Developer-Wannabe Podcast

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: O programowaniu, jego nauce i o peryferiach, tendencjach w IT. Opowiadam(y) jak się wziąć do pracy, jak się uczyć i jak nie zwariować w świecie IT. Zapraszam(y) ciekawych ludzi ze świata IT, aby opowiedzieli nam o swojej pasji i biznesie. Dzielą się wiedzą, dają rady początkującym.
Data dodania: 2019-02-15 14:18:06
Data aktualizacji: 2019-11-19 10:25:08
Audycji w katalogu: 31
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 7 dni temu
« Jedrzej Paulus »
DW #28 - Frameworki: #React my love. Marcin Czarkowski (Przeprogramowani.pl)
Marcin Czarkowski to 1/3 grupy Przeprogramowanych. Ten podcast jest początkiem serii o frontendzie. Zaczynamy od tego, co to jest #Framework. W tym podkaście dowiesz się: Czym są frameworki? Po... Podcast dla developera i dla wannabe developera. O IT jako takim. O wszystkim, co się tyczy zerojedynkowości.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 22 dni temu
« Jedrzej Paulus »
DW #27 - Droga Do AI (Klaudia Dec)
Z Klaudią spotkałem się podczas jednego z meetupów Geek Girls Carrots w Warszawie. Od słowa do słowa zrobił się podcast o AI. Na ten temat czekałem długo. Rozmowa z Klaudią może świetnie pomóc w... Podcast dla developera i dla wannabe developera. O IT jako takim. O wszystkim, co się tyczy zerojedynkowości.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« Jedrzej Paulus »
DW #26 - Od startupu do stabilnego Software House'u. Maciej Dziergwa (STX Next) cz.2
Druga część rozmowy o prowadzeniu firmy IT Maciej Dziergwa jest CEO największego europejskiego Pythonowego Software House'u. Założył swoją firmę i rozwijał ją od zera. Dla mnie, jako podcastera,... Podcast dla developera i dla wannabe developera. O IT jako takim. O wszystkim, co się tyczy zerojedynkowości.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« Jedrzej Paulus »
DW #25 - Dla startupów i juniorów w IT. Co robić,aby odnieść sukces? Maciej Dziergwa (STX Next) cz.1
Pierwsza część rozmowy o prowadzeniu firmy IT Maciej Dziergwa jest CEO największego europejskiego Pythonowego Software House'u. Założył swoją firmę i rozwijał ją od zera. Dla mnie, jako podcastera,... Podcast dla developera i dla wannabe developera. O IT jako takim. O wszystkim, co się tyczy zerojedynkowości.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Jedrzej Paulus »
DW#24 - O Nauce JS Jako Języka Obcego Joanna Otmianowska (Wake Up And Code)
Filolog z filologiem rozmawia o nauce programowania jako języka obcego. Rozmowa z Joanną Otmianowską, autorką bloga Wake up and code, który był inspiracją dla mnie, gdy ja wchodziłem w media... Podcast dla developera i dla wannabe developera. O IT jako takim. O wszystkim, co się tyczy zerojedynkowości.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Jedrzej Paulus »
DW #23 - Kiedy i jak się przebranżowić do IT? Grzegorz Mazur (Collegium da Vinci)
O przebranżowieniu do IT chodzą mity. Reklamy wciąż mówią o kilku tygodniach do wielkiej kasy. Dlatego porozmawiałem z twórcą programów studiów podyplomowych na Collegium da Vinci w Poznaniu. Rozmowa... Podcast dla developera i dla wannabe developera. O IT jako takim. O wszystkim, co się tyczy zerojedynkowości.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Jedrzej Paulus »
DW #22 - Codecool - inne podejście do nauki programowania
Ten podcast pozwolił mi odczarować szkoły programowania po raz kolejny. Spotkałem się z dwiema osobami z Codecool - szkoły programowania nastawionej na wszechstronny rozwój adepta... Podcast dla developera i dla wannabe developera. O IT jako takim. O wszystkim, co się tyczy zerojedynkowości.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Jedrzej Paulus »
DW #21 Expert - Podstawy Programowania - K.Kempiński (Porozmawiajmy O IT)
Odcinek rozmów na konkretny temat: Krzysztof Kempiński, ekspert IT, programista Ruby, podcaster, odpowiada na prośbę słuchaczki. Rozmawiamy o podstawach programowania. Zaczynamy od samego początku,... Podcast dla developera i dla wannabe developera. O IT jako takim. O wszystkim, co się tyczy zerojedynkowości.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Jedrzej Paulus »
DW #20 U mnie działa - Jak zrozumieć język IT (Paweł Baszuro)
Rozmawiam z autorem książki "U mnie działa". Rozwój w branży IT jest podstawą, a zrozumienie podstaw tego rozwoju jest podstawą. Paweł Baszuro ma ogromne doświadczenie, które zebrał pracując w branży... Podcast dla developera i dla wannabe developera. O IT jako takim. O wszystkim, co się tyczy zerojedynkowości.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
« Jedrzej Paulus »
DVLPR-WNBE #19 Jak Zdobyć Pracę W IT Karolina Sokołowska (Beetalents)
Karolina Sokołowska to rekruterka z poznańskiej firmy "Beetalents". Na Linkedinie określa się, jako rekruter, który czyta profile przed wysłaniem wiadomości. Według mnie to najlepszy dowód na to, że Karolina posiada kompetencje do dawania rad jak szukać pracy w IT :) Karolina zasugeruje "pakiet startowy juniora". Porozmawiamy o tym, jak się zająć szukaniem pracy i w jaki sposób pokazać się z najlepszej strony. Jej spokój i wiedza to zaprzeczenie wszystkich memów o rekruterach. W tej rozmowie najbardziej cenię brak owijania w bawełnę. Beetalents: [link] Linki: Raport AD 2019 na Stackoverflow [link] Girls Gone Tech. Dobra historia juniora: [link] Moja strona: [link] Chcesz wystąpić w odcinku podcastu? Pisz do mnie! [email] FB podcastu: [link] Twitter: @codeboyPL
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
« Jedrzej Paulus »
DVLPR-WNBE #18 Analityk biznesowy IT --> Wiktoria Mieleszczenko-Kowszewicz
W IT lubię fakt, że niemal każdy znajdzie swoje miejsce. Mamy tu szerokie spektrum możliwości, gdzie odnajdzie się wiele osób. Wiktoria jest mocno humanistycznym umysłem, ale to jest jej siła. Umie patrzeć na biznes z lotu ptaka, wykorzystuje swoje umiejętności, wszechstronne wykształcenie i wrodzoną ciekawość do tworzenia nowych produktów i oceniania możliwości biznesowych. Fajnie rozmawia się z osobami bystrzejszymi ode mnie. Mogę się nauczyć wielu nowych rzeczy. Od Wiktorii nauczyłem się wykorzystywać moje wykształcenie w komunikacji z innymi programistami. Kontakt do Wiktorii: [link] Moja strona: [link] Chcesz wystąpić w odcinku podcastu? Pisz do mnie! [email] FB podcastu: [link] Twitter: @codeboyPL
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
« Jedrzej Paulus »
DVLPR-WNBE #17 Agata Piektut (Geek Girls Carrots)
To jest podcast o mojej wielkiej sympatii do dziewczyn w IT. Agata Piekut - jedna z koordynatorek międzynarodowej organizacji wspierającej kobiety w IT. Go Carrots!
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
« Jedrzej Paulus »
Pyrcaster2019 - relacja z wydarzenia podcastowego
Jeśli nie udało Ci się być na spotkaniu 11 czerwca, nie martw się, wszystko poszło tak gładko, że snujemy wielkie plany :) Świetna atmosfera spotkania podcastowego "Pyrcaster 2019" udzieliła się i gościom i podcasterom. W powietrzu krążyła elektryzująca energia, wszyscy byli niesamowicie pozytywnie nakręceni na podcasty. Miałem okazję nagrać rozmowy z Zosią, Edytą, Magdaleną i Przemysławem. Ich przykład pokazuje pasję i zaangażowanie w tworzenie swojego medium. Po całym spotkaniu wzięliśmy mikrofony i nagraliśmy swój podcast, aby podzielić się z Wami naszymi wrażeniami. Pytania odnośnie tworzenia podcastu? Chętnie odpowiem i podpowiem. Kontakt: Facebook: [link] Linkedin: [link] Twitter: [link] Mail: [email]
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
« Jedrzej Paulus »
DVLPR-WNBE #16 Biznes I Rekrutacja - Piotr Nowosielski (Just Join IT)
Piotr Nowosielski to CEO Just Join IT. To człowiek wielu talentów, inspirująca i charyzmatyczna osobowość. Nasz podcast dobrze współgra z tematem biznesu i IT z poprzedniego odcinka. Piotr pokazuje, że wychodzenie poza schematy przynosi korzyści w biznesie. JJIT zrobiło dużo dobrego na rynku, najlepszym przykładem na to twierzenie jest zmiana w podejściu innych job boardów. Rozmawiamy o początkach jego działalności, o ekosystemie Just Join IT i o tym, jak junior developer ma się odnaleźć w świecie IT, Piotra Nowosielskiego znajdziecie na Linkedinie. [link] Podobnie jak mnie (masz pomysł na podcast?) [link] #pyrcaster2019 - zapraszamy do Poznania na spotkanie podcasterów! [link]
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
« Jedrzej Paulus »
Bajka na Dzień Dziecka. O rybaku i złotej rybce (Aleksander Puszkin) Podcastowy Dzień Dziecka
Złota rybka, Puszkin i podcasty
pobierz 15.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
« Jedrzej Paulus »
Odcinek specjalny dla dzieci małych i dużych/Proptech Poland - Cudaczek Wyśmiewaczek
Z okazji Dnia Dziecka polscy podcasterzy nagrywają bajki i publikują je w podcastach kolegów. Słuchacze Developer-Wannabe mają okazję posłuchać nagrania Bartka ("czterdzieści prawie trzy lata") i Heleny (7 lat). Bartek jest gospodarzem podcastu Proptech Poland. Pomoc Julkowi: SIĘ POMAGA [link] ZRZUTKA.PL [link] Bajkę Developer-Wannabe znajdziecie u kolegów z podcastu Tomograf: #iTunes [link] Strona Natashy FromRussia: [link] Linki do podcastu Proptech Poland: #itunes [link] #spotify [link] #googlepodcasts [link] * * * Twórcy PODCASTOWEGO DNIA DZIECKA 2019 wspierają zbiórkę na rzecz dwuletniego Julka, u którego "działa tylko pół serduszka". Aby uratować życie dziecka konieczna jest operacja w klinice w Standford w Stanach Zjednoczonych, której koszt wynosi 1.7 miliona złotych. Dodatkowo rodzina Julka potrzebuje ogromnej kwoty, która wiąże się z opłatami związanymi z podróżą i pobytem w Ameryce na czas operacji i okresu rehabilitacji! JESTEŚMY DUMNI, ŻE W TYM ROKU WRAZ Z NASZYMI PRZYJACIÓŁMI MOŻEMY DOŁOŻYĆ MALUTKĄ CEGIEŁKĘ - WSPÓLNYMI SIŁAMI MOŻEMY SPRAWIĆ, ŻE SERCE JULKA NIEBAWEM ZABIJE Z PEŁNĄ MOCĄ! Informacje na temat dramatycznej sytuacji i powodów w jakiej znalazł się chłopiec, oraz postępie w zbiórkach społecznościowych zorganizowanych ku jego pomocy znajdziecie na stronie facebookowej - Julek - nasze waleczne serce, oraz w serwisach SIĘ POMAGA ([link]) i ZRZUTKA.PL ([link]. Zapraszamy również do odwiedzenia strony PODCASTOWEGO DNIA DZIECKA 2019 ([link], którą przygotował w tym roku Krystian Zych z podcastu o książkach dla najmłodszych Co się czyta?, oraz do kącika wspominek z nagraniami z ubiegłorocznej edycji ([link]) naszej akcji!
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
« Jedrzej Paulus »
DVLPR - WNBE #15 Mailing i Biznes. Katarzyna Garbaciak - EmailLabs
O mailingu, spamie i providerach skrzynek pocztowych – technicznie i biznesowo. IT to programowanie, ale także biznes. Aby sprzedać swój produkt należy o nim opowiadać, reklamować go. Prawda stara jak świat. Mailing biznesowy to duża składowa prowadzenia biznesu online. Wysyłasz maile i chcesz, aby trafiły do odpowiednich odbiorców, ale to jeszcze nie wszystko. Wiadomości nie powinny wpadać do spamu, muszą zostać odpowiednio sklasyfikowane, a jak wpadną do głównego folderu, to już będzie bajka. O rozmowę poprosiłem Katarzynę Garbaciak z EmailLabs. Rozmawialiśmy o mailingu biznesowym. Miałem okazję poznać technologię wysyłania maili od strony przedsiębiorcy. W EmailLabs wysyła się newslettery, informacje o promocjach, ale także powiadomienia o transakcji czy o przyjęciu wpłaty. Stąd pojawił się temat typów maili i ich odbiorcach. Dodatkowo Katarzyna podzieliła się informacjami na temat infrastruktury mailingowej. Mnie interesowała przepustowość, bo chciałbym zwiększyć krąg odbiorców mojego podcastu. Dowiedziałem się ile maili można wysłać na sekundę. Porozmawialiśmy o spamie. Okazało się, że nie każdy mail z ofertą to spam. Dosyć mocno zaskoczyła mnie odpowiedź Katarzyny, bo okazało się, że moje myślenie niechcianych mailach jest bardzo stereotypowe. Ciekawe, czy Was też zaskoczy odpowiedź na pytanie: „Czy pomagacie wysyłać spam?”. Katarzyna przekonała mnie, że mailing nie umarł. Mało tego, część z funkcjonalności, które oferuje EmailLabs można wykorzystać bezpłatnie i to jest duża zachęta dla mnie jako małego przedsiębiorcy. Daj nam znać, co sądzisz o tematach, które omówiliśmy. Będzie nam miło, jeśli skomentujesz tę rozmowę, udostępnisz ją bądź opowiesz o niej swoim znajomym. Jesteśmy otwarci na komentarze i na kontakt ze słuchaczami. Linki: LinkedIn Katarzyny: [link] LinkedIn Jędrzeja: [link] EmailLabs: [link]
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
« Jedrzej Paulus »
DVLPR - WNBE Expert #14 Scrum Master Patryk Podleśny
Inspiracją do tego odcinka był mail od Macieja, który przesłał mi pytania na temat Scruma i podejścia Agile w pracy przedsiębiorstw. Udało mi się znaleźć eksperta - Patryka Podleśniego, który zrozumiale umiał odpowiedzieć na pytania słuchacza. Dzięki podcastowi mogę efektywniej dotrzeć do specjalistów w swojej branży. Jeśli chciałbyś zaproponować swój temat, skontaktuj się ze mną przez media społecznościowe lub napisz do mnie mail: [email] Linki Patryk Podleśny profil LinkedIn [link] Polecane wykłady: Dave Thomas - Agile is Dead [link] Frederico Figueiredo — Cultural change? Fight Fire with Fire! [link] Kevin Goldsmith - What does good agile look like [link] Angel Medinilla - From Agile teams to the Agile Organization [link] Scientific Agile - blog Jagi Biernackiej [link] O podkaście: Facebook: [link] Twitter: [link] Blog: [link]
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
« Jedrzej Paulus »
DVLPR - WNBE #13 Edukacja w IT - Coders Lab
Marcin Tchórzewski i Katarzyna Bartoszkiewicz z Coders Lab. Skorzystałem z okazji aby porozmawiać z przedstawicielami największej szkoły programowania w Polsce i zadać im pytania, które nurtują mnie od jakiegoś czasu. Im bardziej rozwijam się w IT, tym częściej pojawia się we mnie lęk, że przyjdzie robot i zabierze mi pracę. Że będę niepotrzebny. Dlatego mówiliśmy o obawach wiążących się z digitalizacją, o tym, jak i kiedy zastąpią nas roboty i o kompetencjach przyszłości, które pomogą nam utrzymać się na rynku. Zaciekawiła mnie idea fundacji Możesz ITy, pomagająca wychowankom domów dziecka w uzsykaniu dobrego zawodu. Lubię ten humanistyczny odcień IT. [link] Zostańcie z nami do końca, w ostatnim kwadransie rozmowy udało mi się uzyskać dla Was zniżkę na kurs programowania i kurs testerski. Dajcie znać, co sądzicie o naszej rozmowie! FB podcastu: [link] Mój profil na FB: [link] Moja strona: [link]
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
« Jedrzej Paulus »
DVLPR - WNBE #12 - Girls.js i Olga Stefaniuk
Developer-Wannabe rozmawia z Girls.js. To inicjatywa wspierająca kobiety w nauce programowania. Dziewczyny organizują warsztaty, na których uczestniczki uczą się JS. Moja rozmówczyni opowiada o tym, jak wyglądają warsztaty, jak aplikować i co można robić po spotkaniach. Czapki z głów za to, że Girls.js dzielą się swoją wiedzą i czasem! Strona Girls.js [link] FB Girls.js - tu odpowiadają najszybciej. [link] Blog Olgi: [link] Podziel się tym podcastem z osobą, która też mogłaby skorzystać na działalności Girls.js!
pobierz odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek