Busem przez świat

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Po prostu Busem przez świat.
Data dodania: 2019-06-06 20:45:39
Data aktualizacji: 2021-01-16 00:00:08
Audycji w katalogu: 24
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 16 dni temu
#22 Wygraj kampera na wakacje!
pobierz 10.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
BPŚ #2.06 Wygraj kampera na wakacje!
pobierz 10.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
BPŚ #2.05 - Bez wiz do USA - 12 najczęstszych pytań o ruch bezwizowy
Nasz poradnik "Jak zorganizować własną podróż do USA" znajdziecie tylko tutaj: [link] Do listopada 2019 r. podróż do USA wiązała się z wyrobieniem wizy turystycznej. Trzeba było złożyć wniosek przez internet, umówić się na spotkanie w ambasadzie w Warszawie lub konsulacie w Krakowie i zapłacić ponad 160 dol. za rozpatrzenie wniosku, plus pokryć koszty wizy w zależności od jej rodzaju. Zajmowało to około dwóch tygodni i pomimo, że wizę otrzymywało ponad 97% Polaków, dla wielu osób była to przeszkoda nie do pokonania. Ale teraz jest to dużo łatwiejsze - w listopadzie 2019 zniesiono wizy! Jak działa program bezwizowy i o co w nim chodzi? Tego dowiecie się z tego odcinka.
pobierz 15.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
BPŚ #2.04 - Droga 66 - 11 rzeczy, które musisz wiedzieć przed podróżą
Podróż Drogą 66 jest marzeniem prawie każdego podróżnika. W tym odcinku zebraliśmy praktyczne porady dotyczące podróży śladami kultowej Drogi 66. Odpowiemy na pytania: 1. Jak przebiegała Droga 66? 2. Co zostało z Drogi 66 i jaki jest jej stan? 3. Kiedy jechać na Drogę 66? 4. Czym przejechać Drogę 66? 5. Ile czasu potrzeba na przejechanie Drogi 66? 6. Która część Drogi 66 jest najciekawsza? 7. Czy Droga 66 jest bezpieczna? 8. Co zrobić w razie awarii? 9. Gdzie nocować przy Drodze 66? 10. Gdzie jeść na Drodze 66? 11. Jakie atrakcje odwiedzić? Nasze książki znajdziecie tylko na stronie [link]
pobierz 15.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Droga 66 - książka o najsłynniejszej drodze świata
Zapraszam do wysłuchania pierwszego rozdziału naszej nowej książki :) Ta książka to nie tylko relacja z naszych przygód podczas 3-miesięcznej podróży śladami Drogą 66, ale także kompendium wiedzy dla każdego kto marzy o takiej podróży. Do kupienia tylko na [link]
pobierz 4.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
BPŚ #2.03 - Rodzina Nomadow - Mity O Podrozach Z Dzieckiem, Pet Sitting, Cyfrowi Nomadzi
Zapraszamy na nasz kolejny wywiad (dostępny także w wersji wideo na naszym Youtube) z Rodziną Nomadów - rozmawiamy o mitach na temat podróży z dzieckiem, o pet sittingu i darmowym wynajmie domów, o łączeniu podróży z pracą i o ich 100-dniowej podróży z dzieckiem dookoła Europy. Książka Nomadów do kupienia tylko na ▶
pobierz 881.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
BPŚ #2.02 - Dlaczego Ludzie Wyruszaja W Ekstremalne Wyprawy - Mateusz Waligora
Gościem naszego dzisiejszego podcastu jest Mateusz Waligóra - pierwszy człowiek na świecie, który w 58 dni przeszedł samotnie pustynię Gobi - drugą po Saharze największą pustynię świata. Mateusz to specjalista od wyczynowych wypraw w najbardziej odludne miejsca planety. Na koncie poza samotnym przejściem pustyni Gobi ma też rowerowy trawers najdłuższego pasma górskiego świata – Andów, samotny rowerowy przejazd przez najtrudniejsza drogę wytyczoną na ziemi – Canning Stock Route w Australii, oraz samotny pieszy trawers największej solnej pustyni świata – Salar de Uyuni w Boliwii W dzisiejszym podcaście porozmawiamy z nim między innymi o tym, czego boi się samotny człowiek na pustyni i po co ludzie wyruszają w tak ekstremalne wyprawy.
pobierz 354.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
BPŚ #2.01 - Plusy i minusy życia w busie - PodróżoVanie
Kasia i Lukasz mieszkali i pracowali w Londynie, ale rok temu postanowili calkowicie zmienic swoje zycie. Na youtube trafili na nasze filmy i postanowili kupic busa i przerobic go na kampera. Rzucili prace, sprzedali swoje mieszkanie i ruszyli w podróz po Europie. Ich bus to nie tylko srodek transportu ale prawdziwy dom na kólkach, w którym maja pelnowymiarowe lózko, lodówke i kuchnie. W tym podcascie porozmawiamy z nimi o plusach i minusach zycia w busie.
pobierz 116.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
BPŚ #1.16 Where Is Juli - Jak Zorganizować Podróż DOOKOŁA ŚWIATA
Where is Juli. Z Julią, autorką bloga [link] poznaliśmy się kilka lat temu w Australii. Teraz spotkaliśmy się w Polsce i postanowiłem zapytać Julię o kilka porad na temat organizacji samotnej podróży dookoła świata.
pobierz 34.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
BPŚ #1.14 Ile Zarabia Kierowca W USA
Ile zarabia kierowca w USA? Spotkaliśmy się z Truckerem Hiobem - polskim kierowcą tira w USA. Dowiedzieliśmy się ile zarabia kierowca tira, dlaczego Hiob od kilku lat jest na poście i jaka jest misja jego kanału.
pobierz 40.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
BPŚ #1.15 Jak POLAK Został WODZEM Indian
Jak POLAK został WODZEM Indian? Odwiedziliśmy polską restaurację Leggs Inn założoną przez Polaka, który został wodzem Indian - Białą Chmurą.
pobierz 6.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
BPŚ #1.13 Polski SZERYF W USA
Polski SZERYF w USA. Spotkaliśmy się z polskim szeryfem w USA i pogadaliśmy o tym, jak zostać szeryfem, czy w USA jest bezpiecznie, jaka jest różnica między szeryfem a policją i wielu innych rzeczach.
pobierz 32.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Alaska I Kanada - rozmowa o naszej nowej książce
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy na temat naszej nowej książki. Rozmowę prowadzi Przemek z bloga Geeki Podróżniki. Książka do kupienia tylko w naszym sklepie [link]
pobierz 621.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
BPŚ #11 - Plusy i minusy ŻYCIA W NORWEGII [gość. Gazela W Laponii]
Spotkaliśmy się z Gosią i Zdeno, którzy od ponad 6 lat mieszkają w Norwegii za Kołem Podbiegunowym i porozmawialiśmy o plusach i minusach emigracji do Norwegii, o początkach, o zarobkach i o życiu z Norwegami.
pobierz 56.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
BPŚ #10 - Jak odwiedzić 40 państw pracując na etacie - Wędrowne Motyle
Marcin i Ania, autorzy kanału "Wędrowne Motyle" pracując na etacie odwiedzili ponad 40 państw i 50 miast. W dzisiejszym odcinku dowiecie się jak to możliwe i co zrobić, żeby pracując na etacie podróżować jak najwięcej
pobierz 29.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
BPŚ #9 - NIEMCY - 10 Rzeczy Których Nie Wiedziałeś
Jeżeli nie wiecie po co w Niemczech stawia się fałszywe przystanki autobusowe, ani co trzeba powiedzieć Niemcowi pijąc z nim piwo, żeby go nie urazić, to koniecznie wysłuchajcie ten odcinek, bo opowiadam w nim o 10 ciekawostkach związanych z Niemcami :) Odcinek powstał we współpracy z marką Książęce
pobierz 8.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
BPŚ #7 - USA - 10 Najpiękniejszych PARKÓW (zaktualizowana wersja)
Stany są niesamowicie zróżnicowanym krajem – znajdziemy tu wszystko – od lodowców, przez przepiękne jeziora, lasy, kaniony i plaże, aż po spalone słońcem pustynie. To co, naszym zdaniem, najpiękniejsze w USA to natura. W USA jest 59 parków narodowych, ponad 100 pomników narodowych i ponad 3600 parków stanowych. Oczywiście nie zwiedziliśmy ich wszystkich, w USA byliśmy “dopiero” 4 razy i przejechaliśmy tu “dopiero” 80.000 km. W tym odcinku zobaczycie naszą subiektywną listę najpiękniejszych parków w USA.
pobierz 17.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
BPŚ #8 - 10 Niesamowitych Miejsc W POLSCE
W naszych podróżach szukamy miejsc nietypowych, nieturystycznych i takich, za którymi kryje się jakaś ciekawa historia. Miejsc, których nie znajdziecie w normalnych przewodnikach. Takich miejsc w Polsce jest bardzo dużo, a w tym odcinku przedstawiamy Wam 10, naszym zdaniem najciekawszych. O niektórych z tych miejsc, zrobiliśmy osobne filmy, które bardzo Wam polecamy
pobierz 15.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
BPŚ #6 - ALASKA ciekawostki - 10 rzeczy, których nie wiedziałeś
Jeżeli nie wiecie, dlaczego sprzedaż Alaski była dla Rosji niezbyt opłacalną transakcją, albo dlaczego każdy mieszkaniec Alaski dostaje 1000$ od władz stanu, to koniecznie obejrzyjcie ten odcinek. Dzisiaj opowiadam o 10 nietypowych faktach związanych z Alaską :)
pobierz 8.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
BPŚ #5 - GRUZJA ciekawostki - 10 rzeczy których nie wiedziałeś
Jeżeli nie wiecie, dlaczego gruzińskie posterunki policji mają szklane ściany, ani dlaczego na niektórych gruzińskich ucztach pojawiają się toasty za Stalina to koniecznie wysłuchajcie ten odcinek!
pobierz 15.5 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek