Zaprojektuj swoje życie

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Przedstawiam Wam osoby, które w swoim życiu podjęły nietuzinkowe wyzwania. Moje pytania nie należą do łatwych, ale inspirują do zastanowienia się nad tym co nas napędza i dokąd zmierzamy. Odpowiedzi moich gości są mądre biznesowo i życiowo. Pomogą Wam zainspirować się do świadomego i odważnego projektowania swojego życia.
Data dodania: 2019-04-10 16:12:16
Data aktualizacji: 2021-03-02 20:15:04
Audycji w katalogu: 153
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany wczoraj
Mateusz Drabent w #PołączKropki-jak zbudować efektywną kampanię crowdfundingową-Emiteo
Powiedzmy, że szukasz inwestorów dla swojego pomysłu lub działalności. Wychodzisz z siebie starając się znaleźć efektywny sposób na pozyskanie kapitału. A gdyby tak ktoś wyręczył cię w tym procesie? Wskazał odpowiedni kierunek działania? Mateusz Drabent jest współzałożycielem Emiteo. W dzisiejszym #POŁĄCZKROPKI podpowiada jak dotrzeć z naszym pomysłem do największej liczby osób, od czego zacząć i gdzie znaleźć wsparcie.
pobierz 20.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 dni temu
Emilia Bartosiewicz-Brożyna-biznes w kobiecych rękach-Lady Business Club
Emilia Bartosiewicz-Brożyna doskonale wie co to znaczy być przedsiębiorczą osobą. W 2011 roku założyła Lady Business Club, którego celem jest integrowanie przedsiębiorczych kobiet. W dzisiejszym odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie dzieli się swoją historią, opowiada co natchnęło ją do założenia LBC i skąd czerpie inspirację do dalszego działania. ❓W tym odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się: ➡Czym jest sukces dla naszej gościni? ➡Lady Business CLub - czym jest i jak ewoluował? ➡Czego uczy prowadzenie własnej firmy? ➡Jak efektywnie budować swoją rozpoznawalność w sieci?
pobierz 152.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 dni temu
#NIECODZIENNIK-jak ograniczyć marnowanie jedzenia w domu-Tomasz Szuba
W odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie, gdzie gościem był Tomasz Szuba rozmawialiśmy o niemarnowaniu żywności na skalę hotelowej i restauracyjnej gastronomii. W dzisiejszym #NIECODZIENNIKU zaglądamy do waszych kuchni i lodówek. Nasz gość dzieli się ciekawymi wskazówkami jak zdefiniować domowy food-waste i jak podejść do tematu mądrze i z większą świadomością. Pamiętajcie aby subskrybować nasz kanał na YouTube, iTunes, Spotify lub wszędzie tam gdzie słuchacie podcastów. Co czwartek wywiady z przedsiębiorcami. I nie tylko! Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na naszej stronie: [link] Facebook: [link] Instagram: [link] LinkedIn: [link]
pobierz 21.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 dni temu
Anna Staszyńska w #PołączKropki-marka legenda-Motorola
W #PołączKropki gościmy Annę Staszyńską, Szefową Marketingu w Motorola Mobility. Praca w firmie, która pomogła Amerykanom wylądować na Księżycu na pewno jest fascynująca. Nasza gościni zdradza historyczne smaczki marki legendy. Uchyla też rąbka tajemnicy jeśli chodzi o przyszłe plany Motoroli. Pamiętajcie aby subskrybować nasz kanał na YouTube, iTunes, Spotify lub wszędzie tam gdzie słuchacie podcastów. Co czwartek wywiady z przedsiębiorcami. I nie tylko! Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na naszej stronie: [link] Facebook: [link] Instagram: [link] LinkedIn: [link]
pobierz 30.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 dni temu
Michał Szafrański-wszystko co robię, robię z lenistwa-Jak Oszczędzać Pieniądze
Przed wami setny odcinek audycji Zaprojektuj Swoje Życie! Z tej okazji udało się spełnić jego z marzeń Macieja - jego rozmówcą jest Michał Szafrański. Nasz gość prowadzi bloga - Jak Oszczędzać Pieniądze [link] , którego czyta ponad ćwierć miliona osób. Udowodnił też, że samodzielne wydanie książki to zadanie wykonalne, trudne ale też opłacalne. Jego bestseller - “Finansowy Ninja” przyniósł mu prawie 4 miliony czystego zysku! Zapraszamy was na 2,5 (!) godziny pełne ciekawych historii z życia Michała, nieukrywanych momentów ekscytacji Macieja i wartościowych wskazówek dotyczących przedsiębiorczości. ❓W tym odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się: ➡Co skłoniło Michała do założenia swojej firmy? ➡Czemu warto filtrować szanse, które daje nam życie? ➡Skąd brał pieniądze na rozwinięcie swojej działalności blogowej? ➡Czym jest Klan Finansowego Ninja i jak działa?
pobierz 243.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 13 dni temu
#NIECODZIENNIK-ironia codzienności-Juliusz Windorbski
Juliusz Windorbski to prezes DESA Unicum, kolekcjoner sztuki, aukcjoner. Oprócz młotka, w swoim osobistym arsenale ma dwa bardzo przydatne w życiu narzędzia: ironię i poczucie humoru. W #NIECODZIENNIKU porozmawiamy o dystansie do samego siebie, ciekawych konwersacjach i kiepskich kawałach. ➡Cały odcinek znajdziecie tu: [link] Pamiętajcie aby subskrybować nasz kanał na YouTube, iTunes, Spotify lub wszędzie tam gdzie słuchacie podcastów. Co czwartek wywiady z przedsiębiorcami. I nie tylko! Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na naszej stronie: [link] Facebook: [link] Instagram: [link] LinkedIn: [link]
pobierz 7.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 19 dni temu
Piotr Pągowski-wieloletnia kariera w IT przyszłego magnata kosmetycznego
Maciej przez rok zabiegał o to, aby Piotr Pągowski został gościem audycji Zaprojektuj Swoje Życie. Przed wami rozmowa wyczekiwana i niezwykle interesująca. W 2015 roku Piotr zostawił karierę korporacyjną aby zostać przedsiębiorcą. Wcześniej pracował między innymi dla Microsoft czy HP Polska. Nasz gość opowiada o zmianach w życiu zawodowym, pracy z żoną i podpowiada dlaczego warto podejmować trudne wyzwania.
pobierz 172.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 20 dni temu
#NIECODZIENNIK-jak efektywnie prowadzić biznes z rodziną-Piotr Pągowski
Jest wielce prawdopodobne, że branża IT nie ma przed Piotrem Pągowskim sekretów. Od 28 lat zgłębia jej meandry. Pracował między innymi dla Microsoft i HP Polska. Obecnie jest Wiceprezesem w firmie SOLWIT i członkiem Rady Nadzorczej CD Projekt Red SA. Co więc popchnęło naszego gościa do założenia, wspólnie z żoną, biznesu kosmetycznego? Jakie rytuały pomagają im w efektywnej komunikacji i współpracy? Zapraszamy serdecznie na #NIECODZIENNIK! Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na naszej stronie: [link] Facebook: [link] Instagram: [link] LinkedIn: [link]
pobierz 13.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 26 dni temu
Tomasz Szuba-jak rozwiązać problem food-waste-Venturis HoReCa
Rzadko idziemy przez życie beztrosko. Każdy z nas musi stawiać czoło wyzwaniom, trudnym momentom i chwilom zwątpienia. Niejednokrotnie taki bagaż doświadczeń kreuje nas na nowo, zmienia perspektywę i otwiera oczy na nowe możliwości. W dzisiejszym odcinku Maciej rozmawia z Tomaszem Szubą, który właśnie po takich życiowych zakrętach podjął szereg interesujących decyzji. Opracował między innymi system KuMin.Sys, który pomaga w monitorowaniu i planowaniu działań gastronomii, w celu ograniczenia food-waste. ❓W tym odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się: ➡Jak dostrzec i wykorzystać okazje, które daje nam życie? ➡Praca w Ministerstwie Finansów - jak Tomek uczestniczył w ważnych zmianach w naszym kraju? ➡Dlaczego nie kontynuował swojej kariery w takich firmach jak KPMG czy Andersen? ➡Co skłoniło Tomka do zajęcia się tematem food-waste?
pobierz 165.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 27 dni temu
#NIECODZIENNIK-jak pracować krócej ale efektywniej-Piotr Noceń
Piotr Noceń to współzałożyciel i partner zarządzający Resource Partners, funduszu private equity z kapitałem 300 milionów euro, inwestującego w spółki z sektora konsumenckiego.
pobierz 11.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 29 dni temu
Dawid Paczka w #PołączKropki-crowdfunding udziałowy-Emiteo
Skąd wziąć pieniądze na rozwój biznesu? W dzisiejszym #PołączKropki Dawid Paczka, CEO i cofounder Emiteo, przedstawia co najmniej 6 różnych sposobów na uzyskanie wsparcia finansowego. Jednym z nich jest crowdfunding udziałowy - model finansowania społecznościowego, w którym specjalizuje się jego firma.
pobierz 53.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
François Nail-leaderzy potrzebują przestrzeni do szczerej rozmowy-CEO Round Table
François Nail to człowiek z niejedną ciekawą historią w swoim repertuarze. Zafascynowany ideą Solidarności przyjechał do Polski w latach dziewiędziesiątych. Tu poznał żone i budował biznesy. Zglębiał temat “leadershipu”, dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem. Jest założycielem CEO Round Table, mentorem, career coachem. François twierdzi, że Polska była mu przeznaczona. Zapraszamy na rozmowę, w której odkrywa wszystkie karty.
pobierz 151.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#NIECODZIENNIK-jak inwestować w fundusze venture capital-Borys Musielak
Borys Musielak to współtwórca i partner zarządzający SMOK Ventures. W dzisiejszym #NIECODZIENNIKU omawia temat inwestowania w fundusze venture capital z punktu widzenia inwestora. Nasz gość od razu podkreśla, że nie jest to najbezpieczniejszy sposób lokowania pieniędzy. Na co zwrócić uwagę podejmując decyzję o takim kroku? Jak uniknąć błędów? Borys dzieli się swoimi doświadczeniami i wskazówkami. Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na naszej stronie: [link] Facebook: [link] Instagram: [link] LinkedIn: [link]
pobierz 26.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Michał Kulka w #PołączKropki-zmień hobby w dochodowy biznes
W #PołączKropki gościmy Michała Kulkę, który ma ponad 20 lat doświadczeń jako manager i doradca w wielu różnych strukturach - od startupów po korporacje i własne przedsiębiorstwa. I o ile jego historia pracy z innymi biznesami jest interesująca (będziemy ją zgłębiać w jednym z nadchodzących odcinków audycji Zaprojektuj Swoje Życie) o tyle dziś porozmawiamy o jego pasji i jak zrobić z niej biznes. Michał jest artystą rzemieślnikiem - lakieruje pióra wieczne urushi. Dowiecie się: ➡Jak sprzedaje używając Instagrama? ➡Skąd pomysł na taki niszowy produkt? ➡Jak promować swój produkt - narzędzia, influencerzy, scarcity Nasz gość radzi aby zanim zaczniemy sprzedawać produkt, pokazać pasję, którą wkładamy w jego tworzenie. Może po tej rozmowie nie zaczniecie lakierować piór ale na pewno lepiej zrozumiecie wartość jaką niesie bycie prawdziwym i zaangażowanym w to czym dzielimy się z innymi. A jeśli chcielibyście oglądać najnowsze publikacje wcześniej niż inni to zapraszamy serdecznie na Patronite! Klikając tu: [link] uzyskacie dostęp do wszystkich naszych materiałów z wyprzedzeniem. Pamiętajcie aby subskrybować nasz kanał na YouTube, iTunes, Spotify lub wszędzie tam gdzie słuchacie podcastów. Co czwartek wywiady z przedsiębiorcami. I nie tylko! Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na naszej stronie: [link] Facebook: [link] Instagram: [link] LinkedIn: [link]
pobierz 23.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Grzegorz Turniak-topowy głos LinkedIn wyłoniony z chaosu
Grzegorz Turniak to niestrudzony orędownik i pasjonat idei networkingu. Można powiedzieć, że to zagadnienie nie ma przed nim żadnych tajemnic. Do tej pory poprowadził ponad 2000 sesji networkingowych dla przeszło 150 000 uczestników. W dzisiejszym odcinku dzieli się swoją historią przedsiębiorcy. Dowiecie się jak zaczynał, czego nauczyły go studia inżynierskie i jakie błędy popełniał.
pobierz 189.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#NIECODZIENNIK-jak zbudować zgrany zespół-Kasia Godlewska
Kasia Godlewska to seryjny przedsiębiorca. Ostatnie 10 lat spędziła budując dwie firmy: Grupę Absolvent i Kiwi Jobs. W dzisiejszym #NIECODZIENNIKU podpowiada jak budować zespoły. Takie, które nie tylko będą zgrane ale także pomogą firmie osiągnąć sukces. Nasz gościni wielokrotnie miała do tego okazję. Podkreśla, że warto zaczynać od budowania kultury w firmie. Jakie jeszcze ma wskazówki? Zapraszamy do wysłuchania #NIECODZIENNIKA! ➡Cały odcinek znajdziecie tu: [link] Pamiętajcie aby subskrybować nasz kanał na YouTube, iTunes, Spotify lub wszędzie tam gdzie słuchacie podcastów. Co czwartek wywiady z przedsiębiorcami. I nie tylko! Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na naszej stronie: [link]
pobierz 21.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Artur Kurasiński w #PołączKropki-jak efektywnie zbierać pieniądze przez crowdfunding
W #PołączKropki gościmy Artura Kurasińskiego, który od ponad dwóch dekad obserwuje trendy technologiczne i społeczne. Jego największą inspiracją jest córka, dla której stworzył komik edukacyjny “Róża, a co chcesz wiedzieć” ( [link] . W dzisiejszej rozmowie nasz gość opowiada o kolejne publikacji, do tworzenia której zaprosił takie osoby jak Martyna Sztaba, Janina Bąk, Kasia Gandor czy Krzysztof Gonciarz. Artur musiał też zebrać odpowiednie środki aby projekt doszedł do skutku. Dowiecie się jak wykorzystać crowdfunding do osiągnięcia tego celu i jak zmagał się z niepewnością, jaką niesie ze sobą taki sposób finansowania.
pobierz 52.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Wylicytuj Macieja! Zaprojektuj Swoje Życie dla WOŚP
Siema! Jest akcja...a raczej aukcja. Postanowiliśmy wylicytować Macieja. Cel jest zacny - wspieramy WOŚP i oddajemy godzinę czasu prowadzącego audycję Zaprojektuj Swoje Życie w wasze ręce. Co trzeba zrobić? Kliknąć w poniższy link:
pobierz 3.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Piotr Noceń-robię rzeczy, które lubię robić-Resource Partners
Piotr Noceń to współzałożyciel i partner zarządzający Resource Partners, funduszu private equity z kapitałem 300 milionów Euro, inwestującego w spółki z sektora konsumenckiego. Nasz gość zbudował swoje życie wokół potrzeby szczęścia i osobistych zdolności. Już w liceum miał plan, który sumiennie realizował aby osiągnąć swój zawodowy cel. Ta rozmowa skupia się na temacie inwestowania ale nasi słuchacze i widzowie bez wątpienia docenią też Piotra renesansowe podejście do życia. ❓W tym odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się: ➡Jak zbiegi okoliczności pomogły Piotrowi w realizacji jego planów zawodowych? ➡Resource Partners - skąd pomysł na biznes? ➡Spotkanie z Varelem Freemanem - najważniejsze spotkanie w życiu Piotra. ➡Różnice między VC a private equity. ➡Jak wygląda życie przedsiębiorcy po sprzedaży startupu?
pobierz 156.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#NIECODZIENNIK-efektywność indywidualna-Tytus Gołas
Bycie przedsiębiorcą to wyzwanie. Oprócz budowania biznesu trzeba pracować z różnymi ludźmi, być otwartym na inne punkty widzenia i poglądy. Tytus Gołas to 27 letni CEO i współzałożyciel Tidio - jednego z 5 najpopularniejszych live chatów na świecie. Swoje sukcesy zawdzięcza sobie ale też ludziom, z którymi pracuje. Dużą uwagę przywiązuje do cech poszczególnych osób z zespołu. Stosuje m.in metodologię kolorów aby efektywniej wychwycić to, w czym są dobrzy i gdzie najlepiej sprawdzą się ich indywidualne zalety. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o metodologii, którą stosuje Tytus to zapraszamy do #NIECODZIENNIKA! ➡Cały odcinek znajdziecie tu: [link] Pamiętajcie aby subskrybować nasz kanał na YouTube, iTunes, Spotify lub wszędzie tam gdzie słuchacie podcastów. Co czwartek wywiady z przedsiębiorcami. I nie tylko! Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na naszej stronie: [link]
pobierz 17.5 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek