Stomatologia Implanty Nauka Biznes

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podkast ten ma służyć szerokiej publiczności: pacjentom, lekarzom stomatologom i studentom stomatologii. Często zakulisowe informacje czy wywiady ze specjalistami mają informować, wyjaśniać, zainteresować i zainspirować i być dopełnieniem wiedzy z innych źródeł.
Data dodania: 2019-06-10 12:19:00
Data aktualizacji: 2020-01-27 15:10:03
Audycji w katalogu: 51
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 5 dni temu
#51 NAKŁADKI ORTODONTYCZNE ZAMIAST ZAMKÓW W KAŻDYM GABINECIE STOMATOLOGICZNYM - 'DR SMILE wchodzi do Polski'
Odcinek #51: NAKŁADKI ORTODONTYCZNE ZAMIAST ZAMKÓW W KAŻDYM GABINECIE STOMATOLOGICZNYM - 'DR SMILE wchodzi do Polski' - rozmawiają: Witold Tomkiewicz i Bartosz Górecki Posłuchaj: na czym polega system nakładek ortodontycznych, kiedy je można stosować, jak je używać , jak długo trwa leczenie ? DR SMILE proponuje w Polsce gabinetom skanery wewnątrzustne bez żadnej opłaty: skanowanie - komputerowa analiza i wysłanie pliku STL - niemieccy ortodonci online kwalifikują i projektują nakładki dostępne dla gabinetów i ich pacjentów po atrakcyjnej cenie ! Skaner może być także wykorzystany do wykonywania uzupełnień protetycznych. PODCASTu można słuchać na: Spotify: [link] , Apple Podcasts: [link] , Google Podcasts [link] i na stronie podcastu: [link] , a także w dedykowanej aplikacji na smartfony z Androidem: [link] Zapraszamy na facebook PODCASTU: [link] Wymieniaj doświadczenia, dołącz do grupy podcastu na facebooku: [link]
pobierz 17.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 dni temu
#50 -Omówienie i komentarz do wywiadu z DR PAULO MALO -cz.2
cześć II, WYWIADU Z DR PAULO MALO - JĘZYK POLSKI: Bartek GÓRECKI & Witold TOMKIEWICZ komentują najciekawsze kwestie poruszone przez Paulo Malo a w tym odcinku: dalej o technice ALL-on-4, obciążeniach natychmiastowych, wskaźnikach oceny stomatologii w Polsce oraz współpracy Centrum Kliniczno-Edukacyjnym MALO DENTAL z UNIWERSYTETEM WARSZAWSKIM - WUM.
pobierz 21.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 19 dni temu
#49 -Omówienie i komentarz do wywiadu z DR PAULO MALO -cz.1
WYWIAD Z DR PAULO MALO - JĘZYK POLSKI - cz.1: Bartek GÓRECKI & Witold TOMKIEWICZ omawiają i komentują najciekawsze kwestie poruszone przez Paulo Malo a w tym oczywiście o technice ALL-on-4, działaniu firm implantologicznych, funduszy skupujących i tworzących sieci gabinetów, poziomie stomatologii i implantologii w Polsce oraz otwierającym się Centrum Kliniczno-Edukacyjnym MALO DENTAL z UNIWERSYTETEM WARSZAWSKIM w UCS na Kampusie WUM przy Żwirki i Wigury w Warszawie
pobierz 17.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 26 dni temu
#48 - Dr Paulo Malo - rozmowa (ang.)
Dr. Paulo Malo - O natychmiastowym obciążeniu, prof. Branemarku, lekarzach i inwestorach oraz o projekcie Malo Dental z Uniwersytetem Warszawskim - wywiad w jęz. angielskim. BARDZO INTERESUJĄCY !!! Podkast zrealizowany w ramach odpłatnej działalności statutowej fundacji "Otwórz się"
pobierz 31.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#47 - Prof. Stanisław Majewski - Początki implantologii w Polsce
Prof. Stanisław Majewski - założyciel OSIS - w czasie 14 Świątecznego Wieczoru Implantologicznego OSIS wspomina początki implantologii w Polsce i jak powstało OSIS. Historycznie ale interesująco, towarzysko i dowcipnie ! ZACHĘCAM ! Podkast zrealizowany w ramach odpłatnej działalności statutowej fundacji "Otwórz się"
pobierz 28.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#46 - Dr Tomasz Falkowski - Najlepsza jest ugoda
Biegły sądowy radzi, Odcinek przeznaczony dla lekarzy i pacjentów - warto posłuchać bo można wiele zaoszczędzić ! Podkast zrealizowany w ramach odpłatnej działalności statutowej fundacji "Otwórz się"
pobierz 14.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#45 - Dr Tomasz Falkowski - Akademia Implantologii
Odcinek przeznaczony przede wszystkim dla absolwentów i początkujących implantologów a dotyczy rzeczy podstawowych, które rzadko są przedmiotem szkoleń i kursów z implantologii. Dr Falkowski także prezentuje nowe podejście do pewnych zagadnień - jak np. wybór techniki operacyjnej - WARTO POSŁUCHAĆ ! Podkast zrealizowany w ramach odpłatnej działalności statutowej fundacji "Otwórz się"
pobierz 21.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#44 - Dr Paweł Aleksandrowicz – Zygoma cz.2 : Nowe Implanty Zygoma dla Każdego Gabinetu i Protetyka
Dotychczasowy, tradycyjny protokół dla implantów ZYGOMA wymagał znieczulenia ogólnego a protetyka była utrudniona przez podniebienną lokalizację łączników protetycznych. Ten odcinek jest bardziej dedykowany dla lekarzy implantologów, protetyków i właścicieli klinik implantologicznych ponieważ nowe dizajny implantów zygomatycznych zaprojektowane przez Dr Pawła Aleksandrowicza umożliwiają wszczepianie ich w znieczuleniu miejscowym – a przez to praktycznie w każdym gabinecie odpowiednio przygotowanym do wszczepiania zwykłych implantów. Także protetyka na implantach ZYGOMA jest identyczna do protetyki na zwykłych implantach. Powinno to zachęcić inne kliniki implantologiczne do wprowadzenia implantów ZYGOMA dla swoich pacjentów zważywszy na możliwości natychmiastowej odbudowy protetycznej w ciągu 24-48 godzin. Kliniki zainteresowane współpracą z Dr Pawłem Aleksandrowiczem mogą kontaktować się poprzez OSIS. Bonus: Kontakt do Dr Pawła Aleksandrowicza poprzez OSIS – [email] Podkast zrealizowany w ramach odpłatnej działalności statutowej fundacji "Otwórz się"
pobierz 16.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#43 - Dr Paweł Aleksandrowicz – Zygoma cz.1: Pełna Odbudowa Szczęki bez przeszczepów w ciągu 24-48 h
Już kilkakrotnie rozmawialiśmy o implantach Zygomatycznych ( w skrócie: ZYGOMA ) i było to w jednym z pierwszych PODCASTów z Prof. Andrzejem Wojtowiczem, Konsultantem Wojewódzkim z Chirurgii Stomatologicznej i Prezesem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej OSIS oraz w ostatnich podcastach z Dr Janem Perkiem z DENTAL FRATERNITY. Prof. Andrzej Wojtowicz wskazał aspekt ‚ratunkowy' implantów ZYGOMA u pacjentów, którzy stracili implanty wcześniej wszczepione. Dr Jan Perek zaś podkreślił możliwość natychmiastowej odbudowy na implantach ZYGOMA w przypadkach gdy tradycyjne leczenie z przeszczepami zajęłoby 1 rok lub więcej. Specjalistą wszczepiającym implanty Zygoma dla Profesora i Doktora jest Dr PAWEŁ ALEKSANDROWICZ, którego Państwu przedstawiamy w tym odcinku. Zapraszamy ! Bonus: gabinety, gdzie Dr Paweł Aleksandrowicz wykonuje implanty Zygomatyczne: LUBLIN – Dr Paweł Aleksandrowicz / WARSZAWA: Prof.. Andrzej Wojtowicz – AW Clinic, Dr Jan Perek DENTAL FRATERNITY, Dr Jarosław Marciniak KORDENT / CZĘSTOCHOWA – Centrum Medyczne KLARA / DĄBROWA GÓRNICZA – JOMADENT Dr Joanna Krukowska / KRAKÓW - KOWNACKI–DENT Dr Patryk Kownacki. Podkast zrealizowany w ramach odpłatnej działalności statutowej fundacji "Otwórz się"
pobierz 15.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#42 - Weronika Tauer - Opiekun pacjenta – korzyści dla Pacjentów
Dental Fraternity - Weronika Tauer - opiekun pacjenta - nowy wymiar stomatologii. Wyobraźcie sobie, że jesteście pacjentem i przychodzicie do kliniki dentystycznej i możecie z kimś porozmawiać, bez ograniczeń czasowych, o tym co chcielibyście , dowiedzieć się jak i dlaczego, że ktoś powie Wam ile czasu i pieniędzy potrzeba na całe leczenie, poumawia Wam wszystkie potrzebne wizyty a jeśli nie spodoba Wam się lekarz to... go zmieni. Sen ? - NIE ! - To nowe standardy obsługi pacjenta - stosowane w DENTAL FRATERNITY - POLECAM i ZAPRASZAM ! CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ O OPIEKUNIE PACJENTA I GDZIE MOŻNA SKORZYSTAĆ Z JEGO POMOCY PODCZAS LECZENIA [link] Podkast zrealizowany w ramach odpłatnej działalności statutowej fundacji "Otwórz się"
pobierz 22.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#41 - Weronika Tauer - Opiekun pacjenta – korzyści dla Kliniki
OPIEKUN PACJENTA - CZY TO SIĘ OPŁACA ? Co robi pacjent, który trafił do lekarza na konsultację, lekarz przedstawił mu plan leczenia, wyznaczono termin pierwszej wizyty ale pacjentowi lekarz... nie pasuje, nie ma do niego jeszcze pełnego zaufania, ma wiele pytań ? Czy lekarz zgodzi się na kolejną wizytę, wizytę bezpłatną by rozwiać wątpliwości pacjenta ? A jeśli nie - to co zrobi pacjent ? WERONIKA TAUER prowadzi kursy dla menadżerów klinik dentystycznych mające na celu wprowadzenie Opiekunów Pacjenta jako standardu opieki. - Posłuchajcie i na pewno skorzystacie ! ZAPRASZAM CHCESZ ZAPISAĆ SIĘ NA NASTĘPNY KURS WPROWADZENIA SYSTEMU OPIEKUNA PACJENTA W TWOJEJ KLINICE ? - KONTAKT [email] LUB [email] Podkast zrealizowany w ramach odpłatnej działalności statutowej fundacji "Otwórz się"
pobierz 24.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#40 - Dr Jan Perek - klinika Fraternity
Klinika Fraternity w Warszawie specjalizuje się w natychmiastowych odbudowach przypadków trudnych, gdzie wcześniej wystąpiły powikłania i utrata implantów lub wymagane były rozległe przeszczepy kostne i całe leczenie miało trwać kilkanaście miesięcy - posłuchajcie jak i dlaczego. ZAPRASZAMY Podkast zrealizowany w ramach odpłatnej działalności statutowej fundacji "Otwórz się"
pobierz 22.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#39 - Dr Stanisław Kownacki - Nawigacja Real-Time w Implantologii
Przedstawiam jednego z pierwszych implantologów w Polsce z doświadczeniem 40 letnim. Dr Stanisław KOWNACKI z Krakowa stosował pierwszą rzeczywistą nawigację implantologiczną już kilkanaście lat temu w KOWDENT na Ul. Dietla w Krakowie. Obecnie stosuje najnowszą nawigację w nowo-otwartej Klinice : KOWNACKI-DENT przy Rondo Mateczny w Krakowie. Prowadzi ją wraz z synem Dr Patrykiem Kownackim klinicystą i wykładowcą międzynarodowym ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Posłuchajcie czym różni się rzeczywista nawigacja od komputerowego planowania i nawigowania szablonami.. ZAPRASZAMY ! Podkast zrealizowany w ramach odpłatnej działalności statutowej fundacji "Otwórz się"
pobierz 11.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#38 - Kortykotomia - dr Maciej Jagielak
Normalne leczenie ortodontyczne trwa zwykle do ok. 2 lat. Uwarunkowane jest to tym, że zęby przesuwaja się powoli ponieważ tkwią w naturalnym ‚obramowaniu’ ze zbitej, twardej kości zwanej kością kortykalną. Można przyspieszyć to leczenie, skrócić do kliku miesięcy wykonując nacięcia tej zbitej kości w zabiegu tzw. KORTYKOTOMII. Posłuchajcie, po raz kolejny już, Dr MACIEJA JAGIELAKA. ZAPRASZAMY !!! BONUS: o leczeniu ortodontycznym w klinice Dr JAGIELAKA [link] Podkast zrealizowany w ramach odpłatnej działalności statutowej fundacji "Otwórz się"
pobierz 14.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#37 - Transpozycja nerwu - dr Maciej Jagielak
Jeśli utraciliśmy tylne zęby w żuchwie (szczęce dolnej) wiele lat temu to najprawdopodobniej jest za mało kości by wszczepić tam implanty. Przyczyna tego jest – anatomiczna: wewnątrz żuchwy, mniej więcej w połowie, przebiega nerw wraz z naczyniami, które to unerwiają i odżywiają żeby i kość żuchwy i implanty wszczepić można tylko powyżej i to w bezpiecznej odległości od kanału tego nerwu. Doskonałym rozwiązaniem na to, jeśli brak wszystkich zębów w żuchwie, jest procedura All-on-4 rozpropagowana na całym świecie przez Dr Paulo Malo, gdzie implanty wszczepia się w przednim odcinku żuchwy, gdzie nerw już nie dochodzi. Jeśli natomiast mamy żeby z przodu a brak jest tylko tylnych to rozwiązania są dwa: odbudowa kości, która nie jest łatwa i nie zawsze przewidywalna i trwa ok. 6-9 miesięcy przed wszczepieniem implantów albo – właśnie TRANSPOZYCJA NERWU – Dr MACIEJ JAGIELAK wykonuje takie zabiegi i ciekawie rozwija ten temat. BONUS: [link] Podkast zrealizowany w ramach odpłatnej działalności statutowej fundacji "Otwórz się"
pobierz 12.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#36 - Ortognatyka - dr Maciej Jagielak
Harmonijne proporcje twarzy mogą być zaburzone i być wrodzone lub nabyte z czasem wskutek utraty zębów lub urazów, wypadków. Ortognatyka to dziedzina chirurgii, która koryguje te dysproporcje poprzez np. skrócenie żuchwy, które – paradoksalnie – koryguje się niekiedy nawet poprze jej… wydłużenie ale (oczywiście) przy jednoczesnym wydłużeniu szczęki (górnej). Wieloletni brak zębów w szczęce powoduje zanik jej kości przez co wydaje się, że szczeka ‚cofa się’, ‚zapada’ i wszczepienie implantów w taką szczękę bez skorygowania nie przywróci utraconej pełnej estetyki i harmonii proporcji twarzy. Korektę taką, niewielką, można wykonać pracą protetyczną ale duże zaniki wymagają jednak zabiegu ortognatycznego. Hulajnoga ?! - kto by pomyślał, że stanie się‚ sportem’ ekstremalnym ? - Zapraszamy na spotkanie, wysłuchanie międzynarodowego specjalisty, wykładowcy, który wprowadza nas w te zagadnienia BONUS: zapraszamy do obejrzenia – 'ortognatyczne metamorfozy’ [link] Podkast zrealizowany w ramach odpłatnej działalności statutowej fundacji "Otwórz się"
pobierz 15.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#35 - Relacja z wywiadu z Paulo Malo. Witold Tomkiewicz & Bartosz Górecki
Prowadzący i jego gość przeprowadzili wywiady z Dr PAULO MALO w MALO CLINIC w Lizbonie oraz w Centrum Kongresowym w Lizbonie podczas trwania Europejskiego Kongresu Implantologicznego EAO. Dr PAULO MALO znany jest jako twórca i propagator natychmiastowych całkowitych (cała szczęka i /lub cała żuchwa) uzupełnień na 4 implantach zwanych ALL-ON-4. Obecnie ok. 40% zabiegów ALL-ON-4 wykonywanych w MALO CLINIC w Lizbonie to… naprawianie nieudanych zabiegów tego typu wykonanych w innych klinikach w różnych krajach. Dlaczego ? Chcecie wiedzieć – posłuchajcie ! Bonus: link do kliniki w Gdańsku [link] – tam w październiku będzie Paulo Malo Wspomniany także w odcinku jest system EMINTO – gotowej, telewizyjnej edukacji dla pacjentów o, praktycznie, wszystkich zagadnieniach w stomatologii począwszy od implantologii, stomatologii estetycznej czy ortodoncji. EMINTO przeznaczone jest DLA GABINETÓW STOMATOLOGICZNYCH. Bonus: link do demo [link] Podkast zrealizowany w ramach odpłatnej działalności statutowej fundacji "Otwórz się"
pobierz 33.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#34 - Zapowiedź podkastu za tydzień
Szanowni Państwo Słuchacze, W tym tygodniu nie będzie nowego podcastu z powodu podróży prowadzącego ale w zamian za to w następnym tygodniu ukażą się dwa odcinki, w tym jeden dotyczący ortognatyki czyli zabiegów korygującyh profil twarzy poprzez np. wydłużenie lub skrócenie żuchwy czyli szczęki dolnej. Rozmówcą będzie jeden z międzynarodowych specjalistów w tej dziedzinie. W kolejnym zaś dowiemy się o tzw. zabiegach kortykotomii – przyspieszających leczenie ortodontyczne. Zapraszamy !
pobierz 4.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#33 - Cena implantu a ryzyko powikłania - dr Piotr Wychowański Adiunkt WUM
Popularne i powszechnie stosowane zapytanie pacjentów 'ile kosztuje implant' to pułapka, która prowadzić może do powikłań i zwielokrotnienia kosztów leczenia implantologicznego. Dlaczego ? - wysłuchajcie Państwo tego odcinka ! Bonus - Link do wykładu o natychmiastowej implantacji: [link] =z8eofodchk0k&time=0 Podkast zrealizowany w ramach odpłatnej działalności statutowej fundacji "Otwórz się"
pobierz 29.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#32 - Roszczenia sądowe - kiedy warto? Dr. Kornel Krasny
W odcinku tym dowiecie się Państwo co robić jeśli jesteście niezadowoleni z przebiegu lub wyniku leczenia implantologicznego i jeśli wprzebiegu leczenia wystąpiły powikłania. Także w jakich sytuacjach klinicznych powikłania zdarzają się najczęściej i jak ich uniknąć. Zapraszamy ! BONUS: adres E-mail gdzie można wysyłać wstępne zapytania o zasadnośc składania pozwów sądowych w sprawach dotyczących niepowodzeń implantologicznych: [email] = w tytule powinno być: PORADA EXPERTA Z PODCASTU Podkast zrealizowany w ramach odpłatnej działalności statutowej fundacji "Otwórz się"
pobierz 25.5 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek