Podcast po co

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Techniki coachingowe w zasięgu ręki, tuż przy uchu...Co Ty na to? Chcesz je poznać a co najważniejsze zastosować? Jeśli tak, to jest miejsce dla Ciebie! Ale to nie wszystko... Będę się z Tobą dzielić tematami z życia wziętymi, a jeśli będziesz chciał/ chciała to także tematami, które Ciebie poruszyły, wzruszyły, zainspirowały.
Data dodania: 2019-06-10 12:24:00
Data aktualizacji: 2021-01-26 09:55:04
Audycji w katalogu: 451
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 4 dni temu
#452 Jak stawić czoła rzeczywistości?
Minęło już 21 dni odkąd wyznaczyłeś swoje postanowienie noworoczne i które miałeś realizować. Pytanie czy je realizujesz i jak się czujesz jeśli to postanowienie coraz trudniej jest Ci utrzymać? Być może towarzyszy Ci złość, lęk, frustracja, emocje, które nie pozwalają Ci działać na pełnych obrotach. W tym odcinku mówię Ci o sposobach, które mają na celu zmienić Twoje nastawienie do tego co się dzieje w Twoim życiu, do pojawiających się trudności i problemów. I od razu zaznaczę, że nie chodzi o zakłamywanie rzeczywistości i udawanie, że problemów nie ma. Chodzi o realne spojrzenie na to co się dzieje w Twoim życiu. Jest to pierwszy krok do podjęcia działań i rozpoczęcia zmian w Twoim życiu. Link do grupy: [link]
pobierz 25.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 dni temu
#451 Jak nie przespać życia tak jak kiepskiego filmu?
Mówi się, że życie to nie film. I w dosłownym znaczeniu tak jest. Ale czy życie może być równie ciekawe jak i nudne jak film? Tak chyba może już być. Co zrobić żeby nie przespać życia jak kiepskiego filmu, czekając na to, że może się rozkręci, a na końcu stwierdzając, że to była strata czasu. Od czego możesz zacząć, co może stanowić podstawę Twoich działań żeby zacząć wieść ciekawe, pasjonujące i wciągające niczym najlepszy film życie?
pobierz 17.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 18 dni temu
#450 Jak nie umrzeć za życia?
"Niektórzy ludzie umierają w wieku 25 lat ale chowa się ich po siedemdziesiątce" B. Franklin Jak wygląda Twoje życie? Żyjesz pełnią życia, czy już dawno zrezygnowałeś ze swojego życia? Czy coś możesz zrobić żeby "ożyć" albo odczuć bardziej to że żyjesz, że możesz czuć się szczęśliwy i spełniony. I być może najlepszy moment na życie pełnią życia był wtedy kiedy miałeś 20 lat, ale właśnie teraz jest kolejny najlepszy moment żebyś zaczął żyć.
pobierz 23.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 25 dni temu
#449 Jak dobrze zaplanować nadchodzący rok?
Koniec roku, zaraz zacznie się Nowy Rok, kolejny rok naszego życia. Budzą się w nas nadzieje, myśli, że będzie lepiej, że zrealizujemy swoje plany cele. Czy możesz zrobić coś żeby nie były to tylko myśli i nadzieja na lepszy, kolejny rok Twojego życia? Zaplanuj, przemyśl i zaplanuj dokładnie jak chcesz żeby ten rok wyglądał, co chcesz sobie powiedzieć za rok o tej samej porze. Wyznacz konkretny cel i zaplanuj go tak jak planuje się biznes. Może będziesz chciał skorzystać ze wskazówek zawartych w mojej książce "Wyciśnij z życia więcej i miej na to biznesplan celu", więc wklejam Ci tu link: [link]
pobierz 18.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#448 Obietnica lepszego roku
Dziś jest Boże Narodzenie. Składamy sobie nawzajem życzenia, zdrowia (zwłaszcza w tym roku ma to ogromne znaczenie), szczęścia, miłości. Składasz życzenia bliskim i przyjaciołom. Jak w tekście świąteczniej piosenki" "wszyscy wszystkim ślą życzenia". Ale czy pamiętasz o wszystkich. Czy kogoś pominąłeś. Podpowiem Ci - czy pamiętasz o sobie, o tym żeby również sobie złożyć życzenia? Złóż sobie szczególne życzenia: Niech nadchodzący rok będzie lepszy od mijającego. A jeśli chcesz wiedzieć po co masz sobie złożyć takie właśnie życzenia, to zapraszam Cię do wysłuchania tego odcinka.
pobierz 11.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#447 Dlaczego ważne jest podsumowanie mijającego roku zanim zaplanujesz kolejny rok?
Planując nowy rok, wyznaczając sobie cele czy analizujesz najpierw to co działo się w mijającym roku? Czy po prostu mówisz sobie że chcę osiągnąć taki a taki cel, zmienić nawyki - i tu wymieniasz jakie. Dobrze, że w ogóle podejmujesz się takiego wyzwania jakim jest zaplanowanie kolejnego roku, powiedzenie sobie co chcesz osiągnąć. Ale czy jesteś przekonany, że są to nowe cele, nowe nawyki, a nie takie same które wyznaczałeś rok temu. Czy analizujesz obszary swojego życia pod kątem tego co się zmieniło w obszarze np. praca, finanse cy rodzina? Wiesz jak wiele może wyniknąć z takiego podsumowania? Jeśli jeszcze nie jesteś do tego przekonany lub po prostu nie wiesz jak do tego podejść, bo to w końcu jest cały rok do podsumowania, to zapraszam Cię do wysłuchania tego odcinka. Myślę, że znajdziesz w nim kilka pomocnych wskazówek.
pobierz 25.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#446 Nastawienie na rozwój czy na trwałość? Co wybrać?
Trwałość powinna być punktem wyjścia do zmiany? Jakie podejście do życia jest korzystniejsze? Co daje więcej możliwości? Czy przekonanie, że zestaw cech jest dany nam raz na zawsze i nic więcej z tym nie można zrobić, trzeba korzystać z tego co się ma jeśli jesteśmy nastawieni na trwałość czy jest to jedynie dla nas sygnał, że trzeba rozwijać cechy, które mamy albo je eliminować jeśli jesteśmy nastawieni na rozwój.
pobierz 23.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#445 Zmiana przez ulepszanie
Zmiany w życiu przerażają ale też jeśli już mają się dziać to najlepiej żeby zachodziły szybko i zgodnie z planem. Cel chcielibyśmy osiągnąć od razu. Kiedy tak się nie dzieje, to rezygnujemy z celu, poddajemy się. A co powiesz na zasadę 1 %. Tak mało i aż tyle będziesz robić każdego dnia. Coś co jest związane z Twoim celem, nawet jeśli wydaje Ci się to na ten moment mało istotne. Tym samym każdego dnia będziesz o ten 1% lepszy.
pobierz 18.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#444 Automatyzacja biznesu i automatyzacja życia - czy w obu wypadkach to jest dobre podejście?
W życiu jak w biznesie, w biznesie jak w życiu... jest różnie...W biznesie powinniśmy dążyć do automatyzacji procesów, do tego żeby jak najmniej jako przedsiębiorcy być w to zaangażowani. A czy w życiu codziennym powinno być tak samo? Czy powinniśmy schodzić na drogę schematów, które nie wymagają od nas wysiłku czy szukać wyzwań, które pozwolą przekraczać własne bariery. O tym właśnie będzie ten odcinek.
pobierz 23.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#443 Strach to pierwszy krok do odwagi?
"Opanuj swój strach przed dyskomfortem, a będziesz mógł opanować świat" Leo Babauta Strach zawsze był potrzebny do przetrwania, do przeżycia. Ta rola do dziś się nie zmieniła. Strach pozwala Ci być uważnym na to co się dzieje dookoła Ciebie i w Tobie. Daje Ci wgląd w Twoje emocje jakie towarzyszą Ci kiedy staje przed Tobą nowe zadanie. Jeżeli nie odczuwasz emocji to powinien być dla Ciebie sygnał, że lepiej nie podejmować danego tematu, nie iść w tę stronę. To strach pomoże Ci przewidzieć ewentualne porażki, zagrożenia. Dzięki niemu stajesz się odważny. Strach to pierwszy krok ku odwadze. Więc jeśli chcesz być odważny to zaprzyjaźnij się ze strachem.
pobierz 20.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#442 Jak uporządkować swoje?
Lubisz to uczucie, kiedy masz porządek w domu, wokół siebie. Uczucie czystości, lekkości, od razu lepiej się funkcjonuje. Przynajmniej ja tak mam. Może nie należysz do osób, które lubią sprzątać, ale przyznasz, że to uczucie jest bezcenne. Czasem jednak te porządki są powierzchowne. Chyba każdy ma takie miejsce w domu, gdzie woli nie zaglądać, gdzie uchyla tylko drzwi, żeby coś dorzucić, ale boi się ruszyć boi tyle jest tam rzeczy. Myśli sobie, KIEDYŚ tym się zajmę, kiedyś posprzątam. I mogę powiedzieć, że takie podejście ma ogromny wpływ na to jak się czujesz. Bo oczywiście można latami tylko dorzucać do tego miejsca rzeczy, ale kiedyś „miarka” się przebierze. I ma to podwójne znaczenie: w sensie dosłownym, bo już nie będzie miejsca, ale są to też tak zwane drzazgi. I my sami niekiedy jesteśmy mówiąc kolokwialnie taką „szafą” do której ciągle tylko dorzucamy, boimy się zajrzeć i uporządkować. Wolimy nie zaglądać i nie wywoływać „duchów” przeszłości. Kiedyś jednak to trzeba zrobić i może właśnie teraz ten czas powinien temu sprzyjać. Ten czas kiedy więcej jesteśmy w domu. Taj jak robimy porządki w domu, tak też porządki powinny być robione w naszej głowie Tak jak są dodatki upiększające nasz dom tak upiększajmy nas samych zewnętrznie i wewnętrznie
pobierz 19.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#441 Jak umysł interpretuje to co się dzieje w Twoim życiu?
Wiele sytuacji jakie mają miejsce w naszym życiu, umysł interpretuje jako zagrożenie. I jeśli jest to tylko sygnał do tego żeby zastanowić się z czego to może wynikać, jakie skutki może mieć dla nas ta sytuacja, to jest to mobilizacja dla nas do działania. Jeśli jednak ten strach przejdzie do odczuwania lęku, to może być to szkodliwe dla naszego zdrowia jak i powodować niechęć do podejmowania się jakichkolwiek działań. Pomoc w radzeniu sobie z tą sytuacją może stanowić pozytywne myślenie. W tym odcinku chcę właśnie Ci powiedzieć jak możesz uczyć się pozytywnego myślenia i co może je wspierać.
pobierz 17.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#440 Co powinno poprzedzać Twoje działanie?
Dzisiejszy odcinek to kilka wskazówek na to jak przygotować się do zmiany. Jakie kroki powinny poprzedzać działanie/ akcję, żebyś ze spokojem mógł przygotować się do zmiany i wdrożył ją w życie.
pobierz 19.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#439 Co zrobić żeby zatrzymać czas?
"Czas im bardziej jest pusty, tym szybciej płynie. Życie pozbawione znaczenia przemyka obok, jak pociąg niezatrzymujący się na stacji" Carlos Ruis Zafon Kiedy myślisz o czasie i o życiu, to chcesz mieć go jak najwięcej i żyć jak najdłużej. W szczęściu, zdrowi, realizując swoje pasje i cele. A co robisz żeby tak było. Czy jesteś szczęśliwy? Kiedy nie wyznaczasz sobie celów, żyjesz z dnia na dzień, to czas przecieka Ci przez palce i masz wrażenie że biegnie jak szalony. Czy jest jakaś szansa żeby zatrzymać się?
pobierz 23.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#438 Zrozum co rozum lubi, żeby móc lepiej działać
Rozum, tak ja całe Twoje ciało wymaga uwagi i dobrego traktowania aby jak najdłużej Ci służyć i wspierać. Teraz jest więc ten moment, że Ty możesz go wspierać. W jaki sposób? Chociażby właściwie go karmiąc i nie mówię tu tylko o posiłkach. Co jeszcze możesz zrobić, dowiesz się z tewgo odcinka podcastu.
pobierz 19.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#437 O energii i byciu gotowym na wszystko
Jeśli jesteś gotowy na wszystko to pewnie masz dużo energii do działania. A jeśli tej energii brak, to co wtedy. Skąd czerpać energię i jak zapewnić właściwy jej poziom. Jaki związek ma energia i bycie gotowym na wszystko. Czy w ogóle można być gotowym na wszystko i jaki to ma wpływ na Twoją energię. O tym jest kolejny docinek. Zapraszam do słuchania. [link] [link] [link]
pobierz 21.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#436 Jaki jest cel celu?
Po co wyznaczasz cel? Czy po jego osiągnięciu czujesz to samo co sobie zakładałeś? Czy jest dokładnie tak jak to sobie wyobrażałeś? Może jest jeszcze lepiej, a może gorzej. Może być też tak, że Twoje odczucia są diametralnie różne od tego co sobie zakładałeś. Co to oznacza dla Ciebie? Jak możesz sobie pomóc w realizacji celów. O tym mówię w tym odcinku podcastu.
pobierz 20.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#435 Skąd się bierze szczęście?
Szczęście...każdy chce być szczęśliwy. Ale czy każdy ma równe szanse na to, żeby czuć się szczęśliwym. Odpowiedź brzmi: TAK. Każdy ma równe szanse, bo szczęście zależy od tego co jest w nas, co myślimy o sobie, czym kierujemy się w życiu. A jak osiągnąć szczęście wewnętrzne - o tym mówię m.in. w tym odcinku.
pobierz 17.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#434 Jak przetrwać ten czas?
Długie jesienne i zimowe wieczory zbliżają się wielkimi krokami. Jak zadbać o swoją energię, o siebie, żeby ten czas wykorzystać jak najlepiej?
pobierz 17.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#433 Co Ci to da, jeśli powiesz nie wiem, nie teraz, nie potrafię?
Brak umiejętności powiedzenia sobie: nie wiem, nie teraz, nie potrafię prowadzi Cię do odczuwania stressu. Żyjesz pod ciągłą presją bycia doskonałym, nieomylnym. Warto obserwować swoje odczucia i sygnały jakie wysyła do Ciebie Twoje ciało. Pomocne mogą być w tym ćwiczenia, które kładą duży nacisk na samoobserwację.
pobierz 18.8 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek