Przedsiębiorcy z wyboru

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast dla naznaczonych biznesem - porady, studium przypadków, nowinki, analizy, dyskusje, rozmowy, opinie.
Data dodania: 2019-06-10 17:52:00
Data aktualizacji: 2020-09-27 18:15:10
Audycji w katalogu: 68
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 7 dni temu
#68 Cukrowa Rzeczpospolita eCommercowa - Marcin Rudzik (Merytorycznie o eCommerce)
W tym odcinku gościmy Marcina Rudzika z podcastu MOC (Merytorycznie o eCommerce). Szokiem zapewne dla Was będzie, że nasza rozmowa jest właśnie o zakładaniu e-sklepów. A przy okazji sobie patrzymy na to, jak ten rynek zmienił się w ostatnich miesiącach. Z odcinka dowiecie się m.in. czy warto korzystać z rozwiązań Saasowych i na co zwrócić uwagę przy wyborze operatora płatności. Tematów było tyle, że Marcin już dostał zaproszenie do jednego z następnych odcinków - także to be continued. No i nie zabrakło newsów, a tam: - Fobia Piotra przed automatycznym sprawdzaniem opłat parkingowych, - O ile wzrośnie ZUS w 2021 roku? - Niespodzianka dot. umów o dzieło z pierwszej tarczy antykryzysowej, - Forma prowadzania działalności gospodarczej - Rzeczpospolita, - Zawód: nie-korzystacz-z-social-mediów, - 1-dniowy podatek cukrowy, - aplikacja mObywatel rozwija skrzydła. Polecane linki: [link] [link] Naszego podcastu możesz słuchać na bieżąco (czego gorąco polecamy :)) lub sprawdzić sobie jakie tematy były dla nas topowe w danym okresie. W części odcinków oprócz newsów dyskutujemy z gośćmi na konkretne tematy biznesowe - ten fragment zawsze znajdziesz w drugiej części nagrania (po newsach). PS: Warto słuchać nas do końca, bo tam (prawie) zawsze znajdziecie bloopersy - czyli nasze wpadki z nagrania i najdziwniejsze momenty, jakie "nie weszły" do odcinka.
pobierz 194.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 23 dni temu
#67 Szczyre śniodanie w Kafeju - Szymon Korus (Kafej)
Ten odcinek polecamy serdecznie do śniadania i dobrej kawy. Gościmy w nim bowiem osobę, która jest współautorem sukcesu Kafeja - najpopularniejszej miejscówki śniadaniowej w Katowicach. Rozmowa, jak zawsze w drugiej części odcinka, a w pierwszej części... Nie zabrakło oczywiście newsów, a w tym odcinku m.in.: - 4 dniowy tydzień pracy (który to już raz na naszej antenie?) - wyższa minimalna krajowa w 2021 (spokojnie, jeszcze nie 4k) - porada naszego gościa dot. wliczania w koszty imprez integracyjnych, gdy zatrudniasz ludzi na B2B, - gruba wpadka w mBank’u; - Wielki błąd Citygroup - błędny przelew na 900 mln $; - POLSKA MISTRZEM POLSKI (i wicemistrzem Europy) w... Naszego podcastu możesz słuchać na bieżąco (czego gorąco polecamy :)) lub sprawdzić sobie jakie tematy były dla nas topowe w danym okresie. W części odcinków oprócz newsów dyskutujemy z gośćmi na konkretne tematy biznesowe - ten fragment zawsze znajdziesz w drugiej części nagrania (po newsach). PS: Warto słuchać nas do końca, bo tam (prawie) zawsze znajdziecie bloopersy - czyli nasze wpadki z nagrania i najdziwniejsze momenty, jakie "nie weszły" do odcinka.
pobierz 166.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#66 Przestępstwa nie było, BO COVID
Po 2 tygodniowej przerwie wracamy z 66 odcinkiem. Dowiecie się w nim jak uniknąć odpowiedzialności za każde przestępstwo (doradza niezmiennie Piotr Łysko). A ponadto seria wakacyjnych newsów: -Odpowiedź Kolei Mazowieckich - Chory na koronawirsua sposób na uniknięcie każdej odpowiedzialności - Odroczenia upadłości - Nadwyżka eksportu nad importem - Wacików z niskim VATem już sobie nie kupisz - Łysy przodownikiem pracy - Mateusz sypie cytatami - Ulubione kontrole przedsiębiorców - ranking lato 2020! - Pozdrowienia dla Piotra i jego brody! - Taka kara, że aż Biedronce kropki pospadały - Czy należy podnosić pensje urzędnikom? - Jeden podatek przychodowy w Rosji Naszego podcastu możesz słuchać na bieżąco (czego gorąco polecamy :)) lub sprawdzić sobie jakie tematy były dla nas topowe w danym okresie. W części odcinków oprócz newsów dyskutujemy z gośćmi na konkretne tematy biznesowe - ten fragment zawsze znajdziesz w drugiej części nagrania (po newsach). PS: Warto słuchać nas do końca, bo tam (prawie) zawsze znajdziecie bloopersy - czyli nasze wpadki z nagrania i najdziwniejsze momenty, jakie "nie weszły" do odcinka.
pobierz 118.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#65 Elektryczny odjazd Mariusza
W tym odcinku dzielimy się z Wami naszymi przemyśleniami na temat gorących newsów z Polski i świata. W odcinku m.in.: - Gówniany interes Orlenu - Tik-tok zbanowany? - NSA w obronie podatników - Google plus - reaktywacja? - Umowy w formie ustnej - Spadek z USA - Spot kolei mazowieckich. - Elektryczna auta - Zmiana 500+ - Coworkingowy hotele. Redakcja podcastu przedsiębiorcy z wyboru pragnie również ze smutkiem pożegnać najśmieszniejszego podcastera - Mariusza [*] Obiecane linki z odcinka: - [link] - [link] Naszego podcastu możesz słuchać na bieżąco (czego gorąco polecamy :)) lub sprawdzić sobie jakie tematy były dla nas topowe w danym okresie. W części odcinków oprócz newsów dyskutujemy z gośćmi na konkretne tematy biznesowe - ten fragment zawsze znajdziesz w drugiej części nagrania (po newsach). PS: Warto słuchać nas do końca, bo tam (prawie) zawsze znajdziecie bloopersy - czyli nasze wpadki z nagrania i najdziwniejsze momenty, jakie "nie weszły" do odcinka. [*] - Spokojnie Mariusz żyje, ale co to za życie jak się ma dwójkę małych dzieci i brak czasu na nagrywanie podcastu z kumplami?
pobierz 87.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#64 Port. Export. Sexport.
W tym odcinku opowiadamy o tym, jak mając nawet małe przedsiębiorstwo zabrać się do exportu swoich usług lub towarów (ale to w drugiej części). W pierwszej - oczywiście porcja świeżych newsów: - Mere wchodzi do Polski! - poszukiwania akcji Skarbu Państwa i faktury Piotra, - Jeff Bezos się bogaci! - spór o kwadratowość tabliczki czekolady, - news z dużą ilością liczb o pracy zdalnej ;) - proekologiczne akcje marek odzieżowych, - nieprzemyślana fuzja państwowych gigantów. Gościem odcinka jest Paweł B.... Borgieł ( [link] , który podpowiada nam, jak stawiać pierwsze kroki na zagranicznych rynkach. Sami wdrażamy po tym spotkaniu kilka działań w naszych firmach - polecamy to i Wam! [link] [link] [link] [link] [link] [link] iw.org.pl/ [link] Naszego podcastu możesz słuchać na bieżąco (czego gorąco polecamy :)) lub sprawdzić sobie jakie tematy były dla nas topowe w danym okresie. W części odcinków oprócz newsów dyskutujemy z gośćmi na konkretne tematy biznesowe - ten fragment zawsze znajdziesz w drugiej części nagrania (po newsach). PS: Warto słuchać nas do końca, bo tam (prawie) zawsze znajdziecie bloopersy - czyli nasze wpadki z nagrania i najdziwniejsze momenty, jakie "nie weszły" do odcinka.
pobierz 134.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#63 Orędzie o zapuszkowanych petycjach
W tym odcinku robimy szybki przegląd gorących biznesowych newsów z ostatniego tygodnia. Jak zawsze troszkę śmieszno, troszkę straszno oraz bardzo refleksyjnie. Tematy odcinka: - Orędzie Michała do Narodu - Cukierek albo... za kratki - Emerytury z ZUS - Konserwa de luxe - Czy idzie WIELKI KRYZYS? - Niezauważalna zmiana w matrycy podatkowej - Zadłużenie Państwa - konstytucja czy "Sky is the limit"? - Łiskacz z papierowej tutki Naszego podcastu możesz słuchać na bieżąco (czego gorąco polecamy :)) lub sprawdzić sobie jakie tematy były dla nas topowe w danym okresie. W części odcinków oprócz newsów dyskutujemy z gośćmi na konkretne tematy biznesowe - ten fragment zawsze znajdziesz w drugiej części nagrania (po newsach). PS: Warto słuchać nas do końca, bo tam (prawie) zawsze znajdziecie bloopersy - czyli nasze wpadki z nagrania i najdziwniejsze momenty, jakie "nie weszły" do odcinka.
pobierz 64.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#62 27,6 milionera na podatek kwadratowy
Tematy odcinka: Brainly - ćwiarteczka pękła Nowa matryca podatkowa Microsoft zamyka sklepy... stacjonarne Adidas a rasizm Milionerzy w PL Podatek od VOD oraz dyskusja p pomysłach na promocję na początku działalności :)
pobierz 88.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#61 Sprzedawaj niczym Telezakupy Mango
Telezakupy Mango [*] R.I.P. Hejt na facebook'a Paczkomaty i rejestracje Wywiad rzecznika małych i średnich przedsiębiorstw oraz... Jak zdobywamy naszych klientów?
pobierz 92.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#60 Księgow-ość w gardle przedsiębiorcy
Tematy odcinka: Banki w Europie Tarcza 4.0 a wnioski pożyczki Piwa smakowe a podatki Minimalna pensja na tle EU Zmiany w paliwie WyRUCHANA branża Akt IV cyklu rytualnego oraz rozmowa z Moniką Lipowicz-Okrajni o księgowych bolączkach firm, oszczędzaniu na prowadzeniu rachunkowości i sympatycznych kontrolach ;).
pobierz 125.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#59 Koszty i kredyty zuchwałego prze...dsiębiorcy
Tematy odcinka: Historia Frederica Cyberpunk 2077 w listopadzie Tarcza 4.0 i przestępstwo zuchwałe Dzikie koszty Kredyty kredyty kredyty Punkty karne w kieszeni Akt III cyklu rytualnego Omawiana interpretacja dot. detektywów: [link]
pobierz 81.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#58 Uczciwa praca na etacie
Nowe warunki kredytów hipotecznych CBF Kontrolowane postojowe Ekwiwalent za home office Anegdodki parkowe Durex a TVP [link] I polecamy Podcast Marty Niedźwieckiej "O zmierzchu" :)
pobierz 101.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#57 Komu w drogę temu adidasy lub najki
Tematy odcinka: Eurowizja AI Czeska Emma Krem na 5G Angela Merkel TDI Anegdotka ogrodnicza Bon 500- Niewnioskowane postojowe Praca zdalna Just Do It Adidas Pożegnanie Pawła [*]
pobierz 111.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#56 W poszukiwaniu punktu 5G
Tematy odcinka: Pendrive lekiem na 5G Narodowa sieć sklepów Wydatki Kancelarii Prezydenta - podsumowanie Koniec rynku pracownika? Badanie na znajomość prawa Polski głos Google Maps Pojrket budżetu Unii Europejskiej Bony turystyczne zagrożone Kina studyjne online Netflix wypina użytkowników
pobierz 94.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#55 Odcinek wysokich lotów
Tematy odcinka: Ciąg dalszy historii Pana Pawła Polski Instytu Ekonomiczny i jego dane o pandemii Pierwszy wyroki śmierci przez Zooma Hype Me NASA feat. SpaceX Pasażerskie drony Nextbike upada? Bony turystyczne Bezrobotni bogatsi o najniżej zarabiających
pobierz 87.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#54 Ten z dwoma konkursami
Tematy odcinka: Trujka gate Durex dotknięty pandemią Upadek sklepów stacjonarnych O odpowiedzialności karnej urzędników Upadek Hertz? Perypetie Pawła z Lublina Facebook kupuje Giphy Pieniądze publiczne z tarczy antykryzysowej Konkursy: Kubota: [link] Empik Go: [link]
pobierz 85.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#53 Wyborów nie było, ale odcinek PzW jest
Tematy odcinka: Strajk administracji skarbowej Wybory, których nie było Akt właściciela hoteli Gołębiewski Nowa usługa od Ikea Prywatne paczkomaty Subwencje w ramach tarczy antykryzysowej Kara dla booking.com Carsharing w natarciu Nowa Zelandia likwiduje wkład własny w kredytach hipotecznych Implanty od Muska
pobierz 98.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#52 Newsy z dzwoneczkami
Tematy odcinka: Empik zamyka salony stacjonarne W galeriach handlowych zrobimy TYLKO zakupy!!!!11jeden!! Hity i Kity Allegro w czasach pandemii - lista lista lista przebojów Henryk K. poszukiwany Ile Unia nam zabrała? Kryzys w branży pogrzebowej Klub go-go drive thru Mleczne ogłoszenie rządowe Podatek od VOD Polsat kupuje Interię
pobierz 72.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#51 Kutas to nie jest brzydkie słowo
Tematy odcinka: Kutasy Państwowe El Condor nie do pasa Mariusz z Plusem jak z minusem Kółka do kompa za 3,5 kółek Wnioski o dofinansowanie do wynagrodzeń po Wrocławsku Euro 2021 z logo 2020 Wielki sukces estońskiej policji Galerie handlowe w czasach zarazy Ministerstwa Kultury "sposób" na pomoc artystom Alternatywki domowe #polskipodcast #podcastPL
pobierz 73.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#49 PzW Homecoming
Pierwszy odcinek nagrywany w 100% zdalnie podczas koronawirusowego lockdownu. Tematy odcinka: - Pijalnia Wódki i Piwa sprzedaje talony - Smog a Koronawirus - Nasze spojrzenie na koronakryzys - Czy zwalnianie jest opłacalne? - Wybory prezydenckie - Siła wyższa - Netflix w czasach pandemii - Czy jesteśmy gotowi na lockdown? ( [link] - Sytuacja paliwowa na świecie - Spirytus jak koszt w firmie - Trudna sytuacja domów publicznych
pobierz 85.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#48 Przedsiębiorcy w czasach zarazy
Tematy odcinka: Koronawirus - podsumowanie na 13.03.2020 Jak odczuwamy skutki koronawirusa Jacek K. i Wociech M. odchodzą Zachodnia odpowiedź na klasy Disco Polo Czy można odmówić płatności gotówką? KRUS vs ZUS Edukacja zdalna? "Równe" pomaganie mamom BARDZO WAŻNE PYTANIE VAT od gotówki WIADOMOŚĆ OD MICHAŁA!!! Dzieci i biometria Gate
pobierz 103.8 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek