Imponderabilia

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Rozmawiam z moimi gośćmi długo i szczerze.
Data dodania: 2018-11-24 01:25:13
Data aktualizacji: 2020-07-13 12:30:05
Audycji w katalogu: 115
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 4 dni temu
Andrzej Duda o: LGBT, TVP, koronawirusie, głosach po Bosaku i o szansach w starciu z Trzaskowskim
Andrzej Duda BEZ CENZURY i bez cięć odpowiada na pytania o: LGBT, obecnym stanie TVP, braku debat, głosach, które chciałby przejąć od wyborców Krzysztofa Bosaka. Czy lubi Jarosława Kaczyńskiego? Jak ocenia swoje szanse w starciu z Rafałem Trzaskowskim? Kto wygra wybory? Jak PAD ocenia swoją prezydenturę i czy myśli już o tym, co będzie robił na emeryturze? Także rozmawiamy o kryzysie konstytucyjnym, oraz dopytuję o to, dlaczego Premier Mateusz Morawiecki publicznie mówi, że koronawirus w Polsce został pokonany.
pobierz 71.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 dni temu
Sławek Potasz: Polska ma świetnych inżynierów. Jak rozkręcić dobrze prosperujący biznes przed trzydziestką.
Sławek Potasz jest współtwórcą firmy InMotionLabs. Rozmawiamy o jakości polskich inżynierów, rynku pracy, jak stworzyć dobrze prosperującą firmę przed trzydziestką i czy to jest możliwe w Polsce? e-kontrola i ZDM. Skąd brać pieniądze na rozwój firmy? Czy warto skończyć studia? Jak tworzyć startup w Polsce. Partnerem podcastu jest EFL.
pobierz 46.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 dni temu
Sokół. Jakie błędy popełnił, kim chciał zostać za młodu i jak patrzy na swoją przeszłość.
Wojtek Sokół opowiada swojej przeszłości, muzyce i spojrzeniu na świat. Jakie popełnił błędy? Ile głupot zrobił? Kim chciał zostać za młodu? Rozmawiamy nie tylko o technologii i muzyce, ale też prywatnych zamiłowaniach Wojtka.    Partnerem rozmowy jest Samsung
pobierz 59.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 18 dni temu
Kto wygra wybory prezydenckie? Podsumowanie po wywiadach z kandydatami.
Krzysztof Bosak, Szymon Hołownia, Robert Biedroń, Władysław Kosiniak-Kamysz, Rafał Trzaskowski - nagrałem wywiady z każdym z nich. Kto wygra wybory? Na kogo zagłosować? Czy mam milion powodów by iść na wybory? Czemu Andrzej Duda nie przyszedł i czy jest jeszcze szansa, że się pojawi? Opowiadam o tym, czego nie było widać: ciekawostki, przygotowania. Jak kandydaci zachowują się, kiedy kamery są wyłączone? Kto jest najbardziej sympatyczny? Kto wzbudza zaufanie? Czy któryś z nich kłamie? Dlaczego debaty w TVP to zło? Mam nadzieję, że udało mi się zebrać najważniejsze informacje i będzie Wam łatwiej podjąć decyzję.
pobierz 45.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Artur Rojek bez końca o przyszłości OFF Festiwalu, swoim tańcu, neurotyzmie i płycie Kundel.
Artur Rojek opowiada mi o tym dlaczego dopiero teraz stare płyty Myslovitz pojawiły się m.in. na Spotify, jak czuje się podczas zamknięcia, co sądzi o swoim tańcu, oraz tańcu jego fanów do utworu "Bez Końca". Rozmawiamy też o Off Festiwalu i przyszłości koncertów. Jak wyglądała współpraca z Radkiem Łukasiewiczem. Tak, ten dźwięk zza okna u Artura to ptaki!
pobierz 55.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Rafał Trzaskowski szczerze o Andrzeju Dudzie i kontrkandydatach, oraz swojej szansie w wyborach.
Rafał Trzaskowski ocenia Andrzeja Dudę i pozostałych kandydatów. Co sądzi o Bosaku i dlaczego niektórzy będą głosować  w pierwszej turze na Bosaka a potem na Trzaskowskiego? Co Trzaskowski dobrego powie o Andrzeju Dudzie? Jak ocenia swoje szanse w wyborach prezydenckich? Jakie są wady i zalety kandydatów na prezydenta? Kogo boi się Trzaskowski? Karta LGBT i liberalizm Trzaskowskiego. Czy jest kandydatem niezależnym? Sondaż prezydencki i jego ocena. No i czy zdąży zebrać podpisy pod swoją kandydaturą? Fact-checking rozmowy [link] tam też znajdziecie analizy wypowiedzi wszystkich polityków.
pobierz 55.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Rasmentalism: Jezus jest naszym wzorem, bo założył pierwszą komunę.
Rasmentalism za chwilę wyda kolejną płytę "Geniusz". Dlaczego Jezus jest ich wzorem do naśladowania? Co ich wkurza? Jak wygląda kolaboracja z innymi twórcami? Dlaczego nie da się siedzieć we własnym sosie? Dlaczego teraz preppersi się cieszą? Jakie są ich ulubione książki? Wegetarianizm i weganizm - bo czemu nie porozmawiać o gotowaniu i filozofii. Bo czymże jest karkówka na grillu, której nikt nie zrobił zdjęcia? Pumped up kicks i Rasmentalism, czyli rozdźwięk między radosnymi bitami, a mniej promiennymi tekstami.
pobierz 47.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Zbigniew Hołdys o: Kaziku w Trójce, cenzurze w PRL i czemu nigdy nie nazwał Andrzeja Dudy prezydentem.
Zbigniew Hołdys opowiada o cenzurze w Polsce, z którą walczył. Dziś 'Twój ból jest lepszy niż mój" Kazika już nie będzie grany na antenie Trójki. Hołdys opowiada jak wyglądała dawniej praca cenzora, czy widzi podobieństwa, jak odbiera Prawo i Sprawiedliwość. Mówi też, że pomimo szacunku do kraju nie może nazywać Andrzeja Dudy prezydentem.
pobierz 82.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Vito Bambino mówi, że #hot16challenge2 to nie szopka, Bitamina będzie grać, a bunkrów nadal nie ma.
Vito Bambino, czyli Mateusz Dopieralski nagrał niedawno kapitalne #hot16challenge2. Opowiada o życiu w Niemczech, jak się czuje jako świeżo upieczony ojciec, czy Bitamina nadal będzie grać i nadchodzącym niebawem klipie Rampage, który po Bunkrów nie ma zapowiada płytę Poczekalnia. Rozmawiamy też o labelu Def Jam Recordings Poland, dywagujemy, czy Dawid Podsiadło to obiecujący artysta no i nasłuchujemy zbliżającej się policji. Ale niczego nie palimy.    Vito Bambino na Spotify: [link] Strona Vito Bambino: [link]
pobierz 62.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Dawid Myśliwiec przez cztery godziny MASAKRUJE pseudonaukowy bełkot. Z jedną przerwą w środku.
Dawid Myśliwiec jest autorem kanału Uwaga! Naukowy Bełkot. Rozmawiamy przez cztery godziny o nauce, pseudonauce, 5g, szczepionkach, oszustach i grupach na facebooku, które te oszustwa szerują. Jest troche o nowej książce Dawida. Pojawia się piwo, koszykówka za czasów Chicago Bulls, najlepsza technika rzutów osobistych, dziecko, Kuba Wojewódzki i wiele wiele innych. Chyba nie było nic o przeszczepie kału tym razem - to tak dla uspokojenia. Soros ponoć robi już przelew.  Radku Kotarski, jeśli czytasz ten opis, to napisz w komentarzu, żeby wszyscy wiedzieli, że nie dostałem złotówki za placement książki Dawida.  Po prostu bardzo lubię z nim rozmawiać i czynię to z przyjemnością.  Pozdrawiam mamę. Pozdrawiam Braci Illuminatów - do zobaczenia na obchodach.   Książkę Dawida oczywiście kupisz szybko i bezpiecznie tu: [link]
pobierz 165.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Robert Biedroń: co z mandatem do PE, wybory korespondencyjne, prawo aborcyjne | Imponderabilia #103
Robert Biedroń jest przeze mnie pytany o poglądy, które prezentuje w kampanii wyborczej: rozdział kościoła od państwa, kształt wyborów i jego podejście do wyborów korespondencyjnych, prawa kobiet, prawo aborcyjne, jak odbiera fakt, że zatrzymanie mandatu do Parlamentu Europejskiego jest źle odbierane? Kto bardziej chciałby podnosić podatki: Bierdoń, czy Paciorek? Czemu Lewica znów wystawiła jako kandydata w wyborach mężczyznę? Czy faktycznie Biedroń będąc prezydentem Słupska zmagał się z takim zadłużeniem, o jakim sam mówi?   W przygotowaniu odcinka pomógł [link] tam też znajdziecie analizy wypowiedzi wszystkich polityków.
pobierz 60.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Władysław Kosiniak-Kamysz odpowiada na pytania: koronawirus, wybory, susza | Imponderabilia #102
Władysław Kosiniak-Kamysz odpowiada na pytania o koronawirusa, kryzys klimatyczny, jak będą wyglądały wybory i dlaczego mimo, że wiele osób chce je bojkotować, to nadal bierze w nich udział? Jak powinna wyglądać pomoc rządu w obliczu kryzysu? Jak ocenia swoje szanse w wyborach na podstawie sondaży?
pobierz 49.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Cveta Dimitrova i Tomasz Stawiszyński: Koronawirus kontra nasza psychika. | Imponderabilia #101
Co koronawirus robi z naszą psychiką? Co z nami robi długie siedzenie w domach? Czy można sobie z tym radzić? Reptilianie i 5g - wiadomo, tylko Ci konserwatywni mają sens. Cveta Dimitrova i Tomasz Stawiszyński współtworzą podcast Nasze Wewnętrzne Konflikty i z nimi rozmawiam o tym jaki wpływ na nas ma obecna sytuacja.    Podcast Nasze Wewnętrzne Konflikty jest tu: [link]
pobierz 88.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Co Łona, czyli raper inteligencki myśli o Patointeligencji? Śpiewnik Domowy EP | Imponderabilia #100
Łona, czyli Adam Zieliński opowiada o najnowszej EP "Śpiewnik Domowy". Stamtąd pochodzą single #szczecińskinikifor, czy "Stop, Nadiu". Rozmawiamy o jego muzyce, polityce, wyborach prezydenckich. Niebezpiecznie wiele tekstów Adama coraz bardziej się aktualizuje w ciągu ostatnich lat. Jak Łona i Webber podchodzą do swoich starych płyt? No i jak rezonuje u niego kawałek "Patointeligencja". Mata, Koza - kogo spośród młodych raperów słucha?   Śpierwnik Domowy EP i inne płyty Łony i Webbera tu: [link]
pobierz 51.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Dr Wojciech Paczos: Ile będzie trwał kryzys gospodarczy? Czy może ominąć Polskę? | Imponderabilia #99
Kryzys jest nieunikniony, już w wielu miejscach odczuwalny. Pytanie o to: ile ten kryzys będzie trwał? Czy jest szansa na to, żeby ominął Polskę? Jak obecna sytuacja wpłynie na gospodarkę na świecie? Dr Wojciech Paczos pracuje na Uniwersytecie w Cardiff, współpracuje z Uniwersytetem Nauk Ekonomicznych PAN i współtworzy grupę ekspercką 'Dobrobyt na Pokolenia'.    Strona 'Dobrobyt na Pokolenia' [link]
pobierz 84.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Przemek Staroń: Na co przeznaczy milion dolarów, gdy zostanie nauczycielem roku na świecie? | Imponderabilia #98
Przemek Staroń otrzymał tytuł Nauczyciela Roku w 2018 a teraz jest nominowany do Global Teacher Prize. Rozmawiamy o tym plebiscycie, o milionie dolarów nagrody, ale przede wszystkim o stylu nauczania, jaki prowadzi Przemek. Co z Polską szkołą i co charakteryzuje dobrego nauczyciela? Dlaczego musimy robić sobie ciągle żarciki? Wybaczcie jakość audio, niestety rejestrator padł i została jakość Skype. Partnerem kanału Imponderabilia w marcu jest: [link]
pobierz 149.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Dr Magdalena Kulma: Jak poprawić swoją odporność? | Imponderabilia #97
Czy możemy poprawić swoją odporność? Czy suplementy faktycznie są niezbędne? Sen i odporność. Rozmawiam z dr Magdaleną Kulmą, która pracuje na Uniwersytecie w Lublianie i należy do Rzeczników Nauki. Opowiada też o bieżącej sytuacji w Słowenii i postępie badań nad lekiem. Badania Magdy są skupione na białkach pochodzących z różnych organizmów, oddziałujących z lipidowymi składnikami błony komórkowej komórek zwierzęcych.    Rozmowę nagraliśmy 24.03.2020
pobierz 65.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Dr Rafał Mostowy - Koronawirus: kiedy lek albo szczepionka? Ile trwa pandemia? | Imponderabilia #96
Kiedy będzie szczepionka na koronawirusa? Jak wyglądają prace nad lekiem? Czy COVID-19 będzie za jakiś czas wirusem sezonowym jak obecnie grypa? Dlaczego we Włoszech tak wiele osób umiera? Social distancing jest tak ważny? Dlaczego potrzebujemy więcej testów? Na te i więcej pytań odpowiada doktor nauk biologicznych Rafał Mostowy.   Rozmowę nagraliśmy 22.03.2020
pobierz 43.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Piotr Cyrwus o życiu po "Klanie" i roli księdza "W lesie dziś nie zaśnie nikt" | Imponderabilia #95
Piotr Cyrwus dawno już zmył z siebie łatkę Rysia z Klanu. Niedawno jeszcze jako "Fanatyk" a dziś jako ksiądz w polskim slasherze "W lesie dziś nie zaśnie nikt", gdzie obok pojawia się między innymi Julia Wieniawa, czy Olaf Lubaszenko, Mirosław Zbrojewicz, czy Wojciech Mecwaldowski. Rozmawiamy o pracy Piotra w teatrze, jego zmianie wewnętrznej i przewartościowaniu priorytetów.   Rozmowę nagraliśmy 6.03.2020 [link] - sponsor odcinka
pobierz 64.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Szymon Hołownia odpowiada na pytania: koronawirus, wiara, aborcja, ekologia | Imponderabilia #94
Szymon Hołownia na prezydenta? Jakim byłby prezydentem? Jakie ma szanse? Pytam o koronawirus? W co wierzy Szymon Hołownia? Poglądy na aborcję i ekologię. Co go ukształtowało? Czy ma szanse w wyścigu prezydenckim? Wiele pytań, trochę odpowiedzi, jest fact-checking jak zawsze. Zobaczymy jak będzie w przyszłości, możliwe, że to ostatnie nagranie z kandydatem przed przerwą spowodowaną koronawirusem.  Rozmowę nagraliśmy 9.03.2020  W przygotowaniu odcinka pomógł [link] - tam też znajdziecie analizy wypowiedzi wszystkich polityków.
pobierz 69.3 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek