Nilo

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Rozmawiam ze swoimi znajomymi na różne tematy. Omawiamy ciekawe wydarzenia, które nam się przytrafiły, oraz rzeczy, które wydają nam się interesujące.
Data dodania: 2019-02-03 15:46:45
Data aktualizacji: 2021-03-02 20:00:06
Audycji w katalogu: 15
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 5 miesięcy temu
Nilo#14 Rozmowa z Moniką
Monikę możesz kojarzyć z: [link] albo [link] Interpandemiczna rozmowa, podczas której dzielimy się luźnymi uwagami na temat ostatnich kilku miesięcy. Rozmawiamy o naszych obowiązkach w pracy podczas lockdownu i o tym, gdzie wybraliśmy się po zniesieniu ograniczeń. Nie opowiadamy o naszym październikowym urlopie, ale mówimy o: [link] [link] [link] [link] [link] oraz o kilku innych ciekawych (jak nam się wydawało) rzeczach.
pobierz 40.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Nilo#sundayroutine Bartosz Kosowski
Bohaterowie poszczególnych odcinków podcastu Nilo opowiadają o tym, jak zazwyczaj wygląda ich niedziela.
pobierz 3.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Nilo#13 Bartosz Kosowski
Bartosz jest odnoszącym międzynarodowe sukcesy ilustratorem i plakacistą, którego możesz znaleźć np. tutaj: [link] . Opowiedział on o specyfice swojej pracy, branży ilustratorów, swoich inspiracjach, a także o tym, co podoba mu się w Stanach Zjednoczonych, oraz o zaletach i wadach pracy w domu. Rozmawialiśmy m.in. o Hansie Gigerze   [link] , Franciszku Starowiejskim [link] , Jacku Malczewskim [link] , polskiej szkole plakatu [link] , Normanie Rockwellu [link] , J.C. Leyendeckerze [link] , oraz o wielu innych ciekawych zagadnieniach. Muzyka: ALBIS "New Land".
pobierz 75.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Nilo#12 Radosław Michalski
Radosław opowiedział o swojej podróży na tajwańskie plantacje herbaty. Rozmawialiśmy m. in. o wpływie lotów samolotami na środowisko naturalne, o kulturze picia herbaty na Tajwanie, ekologicznych uprawach herbaty, sklepie TheTea.pl [link] , Taipei 101 [link] , a także o wielu innych ciekawych rzeczach. Radosława znajdziesz tutaj: [link] Muzyka: The Whole Other "Ether Oar".
pobierz 90.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Nilo#11 Noworocznie z Moniką
Razem z Moniką spróbowaliśmy podsumować inspiracje i ciekawostki, których doświadczyliśmy  w 2019 roku. Podkasty Moniki znajdziesz tutaj: [link] i tutaj: [link] . Rozmawiamy o: [link] , [link] , [link] , [link] , [link] , [link] , [link] . Oraz o jeszcze kilku interesujących rzeczach. Muzyka: "Christmas Village" - Aaron Kenny oraz "Jingle Bells 7" by Kevin MacLeod is licensed under a Creative Commons Attribution license ( [link] ) Artist: [link] .
pobierz 36.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Nilo#10 Edyta i Cezary
Edyta i Cezary opowiedzieli między innymi: o młodzieżowej karierze sportowej Edyty, jak przygotowują się do wypraw, o startach w Runmageddonach [link] i o przelotnym spotkaniu z Karlem Egloffem [link] .Edytę i Cezarego możesz spotkać tutaj: [link] i tutaj: [link] . I o wielu innych interesujących zagadnieniach. Muzyka: Patrick Parikios "We march together".
pobierz 94.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Nilo#9 Anna Wojcieszek
Ania opowiedziała o swojej karierze w branży fitness, zamiłowaniu do nauki języków obcych, programie treningowym ułożonym przez Cirque du Soleil [link] , o współpracy z Reebokiem i o współtworzeniu Projektu Mama [link] . A także o wielu innych interesujących rzeczach. Anię znajdziesz między innymi tutaj [link] Muzyka: The Whole Other "8-Bit Dreamscape".
pobierz 73.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
NiloS01E08 Marcin Ruszczyk
Z Marcinem rozmawialiśmy o jego obecnej pracy na stanowisku instruktora indoor cyclingu, a także osoby, która przetestowała sporo różnych zajęć w fitness klubach. Opowiedział także o swojej karierze jako tłumacza języka migowego na Uniwersytecie Warszawskim. Marcina obecnie możesz spotkać tutaj: [link] . Mówiliśmy  też o Polskim Związku Głuchych [link] i Oliverze Sacksie [link] , a także o wielu innych ciekawych rzeczach. Muzyka: Coyote Hearing "Girls Say".
pobierz 106.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
NiloS01E07 Monika Fiszer
Monika opowiedziała o tym, jak prowadzi blogi, podcasty i konta instagramowe. Rozmawialiśmy o społeczności twórców internetowych i o różnych zagadnieniach związanych z taką działalniością. Także o tym, jak zmienia się formuła działania w internecie, jej ulubionych twórcach i wielu innych interesujących rzeczach. Efekty pracy Moniki możesz znaleźć pod tymi linkami:   [link] ,   [link] ,   [link] ,   [link] ,   [link] ,   [link] ,   [link] Muzyka: Doug Maxwell/Media Right Productions "Jazz Piano Bar".
pobierz 87.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
NiloS01E06 Cezary Treda
Cezary Tręda (na FB do znalezienia pod Hacking Denali) opowiada o swoich wyprawach w wysokie góry. W związku z tym tematem mówiliśmy o Denali   [link] , Guallatiri   [link] , Joannie Kozaneckiej   [link] i Pawle Michalskim   [link] . A także o wielu innych ciekawych rzeczach. Send in a voice message: [link]
pobierz 98.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
NiloS01E05 Michał
Z Michałem rozmawialiśmy o jego kilkunastoletniej karierze w branży restauratorskiej, oraz jego nowym biznesie, który znajdziesz tutaj:   [link] . W tym odcinku usłyszysz także o: Przewodniku Michelin [link] , polskich restauracjach wyróżnionych Gwiazdkami Michelina   [link]  i   [link] , a także o Michelu Moranie   [link] , i Magdzie Gessler   [link] . I o wielu innych ciekawych rzeczach. Muzyka: Freedom Trail Studio "Always Be My Unicorn".
pobierz 96.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
NiloS01E04 Radek Chudzik
Radosława znajdziesz gdzieś tutaj: [link] Rozmawiamy m. in. o Grupie Biegowej Torfy [link] , Ultra Trailu na Mont Blanc [link] i Maratonie DOZ [link] . Jeżeli chodzi o wegańskie przepisy, to Radek poleca Jadłonomię [link] , a jeżeli chcielibyście pooglądać Drogę Mleczną nie wyjeżdżając z Polski, to ja polecam Park Gwiezdnego Nieba [link] . Muzyka: Chris Zabriskie: I Am Running Down the Long Hallway of Viewmont Elementary – na licencji Creative Commons Attribution ([link]) ;Źródło: [link] ;Wykonawca: [link]
pobierz 81.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
NiloS01E03 Rozmowa z Pawłem
Pawła możesz odnaleźć gdzieś tutaj . Rozmawialiśmy o dziesiątkach ciekawych rzeczy a między innymi o: Bruce'u Chatwinie , Mircei Eliade , Annie Wierzbickiej i Instytucie Slawistyki PAN . Muzyka: Nat Keefe with The Bow Ties "Dude, Where's My Horse?" oraz  Kevin MacLeod "Duet Musette" na licencji Creative Commons Attribution ([link]) Źródło: [link] Wykonawca: [link]
pobierz 73.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
NiloS01E02 Przedświątecznie z Moniką
Podcasty Moniki to: Lubię wiedzieć i Fiszkowa kartoteka . W tym odcinku rozmawiamy o braciach Coen i Balladzie o Busterze Scruggsie , komentujemy nieco przedświąteczny nastrój, wspominając o Londonist i Jeffie Silbermanie . Mamy też pomysł na portal społecznościowy, a Monika opowiada mi jak zimą dba o kondycję, co kojarzy mi się ze sceną z filmu .  Muzyka: Spazz Cardigan "Majesty", Kevin MacLeod "Jingle Bells" na licencji Creative Commons Attribution ([link]) Źródło: [link] Wykonawca: [link]
pobierz 44.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
NiloS01E01 Rozmowa z Radkiem
Radosława znajdziesz tutaj . Rozmawialiśmy o samotnym spędzeniu kilku dni w gospodarstwie oddalonym od cywilizacji i ludzi, oraz dorzuciliśmy kilka przemyśleń z tym związanych. Wspominamy o: Peterze Wohllebenie i "Sekretnym życiu drzew", Barbarze J. King i książce "Osobowość na talerzu". Nie wspominamy, ale moglibyśmy o Henrym Davidzie Thoreau i jego Waldenie, czyli życiu w lesie .  Muzyka: Nana Kwabena "Moonquake"
pobierz 72.6 MB odcinki RSS iTunes www
miodek