Między organami

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast o organach, organistach, muzyce i organizacji koncertów. Będę opowiadać o mojej pasji do muzyki organowej i o doświadczeniach organizatora życia muzycznego.
Data dodania: 2019-06-06 20:51:27
Data aktualizacji: 2021-01-22 04:30:05
Audycji w katalogu: 13
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 7 miesięcy temu
[MO 13] Jak łączyć rejestry organowe? Jak registrować?
Czy są zasady doboru głosów organowych? Czy przygrywka powinna być zagrana cicho, a zwrotka głośno? Czy registrując trzeba budować tzw. "piramidę pryncypałową"? Na te i jeszcze kilka pytań od organistów praktyków odpowiadają Zuzanna i Maciej Batorowie.
pobierz 39.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
[MO 12] Symfoniczne Organy Schlaga w Kościele Pokoju w Świdnicy
Siedząc przy organach Kościoła Pokoju opowiadamy o ich specyfice, pokazujemy rożne głosy i urządzenia stołu gry, a także wchodzimy do wnętrza instrumentu. Zapraszam do Kościoła Pokoju w Świdnicy!!
pobierz 23.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
[MO 11] Moje ulubione utwory organowe : Bach, Widor, Dupre
Oto 3 spośród moich ulubionych utworów organowych i prezentacja kompozycji. Charles-Marie Widor - Allegro z VI Symfonii g-moll (Świdnica - Kościół Pokoju) Marcel Dupre - Le Monde dans l'attende du Saveur (Świdnica - Katedra) J.S. Bach - Vater Unser in Himmelreich (Bardo - Bazylika)
pobierz 58.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
[MO 9] Przeboje muzyki organowej
Jakie są najbardziej znane utwory organowe? Dlaczego stały się popularne? Odpowiadam na pytania a Maciej Bator wykonuje fragmenty utworów organowych w Kościele Pokoju w Świdnicy.
pobierz 24.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
[MO 10] Nasze organowe przeboje 2019
Co lubimy grać na koncertach? Co uważamy za swoje przeboje i opracowujemy na 4 ręce? Dlaczego gramy współczesną holenderską muzykę na barokowych włoskich organach? Rozmowa Zuzanny i Macieja Batorów.
pobierz 30.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
[MO 8] Ustalanie programu koncertów organowych
Co gramy na koncertach organowych? Dlaczego nie gramy kolęd w Adwencie? Czy tonacje utworów mają znaczenie? Czy na Festiwalu wykonuje się te same utwory na kilku koncertach? Dlaczego warto na koniec koncertu wykonać najgłośniejszy i najbardziej efektowny utwór? Posłuchajcie i napiszcie, czy się ze mną zgadzacie :)
pobierz 36.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
[MO 7] Opóźnienie w organach
Co to znaczy, że organy opóźniają? Czym jest opóźnienie? Dlaczego jedne organy "opóźniają" bardziej, inne mniej? Na te i kilka innych pytań odpowiadam w tym odcinku. Miłego słuchania! :)
pobierz 26.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
[MO6] Początki firmy Schlag&Söhne ze Świdnicy
pobierz 27.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
[MO5] Missa Brevis Pawła Pudło - kulisy powstania nowego dzieła
Czy współcześnie żyją jeszcze kompozytorzy? Jak to się dzieje, że tworzą? Na czym polega program Ministerstwa Kultury "Zamówienia Kompozytorskie"? O tym i o współpracy z Pawłem Pudło opowiadam w tym odcinku. Zapraszam!
pobierz 22.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
[MO 4] Kulisy Koncertu Organowego
Jak organista przygotowuje się do koncertu organowego? Jakie są poszczególne kroki, co wpływa na dobór repertuaru, ile czasu trwają przygotowania do koncertu? Na te i inne pytania odpowiadam w treści podcastu. Zapraszam :)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
[MO 3] Organy Kościoła Pokoju w Świdnicy
Ile jest organów w Kościele Pokoju w Świdnicy? Które organy są starsze? Ile mają klawiatur? W podcaście opowiadam o niezwykłych instrumentach niezwykłej świątyni - Kościoła Pokoju w Świdnicy.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
[MO 1] Słowo o organach...
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o organach piszczałkowych, ale baliście się spytać... A właściwie FAQ na temat organów. W pierwszym odcinku odpowiadam na pytania dotyczące organów i organistów, jakie najczęściej słyszę rozmawiając ze słuchaczami. Zapraszam :)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
[MO 2] Mecenasi
Kim są dla mnie mecenasi sztuki? Dlaczego są tak ważni? Zapraszam :)
pobierz odcinki RSS iTunes www
miodek