Bez edycji

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast dla ludzi wszechstronnych. Organizacja, komunikacja i dobre życie. Zaprasza Jerzy Rajkow-Krzywicki.
Data dodania: 2019-06-10 14:08:00
Data aktualizacji: 2019-08-20 07:15:08
Audycji w katalogu: 164
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 12 godz. temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki »
Jak wygląda rekrutacja pracowników do barbershopu? Zapowiedź odcinka 126/2
Jak wygląda rekrutacja pracowników do barbershopu? Jak zweryfikować umiejętności przyszłego pracownika? Gdzie znaleźć wykwalifikowanego Barbera?
pobierz 2.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany wczoraj
« Jerzy Rajkow-Krzywicki »
Co jest najtrudniejsze w prowadzeniu barbershopu? Zapowiedź odcinka 126/1
Co jest najtrudniejsze w prowadzeniu barbershopu? Jak zarządzać pracownikami? Czy traktowanie pracowników po koleżeńsku ma zły wpływ na firmę?
pobierz 1.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 dni temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki »
BE#125 - Dlaczego łatwiej znaleźć pracę Polakowi w Holandii niż w Polsce? (Jerzy Rajkow-Krzywicki)
Do nagrania dzisiejszego odcinka zainspirował mnie post Pani Doroty Bartosiak na LinkedIn. Pani Dorota pyta, jak to jest, że wysyłając CV do polskich firm, nie dostaje się odpowiedzi, natomiast po wysłaniu tego samego CV do firm zagranicznych odpowiedź dostaje się po trzech dniach. Mój znajomy ma podobne doświadczenia; wysyła regularnie CV do firm polskich i zagranicznych. Polscy rekruterzy bardzo rzadko odpowiadają na e-maile. Trzydzieści lat temu nikt nie szanował kandydatów. Rekruterzy wychodzili z założenia, że kandydatów na miejsce jest tak dużo, że zawsze ktoś się znajdzie i nie trzeba specjalnie się starać, aby pozyskać pracownika. Szefowie nie wymagają odpowiednich procedur, ponieważ sami nie byli ich nauczeni. Technologia sprawia, że proces rekrutacyjny jest kompletnie odhumanizowany zwłaszcza w korporacjach. Brak jasnych ram procesów rekrutacji oraz nadmiar obowiązków sprawia, że rekrutacja wygląda tak, a nie inaczej. Procesy rekrutacyjne są inne w Polsce a inne na zachodzie. W oczy rzuca się również przesadne ego polskich rekruterów. Szefowie czują się zagrożeni i to wpływa na procesy rekrutacyjne w polskich firmach.
pobierz 29.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 dni temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki »
Rekrutację w Polsce charakteryzuje brak szacunku. Zapowiedź odcinka 125/3
Rekrutację w Polsce charakteryzuje brak szacunku. Rekruterzy nie stosują dobrych praktyk i nie szanują kandydatów. Szefowie nie wymagają odpowiednich procedur, ponieważ sami nie byli ich nauczeni.
pobierz 2.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 dni temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki »
Jak to naprawdę jest z tą rekrutacją? Zapowiedź odcinka 125/2
Jak to naprawdę jest z tą rekrutacją? Kolega regularnie wysyła CV do polskich i europejskich firm. Rekruterzy z polski zazwyczaj nie odpowiadają, z innych krajów kontakt następuje po trzech dniach.
pobierz 1.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 dni temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki »
Czy pracę w korpo dostaje się tylko po znajomości? Zapowiedź odcinka 125/1
Czy pracę w korpo dostaje się tylko po znajomości? Pytanie na, które natrafiłem w jednym z postów na LinkedIn. Ludzie wysyłają po 200 CV, na które nie dostają odpowiedzi. Czy warto wysyłać CV?
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 dni temu
« Szymon Kwiatkowski »
BE#124 - Jak się pracuje z prawnikami przy kwestiach nieprawnych? (Szymon Kwiatkowski z marketingprawa.pl)
Szymon Kwiatkowski - właściciel agencji Marketing Prawa, człowiek który próbował przekonać prawników do używania Periscope, co-host podcastu Poza Prawem, triathlonista, maratończyk, ultra-maratończyk, mąż, ojciec dwójki dzieci. Dlaczego warto publikować podcasty? Co popchnęło Szymona w stronę stadiów prawniczych? Co dają studia prawnicze? Działalność społeczna w stowarzyszeniach i fundacjach - akcje "Grupy pewnych osób" Infiltracja, tajniacy i rozgrywki polityczne. Co spowodowało, że Szymon zajął się marketingiem? Co daje więcej satysfakcji własny biznes na własnych zasadach czy praca u kogoś? Plusy i minusy prowadzenia własnej kancelarii. Jak pracuje się Szymonowi z prawnikami? Czy prawnicy lubią swoją pracę? Co kieruje nami przy wyborze studiów? Studia już nie są nikomu do niczego potrzebne, wystarczy włączyć komputer. Alternatywne szkoły, w których dzieci nie muszą się uczyć. Zasady, jakimi Szymon kieruje się w pracy. Prawnik zawsze wszystko wie najlepiej, również jak budować stronę internetową. Kilka życiowych porad od Szymona
pobierz 59.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 13 dni temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki »
Jak współpracować z prawnikami? Zapowiedź odcinka 124/3
Jak współpracować z prawnikami? Szczerość w komunikacji jako podstawowa zasada współpracy. Nie obiecuj rzeczy, których nie dowieziesz. Relacje są najważniejsze.
pobierz 1.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 14 dni temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki »
Czy prawnicy to "trudni" ludzie? Zapowiedź odcinka 124/2
Czy prawnicy to "trudni" ludzie? Czy z prawnikami współpracuje się gorzej niż z innymi branżami? Prawnicy to specyficzna grupa ludzi - bardzo zestresowana.
pobierz 2.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 15 dni temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki »
Jak robić marketing dla prawników? Zapowiedź odcinka 124/1
Jak robić marketing dla prawników? Marketing w tej branży nie jest łatwy. Coraz trudniej jest przebić się w branży prawniczej, nie wystarczy już siedzieć i czekać na klienta.
pobierz 2.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 19 dni temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki »
BE#123 - Czy podcasty zdominowały moje życie?
**Dzisiejsze nagranie będzie odpowiedzią na pytanie słuchacza. Czy te podcasty nie zdominowały Twojego życia? ** Bloga zacząłem pisać 5 lat temu, później kręciłem codziennego vloga, najdłużej zbierałem się do podcasingu. Cały czas wydawało mi się, że nie jestem gotowy. Byłem przekonany, że jeśli zacznę regularnie vlogować o rzeczach ważnych, to będę miał mega zasięgi i to zdominowało moje codzienne myślenie. Na początku zbyt dużo czasu poświęcałem na montaż, a ponieważ nie chciałem rezygnować z czasu spędzonego z rodziną, poświęcałem czas przeznaczony na sen - i to nie był dobry pomysł. Z twórczością internetową, nie jest tak, że ciężka, systematyczna praca zapewni Ci efekt, jakiego oczekujesz. Dziś nie wywieram na siebie presji, aby publikować codziennie. Zmieniłem swoje podejście i nie sprawdzam kilka razy dziennie wyników, deleguję też niektóre zadania. To, co wymaga ode minie zaangażowania to logistyka, umawianie się z ludźmi na spotkania oraz wymyślanie tematu na podcast czy vlog. Ustawiłem sobie horyzont mierzenia efektów mojej twórczości na 10 lat, nie sprawdzam statystyk, lajków, odsłon. Nie mam psychozy sprawdzania wyników. Jeśli chcesz tworzyć vloga, bloga czy podcast i boisz się, że zdominuje on Twoje życie i nie będziesz miał czasu dla rodziny, to wcale nie musi tak być. Wszystko zależy od Twojego podejścia. Dziś odpalam drugi adres bezedycji.pl/antena, gdzie możesz nagrać swoją wypowiedź, a ja umieszczę ją na antenie.
pobierz 31.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 20 dni temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki »
Jak uniknąć wypalenia przy tworzeniu podcastów? Zapowiedź odcinka 123/3
Jak uniknąć wypalenia przy tworzeniu podcastów? Moja rada nie tylko dla początkujących podcasterów.
pobierz 1.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 21 dni temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki »
Od czego zależy sukces w tworzeniu treści internetowych? Zapowiedź odcinka 123/2
Od czego zależy sukces w tworzeniu treści internetowych? Nie wystarczy pracować, aby mieć efekt i zasięgi. Co jest najważniejsze w publikacjach internetowych? Dla kogo tworzę?
pobierz 1.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 22 dni temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki »
Dlaczego wybrałem podcasty? Zapowiedź odcinka 123/1
Dlaczego wybrałem podcasty? Podcasty najbardziej wzbogacają moje życie Podcasting będzie się rozwijał ponieważ jest antidotum na wszechobecny brak czasu.
pobierz 1.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 26 dni temu
« Piotr Stankiewicz »
BE#122 - Co sprawia, że jesteśmy fajnopolakami? (Piotr Stankiewicz)
Moim gościem jest po raz kolejny Piotr Stankiewicz pisarz, poeta, filozof, znawca stoicyzmu i człowiek wszechstronny. W poprzednim odcinku rozmawialiśmy o książce "Does Happiness Write Blank Pages?" W tym odcinku pytam Piotra co to znaczy być fajnopolakiem, czyli porozmawiamy o jego najnowszej książce „My fajnopolacy". Fajnopolskość to robienie rzeczy na pokaz, aby coś sobie lub światu udowodnić Czym różni się książka "My fajnopolacy" od "21 polskich grzechów głównych"? Książka nie ma na celu zdefiniować czym jest fajnopolskość, lecz jest obserwacją polskiego społeczeństwa. Polski folwark — absolutna prawda. Czym jest podpierdolka, skąd w nas się bierze i jak autor sobie z nią radzi? Jak fajnopolak podchodzi do sportu? Fajnopolak dostosowuje się do ogólnych schematów i nie pozwala sobie na odstępstwa. W Polsce ludzie, którzy odnieśli sukces, nie potrafią odpowiedzieć, dlaczego tak się stało. Czy ciężka praca doprowadzi Cię do sukcesu? O mentalności polaków słów kilka. Jak fajnopolak lansuje się w internecie? Co jest najważniejsze w tej książce dla autora?
pobierz 57.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 27 dni temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki »
Jak osiągnąć sukces? Zapowiedź odcinka 122/3
Jak osiągnąć sukces? Czy Ciężka praca zawsze się opłaca? Bardzo duże znaczenie ma tutaj szczęście. Bez pracy jednak nie osiągniesz sukcesu.
pobierz 2.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 28 dni temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki »
Jak fajnopolak podchodzi do sportu? Zapowiedź odcinka 122/2
Jak fajnopolak podchodzi do sportu? Wstaje z kanapy i idzie się zapisać na bieg na 10km. Działa według określonego schematu, tak jak robią to inni fajnopolacy.
pobierz 2.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 29 dni temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki »
Skąd w nas podpierdolka? Zapowiedź odcinka 122/1
Skąd w nas podpierdolka? Czym jest podpierdolka? Podpierdolka to nie tylko polski problem. Jak radzić sobie z tym zjawiskiem?
pobierz 2.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« Marcin Kubicki »
BE#121 - Zmiana życia małymi krokami (Marcin Kubicki)
Marcin Kubicki - przedsiębiorca; człowiek, który zmienia życie małymi krokami. Opowiada o tym jak zmienić się, rozwinąć biznes, co daje vlogowanie i czy warto mieć mentora. Kim jest Marcin Kubicki? Dlaczego warto rozpocząć vloga? Jaka jest historia Marcina i czego go nauczyły kłopoty finansowe i bankructwo? Jaka książka poprowadziła Marcina do zmiany życia? Kiedy Marcin zaczął kręcić vloga. Jakie były przeciwności losu przy nagrywaniu vloga? Czy vlog pomaga rozwijać tradycyjny, nie-internetowy biznes? Jak Marcin planuje dzień i co robi żeby się nie rozpraszać? Jak pracuje się w grupach mastermind? Trzy rady dla początkujących przedsiębiorców. Kanał Youtube Marcina: [link] Strona Marcina: [link] Nowy sklep Marcina ze zlewami granitowymi: [link] Zadaj pytanie lub nagraj jakąś wypowiedź: [link]
pobierz 62.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki »
Przepis na zmianę wg Marcina Kubickiego. Zapowiedź odcinka 121/3
Przepis na zmianę wg Marcina Kubickiego. Książki, mentoring, coaching, poznanie siebie i mozolna praca. Zmiana stosunku do pieniądza - sposobem, aby zarabiać więcej. W czym pomaga pisanie dziennika.
pobierz 2.1 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek