Stomatologia Implanty Nauka Biznes

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podkast ten ma służyć szerokiej publiczności: pacjentom, lekarzom stomatologom i studentom stomatologii. Często zakulisowe informacje czy wywiady ze specjalistami mają informować, wyjaśniać, zainteresować i zainspirować i być dopełnieniem wiedzy z innych źródeł.
Data dodania: 2019-06-10 12:19:00
Data aktualizacji: 2019-10-14 17:20:11
Audycji w katalogu: 36
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 5 dni temu
#36 - Ortognatyka - dr Maciej Jagielak
Harmonijne proporcje twarzy mogą być zaburzone i być wrodzone lub nabyte z czasem wskutek utraty zębów lub urazów, wypadków. Ortognatyka to dziedzina chirurgii, która koryguje te dysproporcje poprzez np. skrócenie żuchwy, które – paradoksalnie – koryguje się niekiedy nawet poprze jej… wydłużenie ale (oczywiście) przy jednoczesnym wydłużeniu szczęki (górnej). Wieloletni brak zębów w szczęce powoduje zanik jej kości przez co wydaje się, że szczeka ‚cofa się’, ‚zapada’ i wszczepienie implantów w taką szczękę bez skorygowania nie przywróci utraconej pełnej estetyki i harmonii proporcji twarzy. Korektę taką, niewielką, można wykonać pracą protetyczną ale duże zaniki wymagają jednak zabiegu ortognatycznego. Hulajnoga ?! - kto by pomyślał, że stanie się‚ sportem’ ekstremalnym ? - Zapraszamy na spotkanie, wysłuchanie międzynarodowego specjalisty, wykładowcy, który wprowadza nas w te zagadnienia BONUS: zapraszamy do obejrzenia – 'ortognatyczne metamorfozy’ [link] Podkast zrealizowany w ramach odpłatnej działalności statutowej fundacji "Otwórz się"
pobierz 15.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 dni temu
#35 - Relacja z wywiadu z Paulo Malo. Witold Tomkiewicz & Bartosz Górecki
Prowadzący i jego gość przeprowadzili wywiady z Dr PAULO MALO w MALO CLINIC w Lizbonie oraz w Centrum Kongresowym w Lizbonie podczas trwania Europejskiego Kongresu Implantologicznego EAO. Dr PAULO MALO znany jest jako twórca i propagator natychmiastowych całkowitych (cała szczęka i /lub cała żuchwa) uzupełnień na 4 implantach zwanych ALL-ON-4. Obecnie ok. 40% zabiegów ALL-ON-4 wykonywanych w MALO CLINIC w Lizbonie to… naprawianie nieudanych zabiegów tego typu wykonanych w innych klinikach w różnych krajach. Dlaczego ? Chcecie wiedzieć – posłuchajcie ! Bonus: link do kliniki w Gdańsku [link] – tam w październiku będzie Paulo Malo Wspomniany także w odcinku jest system EMINTO – gotowej, telewizyjnej edukacji dla pacjentów o, praktycznie, wszystkich zagadnieniach w stomatologii począwszy od implantologii, stomatologii estetycznej czy ortodoncji. EMINTO przeznaczone jest DLA GABINETÓW STOMATOLOGICZNYCH. Bonus: link do demo [link] Podkast zrealizowany w ramach odpłatnej działalności statutowej fundacji "Otwórz się"
pobierz 33.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 19 dni temu
#34 - Zapowiedź podkastu za tydzień
Szanowni Państwo Słuchacze, W tym tygodniu nie będzie nowego podcastu z powodu podróży prowadzącego ale w zamian za to w następnym tygodniu ukażą się dwa odcinki, w tym jeden dotyczący ortognatyki czyli zabiegów korygującyh profil twarzy poprzez np. wydłużenie lub skrócenie żuchwy czyli szczęki dolnej. Rozmówcą będzie jeden z międzynarodowych specjalistów w tej dziedzinie. W kolejnym zaś dowiemy się o tzw. zabiegach kortykotomii – przyspieszających leczenie ortodontyczne. Zapraszamy !
pobierz 4.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 26 dni temu
#33 - Cena implantu a ryzyko powikłania - dr Piotr Wychowański Adiunkt WUM
Popularne i powszechnie stosowane zapytanie pacjentów 'ile kosztuje implant' to pułapka, która prowadzić może do powikłań i zwielokrotnienia kosztów leczenia implantologicznego. Dlaczego ? - wysłuchajcie Państwo tego odcinka ! Bonus - Link do wykładu o natychmiastowej implantacji: [link] =z8eofodchk0k&time=0 Podkast zrealizowany w ramach odpłatnej działalności statutowej fundacji "Otwórz się"
pobierz 29.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#32 - Roszczenia sądowe - kiedy warto? Dr. Kornel Krasny
W odcinku tym dowiecie się Państwo co robić jeśli jesteście niezadowoleni z przebiegu lub wyniku leczenia implantologicznego i jeśli wprzebiegu leczenia wystąpiły powikłania. Także w jakich sytuacjach klinicznych powikłania zdarzają się najczęściej i jak ich uniknąć. Zapraszamy ! BONUS: adres E-mail gdzie można wysyłać wstępne zapytania o zasadnośc składania pozwów sądowych w sprawach dotyczących niepowodzeń implantologicznych: [email] = w tytule powinno być: PORADA EXPERTA Z PODCASTU Podkast zrealizowany w ramach odpłatnej działalności statutowej fundacji "Otwórz się"
pobierz 25.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#31 - Dr Marta Krasny i dr hab. Kornel Krasny - Ortodoncja pomaga implantologii - braki zawiązków zębów
przypadku braku zawiązków zębów stałych, najczęściej siekaczy bocznych w szczęce czyli tzw. ‘dwójek’. Jeśli pozostały wąskie korony zębów mlecznych to można je zastąpić większymi ale potrzeba najpierw wszczepić implant. Zwykle jednak jest zbyt mało miejsca na implant i koronę i dlatego trzeba to miejsce stworzyć ortodontycznie… Druga ciekawostką w podcaście jest informacja o możliwości ‘przenoszenia’ zatrzymanych zębów w miejsca gdzie powinny się one znajdować – co wykonują Dr Kornel i Marta Krasny. Nazywa się to fachowo; autotransplantacja zatrzymanych zębów = warto posłuchać ! ZACHECAMY ! Podkast zrealizowany w ramach odpłatnej działalności statutowej fundacji "Otwórz się"
pobierz 19.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#30 - Dr Marta Krasny - Ortodoncja: zamki czy niewidoczne nakładki?
W odcinku tym ortodontka adiunkt Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego opowiada o ortodoncji oraz wyjaśnia różnice, wskazania i przeciw-wskazania dla zamków i niewidocznych szyn/nakładek ortodontycznych. bonus – JAK DZIAŁAJĄ NIEWIDOCZNE NAKŁADKI/SZYNY ORTODONTYCZNE [link] i SPECJALISTYCZNY FILM DLA LEKARZY [link] =4mpkewwfld6o&time=331 Podkast zrealizowany w ramach odpłatnej działalności statutowej fundacji "Otwórz się"
pobierz 12.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#29 - dr Piotr Wychowański - Natychmiastowe implanty trzonowców
Bonus – link do wykładu Dr. Piotra Wychowańskiego na XII Miedzynarodowym Kongresie OSIS [link] =z8eofodchk0k&time=11 Opis odcinka: Dr Piotr Wychowański, adiunkt z Zakładu Chirurgii Stomatologicznej Prof. Andrzeja WOJTOWICZA, laureat TERAZ POLSKA 2018 za opublikowane międzynarodowo wyniki w stosowaniu natychmiastowych implantów hybrydowych z kwasem hialuronowym – dzieli się obserwacjami i doświadczeniem w zakresie natychmiastowej implantacji – wszczepienia implantu na tej samej wizycie co usuniecie ZĘBA TRZONOWEGO. NATYCHMIASTOWE IMPLANTACJE POLEPSZAJĄ GOJENIE I SKRACAJĄ ODBUDOWY NA IMPLANTACH O WIELE MIESIĘCY. Podcast pożyteczny dla Pacjentów, pouczający dla studentów i absolwentów stomatologii a także inspirujący dla stomatologów i implantologów. Podkast zrealizowany w ramach odpłatnej działalności statutowej fundacji "Otwórz się"
pobierz 20.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#28 - Dr Piotr Wychowański - Implantacja natychmiastowa w odcinku przednim
Bonus – link do [link] ,pl kliniki Dr. Piotra Wychowańskiego Opis odcinka: Dr Piotr Wychowański, adiunkt z Zakładu Chirurgii Stomatologicznej Prof. Andrzeja WOJTOWICZA, laureat TERAZ POLSKA 2018 za opublikowane międzynarodowo wyniki w stosowaniu natychmiastowych implantów hybrydowych z kwasem hialuronowym – dzieli się obserwacjami i doświadczeniem w zakresie natychmiastowej implantacji – wszczepienia implantu na tej samej wizycie co usuniecie zęba – w odcinku przednim, estetycznym nawet w przypadku braku tzw. kostnej blaszki przedsionkowej. Podcast pożyteczny dla Pacjentów a także i inspirujący dla stomatologów i implantologów. Podkast zrealizowany w ramach odpłatnej działalności statutowej fundacji "Otwórz się"
pobierz 28.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#27 - Sylwetki implantologów - Gdańsk Frankowski - Malo Clinic
Bonus to link do strony : [link] Podkast zrealizowany w ramach odpłatnej działalności statutowej fundacji "Otwórz się"
pobierz 12.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#26 - Czy trzeba czyścić zęby w gabinecie stomatologicznym? - zabieg higienizacji.
Rozmowa z dyplomowanymi higienistkami stomatologicznymi Panią Ewą Rutkowską i Agnieszką Bugaj na temat higienizacji. Panie pracują na co dzień w Centrum Stomatologiczno-Implantologicznym dr Krzysztof Awiłło. Z podcastu dowiemy się: Na czym polega i czym różni się profesjonalne czyszczenie w gabinecie stomatologicznym od mycia zębów w domu? Jak dbać o higienę jamy ustnej? Jaki zagrożenia niesie z sobą nieusuwanie kamienia nazębnego? Czy zabieg higienizacji boli? Jak często powinniśmy korzystać z higienizacji w gabinecie stomatologicznym? Kto może wykonywać zabieg higienizacji w gabinecie? Co to jest skaling, piaskowanie i polerowanie? Czy można zabezpieczyć zęby? Bonusem do odcinka jest link do oferty promocyjnej na profesjonalny zabieg higienizacji z 20% rabatem do wykorzystania w sierpniu 2019 roku. Zabieg może być wykonany przez gości tego odcinka, szczegóły na: [link]
pobierz 16.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#25 - XIII Międzynarodowy Kongres OSIS
O tym co było tematem i jakie wystąpienia i wykłady odbyły się podczas XIII Międzynarodowego Kongresu OSIS w Jachrance 16 - 18 maja 2019 roku. Link do strony z nagraniami wystąpień z kongresu: [link] =6gilgce8cxgc Podkast zrealizowany w ramach odpłatnej działalności statutowej fundacji "Otwórz się"
pobierz 20.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#24 - Wakacje i reklamacje
Prawnik Jarosław Podbielski omawia nowe przepisy i możliwości reklamacji usług turystycznych. Podkast zrealizowany w ramach odpłatnej działalności statutowej fundacji "Otwórz się"
pobierz 17.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#23 - Podsumowanie
Podsumowanie i przegląd dotychczas opublikowanych odcinków podkastu Bonus do odcinka: [link] Podkast zrealizowany w ramach odpłatnej działalności statutowej fundacji "Otwórz się"
pobierz 47.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#22 - iod Jarosław Podbielski - RODO w gabinecie, 1 rok obowiązywania, nowości i zmiany.
Rozmowa z Inspektorem Ochrony Danych to podsumowanie roku obowiązywania RODO w gabinetach. W odcinku omówiono nowości i zmiany wprowadzone ostatnią duża nowelizacją przepisów z dnia 4 maja 2019 roku. Słuchacze dowiedzą się między innymi co zmieniło się i co zmieni się w funkcjonowaniu gabinetów? Jakie nowe prawa mają pacjenci w zakresie ochrony danych? Jak wydawać dokumentacje medyczną? I wiele więcej ... o zgodności z RODO w gabinecie stomatologicznym. Bonusem jest link do wzoru wniosku o udostępnienie dokumentacji medycznej, który został opracowany przez Rzecznika Praw Pacjenta: [link]
pobierz 27.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#21 - dr Krzysztof Awiłło - Implanty starzeją się przed wszczepieniem
Implanty zębowe wykonane są z tytanu i już po kilku tygodniach i miesiącach pokrywają się warstwą związków węglowych z powietrza (w opakowaniu) i przez to słabiej wiążą się z kością. Można temu zapobiec np. poprzez przechowywanie implantu w cieczy, naświetlaniu promieniami UV tuż przed wszczepieniem (tzw. fotofunkcjonalizacja) lub, co czyni się ostatnio, pokrycie implantu kowalentną warstwą kwasu hialuronowego, który wchodzi w skład naturalnej macierzy kostnej. Posłuchaj o tym w tym odcinku…
pobierz 12.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#20 - dr Kornel Krasny - Trybologia - powikłania mechaniczne w implantologii
Rozmowa z dr Kornelem Krasnym na temat Trybologii. Najczęstszym problemem po odbudowie implantów jest odkręcenie się śruby protetycznego filara (łącznika) utrzymującego korony. Pacjentowi wydaje się, że implant się rusza i zaniepokojony dzwoni do implantologa i przychodzi do gabinetu. Jak tego uniknąć ? i jak często zdarzają się inne mechaniczne problemy? - dowiesz się z tego odcinka. Podkast zrealizowany w ramach odpłatnej działalności statutowej fundacji "Otwórz się"
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#19 - dr Kornel Krasny - Regeneracja dużych ubytków kostnych
link do Twojego/WASZEGO artykułu/ Z MEDICARE - DOT ROLI PACJENTA – [link] BONUS DLA LEKARZY – link do wykładu o przeszczepach [link] Podkast zrealizowany w ramach odpłatnej działalności statutowej fundacji "Otwórz się"
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#18 - prof. Andrzej Wojtowicz - Zygoma
Zygoma. Zabiegi alternatywne do przeszczepów kości - prof. Andrzej Wojtowicz, Prezes OSIS BONUS DLA PACJENTÓW: - link do informacji na temat implantów zygomatycznych i kontakt do Dr Pawła ALEKSANDROWICZA [link] oraz PROFESORA ANDRZEJA WOJTOWICZA [email] Podkast zrealizowany w ramach odpłatnej działalności statutowej fundacji "Otwórz się"
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#17 - Implanty i biznes
Implanty i biznes - Dyrektor ds. edukacji OSIS Witold Tomkiewicz BONUS DLA PACJENTÓW link do cennych uwag Prezesa OSIS Prof. Andrzeja Wojtowicza m.in. o odpowiedzialności i o roszczeniach [link] ORAZ kilku gabinetów rekomendowanych przez OSIS [link] Podkast zrealizowany w ramach odpłatnej działalności statutowej fundacji "Otwórz się"
pobierz odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek