Zaprojektuj swoje życie

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Przedstawiam Wam osoby, które w swoim życiu podjęły nietuzinkowe wyzwania. Moje pytania nie należą do łatwych, ale inspirują do zastanowienia się nad tym co nas napędza i dokąd zmierzamy. Odpowiedzi moich gości są mądre biznesowo i życiowo. Pomogą Wam zainspirować się do świadomego i odważnego projektowania swojego życia.
Data dodania: 2019-04-10 16:12:16
Data aktualizacji: 2020-09-19 00:40:08
Audycji w katalogu: 96
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany wczoraj
Joanna Czekaj-jestem swoim najsurowszym krytykiem-Sales Tube
Joanna Czekaj przyszła na rozmowę z Maciejem w zaawansowanej ciąży. Nie mamy co prawda anegdoty o tym, jak trudne pytania prowadzącego przyspieszyły wizytę gościni na sali porodowej, ale zapewniamy, że znajdziecie w tym odcinku wiele interesujących wątków. Asia otwarcie mówi o swojej karierze i zakrętach, które do tej pory musiała pokonać. Jej droga do równowagi, ciepła i emanująca pozytywną energią osobowość zestawione z zamiłowaniem do rywalizacji i wygrywania tworzą bardzo ciekawą kompozycję.
pobierz 74.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 dni temu
#NIECODZIENNIK-jak wypoczywają założyciele Slowhopa-Ola i Marcin Szałek
#NIECODZIENNIK z Olą i Marcinem Szałek, założycielami Slowhop - [link] , internetowej platformy rezerwacyjnej, na której można znaleźć klimatyczne noclegi i nie tylko. To, że pomagają innym znaleźć nietypowe miejsce na wypoczynek to jedno. A jak oni podróżują i wypoczywają? W tym odcinku #NIECODZIENNIKA zdradzą jak wybierają miejsca i doświadczenia, które dają im najwięcej satysfakcji. Cały odcinek znajdziecie tu: [link]
pobierz 16.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 dni temu
Sławek Muturi-bardzo lubię swoje towarzystwo-MZURI
W dzisiejszym odcinku ponownie witamy się ze Sławkiem Muturi. Otrzymaliśmy wiele pytań od Patronów do naszego gościa. Dzięki nim w rozmowie poruszyliśmy sporo interesujących wątków. Pierwszy odcinek ze Sławkiem znajdziecie tu: [link]
pobierz 112.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 dni temu
#NIECODZIENNIK-ja i moja kariera-Marcin Hejka
#NIECODZIENNIK z Marcinem Hejką, współzałożycielem OTB Ventures. Jeśli zastanawialiście się co składa się na gwiazdorską karierę w korporacji to ten odcinek jest dla was. Marcin opowiada co przyczyniło się do jego sukcesu i dzieli się swoimi przemyśleniami w tym temacie. Pamiętajcie aby subskrybować nasz kanał na YouTube, iTunes, Spotify lub wszędzie tam gdzie słuchacie podcastów. Co czwartek wywiady z przedsiębiorcami. I nie tylko!
pobierz 19.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 15 dni temu
Przemysław Żebrowski-dobrze jest nie przeceniać swoich umiejętności-Antymateria
Zapraszamy na odcinek z Przemkiem Żebrowskim, przedsiębiorcą i inwestorem, współzałożycielem grupy K2. Nasz gość jest też dumnym właścicielem warszawskiej manufaktury rowerowej Antymateria. Słuchając tej rozmowy przekonacie się jak wielkim entuzjazmem darzy właśnie rowery. W zasadzie to był temat, na który najbardziej chciał porozmawiać.
pobierz 98.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 16 dni temu
#NIECODZIENNIK-jak zatrudniać pracowników-Łukasz Końpa
#NIECODZIENNIK z Łukaszem Końpą, w którym dowiecie się jak, będąc przedsiębiorcą, zatrudnić ludzi. Doświadczenia i wiedza naszego gościa wynikają z prowadzonego przez niego biznesu - firma KONO zajmuje się bowiem sprowadzaniem pracowników z zagranicy. Pamiętajcie aby subskrybować nasz kanał na YouTube, iTunes, Spotify lub wszędzie tam gdzie słuchacie podcastów. Co czwartek wywiady z przedsiębiorcami. I nie tylko!
pobierz 12.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 23 dni temu
Urodzinowe solo Macieja-ciekaw jestem co jeszcze zdążę zrobić i czego doświadczyć
To już 75 odcinek audycji Zaprojektuj Swoje Życie i druga odsłona urodzinowego solo Macieja. Zapraszamy na odcinek pełen waszych pytań, przemyśleń jubilata i szczypty humoru. Pierwsze urodzinowe solo, czyli 23 odcinek audycji znajdziecie tu: [link] Maciej otwiera odcinek wspomnieniami sprzed roku. Wspomina, że czuł się wtedy jak “młody bóg” a trzecia ćwiartka jego życia stała przed nim otworem. Dokładnie tydzień po urodzinowej imprezie życie postanowiło przypomnieć o swojej przewrotności. Maciej miał wypadek na hulajnodze. Opis tego wydarzenia znajdziecie w tym tekście: [link] Od tamtego czasu stara się normalnie funkcjonować ale nie jest to łatwe. Ten odcinek koncentruje się na wykorzystywaniu doświadczeń z pierwszej i drugiej ćwiartki naszego życia w kolejnych latach, które następują. ❓W tym odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się: - Co zmienia się w trzeciej ćwiartce życia? - Jak wygląda rozpoczynanie biznesu/startupu po 40 lub 50 roku życia? Jakie są wady i zalety? - Jakie rodzaj spotkań czy networku miał wykładniczy wpływ na biznes i życie Macieja? Jak zarządza swoim networkiem? - Jak Maciej filtruje atrakcyjne szanse w całym szumie, który do niego spływa? - Jak powinno wyglądać idealne spotkanie z Founderem ? - Jak Maciej radzi sobie z wdrukami? Jak wpływają na jego życie i jak nimi zarządza?
pobierz 60.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 23 dni temu
#NIECODZIENNIK-jak mówić aby inni słuchali-Marcin Józefowicz
#NIECODZIENNIK z Marcinem Józefowiczem - trenerem i doradcą w temacie szeroko pojętej komunikacji. Twórca marki Sense-Making. Dowiecie się na czym polegają warsztaty prowadzone przez Marcina i jak dzięki nim mówić aby inni słuchali. W Zaprojektuj Swoje Życie prowadzimy rozmowy z ludźmi, którzy znają wartość dobrej komunikacji i dzięki temu osiągają swoje sukcesy. Marcin Józefowicz to twórca i właściciel marki Sense-Making. Jego wieloletnie doświadczenie umożliwiło mu stworzenie ciekawego i skutecznego Warsztatu Sense-Making Online, które pokazuje krok po kroku jak mówić, żeby inni słuchali.
pobierz 18.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 29 dni temu
Magdalena Dziewguć- work-life balance nie istnieje -Google Cloud
W dzisiejszym odcinku rozmawiamy z Magdaleną Dziewguć, która zarządza biznesem cloudowym Google’a w Europie Środkowo - Wschodniej. Opowie o tym jak nie projektuje swojego życia a mimo to odnosi sukcesy. Jej kariera to zbiór doświadczeń z wielu firm. Obecnie pracuje w Google ale jest też mamą trójki dzieci. Dzieli się z naszymi słuchaczami i widzami swoją perspektywą na to jak być leaderką, mamą i kobietą spełnioną.
pobierz 94.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#NIECODZIENNIK-jak realizuję swoje plany i marzenia-Miłka Raulin
#NIECODZIENNIK z Miłką Raulin, zdobywczynią Korony Ziemi, w którym opowie jak realizuje swoje cele i marzenia. Wiemy jak bardzo brakowało wam energii i entuzjazmu naszej gościni! Dlatego zapraszamy was na kolejne, tym razem krótsze, spotkanie. W tym #NIECODZIENNIKU poznacie proces Miłki - od tworzenia planu do jego urzeczywistnienia. Pamiętajcie aby subskrybować nasz kanał na YouTube, iTunes, Spotify lub wszędzie tam gdzie słuchacie podcastów. Co czwartek wywiady z przedsiębiorcami. I nie tylko! Cały odcinek z Miłką możecie obejrzeć tu: [link]
pobierz 9.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Marcin Hejka - o wytrwałości długodystansowca w biznesie - cz.2 - OTB Ventures
Zapraszamy na drugą część rozmowy z Marcinem Hejką, współzałożyciel i General Partner OTB Ventures, fundusz VC o wartości 100 mln USD, inwestującego w spółki technologiczne. W pierwszej nasz gość opowiedział o swojej karierze, o tym jak szczęście pomogło mu ją budować a także jak w latach 90 działał na Polskich rynkach kapitałowych. Tym razem panowie poruszyli takie tematy jak filozofia współpracy z przedsiębiorcami czy satysfakcję, którą odczuwa Marcin z życia jakie wiedzie. Nasz gość zdradził też czemu nie bierze pod uwagę przejścia na emeryturę. Pierwszą część rozmowy znajdziecie tu: [link]
pobierz 62.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#NIECODZIENNIK - jak zrobić podcast - Krystian Zych
#NIECODZIENNIK z Krystianem Zychem - czy w 10 minut da się wyczerpująco odpowiedzieć na pytanie “jak zrobić podcast?”. Maciej jak zwykle podjął rękawicę i wyciska informacje z Krystiana jak z cytryny. Zapraszamy! Pamiętajcie aby subskrybować nasz kanał na YouTube, iTunes, Spotify lub wszędzie tam gdzie słuchacie podcastów. Co czwartek wywiady z przedsiębiorcami. I nie tylko!
pobierz 9.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Ola i Marcin Szałek-turystyka z sercem-SLOWHOP
W dzisiejszym odcinku gościmy Olę i Marcina Szałek - twórców SLOWHOP. Jest to jedna z najciekawszych aplikacji do znajdywania nietypowych destynacji na wyjazd czy urlop. Podczas rozmowy zdradzają gdzie znajdują inspirację i jak tworzą biznes po swojemu, bez zewnętrznych funduszy.
pobierz 90.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#NIECODZIENNIK-założenie i finansowanie startupu-Piotr Piasek
#NIECODZIENNIK z Piotrem Piaskiem, naginającym rzeczywistość Wiceprezesem i Dyrektorem Strategii w Evenea. W tej krótkiej acz treściwej rozmowie panowie starają się odpowiedzieć na pytanie: jak założyć startup i jak go sfinansować? Piotr założył już wiele firm. Bez wątpienia ma doświadczenie i wiedzę dotyczące rozpoczynania nowych biznesowych przedsięwzięć. Jeśli jesteście zainteresowani jego perspektywą na ten temat to zapraszamy serdecznie za #niecodziennik. Pamiętajcie aby subskrybować nasz kanał na YouTube, iTunes, Spotify lub wszędzie tam gdzie słuchacie podcastów. Co czwartek wywiady z przedsiębiorcami. I nie tylko! Cały odcinek z Piotrem możecie obejrzeć tu: [link]
pobierz 12.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Marcin Hejka-o wytrwałości długodystansowca w biznesie-cz.1-OTB Ventures
Zapraszamy na pierwszą część rozmowy z Marcinem Hejką, współzałożyciel i General Partner OTB Ventures, fundusz VC o wartości 100 mln USD, inwestującego w spółki technologiczne. Ta rozmowa zainteresuje każdego. Niezależnie czy interesujesz się inwestycjami, historią, ekonomią czy tym jak ludzie podejmują decyzje - ten odcinek jest dla Ciebie. O wytrwałości długodystansowca - Marcin Hejka.
pobierz 67.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#NIECODZIENNIK-Koncepcja Jeża-Marcin Zabielski
#NIECODZIENNIK z Marcinem Zabielskim, Partnerem funduszu VC - Market One Capital o kapitalizacji 45 mln EUR. Fundusz ten inwestuje w startupy technologiczne o modelu marketplace. W niecałe 10 minut Maciej stara się zrozumieć wspomnianą przez Marcina “Koncepcję Jeża”. Wywodzi się ona z książki Jima Collinsa - Good to Great. Pamiętajcie aby subskrybować nasz kanał na YouTube, iTunes, Spotify lub wszędzie tam gdzie słuchacie podcastów. Co czwartek wywiady z przedsiębiorcami. I nie tylko! Cały odcinek z Marcinem możecie obejrzeć tu: [link]
pobierz 5.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Łukasz Końpa-najważniejsza jest cierpliwość w dążeniu do celu-KONO
Łukasz Końpa jest Prezesem Zarządu firmy KONO, zajmującej się sprowadzaniem pracowników ze wschodu do Polski. Zanim osiągnął obecny sukces musiał poradzić sobie z niejedną porażką.
pobierz 71.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#NIECODZIENNIK-niedostępność - pojęcie względne-Kasia Gola
#NIECODZIENNIK z Kasią Gola, założycielką GeekGoesChic - firmy specjalizującej się w przewidywaniu trendów technologicznych w branży modowej, blogerka i entuzjastka nowych technologii. W tej krótkiej acz treściwej rozmowie Maciej i Kasia wymieniają się przemyśleniami na temat docierania do osób, które wydają się niedostępne. Dzielą się swoimi doświadczeniami. Maciej nawet zdradza jakiego zdania używa aby zachęcić potencjalnych gości do udziału w audycji. Koniecznie zerknijcie też na dwa wpisy z bloga Zaprojektuj Swoje Życie, w których bardziej szczegółowo analizujemy ten temat: Jak dotrzeć do ludzi, na których Ci zależy - [link] Co robi Jeff Bezos, żeby nie bać się kalendarza - [link] Pamiętajcie aby subskrybować nasz kanał na YouTube, iTunes, Spotify lub wszędzie tam gdzie słuchacie podcastów. Co czwartek wywiady z przedsiębiorcami. I nie tylko! Cały odcinek z Kasią możecie obejrzeć tu: [link]
pobierz 14.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Miłka Raulin-podjęłam w swoim życiu wiele dobrych decyzji-Siła Marzeń
W tym odcinku Maciej miał na sobie koszulkę z napisem “DOMATOR”. Patrząc na osiągnięcia naszej gościni - Miłki Raulin, to ostatnie słowo, które przychodzi nam do głowy. Rozmowa z Miłka to niezwykłe doświadczenie. Nie dość, że zaraża entuzjazmem to inspiruje do działania. Udało nam się porozmawiać o tym jak zdobyła Koronę Ziemi i jak zebrała pieniądze na to przedsięwzięcie. Podzieliła się z nami swoimi planami i nadziejami na przyszłość.
pobierz 79.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#NIECODZIENNIK-planowanie na podstawie przeszłości-Jowita Michalska
#NIECODZIENNIK z Jowitą Michalską, która powołała do życia fundację Digital University, organizuje m. in. programy edukacyjne dla kadry zarządzającej, szkolenia i konferencje takie jak Masters and Robots czy HRevolution, angażuje się charytatywnie, wspierając dzieci w trudnej sytuacji życiowej w zdobywaniu cyfrowych kompetencji. Jowita ma niesamowite narzędzie, z którego korzysta w swoim życiu. Jest to planowanie z patrzeniem 12 miesięcy wstecz. Jak używa tego narzędzia i gdzie się z nim spotkała po raz pierwszy? Tego dowiecie się w tym #niecodzienniku. Pamiętajcie aby subskrybować nasz kanał na YouTube, iTunes, Spotify lub wszędzie tam gdzie słuchacie podcastów. Co czwartek wywiady z przedsiębiorcami. I nie tylko! Cały odcinek z Jowitą możecie obejrzeć tu: [link]
pobierz 6.4 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek