Nightslime

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: illiam Malcolm (NIGHTRUN87) i Jarek Kowal (SzlamFest) rozmawiają o superbohaterach, mandze, horrorach i całym popkulturowym szlamie, jakie mogą pomieścić dwie głowy.
Data dodania: 2019-04-10 22:18:12
Data aktualizacji: 2020-01-24 06:00:02
Audycji w katalogu: 97
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 3 dni temu
S03E03 [97]: Dead Night Cinema - Twardzi jak skała
Kto w latach 80. i 90. był twardy jak skała? Wiadomo - Arnold Schwarzenegger, Sylvester Stallone, Jean-Claude Van Damme oraz Chuck Norris i to właśnie oni będą bohaterami kolejnego odcinka Nightslime. To nie jest zaledwie nagły przypływ nostalgii, wybraliśmy taki temat, ponieważ pod hasłem "Twardzi jak skała" zorganizujemy w lutym w gdańskim Drizzly Grizzly cztery pokazy filmowe, gdzie pot, krew i testosteron stworzą wybuchową mieszankę. Z drugiej strony postaramy się udowodnić, że "Samotny wilk McQuade", "Commando", "Cobra" i "Podwójne uderzenie" to więcej niż prosta rozrywka dla mas.
pobierz 28.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 dni temu
S03E02 [96]: Green Lantern - Najczarniejsza noc
We wstępie do wydanego niedawno przez Egmont "Green Lantern - Najczarniejsza noc" pojawia się nawiązanie do filmu z 2011 roku z Ryanem Reynoldsem i to najsłabszy punkt tego albumu. Sama "Najczarniejsza noc" jest z kolei jedną z najciekawszych historii z Latarniami (nie tylko zielonymi) w rolach głównych, a przy okazji to wyjątkowo oryginalny komiks z żywymi trupami (kto nie chciałby zobaczyć Batmana, Aquamana czy Marsjańskiego Łowcę jako zombie?!). W kolejnym odcinku Nightslime opowiadamy, dlaczego powinniście ten komiks mieć na regałach.
pobierz 27.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 17 dni temu
S03E01 [95]: Nasze ulubione filmy z 2019
W pierwszym odcinku trzeciego sezonu Nightslime robimy to, co po zakończeniu roku wypada zrobić - podsumowujemy. Będzie trochę o kinowych przebojach (Joker, Pewnego razu... w Hollywood, To my), będzie też o niskobudżetowych, dziwacznych filmach klasy B (The Banana Splits Movie, Killer Sofa, Jesus Shows You the Way to the Highway).
pobierz 36.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 24 dni temu
S02E58 [94]: Mity Cthulhu
Jarek czytał "Mity Cthulhu", ale nigdy nie czytał H.P. Lovecrafta, William prozę Lovecrafta zna doskonale, ale nie czytał komiksu wydanego niedawno przez Non Stop Comics. Razem próbujemy ustalić, na ile Alberto Breccia wiarygodnie oddał w swoich niepokojących grafikach nastrój materiału źródłowego, a przy okazji wspominamy o "Martwym źle", Conanie Barbarzyńcy i Stephenie Kingu.
pobierz 29.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
S02E57 [93]: Czterdziestopięciolecie Black Christmas
20 grudnia 1974 roku - czterdzieści pięć lat temu - na ekrany kin trafił film przez wielu uznawany za pierwszy slasher w historii - "Czarne święta". W dziewięćdziesiątym trzecim odcinku Nightslime opowiadamy o inspiracjach giallo reżysera Boba Clarka, o wpływie, jakie wywarł na Johna Carpentera i jego "Halloween", a nawet o nieszczęsnym tegorocznym remake'u.
pobierz 31.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
S02E56 [92]: Wiedźmin - ten prawdziwy
Wiedźmin dogonił Chopina i Curie-Skłodowską, stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci z polskim rodowodem, a wkrótce w jego portfolio znajdzie się kolejny wyczyn - wysokobudżetowy serial Netflixa z Supermanem w roli tytułowej. Nie zawsze jednak Geralt z Rivii miał tyle szczęścia, a w kolejnym odcinku Nightslime wracamy do najczarniejszego okresu w jego historii, czyli do koszmarnego filmu z 2001 roku.
pobierz 35.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
S02E55 [91]: Czterdziestolecie Star Trek The Motion Picture
6 grudnia minęło czterdzieści lat od premiery "Star Trek: The Motion Picture" - pierwszego kinowego filmu, którego akcja rozgrywa się w świecie Star Trek, a zarazem kontynuacji oryginalnej serii z Williamem Shatnerem i Leonardem Nimoy'em w rolach głównych. Jak po latach wypada ten klasyk w kontekście nie tylko o dwa lata młodszych "Gwiezdnych wojen", ale także całego współczesnego dorobku kina science-fiction? O tym opowiadamy w kolejnym odcinku Nightslime.
pobierz 35.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
S02E54 [90]: Polskie "Siedem", czyli Zbigniew Zgroza na tropie
Debiutował w superbohaterskim "Lisie" wydawnictwa Sol Invictus, później wrócił z własną historią - Zbigniew Zgroza to bezpardonowy detektyw z sarmackim wąsem, który musi rozwikłać mroczną zagadkę rodem z odcinka "Z archiwum X", a w kolejnym odcinku Nightslime sprawdzamy, czy warto się w tę przygodę zabrać razem z nim.
pobierz 31.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
S02E53 [89]: Swamp Thing / Potwór z bagien
Potwór z Bagien to niby jedna z popularniejszych postaci DC Comics, a jednak dla wielu czytelników (czy nawet bardziej widzów) wciąż pozostaje zagadką, co może wynikać z tego, że jego przygody przypominają raczej horror niż typową superbohaterską historię. Niedawno stacja HBO postanowiła przywrócić Swamp Thing do życia w premierowym serialu i na tę okazję przybliżamy jego sylwetkę na przestrzeni lat - od debiutu w House of Secrets w latach 70. przez dziwaczną ekranizację Wesa Cravena po wybitną wizję Alana Moore'a.
pobierz 49.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
S02E52 [88]: Johannes Schachmann - Życie i czasy
Lubicie cynizm "Ricka i Morty'ego" i jednocześnie poczucie humoru rodem z "Mrocznych przygód Billy'ego i Mandy", "Krowy i Kurczaka" albo innych produkcji Cartoon Network? Lubicie kiedy odległe, fikcyjne światy przenikają się z aluzjami do codzienności każdego z nas? Lubicie krótką, niewymagającą poświęcenia kilku godzin formę? Jeżeli na wszystkie te pytania odpowiedzieliście: "Tak", to "Johannes Schachmann. Życie i czasy" jest komiksem dla was. Mateusz Piątkowski i Jacek Kuziemski są autorami drugiej publikacji wydanej pod szyldem Wydawnictwa 23, a w kolejnym odcinku Nightslime przybliżamy ten magiczny świat.
pobierz 20.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
S02E51 [87]: Jim Lee's X-Men
X-Men od Jima Lee to ta wizja drużyny mutantów, którą cały świat zna najlepiej, chociażby dlatego, że właśnie na tych projektach oparto kultowy serial animowany z 1992 roku, a w Polsce także dlatego, że część tych zeszytów ukazywała się nakładem TM-Semic. Wydawnictwo Egmont zebrało dzieła tego artysty i wydało w jednym tomie, ale czy podziurawienie fabuły po to, żeby ukazać rysunki wyłącznie jednego autora okazało się dobrym posunięciem? O tym opowiadamy w kolejnym odcinku Nightslime.
pobierz 34.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
S02E50 [86]: Trzydziestopięciolecie koszmaru z ulicy Wiązowej
16 listopada 1984 roku to jedna z najważniejszych dat w historii kina grozy - wtedy na ekranach zadebiutował "Koszmar z ulicy Wiązów" i chociaż jego główny bohater, Freddy Krueger, dostał zaledwie siedem minut na prezentację, z miejsca stał się postacią kultową. W kolejnym odcinku Nightslime prześwietlamy jego dziwaczną biografię (również te najmroczniejsze wątki), a także przypominamy, co łączy go z Jasonem Voorheesem, Ashem Williamsem czy... z Gdańskiem.
pobierz 36.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
S02E49 [85]: Horrorowe sequele w kosmosie
W kosmosie nikt nie usłyszy twojego krzyku, za to śmiech będzie roznosił się bardzo donośnie. Z niewiadomych przyczyn twórcy dłuższych serii slasherowych w pewnym momencie często postanawiają wydalić swoich bohaterów z Ziemi i zapewnić im najdziwniejszą przygodę w całych - i tak bujnych - biografiach. W kolejnym odcinku Nightslime badamy trzy takie przypadki - "Jason X", "Hellraiser IV: Dziedzictwo krwi" oraz "Karzeł 4".
pobierz 37.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
S02E48 [84]: Rob Zombie's White Trash Psychos
Rob Zombie wreszcie dokończył swoją szaloną trylogię, ale czy po czternastu latach od premiery poprzedniej części, "3 from Hell" utrzymuje wysoką formę? Tym razem zdania mamy podzielone. W kolejnym odcinku Nightslime rozmawiamy o "Domu 1000 trupów", "Bękartach diabła" i tegorocznym finale serii, który okazał się także ostatnim filmem charyzmatycznego Sida Haiga.
pobierz 48.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
S02E47 [83]: The Best of John Carpenter Vol. 2
And our top 3 favourite John Carpenter movies are...
pobierz 56.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
S02E46 [82]: The Best of John Carpenter Vol. 1
Październik wiadomo jakim jest miesiącem - horroru! To właśnie kinu grozy poświęcimy wszystkie odcinki Nightslime w tym miesiącu, a zaczynamy od mistrza Johna Carpentera i naszego rankingu od najgorszych (nietrudno się domyślić, które tytuły tutaj się pojawią) do najlepszych filmów, jakie nakręcił na przestrzeni niemal czterech dekad.
pobierz 52.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
S02E45 [81]: Gideon Falls
"Gideon Falls" to jeden z najciekawszych nowych tytułów 2018 roku (za co zresztą w tym roku odebrał Nagrodę Eisnera), którego autorami są wychwalany przez nas już wielokrotnie Jeff Lemire oraz Andrea Sorrentino (rysował między innymi "Old Man Logan" i "All-New X-Men"). W Polsce pierwszy tom ukazał się nakładem Mucha Comics pod koniec lipca, a z kolejnego odcinka Nightslime dowiecie się, dlaczego nie powinniście przegapić tej serii.
pobierz 24.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
S02E44 [80]: Józef Mogiła - Skazaniec 666
W rodzimej Brazylii znają go jako Zé do Caixão, w Ameryce jako Coffin Joe, a u nas jest Józefen Mogiłą. To paskudny typ przypominający skrzyżowanie Nosferatu z Freddym Kruegerem, który może poszczycić się mianem kultowej postacie w południowoamerykańskiej popkulturze. Jest bohaterem między innymi własnej trylogii filmowej z czego pierwsza pozycja powstała już w 1964 roku, a ostatnia dopiero w 2008, a także zawitał na karty komiksu. W Polsce jego debiut możecie przeczytać w opublikowanym niedawno przez Wydawnictwo Mandioca "Skazańcu 666" autorstwa Samuela Casala i Adriana Brunsteina, a posłuchać o nim możecie w kolejnym odcinku naszego podcastu.
pobierz 22.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
S02E43 [79]: Todd McFarlane's Spider-Man
Todd McFarlane spojrzał na Spider-Man w bardzo podobny sposób, w jaki widział później swojego własnego bohatera - Spawna. "Przyjazny Pająk z sąsiedztwa" jest w tym wydaniu znacznie bardziej brutalny, z kadrami przepełnionymi krwią i tymi niesamowitymi, wręcz kultowymi choreografiami. Może dla wielu to nie jest ten "prawdziwy Spider-Man", może za dużo tutaj grozy i niczym niewytłumaczalnych gościnnych występów między innymi Wolverine'a, Ghost Ridera czy X-Force, ale w siedemdziesiątym dziewiątym odcinku naszego podcastu wyjaśniamy, dlaczego warto mieć w swojej kolekcji zbiorczy tom wydany niedawno przez Egmont.
pobierz 28.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
S02E42 [78]: Bloodshot i X-O Manowar vol 2
Historie Bloodshota i X-O Manowar - wydawane oryginalnie przez Valiant, a w Polsce przez Kboom - trwają, a w kolejnym odcinku naszego podcastu przybliżamy, co dzieje się w drugich tomach obydwu serii i raz jeszcze wyjaśniamy, dlaczego odbiorca komiksu superbohaterskiego nie może obok tych tytułów przejść obojętnie.
pobierz 30.7 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek