Nightslime

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: illiam Malcolm (NIGHTRUN87) i Jarek Kowal (SzlamFest) rozmawiają o superbohaterach, mandze, horrorach i całym popkulturowym szlamie, jakie mogą pomieścić dwie głowy.
Data dodania: 2019-04-10 22:18:12
Data aktualizacji: 2019-12-07 10:30:07
Audycji w katalogu: 90
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 4 dni temu
S02E54 [90]: Polskie "Siedem", czyli Zbigniew Zgroza na tropie
Debiutował w superbohaterskim "Lisie" wydawnictwa Sol Invictus, później wrócił z własną historią - Zbigniew Zgroza to bezpardonowy detektyw z sarmackim wąsem, który musi rozwikłać mroczną zagadkę rodem z odcinka "Z archiwum X", a w kolejnym odcinku Nightslime sprawdzamy, czy warto się w tę przygodę zabrać razem z nim.
pobierz 31.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 dni temu
S02E53 [89]: Swamp Thing / Potwór z bagien
Potwór z Bagien to niby jedna z popularniejszych postaci DC Comics, a jednak dla wielu czytelników (czy nawet bardziej widzów) wciąż pozostaje zagadką, co może wynikać z tego, że jego przygody przypominają raczej horror niż typową superbohaterską historię. Niedawno stacja HBO postanowiła przywrócić Swamp Thing do życia w premierowym serialu i na tę okazję przybliżamy jego sylwetkę na przestrzeni lat - od debiutu w House of Secrets w latach 70. przez dziwaczną ekranizację Wesa Cravena po wybitną wizję Alana Moore'a.
pobierz 49.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 15 dni temu
S02E52 [88]: Johannes Schachmann - Życie i czasy
Lubicie cynizm "Ricka i Morty'ego" i jednocześnie poczucie humoru rodem z "Mrocznych przygód Billy'ego i Mandy", "Krowy i Kurczaka" albo innych produkcji Cartoon Network? Lubicie kiedy odległe, fikcyjne światy przenikają się z aluzjami do codzienności każdego z nas? Lubicie krótką, niewymagającą poświęcenia kilku godzin formę? Jeżeli na wszystkie te pytania odpowiedzieliście: "Tak", to "Johannes Schachmann. Życie i czasy" jest komiksem dla was. Mateusz Piątkowski i Jacek Kuziemski są autorami drugiej publikacji wydanej pod szyldem Wydawnictwa 23, a w kolejnym odcinku Nightslime przybliżamy ten magiczny świat.
pobierz 20.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 25 dni temu
S02E51 [87]: Jim Lee's X-Men
X-Men od Jima Lee to ta wizja drużyny mutantów, którą cały świat zna najlepiej, chociażby dlatego, że właśnie na tych projektach oparto kultowy serial animowany z 1992 roku, a w Polsce także dlatego, że część tych zeszytów ukazywała się nakładem TM-Semic. Wydawnictwo Egmont zebrało dzieła tego artysty i wydało w jednym tomie, ale czy podziurawienie fabuły po to, żeby ukazać rysunki wyłącznie jednego autora okazało się dobrym posunięciem? O tym opowiadamy w kolejnym odcinku Nightslime.
pobierz 34.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
S02E50 [86]: Trzydziestopięciolecie koszmaru z ulicy Wiązowej
16 listopada 1984 roku to jedna z najważniejszych dat w historii kina grozy - wtedy na ekranach zadebiutował "Koszmar z ulicy Wiązów" i chociaż jego główny bohater, Freddy Krueger, dostał zaledwie siedem minut na prezentację, z miejsca stał się postacią kultową. W kolejnym odcinku Nightslime prześwietlamy jego dziwaczną biografię (również te najmroczniejsze wątki), a także przypominamy, co łączy go z Jasonem Voorheesem, Ashem Williamsem czy... z Gdańskiem.
pobierz 36.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
S02E49 [85]: Horrorowe sequele w kosmosie
W kosmosie nikt nie usłyszy twojego krzyku, za to śmiech będzie roznosił się bardzo donośnie. Z niewiadomych przyczyn twórcy dłuższych serii slasherowych w pewnym momencie często postanawiają wydalić swoich bohaterów z Ziemi i zapewnić im najdziwniejszą przygodę w całych - i tak bujnych - biografiach. W kolejnym odcinku Nightslime badamy trzy takie przypadki - "Jason X", "Hellraiser IV: Dziedzictwo krwi" oraz "Karzeł 4".
pobierz 37.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
S02E48 [84]: Rob Zombie's White Trash Psychos
Rob Zombie wreszcie dokończył swoją szaloną trylogię, ale czy po czternastu latach od premiery poprzedniej części, "3 from Hell" utrzymuje wysoką formę? Tym razem zdania mamy podzielone. W kolejnym odcinku Nightslime rozmawiamy o "Domu 1000 trupów", "Bękartach diabła" i tegorocznym finale serii, który okazał się także ostatnim filmem charyzmatycznego Sida Haiga.
pobierz 48.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
S02E47 [83]: The Best of John Carpenter Vol. 2
And our top 3 favourite John Carpenter movies are...
pobierz 56.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
S02E46 [82]: The Best of John Carpenter Vol. 1
Październik wiadomo jakim jest miesiącem - horroru! To właśnie kinu grozy poświęcimy wszystkie odcinki Nightslime w tym miesiącu, a zaczynamy od mistrza Johna Carpentera i naszego rankingu od najgorszych (nietrudno się domyślić, które tytuły tutaj się pojawią) do najlepszych filmów, jakie nakręcił na przestrzeni niemal czterech dekad.
pobierz 52.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
S02E45 [81]: Gideon Falls
"Gideon Falls" to jeden z najciekawszych nowych tytułów 2018 roku (za co zresztą w tym roku odebrał Nagrodę Eisnera), którego autorami są wychwalany przez nas już wielokrotnie Jeff Lemire oraz Andrea Sorrentino (rysował między innymi "Old Man Logan" i "All-New X-Men"). W Polsce pierwszy tom ukazał się nakładem Mucha Comics pod koniec lipca, a z kolejnego odcinka Nightslime dowiecie się, dlaczego nie powinniście przegapić tej serii.
pobierz 24.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
S02E44 [80]: Józef Mogiła - Skazaniec 666
W rodzimej Brazylii znają go jako Zé do Caixão, w Ameryce jako Coffin Joe, a u nas jest Józefen Mogiłą. To paskudny typ przypominający skrzyżowanie Nosferatu z Freddym Kruegerem, który może poszczycić się mianem kultowej postacie w południowoamerykańskiej popkulturze. Jest bohaterem między innymi własnej trylogii filmowej z czego pierwsza pozycja powstała już w 1964 roku, a ostatnia dopiero w 2008, a także zawitał na karty komiksu. W Polsce jego debiut możecie przeczytać w opublikowanym niedawno przez Wydawnictwo Mandioca "Skazańcu 666" autorstwa Samuela Casala i Adriana Brunsteina, a posłuchać o nim możecie w kolejnym odcinku naszego podcastu.
pobierz 22.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
S02E43 [79]: Todd McFarlane's Spider-Man
Todd McFarlane spojrzał na Spider-Man w bardzo podobny sposób, w jaki widział później swojego własnego bohatera - Spawna. "Przyjazny Pająk z sąsiedztwa" jest w tym wydaniu znacznie bardziej brutalny, z kadrami przepełnionymi krwią i tymi niesamowitymi, wręcz kultowymi choreografiami. Może dla wielu to nie jest ten "prawdziwy Spider-Man", może za dużo tutaj grozy i niczym niewytłumaczalnych gościnnych występów między innymi Wolverine'a, Ghost Ridera czy X-Force, ale w siedemdziesiątym dziewiątym odcinku naszego podcastu wyjaśniamy, dlaczego warto mieć w swojej kolekcji zbiorczy tom wydany niedawno przez Egmont.
pobierz 28.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
S02E42 [78]: Bloodshot i X-O Manowar vol 2
Historie Bloodshota i X-O Manowar - wydawane oryginalnie przez Valiant, a w Polsce przez Kboom - trwają, a w kolejnym odcinku naszego podcastu przybliżamy, co dzieje się w drugich tomach obydwu serii i raz jeszcze wyjaśniamy, dlaczego odbiorca komiksu superbohaterskiego nie może obok tych tytułów przejść obojętnie.
pobierz 30.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
S02E41 [77]: Trzydziestopięciolecie CHUD
"C.H.U.D." uchodzi za film kultowy i ma ku temu predyspozycje - jest szlam, są zombie-podobne istoty, jest nawet ciekawa historia zakulisowa o tym, jak Robert Englund odrzucił jedną z ról na rzecz debiutu pod nazwiskiem Freddy Kruger. Czy jednak faktycznie jest to film, który powinien być znany każdemu fanowi kina klasy B? 31 sierpnia przypada trzydzietopięciolecie "C.H.U.D.", na tę okazję w kolejnym odcinku naszego podcastu opowiadamy o związkach filmu Douglasa Cheeka (niczego więcej nie wyreżyserował) z "Kevin sam w domu" i "To my", o bardzo nieudanym sequelu (w tym roku trzydziestolecie), o bardzo udanej ścieżce dźwiękowej, a także próbujemy uplasować ten niskobudżetowy horror gdzieś pomiędzy innymi produkcjami tej kategorii.
pobierz 21.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
S02E40 [76]: SzlamFest 3 - Anna Krztoń i Wydawnictwo Kboom
To już ostatni powrót do trzeciego SzlamFestu, tym razem rozmawiamy z Anią Krztoń (autorką między innymi komiksu "Weź się w garść") i Jakubem Kwidzińsim z wydawnictwa Kboom. Od Ani dowiadujemy się, że nie przepada za tymi strasznymi horrorami, za to lubi śmieszne, a nawet pracuje obecnie nad własną wizją opowieści grozy. Będzie również o tworzeniu rysunków pod album muzyczny i o mandze oraz japońskiej kulturze w szerszym kontekście. Z Kubą rozmawiamy o "Punisherze" w wydaniu Dolpha Lundgrena i łączymy go z Bloodshotem, czołową postacią uniwersum Valianta, które w Polsce możemy poznawać dzięki wydawnictwu Kboom, a przy okazji zastanawiamy się, na ile ekranizacje losów superbohaterów pomagają w popularyzacji komiksów.
pobierz 48.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
S02E39 [75]: SzlamFest 3 - Krypta VHS, Ultimate Action Hero i Co Się Kręci
Trzecia edycja SzlamFestu to już historia, ale w podcaście Nightslime raz jeszcze wracamy do rozmów z gośćmi festiwalu, tym razem aż trzema. Janek z Krypty VHS opowiada o swojej kolekcji kaset i amerykańskiej Godzilli; Jarek Majewski o tworzonej przez niego grze - "Ultimate Action Hero" i kinie akcji z lat 80. (ze szczególnym wskazaniem na Van Damme'a i Schwarzeneggera); a Krzysztof Hendzel z kanału Co się kręci o Timothym Daltonie i Jamesie Bondzie, zakończonej działalności Synthrunner oraz wrestlingu.
pobierz 34.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
S02E38 [74]: SzlamFest 3 - Zombie Commando
Po chwili przerwy wracamy na trzeci SzlamFest, gdzie zarejestrowaliśmy mnóstwo odcinków z udziałem gości. Tym razem rozmawiają William Malcolm oraz Zombie Commando, a na tapet biorą Sędziego Dredda, Ksenomorfa, Predatora i debiutancki album... Zombie Commando, który ukaże się... Sami posłuchajcie kiedy!
pobierz 10.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
S02E37 [73]: Octopus Film Festival (Krystian Kujda)
Dlaczego wciąż chcemy oglądać "Mortal Kombat" na dużym ekranie? Dlaczego "Pulp Fiction" wyprzedaje bilety w sześćdziesiąt sekund po dwudziestu pięciu latach od premiery? Jak sprawić, żeby "Superman IV: The Quest for Peace" stało się znacznie lepszym filmem? Kim jest Sergio Martino i dlaczego powinniście poznać jego filmografię? Czy współczesne kino gatunkowe dorównuje temu sprzed lat? Na te pytania odpowiada gość kolejnego odcinka naszego podcastu - Krystian Kujda, dyrektor artystyczny Octopus Film Festival.
pobierz 42.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
S02E36 [72]: SzlamFest 3 - Wydawnictwo Hanami (Radosław Bolałek)
W kolejnym odcinku Nightslime gościmy Radosława Bolałka, twórcę wydawnictwa Hanami, które wydaje "dobre japońskie komiksy dla dorosłych". Oglądamy razem "Stalowego rycerza" z Shaquillem O'Nealem (prawdziwego pierwszego czarnoskórego superbohatera w świecie filmu!) i "Operację Ninja 3" Godfrey'a Ho, a przy okazji wspominamy o "Księdze wiatru" Hanami, gdzie wojownicy cienia także się pojawiają; rozmawiamy o tym, czy w Polsce dodruki komiksów mają sens; jakie mangi Hanami cieszą się największa popularnością i czy rodzime wydawnictwa mangowe konkurują ze sobą, a także o irytującej barierze pomiędzy czytelnikami komiksów zachodnich a odbiorcami komiksu japońskiego.
pobierz 19.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
S02E35 [71]: SzlamFest 3 - Wydawnictwo 23 (Jerzy Łanuszewski)
W poprzednim odcinku gościliśmy Unkę Odyę, w tym rozmawiamy z jej wydawcą - Jerzym Łanuszewskim. O planach Wydawnictwa 23 z "dziwnej Polski", o kondycji polskiego rynku wydawniczego i polskiego komiksu Jerzy rozmawiał z Williamem Malcolmem.
pobierz 12.9 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek