Pihontarium

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Lifestyle'owy podcast Marcina "Pihonta" Czerczaka.
Data dodania: 2012-04-06 23:35:50
Data aktualizacji: 2018-11-26 00:54:00
Audycji w katalogu: 109
Stan:
Zapomniany przez Boga (archiwalny)
opublikowany 6 lat temu
« Pihont »
Pihontarium 210 Myśli kreujące świat at W Pihontarium jak zwykle myślowa zupa, ale pływa w niej kilka smacznych kąsków. Opowiadam o pierwszych wnioskach z internetowego odwyku, odpowiadam na trudne pytania moich ukochanych słuchaczy i rozważam swoją przyn
Pihontarium 210 Myśli kreujące świat at W Pihontarium jak zwykle myślowa zupa, ale pływa w niej kilka smacznych kąsków. Opowiadam o pierwszych wnioskach z internetowego odwyku, odpowiadam na trudne pytania moich ukochanych słuchaczy i rozważam swoją przyn by Pihontarium Podcast
pobierz 39.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
« Pihont »
Pihontarium 209 Prosto
Podcast Pihontarium tym razem porusza kilka tematów, które są niby odległe a jednak bliskie sobie. Zaczynamy od pytania - czy starsi Polacy, tzn tacy 40+, też mogą emigrować? Czy emeryci z Polski powinni próbować emigracji? Czy służba zdrowia w UK, rzeczywiście jest taka słaba jak się powszechnie uważa?Dalsza część audycji to zagadnienie medytacji, kontemplacji i wyboru ścieżki życiowej, oraz kilka innych kwestii. Zapraszam do wysłuchania kolejnego odcinka podcastu Pihontarium.
pobierz 40.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
« Pihont »
Kawiarenka / Kawka z prądem
Pierwszy odcinek Kawiarenki Pihontarium. Siedzimy sobie przy kawce i gawędzimy o leczeniu przy pomocy prądu, robakach-cyborgach, owłosionych budynkach i kilku różnych sprawach, o których można pogadać w kawiarni.Miłego słuchania.
pobierz 51.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
« Pihont »
#208 Redukcja
Co właściwie możemy zrobić gdy nie możemy nic zrobić, i co w kosmosie wyrabiał, za pieniądze NASA, Scott Carpenter?
pobierz 24.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
« Pihont »
#207 Pierwiastek
Tym razem zbieram w jednym odcinku, wiele tematów i poszukuję w nich pewnego magicznego i ulotnego, wspólnego pierwiastka.Tematów jest wiele. Uzbierały się w moim notatniku i nadszedł czas aby je wreszcie omówić. Niektóre z nich to zwykłe przemyślenia i dygresje, a inne to próby ogarnięcia spraw bardziej skomplikowanych jak np. kwestia wizji, wglądów, snów i tych wszystkich spraw, wokół nas, które mogą wydawać się dziwne. Jednakże wyczuwam w nich jedną wspólną cechę. Ten tajemniczy, tytułowy pierwiastek.Poruszam następujące tematy:Komunikacja międzyludzka,Dieta,Biznesy w świecie alternatywnych informacji,Terapia od SłuchaczaPoznawanie odmiennych wszechświatówKoń ArystotelesaPróba ogarnięcia własnych wizjiMój ostatni sen, który nie był chyba snemNew Age, czyli groch z kapustąA wszystko to, aby znaleźć... pierwiastek.Zapraszam do słuchania :)
pobierz 90.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
« Pihont »
#206 Górka chwilówka
Odcinek nagrany właściwie po to, żeby nie popaść w marazm i otworzyć paszczę w momencie kiedy mam akurat na to siłę. Trochę więc opowieści o moich dziwnych objawach, obserwacjach i zainteresowaniach podczas długiej i niewyjaśnionej dotąd choroby.
pobierz 36.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
« Pihont »
#205 Timelapsy w Jezioranach
Trochę przemyśleń na temat timelapsów, ale nie tylko tych do oglądania na szklanym ekranie, także tych, które możemy tworzyć we własnych umysłach.
pobierz 32.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
« Pihont »
Projekcje
Projekcje : pihontariumplus : Zapraszam do wysłuchania mrocznego opowiadania z okresu dwudziestolecia międzywojennego pt. Projekcje. Autor: Stefan Grabiński Czytam ja :)
pobierz 37.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
« Pihont »
Trup w obłokachNapisał Mark Twain a czytam ja, jarząbek...
Trup w obłokach Napisał Mark Twain a czytam ja, jarząbek ;) Jakość na tyle dobra na ile mi telefon pozwolił. Miłego słuchania :) Posłuchaj audycji
pobierz 16.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
« Pihont »
#204 Szaman w wannie. Pihontarium odcinek 204 - to odcinek...
#204 Szaman w wannie. Pihontarium odcinek 204 - to odcinek wanienny a w nim kilka różnych tematów no bo o czym tu gadać w wannie? Dowiecie się m.in.: - Dlaczego jestem dzisiaj na wagarach? - W jaką paranoję wpędzają mnie na lekcjach angielskiego? - Jak wpływa na mnie praca z szamanami? - Jak działa Delbeta? - Na czym polega moja dieta prosto z serca? - Jak poddałem się regresji hipnotycznej i co z tego wynika? - Jak rozpocząć temat wizji i go nie skończyć? Zapraszam do słuchania i odwiedzania strony [link]
pobierz 74.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
« Pihont »
Wydarzenie synchronistyczne i pole morfogenetyczne - opis...
Wydarzenie synchronistyczne i pole morfogenetyczne - opis konkretnego przypadku. Czy dwa dni temu miałem do czynienia z czystym przypadkiem czy też wydarzeniem synchronistycznym i uzyskałem dowód na istnienie pola morfogenetycznego? Może wszystko to na raz?
pobierz 9.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
« Pihont »
Teoria chaosu i śmierć Opusa to audycja wprowadzająca do tematu...
Teoria chaosu i śmierć Opusa to audycja wprowadzająca do tematu błędów i nieścisłości w nauce oraz spoglądania na świat z perspektywy nieugruntowanego mainstreamową nauką, wolnego od ugruntowanych przekonań człowieka. Opowieść o niezwykłym samobójstwie, które jednak może nam pokazać jak działa Teoria Chaosu oraz Efekt Motyla. Czy samobójstwo Rolanda Opusa wydaje nam się niezwykłe bo mamy tu przypadek samobójcy skaczącego z dachu ale lądującego z kulką w głowie, czy po prostu uznajemy za niezwykłe to co jedynie odbiega od standardowych wzorów, które wbijamy sobie do głowy nie zważając na błędy i deterministyczny chaos, który zawierają? Może już czas skończyć ze starym i wprowadzić do naszych serc, umysłów i dusz całkiem nowy porządek świata?
pobierz 20.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
« Pihont »
Teoria protoświadomości czyli sny i odmienne stany...
Teoria protoświadomości  czyli sny i odmienne stany świadomości. Czym jest sen i sny? Jaką rolę odgrywają w naszym życiu? Czy warto w nie wierzyć? Czy warto je analizować i zrozumieć ich funkcję? 
pobierz 60.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 lat temu
« Pihont »
Pihontarium # 200 Energia życiowaCzym jest energia życiowa? Na...
Pihontarium # 200 Energia życiowa Czym jest energia życiowa? Na ile powinna wystarczyć każdemu z nas a na ile wystarcza w praktyce? Jak ją oszczędzać i kiedy możemy ją zdobywać? Jak połączyć psychologię, medycynę i duchowość w jedną integralną całość?
pobierz 66.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
« Pihont »
Przyjaciół poznajemy nie w biedzie lecz w chwilach gdy jesteśmy...
Przyjaciół poznajemy nie w biedzie lecz w chwilach gdy jesteśmy szczęśliwi. W tym odcinku podcastu rozmawiamy o kapitalizacji szczęścia i radości, o nowych lecz nietrwałych wakacyjnych przyjaźniach i o tym, że to nie my cokolwiek musimy.  Możesz też pobrać ten odcinek.
pobierz 34.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
« Pihont »
SCAM czyli jak Polacy okradają Polaków.Opowieść o działaniu...
SCAM czyli jak Polacy okradają Polaków. Opowieść o działaniu ludzi, którzy wykorzystując słabe momenty w życiu innych starają się od nich wyciągnąć ostatnie grosze. Polak potrafi :/ Oto link do konta na Twitterze, z którego próbowano wyciągnąć ode mnie kilkaset funtów: CinFrame W odcinku znowu się pomyliłem z numeracją ;) Pobierz odcinek.
pobierz 21.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
« Pihont »
Co to jest mindfulness? Do czego potrzebna nam uważność?...
Co to jest mindfulness? Do czego potrzebna nam uważność? Dlaczego podział dnia na trzy części zmienia pracę naszego organizmu? Jak badania nad nicieniem pokazały prastarą prawdę o naszym ciele i kto dostał za to Nagrodę Nobla? Co się dzieje z nami gdy śpimy?- dużo pytań i równie wiele odpowiedzi. Zapraszam do słuchania. Jeżeli player nie działa kliknij tutaj. źródło obrazka
pobierz 32.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
« Pihont »
Paul Gauguin w pewnym momencie miał dosyć. Najnormalniej w...
Paul Gauguin w pewnym momencie miał dosyć. Najnormalniej w świecie powiedział - Dość! Czas na zmiany. W ten oto sposób powstało określenie Syndrom Gaugiun’a oraz mit Gaugiun’a. Czym są te zjawiska i dlaczego występują? - to temat tego odcinka Pihontarium. Zapraszam do słuchania. Jeżeli player nie działa odsłuchaj audycję tutaj.
pobierz 21.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
« Pihont »
Lęki, stany lękowe, ataki paniki, wrażenie, że umieramy, spirala...
Lęki, stany lękowe, ataki paniki, wrażenie, że umieramy, spirala strachu, zawał serca - to był temat 175 odcinka Pihontarium zatytułowanego Lęki. W tym odcinku powracam do tematu. Opowiadam Wam o swoim wczorajszym doświadczeniu z atakiem lękowym, który zakończył się w szpitalu a który mógł równie dobrze zakończyć się dla mnie i mojej rodziny naprawdę tragicznie. Na szczęście przetrwałem. Każdy napad lęku, paniki możemy przetrwać ale pozostaje pytanie o przyczyny i sposoby radzenia sobie z tym zjawiskiem w przyszłości. Zapraszam do wysłuchania krótkiej audycji pt. Lęki 2. Download
pobierz 16.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 lat temu
« Pihont »
Qualia wojny to audycja, w której zachęcam Was do analizy...
Qualia wojny to audycja, w której zachęcam Was do analizy sytuacji na Ukrainie i w Strefie Gazy z nieco innej perspektywy niż ta jaką kreują media. Człowiek jest istotą a nie maszyną do zabijania i analizowanie działań wojennych poprzez pryzmat polityki, ekonomii czy teorii spiskowych nie pokazuje nam nigdy prawdy. Nie możemy przecież dać się omamić i wmawiać sobie, że wszystko jest albo czarne albo białe i że winą za zestrzelenie malezyjskiego samolotu pasażerskiego można obarczyć jednoznacznie którąś ze stron konfliktu. Podejmijmy próbę zrozumienia wojny poprzez uświadomienie sobie czym są qualia. Pihontarium – Qualia wojny. Download
pobierz 30.6 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek