Stomatologia Implanty Nauka Biznes

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podkast ten ma służyć szerokiej publiczności: pacjentom, lekarzom stomatologom i studentom stomatologii. Często zakulisowe informacje czy wywiady ze specjalistami mają informować, wyjaśniać, zainteresować i zainspirować i być dopełnieniem wiedzy z innych źródeł.
Data dodania: 2019-06-10 12:19:00
Data aktualizacji: 2020-04-03 00:10:07
Audycji w katalogu: 61
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 2 dni temu
#61 Dr n. med. Hubert Kubica - Natychmiastowe implantacje i odbudowy bez płata i biomateriałów - cz.II.
DR HUBERT KUBICA - cz.2 dokończenie rozmowy o tym, co jest konieczne do sukcesu NATYCHMIASTOWEJ IMPLANTACJI i ODBUDOWY: pełna sanacja, implantacja i odbudowa funkcjonalna podczas jednego zabiegu. KOMFORT DLA PACJENTA, lepsze gojenie i prognoza.
pobierz 14.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 dni temu
#60 Dr n. med. Hubert Kubica - Natychmiastowe implantacje i odbudowy bez płata i biomateriałów.
DR HUBERT KUBICA- NATYCHMIASTOWE implantacje i odbudowy bez płata i biomateriałów - kilkunastoletnie obserwacje. 'Robić mniej a osiągnąć więcej', 'Nie przeszkadzać biologii, zrozumieć ją i pozwolić jej działać', TAKŻE o przyczynach POWIKŁAŃ, OSTROŻNIE Z ZABIEGAMI NAWIGOWANYMI SZABLONAMI !! Ta rozmowa to wiedza poparta wieloletnią praktyką i doświadczeniem klinicznym – konsekwencja 30 lat praktyki.
pobierz 28.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 15 dni temu
#59 Dr hab. n. med. Piotr Majewski - OSTEOLOGIA: kiedy PRZESZCZEPY AUTO/ALLO, XENO czy ALLO ?
Dr hab. n. med. Piotr Majewski - OSTEOLOGIA: kiedy PRZESZCZEPY AUTO/ALLO, XENO czy ALLO ? Umiejętność uformowania i ufiksowania przeszczepu nic nie da jeśli odpowiednio go nie zabezpieczymy. Rozwaga w doborze scenariusza terapeutycznego, powściągliwość i oszczędność w działaniu skalpelem.. także wstępna zapowiedź jesiennego Sympozjum w Krakowie - jako kontynuacji CEiA. POSŁUCHAJCIE
pobierz 14.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 22 dni temu
#58 Dr hab. n. med. Piotr Majewski - Powikłania w implantologii, jak im zapobiegać ?
#58 dr hab. n. med. PIOTR MAJEWSKI ma do czynienia z przypadkami powikłań w implantologii: niektórych nie można praktycznie naprawić a te, które można -wymagają często najpierw explantacji implantu z kością. Jakie najczęstsze błędy są popełniane i jak temu zapobiec ? Temat o tyle interesujący, że powikłania, szczególnie estetyczne, uwidaczniają się dopiero po kilku miesiącach. KONIECZNIE POSŁUCHAJCIE !
pobierz 19.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 29 dni temu
#57 Marek Zakrzewski o produktach dla stomatologii z piosenką i humorem.
#57 MAREK ZAKRZEWSKI z firmy ATOS: śpiewa i opowiada jak zrobił PŁYN ALFA - z ziołami, bez alkoholu, dla dzieci, niebarwiący zębów i kojący rany pooperacyjne a także inne produkty dla stomatologii oraz perfumy - posłuchajcie niezwykłego człowieka Marka Zakrzewskiego, mistrza Polski w judo, poetę, barda-pieśniarza ! A najbliższa okazja do spotkania z Markiem już na targach KRAKDENT.
pobierz 23.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#56 Dr n. med. Piotr Stendera - Protetyka na implantach
DR PIOTR STENDERA - PROTETYKA NA IMPLANTACH: prace cementowane czy przykręcane ? Jakie połączenie protetyczne: ZEWNĘTRZNY HEX czy WEWNĘTRZNY STOŻEK ? Czy łączyć zęby z implantami ? A co z okluzją odbudów na implantach ? - POSŁUCHAJCIE DOŚWIADCZONEGO IMPLANTOPROTETYKA !
pobierz 19.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#55 prof. Andrzej Wojtowicz - Badania naukowe i dogmaty.
#55 odcinek - PROF. ANDRZEJ WOJTOWICZ przedstawia potrzeby badań i publikacji w implantologii w kontekście dotychczasowych tematów badawczych i publikacji naukowych. Omawia wyniki dotychczasowych badań które obalały dogmaty w stomatologii.
pobierz 21.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#54 Dr n. med. Piotr Stendera - Interdyscyplinarana Implantoprotetyka
DR PIOTR STENDERA - Opowiada o Międzynarodowej Współpracy WAM (obecnie WUM) z Implantologicznymi Ośrodkami w Londynie, Belgii i Szwecji w zakresie rozwoju Interdyscyplinarnego Centrum Implantologii w Warszawie. Odcinek jest wstępem do cennych uwag i komentarzy o protetyce na implantach.
pobierz 13.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#53 prof. Andrzej Wojtowicz - Uniwersyteckie Centrum Stomatologii WUM otwarte - rozmowa o szansach i możliwościach.
Prof. Andrzej Wojtowicz rozmawia z Witoldem Tomkiewiczem o otwarciu nowego Uniwersyteckiego Centrum Stomatologii WUM. Posłuchaj o szansach rozwoju dla stomatologów, nowych możliwościach leczenia pacjentów, współpracy z dr Paulo Malo i ofertach zatrudnienia w UCS WUM - warto wiedzieć ...
pobierz 15.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#52 Dr n. med. PIOTR STENDERA - Dlaczego NIE robię licówek ?
Dr n. med. PIOTR STENDERA - Opowiada DLACZEGO NIE ROBI LICÓWEK ? WIELOLETNI PRACOWNIK i WYKŁADOWCA KATEDRY PROTETYKI STOMATOLOGICZNEJ WUM rozmawia z Witoldem Tomkiewiczem. O tym i nie tylko - w tym odcinku PODCASTU - Zapraszamy !
pobierz 17.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#51 NAKŁADKI ORTODONTYCZNE ZAMIAST ZAMKÓW W KAŻDYM GABINECIE STOMATOLOGICZNYM - 'DR SMILE wchodzi do Polski'
Odcinek #51: NAKŁADKI ORTODONTYCZNE ZAMIAST ZAMKÓW W KAŻDYM GABINECIE STOMATOLOGICZNYM - 'DR SMILE wchodzi do Polski' - rozmawiają: Witold Tomkiewicz i Bartosz Górecki Posłuchaj: na czym polega system nakładek ortodontycznych, kiedy je można stosować, jak je używać , jak długo trwa leczenie ? DR SMILE proponuje w Polsce gabinetom skanery wewnątrzustne bez żadnej opłaty: skanowanie - komputerowa analiza i wysłanie pliku STL - niemieccy ortodonci online kwalifikują i projektują nakładki dostępne dla gabinetów i ich pacjentów po atrakcyjnej cenie ! Skaner może być także wykorzystany do wykonywania uzupełnień protetycznych. PODCASTu można słuchać na: Spotify: [link] , Apple Podcasts: [link] , Google Podcasts [link] i na stronie podcastu: [link] , a także w dedykowanej aplikacji na smartfony z Androidem: [link] Zapraszamy na facebook PODCASTU: [link] Wymieniaj doświadczenia, dołącz do grupy podcastu na facebooku: [link]
pobierz 17.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#50 -Omówienie i komentarz do wywiadu z DR PAULO MALO -cz.2
cześć II, WYWIADU Z DR PAULO MALO - JĘZYK POLSKI: Bartek GÓRECKI & Witold TOMKIEWICZ komentują najciekawsze kwestie poruszone przez Paulo Malo a w tym odcinku: dalej o technice ALL-on-4, obciążeniach natychmiastowych, wskaźnikach oceny stomatologii w Polsce oraz współpracy Centrum Kliniczno-Edukacyjnym MALO DENTAL z UNIWERSYTETEM WARSZAWSKIM - WUM.
pobierz 21.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#49 -Omówienie i komentarz do wywiadu z DR PAULO MALO -cz.1
WYWIAD Z DR PAULO MALO - JĘZYK POLSKI - cz.1: Bartek GÓRECKI & Witold TOMKIEWICZ omawiają i komentują najciekawsze kwestie poruszone przez Paulo Malo a w tym oczywiście o technice ALL-on-4, działaniu firm implantologicznych, funduszy skupujących i tworzących sieci gabinetów, poziomie stomatologii i implantologii w Polsce oraz otwierającym się Centrum Kliniczno-Edukacyjnym MALO DENTAL z UNIWERSYTETEM WARSZAWSKIM w UCS na Kampusie WUM przy Żwirki i Wigury w Warszawie
pobierz 17.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#48 - Dr Paulo Malo - rozmowa (ang.)
Dr. Paulo Malo - O natychmiastowym obciążeniu, prof. Branemarku, lekarzach i inwestorach oraz o projekcie Malo Dental z Uniwersytetem Warszawskim - wywiad w jęz. angielskim. BARDZO INTERESUJĄCY !!! Podkast zrealizowany w ramach odpłatnej działalności statutowej fundacji "Otwórz się"
pobierz 31.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#47 - Prof. Stanisław Majewski - Początki implantologii w Polsce
Prof. Stanisław Majewski - założyciel OSIS - w czasie 14 Świątecznego Wieczoru Implantologicznego OSIS wspomina początki implantologii w Polsce i jak powstało OSIS. Historycznie ale interesująco, towarzysko i dowcipnie ! ZACHĘCAM ! Podkast zrealizowany w ramach odpłatnej działalności statutowej fundacji "Otwórz się"
pobierz 28.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#46 - Dr Tomasz Falkowski - Najlepsza jest ugoda
Biegły sądowy radzi, Odcinek przeznaczony dla lekarzy i pacjentów - warto posłuchać bo można wiele zaoszczędzić ! Podkast zrealizowany w ramach odpłatnej działalności statutowej fundacji "Otwórz się"
pobierz 14.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#45 - Dr Tomasz Falkowski - Akademia Implantologii
Odcinek przeznaczony przede wszystkim dla absolwentów i początkujących implantologów a dotyczy rzeczy podstawowych, które rzadko są przedmiotem szkoleń i kursów z implantologii. Dr Falkowski także prezentuje nowe podejście do pewnych zagadnień - jak np. wybór techniki operacyjnej - WARTO POSŁUCHAĆ ! Podkast zrealizowany w ramach odpłatnej działalności statutowej fundacji "Otwórz się"
pobierz 21.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#44 - Dr Paweł Aleksandrowicz – Zygoma cz.2 : Nowe Implanty Zygoma dla Każdego Gabinetu i Protetyka
Dotychczasowy, tradycyjny protokół dla implantów ZYGOMA wymagał znieczulenia ogólnego a protetyka była utrudniona przez podniebienną lokalizację łączników protetycznych. Ten odcinek jest bardziej dedykowany dla lekarzy implantologów, protetyków i właścicieli klinik implantologicznych ponieważ nowe dizajny implantów zygomatycznych zaprojektowane przez Dr Pawła Aleksandrowicza umożliwiają wszczepianie ich w znieczuleniu miejscowym – a przez to praktycznie w każdym gabinecie odpowiednio przygotowanym do wszczepiania zwykłych implantów. Także protetyka na implantach ZYGOMA jest identyczna do protetyki na zwykłych implantach. Powinno to zachęcić inne kliniki implantologiczne do wprowadzenia implantów ZYGOMA dla swoich pacjentów zważywszy na możliwości natychmiastowej odbudowy protetycznej w ciągu 24-48 godzin. Kliniki zainteresowane współpracą z Dr Pawłem Aleksandrowiczem mogą kontaktować się poprzez OSIS. Bonus: Kontakt do Dr Pawła Aleksandrowicza poprzez OSIS – [email] Podkast zrealizowany w ramach odpłatnej działalności statutowej fundacji "Otwórz się"
pobierz 16.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#43 - Dr Paweł Aleksandrowicz – Zygoma cz.1: Pełna Odbudowa Szczęki bez przeszczepów w ciągu 24-48 h
Już kilkakrotnie rozmawialiśmy o implantach Zygomatycznych ( w skrócie: ZYGOMA ) i było to w jednym z pierwszych PODCASTów z Prof. Andrzejem Wojtowiczem, Konsultantem Wojewódzkim z Chirurgii Stomatologicznej i Prezesem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej OSIS oraz w ostatnich podcastach z Dr Janem Perkiem z DENTAL FRATERNITY. Prof. Andrzej Wojtowicz wskazał aspekt ‚ratunkowy' implantów ZYGOMA u pacjentów, którzy stracili implanty wcześniej wszczepione. Dr Jan Perek zaś podkreślił możliwość natychmiastowej odbudowy na implantach ZYGOMA w przypadkach gdy tradycyjne leczenie z przeszczepami zajęłoby 1 rok lub więcej. Specjalistą wszczepiającym implanty Zygoma dla Profesora i Doktora jest Dr PAWEŁ ALEKSANDROWICZ, którego Państwu przedstawiamy w tym odcinku. Zapraszamy ! Bonus: gabinety, gdzie Dr Paweł Aleksandrowicz wykonuje implanty Zygomatyczne: LUBLIN – Dr Paweł Aleksandrowicz / WARSZAWA: Prof.. Andrzej Wojtowicz – AW Clinic, Dr Jan Perek DENTAL FRATERNITY, Dr Jarosław Marciniak KORDENT / CZĘSTOCHOWA – Centrum Medyczne KLARA / DĄBROWA GÓRNICZA – JOMADENT Dr Joanna Krukowska / KRAKÓW - KOWNACKI–DENT Dr Patryk Kownacki. Podkast zrealizowany w ramach odpłatnej działalności statutowej fundacji "Otwórz się"
pobierz 15.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#42 - Weronika Tauer - Opiekun pacjenta – korzyści dla Pacjentów
Dental Fraternity - Weronika Tauer - opiekun pacjenta - nowy wymiar stomatologii. Wyobraźcie sobie, że jesteście pacjentem i przychodzicie do kliniki dentystycznej i możecie z kimś porozmawiać, bez ograniczeń czasowych, o tym co chcielibyście , dowiedzieć się jak i dlaczego, że ktoś powie Wam ile czasu i pieniędzy potrzeba na całe leczenie, poumawia Wam wszystkie potrzebne wizyty a jeśli nie spodoba Wam się lekarz to... go zmieni. Sen ? - NIE ! - To nowe standardy obsługi pacjenta - stosowane w DENTAL FRATERNITY - POLECAM i ZAPRASZAM ! CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ O OPIEKUNIE PACJENTA I GDZIE MOŻNA SKORZYSTAĆ Z JEGO POMOCY PODCZAS LECZENIA [link] Podkast zrealizowany w ramach odpłatnej działalności statutowej fundacji "Otwórz się"
pobierz 22.6 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek