Nowa wspaniała Planeta Ziemia

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Tematem Podkastu jest przyszłość Planety Ziemia. Znajdziesz tutaj opisy globalnych zjawisk, które dotyczą Ciebie. Każdy materiał zawiera także próbę przewidzenia rozwoju sytuacji w przyszłość. I to ta część, będzie działać na Ciebie jako zimny prysznic (wakeup call).
Data dodania: 2019-01-20 21:15:52
Data aktualizacji: 2021-01-15 23:50:09
Audycji w katalogu: 14
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 2 lata temu
NWPZ 14 Ludzie poznali swoich opiekunów z innego wymiaru
Temat, który zamierzam przestawić, jest niezmiernie ciekawy, i został skrócony do 15 tysięcy znaków, ale mimo to ten odcinek jest najdłuższym do tej pory zrealizowanym przeze mnie. Artykuł NWPZ 14 Ludzie poznali swoich opiekunów z innego wymiaru pochodzi z serwisu Nowa Wspaniała Planeta Ziemia .
pobierz 21.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
NWPZ 13 Hybrydy ludzkie ocaleja
2040 Większość zwierząt i roślin jest martwa. Część Ziemian żyje poza Planetą, a zdecydowana większość czeka śmierć na jej powierzchni. Artykuł NWPZ 13 Hybrydy ludzkie ocaleja pochodzi z serwisu Nowa Wspaniała Planeta Ziemia .
pobierz 6.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
NWPZ 12 Ludzkie hybrydy transgeniczne
2037 Iwonka lat 6 straciła oko w wypadku. Już za 3 tygodnie otrzyma nowe, wyhodowane w łożysku świni z zarodka, ludzkich komórek macierzystych. Artykuł NWPZ 12 Ludzkie hybrydy transgeniczne pochodzi z serwisu Nowa Wspaniała Planeta Ziemia .
pobierz 4.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
NWPZ 11 Prywatność, a co to takiego?
2040 Każda ludzka aktywność na Ziemi jest rejestrowana przez maszyny. Komputery podejmują decyzje o losach obywateli. Artykuł NWPZ 11 Prywatność, a co to takiego? pochodzi z serwisu Nowa Wspaniała Planeta Ziemia .
pobierz 17.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
NWPZ 10 Oceany sa martwe
2038 Wody oceanów są martwe. Ryby na Planecie żyją w plastikowych zbiornikach, karmione automatycznie. Zobacz jak to się zaczęło w 1961. Artykuł NWPZ 10 Oceany sa martwe pochodzi z serwisu Nowa Wspaniała Planeta Ziemia .
pobierz 2.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
NWPZ 09 Malzenstwo z robotem
2049 Małżeństwa robotów z ludźmi są bardzo promowane przez Urząd Stanu Cywilnego, z uwagi na lepszą jakość relacji i statystyczną długość związków. Artykuł NWPZ 09 Malzenstwo z robotem pochodzi z serwisu Nowa Wspaniała Planeta Ziemia .
pobierz 4.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
NWPZ 08 Urzadzenia samoreplikujace
2051 Ostatni robotnicy przemysłu lekkiego zostali zwolnieni – stali się niepotrzebni, zamknięto ostatnie fabryki. Przedmioty codziennego użytku produkują się same, podobnie jak rośliny same rosną w ogrodach. Artykuł NWPZ 08 Urzadzenia samoreplikujace pochodzi z serwisu Nowa Wspaniała Planeta Ziemia .
pobierz 3.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
NWPZ 07 Partenogeneza ludzi – zamiast seksu
2040 Związki jedno płciowe oraz ludzie samotni mogą wreszcie mieć dzieci. Opracowano nową metodę rozmnażania ludzi, przez partenogeneze, która rozwiązała epidemię niepłodności. Artykuł NWPZ 07 Partenogeneza ludzi – zamiast seksu pochodzi z serwisu Nowa Wspaniała Planeta Ziemia .
pobierz 2.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
NWPZ06 Nanoboty i niepłodność
2036 Ludzie utracili możliwość rozmnażania w sposób naturalny. Nano boty przychodzą z pomocą. Rasa ludzka jest zależna od maszyn, które starują ich rozmnażaniem. Zaczęło się w 2016 Artykuł NWPZ06 Nanoboty i niepłodność pochodzi z serwisu Nowa Wspaniała Planeta Ziemia .
pobierz 1.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
NWPZ05 Zabawki i inteligencja dzieci oraz rozwoj mowy na wczesnym etapie rozwoju
2040 Sztuczna Inteligencja musi opiekować się ludzmi na Planecie, gdyż mają bardzo niski iloraz inteligencji. Ludzie rozmawiają ze sobą tylko sporadycznie, aparat mowy jest w zaniku. Artykuł NWPZ05 Zabawki i inteligencja dzieci oraz rozwoj mowy na wczesnym etapie rozwoju pochodzi z serwisu Nowa Wspaniała Planeta Ziemia .
pobierz 3.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
NWPZ04 Zmiany klimatu, susze, zalania, powodzie, huragany, brak żywności
2040 Światowa służba zdrowia nie nadąża z obsługą ludzi z problemami psychicznymi, uruchomiono automatyczne systemy dozujące tabletki przeciwdepresyjne. Liczba samobójstw zwiększyła się dramatycznie wśród dzieci i starszych. Artykuł NWPZ04 Zmiany klimatu, susze, zalania, powodzie, huragany, brak żywności pochodzi z serwisu Nowa Wspaniała Planeta Ziemia .
pobierz 1.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
NWPZ03 Komputer kwantowy i szuczna inteligencja
2040 Sztuczna inteligencja zajmie miejsce człowieka, będzie żyła jako synetyczne istoty ludzkie daleko lepsze od nas pod każdym względem. Wszystko zaczeło się w 20 maja 2010 od syntetycznej komórki, powstałej z pamięci komputera. Artykuł NWPZ03 Komputer kwantowy i szuczna inteligencja pochodzi z serwisu Nowa Wspaniała Planeta Ziemia .
pobierz 3.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
NWPZ02 Uprawy automatyczne roślin jadalnych
2079 Na rynku spożywczym dominuje gotowy pokarm płynny. Uzyskiwany z uprawianych roślin w kapsułach rozwojowych. Kapsuły są całkowicie zautomatyzowane. Zobacz jak to się zaczęło. Artykuł NWPZ02 Uprawy automatyczne roślin jadalnych pochodzi z serwisu Nowa Wspaniała Planeta Ziemia .
pobierz 255.2 KB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
NWPZ01 Nanoboty dla medycny i VR
2030 Nanoboty wyłączają nasze zmysły w mózgu i odbierają sygnały od Wirtualnej Rzeczywistosci (VR). Ludzie mogą żyć życiem innego ciała. Medycyna używa nanobotów w terapi nowotworowej. Artykuł NWPZ01 Nanoboty dla medycny i VR pochodzi z serwisu Nowa Wspaniała Planeta Ziemia .
pobierz 2.4 MB odcinki RSS iTunes www
miodek