Developer-Wannabe Podcast

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: O programowaniu, jego nauce i o peryferiach, tendencjach w IT. Opowiadam(y) jak się wziąć do pracy, jak się uczyć i jak nie zwariować w świecie IT. Zapraszam(y) ciekawych ludzi ze świata IT, aby opowiedzieli nam o swojej pasji i biznesie. Dzielą się wiedzą, dają rady początkującym.
Data dodania: 2019-02-15 14:18:06
Data aktualizacji: 2019-03-22 04:35:10
Audycji w katalogu: 9
Stan: Aktywny :-)
opublikowany wczoraj
« Jedrzej Paulus »
DVLPR - WNBE #9 Strategia Dla Niestrategów - Maria Połońska (Kreatik)
O tworzeniu produktu, nie tylko programistycznego, i o tym, jak to robić rozważnie oraz efektywnie. Udało mi się zaprosić do rozmowy Marię Połońską, założycielkę poznańskiej agencji Kreatik. Wiedza, którą przekazuje Maria przydaje się w tworzeniu każdego produktu. Od magnetowidów do oprogramowania. Rozmowa z Marią była dla mnie chłonięciem wiedzy mistrzyni swojego fachu. Z nieskrywaną przyjemnością zadawałem kolejne pytania, bo wiedziałem, że na każde z nich dostanę wspaniałą odpowiedź. Źródła o których mówiła Maria: Książka: Paradoks Strategii, Raynor Michael Blogi: Benedict Evans - [link] Joel York - [link] o tym modelu mówiliśmy w uproszczeniu w trakcie nagrania: [link] Andrew Chen - [link] [link] Kanały na YT L2inc: [link] Andreessen Horowitz [link] Już po nagraniu materiału okazało się że oboje mówiliśmy o dwóch różnych Piotrach. Mamy w Polsce 2 Piotrów Buckich, obu bardzo utalentowanych i inspirujących. Maria poleca [link] Jędrzej poleca [link]
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 dni temu
« Jedrzej Paulus »
DVLPR - WNBE #8 O analizie biznesowej z Eweliną Kurasz
To była rozmowa! Ciekawa osobowość, świetny flow konwersacji z analitykiem biznesowym. Ewelina dokłanie i prostymi słowami opisuje zadania BA i udowadnia tym samym, że IT to nie tylko programowanie. Że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Mówimy o podejściu Agile, o teorii Business Analysis i o tym, jak to się sprawdza w praktyce. Z analitykiem takim jak Ewelina idzie sie na kawę i wraca z rozwiązaniem problemu biznesowego. Gdzie i jak stosuje się biznesową analizę w IT i jak to się ma do samochodów? Oraz dlaczego jestem chytry na kasę? Kontakt do Eweliny: LinkedIn: [link] Twitter: @kuraszewelina Strony/blogi, polecane przez Ewelinę: [link] [link] [link] Szkolenia online: [link] Moja strona: [link] Chcesz wystąpić w odcinku podcastu? Pisz do mnie! [email] FB podcastu: [link] Twitter: @codeboyPL
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 dni temu
« Jedrzej Paulus »
DVLPR - WNBE #7 Testowanie z Ewą Kłosowską
Ewa Kłosowska pracuje jako QA. Rozmawiamy o tym, jak stać się testerem, czym się zajmujesz w tym zawodzie, jak to wygląda od kuchni. Ewa podkreśla cechy dobrego testera i podpowiada jak je wypracować. Odpowiemy też na pytanie o sens organizacji i uczestnictwa w meetupach IT. Moim zadaniem było wyjaśnienie, dlaczego teraz mało kto dostaje się do IT. Ewa dała ciekawą odpowiedź. Świetnie mieć kogoś, kto Ci podpowie. W tym odcinku podcastu dostaniemy mnóstwo wskazówek praktycznych. Kontakt do Ewy: [link] Materiały: [link] [link] do sprawdzenia czy testowanie nam się podoba ;) [link] Książki: [link] - https://helion.pl/ksiazki/zawod-tester-od-decyzji-do-zdobycia-doswiadczenia-wydanie-ii-smilgin-radoslaw,a_04cm.htm#format/d - https://ksiegarnia.pwn.pl/Upor,653036795,p.html FB Podcastu: [link] Mój mail: [email] Hyde Park dla początkujących i strona podcastu: [link] Intro/outro - Stefan Kartenberg: "By by baby" (creative commons)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 18 dni temu
« Jedrzej Paulus »
DVLPR - WNBE #6 Q&A PRZEMKA I MÓJ KOD
Ten odcinek rozmów Developera z Wannabe jest nieco inny. Bardzo nas cieszy, że otrzymujemy pytania od słuchaczy. To bardzo motywuje do dalszego rozwijania projektu. W tym odcinku usłyszycie odpowiedzi na 3 pytania od słuchaczy. Oprócz tego poprawiamy kod, dodajemy funkcjonalności, Przemek tłumaczy mi kilka rzeczy, związanych ze składnią JavaScriptu. Chcesz zadać pytanie? Chcesz wystąpić w podkaście? Daj nam znać na FB lub w mailu! FB Podcastu: [link] Mail do nas: [email] Nagranie pierwszego meetupu Przemka: youtu.be/-DjTQJ1HatE Strona Jędrzeja: [link] Link do kodu Jędrzeja: bitbucket.org/JMPAULUS/ Nagranie drugiego meetupu Przemka: youtu.be/k-sXT9WE5kU Source tree: [link] Intro/outro - Stefan Kartenberg: "By by baby" (creative commons)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 25 dni temu
« Jedrzej Paulus »
DVLPR - WNBE #5 O środowisku pracy w IT z Marcinem Górką (Setapp)
O nauce kodu/IT/UX. Jak polubić swoje miejsce pracy lub nauki. I o tym jak podejść do zdań z innej, nieoczekiwanie oryginalnej strony. O znajdowaniu pomysłów. Lead Service Designer - Marcin Górka z firmy Setapp. ebook Marcina - Service Design Thinking: [link] Kontakt do Marcina: [link] Setapp Edtech World: [link] Intro/outro - Stefan Kartenberg: "By by baby" (creative commons)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« Jedrzej Paulus »
DVLPR - WNBE #4 KOŁDRE WIU - Przemek rozbija bank, Jędrzej słucha grzecznie.
Po dwóch tygodniach spotykają się Developer z Wannabe. Spokój duszy Jędrzeja zburzy doświadczenie Przemka, który znajdzie nieoczekiwany błąd w kodzie. Oglądamy kod, dyskutujemy o brakach, bugach i ich rozwiązaniu. Przemek podpowiada i rozbija każde działanie na mikroskopijne kroki. Meetup Przemka [link] Strona Jędrzeja: [link] Link do kodu Jędrzeja: bitbucket.org/JMPAULUS/ Nagranie pierwszego meetupu: youtu.be/-DjTQJ1HatE FB Podcastu: [link] Source tree: [link] Intro/outro - Stefan Kartenberg: "By by baby" (creative commons)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« Jedrzej Paulus »
DVLPR-WNBE#3 Rady Prezesa dla Wannabe - Krzysztof Wojewodzic (Escola SA)
Krzysztof Wojewodzic - prezes software house'u Escola SA dzieli się wiedzą z DVLPR-WNBE. Rozmawiamy o aspirujących programistach. Jak i czego się uczyć? W jaki sposób wannabe ma pokazać swoje umiejętności? Nad czym pracować? Jak zdobyć doświadczenie? Czym się chwalić i jakie narzędzia opanować? Na co zwraca uwagę prezes, gdy do jego firmy aplikuje Wannabe? Kontakt do Krzysztofa: [link] [link] Artykuł Krzysztofa na Codeboyu: [link] Artykuły na GoMobi.pl: [link] Intro/outro - Stefan Kartenberg: "By by baby" (creative commons)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Jedrzej Paulus »
DVLPR - WNBE #2 MAMMA MIA! Ciężkie życie Wannabe
W tym odcinku podcastu Developer-Wannabe usłyszysz, jak Developer Przemek sprawdza, jak jego Wannabe zaplanował aplikację. Chwilę potem Przemek ułoży w głowie większość kodu oraz wyciągnie mnie z odmętów niewiedzy. Przy okazji usłyszysz dobre rady dla początkujących programistów. Meetup Przemka: [link] Strona Jędrzeja: [link] Link do kodu Jędrzeja: [link] Nagranie pierwszego meetupu: youtu.be/-DjTQJ1HatE FB Podcastu: [link] Source tree: [link] Intro/outro - Stefan Kartenberg: "By by baby" (creative commons)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Jedrzej Paulus »
DVLPR - WNBE #1 GO! - Jak żyć, panie deweloperze?
Podcast dla początkujących programistów. Śledzimy proces tworzenia własnej prostej aplikacji. Przemek - doświadczony developer mówi żółtodziobowi Jędrzejowi jak żyć w IT. Staramy się mówić zrozumiale dla każdego. Nie spieszymy się. Daj znać jak nam poszło. Nagrywane kalkulatorem. Meetup Przemka: [link] Strona Jędrzeja: [link] Nagranie pierwszego meetupu: [link] FB Podcastu: [link] Source tree: [link]
pobierz odcinki RSS iTunes www
miodek