Rodzicem jestem

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Jeśli chcesz zmienić swoje życie rodzinne na lepsze to zostań z nami. Opowiemy Ci jak czerpać więcej radości z bycia rodzicem i nie odejść od zmysłów. Pokażemy narzędzia, które wykorzystujemy by budować lepsze relacje w swojej rodzinie. Zdobywaj z nami wiedzę na temat rozwoju, a także korzystaj z praktycznych wskazówek oraz gotowych rozwiązań rekomendowanych przez pedagogów i psychologów dziecięcych. To co wchodzisz w to? Zapraszamy, Sylwia i Ola.
Data dodania: 2019-03-11 22:04:19
Data aktualizacji: 2021-01-17 16:20:09
Audycji w katalogu: 29
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 5 dni temu
Odcinek 28 - Jak zmotywować i zachęcić dziecko do współpracy? Rozmowa z Małgorzatą Musiał.
Każda z nas niejednokrotnie przerabiała sytuacje, w których każdy w rodzinie chciał czegoś innego. Ile razy pojawił się z tego powodu konflikt? W jaki sposób sobie z nim poradziliście jako rodzina? A może nie rozwiązaliście go wspólnie, bo w takich sytuacjach zawsze rację i ostatnie zdanie ma tylko jedna ze stron? Czy też idziecie na kompromis i każdy z czegoś rezygnuje? Ktoś zwycięża, a ktoś przegrywa albo w jakiś sposób przegrywają wszyscy. Pytanie tylko czy zawsze ktoś musi wygrać lub przegrać? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w dzisiejszej rozmowie z Małgosią Musiał
pobierz 96.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Odcinek 27 - Czy praktykowanie wdzięczności w rodzinie to obciach? Rozmowa z Sylwią Włodarską
Dlaczego z trudem okazujemy wdzięczność? W rozmowie z Sylwią poruszymy nie tylko odpowiedź na to pytanie. Trudno być szczęśliwym kiedy nie potrafimy okazywać wdzięczności. To ważny temat zwłaszcza w trudnej rzeczywistości w której obecnie funkcjonujemy. Jesteśmy wdzięczne, że regularnie nas słuchasz, dlatego do odcinka przygotowałyśmy nie jeden a kilka prezentów. Wejdź na naszą stronę [link] i pobierz Rodzinny Wdzięcznik oraz ćwiczenie, które sprawią, że praktyka wdzięczności wejdzie Ci w nawyk.
pobierz 50.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Odcinek 26 - Jak budować empatyczną relację w rodzinie? - rozmowa z Moniką Szczepanik
To kolejny z odcinków serii Rodzicielskie Drogowskazy. Ta seria to przypomnienie rozmów z Pierwszej Podcastowej Konferencji dla Rodziców "Kierunek Szczęście". O czym usłyszysz podczas rozmowy? Czym jest empatia? Czy bycia empatycznym można się nauczyć? W jaki sposób uczyć empatii? Dlaczego empatia pomaga budować relacje? Jak być empatycznym dla siebie? Na te pytania odpowie Monika Szczepanik - trenerka NVC. Zapraszamy :) Wejdź na naszą stronę [link] i pobierz PDF z ćwiczeniami, które pomogą Ci wprowadzić więcej empatii do swojej codzienności.
pobierz 58.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Odcinek 25 - Jak uważność pomaga w macierzyństwie? Rozmowa z Anną Kuszewską-Sprawka
To drugi z odcinków serii Rodzicielskie Drogowskazy. Ta seria to przypomnienie rozmów z Pierwszej Podcastowej Konferencji dla Rodziców "Kierunek Szczęście". O czym usłyszysz podczas rozmowy? Czym jest uważność? Jak zacząć praktykować uważność? W jaki sposób uczyć dzieci uważności? Dlaczego uważność pomaga nam w dbaniu o siebie? Czemu uważność to pierwszy krok w kierunku szczęścia? Czy medytacja i praktyka uważności są dla każdego? Jak dbać o siebie i swoją równowagę każdego dnia? Na te pytania odpowie Uważna Mama, czyli Anna Kuszewska-Sprawka. Zapraszamy :) Wejdź na naszą stronę [link] i pobierz PDF z ćwiczeniami, które pomogą Ci wprowadzić więcej uważności do swojej codzienności.
pobierz 57.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Odcinek 24 - Spokojna Mama - 5 kroków do świadomego macierzyństwa - zapowiedź workbooka
"Spokojna mama. 5 kroków do świadomego macierzyństwa" to nasze dziecko, które powstawało przez ostatni rok. Dziś dzielimy się z Tobą pierwszymi dwoma rozdziałami, które możesz pobrać na naszej stronie [link] Pobierz rozdziały, posłuchaj i dziel się tym odcinkiem. Premiera workbooka już 5 listopada 2020r. !!!
pobierz 26.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Odcinek 23 - Jak osiągnąć spokój w macierzyństwie? - rozmowa z Emilią Kulpą-Nowak
To pierwszy z odcinków serii Rodzicielskie Drogowskazy. Ta seria to przypomnienie rozmów z Pierwszej Podcastowej Konferencji dla Rodziców "Kierunek Szczęście". O czym usłyszysz podczas rozmowy? Jak osiągnąć wewnętrzny spokój i równowagę? Dlaczego emocje są ważne i dlaczego powinnyśmy przeżywać je wszystkie? Jak zacząć akceptować swoje emocje i przez to samą siebie? Co się kryje za emocjami, czyli rozpoznawanie potrzeb? Jak dbać o siebie i swoją równowagę każdego dnia? Na te pytania odpowie Emilia Kulpa-Nowak. Zapraszamy :) Wejdź na naszą stronę [link] i pobierz PDF z ćwiczeniami, które pomogą Ci wprowadzić więcej spokoju do swojej codzienności.
pobierz 51.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Odcinek 22 - Czym jest szczęście według znanych podcasterów? Odcinek specjalny
Czym jest szczęście według znanych podcasterów? Zapraszamy Cie do wysłuchania cenionych przez nas podcasterów i podcasterek, którzy zabiorą Cię w podróż w kierunku szczęścia. Słuchając poszczególnych rozmów podczas montażu i przygotowania odcinka nie brakowało nam wzruszania, a momentami ciarek przebiegających przez całe ciało. Być może i Ty będziesz mieć podobne odczucia. A może nie? Kto wie... Przesyłamy Ci szczęście, którym chcemy się z Tobą dzielić, żeby ono mogło się mnożyć (cytując Natalię Łuczak). Ten odcinek jest zapowiedzą PIERWSZEJ PODCASTOWEJ KONERENCJI DLA RODZICÓW "KIERUNEK SZCZĘŚCIE". Dołącz do nas i zapisz się na to wyjątkowe wydarzenie [link] Pobierz "specjalny prezent" do specjalnego odcinka. 13 pięknych tapet motywacyjncych z cytatami naszych gości na Twój komputer. Niech codziennie umilają Ci czas.
pobierz 38.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Odcinek 21 - Wysoko wrażliwi dorośli i dzieci - rozmowa z Agnieszką Stążką-Gawrysiak
Czy czasami przychodzi Ci do głowy, że jesteś osobą nadwrażliwą? Zdarza się, że otaczający świat Cię przytłacza? Myślisz, że jesteś “dziwnym stworzeniem” i nikt Cię tak do końca nie rozumie? A może Twoje dziecko reaguje zbyt emocjonalnie na różnego rodzaju sytuacje? Albo wręcz przeciwnie, jest tak grzeczne, że zastanawiasz się czy nawet nie za bardzo? Jedna z nas, tak samo jak nasz dzisiejszy gość Agnieszka Stążka-Gawrysiak, zadawała sobie podobne pytania, aż trafiła na informacje o wysokiej wrażliwości. Kiedy zaczęła czytać o WWO czyli wysoko wrażliwych osobach poczuła ulgę, bo uświadomiła sobie, że nie jest sama i nie jest wcale nienormalna. To co przez całe życie odczuwała uzyskało wreszcie nazwę i okazało się, że jej “nadwrażliwość” posiada wiele zalet. Wysoko wrażliwe osoby są jak orchidee - jeżeli odpowiednio się je pielęgnuje, zakwitają i oszałamiają swoim pięknem.
pobierz 55.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Odcinek 20 - Komunikacja pełna empatii, czyli NVC. Rozmowa z Emilią Kulpa-Nowak - trenerką NVC
Na początku naszej drogi rodzicielskiej podobnie jak gość dzisiejszego odcinka chciałyśmy, żeby dzieci nas słuchały. Różne próby, różne narzędzie i różne skutki. Czasami coś wyszło czasami nie. Jednak ciągle czegoś nam brakowało. Dziś jesteśmy to w stanie nazwać  - to była EMPATIA. Komunikacja pełna empatii pozwala zadbać o wszystkie potrzeby - moje i twoje. Pracę nad empatycznym słuchaniem, zrozumienia i próby zadbania o swoje potrzeby ułatwiło nam NVC (Nonviolent communication, Porozumienie bez Przemocy). Od początku czułyśmy, że NVC to "coś WOW", jednak nasze przekonania i stereotypy, które obalamy w dzisiejszym odcinku skutecznie odsuwały w czasie dojście do tego momentu. Jeśli jesteś w tym miejscu, w który my byłyśmy jakiś czas temu - to sprawdź. Może i dla Ciebie NVC stanie się pomysłem na lepsze relacje z bliskimi i drogą do szczęścia. O porozumieniu bez przemocy oraz swojej drodze do NVC rozmawiamy z Emilią Kulpą-Nowak, mamą dwójki dzieci oraz trenerką NVC.
pobierz 56.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Odcinek 19 - Rodzinne less waste, czyli jak nie produkować tony odpadów? Rozmowa z Agnieszką Zdunek.
Ocieplenie klimatu, morza pełne odpadów, smog, wymierające na potęgę gatunki zwierząt, konsumpcja na skalę, którą trudno opisać słowami... To problemy z którymi dziś trudno sobie poradzić globalnie jeśli Ty, ja, my nie poradzimy sobie z nimi lokalnie. Jako rodzice jesteśmy odpowiedzialni za przekazanie naszym dzieciom wartości i tego jak dbać o naszą planetę. Nasz gość 19 odcinka podcastu Rodzicem Jestem - Agnieszka Zdunek, podpowie w jaki sposób przejść na zieloną stroną życia, jeśli jeszcze Cię tam nie ma oraz co jeszcze w swoim otoczeniu możesz zrobić, żeby żyć w przyjaźni z naturą.  Zapraszamy po więcej na naszą stronę [link] oraz facebookowy fanpage [link]
pobierz 52.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Odcinek 18 - Czy sport pomaga budować kompetencje życiowe u dzieci?
Zastanawiasz się czy Twoje dziecko powinno rozpocząć przygodę ze sportem? Jeśli masz jakieś wątpliwości związane ze wsparciem młodego sportowca to koniecznie posłuchaj naszej rozmowy z Grzegorzem. Z odcinka dowiesz się m.in: - kiedy rozpocząć przygodę ze sportem, - czym jest multisport a czym specjalizacja sportowa, - czy zawsze sport to zdrowie, - jakie są korzyści z regularnego uprawiania sportu przez dzieci, - jakie są ciemne strony uprawiania zawodowego sportu, - czym zajmuje się psycholog sportowy, - czym jest filozofia pozytywnego sportu, - co zrobić jeśli dziecko nie chce już trenować. Jeśli po wysłuchania odcinka będziesz miał pytania związane z tematem odcinka - napisz do nas - chętnie wspólnie z Grzegorzem odpowiemy na wszystkie. Zapraszamy po więcej na naszą stronę [link] oraz facebookowy fanpage [link]
pobierz 54.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Odcinek 17 - Jak wzmacniać pewność siebie u dziecka? Rozmowa z Olą Budzyńską - Panią Swojego Czasu.
Brak pewności siebie oddala nas od pełni szczęścia. W dzisiejszym odcinku rozmawiamy o tym jak wspierać dziecko w budowaniu asertywnej postawy, która znacząco wpływa na jego pewność siebie.  Gościem naszej rozmowy jest autorka kursoksiązki o asertywności i pewności siebie - Aleksandra Budzyńska. Ola znana jako Pani Swojego Czasu jest mamą dwóch chłopców. Wspólnie rozmawiamy o tym jak budować życiowe kompetencje dziecka takie jak pewność siebie i asertywność. Zapraszamy po więcej na naszą stronę [link] oraz facebookowy fanpage [link]
pobierz 54.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Odcinek 16 - Self-reg, czyli jak znaleźć spokój w życiu rodzinnym. Rozmowa z Mariką Komon
W tym odcinku podcastu rozmawiamy o samoregulacji. Self Reg, czyli samoregulacja to sposób w jaki radzimy sobie ze stresem. Samoregulacja jest jedną z najbardziej pożądanych cech charakteru, a dziś w pędzącym świecie tak trudno osiągalna. Osoby mające zdolność samoregulacji lepiej się koncentrują, mają większą łatwość nawiązywania kontaktów, a dodatkowo lepiej się uczą. Biorąc pod uwagę wymienione korzyści chyba nie trzeba przekonywać, że warto sięgnąć po narzędzia wspierające proces samoregulacji już od najmłodszych lat. O swojej przygodzie z Self-Reg oraz o tym jak uczyć dzieci samoregulacji od pierwszych chwil życia rozmawiamy z Mariką Koman - mamą trójki dzieci, wirtualną asystentką, a także pasjonatką Self-Reg.  Zapraszamy po więcej na naszą stronę [link] oraz facebookowy fanpage [link]
pobierz 59.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Odcinek 15 - Życie wymaga odwagi. Rozmowa z Kamilą Lewicką
W dzisiejszych czas trudno sobie wyobrazić, że można być nieśmiałym i zdobywać szczyty. Owszem można, ale nieśmiałość nam tego nie ułatwia. Nieśmiałość powoduje, że dużo tracimy, dużo nam umyka. Czy nieśmiałość to zła cecha? Skąd bierze się odwaga? Czy to kompetencja wrodzona czy nabyta? Jak my rodzicie możemy wspierać nasze dzieci, aby nie bały się wyrażać siebie, mówić o swoich potrzebach i podejmować wyzwania - bo tym właśnie jest odwaga. O tym, a także o swojej ścieżce od nieśmiałości do odwagi opowiada Kamila Lewicka, której misją jest pomoc w poszukiwaniu odwagi, dzięki której uwolnisz się od leków i zaczynasz żyć naprawdę. Wejdź na naszą stronę [link] i pobierz darmowy PDF,w którym znajdziesz sposoby jak wspierać dziecko w podążaniu swoją ścieżką odwagi.
pobierz 40.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Podcastowy Dzień Dziecka - Jerzy Ficowski "Dziwna rymowanka" Tomograf
Z okazji Dnia Dziecka zorganizowaliśmy wraz z innymi podcasterami Podcastowy Dzień Dziecka! Razem nagraliśmy specjalnie dla Ciebie wiersze i bajki. Bajki i wierszyki zrobiły nam psikusa. Pochowały się u innych podcasterów. U nas zagościł Tomograf i wiersz "Dziwna rymowanka", która jest na prawdę dziwna :). Nasze wierszyki pofrunęły do podasctu Kulturalnie. Dajcie znać czy udało się Wam odnaleźć naszą zgubę. ([link]
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Odcinek 14 - W krainie emocji. Rozmowa z Małgorzatą Musiał
Emocje to temat rzeka. Tak szybko i łatwo tracimy nad nimi kontrolę. Żeby poznać swoje dziecko trzeba być uważnym na jego potrzeby. Bo to one -potrzeby kryją się pod kołderką emocji i są ściśle z nimi powiązane. Jak pomóc dziecku radzić sobie z wyrażaniem emocji? Najpierw musimy sami poradzić sobie z naszymi emocjami. Dzieci nas obserwują i poprzez modelowanie pokazujemy dzieciom odpowiednie strategie radzenia sobie ze złością, smutkiem czy radością. Oby ta ostatnia emocja towarzyszyła nam jak najczęściej. W dzisiejszym odcinku Małgosia Musiał autorka książki "Dobra relacja. Skrzynka z narzędziami dla współczesnej rodziny" poprowadzi nas przez świat emocji. Już teraz pobierz darmowy prezent. 100 pomysłów na rozładowanie złości. Tak dobrze czytasz: 100 niepowtarzalnych, prostych sposobów, z których każdy w rodzinie na pewno znajdzie coś dla siebie. Wybierz te, które zadziałają u Ciebie. Zrób sobie ściągę i zawieś na lodówkę. Teraz kiedy zacznie zalewać Cię fala złości - rzuć okiem na ściągawkę i wrzuć na luz. PDF "100 sposobów jak radzić sobie ze złością" możesz pobrać na naszej stronie [link] pod czternastym odcinkiem. Zapraszamy na nasz fanpage Rodzicielski Drogowskaz
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Odcinek 13 - Wpływ bajek na rozwój dziecka. Rozmowa z Bajkowym Tatą
Marzyło Ci się kiedyś żeby zostać autorem bajki? Chcesz napisać własną bajkę dla swojego dziecka, ale nie wiesz jak się za to zabrać?Jeśli tak, to ten odcinek jest dla Ciebie. Marek Opaska zaczął pisać dla swoich dzieci. Dlaczego? Bo zdawał sobie sprawę, że warto czytać dzieciom i to nie tylko utarty slogan. Niby banał, ale często zapominamy, że poza rozwojem inteligencji językowej, bajki mają ogromny wpływ na inteligencję emocjonalną dziecka. Dla Bajkowego Taty czytanie bajek to rodzinny rytuał, to sposób na spędzanie czasu z dziećmi. Nic dziwnego, że jego dzieci najbardziej lubią bajki swojego taty. Dlaczego jeszcze warto czytać bajki i czy można dojść do przedawkowania książek? Na te i wiele innych pytań odpowiada dla Ciebie Bajkowy Taty. Więcej ciekawych treści znajdziesz na naszym fanpage [link] oraz na stronie naszego podcastu Rodzicem Jestem [link]
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Odcinek 12 Edukacja finansowa dzieci
Edukacja finansowa to nadal jeden z tematów tabu w wielu polskich rodzinach. Rodzice często uważają, że dziecko nie musi wiedzieć na co i ile wydajemy, ile mamy zobowiązań czy jakie planujemy wydatkami. W dzisiejszym odcinku, którego gościem jest Katarzyna Myślińska rozmawiamy o istocie edukacji finansowej oraz o tym dlaczego tak ważne jest, aby dzieci czynnie uczestniczyły w planowaniu budżetu domowego. Kasia jako mama dwóch sześciolatków, pedagog oraz doradca zawodowy odkrywa dla nas jak wyglądają finanse w jej domu oraz jaką wiedzę w tym zakresie posiadają jej dzieci. Więcej ciekawych treści znajdziesz na naszym fanpage [link] oraz na stronie naszego podcastu Rodzicem Jestem [link]
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Odcinek 11 - W świecie szachów, czyli jak rozwijać zdolności matematyczne i społeczne jednocześnie. Rozmowa z Michałem Kanarkiewiczem
Szachy to królewska gra, która znana była już za czasów Persów. Nasz gość Michał Kanarkiewicz opowie co ma wspólnego gra w szachy, dzieci i motywacja. Pokaże jak wiele korzyści płynie z gry, która wydaje się skomplikowana, a tak na prawdę każdy jest w stanie pojąć jej zasady.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Odcinek 10 - Jak odkrywać talenty u dzieci i młodzieży. Rozmowa z Dominiką Łysio
Czym są talenty Gallupa? Poznanie gallupowego podejścia do talentów może być przełomem w Twoim życiu prywatnym i zawodowym. Każdy z nas ma swoje własne, niepowtarzalne talenty tworzące unikatową mozaikę. To jak postępujemy w danej chwili w dużej mierze wynika z tego, jakie talenty w nas dominują. Coś co dla Ciebie jest naturalne i nie sprawia problemu, dla drugiej osoby jest dużym wysiłkiem, a czasami nawet ponad siły. Co ciekawe talenty Gallupa można odkrywać również u dzieci. Nasz gość Dominika Łysio - tropicielka talentów wspiera rodziców w odkrywaniu talentów u dzieci i wykorzystywaniu ich naturalnych predyspozycji w życiu codziennym. W naszej rozmowie opowiada jakie talenty Gallup wyróżnia dla dzieci, jak odkrywać talenty u dzieci i od czego zacząć tą fanatyczną przygodę. PREZENT w postaci pdf do dzisiejszego odcinka możesz pobrać tutaj [link] W pdf znajdziesz opis 10 talentów jakie wyróżniamy dla dzieci oraz arkusze pracy przydatne do rozwijania tych talentów. Więcej ciekawych treści znajdziesz na naszym fanpage [link] oraz na stronie naszego podcastu Rodzicem Jestem [link]
pobierz odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek