Dobra treść

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast o projektowaniu treści i kreatywnym pisaniu.
Data dodania: 2018-11-24 01:20:18
Data aktualizacji: 2021-01-17 16:10:07
Audycji w katalogu: 14
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany ponad miesiąc temu
Jak zrobić transmisję na żywo i przeżyć?
Live'y zwane swojsko lajwami to idealny sposób na duże zasięgi organiczne. Oprócz zysków są też koszty - szczególnie emocjonalne, bo nie wszyscy czują się na siłach, żeby wystąpić przed kamerą na żywo. W podcaście opowiadam jak pokonać lęk i podjąć wyzwanie. Mowię też o moich błędach, relacji z publicznością i celach marketingowych, które mi towarzyszyły.
pobierz 65.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Jak tworzyć dostępne treści?
Wywiad z Dominikiem Paszkiewiczem, specjalistą od UX i dostępności. Rozmawiamy o tym w taki sposób tworzyć dostępne publikacje internetowe. Dostępne oznacza łatwe do poznania przez wszystkich użytkowników, również z osób z niepełnosprawnościami. Pretekstem do rozmowy jest zmiana w polskim prawie, która nakłada na podmioty publiczne obowiązek publikowania dostępnych stron oraz multimediów. Jak krok po kroku to wdrożyć? Na co zwrócić uwagę? Komu przydaje się dostępność i czy tylko osobom z niepełnosprawnościami?
pobierz 66.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Jak stworzyłam nazwę dla miejsca
Tworzenie nazwy wielu osobom kojarzy się z przebłyskiem. Oto nazwa wpada do głowy i już jest. Nic bardziej mylnego. Wymaga to wielu tygodni rzetelnej pracy. O tym procesie opowiem na przykładzie nazwy, którą stworzyłam niedawno - Młyn na Skraju Lasu. Zdradzę też jakie były inne pomysły na tę nazwę.
pobierz 52.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Twoja firma w mediach tradycyjnych
Kiedy mamy firmę do mediów takich jak telewizja czy prasa trafiamy zwykle w momencie... kryzysowym. Dla wielu jest to pierwszy kontakt z redakcją. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji? Jak zwrócić uwagę mediów w kontekście pozytywnym i zdobyć dzięki temu nowych klientów? O tajnikach pracy z dziennikarzami i redakcjami oraz rozwiązaniach kreatywnych rozmawiam ze specjalistą od PR, rzecznikiem prasowym ZUT, w wcześniej także dziennikarzem Teleexpresu i Polsat News, Mateuszem Lipką.
pobierz 88.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Co zawiera dobra strona www?
Strona www jest najważniejszą publikacją internetową. W tym odcinku mówimy o tym jak ocenić jej jakość, jak przygotować się do jej stworzenia i utrzymania przy szczęśliwym życiu. Rozmawiam z ludźmi, z którymi na co dzień wspólnie pracuję nad dobrymi stronami www: Jakubem Chrapkiem (programistą) i Maciejem Wiśniewskim (UI/UX designerem) z Kryptonum Studio.
pobierz 76.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Psychologia a projektowanie treści
Gościem odcinka jest projektantka treści, Kalina Tyrkiel. Rozmawiamy o narzędziach psychologicznych, które pełnią niebagatelną rolę w tworzeniu komunikatów do odbiorców. To, w jaki sposób zachowa się on w kontakcie z produktem cyfrowym - aplikacją, stroną www, może zaskakiwać. Wiele kryje się w tajemnicach naszego umysłu i naszych dziwnych reakcjach np. na... chatboty. #polskipodcast
pobierz 64.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Weź wyluzuj. Nieformalny język pisany
Dlaczego świat podbił nieformalny język pisany i jak z niego skorzystać w komunikacji własnej marki? Do opowiedzenia o przewadze jaką daje ten rodzaj komunikacji skłoniła mnie książka "Beacause Internet. Understanding how language is changing". Zainspirował mnie do tego również dzisiejszy mail od InPostu. W podcaście mówię też o tym czym jest święte oburzenie na nowy język i dlaczego nie należy się tym przejmować. Poza tym: co dały nam emotikony i jak stosować je dobrze? Do posłuchania!
pobierz 23.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Czy pisanie można trenować?
Treningi Pisania jaki element zawodowego rozwoju dla każdego? Jak najbardziej tak! W podcaście mówię o tym na czym polega metoda pracy, którą wypracowałam ucząc innych pisania. Dlaczego stosuję zasadę zielonego długopisu? Jak uczę pisać? jakie światowe trendy wykorzystuję? Co można osiągnąć poprzez udział w treningach? Jakie treningi czekają Was już niedługo? Pierwszy, darmowy kurs on-line w cyklu Treningi Pisania znajdziesz pod adresem treningipisania.pl
pobierz 44.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Strategi treści na 2020 rok, czyli sztuka proporcji - wywiad z Pauliną Sionkowską
Wywiad z Pauliną Sionkowską, copywriterką na co dzień zajmującą się tworzeniem treści do blogów i mediów społecznościowych. U progu 2020 roku rozmawiamy o tym, jak podejść kompleksowo do swoich publikacji. Kiedy i ile publikować? Co zniechęca odbiorców? Jakie błędy najczęsciej popełniają przesiębiorcy prowadzący własne media?
pobierz 56.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Jak osiągnąć sukces w pozycjonowaniu? Biznes oczko wyżej
Rozmowa ze specjalistą SEO, Pawłem Jarzyniewskim z agencji SEMCORE z Poznania. Jakie działania w ramach SEO są skuteczne? Jak wygląda proces pracy nad treściami? Jakie działania płatne mają sens? Ile należy wydać na pozycjonowanie? Jak wygląda proces współpracy z agencją SEO? Z Pawłem Jarzyniewskim rozmawia Kamila Paradowska.
pobierz 54.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Narzędzia design thinking i tworzenie treści
Skuteczne tworzenie treści? Wykorzystaj design thinking! W tym odcinku podcastu krok po kroku prześledzisz proces kreacji treści używając narzędzi design thinking. Na konkretnych przykładach pokażemy, jak za pomocą empatyzacji, definiowania problemu, generowania pomysłów, tworzenia prototypów i testowania można stworzyć treści, których poszukują nasi odbiorcy. Moim gościem jest Krzysztof Ożóg z agencji Fuzers z Lublina, która współpracuje z wieloma firmami i instytucjami projektując nowe usługi i doświadczenia. Zapraszam, Kamila Paradowska.
pobierz 55.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Pokochaj prostą polszczyznę
Jasne i zrozumiałe? Proste, zwięzłe i oczywiste? Jak mówić i pisać, żeby w mig się skomunikować? W podcaście mówię o zasadach prostej polszczyzny, o tym, jak ją wrdażać i jakie narzędzia warto stosować. Zdradzam też jakie słowo, które wypowiedziała ostatnio moja córka, najbardziej mnie ujęło.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Praca w IT dla poetów. Co to jest UX Writing?
Projektowanie słowem? Tekst, jako element wyróżniający aplikację? Wysokie zarobki za pisanie? O tym, cennego co mogą włożyć humaniści do świata IT rozmawiam z Kariną Ślęzak, która jest projektantką treści dla Google.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Jak zostać MacGyverem dobrej treści
Odcinek o tym, co to jest dobra treść i czym jest marketig treści. Dlaczego kluczowa jest nasza kreatywność? Co przeszkadza w kreatywności i jak sobie z tym radzić? Jakie style pisania są najbardziej skuteczne w dzisiejszej komunikacji - w aplikacjach, newsletterach i na stronach? Prowadzenie: Kamila Paradowska (dobratresc.com).
pobierz odcinki RSS iTunes www
miodek