Dobra treść

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast o projektowaniu treści i kreatywnym pisaniu.
Data dodania: 2018-11-24 01:20:18
Data aktualizacji: 2020-09-26 21:25:07
Audycji w katalogu: 13
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany wczoraj
Jak tworzyć dostępne treści?
Wywiad z Dominikiem Paszkiewiczem, specjalistą od UX i dostępności. Rozmawiamy o tym w taki sposób tworzyć dostępne publikacje internetowe. Dostępne oznacza łatwe do poznania przez wszystkich użytkowników, również z osób z niepełnosprawnościami. Pretekstem do rozmowy jest zmiana w polskim prawie, która nakłada na podmioty publiczne obowiązek publikowania dostępnych stron oraz multimediów. Jak krok po kroku to wdrożyć? Na co zwrócić uwagę? Komu przydaje się dostępność i czy tylko osobom z niepełnosprawnościami?
pobierz 66.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Jak stworzyłam nazwę dla miejsca
Tworzenie nazwy wielu osobom kojarzy się z przebłyskiem. Oto nazwa wpada do głowy i już jest. Nic bardziej mylnego. Wymaga to wielu tygodni rzetelnej pracy. O tym procesie opowiem na przykładzie nazwy, którą stworzyłam niedawno - Młyn na Skraju Lasu. Zdradzę też jakie były inne pomysły na tę nazwę.
pobierz 52.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Twoja firma w mediach tradycyjnych
Kiedy mamy firmę do mediów takich jak telewizja czy prasa trafiamy zwykle w momencie... kryzysowym. Dla wielu jest to pierwszy kontakt z redakcją. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji? Jak zwrócić uwagę mediów w kontekście pozytywnym i zdobyć dzięki temu nowych klientów? O tajnikach pracy z dziennikarzami i redakcjami oraz rozwiązaniach kreatywnych rozmawiam ze specjalistą od PR, rzecznikiem prasowym ZUT, w wcześniej także dziennikarzem Teleexpresu i Polsat News, Mateuszem Lipką.
pobierz 88.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Co zawiera dobra strona www?
Strona www jest najważniejszą publikacją internetową. W tym odcinku mówimy o tym jak ocenić jej jakość, jak przygotować się do jej stworzenia i utrzymania przy szczęśliwym życiu. Rozmawiam z ludźmi, z którymi na co dzień wspólnie pracuję nad dobrymi stronami www: Jakubem Chrapkiem (programistą) i Maciejem Wiśniewskim (UI/UX designerem) z Kryptonum Studio.
pobierz 76.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Psychologia a projektowanie treści
Gościem odcinka jest projektantka treści, Kalina Tyrkiel. Rozmawiamy o narzędziach psychologicznych, które pełnią niebagatelną rolę w tworzeniu komunikatów do odbiorców. To, w jaki sposób zachowa się on w kontakcie z produktem cyfrowym - aplikacją, stroną www, może zaskakiwać. Wiele kryje się w tajemnicach naszego umysłu i naszych dziwnych reakcjach np. na... chatboty. #polskipodcast
pobierz 64.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Weź wyluzuj. Nieformalny język pisany
Dlaczego świat podbił nieformalny język pisany i jak z niego skorzystać w komunikacji własnej marki? Do opowiedzenia o przewadze jaką daje ten rodzaj komunikacji skłoniła mnie książka "Beacause Internet. Understanding how language is changing". Zainspirował mnie do tego również dzisiejszy mail od InPostu. W podcaście mówię też o tym czym jest święte oburzenie na nowy język i dlaczego nie należy się tym przejmować. Poza tym: co dały nam emotikony i jak stosować je dobrze? Do posłuchania!
pobierz 23.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Czy pisanie można trenować?
Treningi Pisania jaki element zawodowego rozwoju dla każdego? Jak najbardziej tak! W podcaście mówię o tym na czym polega metoda pracy, którą wypracowałam ucząc innych pisania. Dlaczego stosuję zasadę zielonego długopisu? Jak uczę pisać? jakie światowe trendy wykorzystuję? Co można osiągnąć poprzez udział w treningach? Jakie treningi czekają Was już niedługo? Pierwszy, darmowy kurs on-line w cyklu Treningi Pisania znajdziesz pod adresem treningipisania.pl
pobierz 44.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Strategi treści na 2020 rok, czyli sztuka proporcji - wywiad z Pauliną Sionkowską
Wywiad z Pauliną Sionkowską, copywriterką na co dzień zajmującą się tworzeniem treści do blogów i mediów społecznościowych. U progu 2020 roku rozmawiamy o tym, jak podejść kompleksowo do swoich publikacji. Kiedy i ile publikować? Co zniechęca odbiorców? Jakie błędy najczęsciej popełniają przesiębiorcy prowadzący własne media?
pobierz 56.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Jak osiągnąć sukces w pozycjonowaniu? Biznes oczko wyżej
Rozmowa ze specjalistą SEO, Pawłem Jarzyniewskim z agencji SEMCORE z Poznania. Jakie działania w ramach SEO są skuteczne? Jak wygląda proces pracy nad treściami? Jakie działania płatne mają sens? Ile należy wydać na pozycjonowanie? Jak wygląda proces współpracy z agencją SEO? Z Pawłem Jarzyniewskim rozmawia Kamila Paradowska.
pobierz 54.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Narzędzia design thinking i tworzenie treści
Skuteczne tworzenie treści? Wykorzystaj design thinking! W tym odcinku podcastu krok po kroku prześledzisz proces kreacji treści używając narzędzi design thinking. Na konkretnych przykładach pokażemy, jak za pomocą empatyzacji, definiowania problemu, generowania pomysłów, tworzenia prototypów i testowania można stworzyć treści, których poszukują nasi odbiorcy. Moim gościem jest Krzysztof Ożóg z agencji Fuzers z Lublina, która współpracuje z wieloma firmami i instytucjami projektując nowe usługi i doświadczenia. Zapraszam, Kamila Paradowska.
pobierz 55.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Pokochaj prostą polszczyznę
Jasne i zrozumiałe? Proste, zwięzłe i oczywiste? Jak mówić i pisać, żeby w mig się skomunikować? W podcaście mówię o zasadach prostej polszczyzny, o tym, jak ją wrdażać i jakie narzędzia warto stosować. Zdradzam też jakie słowo, które wypowiedziała ostatnio moja córka, najbardziej mnie ujęło.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Praca w IT dla poetów. Co to jest UX Writing?
Projektowanie słowem? Tekst, jako element wyróżniający aplikację? Wysokie zarobki za pisanie? O tym, cennego co mogą włożyć humaniści do świata IT rozmawiam z Kariną Ślęzak, która jest projektantką treści dla Google.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Jak zostać MacGyverem dobrej treści
Odcinek o tym, co to jest dobra treść i czym jest marketig treści. Dlaczego kluczowa jest nasza kreatywność? Co przeszkadza w kreatywności i jak sobie z tym radzić? Jakie style pisania są najbardziej skuteczne w dzisiejszej komunikacji - w aplikacjach, newsletterach i na stronach? Prowadzenie: Kamila Paradowska (dobratresc.com).
pobierz odcinki RSS iTunes www
miodek