Kryminatorium

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Otwieramy akta tajemnic.
Data dodania: 2010-03-05 16:40:00
Data aktualizacji: 2020-09-25 18:40:05
Audycji w katalogu: 115
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 4 dni temu
Zakonnik morderca - Damazy Macoch | #113 KRYMINATORIUM
110 lat temu doszło w jasnogórskim klasztorze do zbrodni, która zszokowała polską opinię publiczną. Mordercą okazał się kuzyn ofiary – tamtejszy ksiądz Damazy Macoch. Śledztwo wykazało, że zabicie człowieka nie było jedynym grzechem zakonnika. Wkrótce na jaw wyszły nie tylko jego liczne kradzieże, ale i namiętny romans z żoną ofiary. O zakonniku-skandaliście zrobiło się głośno w całym kraju.
pobierz 53.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 dni temu
Odnaleziony syn Christine Collins | #112 ZAGINIĘCIA
Czy matka może nie rozpoznać własnego dziecka? Przed takim pytaniem stanęła amerykańska opinia publiczna w roku 1928, gdy w tajemniczych okolicznościach najpierw zaginął, a potem został odnaleziony 10-letni Walter Collins. W długiej i trudnej walce o prawdę, doprowadzona do ostateczności samotna matka zmuszona została do konfrontacji ze skorumpowanymi gliniarzami, bezdusznym wymiarem sprawiedliwości, a nawet groźnym seryjnym mordercą dzieci z Kalifornii.
pobierz 42.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 18 dni temu
Amerykański Diatłow. Piątka z Yuba City | ZAGINIĘCIA
W 1978 roku pięciu niepełnosprawnych przyjaciół z amerykańskiego hrabstwa Yuba wybiera się na mecz, z którego nie wracają. Ich samochód odnaleziono daleko od głównej trasy, gdzieś na zaśnieżonym górskim szlaku. Odkryto również zwłoki czwórki z nich. Co sprawiło, że upośledzeni umysłowo mężczyźni bez wyraźnego powodu zjechali z głównej drogi, a później zmarli w tragicznych okolicznościach?
pobierz 45.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 25 dni temu
Wdowy z wioski Nagyrev | #110 KRYMINATORIUM
Okolice małej węgierskiej wsi Nagyrev stały się przed niemal stu laty miejscem wielokrotnych morderstw, dokonanych na niespotykaną dotąd skalę. I to popełnionych przez miejscowe kobiety. Ofiarami matek, żon i córek padali mężczyźni, którzy systematycznie byli przez nie otruwani arszenikiem. Zabijali z zemsty. Liczba ujawnionych zbrodni wstrząsnęła całym krajem, a echa tych wydarzeń dotarły nawet do Ameryki.
pobierz 40.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Wyprawa nowożeńców | #109 ZAGINIĘCIA
W 1928 roku nowożeńcy Glen i Bessie Hyde postanowili przepłynąć rzekę Kolorado wzdłuż całej długości Wielkiego Kanionu i trafić na pierwsze strony amerykańskich gazet. Do celu jednak nie dotarli. Tuż przed końcem wyprawy para zaginęła w tajemniczych okolicznościach, a ich ciał nigdy nie odnaleziono.
pobierz 45.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Rodzina Kaszniców ginie na górskim szlaku | #108 POLSKA SPRAWA
Dla rodziny Kaszniców miała to być zwyczajna letnia górska wędrówka. Warszawski prokurator, jego żona, ich syn i towarzyszący im taternik, przemierzając blisko sto lat temu Lodową Przełęcz – cieszyli się urokami pięknych i majestatycznych Tatr. Nagle – niemal w tym samym miejscu i czasie – trzej mężczyźni zmarli w tajemniczych okolicznościach. Wyprawę przeżyła tylko kobieta, którą ówczesna prasa oskarżyła o dokonanie potrójnego morderstwa. Choć oficjalnie uznano, że na szlaku nie doszło do popełnienia przestępstwa, ta rodzinna tragedia stała się początkiem jednej z największych zagadek w historii polskiej turystki górskiej. Czy był to tylko wypadek? A może zaplanowana z zimną krwią zbrodnia doskonała?
pobierz 41.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Nastolatek na krześle elektrycznym | #107 KRYMINATORIUM
Mój nowy podcast► Słuchaj, nie uwierzysz! ► Spotify: [link] W czasach głębokiej segregacji rasowej, czarnoskóry amerykański nastolatek oskarżony został o brutalne zgwałcenie i zamordowanie dwóch białych dziewczynek. Mimo że jedynym dowodem zbrodni było wymuszone siłą przyznanie się chłopca do winy, po krótkim procesie George Stinney został skazany na śmierć. Umierając na krześle elektrycznym stał się najmłodszym straconym skazańcem w historii Stanów Zjednoczonych. I choć po siedemdziesięciu latach sprawiedliwość ostatecznie zatriumfowała, jego historia wciąż skutecznie dzieli amerykańskie społeczeństwo. Dla czarnoskórych Amerykanów 14-letni George stał się męczennikiem i symbolem rasizmu, dla białych wciąż jest mordercą o twarzy dziecka. Kto ma dziś rację w tym sporze? kontakt: [email], IG: @marcinmyszka1, [link]
pobierz 67.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Pies dingo porwał moje dziecko! | #105 ZAGINIĘCIA/PORWANIA
Ta sprawa wstrząsnęła całą Australią. Wszyscy zadawali sobie pytanie – jak zginęła Azaria i co tak naprawdę wydarzyło się pod świętą górą Aborygenów? Czy dziewczynka padła ofiarą religijnego fanatyzmu swoich rodziców? A może została porwana i zjedzona przez australijskiego psa dingo?
pobierz 65.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Dom Wampira sprzedany. Jakie plany mają nowi właściciele? | #105 POLSKA SPRAWA
Mój nowy podcast► Słuchaj, nie uwierzysz! ► Spotify: [link] Dom w Osiekach, w którym przed zatrzymaniem mieszkał zabójca Leszek Pękalski niedawno został sprzedany. Nowi właściciele domu opowiadają o swoich inwestycyjnych planach oraz przebiegu transakcji. Czy już niedługo będziemy mogli wynająć pokój, w którym kiedyś mieszkał słynny Wampir z Bytowa? LINKI: Instagram: @marcinmyszka1 [link] Tajemnica Parku Akademickiego w Lublinie. Zabójstwo studentki Jolanty Tchórz: [link] Sonia z Bytowa: [link]
pobierz 59.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Zbrodnia olimpijczyka. Sprawa Oscara Pistoriusa | #104 KRYMINATORIUM
Oscar Pistorius, pochodzący z RPA niepełnosprawny biegacz miał na swoim koncie liczne medale, zdobyte podczas paraolimpiad i mistrzostw świata. W 2014 roku zastrzelił swoją dziewczynę. Sportowiec tłumaczył, że pomylił ją z włamywaczem, ale wiele wskazuje na to, że prawda mogła być inna. Sprawdź nasz nowy program Słuchaj, nie uwierzysz! ► Spotify: [link] ► iPhone (aplikacja Podcasty): [link] ► Anchor: [link] ► Google Podcasts: [link] ►Pocket Casts: [link] PODCAST KONRADA: Historie z boiska na Spotify►https://spoti.fi/2CFcYjW Mój profil na Instagramie Marcin Myszka - Kryminatorium @marcinmyszka1 ►https://www.instagram.com/marcinmyszka1/
pobierz 74.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Potwór z Cleveland - Ariel Castro | #103 PORWANIA/ZAGINIĘCIA
Trzy młode, pełne życia i marzeń kobiety zostały uprowadzone i uwięzione przez Ariela Castro. Mężczyzna przetrzymywał je we własnym domu. Przez ponad dziesięć lat były upokarzane, bite, torturowane i gwałcone. Na Empik Go jutro trafi ostatni odcinek dedykowanej serii Kryminatorium! Więcej szczegółów o serwisie i pakietach abonamentowych znajdziesz na: [link]
pobierz 63.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Matka zabiła własne dziecko. Sprawa Marii Zajdel | #102 POLSKIE ZBRODNIE
Pod koniec stycznia 1938 roku na łódzkim komisariacie zjawia się Maria Zajdel informując o zaginięciu córki Zosi. Kilka dni później policjanci odkrywają zwłoki 12-latki i wszystko wskazuje na to, że ze śmiercią dziecka może mieć związek jej matka.
pobierz 48.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Pożar w domu Sodderów | #101 ZAGINIĘCIA
W wigilię Bożego Narodzenia 1945 roku w USA spłonął doszczętnie dom zamożnej rodziny Sodderów. Po ugaszeniu ognia okazało się, że pięcioro z dziewięciorga rodzeństwa zniknęło bez wieści. Czy dzieci zginęły w płomieniach bez pozostawienia po sobie jakiegokolwiek śladu? A może pożar domu był wyłącznie pretekstem do ich porwania?
pobierz 62.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Szachownicowy morderca - Aleksandr Piczuszkin | #100 SERYJNI MORDERCY
W moskiewskim parku bitcewskim przez lata odnajdywano ludzkie szczątki. Były to ofiary "Szachownicowego mordercy", który zabijał osoby z marginesu społecznego. Aleksandr Piczuszkin marzył, aby zostać największym zabójcą w historii Rosji. Instagram: @marcinmyszka1 kontakt: [email]
pobierz 88.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Nad jeziorem w głębi lasu | #99 KRYMINATORIUM
Grupka nastolatków wyjeżdża na biwak nad fińskie jezioro Bodom. Rankiem nieznany sprawca atakuje śpiących w namiocie obozowiczów. Zabija trzy osoby, ale jednej udaje się przeżyć. Czy na podstawie wspomnień ocalałego chłopaka uda się ustalić sprawcę zabójstwa? ►Odcinek powstał przy współpracy z serwisem Netflix.
pobierz 70.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
10 dni w zakładzie dla obłąkanych | #98 KRYMINATORIUM
Nellie Bly uważana jest za prekursorkę dziennikarstwa śledczego w wykonaniu kobiet. W 1887 roku udając chorobę psychiczną, trafiła do owianego złą sławą szpitala psychiatrycznego na wyspie Blackwell. Jej artykuł opisujący panujące tam warunki wywołał sensację i doprowadził do zamknięcia placówki.
pobierz 80.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Karl Denke - Kanibal z Ziębic | #97 MORDERCY
Pod koniec 1924 w policyjnym areszcie samobójstwo popełnił Karl Denke, szanowany przez wszystkich starszy mężczyzna okazał się wielokrotnym mordercą, a do tego kanibalem.
pobierz 74.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Zamachowiec Borys Kowerda | #96 KRYMINATORIUM
W 1927 roku dziewiętnastoletni Borys Kowerda zabija na dworcu kolejowym w Warszawie Piotra Wojkowa. Jaki był prawdziwy powód zamachu na ambasadora ZSRR w Polsce?
pobierz 73.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Filmy o zbrodniach na faktach | #95 KRYMINATORIUM
Drugi odcinek poświęcony filmom, które powstały na bazie prawdziwych spraw kryminalnych. Uwaga! Będą spoilery :)
pobierz 38.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Wieczór z mordercą, czyli filmy na faktach | #94 KRYMINATORIUM
Zestawienie filmów o seryjnych mordercach na faktach. Uwaga! Będą spoilery ;)
pobierz 52.2 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek