Dzielnie w podróży

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Hej hej, jestem Ania, a to mój podcast podróżniczy. Byłam na wolontariatach zagranicznych w Szkocji, odbyłam pełną przygód podróż autostopem do Czarnogóry, odwiedziłam tylko w tym roku kilkanaście stolic europejskich, a teraz jestem na Erasmusie w szwedzkim Lund. Nazbierało mi się trochę przygód i pomyślałam, że fajnie byłoby je utrwalić i może trochę zainspirować innych.
Data dodania: 2019-06-06 20:40:17
Data aktualizacji: 2020-12-04 12:45:10
Audycji w katalogu: 54
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 2 miesiące temu
Podróże literackie #2 Dobry wilk. Tragedia w szwedzkim zoo
Druga odsłona podróży literacki. Dziś opowiem Wam o reportażu, który ostatnio zrobił na mnie duże wrażenie. Chodzi o książkę "Dobry wilk. Tragedia w szwedzkim zoo" autorstwa Larsa Berge. Reportaż opisuje historię tragicznego ataku wilków na jedną z pracownic zoo w Kolmarden w Szwecji. Autor z dziennikarskim zacięciem śledzi historię, jej konsekwencje i rozważa nad naturą wilków, a także samą ideą ogrodów zoologicznych. Zapraszam do posłuchania. Chętnie też zbieram polecenia reportaży czy też szeroko rozumianych książek podróżniczych. Trzymajcie się dizelnie!
pobierz 21.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Lato w Szczecinie
Jak wracać, to na wysokich obrotach. Wróciłam do Szczecina, wróciłam do pracy, wróci więc i podcast. z takim trzecim sezonem. Przerwa była długa, ale chyba naładowałam baterie. Dziś o lecie w Szczecinie, pływaniu na SUP-ach, wakacjach nad polskim morzem i odkrywaniu Szczecina na nowo.
pobierz 28.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Wizja świata PÓŹNIEJ
Dzisiejsze Dzielnie w podróży jest o ponownym odkrywaniu Szczecina. Snuję plany i wyobrażam sobie życie, które właśnie zaczynam tu wieść i na myśl o którym czuję, że wszystko jest dobrze. A to w ostatnim czasie było rzadkie uczucie. Jak będzie wyglądał świat PO?
pobierz 22.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Obserwuję sokoła i cieszę się, że świat zwolnił
Dzisiejszy odcinek jest o tym, co zmieniło się w związku z epidemią, ale z tych pozytywnych rzeczy. Należą do nich z pewnością, przynajmniej w moim przypadku większa chęć ucieczki do natury i taka uważność, a nawet radość z zupełnie drobnych, przyziemnych rzeczy. Będzie też o sokolicy, której wykluły się młode na szczycie Pałacu Kultury.
pobierz 21.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
50 PODRÓŻNICZYCH MARZEŃ z okazji 50-tego odcinka podcastu!
To już 50. odcinek Dzielnie w podróży. Nie mogę uwierzyć! Z tej okazji przygotowałam dla was moją podróżniczą listę marzeń, czyli słynny bucket list. Jest oczywiście 50 pozycji i są to pomysły najróżniejsze. Opowiem wam trochę o Islandii, parkach tematycznych i o tym, dlaczego chcę wybrać się do Timbuktu. Będzie też sporo o podróżach po Polsce. To w obecnym czasie jest bardziej realne, co nie oznacza, że mniej ekscytujące.
pobierz 57.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Kwarantannowe odkrycia
Odcinek trochę inny niż zawsze. Powiem wam co odkryłam fajnego podczas kwarantanny. Będzie kilka seriali, dużo muzyki, spór o najpiękniejszą filharmonię i nagła miłość do klocków LEGO.
pobierz 47.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Między Warszawą a Szczecinem
Trwa pandemia, a ja podejmuję ważne decyzje. Znów jestem zawieszona pomiędzy Warszawą, gdzie studiuję i pracuję w radiu, a Szczecinem, z którego pochodzę i za którym bardzo tęsknię. Z dzisiejszego odcinka nie dowiecie się niczego o ciekawych miejscach na świecie. Dowiecie się za to dlaczego rzucam pracę w tak trudnym czasie i dlaczego nie chcę już mieszkać w Warszawie. Odpowiedzią nie jest koronawirus.
pobierz 37.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Czasy zarazy. Jak podróżować, siedząc w domu?
Jak podróżować w tych niespokojnych czasach, kiedy nie możemy w zasadzie wychodzić z domu? A jeśli już to na krótki i nie do ludzi. Jest parę sposobów, bo Internet to jest naprawdę wspaniały wynalazek i warto go docenić nawet bardziej niż zwykle. Można i zwiedzać świat, a zwłaszcza muzea i galerie. Sporo placówek udostępnia świetne materiały na swoich stronach i na YouTubie (np MOMA w Nowym Jorku albo Luwr w Paryżu). Można też zrobić sobie wirtualną wycieczkę po wnętrzach Rijksmuseum w Amsterdamie albo Guggenheimie (znów NYC). To dzięki Google Arts and Culture. Można też wsłuchać się w dźwięki świata: tu link : [link] Chcecie znać więcej sposobów? Posłuchajcie!
pobierz 35.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Podróże literackie #1 Atlas szczęścia
Skoro nie możemy na razie podróżować za bardzo w tradycyjny sposób, to zabiorę was dziś w podróż literacką. w podróż do krain szczęśliwych. Przeczytałam ostatnio książkę "Atlas szczęścia" autorstwa Helen Russel. Znajdziemy w niej 34 sposoby na szczęście, każdy z innego kraju. Od Nowej Zelandii po Polskę. Opowiem Wam kilka moich ulubionych sposobów. W końcu wszyscy potrzebujemy trochę szczęścia w tych niespokojnych czasach.
pobierz 35.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Martwię się koronawirusem. Znacznie bardziej
Nieco ponad miesiąc temu nagrałam odcinek, w którym opowiadam, że martwię się koronawirusem. To było pod koniec stycznia i od tej pory nasza sytuacja w Polsce zmieniła się diametralnie, zwłaszcza w ciągu ostatnich kilku dni. Zdaję sobie sprawę, że statystyki i decyzje są w tej kwestii bardzo dynamiczne i to się zmienia co chwilę. Ale emocje i niepokój, który temu wszystkiemu towarzyszy, nie zmienia się. Czuję taki sam niepokój, ale teraz jest głębszy i na pewno bardziej uzasadniony. Martwię się wieloma rzeczami. Tym, że jest coraz gorzej i pozamykane są szkoły i uczelnie i teatry i kino nawet. Że będzie panika wszędzie jeszcze większa niż teraz. A podróżniczo to na razie martwię się, że za miesiąc nie będzie jak wrócić do domu na Wielkanoc. Innymi podróżami, których nie uda się zrealizować w najbliższym czasie, nie przejmujmy się. Są ważniejsze rzeczy.
pobierz 25.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Narciarski lifestyle
Dziś odcinek narciarski! W tym roku padło na austriackie Alpy, ale mówię o jeździe na nartach w trochę szerszym kontekście. Podsumowuję prawie 20 lat mojej jazdy, trochę narzekam, a trochę zachwycam się zimowym lifestyle'm.
pobierz 38.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
!Dzielnie w podróży - zwiastun podcastu!
Zwiastun podcastu, nagrany po ponad 40-stu odcinkach. Podsumowuję, o czym jest Dzielnie w podróży, jakie tematy najczęściej poruszam. Zdradzam też kilka informacji na swój temat i gdzie możecie znaleźć mnie w mediach społecznościowych.
pobierz 4.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Rozmowa z Kamilą Kielar. O niedźwiedziach-duchach, łososiu i rwących rzekach
Goszczę w podcaście Kamilę Kielar, podróżniczkę, której wyprawom przyświeca zawsze głębszy cel. Mówi dużo o odpowiedzialnym podróżowaniu. Kamila szukała tajemniczych niedźwiedzi-duchów w Kolumbii Brytyjskiej i przeszła samotnie Pacific Crest Trail. Rozmowiamy troszkę o jednej i drugiej wyprawie, powiemy też nieco o przyszłości turystyki albo o ósmym przykazaniu podróżników, które brzmi: nie publikuj.
pobierz 36.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Salzburg - miasto Mozarta i Dźwięków Muzyki
Dziś zabieram Was w podróż do Salzburga - austriackiego miasteczka, w którym mieszkał Mozart i w którym powstał słynny musical z Julie Andrews - Dźwięki Muzyki. Powiem też trochę o Hangarze Red Bulla. Na przystanek w Salzburgu jest teraz świetna pora, zwłaszcza jeśli jedziecie na narty w Alpy. Zimowa aura tylko podkręca klimat Salzburga,
pobierz 10.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Martwię się koronawirusem
Ten odcinek powstał z niepokoju, który towarzyszy mi od kilku dni. Odkąd pracuję w mediach, przepuszczam doniesienia prasowe przez inny filtr. I dlatego trochę mnie martwi koronawirus. I złości. I to nawet nie chodzi o to, że się boję zarażenia, bo nie mam na razie podstaw, żeby się bać. Ale kurczę, wyobrażacie sobie, że można odciąć od świata wielkie miasto z dnia na dzień?
pobierz 23.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Niderlandy - Haga na weekend
Kontynuujemy wycieczkę po Beneluksie. Tym razem będzie Holandia... A nie, przepraszam, Niderlandy! Widzicie, tak długo zwlekałam z nagraniem odcinka o Hadze, że kraj już zdążył zmienić nazwę. Dzisiaj Haga, czyli w skrócie morze, niewiarygodnie czysta plaża, tosty z kozim serem i miodem, kawiarnio-księgarnie na każdym kroku i oczywiście SZCZYGIEŁ.
pobierz 19.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Podsumowanie 2019 roku. Podróżnicze i osobiste
Pora dzielnie wkroczyć w lata 20-ste. Podsumowanie 2019 roku, zarówno podróżnicze, jak i osobiste. Mówię o swoich sukcesach i porażkach tego roku i planach na przyszłość. I oczywiście o minionych podróżach - a tych trochę się zebrało, zwłaszcza na początku roku. Był Nowy Jork, narty w Austrii, Lwów, potem Madera i w końcu trip po Belgii, Holandii i Luksemburgu. Wpadło też kilka wypadków weekendowych po Polsce. Był to rok bardzo pracowity, i trudny, i dosyć samotny, ale starałam się czerpać z tego wszystkiego tyle satysfakcji, ile tylko mogłam. Bo jednak był też pełen sukcesów. I nie mogę się doczekać, co ciekawego wydarzy się w 2020.
pobierz 24.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Roadtrip po Stanach i Camp America. Rozmowa z Ewą Olbratowską (Trips On me)
Rozmawiam z Ewą Olbratowską z bloga Trips on me otym, jak zorganizować roadtrip po Stanach i o tym, jak wziąć udział w Camp America.
pobierz 27.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Fair Travel Event. Odważ się wiedzieć. Jak mówić o świadomym podróżowaniu?
pobierz 14.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Podróże tematyczne - rozmowa z Marcinem Nowakiem (Gdzie wyjechać. Wędrowne Motyle)
pobierz 19.9 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek