Co robić w życiu?

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Czy zastanawiałeś się kiedyś co robić w życiu? Ten podcast powstał, aby pomóc Ci: wybrać kierunek studiów, wybrać dla siebie odpowiedni zawód, przejść przez proces zmiany pracy czy branży, wygenerować nowe pomysły na życie i… poznać siebie. Magda Mitrofaniuk, doradca zawodowy i edukacyjny, podróżniczka i artystyczna dusza w każdym odcinku daje wskazówkę, jak odnaleźć swoje miejsce na ziemi.
Data dodania: 2019-06-10 13:14:00
Data aktualizacji: 2021-01-17 23:20:06
Audycji w katalogu: 21
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 8 miesięcy temu
#21: Czy jesteś zablokowanym artystą?
Chodzą sobie po tym świecie ludzie, którzy głęboko w sobie noszą potrzebę twórczego działania, a i tak tego nie robią! Dlaczego? Bo są zablokowanymi artystami. Czy jesteś jednym z nich? Być może odkryjesz to w tym odcinku, a nawet powrócisz do źródła tej blokady. Nie zawsze jest to przyjemne wspomnienie, ale mimo to mocno Was do […] Artykuł #21: Czy jesteś zablokowanym artystą? pochodzi z serwisu Co robić w życiu? .
pobierz 15.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
#20: Zawód: Jogin Śmiechu – Piotr Bielski
Szkoda, że kiedy miałam 20 lat nie trafił do mnie taki wywiad. Bardzo mi miło, że zaproszenie do 20 odcinka podcastu „Co robić w życiu” przyjął Piotr Bielski, jogin śmiechu, który osiągnął sukces w swój własny alternatywny sposób! Ale nie myślcie, że było łatwo – Piotr, tak samo jak wiele innych osób, przechodził trudności w […] Artykuł #20: Zawód: Jogin Śmiechu – Piotr Bielski pochodzi z serwisu Co robić w życiu? .
pobierz 57.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
#19: 10 zasad jak przetrwać każdy kryzys
Kryzys zawodowy? Związkowy? Egzystencjalny? Niezależnie jaki kryzys Cię teraz dotyka, ten odcinek może pomóc Ci przejść przez ten trudny okres. Przed Tobą zestawienie 10 uniwersalnych wskazówek, które pomogą Ci przetrwać każdy kryzys. Zaopiekuj się sobą i pamiętaj, że nie jesteś sam Artykuł #19: 10 zasad jak przetrwać każdy kryzys pochodzi z serwisu Co robić w życiu? .
pobierz 17.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
#18: Co Cię kręci w pracy?
Dlaczego pewne zawody nas pociągają, a inne odpychają? Dziś zapraszam Cię do genialnego w swojej prostocie ćwiczenia, które pozwoli Ci wyodrębnić ważne dla Ciebie aspekty życia zawodowego i wybrać te, bez których Twoja praca nie ma sensu. Odpalamy notatniki w smartfonach albo wyciągamy długopisy z torby i… do dzieła!
pobierz 13.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#17: Twoja wewnętrzna mądrość
Jeśli czujesz presję, że musisz zostać kimś w przyszłości, zbuntuj się i pozostań sobą!  W tym krótkim, świąteczno-noworocznym odcinku odkryjecie, że jestem trochę rebelem… i co więcej – namawiam do tego innych!
pobierz 12.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#16: Zawód: Fizjoterapeuta – Sandra Osipiuk
Dzisiaj zapraszam Was do posłuchania wywiadu z Sandrą Osipiuk – trenerką oddechu i fizjoterapeutką, autorką strony sofizjo.pl oraz popularnego profilu na Instagramie, na którym propaguje zdrowe oddychanie (linki poniżej). W wywiadzie Sandra bardzo ciekawie i otwarcie opowiada o zawodzie fizjoterapeuty. Dowiecie się m.in.: – czym dokładnie zajmuje się fizjoterapeuta i w czym może nam pomóc […] Artykuł #16: Zawód: Fizjoterapeuta – Sandra Osipiuk pochodzi z serwisu Co robić w życiu? .
pobierz 48.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#15: Najdziwniejsze zawody świata
Syrenka, sekser, tanatopraktor… co jeszcze znajdzie się na mojej liście najdziwniejszych zawodów świata? Porządna dawka humoru idealnie do posłuchania w drodze do pracy! Może Wasz szef mi podziękuje, bo docenicie swoją pracę, a może wręcz przeciwnie… zaczniecie marzyć o „nieco” alternatywnej karierze
pobierz 15.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#14: Czy praca marzeń istnieje?
Praca marzeń – Kamień Filozoficzny, Święty Graal, Atlantyda, el Dorado… Czy istnieje? Czy ktoś tam był? Czy ktoś ją widział? Czy warto wyruszyć w podróż niczym Frodo, aby zawalczyć o lepsze jutro? Czy lepiej sobie darować, bo to tylko legenda, mająca z rzeczywistością tyle wspólnego, co Muminki, Elfy, Krasnoludki i Pinokio? W tym krótkim odcinku […] Artykuł #14: Czy praca marzeń istnieje? pochodzi z serwisu Co robić w życiu? .
pobierz 12.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#13: Work and Holiday Australia – rok przerwy do góry nogami
Gap year to ewidentnie jeden z moich ulubionych tematów. Przewija się on od początku podcastu i lubię mówić, że jestem ambasadorem roku przerwy w Polsce
pobierz 31.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#12: Zawód: dyrygent chóru – Katarzyna Boniecka
Dyrygentura chóralna nie jest popularnym zawodem, a szkoda, bo to coś więcej niż tylko uczenie ludzi śpiewać! W dzisiejszym odcinku Katarzyna Boniecka, dyrygentka kilku warszawskich chórów z kilkunastoletnim doświadczeniem opowiada nam o swojej pracy i skutecznie zaraża swoją pasją! W tym odcinku dowiesz się: jaki jest zakres obowiązków dyrygenta (o wiele więcej niż machanie rękami na […] Artykuł #12: Zawód: dyrygent chóru – Katarzyna Boniecka pochodzi z serwisu Co robić w życiu? .
pobierz 48.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#11: Pozytywne doładowanie przed rozmową o pracę
Szkoda, że na rozmowach rekrutacyjnych nie pytają tylko o słabe strony – bo mówienie o tym często przychodzi nam najłatwiej. Szkoda też, że nie można szczerze opowiedzieć wszystkiego złego, co się o sobie myśli – wtedy to już w ogóle błahostka. A tu nie dość, że trzeba dobrze wypaść to jeszcze pytają nas o mocne […] Artykuł #11: Pozytywne doładowanie przed rozmową o pracę pochodzi z serwisu Co robić w życiu? .
pobierz 10.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#10: Twoja zawodowa osobowość – test Hollanda
W tym iście imprezowym odcinku będziecie mogli zapoznać się z bardzo praktycznym narzędziem, jakim jest test Hollanda i poczuć go na własnej skórze! Nie dość, że miło upłynie Wam czas na słuchaniu to jeszcze zrobicie ten test w tym samym czasie. Przyjemne z pożytecznym
pobierz 13.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#09: Co robić po maturze?
Czy każdy po maturze musi iść na studia? Jakie są alternatywne ścieżki? Czy warto zrobić sobie rok przerwy i jak ten czas wykorzystać? W tym odcinku usłyszycie o różnych możliwościach, posłuchacie swojej intuicji i puścicie wodze wyobraźni
pobierz 16.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#08: Zawody przyszłości
Przez rynek pracy przechodzi istne tsunami! Ciężko się połapać i nadążyć za zmianami. Na potrzeby tego odcinka zebrałam dane z przeróżnych badań i zestawień, aby zaprezentować Wam listę zawodów, na które będzie zapotrzebowanie w najbliższych latach i branż, w których na pewno znajdziecie zatrudnienie. Oprócz tego: Dowiecie się, który zawód przyszłości jest najseksowniejszy według Harvard […] Artykuł #08: Zawody przyszłości pochodzi z serwisu Co robić w życiu? .
pobierz 14.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#07: Ikigai, czyli po co wstawać z łóżka
Szukanie sensu istnienia nie jest ani proste, ani szybkie, ani zawsze przyjemne. Jednak jeśli zaczniesz wypełniać model Ikigai już dziś, zwiększysz prawdopodobieństwo, że go odnajdziesz! Model genialny w swojej prostocie. Mieszkańcy Okinawy w Japonii mówią: odnajdź swoje Ikigai, a będziesz żył 100 lat! W tym odcinku: usłyszysz na czym polega japońska sztuka szczęścia poznasz 4 […] Artykuł #07: Ikigai, czyli po co wstawać z łóżka pochodzi z serwisu Co robić w życiu? .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#06: Zawód: Scrum Master – Justyna Trocińska
Justyna Trocińska – Scrum Master i trener Agile przybliża nam zawód Scrum Mastera. Dowiecie się: czym zajmuje się Scrum Master, co należy do obowiązków Scrum Mastera, jakie cechy charakteru powinien mieć dobry Scrum Master oraz przede wszystkim – jak nim zostać! Wspomniane: Test talentów, o którym mówi w odcinku Justyna to CliftonStrengths, znany jako test […] Artykuł #06: Zawód: Scrum Master – Justyna Trocińska pochodzi z serwisu Co robić w życiu? .
pobierz 19.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#05: Żyjemy w zakłamaniu, czyli unicestwij potwora
Czy wiesz w czym jesteś dobry, a w czym nie? Skąd to wiesz? I co, jeśli to nieprawda? W tym odcinku: posłuchasz historii o miażdżeniu kreatywności, wspomnisz swoje dziecięce lata, będziesz mieć szansę odrzucić błędne przekonania… i zostać bohaterem komiksu! Aż szkoda stracić taką niepowtarzalną okazję, dlatego zapraszam do słuchania. P.S. Zapraszam Cię również do dołączenia […] Artykuł #05: Żyjemy w zakłamaniu, czyli unicestwij potwora pochodzi z serwisu Co robić w życiu? .
pobierz 8.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#04: 10 rzeczy, których nie powinieneś robić w CV
Dlaczego tak bardzo nie lubimy CV? Co zrobić, żeby wysyłać go mniej? Co jest w tym wszystkim najtrudniejsze? W tym odcinku usłyszycie 10 złotych wskazówek, które pomogą Wam stworzyć efektywne CV! A także… dowiecie się dlaczego nie polecam być tradycyjną, rumuńską potrawą oraz czym jest „czarne CV” – pojęcie, którego próżno szukać w google, bo […] Artykuł #04: 10 rzeczy, których nie powinieneś robić w CV pochodzi z serwisu Co robić w życiu? .
pobierz 13.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#03: Czy warto robić testy osobowości?
To już trzeci odcinek! A w nim: usłyszycie, w jaki sposób testy osobowości mogą pomóc w odpowiedzeniu sobie na pytanie „Co robić w życiu?”, poznacie jeden z moich ulubionych testów osobowości oraz… dowiecie się, gdzie zrobić taki test zupełnie za darmo. Zapraszam do słuchania i  subskrybowania na Waszym ulubionym kanale.   Strona wymieniona w nagraniu […] Artykuł #03: Czy warto robić testy osobowości? pochodzi z serwisu Co robić w życiu? .
pobierz 7.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#02: Mam 25 lat i nie wiem co robić w życiu
W drugim odcinku podcastu „Co robić w życiu?” opowiem Wam o pewnym filmie na YouTube, który przykuł ostatnio moją uwagę. Usłyszycie: dlaczego ludzie pomimo ukończonych ciekawych studiów i rozwojowej pracy czują się zagubieni, jak radzić sobie z presją społeczną, co jest najlepszym sposobem na odnalezienie swojego powołania.     Książki wymienione w odcinku: Jakiego koloru […] Artykuł #02: Mam 25 lat i nie wiem co robić w życiu pochodzi z serwisu Co robić w życiu? .
pobierz 10.5 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek