Stomatologia Implanty Nauka Biznes

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podkast ten ma służyć szerokiej publiczności: pacjentom, lekarzom stomatologom i studentom stomatologii. Często zakulisowe informacje czy wywiady ze specjalistami mają informować, wyjaśniać, zainteresować i zainspirować i być dopełnieniem wiedzy z innych źródeł.
Data dodania: 2019-06-10 12:19:00
Data aktualizacji: 2020-11-29 11:20:05
Audycji w katalogu: 82
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 18 dni temu
#77 CZ.2 PROF. MAŁGORZATA PIHUT - MEDYCYNA ESTETYCZNA w gabinecie.
PROF. MAŁGORZATA PIHUT, kierownik Katedry Protetyki CM UJ: jednorazowe podanie botuliny w żwacze pozwala przywrócić fizjologiczne 30 µV nawet z 1000 µV ! I choć działanie botuliny mija po 3 mies to napięcie zwiększa się ale tylko do połowy wyjściowego.. Przewlekły stres i napięcie mięśni twarzy powoduje powiększenie dolnego pietra twarzy, która staje się ..kwadratowa. Jak temu zapobiec ?
pobierz 33.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 25 dni temu
#77 CZ.1 PROF. MAŁGORZATA PIHUT - ZABURZENIA CZYNNOŚCIOWE.
PROF. MAŁGORZATA PIHUT, kierownik Katedry Protetyki CM UJ: ok 32% naszych pacjentów ma dolegliwości bólowe ale co najmniej połowa z nich nie wie, że może pozbyć się ich w gabinecie dentystycznym i szuka porady u neurologa czy laryngologa, którzy … odsyłają ich do nas. Szyny relaksacyjne mogą zapobiec uszkodzeniu odbudów protetycznych u bruksistów a botulina daje bezpieczeństwo natychmiastowych pełnych odbudów na implantach.
pobierz 40.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#76 CZ.2 DR WACŁAW STECZKO – PRZYKRĘCANE i CEMENTOWANE w STREFIE DZIĄSŁA PRZYROŚNIĘTEGO.
Pojedyncze korony PRZYKRĘCANE a odbudowy wielopunktowe CEMENTOWANE – dlaczego ? Jak ? ZOBACZCIE SAMI oczami wyobraźni obrazki kliniczne malowane słowem przez Wacława Steczko.
pobierz 32.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#76 CZ.1 WACŁAW STECZKO, specjalista protetyki, wieloletni wykładowca akademicki, szkoleniowiec.
TEMAT: MUKOINTEGRACJA – w przeciwieństwie do ‚osseointegracji’ mało o niej się mówi a jest WARUNKIEM DŁUGOLETNIEJ STABILIZACJI IMPLANTU, Co to jest ? Jak ją uzyskać i nie stracić ? - posłuchajcie Wacława.
pobierz 49.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#76 WACŁAW STECZKO, specjalista protetyki, wieloletni wykładowca akademicki, szkoleniowiec.
TEMAT: MUKOINTEGRACJA – w przeciwieństwie do ‚osseointegracji’ mało o niej się mówi a jest WARUNKIEM DŁUGOLETNIEJ STABILIZACJI IMPLANTU, Co to jest ? Jak ją uzyskać i nie stracić ? - posłuchajcie Wacława.
pobierz 79.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
KURSY KAi ‚TO GRAFT’ u PIOTRA MAJEWSKIEGO i KORNELA KRASNEGO dla zaawansowanych ale także dla początkujących chirurgów stomatologicznych.
chociaż covid ograniczył towarzyskie Sympozja jak KAi zaplanowane na najbliższą sobotę = to otworzył drogę do nacelowanych kursów w niewielkim gronie...najbliższy SOUND-BLAST będzie o KURSACH KAi - LISTOPAD i GRUDZIEŃ 2020; tematyka 'TO GRAFT', podamy terminy i zarys programu KURSÓW u PIOTRA MAJEWSKIEGO i KORNELA KRANSEGO. . okazja dla osób, które chcą nauczyć się technik regeneracyjnych 'side-by-side' ze specjalistami: PIOTR MAJEWSKI Dr hab.n.med. kierownik Pracowni Implantoprotetyki CM UJ i międzynarodowy wykładowca NYU - Linhart Continous Education jako jeden z niewielu opanował wiele zaawansowanych, OSTEOLOGICZNYCH technik odtwórczych i stosuje je w zależności od danej sytuacji klinicznej. Na drugim biegunie jest KORNEL KRASNY Dr hab.n.med., który od 15 lat stosuje bloki kostne (allogenne), wykonał setki takich procedur, habilitował się z tego tematu i jest mistrzem tej techniki... więcej w najbliższym SOUND-BLAST!
pobierz 17.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
KURSY Kai ‚TO GRAFT’ u PIOTRA MAJEWSKIEGO i KORNELA KRASNEGO dla zaawansowanych ale także dla początkujących chirurgów stomatologicznych.
chociaż covid ograniczył towarzyskie Sympozja jak KAi zaplanowane na najbliższą sobotę =to otworzył drogę do nacelowanych kursów w niewielkim gronie... najbliższy SOUND-BLAST będzie o KURSACH KAi - LISTOPAD i GRUDZIEŃ 2020; tematyka 'TO GRAFT', podamy terminy i zarys programu KURSÓW u PIOTRA MAJEWSKIEGO i KORNELA KRASNEGO. . okazja dla osób, które chcą nauczyć się technik regeneracyjnych 'side-by-side' ze specjalistami: PIOTR MAJEWSKI Dr hab.n.med. kierownik Pracowni Implantoprotetyki CM UJ i międzynarodowy wykładowca NYU - Linhart Continous Education jako jeden z niewielu opanował wiele zaawansowanych, OSTEOLOGICZNYCH technik odtwórczych i stosuje je w zależności od danej sytuacji klinicznej. Na drugim biegunie jest KORNEL KRASNY Dr hab.n.med., który od 15 lat stosuje bloki kostne (allogenne), wykonał setki takich procedur, habilitował się z tego tematu i jest mistrzem tej techniki... więcej w najbliższym SOUND-BLAST
pobierz 15.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#75 Prezes UCS-WUM Ewa Trzepla - MALO DENTAL Education w WARSZAWIE: UCS-WUM - możliwości kariery zawodowej i naukowej
W Warszawskim Uniwersytecie Medycznym na Wydz. Lekarsko-Stomatologicznym w UCS otwiera się Klinika Edukacyjna dla studentów i lekarzy z Polski oraz z zagranicy dla Szkolenia Podyplomowego CE– Continuous Education. Pierwszym projektem Prezes EWY TRZEPLI jest współpraca z MALO EDUCATION w zakresie natychmiastowej pełnej rehabilitacji metodą All-on-4, której autor PAULO MALO wraz z polskimi wykładowcami będzie prowadził kursy i operował. W następnym etapie będą to wykładowcy m.in. Harvard School of Dental Medicine z Bostonu. UCS-MALO DENTAL otwiera drzwi dla lekarzy z całej Polski. Posłuchajcie…
pobierz 28.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#74 STARTUJEMY - nowy sezon 2020/21
Stratujemy z nowym sezonem podcastu - 2020/21. Zapowiedź zmian, tematów, wydarzeń i nowej formuły. Z odcinka dowiesz się jakie tematy będą poruszane w najbliższym czasie, a także jakie wydarzenia są przygotowywane. Prowadzący Witold Tomkiewicz zapowiada szereg nowości i zmian nie tylko w samej formule podcastu ale również w świecie stomatologii.
pobierz 10.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#73 O NAKŁADKACH ORTODONTYCZNYCH SUBIEKTYWNIE (część: II) - dr hab. n. med. Ewa Czochrowska i Bartosz Górecki z DR SMILE
Cześć 2 – O NAKŁADKACH ORTODONTYCZNYCH - SUBIEKTYWNIE, ponieważ prezentujemy zarówno opinię specjalisty jak i komentarz producenta. Prezes Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego przekazuje dalsze doświadczenia z dotychczasowym, wiodącym systemem nakładek - a na koniec DR SMILE - Bartosz Górecki, przedstawiciel nowego producenta i Partnera obu części PODCASTu - odnosi się do przedstawionych wyzwań. Jakie to wyzwania, przeszkody ? - posłuchajcie sami jakie zalety i ograniczenia maja nakładki ? Kiedy TAK a kiedy NIE ? Czy, kiedy i jak ?- planowanie leczenia i projektowanie nakładek online przez specjalistę wystarczy ? Czy obniżona cena pomoże znaleźć ‚złoty środek’ pomiędzy tymi dylematami ? ZAPRASZAMY.
pobierz 41.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#72 O NAKŁADKACH ORTODONTYCZNYCH SUBIEKTYWNIE (część: I) - dr hab. n. med. Ewa Czochrowska
Podcast O NAKŁADKACH ORTODONTYCZNYCH - SUBIEKTYWNIE ponieważ prezentujemy zarówno opinię specjalisty jak i komentarz producenta. W 1 i 2 cz. PODCASTu Prezes Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego podsumowuje doświadczenia z dotychczasowym, wiodącym systemem nakładek - a na koniec 2 cz. Przedstawiciel DR.SMILE – nowego producenta i Partnera obu części PODCASTu - odnosi się do przedstawionych wyzwań. Jakie to wyzwania, przeszkody ? - posłuchajcie sami jakie zalety i ograniczenia maja nakładki ? Kiedy TAK a kiedy NIE ? Czy, kiedy i jak ?- planowanie leczenia i projektowanie nakładek online przez specjalistę wystarczy ? Czy obniżona cena pomoże znaleźć ‚złoty środek’ pomiędzy tymi dylematami ? ZAPRASZAMY w tym i następnym tygodniu – DOBREGO SŁUCHANIA !
pobierz 36.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#71 dr n. med. Szymon Frank – Hydrokinetyczny SINUS LIFT zamknięty
dr n. med. Szymon Frank – HYDROKINETYCZNY SINUS LIFT ZAMKNIĘTY to mało inwazyjna metoda, gdzie sola fizjologiczną unosi się błonę śluzową, zmniejszając ryzyko jej uszkodzenia. Dr Szymon Frank wykonywał badania porównawcze tej metody w Zakładzie Chirurgii Stomatologicznej WUM Prof. Andrzeja WOJTOWICZA: w żadnym przypadku membrana Schneider’a nie została uszkodzona. Dr FRANK stosuje ją od lat u swoich pacjentów. Jego praca doktorska była o tym, jak ZMINIMALIZOWAĆ i UNIKNĄĆ OBRZĘKU POZABIEGOWEGO: zwykłe cold-packi (lód) obniżają temperature tkanek do ok 0-2C hamując cyrkulację limfy, po usunięciu cold-packa następuje reaktywne przekrwienie powiększające obrzęk i spowalniające gojenie. Zastosowanie HILOTHERMu ustawionego na 15C zapobiegało obrzękowi lub zmniejszało znacząco i likwidowało po 2 dniach. ZAPRASZAMY !
pobierz 27.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#70 dr Kris Chmielewski - Sukces praktyki implantologicznej (część 2)
Cześć 2 – rozmowy z KRIS CHMIELEWSKI, międzynarodowym wykładowcą, Master in Implantology, ITI Fellow i twórca m.in. platformy [link] o PODSTAWACH SUKCESU ZAWODOWEGO: 'Róbcie zdjęcia ! One są konieczne do dokumentacji, publikacji i wystąpień na sympozjach. Ja uczę się cały czas ! Oglądajcie, studiujcie swoje przypadki – wiele z tego nauczycie się ! Możecie korzystać z naszych doświadczeń i know-how poprzez [link] "każdy popełni błąd, ważne by ich nie powtarzać’. Pierwsza cześć rozmowy w odcinku #68.
pobierz 31.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#69 Prof. dr hab. Marzena Dominiak, Prezydent PTS, o roli i działaniach PTS
PROF.MARZENA DOMINIAK - PREZYDENT PTS o roli i działaniach PTS: coraz więcej stomatologów zapisuje się, powraca do PTS, czuje potrzebę wspólnych działań, wsparcia i wspierania. PTS (Polskie Towarzystwo Stomatologiczne) jest platformą do działania dla wszystkich chętnych - [link] . DZIĘKUJEMY Pani Prezydent za wsparcie dla środowiska w obecnej trudnej sytuacji oraz życzymy dalszego rozwoju PTS.
pobierz 21.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#68 dr Kris Chmielewski -Sukces praktyki implantologicznej (część 1)
KRIS CHMIELEWSKI, międzynarodowy wykładowca, Master in Implantology, ITI Fellow i twórca m.in. platformy [link] o PODSTAWACH SUKCESU praktyki implantologicznej: pacjent musi mieć do mnie zaufanie i być przekonany, że to co robimy zakończy się sukcesem; ‚odstępuję od wykonania zabiegu jeśli pacjent nie jest do końca przekonany i zdecydowany’, ‚Pacjent może w każdej chwili, nawet w trakcie zabiegu – zrezygnować z niego’. "każdy popełni błąd, ważne by ich nie powtarzać’, WSZYSTKIE ZABIEGI wykonuję w nawigacji: planowaniu 3D i z szablonami, stworzyliśmy najbardziej optymalny system i dzielimy się naszymi doświadczeniami i know-how poprzez [link] ZAPRASZAMY !
pobierz 28.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
#67 dr Marek Rybicki - Odbudowa kości w odcinku bocznym żuchwy.
Dr MAREK RYBICKI - ODBUDOWA KOŚCI W ODCINKU BOCZNYM ŻUCHWY. Specjalista chirurg szczękowo–twarzowy i implantolog. Woli ‚kiełbasy’ Istvan'a Urban'a od ‚wycinanek’ Fouad’a Khoury’ego. Wykonuje także korygujące zabiegi ortognatyczne, zaprasza do współpracy oraz na indywidualne kursy w zakresie techniki odbudowy wyrostka.
pobierz 19.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
#66 Prof. Ellen Langer - "o KONIU, który jadł HOT-DOGi"
Kontynuacja rozmowy z Profesor Ellen Langer, tym razem 'o KONIU, który JADŁ HOT-DOGi' to własne doświadczenie Prof Langer, które potwierdziło, że nigdy nie można być pewnym niczego do końca ! bo WSZYSTKO SIĘ ZMIENIA! przez to unikniemy WYPALENIA, będziemy bardziej KREATYWNI i ciekawi dla innych. MINDFULNES w MEDYCYNIE, a także o "GLADO" - recepta od Ellen Langer na wolne od stresu‚ HAPPY LIFE’. Wywiad poprzedzony omówieniem w języku polskim przez Witolda Tomkiewicza. Zapraszamy na facebook PODCASTU: [link] Wymieniaj doświadczenia, dołącz do grupy podcastu na facebooku: [link]
pobierz 31.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
#65 Dr n. med. Agnieszka Laskus - Choroby przyzębia, biotyp, zarządzanie tkankami - wpływ na sukces leczenia implantologicznego.
Wywiad z dr n. med. Agnieszką Laskus "Choroby przyzębia, biotyp, zarządzanie tkankami - wpływ na sukces leczenia implantologicznego." Ponadto o wypaleniu zawodowym, zarządzaniu gabinetem i trudnych decyzjach, które muszą podejmować stomatolodzy w sytuacji pandemii COVID-19. Czyli: STOMATOLOGIA IMPLANTY NAUKA i BIZNES w jednym, inspirującym wywiadzie, którego nie można pominąć. Trzeba koniecznie posłuchać. ... ▶️ Zapraszamy również do wymiany doświadczeń i uwag na grupie podcastu: [link]
pobierz 38.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
#64 Prof. Ellen Langer - Mindfulness & Business, gdy 1+1≠2
ELLEN LANGER, Prof. Psychologi z Harvardu o PANDEMII COVID i jak być MINDFUL, jak nie bać się, jak unikać stresu i wykorzystać pozytywne okoliczności w obecnej sytuacji... w oparciu o 40 lat doświadczenia naukowo-badawczego. 'Wiele osób w obliczu zagrożenia życia - zaczyna dopiero je doceniać'. MINDFULNESS to akceptacja ZMIAN, zmienności i NIEPEWNOŚCI, która czyni życie ciekawszym! Odcinek z omówieniem i wstępem w języku polskim Witolda Tomkiewicza, od 22 min 30 sek oryginalny wywiad w języku angielskim z prof. Ellen Langer. Zapraszamy na facebook PODCASTU: [link] Wymieniaj doświadczenia, dołącz do grupy podcastu na facebooku: [link]
pobierz 37.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
#63 Dr n. med. Piotr Wychowański - Implantacja natychmiastowa, badania naukowe i publikacje.
Dr n. med. Piotr Wychowański o implantacji natychmiastowej i nowej technice bezpłatowej a także o badaniach naukowych i publikacjach. W odcinku posłuchaj: CZYM POKRYĆ NATYCHMIASTOWY IMPLANT w technice bezpłatowej ? Dr Wychowański mówił o cemencie chirurgicznym ale także o nowym materiale, który doskonale zabezpiecza wilgotną ranę pooperacyjną. W odcinku także ZAPROSZENIe DO WSPÓŁUDZIAŁU W ZESPOLE BADAWCZYM - Dr Piotr realizuje największy chyba w polskiej dentystyce grant/projekt badawczy dotyczący bio-reaktywnego implantu i kompletuje zespół badawczy: jeśli chcesz prowadzić badania ? publikować ? = TO POSŁUCHAJ
pobierz 19.8 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek