Dzielnie w podróży

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Hej hej, jestem Ania, a to mój podcast podróżniczy. Byłam na wolontariatach zagranicznych w Szkocji, odbyłam pełną przygód podróż autostopem do Czarnogóry, odwiedziłam tylko w tym roku kilkanaście stolic europejskich, a teraz jestem na Erasmusie w szwedzkim Lund. Nazbierało mi się trochę przygód i pomyślałam, że fajnie byłoby je utrwalić i może trochę zainspirować innych.
Data dodania: 2019-06-06 20:40:17
Data aktualizacji: 2020-01-24 06:00:10
Audycji w katalogu: 39
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 7 dni temu
Niderlandy - Haga na weekend
Kontynuujemy wycieczkę po Beneluksie. Tym razem będzie Holandia... A nie, przepraszam, Niderlandy! Widzicie, tak długo zwlekałam z nagraniem odcinka o Hadze, że kraj już zdążył zmienić nazwę. Dzisiaj Haga, czyli w skrócie morze, niewiarygodnie czysta plaża, tosty z kozim serem i miodem, kawiarnio-księgarnie na każdym kroku i oczywiście SZCZYGIEŁ.
pobierz 19.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 22 dni temu
Podsumowanie 2019 roku. Podróżnicze i osobiste
Pora dzielnie wkroczyć w lata 20-ste. Podsumowanie 2019 roku, zarówno podróżnicze, jak i osobiste. Mówię o swoich sukcesach i porażkach tego roku i planach na przyszłość. I oczywiście o minionych podróżach - a tych trochę się zebrało, zwłaszcza na początku roku. Był Nowy Jork, narty w Austrii, Lwów, potem Madera i w końcu trip po Belgii, Holandii i Luksemburgu. Wpadło też kilka wypadków weekendowych po Polsce. Był to rok bardzo pracowity, i trudny, i dosyć samotny, ale starałam się czerpać z tego wszystkiego tyle satysfakcji, ile tylko mogłam. Bo jednak był też pełen sukcesów. I nie mogę się doczekać, co ciekawego wydarzy się w 2020.
pobierz 24.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Roadtrip po Stanach i Camp America. Rozmowa z Ewą Olbratowską (Trips On me)
Rozmawiam z Ewą Olbratowską z bloga Trips on me otym, jak zorganizować roadtrip po Stanach i o tym, jak wziąć udział w Camp America.
pobierz 27.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Fair Travel Event. Odważ się wiedzieć. Jak mówić o świadomym podróżowaniu?
pobierz 14.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Podróże tematyczne - rozmowa z Marcinem Nowakiem (Gdzie wyjechać. Wędrowne Motyle)
pobierz 19.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Azja i etyczne podróżowanie - rozmowa z Patrycją Jaskot (traveLover)
pobierz 13.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Życie w podróży i ludy północy - rozmowa z Samą Przez Świat
Rozmawiam z Sabiną, która prowadzi bloga Sama Przez Świat i jest już podróżnikiem na pełen etat. Będziemy mówić o tym, że życie w podróży nie zawsze jest łatwe. Będzie też sporo o Islandii, bo obie mamy do niej ogromną słabość (a Sabina była już tam aż 7 razy!). Koniecznie wpadajcie na jej bloga i trzymajcie kciuki za jej dalsze wyprawy! [link]
pobierz 25.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Jak polować na zorzę polarną? Rozmowa z Karolem Wójcickim
Zaczął się sezon na zorzę polarną i dzisiaj mam dla was rozmowę z Karolem Wójcickim - wielkim entuzjastą gwiazd, popularyzatorem astronomii w Polsce i autorem bloga "Z Głową W Gwiazdach". Dzisiejsza rozmowa jest krótka, ale bardzo treściwa. Dowiecie się, jak zabrać się za polowanie na zorzę, dokąd się udać, a nawet czym jest różowa zorza polarna. Rozmowę udało się zarejestrować podczas tegorocznej Travelmanii, czyli targów podróżniczych w Nadarzynie. Trzymajcie się dzielnie!
pobierz 11.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Luksemburg na weekend
Kolejny etap Benelux Trip. tym razem opowiem o Luksemburgu. W stolicy tego małego państwa spędziłyśmy dwa dni. Zamki, syrenki i odkrycia kulinarne, czyli czego nie przeoczyć, kiedy już tam wylądujemy. A warto!
pobierz 16.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Odwaga w podróży - rozmowa z Martą Dziekońską
Pierwsza rozmowa, a nie monolog w historii tego podcastu! A rozmawiałam z Martą Dziekońską z Projektu Wilczy Bilet o odwadze w podróży i o samotnym podróżowaniu. Jeśli Wam mało naszych wspólnych rozważań, to na kanale Marty jest druga część rozmowy o tym, czego do tej pory nauczyło nas podróżowanie. Odcinek u Marty: [link]
pobierz 23.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Bruksela na weekend
Co zobaczyć w Brukseli, jeśli ma się do dyspozycji 1,5 dnia? Stolica Belgii naprawdę potrafi zaskoczyć - atrakcje. muzea i oczywiście belgijskie frytki.
pobierz 18.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Belgia, Holandia i Luksemburg - planowanie wycieczki
Beneluks trip! O tym, jak zaplanować wycieczkę po Belgii, Holandii i Luksemburgu, bo tam jest na tyle wszędzie blisko, że szkoda nie skorzystać, będąc już w okolicy. Parę słów o tym, jak to jest być młodym kierowcą i chcieć wypożyczać auto za granicą i jak wyglądał ostatecznie plan tej całej wycieczki po Beneluksie (bo zmieniał się do ostatniej chwili i nic nie było pewne).
pobierz 18.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
10 rzeczy, które warto zrobić na Maderze
Ostatni odcinek z serii o Maderze, a konkretniej taki maderski bucket list. Czyli taki spis rzeczy, które fajnie zrobić, zjeść czy przeżyć podczas pobytu na tej portugalskiej wyspie. Będą delfiny, kąpiele w oceanie i wszystko z korka. Poznacie też legendę o Dolinie Zakonnic i dowiecie się, czym jest canyoning. Warto zostać do końca, tam będzie więcej o nowościach, które szykują się w podcaście we wrześniu. Trzymajcie się dzielnie!
pobierz 20.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Madera - górskie wycieczki i krwiożercze ryby
W tym odcinku opowiem o trzech wycieczkach górskich i każda z nich jest zupełnie inna. Tunele, jaszczurki, ocean, lewady, wodospady, schroniska pod palmami i pewna krwiożercza ryba,
pobierz 21.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Madera - niebezpieczne samoloty i zwiedzanie stolicy
W dzisiejszym odcinku Madera - portugalska wyspa wiecznej wiosny, znana z niebezpiecznego lotniska, dróg, które przyprawiają kierowców o zawroty głowy i nieziemskich widoków. Opowiem o pierwszych wrażeniach z pobytu na wyspie. Będą samoloty, jedzenie marakui i zwiedzanie stolicy - Funchal.
pobierz 13.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Jedzenie w podróży. Czy wegetarianizm przeszkadza w podróżowaniu?
Zastanawiałam się czy poznawanie lokalnej kuchni i nowych smaków jest ważną częścią podróżowania? A co jeśli ktoś jest wegetarianinem? Albo jeszcze trudniej - weganinem albo na keto albo na innych dziwnych dietach? Usłyszycie też o tym czy zjadłabym robaki, będzie trochę o ośmiornicach i o tym jak trudno byłoby mnie złamać w podróży i sprawić, żebym zjadła coś mięsnego albo wyjątkowo egzotycznego.
pobierz 13.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
10 rzeczy do zrobienia na Islandii
Taki islandzki bucket list. Co warto zrobić na Islandii. Będzie sporo artystycznych klimatów, wielu islandzkich muzyków, parę atrakcji Reykjaviku i jedna ważna rada od mojej mamy. Będą też owce i to w każdej możliwej formie - jako zwierzątko, sweter, a nawet hot-dogi.
pobierz 13.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
22. Islandia - wschód i południe wyspy (plan wyprawy)
Druga część wyprawa na Islandię. Dzisiaj dowiecie się więcej o południowej i wschodniej części wyspy. To oznacza jeszcze więcej wodospadów, Golden Circle , plażę, która porywa ludzi, pewną wysepkę z aktywnym wulkanem i jedzenie maskonurów.
pobierz 18.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
21. Islandia - północ i zachód wyspy (plan wyprawy)
O Islandii trochę bardziej konkretnie. Będą maskonury, miejscówki z Gry o Tron i baseny pośrodku niczego. Podróż po zachodzie i północy wyspy.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
20. Wrażenia z Islandii
O fenomenie Islandii - dlaczego mimo zimna, wiatru i apokaliptycznych widoków, Islandia tak zachwyca?
pobierz odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek