Węzeł przesiadkowy

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: W Węźle przesiadkowym ja i moi goście rozmawiamy o transporcie, mobilności, infrastrukturze i wszystkich innych kwestiach związanych z przemieszczaniem się ludzi i rzeczy.
Data dodania: 2019-03-22 10:27:21
Data aktualizacji: 2019-06-19 09:05:05
Audycji w katalogu: 16
Stan: Aktywny :-)
opublikowany wczoraj
#15: Pieszy zawsze pierwszy
Najciekawsze wypowiedzi prelegentów konferencji "Pieszy zawsze pierwszy" zorganizowanej przez fundację "Drogi Mazowsza".
pobierz 15.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 dni temu
#14: Elektryczne hulajnogi
Rząd próbuje zdefiniować czym jest elektryczna hulajnoga i gdzie nią będzie wolno jeździć. Razem z Krzysztofem Woźniakiem komentujemy te propozycje.
pobierz 21.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 16 dni temu
#13: Samochód w mieście
Przy okazji polemiki z Edytą Bryłą i Wojciechem Maziarskim mówię trochę o tym jak poruszamy się po mieście, dlaczego robimy to samochodem i dlaczego to źle.
pobierz 25.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 22 dni temu
#12: Pocztówka z podróży – Karkonosze
Pierwszy odcinek z pobocznego cyklu o mobilności w czasie wolnym. Krótki wyjazd w Karkonosze i kilka słów o tym jak funkcjonuje transport publiczny po obu stronach granicy.
pobierz 13.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#11: Prom śródlądowy
O tym jak wygląda dziś i jak kiedyś wyglądała żegluga śródlądowa rozmawiam z panem Jackiem Jopowiczem - armatorem promu Karczew - Gassy.
pobierz 15.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#10: Lex PKS
Gdzie są największe dziury w ustawie o funduszu rozwoju przewozów autobusowych? Co trzeba w niej poprawić?
pobierz 13.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#9: Rozbudowa sieci kolejowej w Polsce
Razem z Jakubem Majewskim z fundacji ProKolej dyskutujemy o rozbudowie sieci kolejowej w Polsce przewidzianej w ramach komponentu kolejowego CPK.
pobierz 31.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#8: Parkowanie po warszawsku
Tym razem wchodzę w parkingowe kontrowersje. Dowiecie się czym jest patoparking i biologiczny wkład do motoryzacji, ile kosztuje wynajem 12 metrów kwadratowych w centrum Warszawy i dlaczego parkować jest taniej niż wynajmować mieszkanie czy biuro.
pobierz 25.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#7: Dworce
Zapraszam w podróż po mazowieckich dworcach. Razem z Karolem Trammerem odwiedzamy Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki i Ciechanów.
pobierz 26.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#6: Autostradowe mity
Co łączy T.Love, Kazika Staszewskiego i Maanam? Dlaczego autostrady w Polsce są takie drogie? Czy drogi ekspresowe wpływają pozytywnie na poziom naszego życia?
pobierz 12.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#5: Marketing kolejowy i tysiąc niepowodzeń
Pociąg do Kolonii przez Zbąszynek i Świebodzin, przeprosiny za wydłużoną relację pociągu, życzymy przyjemnej podróży i przypominamy żeby uważać na kieszonkowców. Specjalny, primaaprilisowy odcinek Węzła przesiadkowego o wpadkach promocyjnych kolei.
pobierz 27.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#4: Tramwaje dla Warszawy
Jak wygląda walka o tramwajowy „kontrakt stulecia”? O ile "podrożały lokomotywy"? Czy w przetargu startuje się po to żeby wygrać? Kiedy wreszcie dowiemy się kto dostarczy tramwaje dla Warszawy?
pobierz 29.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#3: GOPgear i zmiany w Rybniku
Jak to jest łączyć doświadczenia miłośników komunikacji, miejskich aktywistów i naukowców i co to ma wspólnego z pracą z trudną młodzieżą? Jak zmieniać komunikację miejską w średnim mieście i jak rozmawiać o tych zmianach z mieszkańcami?
pobierz 22.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#2: Elektromobilność
Czy jest nad czym dyskutować jeżeli chodzi o dopłaty do zakupu samochodów elektrycznych? Czy Jaworzno to stan umysłu? Co wspólnego z autami elektrycznymi ma dostępność kolei i parowozy? Gdzie w tym miejsce na elektryczne rowery cargo? W temacie elektromobilności można daleko popłynąć, nawet jeżeli nie ma fal, tylko szum samochodów na autostradzie.
pobierz 42.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#1: Wykluczenie komunikacyjne
Jak uratować lokalny transport autobusowy? Czy rząd i samorządy wiedzą jak to zrobić? Ile potrzeba na to pieniędzy? Gdzie tkwi największy problem?
pobierz 7.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Zwiastun
pobierz 808.7 KB odcinki RSS iTunes www
miodek