Imponderabilia

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Rozmawiam z moimi gośćmi długo i szczerze.
Data dodania: 2018-11-24 01:25:13
Data aktualizacji: 2021-03-07 14:40:06
Audycji w katalogu: 168
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 3 dni temu
Katarzyna Miller jak nikt opowiada o życiu, miłości i związkach.
Katarzyna Miller jak nikt opowiada o miłości, związkach, szczerości i partnerstwie. Tym razem przyszła do mnie przy okazji premiery swojej płyty, gdzie śpiewa własne piosenki. Jak kochać? Czy ludzie się zmieniają? Czy istnieje recepta na idealny związek? Czym jest pokora? To tylko część tematów, które Kasia podejmuje w rozmowie.
pobierz 124.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 dni temu
Jankes o tym jak ratował ofiarę wypadku i prawie został dawcą!
Jankesa wszyscy znają głównie z radia ESKA, ale dziś wystąpi w zupełnie nowej roli. Opowie o tym, czym jest dla niego idea ratowania ludzkiego życia i w jakich okolicznościach się z tym zetknął. Udowodni, jak niewiele trzeba, by podarować komuś szansę na życie – w tym także zostając Dawcą szpiku, bo rozmawiamy o jego historii związanej z Fundacją DKMS. Do tego oczywiście pojawi się mnóstwo wątków o radiu, które jest dla niego tak ważne, że rozłączył się z Karolem, by móc wysłuchać audycji do końca.  Zarejestruj się w bazie potencjalnych Dawców szpiku Fundacji DKMS: https://www.dkms.pl/pl/zostan-dawca
pobierz 62.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 13 dni temu
Dawid Myśliwiec nikogo nie masakruje. Tym razem rozmawiamy na serio.
To nasza najpoważniejsza jak dotąd rozmowa. Choć zaczyna się żartobliwie. Mało pseudonauki, mniej niż zwykle 5g i foliarzy. Tym razem rozmawiamy o stanie polskich muzeów, w których marnują się prastare szczątki dinozaurów. Dawidowi weszły szczepionki na głowę. Co się dzieje ze starymi powojennymi odpadami chemicznymi? W temacie whisky zaś: czy to prawda, że kolor alkoholu wpływa na kaca?   Rozmowa powstała przy współpracy z Glenmorangie Single Malt Scotch Whisky
pobierz 146.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 16 dni temu
Mateusz Kusznierewicz szczerze o sukcesach i porażkach w żeglarstwie, oraz biznesie.
Mateusz Kusznierewicz dwa razy zdobywał medale na Igrzyskach Olimpijskich: w Atlancie i Atenach. Rozmawiamy o jego sukcesach, jak podnosić się po porażkach. Gdzie sportowiec może znaleźć swoje miejsce po zakończeniu kariery? Więc: żeglarstwo, biznes i golf mają ze sobą wiele wspólnego.
pobierz 74.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 20 dni temu
Wszystkie twarze Margaret: od ciągłych imprez, po życie w lesie
Margaret opowiada o życiu prostym jak Reksio, czyli swojej płycie "Maggie Vision". Jak odnalazła się po ayahuasce, jak się żyje w lesie? Sold Out z Natalią Szroeder i Reksiu z Otsochodzi - Karolowi najbardziej podoba się kawałek Antipop. Co wspólnego z nową płytą ma Quebonafide? Czy ta zmiana to tylko poza? Jak zmianę wizerunku Gosi oceniają jej fani?
pobierz 59.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 23 dni temu
Jacek Żakowski: W TVP już nie ma dziennikarzy
Jacek Żakowski opowiada o stanie mediów w Polsce, dlaczego uważa, że w TVP już nie ma dziennikarzy. Jak często zaprasza Jarosława Kaczyńskiego, czy Andrzeja Dudę do swoich programów? Czym jest protest "Media bez wyboru". Czy Tomasz Lis adekwatnie się denerwuje na partię rządzącą? Dlaczego Magda Ogórek była kandydatką na prezydentkę z ramienia SLD? Czy mógłbym zająć miejsce Michała Rachonia? Więc jest wszystko, co obecnie jest tematem numer jeden, zapraszam.
pobierz 93.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 27 dni temu
Kwiat Jabłoni udziela jedynego tak szczerego wywiadu i gra mini koncert!
Kwiat Jabłoni, czyli Kasia i Jacek właśnie wydali nową płytę "Mogło być nic". Rozmawiamy o karierze, rodzinie, polityce, ekologii. Ale też o filozofii i najdziwniejszych wiadomościach, które dostają od fanów! Jakich pytań lepiej im nie zadawać? Kiedy będą grać koncerty? Czy mocno śledzili sukces 'Dziś późno pójdę spać'? Co myśli o nich ojciec? Dziwny ten Kuba Wojewódzki Show.
pobierz 86.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Małgorzata Halber: miłość, pieprzenie, feminizm.
Małgorzata Halber razem z Olgą Drendą napisały "Książkę o miłości". Więc o tej miłości rozmawiamy. Temat podobny podniosła Asia Okuniewska w "Ja i moje przyjaciółki idiotki", więc nieco to porównujemy. Rozmawiamy o tym czego faceci nie rozumieją w feminizmie. Czego faceci nie rozumieją w łóżku. Jak rozumieć feminizm? Rozmawiamy o pozycjach w łóżku i wielu innych rzeczach, których tu nie wypiszę, bo YouTube utnie zasięg, więc po prostu polecam całą rozmowę!
pobierz 102.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Andrzej Duda go ułaskawił. Jan Śpiewak nadal walczy z politykami.
Jan Śpiewak został ułaskawiony przez Prezydenta Andrzeja Dudę w czasie trwania ostaniej kampanii wyborczej. Rozmawiamy o dzikiej reprywatyzacji, o tym, dlaczego tak niewiele osób stać na kredyt hipoteczny i mieszkanie. Jak należy walczyć z takimi korporacjami jak Facebook? Kto i jak nas podsłuchuje? Dlaczego Krystyna Janda i inny wcześniej zaszczepieni powinni przepraszać za to, co zaszło?
pobierz 144.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Andrzej Chyra opowiada o perwersjach w polityce i filmie.
Andrzej Chyra opowiada o swoich przygodach związanych z rolami, między innymi rozmawiamy o 'Mowie Ptaków', czy 'Długu', ale też o nadchodzącym serialu dla Netflixa, w którym będzie grał. Jakie perwersje uskutecznia na swoim instagramie? Jakim aktorem jest Sebastian Fabijański? Rozmawiamy też o starej muzyce. Pojawia się i Kaczyński i Trzaskowski i ogólne wkurzenie na politykę i polityków.
pobierz 89.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Przemek Kossakowski: "Mogłem w każdej chwili zrezygnować"
Przemek Kossakowski opowiada o swoich największych przygodach. Czego nauczył do program “Down The Road”? Jak wygląda praca z osobami z Zespołem Downa? Dlaczego trzeba unikać lukrowania ich życia? Kiedy i czego Kossakowski się bał? Ayahuasca i patrzenie na wszystko przez pryzmat własnych doświadczeń. Ile centymetrów ma jego ***** i dlaczego Karol o to pyta? Jak to możliwe, że szaman w głębi Rosji był w stanie Kossakowskiego rozłożyć na łopatki. Martyna Wojciechowska się w tej rozmowie praktycznie nie pojawia, wpisałem ją w opis tylko dla SEO :)
pobierz 68.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Hanna Zborowska-Neves: Jeśli się kochać, to tylko w Brazylii!
Hanna Zborowska-Neves opowiada o Brazylii, którą opisała w swojej książce. Czy warto lecieć tam na wakacje? Ile kosztuje wyjazd do Brazylii, jak wygląda tamtejszy karnawał i jak wygląda normalne, codzienne życie? Co z operacjami plastycznymi: czy robią je tylko kobiety? No i wreszcie inspirując się Brazylią tworzymy własny koktajl.   
pobierz 41.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Tomasz Stawiszyński: Kto tak naprawdę rządzi światem, czyli teorie spiskowe w praktyce.
Od antyszczepionkowców, przez reptilian, aż po wyborców Donalda Trumpa: fani teorii spiskowych mają się świetnie. Tomasz Stawiszyński zawodowo tłumaczy świat i opowiada o tym, co nami kieruje, że wpadamy w pułapki myślowe. Czy Trump słusznie został usunięty z Twittera i Facebooka? Dlaczego polska prawica i lewica nie mają szans się dogadać? Mędrcy z facebooka i teoria stojąca za inbami.     Podcast Tomasza Stawiszyńskiego "Skądinąd": [link] Książkę Tomasza możesz kupić tu: [link]
pobierz 113.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Fotowoltaika: czy to się opłaca? Czego nam nie mówią? Kamil Sankowski
Rozmawiam z Kamilem Sankowskim z Edison Energia, który opowiada jak to działa, jak wygląda montaż, czym jest ulga termomodernizacyjna i jakie są programy wsparcia na zakup fotowoltaiki. Dowiecie się co to jest pompa ciepła i jakie trzeba spełnić warunki, żeby instalacja była opłacalna.  Rozmowa powstała przy współpracy z Edison Energia.  Chcesz się dowiedzieć więcej o fotowoltaice? Wejdź tu: bit.ly/39vdde7
pobierz 65.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Od strajku kobiet, przez dietę i terapię aż po koronawirusa. 2020 z Red Lipstick Monster!
Zaczynamy 'delikatnie', czyli o strajku kobiet. Ale rozmowa z Ewą ma wiele oblicz, bo pojawia się i dieta i terapia, nawet koronawirus, wszak tematu ważniejszego w 2020 chyba nie było. Do tego przepowiadamy Mishon przyszłość (trafnie!). Więc jak to było z tą dietą i dlaczego jedzenia wege Ewa już od dawna nie nazywa 'wege'? Co jest spoko w ciałopozytywie? Czy w naszym biurze jest 8 gwiazdek i jak często Ewa podsłuchuje za drzwiami jak rozmawiam z gośćmi? No i czym jest wysoka wrażliwość?
pobierz 106.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Martin Stankiewicz się skończył.
Martin Stankiewicz odchodzi z YouTube. Czy mówiłem Wam o jego ostatnim świątecznym filmie?  Nasza wcześniejsza rozmowa: [link]
pobierz 100.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Jola Szymańska: Życie po molestowaniu przez księdza.
Jola Szymańska rok temu opowiedziała historię molestowania przez księdza katolickiego. Jak wygląda proces, sąd biskupi? Jak czuje się ofiara molestowania? Dlaczego była blisko kościoła przez wiele lat? Pojawia się też wątek ojca Szustaka. Czy film braci Sekielskich coś zmienił? No i co wiedział Dziwisz?
pobierz 110.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Radek Kotarski: to chyba koniec z Polimatami. Czy w takim razie to nasza ostatnia rozmowa?
Radek Kotarski powrócił! Kto wie, czy to nie ostatni raz, skoro planuje wielkie zmiany w swoim życiu zawodowym. Tematy, to jak zawsze: przyjaźń, pieniądze, polimaty (bez słowa o Ferrari), przyszłość, święta i wino - naturalnie. No i tak sobie ten świąteczny czas spędzamy, mam nadzieję, że spędzicie go razem z nami. Nie ma świąt bez Kotarskiego w Imponderabiliach, więc całe szczęście 2020 uratowany.
pobierz 150.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Gdziebądź: Kiedyś Jakuck, w tym roku Cypr i Islandia - jak podróżować podczas pandemii?
To druga wizyta Gdzie Bądzia w Impo. Rozmawiamy o podróżach podczas pandemii, o tym jak podróże zmieniają człowieka. Skąd Pioter ma swoje tatuaże? Co najbardziej podobało się na Islandii i na Cyprze? Co warto zobaczyć podczas podróży po Polsce? Są też bardziej świąteczne tematy, wspominamy studio filozofujemy, jest fajnie.   Partnerem rozmowy jest Lech
pobierz 98.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Neil deGrasse Tyson: Czy naukowiec może wierzyć w Boga?
Neil deGrasse Tyson jest najbardziej rozpoznawanym astrofizykiem na świecie. Rozmawiamy o kosmosie, listach, które dostawał przez lata i jego odpowiedziach. Czy jest życie po śmierci? Jak bardzo naruszyliśmy równowagę naszej planety? Czy są głupie pytania, które można mu zadać? Jestem żywym przykładem na to, że można. Które ciało niebieskie jest jego ulubionym? Co działo się przed Wielkim Wybuchem?   Wszystkie książki Neila deGrasse Tysona kupisz tu: [link]
pobierz 53.4 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek