Naturalnie o ogrodach

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Podcast o ogrodach: naturalnych, ekologicznych, pożytecznych, wiejskich, miejskich i... angielskich. Usłyszycie tu praktyczne porady i rozmowy m.in. o tym: jak założyć swój pierwszy warzywnik, dlaczego podwyższone rabaty stają coraz bardziej popularne, czy da się stworzyć ogród bezobsługowy, oraz czy w pojemnikach można uprawiać prawie wszystko. Będzie też mowa o najnowszych trendach w ogrodnictwie, o zieleni miejskiej i uprawie "no dig", a wszystko w zgodzie z naturą, bez chemii, w sposób przyjazny dla pszczół i ptaków. Od czasu do czasu odwiedzą nas goście. Podcast prowadzą Katarzyna Bellingham oraz Jacek Naliwajek.
Data dodania: 2019-03-12 12:32:47
Data aktualizacji: 2019-05-20 02:30:03
Audycji w katalogu: 10
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 3 dni temu
« Katarzyna Bellingham i Jacek Naliwajek »
NoO 10: Jak założyć rabatę preriową?
W 10. odcinku Kasia opowie na przykładzie swojej rabaty z ogrodu w Zgorzałem na Kaszubach, jak krok po kroku założyć rabatę preriową zwaną inaczej mieszaną. Będą gotowe zestawienia roślin do kompozycji, dużo będzie nazw bylin, krzewów, traw i roślin jednorocznych, więc notatnik i ołówek się przyda. Będzie też o pielęgnacji i odmładzaniu rabaty po kilku latach uprawy, oraz o tym, że są to rabaty najbardziej przyjazne pszczołom. Zapraszamy do słuchania.
pobierz 63.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 dni temu
« Katarzyna Bellingham i Jacek Naliwajek »
NoO 09: Pomidory naszych marzeń, dla smaku, zapachu i zdrowia
Pomidory uprawiamy dla smaku, zapachu i naszych wspomnień z dzieciństwa. Jak ekologicznie, bez grama chemii uprawiać pomidory, żeby otrzymać zdrowe i duże plony? W 9. odcinku Kasia i Jacek omawiają długą listę tematów „pomidorowych”. Jak siać, pikować i sadzić pomidory? Jakich zasad przestrzegać przy ich uprawie? Jak podlewać, nawozić i ściółkować?
pobierz 49.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 18 dni temu
« Katarzyna Bellingham i Jacek Naliwajek »
NoO :08 Łąki kwietne lepsze od trawnika
Łąki kwietne stają się coraz bardziej popularne, szczególnie w miastach. Czy łatwo jest przekonać ludzi do łąk kwietnych i dlaczego warto je zakładać? Gościem odcinka jest Karol Podyma z Łąki kwietne, który na co dzień zajmuje się promocją łąk kwietnych, doradza przy zakładaniu i przygotowuje mieszanki nasion roślin łąkowych.
pobierz 21.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 25 dni temu
« Katarzyna Bellingham i Jacek Naliwajek »
NoO 07: Jak nawozić naturalnie, nie tylko o gnojówkach z pokrzywy i żywokostu
Jak bez chemii „nakarmić” naszą glebę? Wchodząc do sklepu ogrodniczego jesteśmy zasypywani ofertą sztucznych nawozów, które mają dostarczyć roślinom azot, potas i fosfor czyli słynne NPK. W siódmym odcinku rozmawiamy o tym, jak w prosty sposób zastąpić sztuczne nawozy, naturalnymi. Opowiemy jak przygotować i stosować gnojówki z pokrzywy i żywokostu.
pobierz 30.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« Katarzyna Bellingham i Jacek Naliwajek »
NoO 06: Czas na wianki wielkanocne, czyli każdy może być florystą
Szukamy inspiracji do tworzenia świątecznych kompozycji, pytamy czy w każdym z nas drzemie florysta i czy jarmuż może być ozdobą bukietu. O naturalnych kompozycjach rozmawiamy z Hanią Smuczyńską, florystką, ogrodniczką, która posiada szczególny talent do robienia kompozycji z tego co znajdzie w lesie i ogrodzie, co roku prowadzi warsztaty w ogrodzie Kasi Bellingham.
pobierz 36.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« Katarzyna Bellingham i Jacek Naliwajek »
NoO 05: Jak poprawić glebę w ogrodzie, czyli prawdziwej damie obornik nie śmierdzi
W piątym odcinku rozmawiamy o tym, jak poprawić glebę w ogrodzie. Czy nawiezienie nowej ziemi jest zawsze dobrym rozwiązaniem? Co jest lepsze: obornik świeży czy przekompostowany, kompost czy ziemia liściowa? Jaki rodzaj obornika stosować? Jak prawidłowo zrobić kompost, i o czym szczególnie warto pamiętać przy kompostowaniu?
pobierz 36.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Katarzyna Bellingham i Jacek Naliwajek »
NoO 04: Wiklina w ogrodzie: stożki, płotki, podpory i inne cuda
Wiecie na ile sposobów można wykorzystać wiklinę w ogrodzie? Plecione konstrukcje, płotki, tunele, stożki, furteczki są ważną częścią i warzywnika i części ozdobnej naszych ogrodów, nadają każdemu ogrodowi specjalnego uroku i co najważniejsze, są naturalne. Porozmawiamy o tym z gościem odcinka Sylwią Kozłowską, z zawodu architekt krajobrazu, florystką, która prowadzi własną pracownię „Manunatura”.
pobierz 39.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Katarzyna Bellingham i Jacek Naliwajek »
NoO 03: Jak zadbać o rabatę bylinową na wiosnę?
Rabaty bylinowe, któż ich nie ma w swoim ogrodzie? W tym odcinku opowiadamy o tym: jak zadbać o rabatę bylinową na wiosnę, jak przycinać byliny, trawy i krzewy na rabatach mieszanych, jak sprytnie pozyskać młode rośliny, czym nawozić i ściółkować nasze rabaty.
pobierz 30.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Katarzyna Bellingham i Jacek Naliwajek »
NoO 01: Marzec. Jak założyć warzywnik na rabacie wzniesionej?
Marzec za pasem, jeszcze zdążycie zaplanować swój warzywnik. W odcinku usłyszycie: dlaczego polecamy rabatę wzniesioną i jak ją zrobić? Jak zaplanować swój pierwszy warzywnik?
pobierz 27.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Katarzyna Bellingham i Jacek Naliwajek »
NoO 02: Marzec. Cebulowe nie tylko w donicach, jak komponować wiosenne zestawy?
Marzec to czas kwitnienia pierwszych roślin cebulowych. Na rabatach, trawnikach i w donicach królują żonkile, krokusy, szafirki, szachownice i tulipany. Niektóre odmiany raz posadzone mogą rosnąć w jednym miejscu latami.
pobierz 22.4 MB odcinki RSS iTunes www
miodek