Nightslime

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: illiam Malcolm (NIGHTRUN87) i Jarek Kowal (SzlamFest) rozmawiają o superbohaterach, mandze, horrorach i całym popkulturowym szlamie, jakie mogą pomieścić dwie głowy.
Data dodania: 2019-04-10 22:18:12
Data aktualizacji: 2019-10-18 22:30:03
Audycji w katalogu: 83
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 4 dni temu
S02E47 [83]: The Best of John Carpenter Vol. 2
And our top 3 favourite John Carpenter movies are...
pobierz 56.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 dni temu
S02E46 [82]: The Best of John Carpenter Vol. 1
Październik wiadomo jakim jest miesiącem - horroru! To właśnie kinu grozy poświęcimy wszystkie odcinki Nightslime w tym miesiącu, a zaczynamy od mistrza Johna Carpentera i naszego rankingu od najgorszych (nietrudno się domyślić, które tytuły tutaj się pojawią) do najlepszych filmów, jakie nakręcił na przestrzeni niemal czterech dekad.
pobierz 52.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 18 dni temu
S02E45 [81]: Gideon Falls
"Gideon Falls" to jeden z najciekawszych nowych tytułów 2018 roku (za co zresztą w tym roku odebrał Nagrodę Eisnera), którego autorami są wychwalany przez nas już wielokrotnie Jeff Lemire oraz Andrea Sorrentino (rysował między innymi "Old Man Logan" i "All-New X-Men"). W Polsce pierwszy tom ukazał się nakładem Mucha Comics pod koniec lipca, a z kolejnego odcinka Nightslime dowiecie się, dlaczego nie powinniście przegapić tej serii.
pobierz 24.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
S02E44 [80]: Józef Mogiła - Skazaniec 666
W rodzimej Brazylii znają go jako Zé do Caixão, w Ameryce jako Coffin Joe, a u nas jest Józefen Mogiłą. To paskudny typ przypominający skrzyżowanie Nosferatu z Freddym Kruegerem, który może poszczycić się mianem kultowej postacie w południowoamerykańskiej popkulturze. Jest bohaterem między innymi własnej trylogii filmowej z czego pierwsza pozycja powstała już w 1964 roku, a ostatnia dopiero w 2008, a także zawitał na karty komiksu. W Polsce jego debiut możecie przeczytać w opublikowanym niedawno przez Wydawnictwo Mandioca "Skazańcu 666" autorstwa Samuela Casala i Adriana Brunsteina, a posłuchać o nim możecie w kolejnym odcinku naszego podcastu.
pobierz 22.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
S02E43 [79]: Todd McFarlane's Spider-Man
Todd McFarlane spojrzał na Spider-Man w bardzo podobny sposób, w jaki widział później swojego własnego bohatera - Spawna. "Przyjazny Pająk z sąsiedztwa" jest w tym wydaniu znacznie bardziej brutalny, z kadrami przepełnionymi krwią i tymi niesamowitymi, wręcz kultowymi choreografiami. Może dla wielu to nie jest ten "prawdziwy Spider-Man", może za dużo tutaj grozy i niczym niewytłumaczalnych gościnnych występów między innymi Wolverine'a, Ghost Ridera czy X-Force, ale w siedemdziesiątym dziewiątym odcinku naszego podcastu wyjaśniamy, dlaczego warto mieć w swojej kolekcji zbiorczy tom wydany niedawno przez Egmont.
pobierz 28.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
S02E42 [78]: Bloodshot i X-O Manowar vol 2
Historie Bloodshota i X-O Manowar - wydawane oryginalnie przez Valiant, a w Polsce przez Kboom - trwają, a w kolejnym odcinku naszego podcastu przybliżamy, co dzieje się w drugich tomach obydwu serii i raz jeszcze wyjaśniamy, dlaczego odbiorca komiksu superbohaterskiego nie może obok tych tytułów przejść obojętnie.
pobierz 30.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
S02E41 [77]: Trzydziestopięciolecie CHUD
"C.H.U.D." uchodzi za film kultowy i ma ku temu predyspozycje - jest szlam, są zombie-podobne istoty, jest nawet ciekawa historia zakulisowa o tym, jak Robert Englund odrzucił jedną z ról na rzecz debiutu pod nazwiskiem Freddy Kruger. Czy jednak faktycznie jest to film, który powinien być znany każdemu fanowi kina klasy B? 31 sierpnia przypada trzydzietopięciolecie "C.H.U.D.", na tę okazję w kolejnym odcinku naszego podcastu opowiadamy o związkach filmu Douglasa Cheeka (niczego więcej nie wyreżyserował) z "Kevin sam w domu" i "To my", o bardzo nieudanym sequelu (w tym roku trzydziestolecie), o bardzo udanej ścieżce dźwiękowej, a także próbujemy uplasować ten niskobudżetowy horror gdzieś pomiędzy innymi produkcjami tej kategorii.
pobierz 21.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
S02E40 [76]: SzlamFest 3 - Anna Krztoń i Wydawnictwo Kboom
To już ostatni powrót do trzeciego SzlamFestu, tym razem rozmawiamy z Anią Krztoń (autorką między innymi komiksu "Weź się w garść") i Jakubem Kwidzińsim z wydawnictwa Kboom. Od Ani dowiadujemy się, że nie przepada za tymi strasznymi horrorami, za to lubi śmieszne, a nawet pracuje obecnie nad własną wizją opowieści grozy. Będzie również o tworzeniu rysunków pod album muzyczny i o mandze oraz japońskiej kulturze w szerszym kontekście. Z Kubą rozmawiamy o "Punisherze" w wydaniu Dolpha Lundgrena i łączymy go z Bloodshotem, czołową postacią uniwersum Valianta, które w Polsce możemy poznawać dzięki wydawnictwu Kboom, a przy okazji zastanawiamy się, na ile ekranizacje losów superbohaterów pomagają w popularyzacji komiksów.
pobierz 48.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
S02E39 [75]: SzlamFest 3 - Krypta VHS, Ultimate Action Hero i Co Się Kręci
Trzecia edycja SzlamFestu to już historia, ale w podcaście Nightslime raz jeszcze wracamy do rozmów z gośćmi festiwalu, tym razem aż trzema. Janek z Krypty VHS opowiada o swojej kolekcji kaset i amerykańskiej Godzilli; Jarek Majewski o tworzonej przez niego grze - "Ultimate Action Hero" i kinie akcji z lat 80. (ze szczególnym wskazaniem na Van Damme'a i Schwarzeneggera); a Krzysztof Hendzel z kanału Co się kręci o Timothym Daltonie i Jamesie Bondzie, zakończonej działalności Synthrunner oraz wrestlingu.
pobierz 34.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
S02E38 [74]: SzlamFest 3 - Zombie Commando
Po chwili przerwy wracamy na trzeci SzlamFest, gdzie zarejestrowaliśmy mnóstwo odcinków z udziałem gości. Tym razem rozmawiają William Malcolm oraz Zombie Commando, a na tapet biorą Sędziego Dredda, Ksenomorfa, Predatora i debiutancki album... Zombie Commando, który ukaże się... Sami posłuchajcie kiedy!
pobierz 10.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
S02E37 [73]: Octopus Film Festival (Krystian Kujda)
Dlaczego wciąż chcemy oglądać "Mortal Kombat" na dużym ekranie? Dlaczego "Pulp Fiction" wyprzedaje bilety w sześćdziesiąt sekund po dwudziestu pięciu latach od premiery? Jak sprawić, żeby "Superman IV: The Quest for Peace" stało się znacznie lepszym filmem? Kim jest Sergio Martino i dlaczego powinniście poznać jego filmografię? Czy współczesne kino gatunkowe dorównuje temu sprzed lat? Na te pytania odpowiada gość kolejnego odcinka naszego podcastu - Krystian Kujda, dyrektor artystyczny Octopus Film Festival.
pobierz 42.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
S02E36 [72]: SzlamFest 3 - Wydawnictwo Hanami (Radosław Bolałek)
W kolejnym odcinku Nightslime gościmy Radosława Bolałka, twórcę wydawnictwa Hanami, które wydaje "dobre japońskie komiksy dla dorosłych". Oglądamy razem "Stalowego rycerza" z Shaquillem O'Nealem (prawdziwego pierwszego czarnoskórego superbohatera w świecie filmu!) i "Operację Ninja 3" Godfrey'a Ho, a przy okazji wspominamy o "Księdze wiatru" Hanami, gdzie wojownicy cienia także się pojawiają; rozmawiamy o tym, czy w Polsce dodruki komiksów mają sens; jakie mangi Hanami cieszą się największa popularnością i czy rodzime wydawnictwa mangowe konkurują ze sobą, a także o irytującej barierze pomiędzy czytelnikami komiksów zachodnich a odbiorcami komiksu japońskiego.
pobierz 19.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
S02E35 [71]: SzlamFest 3 - Wydawnictwo 23 (Jerzy Łanuszewski)
W poprzednim odcinku gościliśmy Unkę Odyę, w tym rozmawiamy z jej wydawcą - Jerzym Łanuszewskim. O planach Wydawnictwa 23 z "dziwnej Polski", o kondycji polskiego rynku wydawniczego i polskiego komiksu Jerzy rozmawiał z Williamem Malcolmem.
pobierz 12.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
S02E34 [70]: SzlamFest 3 - Unka Odya
Wracamy na SzlamFest 3: Zemstę Szlamu! Tym razem rozmawiamy z Unką Odyą, autorką komiksu "Brom". Będzie o tym, czy na Akademiach Sztuk Pięknych lubią komiksy, o kung-fu i niechęci do przemocy, a nawet zdradzimy, jakie brzydkie słowo (a jest tylko jedno) pada w "Bromie" i jak będzie wyglądać jego kontynuacja.
pobierz 12.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
S02E33 [69]: SzlamFest 3 - trailery do Operacji Ninja 3
Na trzecim SzlamFeście oglądaliśmy z publicznością kasety VHS, między innymi takie klasyki, jak "Koszmar z ulicy Wiązów 2", "Deadly Prey" czy "Chuck Norris i jego karatecy", ale również filmy mniej znane, chociażby "Operację Ninja 3", gdzie główny bohater w opasce z napisem "ninja" na czole ćwiczył... ekhm... chińską sztukę skrytobójstwa. Nic się w tym filmie nie zgadza, łącznie ze zwiastunami i to im poświęciliśmy kolejny odcinek naszego podcastu.
pobierz 8.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
S02E32 [68]: SzlamFest 3 - Sailor Moon (FAVORIT89)
Podczas trzeciego SzlamFestu na scenie klubu B90 można było zobaczyć czołówkę polskiego synthwave'u, między innymi NIGHTRUN87 i FAVORIT89, którzy później spotkali się na kanapie, żeby porozmawiać o... Czarodziejce z Księżyca. Będzie też o studiu Ghibli, o kasetach VHS i o tym, czy dostęp do każdego filmu i każdego anime w każdej chwili faktycznie jest dla nas korzystny.
pobierz 13.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
S02E31 [67]: SzlamFest 3 - Takich kreskówek dzisiaj nie robią (Łukasz Kowalczuk)
Wracamy na trzeci SzlamFest, tym razem z gościnnym udziałem Łukasza Kowalczuka, autora komiksów "Vreckless Vrestlers", "Za późno, by przebaczyć" czy "Violent Skate Bulldogs", a także współorganizatora festiwalu. Zasiedliśmy razem przed magnetowidem z taśmą "Prawdziwe duchołapy" ("The Real Ghostbusters") w wnętrzu, żeby porozmawiać o kreskówkach z przeszłości, między innymi o "Motomyszach z Marsa", "Rekinach wielkiego miasta", "Thundercats" czy "Wojowniczych Żółwiach Ninja". Wbrew tytułowi Łukasz nie faworyzuje produkcji z lat 80. i 90., a przy okazji opowiada, jak widziałby własnych bohaterów w wersjach animowanych.
pobierz 24.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
S02E30 [66]: SzlamFest 3 - Pixel Retroshop
W połowie czerwca w Gdańsku rozegrał się trzeci SzlamFest, a my byliśmy tam z naszym podcastem, który prowadziliśmy na żywo przez dziesięć godzin. W najbliższych tygodniach będziemy publikować najlepsze fragmenty z tego wydarzenia. W drugim odcinku Nightslime Live wprost ze SzlamFestu rozmawiamy z Tytusem z Pixel Retroshop, gdzie możecie zaopatrzyć się w gry między innymi na Amigę, Atari, SNES-a czy Commodore 64. Oglądamy razem "The Real Ghostbusters", wybieramy króla kina akcji, zastanawiamy się, czy kolejne sequele i remake'i filmów z lat 80. i 90. są potrzebne, czy niszczą legendy.
pobierz 15.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
S02E29 [65]: SzlamFest 3 - Jonny Quest
W połowie czerwca w Gdańsku rozegrał się trzeci SzlamFest, a my byliśmy tam z naszym podcastem, który prowadziliśmy na żywo przez dziesięć godzin. W najbliższych tygodniach będziemy publikować najlepsze fragmenty z tego wydarzenia. Jonny Quest to animacja z 1964 roku, ale wyprzedzająca swoje czasy, bo czy dzisiaj znajdziecie kreskówkę dla dzieci, w której nie dość, że będą wyraźnie zaznaczone elementy horroru, to jeszcze na głównych bohaterów zostaną wytypowani dwaj mężczyźni wychowujący dwóch chłopców, w tym adoptowanego Hindusa? Kasetę z odcinkami "Ludzie żaby" (czyli... lizard man) oraz "Zemsta Anubisa" oglądaliśmy i na bieżąco komentowaliśmy w trakcie SzlamFestu.
pobierz 11.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
S02E28 [64]: Dracula według Mike'a Mignoli
"Draculę" Brama Stokera i "Draculę” Francisa Forda Coppoli znają chyba wszyscy, więc co więcej mógł z tym tematem zrobić Mike Mignola, twórca Hellboya? Okazuje się, że bardzo wiele, bo dokładnie ta sama historia w jego wykonaniu zyskuje zupełnie inny, przepiękny wymiar. Komiks z losami najpopularniejszego z wampirów niedawno ukazał się w Polsce za sprawą wydawnictwa Kboom, a w sześćdziesiątym czwartym odcinku Nightslime opowiadamy, dlaczego musicie mieć ten tytuł na regałach. Music by FAVORIT89 & NIGHTRUN87
pobierz 22.6 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek