Stomatologia Implanty Nauka Biznes

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podkast ten ma służyć szerokiej publiczności: pacjentom, lekarzom stomatologom i studentom stomatologii. Często zakulisowe informacje czy wywiady ze specjalistami mają informować, wyjaśniać, zainteresować i zainspirować i być dopełnieniem wiedzy z innych źródeł.
Data dodania: 2019-06-10 12:19:00
Data aktualizacji: 2020-09-20 10:40:03
Audycji w katalogu: 74
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 4 dni temu
#74 STARTUJEMY - nowy sezon 2020/21
Stratujemy z nowym sezonem podcastu - 2020/21. Zapowiedź zmian, tematów, wydarzeń i nowej formuły. Z odcinka dowiesz się jakie tematy będą poruszane w najbliższym czasie, a także jakie wydarzenia są przygotowywane. Prowadzący Witold Tomkiewicz zapowiada szereg nowości i zmian nie tylko w samej formule podcastu ale również w świecie stomatologii.
pobierz 10.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#73 O NAKŁADKACH ORTODONTYCZNYCH SUBIEKTYWNIE (część: II) - dr hab. n. med. Ewa Czochrowska i Bartosz Górecki z DR SMILE
Cześć 2 – O NAKŁADKACH ORTODONTYCZNYCH - SUBIEKTYWNIE, ponieważ prezentujemy zarówno opinię specjalisty jak i komentarz producenta. Prezes Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego przekazuje dalsze doświadczenia z dotychczasowym, wiodącym systemem nakładek - a na koniec DR SMILE - Bartosz Górecki, przedstawiciel nowego producenta i Partnera obu części PODCASTu - odnosi się do przedstawionych wyzwań. Jakie to wyzwania, przeszkody ? - posłuchajcie sami jakie zalety i ograniczenia maja nakładki ? Kiedy TAK a kiedy NIE ? Czy, kiedy i jak ?- planowanie leczenia i projektowanie nakładek online przez specjalistę wystarczy ? Czy obniżona cena pomoże znaleźć ‚złoty środek’ pomiędzy tymi dylematami ? ZAPRASZAMY.
pobierz 41.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#72 O NAKŁADKACH ORTODONTYCZNYCH SUBIEKTYWNIE (część: I) - dr hab. n. med. Ewa Czochrowska
Podcast O NAKŁADKACH ORTODONTYCZNYCH - SUBIEKTYWNIE ponieważ prezentujemy zarówno opinię specjalisty jak i komentarz producenta. W 1 i 2 cz. PODCASTu Prezes Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego podsumowuje doświadczenia z dotychczasowym, wiodącym systemem nakładek - a na koniec 2 cz. Przedstawiciel DR.SMILE – nowego producenta i Partnera obu części PODCASTu - odnosi się do przedstawionych wyzwań. Jakie to wyzwania, przeszkody ? - posłuchajcie sami jakie zalety i ograniczenia maja nakładki ? Kiedy TAK a kiedy NIE ? Czy, kiedy i jak ?- planowanie leczenia i projektowanie nakładek online przez specjalistę wystarczy ? Czy obniżona cena pomoże znaleźć ‚złoty środek’ pomiędzy tymi dylematami ? ZAPRASZAMY w tym i następnym tygodniu – DOBREGO SŁUCHANIA !
pobierz 36.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#71 dr n. med. Szymon Frank – Hydrokinetyczny SINUS LIFT zamknięty
dr n. med. Szymon Frank – HYDROKINETYCZNY SINUS LIFT ZAMKNIĘTY to mało inwazyjna metoda, gdzie sola fizjologiczną unosi się błonę śluzową, zmniejszając ryzyko jej uszkodzenia. Dr Szymon Frank wykonywał badania porównawcze tej metody w Zakładzie Chirurgii Stomatologicznej WUM Prof. Andrzeja WOJTOWICZA: w żadnym przypadku membrana Schneider’a nie została uszkodzona. Dr FRANK stosuje ją od lat u swoich pacjentów. Jego praca doktorska była o tym, jak ZMINIMALIZOWAĆ i UNIKNĄĆ OBRZĘKU POZABIEGOWEGO: zwykłe cold-packi (lód) obniżają temperature tkanek do ok 0-2C hamując cyrkulację limfy, po usunięciu cold-packa następuje reaktywne przekrwienie powiększające obrzęk i spowalniające gojenie. Zastosowanie HILOTHERMu ustawionego na 15C zapobiegało obrzękowi lub zmniejszało znacząco i likwidowało po 2 dniach. ZAPRASZAMY !
pobierz 27.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#70 dr Kris Chmielewski - Sukces praktyki implantologicznej (część 2)
Cześć 2 – rozmowy z KRIS CHMIELEWSKI, międzynarodowym wykładowcą, Master in Implantology, ITI Fellow i twórca m.in. platformy [link] o PODSTAWACH SUKCESU ZAWODOWEGO: 'Róbcie zdjęcia ! One są konieczne do dokumentacji, publikacji i wystąpień na sympozjach. Ja uczę się cały czas ! Oglądajcie, studiujcie swoje przypadki – wiele z tego nauczycie się ! Możecie korzystać z naszych doświadczeń i know-how poprzez [link] "każdy popełni błąd, ważne by ich nie powtarzać’. Pierwsza cześć rozmowy w odcinku #68.
pobierz 31.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#69 Prof. dr hab. Marzena Dominiak, Prezydent PTS, o roli i działaniach PTS
PROF.MARZENA DOMINIAK - PREZYDENT PTS o roli i działaniach PTS: coraz więcej stomatologów zapisuje się, powraca do PTS, czuje potrzebę wspólnych działań, wsparcia i wspierania. PTS (Polskie Towarzystwo Stomatologiczne) jest platformą do działania dla wszystkich chętnych - [link] . DZIĘKUJEMY Pani Prezydent za wsparcie dla środowiska w obecnej trudnej sytuacji oraz życzymy dalszego rozwoju PTS.
pobierz 21.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#68 dr Kris Chmielewski -Sukces praktyki implantologicznej (część 1)
KRIS CHMIELEWSKI, międzynarodowy wykładowca, Master in Implantology, ITI Fellow i twórca m.in. platformy [link] o PODSTAWACH SUKCESU praktyki implantologicznej: pacjent musi mieć do mnie zaufanie i być przekonany, że to co robimy zakończy się sukcesem; ‚odstępuję od wykonania zabiegu jeśli pacjent nie jest do końca przekonany i zdecydowany’, ‚Pacjent może w każdej chwili, nawet w trakcie zabiegu – zrezygnować z niego’. "każdy popełni błąd, ważne by ich nie powtarzać’, WSZYSTKIE ZABIEGI wykonuję w nawigacji: planowaniu 3D i z szablonami, stworzyliśmy najbardziej optymalny system i dzielimy się naszymi doświadczeniami i know-how poprzez [link] ZAPRASZAMY !
pobierz 28.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#67 dr Marek Rybicki - Odbudowa kości w odcinku bocznym żuchwy.
Dr MAREK RYBICKI - ODBUDOWA KOŚCI W ODCINKU BOCZNYM ŻUCHWY. Specjalista chirurg szczękowo–twarzowy i implantolog. Woli ‚kiełbasy’ Istvan'a Urban'a od ‚wycinanek’ Fouad’a Khoury’ego. Wykonuje także korygujące zabiegi ortognatyczne, zaprasza do współpracy oraz na indywidualne kursy w zakresie techniki odbudowy wyrostka.
pobierz 19.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#66 Prof. Ellen Langer - "o KONIU, który jadł HOT-DOGi"
Kontynuacja rozmowy z Profesor Ellen Langer, tym razem 'o KONIU, który JADŁ HOT-DOGi' to własne doświadczenie Prof Langer, które potwierdziło, że nigdy nie można być pewnym niczego do końca ! bo WSZYSTKO SIĘ ZMIENIA! przez to unikniemy WYPALENIA, będziemy bardziej KREATYWNI i ciekawi dla innych. MINDFULNES w MEDYCYNIE, a także o "GLADO" - recepta od Ellen Langer na wolne od stresu‚ HAPPY LIFE’. Wywiad poprzedzony omówieniem w języku polskim przez Witolda Tomkiewicza. Zapraszamy na facebook PODCASTU: [link] Wymieniaj doświadczenia, dołącz do grupy podcastu na facebooku: [link]
pobierz 31.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#65 Dr n. med. Agnieszka Laskus - Choroby przyzębia, biotyp, zarządzanie tkankami - wpływ na sukces leczenia implantologicznego.
Wywiad z dr n. med. Agnieszką Laskus "Choroby przyzębia, biotyp, zarządzanie tkankami - wpływ na sukces leczenia implantologicznego." Ponadto o wypaleniu zawodowym, zarządzaniu gabinetem i trudnych decyzjach, które muszą podejmować stomatolodzy w sytuacji pandemii COVID-19. Czyli: STOMATOLOGIA IMPLANTY NAUKA i BIZNES w jednym, inspirującym wywiadzie, którego nie można pominąć. Trzeba koniecznie posłuchać. ... ▶️ Zapraszamy również do wymiany doświadczeń i uwag na grupie podcastu: [link]
pobierz 38.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#64 Prof. Ellen Langer - Mindfulness & Business, gdy 1+1≠2
ELLEN LANGER, Prof. Psychologi z Harvardu o PANDEMII COVID i jak być MINDFUL, jak nie bać się, jak unikać stresu i wykorzystać pozytywne okoliczności w obecnej sytuacji... w oparciu o 40 lat doświadczenia naukowo-badawczego. 'Wiele osób w obliczu zagrożenia życia - zaczyna dopiero je doceniać'. MINDFULNESS to akceptacja ZMIAN, zmienności i NIEPEWNOŚCI, która czyni życie ciekawszym! Odcinek z omówieniem i wstępem w języku polskim Witolda Tomkiewicza, od 22 min 30 sek oryginalny wywiad w języku angielskim z prof. Ellen Langer. Zapraszamy na facebook PODCASTU: [link] Wymieniaj doświadczenia, dołącz do grupy podcastu na facebooku: [link]
pobierz 37.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#63 Dr n. med. Piotr Wychowański - Implantacja natychmiastowa, badania naukowe i publikacje.
Dr n. med. Piotr Wychowański o implantacji natychmiastowej i nowej technice bezpłatowej a także o badaniach naukowych i publikacjach. W odcinku posłuchaj: CZYM POKRYĆ NATYCHMIASTOWY IMPLANT w technice bezpłatowej ? Dr Wychowański mówił o cemencie chirurgicznym ale także o nowym materiale, który doskonale zabezpiecza wilgotną ranę pooperacyjną. W odcinku także ZAPROSZENIe DO WSPÓŁUDZIAŁU W ZESPOLE BADAWCZYM - Dr Piotr realizuje największy chyba w polskiej dentystyce grant/projekt badawczy dotyczący bio-reaktywnego implantu i kompletuje zespół badawczy: jeśli chcesz prowadzić badania ? publikować ? = TO POSŁUCHAJ
pobierz 19.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#62 Dr hab. n. med. Ewa Czochrowska - wszystko o koronawirusie.
#62 - odcinek specjalny, którego gościem jest dr hab. n. med. Ewa Czochrowska - Prezes Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Pani Prezes opowiada o koronawirusie w przystępny sposób porządkuje wiedzę, wyjaśnia pojęcia, obala mity. To naprawdę niezbędna wiedza dla każdego nie tylko stomatologa. Dowiedź się z jakim przeciwnikiem mamy do czynienia i czy już ludzkość musiała sobie radzić z podobnym wirusem. Ten SARS jest 10x bardziej agresywny od poprzedniego z 2003 i UCZYMY SIĘ 'NA CO GO STAĆ' - dlaczego od lat na lotniskach i w różnych częściach świata, także w Europie, widywało się Chińczyków w maseczkach ? - STOMATOLODZY MAJĄ NAWYKI OSTROŻNEGO POSTĘPOWANIA Z PACJENTAMI ale warto aby znali swojego przeciwnika ...
pobierz 38.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#61 Dr n. med. Hubert Kubica - Natychmiastowe implantacje i odbudowy bez płata i biomateriałów - cz.II.
DR HUBERT KUBICA - cz.2 dokończenie rozmowy o tym, co jest konieczne do sukcesu NATYCHMIASTOWEJ IMPLANTACJI i ODBUDOWY: pełna sanacja, implantacja i odbudowa funkcjonalna podczas jednego zabiegu. KOMFORT DLA PACJENTA, lepsze gojenie i prognoza.
pobierz 14.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#60 Dr n. med. Hubert Kubica - Natychmiastowe implantacje i odbudowy bez płata i biomateriałów.
DR HUBERT KUBICA- NATYCHMIASTOWE implantacje i odbudowy bez płata i biomateriałów - kilkunastoletnie obserwacje. 'Robić mniej a osiągnąć więcej', 'Nie przeszkadzać biologii, zrozumieć ją i pozwolić jej działać', TAKŻE o przyczynach POWIKŁAŃ, OSTROŻNIE Z ZABIEGAMI NAWIGOWANYMI SZABLONAMI !! Ta rozmowa to wiedza poparta wieloletnią praktyką i doświadczeniem klinicznym – konsekwencja 30 lat praktyki.
pobierz 28.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#59 Dr hab. n. med. Piotr Majewski - OSTEOLOGIA: kiedy PRZESZCZEPY AUTO/ALLO, XENO czy ALLO ?
Dr hab. n. med. Piotr Majewski - OSTEOLOGIA: kiedy PRZESZCZEPY AUTO/ALLO, XENO czy ALLO ? Umiejętność uformowania i ufiksowania przeszczepu nic nie da jeśli odpowiednio go nie zabezpieczymy. Rozwaga w doborze scenariusza terapeutycznego, powściągliwość i oszczędność w działaniu skalpelem.. także wstępna zapowiedź jesiennego Sympozjum w Krakowie - jako kontynuacji CEiA. POSŁUCHAJCIE
pobierz 14.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#58 Dr hab. n. med. Piotr Majewski - Powikłania w implantologii, jak im zapobiegać ?
#58 dr hab. n. med. PIOTR MAJEWSKI ma do czynienia z przypadkami powikłań w implantologii: niektórych nie można praktycznie naprawić a te, które można -wymagają często najpierw explantacji implantu z kością. Jakie najczęstsze błędy są popełniane i jak temu zapobiec ? Temat o tyle interesujący, że powikłania, szczególnie estetyczne, uwidaczniają się dopiero po kilku miesiącach. KONIECZNIE POSŁUCHAJCIE !
pobierz 19.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
#57 Marek Zakrzewski o produktach dla stomatologii z piosenką i humorem.
#57 MAREK ZAKRZEWSKI z firmy ATOS: śpiewa i opowiada jak zrobił PŁYN ALFA - z ziołami, bez alkoholu, dla dzieci, niebarwiący zębów i kojący rany pooperacyjne a także inne produkty dla stomatologii oraz perfumy - posłuchajcie niezwykłego człowieka Marka Zakrzewskiego, mistrza Polski w judo, poetę, barda-pieśniarza ! A najbliższa okazja do spotkania z Markiem już na targach KRAKDENT.
pobierz 23.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
#56 Dr n. med. Piotr Stendera - Protetyka na implantach
DR PIOTR STENDERA - PROTETYKA NA IMPLANTACH: prace cementowane czy przykręcane ? Jakie połączenie protetyczne: ZEWNĘTRZNY HEX czy WEWNĘTRZNY STOŻEK ? Czy łączyć zęby z implantami ? A co z okluzją odbudów na implantach ? - POSŁUCHAJCIE DOŚWIADCZONEGO IMPLANTOPROTETYKA !
pobierz 19.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
#55 prof. Andrzej Wojtowicz - Badania naukowe i dogmaty.
#55 odcinek - PROF. ANDRZEJ WOJTOWICZ przedstawia potrzeby badań i publikacji w implantologii w kontekście dotychczasowych tematów badawczych i publikacji naukowych. Omawia wyniki dotychczasowych badań które obalały dogmaty w stomatologii.
pobierz 21.7 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek