Dzielnie w podróży

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Hej hej, jestem Ania, a to mój podcast podróżniczy. Byłam na wolontariatach zagranicznych w Szkocji, odbyłam pełną przygód podróż autostopem do Czarnogóry, odwiedziłam tylko w tym roku kilkanaście stolic europejskich, a teraz jestem na Erasmusie w szwedzkim Lund. Nazbierało mi się trochę przygód i pomyślałam, że fajnie byłoby je utrwalić i może trochę zainspirować innych.
Data dodania: 2019-06-06 20:40:17
Data aktualizacji: 2021-03-07 08:20:06
Audycji w katalogu: 54
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 5 miesięcy temu
Podróże literackie #2 Dobry wilk. Tragedia w szwedzkim zoo
Druga odsłona podróży literacki. Dziś opowiem Wam o reportażu, który ostatnio zrobił na mnie duże wrażenie. Chodzi o książkę "Dobry wilk. Tragedia w szwedzkim zoo" autorstwa Larsa Berge. Reportaż opisuje historię tragicznego ataku wilków na jedną z pracownic zoo w Kolmarden w Szwecji. Autor z dziennikarskim zacięciem śledzi historię, jej konsekwencje i rozważa nad naturą wilków, a także samą ideą ogrodów zoologicznych. Zapraszam do posłuchania. Chętnie też zbieram polecenia reportaży czy też szeroko rozumianych książek podróżniczych. Trzymajcie się dizelnie!
pobierz 21.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Lato w Szczecinie
Jak wracać, to na wysokich obrotach. Wróciłam do Szczecina, wróciłam do pracy, wróci więc i podcast. z takim trzecim sezonem. Przerwa była długa, ale chyba naładowałam baterie. Dziś o lecie w Szczecinie, pływaniu na SUP-ach, wakacjach nad polskim morzem i odkrywaniu Szczecina na nowo.
pobierz 28.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Wizja świata PÓŹNIEJ
Dzisiejsze Dzielnie w podróży jest o ponownym odkrywaniu Szczecina. Snuję plany i wyobrażam sobie życie, które właśnie zaczynam tu wieść i na myśl o którym czuję, że wszystko jest dobrze. A to w ostatnim czasie było rzadkie uczucie. Jak będzie wyglądał świat PO?
pobierz 22.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Obserwuję sokoła i cieszę się, że świat zwolnił
Dzisiejszy odcinek jest o tym, co zmieniło się w związku z epidemią, ale z tych pozytywnych rzeczy. Należą do nich z pewnością, przynajmniej w moim przypadku większa chęć ucieczki do natury i taka uważność, a nawet radość z zupełnie drobnych, przyziemnych rzeczy. Będzie też o sokolicy, której wykluły się młode na szczycie Pałacu Kultury.
pobierz 21.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
50 PODRÓŻNICZYCH MARZEŃ z okazji 50-tego odcinka podcastu!
To już 50. odcinek Dzielnie w podróży. Nie mogę uwierzyć! Z tej okazji przygotowałam dla was moją podróżniczą listę marzeń, czyli słynny bucket list. Jest oczywiście 50 pozycji i są to pomysły najróżniejsze. Opowiem wam trochę o Islandii, parkach tematycznych i o tym, dlaczego chcę wybrać się do Timbuktu. Będzie też sporo o podróżach po Polsce. To w obecnym czasie jest bardziej realne, co nie oznacza, że mniej ekscytujące.
pobierz 57.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Kwarantannowe odkrycia
Odcinek trochę inny niż zawsze. Powiem wam co odkryłam fajnego podczas kwarantanny. Będzie kilka seriali, dużo muzyki, spór o najpiękniejszą filharmonię i nagła miłość do klocków LEGO.
pobierz 47.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Między Warszawą a Szczecinem
Trwa pandemia, a ja podejmuję ważne decyzje. Znów jestem zawieszona pomiędzy Warszawą, gdzie studiuję i pracuję w radiu, a Szczecinem, z którego pochodzę i za którym bardzo tęsknię. Z dzisiejszego odcinka nie dowiecie się niczego o ciekawych miejscach na świecie. Dowiecie się za to dlaczego rzucam pracę w tak trudnym czasie i dlaczego nie chcę już mieszkać w Warszawie. Odpowiedzią nie jest koronawirus.
pobierz 37.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Czasy zarazy. Jak podróżować, siedząc w domu?
Jak podróżować w tych niespokojnych czasach, kiedy nie możemy w zasadzie wychodzić z domu? A jeśli już to na krótki i nie do ludzi. Jest parę sposobów, bo Internet to jest naprawdę wspaniały wynalazek i warto go docenić nawet bardziej niż zwykle. Można i zwiedzać świat, a zwłaszcza muzea i galerie. Sporo placówek udostępnia świetne materiały na swoich stronach i na YouTubie (np MOMA w Nowym Jorku albo Luwr w Paryżu). Można też zrobić sobie wirtualną wycieczkę po wnętrzach Rijksmuseum w Amsterdamie albo Guggenheimie (znów NYC). To dzięki Google Arts and Culture. Można też wsłuchać się w dźwięki świata: tu link : [link] Chcecie znać więcej sposobów? Posłuchajcie!
pobierz 35.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Podróże literackie #1 Atlas szczęścia
Skoro nie możemy na razie podróżować za bardzo w tradycyjny sposób, to zabiorę was dziś w podróż literacką. w podróż do krain szczęśliwych. Przeczytałam ostatnio książkę "Atlas szczęścia" autorstwa Helen Russel. Znajdziemy w niej 34 sposoby na szczęście, każdy z innego kraju. Od Nowej Zelandii po Polskę. Opowiem Wam kilka moich ulubionych sposobów. W końcu wszyscy potrzebujemy trochę szczęścia w tych niespokojnych czasach.
pobierz 35.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Martwię się koronawirusem. Znacznie bardziej
Nieco ponad miesiąc temu nagrałam odcinek, w którym opowiadam, że martwię się koronawirusem. To było pod koniec stycznia i od tej pory nasza sytuacja w Polsce zmieniła się diametralnie, zwłaszcza w ciągu ostatnich kilku dni. Zdaję sobie sprawę, że statystyki i decyzje są w tej kwestii bardzo dynamiczne i to się zmienia co chwilę. Ale emocje i niepokój, który temu wszystkiemu towarzyszy, nie zmienia się. Czuję taki sam niepokój, ale teraz jest głębszy i na pewno bardziej uzasadniony. Martwię się wieloma rzeczami. Tym, że jest coraz gorzej i pozamykane są szkoły i uczelnie i teatry i kino nawet. Że będzie panika wszędzie jeszcze większa niż teraz. A podróżniczo to na razie martwię się, że za miesiąc nie będzie jak wrócić do domu na Wielkanoc. Innymi podróżami, których nie uda się zrealizować w najbliższym czasie, nie przejmujmy się. Są ważniejsze rzeczy.
pobierz 25.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Narciarski lifestyle
Dziś odcinek narciarski! W tym roku padło na austriackie Alpy, ale mówię o jeździe na nartach w trochę szerszym kontekście. Podsumowuję prawie 20 lat mojej jazdy, trochę narzekam, a trochę zachwycam się zimowym lifestyle'm.
pobierz 38.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
!Dzielnie w podróży - zwiastun podcastu!
Zwiastun podcastu, nagrany po ponad 40-stu odcinkach. Podsumowuję, o czym jest Dzielnie w podróży, jakie tematy najczęściej poruszam. Zdradzam też kilka informacji na swój temat i gdzie możecie znaleźć mnie w mediach społecznościowych.
pobierz 4.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Rozmowa z Kamilą Kielar. O niedźwiedziach-duchach, łososiu i rwących rzekach
Goszczę w podcaście Kamilę Kielar, podróżniczkę, której wyprawom przyświeca zawsze głębszy cel. Mówi dużo o odpowiedzialnym podróżowaniu. Kamila szukała tajemniczych niedźwiedzi-duchów w Kolumbii Brytyjskiej i przeszła samotnie Pacific Crest Trail. Rozmowiamy troszkę o jednej i drugiej wyprawie, powiemy też nieco o przyszłości turystyki albo o ósmym przykazaniu podróżników, które brzmi: nie publikuj.
pobierz 36.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Salzburg - miasto Mozarta i Dźwięków Muzyki
Dziś zabieram Was w podróż do Salzburga - austriackiego miasteczka, w którym mieszkał Mozart i w którym powstał słynny musical z Julie Andrews - Dźwięki Muzyki. Powiem też trochę o Hangarze Red Bulla. Na przystanek w Salzburgu jest teraz świetna pora, zwłaszcza jeśli jedziecie na narty w Alpy. Zimowa aura tylko podkręca klimat Salzburga,
pobierz 10.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Martwię się koronawirusem
Ten odcinek powstał z niepokoju, który towarzyszy mi od kilku dni. Odkąd pracuję w mediach, przepuszczam doniesienia prasowe przez inny filtr. I dlatego trochę mnie martwi koronawirus. I złości. I to nawet nie chodzi o to, że się boję zarażenia, bo nie mam na razie podstaw, żeby się bać. Ale kurczę, wyobrażacie sobie, że można odciąć od świata wielkie miasto z dnia na dzień?
pobierz 23.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Niderlandy - Haga na weekend
Kontynuujemy wycieczkę po Beneluksie. Tym razem będzie Holandia... A nie, przepraszam, Niderlandy! Widzicie, tak długo zwlekałam z nagraniem odcinka o Hadze, że kraj już zdążył zmienić nazwę. Dzisiaj Haga, czyli w skrócie morze, niewiarygodnie czysta plaża, tosty z kozim serem i miodem, kawiarnio-księgarnie na każdym kroku i oczywiście SZCZYGIEŁ.
pobierz 19.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Podsumowanie 2019 roku. Podróżnicze i osobiste
Pora dzielnie wkroczyć w lata 20-ste. Podsumowanie 2019 roku, zarówno podróżnicze, jak i osobiste. Mówię o swoich sukcesach i porażkach tego roku i planach na przyszłość. I oczywiście o minionych podróżach - a tych trochę się zebrało, zwłaszcza na początku roku. Był Nowy Jork, narty w Austrii, Lwów, potem Madera i w końcu trip po Belgii, Holandii i Luksemburgu. Wpadło też kilka wypadków weekendowych po Polsce. Był to rok bardzo pracowity, i trudny, i dosyć samotny, ale starałam się czerpać z tego wszystkiego tyle satysfakcji, ile tylko mogłam. Bo jednak był też pełen sukcesów. I nie mogę się doczekać, co ciekawego wydarzy się w 2020.
pobierz 24.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Roadtrip po Stanach i Camp America. Rozmowa z Ewą Olbratowską (Trips On me)
Rozmawiam z Ewą Olbratowską z bloga Trips on me otym, jak zorganizować roadtrip po Stanach i o tym, jak wziąć udział w Camp America.
pobierz 27.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Fair Travel Event. Odważ się wiedzieć. Jak mówić o świadomym podróżowaniu?
pobierz 14.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Podróże tematyczne - rozmowa z Marcinem Nowakiem (Gdzie wyjechać. Wędrowne Motyle)
pobierz 19.9 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek