Dzielnie w podróży

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Hej hej, jestem Ania, a to mój podcast podróżniczy. Byłam na wolontariatach zagranicznych w Szkocji, odbyłam pełną przygód podróż autostopem do Czarnogóry, odwiedziłam tylko w tym roku kilkanaście stolic europejskich, a teraz jestem na Erasmusie w szwedzkim Lund. Nazbierało mi się trochę przygód i pomyślałam, że fajnie byłoby je utrwalić i może trochę zainspirować innych.
Data dodania: 2019-06-06 20:40:17
Data aktualizacji: 2020-04-03 06:45:12
Audycji w katalogu: 47
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 14 dni temu
Czasy zarazy. Jak podróżować, siedząc w domu?
Jak podróżować w tych niespokojnych czasach, kiedy nie możemy w zasadzie wychodzić z domu? A jeśli już to na krótki i nie do ludzi. Jest parę sposobów, bo Internet to jest naprawdę wspaniały wynalazek i warto go docenić nawet bardziej niż zwykle. Można i zwiedzać świat, a zwłaszcza muzea i galerie. Sporo placówek udostępnia świetne materiały na swoich stronach i na YouTubie (np MOMA w Nowym Jorku albo Luwr w Paryżu). Można też zrobić sobie wirtualną wycieczkę po wnętrzach Rijksmuseum w Amsterdamie albo Guggenheimie (znów NYC). To dzięki Google Arts and Culture. Można też wsłuchać się w dźwięki świata: tu link : [link] Chcecie znać więcej sposobów? Posłuchajcie!
pobierz 35.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 18 dni temu
Podróże literackie #1 Atlas szczęścia
Skoro nie możemy na razie podróżować za bardzo w tradycyjny sposób, to zabiorę was dziś w podróż literacką. w podróż do krain szczęśliwych. Przeczytałam ostatnio książkę "Atlas szczęścia" autorstwa Helen Russel. Znajdziemy w niej 34 sposoby na szczęście, każdy z innego kraju. Od Nowej Zelandii po Polskę. Opowiem Wam kilka moich ulubionych sposobów. W końcu wszyscy potrzebujemy trochę szczęścia w tych niespokojnych czasach.
pobierz 35.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 22 dni temu
Martwię się koronawirusem. Znacznie bardziej
Nieco ponad miesiąc temu nagrałam odcinek, w którym opowiadam, że martwię się koronawirusem. To było pod koniec stycznia i od tej pory nasza sytuacja w Polsce zmieniła się diametralnie, zwłaszcza w ciągu ostatnich kilku dni. Zdaję sobie sprawę, że statystyki i decyzje są w tej kwestii bardzo dynamiczne i to się zmienia co chwilę. Ale emocje i niepokój, który temu wszystkiemu towarzyszy, nie zmienia się. Czuję taki sam niepokój, ale teraz jest głębszy i na pewno bardziej uzasadniony. Martwię się wieloma rzeczami. Tym, że jest coraz gorzej i pozamykane są szkoły i uczelnie i teatry i kino nawet. Że będzie panika wszędzie jeszcze większa niż teraz. A podróżniczo to na razie martwię się, że za miesiąc nie będzie jak wrócić do domu na Wielkanoc. Innymi podróżami, których nie uda się zrealizować w najbliższym czasie, nie przejmujmy się. Są ważniejsze rzeczy.
pobierz 25.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Narciarski lifestyle
Dziś odcinek narciarski! W tym roku padło na austriackie Alpy, ale mówię o jeździe na nartach w trochę szerszym kontekście. Podsumowuję prawie 20 lat mojej jazdy, trochę narzekam, a trochę zachwycam się zimowym lifestyle'm.
pobierz 38.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
!Dzielnie w podróży - zwiastun podcastu!
Zwiastun podcastu, nagrany po ponad 40-stu odcinkach. Podsumowuję, o czym jest Dzielnie w podróży, jakie tematy najczęściej poruszam. Zdradzam też kilka informacji na swój temat i gdzie możecie znaleźć mnie w mediach społecznościowych.
pobierz 4.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Rozmowa z Kamilą Kielar. O niedźwiedziach-duchach, łososiu i rwących rzekach
Goszczę w podcaście Kamilę Kielar, podróżniczkę, której wyprawom przyświeca zawsze głębszy cel. Mówi dużo o odpowiedzialnym podróżowaniu. Kamila szukała tajemniczych niedźwiedzi-duchów w Kolumbii Brytyjskiej i przeszła samotnie Pacific Crest Trail. Rozmowiamy troszkę o jednej i drugiej wyprawie, powiemy też nieco o przyszłości turystyki albo o ósmym przykazaniu podróżników, które brzmi: nie publikuj.
pobierz 36.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Salzburg - miasto Mozarta i Dźwięków Muzyki
Dziś zabieram Was w podróż do Salzburga - austriackiego miasteczka, w którym mieszkał Mozart i w którym powstał słynny musical z Julie Andrews - Dźwięki Muzyki. Powiem też trochę o Hangarze Red Bulla. Na przystanek w Salzburgu jest teraz świetna pora, zwłaszcza jeśli jedziecie na narty w Alpy. Zimowa aura tylko podkręca klimat Salzburga,
pobierz 10.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Martwię się koronawirusem
Ten odcinek powstał z niepokoju, który towarzyszy mi od kilku dni. Odkąd pracuję w mediach, przepuszczam doniesienia prasowe przez inny filtr. I dlatego trochę mnie martwi koronawirus. I złości. I to nawet nie chodzi o to, że się boję zarażenia, bo nie mam na razie podstaw, żeby się bać. Ale kurczę, wyobrażacie sobie, że można odciąć od świata wielkie miasto z dnia na dzień?
pobierz 23.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Niderlandy - Haga na weekend
Kontynuujemy wycieczkę po Beneluksie. Tym razem będzie Holandia... A nie, przepraszam, Niderlandy! Widzicie, tak długo zwlekałam z nagraniem odcinka o Hadze, że kraj już zdążył zmienić nazwę. Dzisiaj Haga, czyli w skrócie morze, niewiarygodnie czysta plaża, tosty z kozim serem i miodem, kawiarnio-księgarnie na każdym kroku i oczywiście SZCZYGIEŁ.
pobierz 19.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Podsumowanie 2019 roku. Podróżnicze i osobiste
Pora dzielnie wkroczyć w lata 20-ste. Podsumowanie 2019 roku, zarówno podróżnicze, jak i osobiste. Mówię o swoich sukcesach i porażkach tego roku i planach na przyszłość. I oczywiście o minionych podróżach - a tych trochę się zebrało, zwłaszcza na początku roku. Był Nowy Jork, narty w Austrii, Lwów, potem Madera i w końcu trip po Belgii, Holandii i Luksemburgu. Wpadło też kilka wypadków weekendowych po Polsce. Był to rok bardzo pracowity, i trudny, i dosyć samotny, ale starałam się czerpać z tego wszystkiego tyle satysfakcji, ile tylko mogłam. Bo jednak był też pełen sukcesów. I nie mogę się doczekać, co ciekawego wydarzy się w 2020.
pobierz 24.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Roadtrip po Stanach i Camp America. Rozmowa z Ewą Olbratowską (Trips On me)
Rozmawiam z Ewą Olbratowską z bloga Trips on me otym, jak zorganizować roadtrip po Stanach i o tym, jak wziąć udział w Camp America.
pobierz 27.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Fair Travel Event. Odważ się wiedzieć. Jak mówić o świadomym podróżowaniu?
pobierz 14.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Podróże tematyczne - rozmowa z Marcinem Nowakiem (Gdzie wyjechać. Wędrowne Motyle)
pobierz 19.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Azja i etyczne podróżowanie - rozmowa z Patrycją Jaskot (traveLover)
pobierz 13.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Życie w podróży i ludy północy - rozmowa z Samą Przez Świat
Rozmawiam z Sabiną, która prowadzi bloga Sama Przez Świat i jest już podróżnikiem na pełen etat. Będziemy mówić o tym, że życie w podróży nie zawsze jest łatwe. Będzie też sporo o Islandii, bo obie mamy do niej ogromną słabość (a Sabina była już tam aż 7 razy!). Koniecznie wpadajcie na jej bloga i trzymajcie kciuki za jej dalsze wyprawy! [link]
pobierz 25.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Jak polować na zorzę polarną? Rozmowa z Karolem Wójcickim
Zaczął się sezon na zorzę polarną i dzisiaj mam dla was rozmowę z Karolem Wójcickim - wielkim entuzjastą gwiazd, popularyzatorem astronomii w Polsce i autorem bloga "Z Głową W Gwiazdach". Dzisiejsza rozmowa jest krótka, ale bardzo treściwa. Dowiecie się, jak zabrać się za polowanie na zorzę, dokąd się udać, a nawet czym jest różowa zorza polarna. Rozmowę udało się zarejestrować podczas tegorocznej Travelmanii, czyli targów podróżniczych w Nadarzynie. Trzymajcie się dzielnie!
pobierz 11.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Luksemburg na weekend
Kolejny etap Benelux Trip. tym razem opowiem o Luksemburgu. W stolicy tego małego państwa spędziłyśmy dwa dni. Zamki, syrenki i odkrycia kulinarne, czyli czego nie przeoczyć, kiedy już tam wylądujemy. A warto!
pobierz 16.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Odwaga w podróży - rozmowa z Martą Dziekońską
Pierwsza rozmowa, a nie monolog w historii tego podcastu! A rozmawiałam z Martą Dziekońską z Projektu Wilczy Bilet o odwadze w podróży i o samotnym podróżowaniu. Jeśli Wam mało naszych wspólnych rozważań, to na kanale Marty jest druga część rozmowy o tym, czego do tej pory nauczyło nas podróżowanie. Odcinek u Marty: [link]
pobierz 23.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Bruksela na weekend
Co zobaczyć w Brukseli, jeśli ma się do dyspozycji 1,5 dnia? Stolica Belgii naprawdę potrafi zaskoczyć - atrakcje. muzea i oczywiście belgijskie frytki.
pobierz 18.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Belgia, Holandia i Luksemburg - planowanie wycieczki
Beneluks trip! O tym, jak zaplanować wycieczkę po Belgii, Holandii i Luksemburgu, bo tam jest na tyle wszędzie blisko, że szkoda nie skorzystać, będąc już w okolicy. Parę słów o tym, jak to jest być młodym kierowcą i chcieć wypożyczać auto za granicą i jak wyglądał ostatecznie plan tej całej wycieczki po Beneluksie (bo zmieniał się do ostatniej chwili i nic nie było pewne).
pobierz 18.2 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek