimi doświadczeniami, związanymi z promocją książki "Cmentarzysko", ale również marketingu całego wydawnictwa. Rozmawiamy m.in. o tym, dlaczego warto rozszerzać świat naszej książki i wprowadzać w niego czytelnika? Co jest lepszym medium do sprzedaży Facebook czy Instagram? Jak wykorzystać funkcję Live na Facebooku i promować swoją stronę internetową? Martyna zdradza też plany dotyczące niedalekiej przyszłości wydawnictwa. Czy podcast będzie kolejnym etapem na marketingowej drodze rozwoju wydawnictwa? Jeśli jesteś zainteresowany wydaniem książki non-fiction, ale wahałeś się, bo nie wiedziałeś, jak ją reklamować, ta rozmowa jest idealna dla Ciebie.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Paweł Fijałkowski - Jak wydać własną książkę Projekt Kłobook
[link] Gościem dzisiejszego odcinka Podcastu jest Paweł Fijałkowski autor książki pt. "Cmentarzysko" i jeden z założycieli Projektu Kłobook. Martyna, która współpracuje z Pawłem, odezwała się do mnie kilka tygodni temu i zapytała, czy jestem zainteresowany przeprowadzeniem wywiadu z osobami odpowiedzialnymi za działania w ciekawym projekcie wydawniczym, przeglądnąłem stronę internetową wydawnictwa i odpisałem Martynie. Efektem naszej rozmowy jest wywiad z Pawłem i wywiad z Martyną, który będziecie mogli odsłuchać już za dwa tygodnie. Korzystając z okazji, chciałbym przeprosić wszystkich, którzy czekali na kolejne odcinki, za tę 2 tygodniową przerwę, ale pracowałem nad stroną internetową i niespodzianką, która już niedługo pojawi się na blogu. Tymczasem zapraszam cię do odsłuchania odcinka podcastu. Z Pawłem rozmawiam o tym, jak wygląda proces twórczy pisania książki, a także jak działa wydawnictwo Projekt Kłobook. W tym odcinku usłyszysz: Kim jest Paweł Fijałkowski? Jak zaczęła się przygoda Pawła? Gdzie Paweł poznał Martynę? Skąd pomysł na założenie własnego wydawnictwa? Od kiedy Paweł chciał zostać pisarzem? Czym inspirował się Paweł przy pisaniu Cmentarzyska? Jak wygląda proces twórczy Pawła? Dlaczego Paweł pisze pod pseudonimem? Jaką prowizję od sprzedanej książki otrzymują autorzy w wydawnictwach? Dlaczego self-publishing nie jest zbyt dobrze postrzegany w Polsce? Jak Paweł i Martyna rozwijają wydawnictwo? Jakie są warunki współpracy z wydawnictwem Projekt Kłobook? Jakie ograniczenia nakładają wydawnictwa na swoich autorów? Czym jest kazus Karolaka? Dlaczego Paweł pisze książki? Kto jest ilustratorem książki Cmentarzysko? Jak nawiązać współpracę z wydawnictwem Pawła?
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Marek Jankowski - Jak przeprowadzić test własnego biznesu?
Dzisiejszy odcinek Dlaczego nie? - PODCAST jest specjalny z dwóch powodów. Po pierwsze gościem mojego odcinka jest Marek Jankowski jeden z największych podcasterów w Polsce. Drugim powodem jest to, że udało mi się z Markiem omówić test własnego biznesu wiedzę, którą w ten sposób pozyskałem, zamierzam zaimplementować w przyszłym roku. W tym odcinku rozmawiamy konkretnie o moim teście firmy projektującej i wykonującej projekty ogrodów. Jednak jeśli nie interesuje Cię tematyka ogrodowa bez obaw, jeśli prowadzisz swój własny biznes lub przymierzasz się do jego prowadzenia, jest to odcinek właśnie dla Ciebie. Rozmawiamy o tym, jak pozyskiwać klientów? Jak określać grupę docelową, a także jak radzić sobie w stosunkach z klientami.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Dominik Juszczyk - Jak odkryć nasze talenty?
Każdy z nas ma talenty, które powinien odkryć i wykorzystywać w codziennym życiu, dlatego też gościem dzisiejszego odcinka Dlaczego nie? - PODCAST jest Dominik Juszczyk psycholog i trener Instytutu Gallupa. W podcaście rozmawialiśmy o teście Strenghtsfinder 2.0, czym dokładnie jest, jaka jest jego formuła, co dzięki niemu możemy osiągnąć, a także jak pracować nad talentami, które już naturalnie posiadamy. Ja swój test zrobiłem ponad rok temu i jestem zaskoczony jego trafnością. Dzisiaj już świadomie korzystam z informacji, które otrzymałem po rozwiązaniu testu strenghtsfinder 2.0 i staram się rozwijać swoje naturalne talenty. Według Instytutu Gallupa moje pięć talentów to "bliskość", "organizator", "aktywator", "wiara w siebie" i "poważanie". Jeśli i ty rozwiązałeś test Strenghtsfinder podziel się swoimi wynikami w komentarzu pod postem. W tym odcinku usłyszysz: Kim jest Dominik? Czym jest test Gallup StrengthFinder? Czym różni się test StrenghtsFinder od testu 16personalities? Dla kogo jest test StrenghtsFinder? Jakie korzyści daje nam rozwiązanie tego testu? Jak wyglądał rok pracy nad empatią Dominika? Co zawierają raporty, które dostajemy po rozwiązaniu testu? Jaka zmiana może nastąpić w naszym życiu po przepracowaniu swoich talentów? Jak pracować nad swoimi talentami? Co sprawia, że test StrengthsFinder daje wiarygodne wyniki? Jak Dominik nam może pomóc w rozwijaniu naszych talentów? Jak nasze talenty mogą nam pomóc, być bardziej produktywnymi? Dlaczego warto pracować nad swoimi naturalnymi talentami? Jakie książki poleca Dominik?
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Monika Kotlarek - Jak kształtować pewność siebie?
Gościem dzisiejszego odcinka Dlaczego nie? - PODCAST jest Monika Kotlarek, psycholog z bloga psycholog-pisze.pl Wychodzisz na scenę i czujesz, że twoje nogi są jak z waty. Twoje ręce się pocą. Wypowiadasz pierwsze słowa, twój głos drży i zaczynasz się pocić. Ile razy taka sytuacja ci się zdarzyła? Ile razy zdarzyło się, że ktoś na ciebie krzyczał, a ty stałeś i spuszczałeś głowę? Ile razy nie odezwałeś się gdy, ktoś wepchnął się w kolejkę przed ciebie, a ty nie zareagowałeś. Tego typu sytuację biorą się najczęściej z tego, iż brakuje nam pewności siebie. Martwimy się tym, co inni o nas pomyślą, zamiast walczyć o swoje. W tym odcinku razem z Moniką rozmawiamy o tym, czym jest pewność siebie, jakie czynniki na nią wpływają i jak my sami możemy podnosić nasz poziom pewności siebie. W tym odcinku usłyszysz: Kim jest Monika? Czym jest pewność siebie? kiedy pewność siebie się kształtuje? Jakie czynniki mają na nią wpływ? Jak możemy podnieść poziom swojej pewności siebie? Co ma wspólnego wychodzenie ze strefy komfortu z pewnością siebie? Jaki wpływ na naszą pewność siebie ma nasze zdrowie fizyczne? Czy specjalista pomoże nam podnieść poziom naszej pewności siebie? Jak podnieść poziom swojej samooceny? Czym jest dziennik wdzięczności? Jak sobie wybaczyć? Jakie książki poleca Monika?
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Marcin Hinz o tym, jak wyglądają zawody triathlonowe i przygotowanie do nich?
Gościem dzisiejszego odcinka Dlaczego nie? - PODCAST jest Marcin Hinz, twórca internetowy i triathlonista amator. Marcin na swoim blogu ironfactory.pl pokazuje, jak sport zmienia jego życie, a dzięki jego lekturze i ty możesz zmienić swoje. Z moim gościem rozmawialiśmy o przygotowaniu do zawodów triathlonowych. Ile miesięcy wcześniej trzeba zacząć przygotowania? Czy konieczna jest wizyta u lekarza? Czy pomoc trenera jest niezbędna w przygotowaniach do tego typu zawodów sportowych? Na te i wiele innych pytań, odpowiedzi znajdziecie w nowym odcinku. W tym odcinku usłyszysz: Kim jest Marcin Hinz? Jak zaczęła się przygoda Marcina z Triathlonem? Ile miesięcy wcześniej trzeba zacząć przygotowania do 1/2 Iron Mana? Jaki triki mają triathloniści? Czy trener jest niezbędny w przygotowaniach do triathlonu? Jakie zaplecze finansowe trzeba mieć, aby wystartować w triathlonie? Jaki sprzęt jest potrzebny do wystartowania w triathlonie? Jak wyglądają zawody triathlonowe od strony logistycznej? Jak przebiegają zawody triathlonowe? Czy w trakcie triathlonu można korzystać z pomocy innych? Czy przed startem w triathlonie powinien wybrać się do lekarza? Jak wystartować w zawodach Iron Man na Hawajach? Kiedy pierwszy Iron Man Marcina? Ile godzin tygodniowo trzeba poświęcić na trening do triathlonu? Jakie książki i strony internetowe poleca Marcin?
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Agnieszka Skupieńska - Od czego zacząć karierę freelancer'a? Jak zdobywać klientów i budować siatkę kontaktów?
Gościem piątego odcinka Dlaczego nie? - PODCAST jest Agnieszka Skupieńska, freelancer, blogerka i właścicielka sklepu internetowego 2drinks. Agnieszka jest freelancerem i od ośmiu lat zawodowo piszę teksty, a w 2012r. zrezygnowała z pracy na etacie i w całości poświęciła się swojemu biznesowi on-line. Aga jest również autorką książki "Zostań Freelancerem - Praca zdalna od A do Z". Wspólnie z Agnieszką rozmawiamy o tym jak zostać freelancerem? W jaki sposób pozyskiwać klientów? Dla kogo droga freelancera jest odpowiednia, a kto powinien skupić się na pracy na etacie? Jak wyceniać swoje usługi, a także jak budować swoją markę osobistą? W tym odcinku usłyszysz: Kim jest Agnieszka? Czym jest freelancing, czym różni się od pracy na etacie? Od czego każdy freelancer powinien zacząć? Jaki rodzaj pracy jest odpowiedni dla freelancera? Skąd pomysł na sklep internetowy z akcesoriami do drinków? Czym jest e-sąd? Jak przyciągnąć ruch na naszą stronę internetową? Jak budować swoją markę osobistą? Kto spełni się w pracy freelancera? Jakie problemy pojawiają się w pracy freelancera? Jakie znaczenia mają grupy na Facebooku? Jak budować siatkę kontaktów i zdobywać klientów? Jak utrzymać dyscyplinę i produktywność w pracy? W jaki sposób wyceniać swoje usługi? Jak zabezpieczyć się przed klientami, którzy nie płacą? Jakie książki poleca Agnieszka?
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Piotr Bucki - Jak myśleć pozytywnie, kształtować swoją samoocenę i być szczęśliwym?
Dzisiejszym gościem Dlaczego nie? - PODCAST jest Piotr Bucki, psycholog, marketer i specjalista od komunikacji. Odcinek ten jest czwarty z kolei, ale był nagrywany jako pierwszy, przepraszam, więc za wszelkie usterki techniczne. Piotr jak sam o sobie piszę na swojej stronie internetowej lubi o sobie myśleć jak o współczesnej wersji Hermesa. Uwielbia zdobywać i dzielić się wiedzą, a pytaniem, które najczęściej lubi zadawać jest... "Dlaczego?" Myślę, że po rozmowie z Piotrem mogę potwierdzić u niego tę cechę, szalenie interesujący wywiad z człowiekiem encyklopedią, przynajmniej jeśli chodzi o psychologię i wykorzystywanie jej w codziennym życiu. Z Piotrem rozmawialiśmy bardzo dużo o filozofii stoickiej i o tym, jak możemy ją zastosować na co dzień? Jak radzić sobie ze stresem, a także jak myśleć pozytywnie i kształtować swoją samoocenę? W tym odcinku usłyszysz: Kim jest Piotr Bucki? Co Piotr myśli o coachingu? Czym jest posybilizm? Dlaczego warto kierować się filozofią stoicką? Jak zbudować w sobie optymizm? Jaką filozofią kieruje się Piotr? Jak myśleć pozytywnie? Jak kształtować swoją samoocenę? Jak odnajdywać szansę w problemach? Jak radzić sobie ze stresem? Jak postrzegać przyszłość, przeszłość i teraźniejszość? Dlaczego ludzie lubią dramatyzować? Czym jest psychologia pozytywna? Czym jest selektywna percepcja i jak ją wykorzystać? Jak radzić sobie z krytyką innych? Jakie książki poleca Piotr? Jak wyznaczać swoje priorytety i je mierzyć?
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Bartek Szaro - Jak podróżować i nie zostać przy tym w skarpetkach?
Gościem dzisiejszego odcinka Dlaczego nie? - PODCAST  jest Bartek Szaro podróżnik i bloger, którego artykuły z podróży możecie znaleźć na [link]. Blog Bartka czytam już od prawie dwóch lat, dlatego cieszę się, że udało mi się skontaktować i umówić ten wywiad. W odcinku usłyszycie o tym, jak podróżować tanio? Jak kupić bilet lotniczy w niskiej cenie. Bartek opowie również o swoich przygodach związanych z podróżowaniem, a także o tym, czym zajmuje się obecnie. Jeszcze raz ślę serdeczne podziękowania dla Bartka, a Ciebie zapraszam do odsłuchania nowego odcinka.  W tym odcinku usłyszysz: Kim jest Bartek Szaro? Jak zaczęła się jego przygoda z podróżowaniem? Jak wygląda przygotowanie do podróży? Jakie egzotyczne miejsce jest relatywnie tanie do zwiedzania? Jak wygląda research przed podróżą? Kiedy najlepiej kupić bilet lotniczy? Jak bezpiecznie korzystać z couchsurfingu? Jak poruszać się w obcym mieście? Jak zostałem oszukany w Nowym Jorku? Jak rozwiązać kwestie finansów w podróży? Jak nie dać się okraść w podróży? Iloma językami włada Bartek? Jakie kraje są tanie dla turystów i warte uwagi? Czy Bartek planuje podróż dookoła świata? Jakie narzędzia i aplikacje są pomocne przy organizacji podróży?
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Artur Kucharzyk - Kupić czy wynająć? Jak podjąć decyzję, która może zaważyć na całym twoim życiu?
Artur jest właścicielem firmy Develocus, która zajmuje się podnajmem i zarządzaniem nieruchomości, a także jest liderem rzeszowskiego oddziału Mieszkanicznika, czyli stowarzyszenia zrzeszającego wszystkich zainteresowanych rozwijaniem się w branży nieruchomości. W dzisiejszym odcinku porozmawiamy między innymi o tym, czy kupić mieszkanie, czy może lepiej wynająć? Na co zwracać uwagę podpisując umowę najmu i jak uniknąć niepotrzebnych kłopotów? W tym odcinku usłyszysz: - Kim jest Artur Kucharzyk? - Jak zaczęła się jego przygoda z nieruchomościami? - Jak podjąć decyzję o zakupie lub wynajmie mieszkania? - Jaka jest alternatywa dla wynajmu/ zakupu mieszkania? - Czego powinniśmy się wystrzegać, podpisując umowy najmu? - Jak zbudować zdolność kredytową? - Jak szukać mieszkania do wynajęcia i na co zwracać uwagę? - Czy możesz ingerować w wygląd wynajmowanego mieszkania? - Czy właściciel mieszkania może podnosić cenę wynajmu? - Jak często właściciel może złożyć wizytę w wynajmowanym przez ciebie mieszkaniu? - Co się stanie, gdy stopy kredytowe wzrosną? - Czy nadejdzie kryzys na rynku nieruchomości?
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Angelika M. Talaga - Co mogą zrobić rodzice, aby pomóc swoim dzieciom w edukacji i jak zacząć zmieniać system edukacji?
Na Angelikę natrafiłem kilkanaście miesięcy temu, gdy przeglądałem filmiki z polskich konferencji Tedx. Zdaniem, które wbiło mi się wtedy w głowę, było "Uczeń idzie do szkoły i tam... jest nauczany". Angelika jest neuropedagogiem i zajmuje się pomaganiem rodzicom w edukacji ich dzieci. Jest przedsiębiorcą i prowadzi biznes z misją. Nasz dzisiejszy gość marzy o świecie, w którym każde dziecko będzie w stanie wykorzystać w pełni potencjał swojego umysłu. Dzisiaj będziemy rozmawiać o tym, dlaczego system edukacji w Polsce nie funkcjonuje tak, jak powinien. Co można spróbować zmienić, aby zaczął działać poprawnie? Co powinni zrobić rodzice, aby pomóc swoim dzieciom, a także co może zrobić każdy dojrzały i inteligentny uczeń. W tym odcinku usłyszysz: - Kim jest Andżelika i czym się zajmuje? - Dlaczego Andżelika nie chodziła na chemię...? - Skąd wziął się Polski System Edukacji? - Jak wyglądają systemy edukacyjne w innych krajach? - Od czego zacząć zmiany? - Jak rodzice mogą pomóc swoim dzieciom? - Co zrobiłaby Andżelika, gdyby mogła pomachać różdżką? - Czym jest organizacja Budząca się szkoła? - Czym można zastąpić skalę ocen? - Kim jest Andre Stern? - Do czego zachęca Andżelika? - Czym jest unschooling? - Dlaczego szkoła rozwija się w tak wolnym tempie? - Co możemy zrobić, aby pomóc w jej rozwoju? - Czy Andżelika poleca "Włam się do mózgu" Radka Kotarskiego? - Jakie książki poleca Andżelika?
pobierz odcinki RSS iTunes www
miodek