Bez edycji

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast dla ludzi wszechstronnych. Organizacja, komunikacja i dobre życie. Zaprasza Jerzy Rajkow-Krzywicki.
Data dodania: 2019-06-10 14:08:00
Data aktualizacji: 2019-10-14 17:25:12
Audycji w katalogu: 174
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 18 dni temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki »
Jak stworzyć produkt SaaS będąc na raz podcasterem i vloggerem? (Bogusz Pękalski z Polisa w Chmurze, Startup My Way i Akademia SaaS)
Dziś rozmawiam z Boguszem Pękalskim przedsiębiorcą, vlogerem podcasterem współzałożycielem i CEO startupu Polisa w Chmurze . Autorem "Startup My Way" i "Akademii SaaS". Jak zaczęła się przygoda Bugusza z podcastem? Kiedy pojawił się pomysł na otwarcie własnej firmy? Zacznijmy od Startup My Way. Czy ma znaczenie, pod jaką marką prowadzi się działalność online? Polisa w Chmurze oprogramowanie dla agentów ubezpieczeniowych. Jak działa Polisa w chmurze? Czym jest SaaS? Dlaczego nie można słuchać klientów we wszystkim? Co było największym problemem przy realizacji tego projektu? Plusy bycia przedsiębiorcą. Czy vlog to dobry sposób na rekrutację pracowników? Jak powstała Akademia SaaS ? Do kogo jest skierowany program? Porażki na drodze do sukcesu. Pomysł, który się nie sprawdził - czyli o nauce na błędach. Plany na przyszłość - Insurtech. Jak znaleźć nisze na swój produkt? Ile czasu zajmuje wypuszczenie gotowego programu na rynek? Jak najszybciej zbudować swoją markę-kilka sprawdzonych sposobów. Pomysły na przyszłość-podcast i rewolucje agencyjne. Jak zacząć podcast? Rady Bogusza dla początkujących podcasterów. Trudności przy nagrywaniu podcastów. Jaki mikrofon wybrać? Rady dla przyszłych przedsiębiorców. Strona Bogusza Startup May Way [link] Polisa w Chmurze [link] Akademia SaaS [link] Programy do nagrywania wywiadów Zencaster [link] Cleanfeed [link] Mikrofon Samson Q2U [link] Mikrofon Behringer XM8500 [link]  
pobierz 68.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 19 dni temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki »
Jak skutecznie budować wizerunek marki? Zapowiedź odcinka 128/3
Jak skutecznie budować wizerunek marki? Zapowiedź odcinka 128/3 Dbanie o klientów i szybka reakcja na reklamacje. Błędy też mogą być okazją do budowania marki.
pobierz 1.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 20 dni temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki »
Jak zbudować swój SaaS? Zapowiedź odcinka 128/2
Jak zbudować swój SaaS? Zapowiedź odcinka 128/2 Geneza powstania Akademii SaaS. Jakie programy zawiera i do kogo jest adresowana.
pobierz 2.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 21 dni temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki »
Czym jest Polisa w Chmurze? Zapowiedź odcinka 128/1
Czym jest Polisa w Chmurze? Zapowiedź odcinka 128/1 Jakie problemy rozwiązuje to oprogramowanie? Umożliwia automatyzację pracy niezależnym agentom ubezpieczeniowym. Daje szybki dostep do bazy klientów czy dokumentów, ułatwia prace zespołową i wiele innych.
pobierz 2.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 25 dni temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki »
BE#127 - Przyszłość ma twarz dojrzałej kobiety (Aleksandra Laudańska z Counico i Pokolenia)
Dziś moim gościem jest Aleksandra Laudańska osoba wszechstronna: marketerka, pisarka, trendwatcher, blogger, architektka wnętrz, startuperka, redaktor naczelna magazynu „Pokolenia", szefowa agencji kreatywnej „Counico". Rozmawiamy o przyszłości, seniorach i o tym, jak odkryć życie na nowo po siedemdziesiątce. Jak to jest być osobą wszechstronną w dzisiejszym świecie? Dlaczego Ola nie planuje przyszłości? Czy zawsze trzeba stosować się do zasad? Co to znaczy być wolnym od metryki? Blog Oli dla ludzi wiecznie młodych. Czy w wieku 70lat można zacząć życie na nowo? Na przestrzeni ostatnich 10 lat zmieniło się myślenie o starości; seniorzy są bardziej aktywni, powstają uniwersytety trzeciego wieku. W Polsce starość jest samotną niezbyt zamożną kobietą. Czy można w życiu robić tylko to, co się chce, a nie co się musi? Nowoczesne osiedle dla nowoczesnych seniorów. Starość to młodość zamknięta w wiekowym ciele. Jak współpracuje się z seniorami? Projekt „Czasodowolniść" - drukowanie organów i zmiana wieku. Z kim współpracuje się lepiej z seniorami, millenialsami czy pokoleniem Y? Jak powinny wyglądać osiedla dla seniorów? Imprezy dla seniorów są coraz bardziej popularne. Pierwsza aplikacja randkowa dla seniorów. Seks w dojrzałym wieku. Pozytywne nastawienie do starości przedłuża życie do 8 lat. Bezpłatny magazyn „Pokolenia" i nowe inicjatywy dla seniorów w Warszawie.   Do Aleksandry możecie napisać na [email] Blog Oli [link] Fanpage [link] "Centrum Aktywności Międzypokoleniowej"oraz "Warszawa Przyjazna Seniorom" i inne inicjatywy znajdziecie pod tym linkiem [link]
pobierz 60.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 26 dni temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki »
Zmiana wieku i drukowanie narządów. Co nas czeka w przyszłości? Zapowiedź odcinka 127/3
Zmiana wieku i drukowanie narządów. Co nas czeka w przyszłości? Zapowiedź odcinka 127/3 Drukowanie organów i zmiana wieku - projekt przyszłości. Czy wiek jest przyczyną uprzedzeń?
pobierz 2.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 27 dni temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki »
Przyszłość ma twarz dojrzałej kobiety. Zapowiedź odcinka 127/2.
 Przyszłość ma twarz dojrzałej kobiety. Zapowiedź odcinka 127/2. Jak zmieniło się postrzeganie starości na przestrzeni 10 lat. Przyszłość jest dojrzałą kobietą.
pobierz 2.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 28 dni temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki »
Aleksandra Laudańska osoba wszechstronna. Zapowiedź odcinka 127/1
Dziś moim gościem jest Aleksandra Laudańska osoba wszechstronna: marketerka, pisarka, trendwatcherka, bloggerka, architekt wnętrz, startuperka, redaktor naczelna magazynu „Pokolenia", szefowa agencji kreatywnej „Counico". Jak to jest być osobą wszechstronną?  Skąd znaleźć czas na te wszystkie aktywności?
pobierz 2.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Michał Słojewski »
BE#126 Rozwój tradycyjnego analogowego biznesu w Polsce w 2019 roku - człowiek, który przyciął wąsa Taco Hemingway (Michał Słojewski z Undercut Barber Shop)
Michał Słojewski o męskim strzyżeniu, trymowaniu brody i goleniu brzytwą wie wszystko. Od 2015r właściciel męskiego zakładu fryzjerskiego Undercut Barber Shop w centrum Warszawy. Dzisiaj opowiada o rozwoju swojego biznesu, relacjach z pracownikami i kobietach. O trudnych początkach i fryzjerstwie damskim. Co barbershop robi na Instagramie? Jak zacząć w tym zawodzie i czy tutoriale na YouTube wystarczą do nauki zawodu? Dlaczego w salonie Michała nie strzyże się kobiet? Co jest najtrudniejsze w prowadzeniu salonu? Jak znaleźć odpowiedni lokal na barbershop? Zarządzanie pracownikami jest jednym z najtrudniejszych elementów w tego typu biznesie. Czy traktowanie pracowników po koleżeńsku źle wpływa na rozwój firmy? Jak wygląda rekrutacja pracowników do salonu? Ile godzin pracuje właściciel barbershopu? Co Michał robi po powrocie do domu? Jak połączyć pracę z pasją? Czy studia przydają się w pracy Barbera? Różnica między pracą dla kogoś a pracą u siebie. Właściciel musi pilnować swojego biznesu. Plany na dalszy rozwój. W jaki sposób Michał prowadzi marketing swojej firmy? Przycięcie wąsa Taco Hemingwayowi i przygoda z klipem. Znane osoby odwiedzające salon. Rada dla otwierających biznes analogowy.
pobierz 43.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki »
Ile godzin tygodniowo pracuje właściciel barbershopu? Zapowiedź odcinka 126/3
Ile godzin tygodniowo pracuje właściciel barbershopu? Czy work life balance jest możliwy w tym zawodzie? Co robi Barber po powrocie do domu? Jak to jest z tą pasją w życiu Michała?
pobierz 2.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki »
Jak wygląda rekrutacja pracowników do barbershopu? Zapowiedź odcinka 126/2
Jak wygląda rekrutacja pracowników do barbershopu? Jak zweryfikować umiejętności przyszłego pracownika? Gdzie znaleźć wykwalifikowanego Barbera?
pobierz 2.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki »
Co jest najtrudniejsze w prowadzeniu barbershopu? Zapowiedź odcinka 126/1
Co jest najtrudniejsze w prowadzeniu barbershopu? Jak zarządzać pracownikami? Czy traktowanie pracowników po koleżeńsku ma zły wpływ na firmę?
pobierz 1.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki »
BE#125 - Dlaczego łatwiej znaleźć pracę Polakowi w Holandii niż w Polsce? (Jerzy Rajkow-Krzywicki)
Do nagrania dzisiejszego odcinka zainspirował mnie post Pani Doroty Bartosiak na LinkedIn. Pani Dorota pyta, jak to jest, że wysyłając CV do polskich firm, nie dostaje się odpowiedzi, natomiast po wysłaniu tego samego CV do firm zagranicznych odpowiedź dostaje się po trzech dniach. Mój znajomy ma podobne doświadczenia; wysyła regularnie CV do firm polskich i zagranicznych. Polscy rekruterzy bardzo rzadko odpowiadają na e-maile. Trzydzieści lat temu nikt nie szanował kandydatów. Rekruterzy wychodzili z założenia, że kandydatów na miejsce jest tak dużo, że zawsze ktoś się znajdzie i nie trzeba specjalnie się starać, aby pozyskać pracownika. Szefowie nie wymagają odpowiednich procedur, ponieważ sami nie byli ich nauczeni. Technologia sprawia, że proces rekrutacyjny jest kompletnie odhumanizowany zwłaszcza w korporacjach. Brak jasnych ram procesów rekrutacji oraz nadmiar obowiązków sprawia, że rekrutacja wygląda tak, a nie inaczej. Procesy rekrutacyjne są inne w Polsce a inne na zachodzie. W oczy rzuca się również przesadne ego polskich rekruterów. Szefowie czują się zagrożeni i to wpływa na procesy rekrutacyjne w polskich firmach.
pobierz 29.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki »
Rekrutację w Polsce charakteryzuje brak szacunku. Zapowiedź odcinka 125/3
Rekrutację w Polsce charakteryzuje brak szacunku. Rekruterzy nie stosują dobrych praktyk i nie szanują kandydatów. Szefowie nie wymagają odpowiednich procedur, ponieważ sami nie byli ich nauczeni.
pobierz 2.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki »
Jak to naprawdę jest z tą rekrutacją? Zapowiedź odcinka 125/2
Jak to naprawdę jest z tą rekrutacją? Kolega regularnie wysyła CV do polskich i europejskich firm. Rekruterzy z polski zazwyczaj nie odpowiadają, z innych krajów kontakt następuje po trzech dniach.
pobierz 1.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki »
Czy pracę w korpo dostaje się tylko po znajomości? Zapowiedź odcinka 125/1
Czy pracę w korpo dostaje się tylko po znajomości? Pytanie na, które natrafiłem w jednym z postów na LinkedIn. Ludzie wysyłają po 200 CV, na które nie dostają odpowiedzi. Czy warto wysyłać CV?
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Szymon Kwiatkowski »
BE#124 - Jak się pracuje z prawnikami przy kwestiach nieprawnych? (Szymon Kwiatkowski z marketingprawa.pl)
Szymon Kwiatkowski - właściciel agencji Marketing Prawa, człowiek który próbował przekonać prawników do używania Periscope, co-host podcastu Poza Prawem, triathlonista, maratończyk, ultra-maratończyk, mąż, ojciec dwójki dzieci. Dlaczego warto publikować podcasty? Co popchnęło Szymona w stronę stadiów prawniczych? Co dają studia prawnicze? Działalność społeczna w stowarzyszeniach i fundacjach - akcje "Grupy pewnych osób" Infiltracja, tajniacy i rozgrywki polityczne. Co spowodowało, że Szymon zajął się marketingiem? Co daje więcej satysfakcji własny biznes na własnych zasadach czy praca u kogoś? Plusy i minusy prowadzenia własnej kancelarii. Jak pracuje się Szymonowi z prawnikami? Czy prawnicy lubią swoją pracę? Co kieruje nami przy wyborze studiów? Studia już nie są nikomu do niczego potrzebne, wystarczy włączyć komputer. Alternatywne szkoły, w których dzieci nie muszą się uczyć. Zasady, jakimi Szymon kieruje się w pracy. Prawnik zawsze wszystko wie najlepiej, również jak budować stronę internetową. Kilka życiowych porad od Szymona
pobierz 59.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki »
Jak współpracować z prawnikami? Zapowiedź odcinka 124/3
Jak współpracować z prawnikami? Szczerość w komunikacji jako podstawowa zasada współpracy. Nie obiecuj rzeczy, których nie dowieziesz. Relacje są najważniejsze.
pobierz 1.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki »
Czy prawnicy to "trudni" ludzie? Zapowiedź odcinka 124/2
Czy prawnicy to "trudni" ludzie? Czy z prawnikami współpracuje się gorzej niż z innymi branżami? Prawnicy to specyficzna grupa ludzi - bardzo zestresowana.
pobierz 2.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki »
Jak robić marketing dla prawników? Zapowiedź odcinka 124/1
Jak robić marketing dla prawników? Marketing w tej branży nie jest łatwy. Coraz trudniej jest przebić się w branży prawniczej, nie wystarczy już siedzieć i czekać na klienta.
pobierz 2.6 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek