Nightslime

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: illiam Malcolm (NIGHTRUN87) i Jarek Kowal (SzlamFest) rozmawiają o superbohaterach, mandze, horrorach i całym popkulturowym szlamie, jakie mogą pomieścić dwie głowy.
Data dodania: 2019-04-10 22:18:12
Data aktualizacji: 2019-08-18 07:41:14
Audycji w katalogu: 75
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 4 dni temu
S02E39 [75]: SzlamFest 3 - Krypta VHS, Ultimate Action Hero i Co Się Kręci
Trzecia edycja SzlamFestu to już historia, ale w podcaście Nightslime raz jeszcze wracamy do rozmów z gośćmi festiwalu, tym razem aż trzema. Janek z Krypty VHS opowiada o swojej kolekcji kaset i amerykańskiej Godzilli; Jarek Majewski o tworzonej przez niego grze - "Ultimate Action Hero" i kinie akcji z lat 80. (ze szczególnym wskazaniem na Van Damme'a i Schwarzeneggera); a Krzysztof Hendzel z kanału Co się kręci o Timothym Daltonie i Jamesie Bondzie, zakończonej działalności Synthrunner oraz wrestlingu.
pobierz 34.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 dni temu
S02E38 [74]: SzlamFest 3 - Zombie Commando
Po chwili przerwy wracamy na trzeci SzlamFest, gdzie zarejestrowaliśmy mnóstwo odcinków z udziałem gości. Tym razem rozmawiają William Malcolm oraz Zombie Commando, a na tapet biorą Sędziego Dredda, Ksenomorfa, Predatora i debiutancki album... Zombie Commando, który ukaże się... Sami posłuchajcie kiedy!
pobierz 10.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 18 dni temu
S02E37 [73]: Octopus Film Festival (Krystian Kujda)
Dlaczego wciąż chcemy oglądać "Mortal Kombat" na dużym ekranie? Dlaczego "Pulp Fiction" wyprzedaje bilety w sześćdziesiąt sekund po dwudziestu pięciu latach od premiery? Jak sprawić, żeby "Superman IV: The Quest for Peace" stało się znacznie lepszym filmem? Kim jest Sergio Martino i dlaczego powinniście poznać jego filmografię? Czy współczesne kino gatunkowe dorównuje temu sprzed lat? Na te pytania odpowiada gość kolejnego odcinka naszego podcastu - Krystian Kujda, dyrektor artystyczny Octopus Film Festival.
pobierz 42.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 27 dni temu
S02E36 [72]: SzlamFest 3 - Wydawnictwo Hanami (Radosław Bolałek)
W kolejnym odcinku Nightslime gościmy Radosława Bolałka, twórcę wydawnictwa Hanami, które wydaje "dobre japońskie komiksy dla dorosłych". Oglądamy razem "Stalowego rycerza" z Shaquillem O'Nealem (prawdziwego pierwszego czarnoskórego superbohatera w świecie filmu!) i "Operację Ninja 3" Godfrey'a Ho, a przy okazji wspominamy o "Księdze wiatru" Hanami, gdzie wojownicy cienia także się pojawiają; rozmawiamy o tym, czy w Polsce dodruki komiksów mają sens; jakie mangi Hanami cieszą się największa popularnością i czy rodzime wydawnictwa mangowe konkurują ze sobą, a także o irytującej barierze pomiędzy czytelnikami komiksów zachodnich a odbiorcami komiksu japońskiego.
pobierz 19.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
S02E35 [71]: SzlamFest 3 - Wydawnictwo 23 (Jerzy Łanuszewski)
W poprzednim odcinku gościliśmy Unkę Odyę, w tym rozmawiamy z jej wydawcą - Jerzym Łanuszewskim. O planach Wydawnictwa 23 z "dziwnej Polski", o kondycji polskiego rynku wydawniczego i polskiego komiksu Jerzy rozmawiał z Williamem Malcolmem.
pobierz 12.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
S02E34 [70]: SzlamFest 3 - Unka Odya
Wracamy na SzlamFest 3: Zemstę Szlamu! Tym razem rozmawiamy z Unką Odyą, autorką komiksu "Brom". Będzie o tym, czy na Akademiach Sztuk Pięknych lubią komiksy, o kung-fu i niechęci do przemocy, a nawet zdradzimy, jakie brzydkie słowo (a jest tylko jedno) pada w "Bromie" i jak będzie wyglądać jego kontynuacja.
pobierz 12.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
S02E33 [69]: SzlamFest 3 - trailery do Operacji Ninja 3
Na trzecim SzlamFeście oglądaliśmy z publicznością kasety VHS, między innymi takie klasyki, jak "Koszmar z ulicy Wiązów 2", "Deadly Prey" czy "Chuck Norris i jego karatecy", ale również filmy mniej znane, chociażby "Operację Ninja 3", gdzie główny bohater w opasce z napisem "ninja" na czole ćwiczył... ekhm... chińską sztukę skrytobójstwa. Nic się w tym filmie nie zgadza, łącznie ze zwiastunami i to im poświęciliśmy kolejny odcinek naszego podcastu.
pobierz 8.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
S02E32 [68]: SzlamFest 3 - Sailor Moon (FAVORIT89)
Podczas trzeciego SzlamFestu na scenie klubu B90 można było zobaczyć czołówkę polskiego synthwave'u, między innymi NIGHTRUN87 i FAVORIT89, którzy później spotkali się na kanapie, żeby porozmawiać o... Czarodziejce z Księżyca. Będzie też o studiu Ghibli, o kasetach VHS i o tym, czy dostęp do każdego filmu i każdego anime w każdej chwili faktycznie jest dla nas korzystny.
pobierz 13.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
S02E31 [67]: SzlamFest 3 - Takich kreskówek dzisiaj nie robią (Łukasz Kowalczuk)
Wracamy na trzeci SzlamFest, tym razem z gościnnym udziałem Łukasza Kowalczuka, autora komiksów "Vreckless Vrestlers", "Za późno, by przebaczyć" czy "Violent Skate Bulldogs", a także współorganizatora festiwalu. Zasiedliśmy razem przed magnetowidem z taśmą "Prawdziwe duchołapy" ("The Real Ghostbusters") w wnętrzu, żeby porozmawiać o kreskówkach z przeszłości, między innymi o "Motomyszach z Marsa", "Rekinach wielkiego miasta", "Thundercats" czy "Wojowniczych Żółwiach Ninja". Wbrew tytułowi Łukasz nie faworyzuje produkcji z lat 80. i 90., a przy okazji opowiada, jak widziałby własnych bohaterów w wersjach animowanych.
pobierz 24.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
S02E30 [66]: SzlamFest 3 - Pixel Retroshop
W połowie czerwca w Gdańsku rozegrał się trzeci SzlamFest, a my byliśmy tam z naszym podcastem, który prowadziliśmy na żywo przez dziesięć godzin. W najbliższych tygodniach będziemy publikować najlepsze fragmenty z tego wydarzenia. W drugim odcinku Nightslime Live wprost ze SzlamFestu rozmawiamy z Tytusem z Pixel Retroshop, gdzie możecie zaopatrzyć się w gry między innymi na Amigę, Atari, SNES-a czy Commodore 64. Oglądamy razem "The Real Ghostbusters", wybieramy króla kina akcji, zastanawiamy się, czy kolejne sequele i remake'i filmów z lat 80. i 90. są potrzebne, czy niszczą legendy.
pobierz 15.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
S02E29 [65]: SzlamFest 3 - Jonny Quest
W połowie czerwca w Gdańsku rozegrał się trzeci SzlamFest, a my byliśmy tam z naszym podcastem, który prowadziliśmy na żywo przez dziesięć godzin. W najbliższych tygodniach będziemy publikować najlepsze fragmenty z tego wydarzenia. Jonny Quest to animacja z 1964 roku, ale wyprzedzająca swoje czasy, bo czy dzisiaj znajdziecie kreskówkę dla dzieci, w której nie dość, że będą wyraźnie zaznaczone elementy horroru, to jeszcze na głównych bohaterów zostaną wytypowani dwaj mężczyźni wychowujący dwóch chłopców, w tym adoptowanego Hindusa? Kasetę z odcinkami "Ludzie żaby" (czyli... lizard man) oraz "Zemsta Anubisa" oglądaliśmy i na bieżąco komentowaliśmy w trakcie SzlamFestu.
pobierz 11.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
S02E28 [64]: Dracula według Mike'a Mignoli
"Draculę" Brama Stokera i "Draculę” Francisa Forda Coppoli znają chyba wszyscy, więc co więcej mógł z tym tematem zrobić Mike Mignola, twórca Hellboya? Okazuje się, że bardzo wiele, bo dokładnie ta sama historia w jego wykonaniu zyskuje zupełnie inny, przepiękny wymiar. Komiks z losami najpopularniejszego z wampirów niedawno ukazał się w Polsce za sprawą wydawnictwa Kboom, a w sześćdziesiątym czwartym odcinku Nightslime opowiadamy, dlaczego musicie mieć ten tytuł na regałach. Music by FAVORIT89 & NIGHTRUN87
pobierz 22.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
S02E27 [63]: Trzydziestolecie "Batmana" Tima Burtona
19 czerwca "Batman" Tima Burtona będzie obchodził trzydzieste urodziny. Dzisiaj ten film uchodzi za kultowy, ale kiedy w roli głównej obsadzono Michaela Keatona, reakcje były równie nieprzychylne, jak w przypadku powierzenia tej funkcji Benowi Affleckowi albo Robertowi Pattinsonowi. Jak to dzieło kina superbohaterskiego zestarzało się? Czy Keaton to najlepszy Batman, a Jack Nicholson to najlepszy Joker? Czy którykolwiek z bohaterów ma równie imponujący przewodni motyw muzyczny? Na te pytania szukamy odpowiedzi w sześćdziesiątym trzecim odcinku Nightslime. Music by FAVORIT89 and NIGHTRUN87
pobierz 30.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
S02E26 [62]: SzlamFest 3 - Szlam Kontratakuje
SzlamFest 3: Szlam Kontratakuje już lada moment, a my spędzimy na nim aż dziesięć godzin przed mikrofonami, przygotowując Nightslime Live, do udziału w którym zapraszamy was wszystkich. Będziemy rozmawiać, zapraszać gości i oglądać "Podwójne uderzenie", drugą część "Koszmaru z ulicy Wiązów" oraz mnóstwo innych kaset, a część z nich będziecie mogli zabrać do domu. W sześćdziesiątym drugim odcinku podcastu opowiadamy o innych atrakcjach - komiksach, retrograch, wrestlingu z udziałem fenomenalnego Marka Haskinsa, a przy okazji William zdradza, nad jakim materiałem aktualnie pracuje... dla podpowiedzi - Who you gonna call? 14-15 czerwca - bądźcie wtedy w Gdańsku! Music by FAVORIT89 and NIGHTRUN87
pobierz 25.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
S02E25 [61]: Dwudziestolecie Star Wars Episode I
Która trylogia "Star Wars" jest najlepsza? Na to pytania nie ma jednej właściwej odpowiedzi, ale w kolejnym odcinku Nightslime zastanawiamy się, czy "Mroczne widmo" - które niedawno obchodziło dwudziestolecie - to udany film, czy totalna porażka. Wszystkie filmy z uniwersum stworzonego przez George'a Lucasa, które ukazały się po oryginalnym cyklu z przełomu lat 70. i 80., wzbudzają mieszane uczucia wśród fanów, ale chyba żaden nie był tak kontrowersyjny, jak "Epizod I" z 1999 roku, gdzie z jednej strony mogliśmy poznać historię między innymi Darth Vadera, z drugiej poznaliśmy także Jar Jar Binksa... O tym, czy początek "trylogii prequeli" godnie się ze starzał dyskutujemy w sześćdziesiątym pierwszym odcinku naszego podcastu. Music by FAVORIT89 and NIGHTRUN87
pobierz 20.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
S02E24 [60]: Fear Agent
Nie polubicie Heatha Hustona. Nie wylewa za kołnierz, maniery ma fatalne, a poczucie humoru tak czerstwe, że można by z niego zrobić bułkę tartą. Z drugiej strony, może właśnie dlatego polubicie Heatha Hustona, bo przecież im więcej słabości ma główny bohater, tym wydaje się ciekawszy, a antybohater "Fear Agent" ma za sobą tragiczną historię, która uwiarygodnia jego działania. Jeżeli lubicie pulpowe science-fiction i kino klasy B, nowy tytuł w katalogu Non Stop Comics jest właśnie dla was. Dodatkową zachętą będzie nazwisko scenarzysty - Rick Remender napisał również "XXXombies", "Black Science", kilka pozycji ze świata Marvel Comics (między innymi "Uncanny X-Force" czy "Avengers & X-Men: AXIS") i ostatnio coraz popularniejsze "Deadly Class". Więcej o "Fear Agent" dowiecie się z kolejnego odcinka naszego podcastu. Music by FAVORIT89 and NIGHTRUN87
pobierz 16.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
S02E23 [59]: Predator vs Judge Dredd vs Aliens
Ograniczony przez prawa do poszczególnych bohaterów świat kina nigdy nie będzie mógł pozwolić sobie na równie wymyślne crossovery, co świat komiksu. Batman i Żółwie Ninja, Charles Barkley i Godzilla, Archie i Punisher - to wszystko naprawdę wydarzyło się na papierze, ale zazwyczaj w formie jednoznacznie komicznej, podczas gdy "Predator vs. Judge Dredd vs. Aliens" (Scream Comics) to tak świetna i zupełnie nieśmieszna historia, że aż prosi się o przeniesienie na ekrany. Ksenomorfy, Yautja i sędziowie z Mega-City One w różnych konfiguracjach spotykali się już niejednokrotnie, ale być może nigdy w równie imponującym wydaniu, jak w komiksie "Dziel i plącz" Johna Laymana, najbardziej znanego jako twórcę "Chew", ale także autora komiksów "Batman Eternal", "Xena Warrior Princess" czy "Thundercats". Więcej o "Predator vs. Judge Dredd vs. Aliens" w kolejnym odcinku podcastu Nightslime. Music by FAVORIT89 and NIGHTRUN87
pobierz 15.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
S02E22 [58]: My Hero Academia
Superbohaterowie zawładnęli światem. Rekordowe sprzedaże biletów, setki gadżetów i niesłabnące zainteresowanie komisami, ale co by było, gdyby wywrócić wszystko do góry nogami i to my, ludzie nieobdarzeni supermocami stanowilibyśmy mniejszość? Takie są realia My Hero Academia, jednego z najpopularniejszych shōnenów ostatnich lat, który do Polski trafił dzięki wydawnictwu Waneko. W pięćdziesiątym ósmym odcinku podcastu Nightslime zgłębiamy alternatywną rzeczywistość stworzoną przez Kōheia Horikoshiego, porównujemy do herosów znanych z kart komiksów Marvela oraz DC i zachwalamy, bo chociaż pozornie może się wydawać, że to kolejna pozycja typu "Dragon Ball" albo "Naruto", potrafi zaskoczyć niebanalnymi refleksjami i bohaterami tak dziwnymi, że w żadnej innej mandze nie znaleźlibyście podobnych. Music by FAVORIT89 & NIGHTRUN87
pobierz 19.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
S02E21 [57]: Body Count
Wiele osób zna Wojownicze Żółwie Ninja wyłącznie z seriali animowanych - tego kultowego z lat 80. albo późniejszych, już nie tak bardzo udanych. Jeżeli jednak przygody człekokształtnych gadów wyspecjalizowanych w ninjutsu i jedzeniu pizzy znacie tylko z serialów animowanych, to nie znacie ich wcale. Kevin Eastman i Peter Laird stworzyli wcale nie aż tak przyjazne młodocianym widzom postacie, jak powszechnie są dzisiaj postrzegane. Pierwsze komiksy z ich udziałem są czarno-białe, brutalne, utrzymane w duchu komiksu podziemnego, a "Bodycount" (wydane niedawno przez Non Stop Comics) to kontynuacja tej tradycji napisana przez Eastmana we własnej osobie, a narysowana przez genialnego Simona Bisley'a (znanego chociażby z najlepszych historii Lobo, współpracy z Glennem Danzigiem przy jego "Satanice" i okładkach płyt czy współpracy z 2000 AD). W głównych rolach tym razem tylko jeden z żółwi - Raphael, a także Casey Jones i tajemnicza Midnight, samą historię zainspirowały natomiast filmy Johna Woo i faktycznie rzadko kiedy można trafić na tak bardzo napakowany akcją komiks. Więcej, w kolejnym odcinku podcastu Nightslime.
pobierz 21.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
S02E20 [56]: Brom
Sowy nie są tym, czym się wydają i to nie tylko te z Twin Peaks, ale również te kartuskie, o czym przekonać się możecie dzięki komiksowi "Brom" Unki Odyi - pierwszej pozycji w katalogu Wydawnictwa 23. Z jednej strony znajdziecie tu swojskie klimaty (zwłaszcza jeżeli jesteście z Pomorza), z drugiej to uniwersalna historia o dziwacznych stworzeniach i równie dziwnych ludziach, dla których legendy to rzeczywistość, a nie fikcja. Więcej o "Bromie" dowiecie się z kolejnego odcinka Nightslime. Music by FAVORIT89 & NIGHTRUN87
pobierz 23.1 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek