Głos z podróży

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Cześć! Tu Katarzyna i Wojciech. Na co dzień mieszkamy w Warszawie i Szczecinie. Łapiemy okazje - podróżujemy tanio, ale wygodnie. Daj się zabrać naszemu głosowi, w podróż dookoła świata! Oprócz naszych doświadczeń, publikujemy wywiady o tematyce podróżniczej.
Data dodania: 2019-04-10 16:08:47
Data aktualizacji: 2019-04-18 19:30:07
Audycji w katalogu: 3
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 7 dni temu
Odc. 3 – Jak pojechać do Czarnobyla? – Wywiad
W dzisiejszym odcinku gościmy Macieja Fortunę - podróżnika i autora strony "Oczami Poszukiwacza Przygód" (link). Nasz gość opowie o organizowaniu wyjazdów w nietypowe (acz coraz bardziej popularne!) miejsce, jakim jest Strefa Wykluczenia Wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej.  Odcinek można pobrać w formacie .mp3 klikając:  W tym odcinku dowiecie się: Czy do Czarnobyla można tak po prostu pojechać? Jak zorganizować wyjazd? Ile to kosztuje? Czy podróż do strefy czarnobylskiej jest bezpieczna? Jak wielu turystów odwiedza Czarnobyl i strefę wykluczenia? Jak uniknąć mocno skomercjalizowanego wyjazdu? Co warto zobaczyć? Co może nas rozczarować? Dla kogo jest wyjazd do Czarnobyla? Strefa Czarnobylska w obiektywie naszego Gościa Położenie elektrowni w Obwodzie Kijowskim Jeśli podoba Ci się nasz podcast koniecznie zostaw komentarz, abyśmy mieli energię i motywację do nagrania kolejnego odcinka. Chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze pytania. Chcecie się pochwalić, że już tam byliście? A może dopiero się wybieracie? Piszcie! Wszystkie odcinki naszego podcastu znajdziecie TUTAJ
pobierz 28.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 18 dni temu
Odc. 2 Podróż po Azji Południowo-Wschodniej – organizacja
Latem 2018-ego roku mieliśmy przyjemność odbyć miesięczną podróż po Azji Południowo-Wschodniej. Autobusami, minibusami, i pociągami przejechaliśmy przez Laos, Kambodżę, Tajlandię (tylko przejazdem) i Wietnam. Podróży tej planujemy poświęcić cztery odcinki naszego podcastu. W tym opowiemy o tym, jak wyglądały nasze przygotowania i o tym, jak zaplanować taką podróż samemu.  Odcinek można pobrać w formacie .mp3 klikając: W tym odcinku dowiecie się: Jak przebiegała trasa podróży? Skąd pomysł na podróż? Jak wygląda procedura wizowa w Kambodży, Wietnamie i Laosie?  Czy szczepiliśmy się przed wyjazdem?  Jakie ubezpieczenie podróżnicze wybrać?  Co ze sobą zabrać w miesięczną podróż po Azji?  Czego nie warto ze sobą zabierać?  Jak zarezerwować przejazdy po Wietnamie, Kambodży i Laosie?  Jak kupić wycieczki na miejscu? Jak wygodnie dojechać z Laosu do Tajlandii? Trasa naszej podróży po Azji Południowo-Wschodniej Strony wymienione w odcinku: Aktualne informacje dotyczące wizy laotańskiej https://bangkok.msz.gov.pl/pl/c/MOBILE/informacje_konsularne/informacje_praktyczne/poradnik_polak_za_granica/laos/ Oficjalna strona Królestwa Kambodży dotycząca wizy https://www.evisa.gov.kh  Aktualne informacje dotyczące wizy wietnamskiej https://hanoi.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/poradnik_dla_podrozujacych_do_wietnamu/ Informacje dotyczące szczepień: https://www.medycynatropikalna.pl Kurtka przeciwdeszczowa damska (niestety niedostępna online) https://www.decathlon.pl/kurtka-turystyczna-rain-cut-damska-id_8356303.html  Wyszukiwarka połączeń: https://www.rome2rio.com/  Podróże lądowe po Azji Południowo-Wschodniej (pośrednik): https://12go.asia/en  Oficjalna strona Kolei Wietnamskich: https://dsvn.vn/#/ Oficjalna strona Kolei Tajskich: http://www.railway.co.th/main/index_en.html Jeśli podobał Ci się nasz podcast koniecznie zostaw komentarz, abyśmy mieli energię i motywację do nagrania kolejnego odcinka. Chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze pytania. Chcecie się pochwalić, że już tam byliście? A może dopiero się wybieracie? Piszcie!
pobierz 41.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Odc. 1 – o czym będzie nasz podcast?
Cześć! Tu Katarzyna i Wojciech. Na co dzień mieszkamy w Warszawie i Szczecinie. Łapiemy okazje - podróżujemy tanio, ale wygodnie. Daj się zabrać naszemu głosowi, w podróż dookoła świata! Więcej w zakładce "O nas".  Odcinek można pobrać w formacie .mp3 klikając: Oto pierwszy odcinek naszego podcastu! Omawiamy w nim tematykę, jaką będziemy poruszać w kolejnych audycjach, oraz wyjaśniamy, skąd pomysł na stworzenie bloga. W naszym podcaście, podzielimy się z Wami doświadczeniami z naszych podróży, doradzimy jak zaplanować swoje własne wyjazdy, a także publikować będziemy wywiady o tematyce podróżniczej. Zapraszamy do słuchania!
pobierz 8.5 MB odcinki RSS iTunes www
miodek