Nareszcie własny dom

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: O tym jak sfinansować, zorganizować i spełnić marzenie o własnym domu rozmwiają: Mirosław Król, ekspert finansowy (Król & Partnerzy) oraz prowadząca podcast Kamila Paradowska (Dobra Treść). W podcaście pojawiają się też goście m.in. urbaniści, architekci oraz pośrednicy nieruchomości. Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem na temat zarządzania finansami, po to, aby spełniać największe marzenia.
Data dodania: 2019-06-07 18:26:00
Data aktualizacji: 2019-10-14 17:20:07
Audycji w katalogu: 7
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 20 dni temu
Kredyt na dom. Wszystko, co chcesz wiedzieć. Q&A z ekspertami finansowymi
pobierz 39.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
A co, jeśli umrę? Sukcesja, spadek, testament. Bez tabu o majątku rodzinnym
Wyobraź sobie, że umierasz. Co z domem? Co z kredytem? Czy zdołasz utrzymać dom? Może będziesz chciał go sprzedać? Wiesz, że jeśli masz dzieci, tę decyzję podejmie sąd, w interesie małoletnich... Niespodziewany scenariusz? Bywają jeszcze gorsze, ale bardzo łatwo ich uniknąć. Mówi o tym gość naszego podcastu i vloga Nareszcie Własny Dom, prawnik, Paweł Miszkurka. Wywiad przeprowadził ekspert finansowy, Mariusz Stemporowski w firmy Król & Partnerzy.
pobierz 53.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Gdzie i co warto budować? Wywiad z urbanistą, Grzegorzem Chojnackim
Czy miejsce, które wybraliśmy na nasz wymarzony dom może okazać się wielkim rozczarowaniem? Zdecydowanie tak! Brak czujności dotyczący planów zagospodarowania wokół naszego domu to jeden z najczęstszych błędów popełnianych przez nabywców działek. W dzisiejszym odcinku podcastu Nareszcie Własny Dom Grzegorz Chojnacki, urbanista, krok po kroku tłumaczy, w jaki sposób ustrzec się przed taką sytuacją. Mówimy też o tym, jak można, dzięki unikatowej wiedzy urbanisty zainwestować i nieźle zarobić. Z Grzegorzem Chojnackim rozmawiają Kamila Paradowska i Mirosław Król.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Kredyt hipoteczny dla marynarza i jego rodziny. Wywiad z Kasią Wajs
Jak rodziny marynarskie mogą zaciągnąć bezpieczny kredyt? Czy warto inwestować w nieruchomości pracując na kontraktach marynarskich? Jak myśleć o swojej przyszłości swojej rodziny będąc na morzu? Swoimi doświadczeniami związanymi z zakupem nieruchomości i budową własnego domu dzieli się Katarzyna Wajs, blogerka (zonamarynarza.pl) i organizatorka corocznego Spotkania dla Kobiet Marynarzy.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Wolność finansowa i kredyt hipoteczny? Wywiad z Jakubem B. Bączkiem
Czy kredyt wiąże bardziej niż małżeństwo i mentalnie nas ogranicza? A może wręcz przeciwnie - jest doskonałym narzędziem do spełniania marzeń? O tym, jak zdrowo podejść do tematu kredytu hipotecznego mówi Jakub B. Bączek - trener mentalny, przedsiębiorca, autor książek z dziedziny psychologii i rozwoju osobistego.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Architekt kontra inwestor. Jak dobrze zaprojektować dom?
Czy architekt jest nam w ogóle potrzebny? Rozmowę zaczęliśmy od kontrowersyjnego pytania, po to, żeby rozwiać wątpliwości i pokazać, na jakim etapie pracy przydaje się wiedza eksperta. Poruszamy także zagadnienia związane z finansowaniem budowy, etapami prac i rozwijamy mity związane z tanią budową projektów domów gotowych. Mówimy o tym, jak wybrać architekta, jakich dokumentów dopilnować i jakie prawo nas obowiązuje, kiedy chcemy wybudować dom. W spotkaniu udział biorą: architekt - Marek Idziak-Sępkowski, eksperci finansowi Król & Partnerzy - Mirosław Król i Mariusz Stemporowski, prowadzenie i produkcja podcastu - Kamila Paradowska (Dobra Treść).
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Czy świąteczna pożyczka na pewno Ci się opłaca?
Jakie emocje budzą się w nas kiedy bierzemy kredyt? Czym jest zdolność kredytowa? Na co tak naprawdę patrzą banki określając zdolność kredytową? Co to są „zbędne formalności”, o których można przeczytać w reklamach? Jak banki kuszą świątecznymi promocjami i dlaczego kartę kredytową warto schować głęboko do szuflady? I przede wszystkim - jak może wyglądać proces spełniania większych marzeń - rozmawiają Kamila Paradowska (Dobra Treść) i Mirosław Król (Król & Partnerzy).
pobierz odcinki RSS iTunes www
miodek