Co robić w życiu?

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Czy zastanawiałeś się kiedyś co robić w życiu? Ten podcast powstał, aby pomóc Ci: wybrać kierunek studiów, wybrać dla siebie odpowiedni zawód, przejść przez proces zmiany pracy czy branży, wygenerować nowe pomysły na życie i… poznać siebie. Magda Mitrofaniuk, doradca zawodowy i edukacyjny, podróżniczka i artystyczna dusza w każdym odcinku daje wskazówkę, jak odnaleźć swoje miejsce na ziemi.
Data dodania: 2019-06-10 13:14:00
Data aktualizacji: 2020-03-31 04:45:02
Audycji w katalogu: 19
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany ponad miesiąc temu
#18: Co Cię kręci w pracy?
Dlaczego pewne zawody nas pociągają, a inne odpychają? Dziś zapraszam Cię do genialnego w swojej prostocie ćwiczenia, które pozwoli Ci wyodrębnić ważne dla Ciebie aspekty życia zawodowego i wybrać te, bez których Twoja praca nie ma sensu. Odpalamy notatniki w smartfonach albo wyciągamy długopisy z torby i… do dzieła!
pobierz 13.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#17: Twoja wewnętrzna mądrość
Jeśli czujesz presję, że musisz zostać kimś w przyszłości, zbuntuj się i pozostań sobą!  W tym krótkim, świąteczno-noworocznym odcinku odkryjecie, że jestem trochę rebelem… i co więcej – namawiam do tego innych!
pobierz 12.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#16: Zawód: Fizjoterapeuta – Sandra Osipiuk
Dzisiaj zapraszam Was do posłuchania wywiadu z Sandrą Osipiuk – trenerką oddechu i fizjoterapeutką, autorką strony sofizjo.pl oraz popularnego profilu na Instagramie, na którym propaguje zdrowe oddychanie (linki poniżej). W wywiadzie Sandra bardzo ciekawie i otwarcie opowiada o zawodzie fizjoterapeuty. Dowiecie się m.in.: – czym dokładnie zajmuje się fizjoterapeuta i w czym może nam pomóc […] Artykuł #16: Zawód: Fizjoterapeuta – Sandra Osipiuk pochodzi z serwisu Co robić w życiu? .
pobierz 48.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#15: Najdziwniejsze zawody świata
Syrenka, sekser, tanatopraktor… co jeszcze znajdzie się na mojej liście najdziwniejszych zawodów świata? Porządna dawka humoru idealnie do posłuchania w drodze do pracy! Może Wasz szef mi podziękuje, bo docenicie swoją pracę, a może wręcz przeciwnie… zaczniecie marzyć o „nieco” alternatywnej karierze
pobierz 15.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#14: Czy praca marzeń istnieje?
Praca marzeń – Kamień Filozoficzny, Święty Graal, Atlantyda, el Dorado… Czy istnieje? Czy ktoś tam był? Czy ktoś ją widział? Czy warto wyruszyć w podróż niczym Frodo, aby zawalczyć o lepsze jutro? Czy lepiej sobie darować, bo to tylko legenda, mająca z rzeczywistością tyle wspólnego, co Muminki, Elfy, Krasnoludki i Pinokio? W tym krótkim odcinku […] Artykuł #14: Czy praca marzeń istnieje? pochodzi z serwisu Co robić w życiu? .
pobierz 12.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
#13: Work and Holiday Australia – rok przerwy do góry nogami
Gap year to ewidentnie jeden z moich ulubionych tematów. Przewija się on od początku podcastu i lubię mówić, że jestem ambasadorem roku przerwy w Polsce
pobierz 31.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
#12: Zawód: dyrygent chóru – Katarzyna Boniecka
Dyrygentura chóralna nie jest popularnym zawodem, a szkoda, bo to coś więcej niż tylko uczenie ludzi śpiewać! W dzisiejszym odcinku Katarzyna Boniecka, dyrygentka kilku warszawskich chórów z kilkunastoletnim doświadczeniem opowiada nam o swojej pracy i skutecznie zaraża swoją pasją! W tym odcinku dowiesz się: jaki jest zakres obowiązków dyrygenta (o wiele więcej niż machanie rękami na […] Artykuł #12: Zawód: dyrygent chóru – Katarzyna Boniecka pochodzi z serwisu Co robić w życiu? .
pobierz 48.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
#11: Pozytywne doładowanie przed rozmową o pracę
Szkoda, że na rozmowach rekrutacyjnych nie pytają tylko o słabe strony – bo mówienie o tym często przychodzi nam najłatwiej. Szkoda też, że nie można szczerze opowiedzieć wszystkiego złego, co się o sobie myśli – wtedy to już w ogóle błahostka. A tu nie dość, że trzeba dobrze wypaść to jeszcze pytają nas o mocne […] Artykuł #11: Pozytywne doładowanie przed rozmową o pracę pochodzi z serwisu Co robić w życiu? .
pobierz 10.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
#10: Twoja zawodowa osobowość – test Hollanda
W tym iście imprezowym odcinku będziecie mogli zapoznać się z bardzo praktycznym narzędziem, jakim jest test Hollanda i poczuć go na własnej skórze! Nie dość, że miło upłynie Wam czas na słuchaniu to jeszcze zrobicie ten test w tym samym czasie. Przyjemne z pożytecznym
pobierz 13.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
#10: Twoja zawodowa osobowość – test Hollanda
W tym iście imprezowym odcinku będziecie mogli zapoznać się z bardzo praktycznym narzędziem, jakim jest test Hollanda i poczuć go na własnej skórze! Nie dość, że miło upłynie Wam czas na słuchaniu to jeszcze zrobicie ten test w tym samym czasie. Przyjemne z pożytecznym
pobierz 13.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
#09: Co robić po maturze?
Czy każdy po maturze musi iść na studia? Jakie są alternatywne ścieżki? Czy warto zrobić sobie rok przerwy i jak ten czas wykorzystać? W tym odcinku usłyszycie o różnych możliwościach, posłuchacie swojej intuicji i puścicie wodze wyobraźni
pobierz 16.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
#08: Zawody przyszłości
Przez rynek pracy przechodzi istne tsunami! Ciężko się połapać i nadążyć za zmianami. Na potrzeby tego odcinka zebrałam dane z przeróżnych badań i zestawień, aby zaprezentować Wam listę zawodów, na które będzie zapotrzebowanie w najbliższych latach i branż, w których na pewno znajdziecie zatrudnienie. Oprócz tego: Dowiecie się, który zawód przyszłości jest najseksowniejszy według Harvard […] Artykuł #08: Zawody przyszłości pochodzi z serwisu Co robić w życiu? .
pobierz 14.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#07: Ikigai, czyli po co wstawać z łóżka
Szukanie sensu istnienia nie jest ani proste, ani szybkie, ani zawsze przyjemne. Jednak jeśli zaczniesz wypełniać model Ikigai już dziś, zwiększysz prawdopodobieństwo, że go odnajdziesz! Model genialny w swojej prostocie. Mieszkańcy Okinawy w Japonii mówią: odnajdź swoje Ikigai, a będziesz żył 100 lat! W tym odcinku: usłyszysz na czym polega japońska sztuka szczęścia poznasz 4 […] Artykuł #07: Ikigai, czyli po co wstawać z łóżka pochodzi z serwisu Co robić w życiu? .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#06: Zawód: Scrum Master – Justyna Trocińska
Justyna Trocińska – Scrum Master i trener Agile przybliża nam zawód Scrum Mastera. Dowiecie się: czym zajmuje się Scrum Master, co należy do obowiązków Scrum Mastera, jakie cechy charakteru powinien mieć dobry Scrum Master oraz przede wszystkim – jak nim zostać! Wspomniane: Test talentów, o którym mówi w odcinku Justyna to CliftonStrengths, znany jako test […] Artykuł #06: Zawód: Scrum Master – Justyna Trocińska pochodzi z serwisu Co robić w życiu? .
pobierz 19.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#05: Żyjemy w zakłamaniu, czyli unicestwij potwora
Czy wiesz w czym jesteś dobry, a w czym nie? Skąd to wiesz? I co, jeśli to nieprawda? W tym odcinku: posłuchasz historii o miażdżeniu kreatywności, wspomnisz swoje dziecięce lata, będziesz mieć szansę odrzucić błędne przekonania… i zostać bohaterem komiksu! Aż szkoda stracić taką niepowtarzalną okazję, dlatego zapraszam do słuchania. P.S. Zapraszam Cię również do dołączenia […] Artykuł #05: Żyjemy w zakłamaniu, czyli unicestwij potwora pochodzi z serwisu Co robić w życiu? .
pobierz 8.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#04: 10 rzeczy, których nie powinieneś robić w CV
Dlaczego tak bardzo nie lubimy CV? Co zrobić, żeby wysyłać go mniej? Co jest w tym wszystkim najtrudniejsze? W tym odcinku usłyszycie 10 złotych wskazówek, które pomogą Wam stworzyć efektywne CV! A także… dowiecie się dlaczego nie polecam być tradycyjną, rumuńską potrawą oraz czym jest „czarne CV” – pojęcie, którego próżno szukać w google, bo […] Artykuł #04: 10 rzeczy, których nie powinieneś robić w CV pochodzi z serwisu Co robić w życiu? .
pobierz 13.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#03: Czy warto robić testy osobowości?
To już trzeci odcinek! A w nim: usłyszycie, w jaki sposób testy osobowości mogą pomóc w odpowiedzeniu sobie na pytanie „Co robić w życiu?”, poznacie jeden z moich ulubionych testów osobowości oraz… dowiecie się, gdzie zrobić taki test zupełnie za darmo. Zapraszam do słuchania i  subskrybowania na Waszym ulubionym kanale.   Strona wymieniona w nagraniu […] Artykuł #03: Czy warto robić testy osobowości? pochodzi z serwisu Co robić w życiu? .
pobierz 7.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#02: Mam 25 lat i nie wiem co robić w życiu
W drugim odcinku podcastu „Co robić w życiu?” opowiem Wam o pewnym filmie na YouTube, który przykuł ostatnio moją uwagę. Usłyszycie: dlaczego ludzie pomimo ukończonych ciekawych studiów i rozwojowej pracy czują się zagubieni, jak radzić sobie z presją społeczną, co jest najlepszym sposobem na odnalezienie swojego powołania.     Książki wymienione w odcinku: Jakiego koloru […] Artykuł #02: Mam 25 lat i nie wiem co robić w życiu pochodzi z serwisu Co robić w życiu? .
pobierz 10.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#01: Cześć! Poznajmy się!
  Przed Wami pierwszy odcinek mojego podcastu! W tym odcinku usłyszycie: Kim jestem Dlaczego zdecydowałam się nagrywać podcast Do kogo kieruję poruszane tematy O czym będziemy mówić Jakie są główne 3 obszary, o które będziemy zahaczać Kogo zaprosimy do studia
pobierz 8.3 MB odcinki RSS iTunes www
miodek