O Piwie

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Piwo to nie tylko jasne pełne. Piwo ma wiele kolorów, smaków i zapachów. Posłuchaj cotygodniowych audycji na moim blogu, w których recenzuję piwa, a poznasz je wszystkie. Blog Podcast o piwie zaprasza co sobotę do słuchania.
Data dodania: 2012-04-06 23:35:50
Data aktualizacji: 2018-11-19 18:00:16
Audycji w katalogu: 61
Stan:
Zapomniany przez Boga (archiwalny)
opublikowany 6 lat temu
Odcinek 129 – Maori Amber Ale
Zapraszam do wysłuchania eksperymentalnego odcinka o piwie domowym. Eksperymentalny, ponieważ nagrywany w dwóch częściach Polski, bez interakcji. Ja nagrałem u siebie to, co miałem do powiedzenia, a Paweł u siebie to co on chciał przekazać oraz kilka odpowiedzi na moje pytania. Później połączyłem całość w jeden odcinek, którego możecie właśnie teraz posłuchać. Wyszło fajnie, ale …
pobierz 21.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
Odcinek 128 – Plain Porter
Witam po bardzo długiej przerwie. Od końca maja nie ukazywały się podcasty, lecz dzisiaj przerywam przerwę i powracam ze świeżym materiałem. Na początek lekki porter, z dublińskiego browaru Porterhouse. Dostałem go w prezencie od Jacka, któremu serdecznie dziękuję. Długość odcinka 12:04. !       
pobierz 11.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
Odcinek 127 – Angielskie Śniadanie vs Fullers ESB
Trzeci i ostatni odcinek tygodnia z Pintą (który niestety trwał baaardzo długo) . Porównanie Angielskiego śniadania ze wzorcem stylu extra special bitter, czyli z ESB z angielskiego browaru Fullers. Długość odcinka 11:06. !
pobierz 10.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
Odcinek 126 – Koniec Świata
Po bardzo długiej przerwie zapraszam na ponowne przygody z piwem z browaru kontraktowego Pinta. Tym razem omawiam piwo Koniec świata, w egzotycznym gatunku sahti. Co to jest sahti? Tego dowiecie się słuchając podcastu. Długość odcinka 12:38. !
pobierz 11.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
Odcinek 125 – Stare ALE Jare
Zapraszam na Tydzień z Pintą! Omawiać będę trzy piwa, które swoje premiery miały jeszcze w zeszłym roku, ale uważam, że są tak dobre, że warto nawet dzisiaj o nich mówić. Zaczynamy od alta w mocniejszej wersji, czyli sticke Stare ALE Jare. Długość odcinka 12:13. !
pobierz 11.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
Odcinek 124 – Mad Hatter IPA
Bardzo dobre piwo z USA, pomimo tego, że Mad Hatter India Pale Ale jest nietypowym przedstawicielem swojego gatunku. IPA o ekstrakcie 12.5% i niewielkiej zawartości alkoholu bardziej powinno być sklasyfikowane jako APA. Ale aromat chmielowy jest tak wspaniały, że musi być IPA Polecam spróbować piwa, jeżeli będziecie mieć okazję. Długość odcinka 10:00. !
pobierz 9.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
Odcinek 123 – Smoky Joe
Fenomenalny stout z AleBrowaru. Wyczuwalny dymny aromat, intensywny kawowy smak i delikatna gorzka czekolada. Smoky Joe jest niesamowicie pijalny i jak na dzisiejszy dzień – lepszego polskiego stoutu nie piłem. Zdecydowanie polecam! Długość docinka 14:23. !
pobierz 13.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
Odcinek 122 – Artezan Brown Porter
Zapraszam do posłuchania podcastu o bardzo dobrym, lekkim porterze górnej fermentacji z browaru rzemieślniczego Artezan. Piwo odznacza się wyjątkowo wysoką pijalnością i urzeka pięknym orzechowym aromatem. Długość odcinka 10:37. !
pobierz 9.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
Odcinek 121 – Huma Lupa Licious
Pyszne piwo z amerykańskiego browaru Short’s Brewing Company. Pomimo ogromnego nachmielenie zachowuje świetny balans smakowy dzięki sporej słodowości. Polecam każdemu, kto może spróbować tego IPA. Producent wspomina o 140 IBU. Długość odcinka 11:53.  !
pobierz 11.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
Odcinek 120 – Knockmealdow porter
Zapraszam do wysłuchania audycji o jakże ciekawym porterze z irlandzkiego browaru rzemieślniczego. Piwo było popsute, lecz smakowało naprawdę dobrze. Nie wierzysz? Posłuchaj koniecznie. Długość odcinka 13:22. !
pobierz 12.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
Odcinek 119 – Westmalle tripel
Dzisiaj drugie z piw Westmalle. Tripel, który na miano trapisty w pełni zasługuje. Niezwykle smaczne piwo. Jasne, mocne, rozgrzewające. Doskonale sprawdza się jako część deseru. Spróbujcie koniecznie z domowym sernikiem – genialne połączenie. Długość odcinka 10:28
pobierz 9.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
Odcinek 118 – Westmalle dubbel
Pierwszy odcinek z dwóch podcastów dotyczących piw Westmalle. Dzisiaj ciemna wersja belgijskiego klasztorniaka od Trapistów. Westmalle dubbel w połączeniu z łagodnym serem z mleka krowiego i owczego to dobra kompozycja. Długość odcinka 12:05. !
pobierz 11.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
Odcinek 117 – Mc Chouffe
Po prawie miesięcznej przerwie zapraszam ponownie po słuchania podcastu. Dzisiaj omawiam belgijskiego dubbla, który spędził półtora roku w lodówce, zanim przyszła kolej na jego wypicie. !  
pobierz 9.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
Odcinek 116 – Victory Prima Pils
Dzisiaj zapraszam na podcast o amerykańskim piwie Prima Pils z browaru Victory. Piwo mało trzyma się stylu wyznaczonego przez BJCP, ale nie przeszkadza mu to być bardzo dobrym. Dlaczego jest mało stylowy? Ponieważ w aromacie czuć słodkie owoce, a poziom goryczki jest niczym w AIPAch. Do tego jest lekko mętne, z drożdżami w butelce. Ciekawostką …
pobierz 14.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
Odcinek 115 – Zawiercie bursztynowe
Z umieszczonej przeze mnie na Facebooku ankiety wyszło, że najbardziej chcecie podcast o Zawierciu bursztynowym. Więc wedle życzenia – oto on. Zawiercie bursztynowe to bardzo przyjemny bitter. Solidne nachmielenie tego piwa sprzyja jego wysokiej pijalności. Mógłbym je kosztować codziennie. Cieszę się, że taki smaczny ejl jest warzony w Polsce. Podkład muzyczny: Manu Cornet – Tracks …
pobierz 16.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
Odcinek 114 – Książęce korzenne
Zapraszam do posłuchania recenzji Książęcego korzennego. Jak dla mnie jest to najlepsze spośród  wszystkich czterech książęcych. Pomimo tego, że jest miodowe, to nie jest słodkie. Warto spróbować. A przy okazji – wesołych świąt! ! Podkład muzyczny: Manu Cornet – Tracks (Other Silk Roads).
pobierz 8.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
Odcinek 113 – Dziadek Mróz
Dzisiaj była premiera Dziadka Mroza powstałego w wyniku współpracy Piwoteki Narodowej z Łodzi oraz browaru rzemieślniczego Artezan. Gęste piwo, o zawartości alkoholu 10% sprawia wrażenie orzeźwiającego. jak to możliwe? Żeby się dowiedzieć, posłuchajcie podcastu. Dziadek Mróz jest bardzo dobrym piwem, a biorąc pod uwagę to, jak młode to jeszcze jest piwo, to uważam, że za …
pobierz 17.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
Odcinek 112 – Amber Boy
Zapraszam do posłuchania podcastu o piwie Amber Boy z AleBrowaru. Jest to kolejne ich piwo, które mi zdecydowanie smakuje. Wyraźne chmielone amerykańskimi odmianami, jednakże z umiarem. W wyniku tego wyszło piwo o niesłychanej pijalności i sesyjności. Takich piw w Polsce potrzeba! Gościem odcinka był Łukasz. Długość audycji 18:00. odcienek! Podkład muzyczny: Manu Cornet – …
pobierz 16.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
Odcinek 111 – Dyniamit vs Naked Mummy
Zapraszam do posłuchania podcastu o polskich pumpkin ejlach. Dyniamit z Pinty jest bardzo mocno przyprawiony. Zdecydowanie czuć goździki i cynamon. W Naked Mummy z AleBrowaru przyprawy są bardziej ułożone i delikatniejsze. Do tego piwo jest mocniej nachmielone (45 IBU). Ciekawe porównanie, ciężko wybrać lepsze piwo. Warto spróbować obu! Moim gościem w audycji był Łukasz, któremu …
pobierz 20.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
Odcinek 110 – Islenskur urvals stout
Dobry stout, którego degustowałem z okazji odbywającego się dzisiaj Międzynarodowego Dnia Stoutu. Jeżeli będziecie mieli kiedyś okazję spróbować tego islandzkiego piwa, to serdecznie polecam. Bardzo dobre, wysoce pijalne. Długość odcinka 11:09. ! Podkład muzyczny: Manu Cornet – Tracks (Other Silk Roads).
pobierz 10.6 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek