Wydawcy hajsu

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Lubimy mówić co myślimy o rzeczach, za które płacimy. Albo o rzeczach darmowych, które wpadły w nasze ręce. Ogólnie lubimy mówić. O kulturze, technologiach albo życiu.
Data dodania: 2019-06-13 18:00:00
Data aktualizacji: 2019-11-19 17:30:02
Audycji w katalogu: 13
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 5 dni temu
#13: Konie, kobiety, komunizm
Nie, ten odcinek nie ma nic wspólnego z KKK... a w ogóle to powinno być KKKK, bo darmowa rzecz jest związana z KOLEJĄ. Przypadek? W trzynastym odcinku Wydawców Hajsu mówimy o: - filmie "Portret kobiety w ogniu" Céline Sciammy, który otrzymał Złotą Palmę za scenariusz, ale Doroty nie zachwycił. Poleca ona za to oryginalny utwór ze sceny przy ognisku: [link] ; - serialu "BoJack Horseman" , czyli najlepszej rzeczy, jaką wyprodukował Netflix. Tak, będziemy tego bronić. Przy okazji wspominamy o książce "BoJack Horseman: The Art Before the Horse" ( [link] ); - grze "Disco Elysium" stanowiącej nową jakość w skostniałej dziedzinie izometrycznych RPG; - DARMOWEJ RZECZY : biletach na podróż pociągiem po Europie dla 18-latków ( [link] ). Aktualna tura zgłoszeń trwa do 28 listopada 2019. Znajdziecie nas na fejsbuku: [link] oraz na naszych prywatnych Instagramach: @dorowojtasiuk i @r.jakub.r . Pytania? Sugestie? Piszcie na: [email] .
pobierz 76.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 19 dni temu
#12: Małe jeziorko miłych rzeczy
Dwunasty odcinek, a więc musi być... zaraz, nic nie musi!  Płyniemy tutaj o: - naszym gościnnym udziale w podcaście „Kolaudacja” ( [link] ), gdzie znajdziecie dogłębne omówienie filmu “ Joker ” i wiele więcej; - grze „The Outer Worlds” studia Obsidian, bo to najlepsze co spotkało ludzkość; - muzyce w „Yoku’s Island Express” , która jest równie szalona, co sama gra (wywiad z kompozytorem: [link] ); - kondycji dzisiejszych baśni feministycznych na przykładzie filmów o „Czarownicy” z Angeliną Jolie. Są spoilery, ale błagam, nie ogląda się tego dla zwrotów fabularnych! - małych sadzawkach czystej wody w obliczu ogromu internetowego szlamu, czyli DOBRYCH grupach na Facebooku ; jako przykłady podajemy Nerdy Nocą w Grupie ( [link] ), Panie Swojego Czasu ( [link] ), Fanklub Barmana i Rabina ( [link] ), Catus Grupus ( [link] ), Poprawna Polszczyzna ( [link] ) oraz Perły z odzysku - Vintage PRL Design ( [link] ); - DARMOWEJ RZECZY 1 : wzorach plakatów na Halloween udostępnionych przez sklep Loft Poster Design ( [link] ); - DARMOWEJ RZECZY 2 : niespodziance , która czeka na Was w odcinku podcastu „Kolaudacja” z naszym udziałem! Znajdziecie nas na fejsbuku: [link] oraz na naszych prywatnych Instagramach: @dorowojtasiuk i @r.jakub.r . Pytania? Sugestie? Piszcie na: [email] .
pobierz 70.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#11: W biednych krajach dzieje się hardkor
Zalały nas dzieła na temat nierówności, rozwarstwienia społecznego i walki klas ... nie mogła z tego wyjść wesoła rozmowa. W jedenastym już odcinku Wydawców Hajsu mówimy o: - książce Tomasza Michniewicza pod tytułem "Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata" , przedstawiającej historie życia 7 osób z 7 skrajnie różnych zakątków globu; - "Jokerze" Todda Phillipsa , bez spojlerów, jak również bez konkretów - po prostu idźcie do kina i zobaczcie; - filmie "Parasite" w reżyserii Bonga Joon-ho , który naszym zdaniem subtelniej niż "Joker" mówi o konflikcie biednych z bogatymi; - eseju Marka D. White'a o dylemacie zabicia (lub nie) Jokera, pochodzącym z książki "Superheroes: The Best of Philosophy and Pop Culture" (książka w tym momencie dostępna na Amazonie za $1: [link] ); - Stronie Moral Machine ( [link] ), dzięki której możecie sprawdzić swoje podejście do kilku dylematów moralnych i porównać wyniki ze znajomymi; - DARMOWEJ RZECZY : nadchodzącej premierze mobilnej wersji "Gwinta" , którą to karciankę Robert przetestował chyba we wszystkich dostępnych do tej pory formach. Znajdziecie nas na fejsbuku: [link] oraz na naszych prywatnych Instagramach: @dorowojtasiuk i @r.jakub.r . Pytania? Sugestie? Piszcie na: [email] .
pobierz 51.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#10: Rycerze i rowery
I WANNA RIDE MY BIKE! … bo mówimy o “Knights and Bikes” ! Ale po kolei: - Copernicon i nasze wrażenia po nim, czyli po co jechać na konwent. Szczególnie polecamy tamtejszych nowicjuszy takich jak: Psyche.Sajki ( [link] ) czy Wyobraźcie Sobie ( [link] ); - gra "Knights and Bikes" , temat numeru, który skończy wszystkie tematy numerów! - DARMOWA RZECZ: serial dokumentalny "Double Fine Adventure" o tym jak powstają gry, z Timem Schaferem w roli głównej ( [link] ). Znajdziecie nas na fejsbuku: [link] oraz na naszych prywatnych Instagramach: @dorowojtasiuk i @r.jakub.r . Pytania? Sugestie? Piszcie na: [email] .
pobierz 61.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#9: Półtora kalesona za półtora miesiąca Amazona
Jak jasno wynika z tytułu, ten odcinek Wydawców Hajsu poświęcony będzie abonamentowi Amazon Prime Video . A poza tym mówimy o: - książce "Tajemnica domu Helclów" Maryli Szymiczkowej , kryminale traktującym o perypetiach pani profesorowej Szczupaczyńskiej (to zdanie koniecznie przeczytajcie na głos!); - growym horrorze "Layers of Fear" z malarstwem w tle, autorstwa polskiego studia Bloober Team; - cenniku serwisu video Amazona, czyli: pierwszy miesiąc za darmo, pierwsze pół roku za 3 euro miesięcznie, co w porównaniu do pozostałych serwisów streamingowych dostępnych w Polsce jest kuszącą ofertą; - serialu "Fleabag" , którego twarzą jest niesamowita Pheobe Waller-Bridge i którego drugi sezon zrył Dorocie banię; - amerykańskiej wersji serialu "The Office" z genialną rolą Steve'a Carella; - innych serialach produkcji Amazona lub po prostu dostępnych na tej platformie, które mogą Was potencjalnie zainteresować; - DARMOWEJ RZECZY: "Procesie" Franza Kafki - absolutnym klasyku literatury, który można nadrobić za darmo, bo jest już w domenie publicznej ( [link] ). Znajdziecie nas na fejsbuku: [link] oraz na naszych prywatnych Instagramach: @dorowojtasiuk i @r.jakub.r . Pytania? Sugestie? Piszcie na: [email] .
pobierz 79.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#8: Ta firma od giereczek
Howdy! Tematem odcinka są gry studia " thatgamecompany " i wyłącznie o nich będziemy mówić, ALE! zostańcie z nami nawet jeśli niespecjalnie interesujecie się grami video, bo to studio nader wyjątkowe! Po kolei omawiamy: - Podróż" ("Journey") z 2012 roku, czyli naszym zdaniem najbardziej udaną produkcję tych twórców, która wyszła ostatnio na PC i iOS (wcześniej była exclusivem na platformy Sony); - " Flower " z 2009 roku, grę w stylu "zen" o przypuszczalnym pro-ekologicznym wydźwięku; - " FlOw " - pierwszą grę od tego studia, w której da się wspólnie z drugą osobą odkrywać życie pierwotniaków w praoceanie; - DARMOWĄ RZECZ: tegoroczną grę " Sky: children of light " dostępną na platformy mobilne, będącą, w skrócie, "Journey na sterydach". Znajdziecie nas na fejsbuku: [link] oraz na naszych prywatnych Instagramach: @dorowojtasiuk i @r.jakub.r . Pytania? Sugestie? Piszcie na: [email] .
pobierz 57.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#7: Pewnego razu ból i blask
SPOJLERY! do " Ból i blask " (00:25 do 00:36) oraz " Pewnego razu... w Hollywood " (01:16 do 01:40). Naszym zdaniem film Almodovara trudno zaspoilerować, ale na wszelki wypadek ostrzegamy. Jak możecie się domyślać, w siódmym odcinku Wydawców Hajsu rozmawiamy o: - "Ból i blask" Pedro Almodovara - dla niego to już chyba ponad dwudziesty film, dla nas pierwszy, ale mimo to chętnie się wypowiemy; - 9. filmie Quentina Tarantino (z dziesięciu!), czyli "Pewnego razu... w Hollywood" i o tym, dlaczego większość filmów jest o kręceniu filmów; - książce " Rzeczy, których nie wyrzuciłem " Marcina Wiechy - jeszcze jednym dziele z gatunku sentymentalnych; - grze " Little Nightmares " będącej skradanką w dwóch-i-pół wymiarach; - DARMOWEJ RZECZY: aplikacji mobilnej i wyszukiwarce internetowej " JustWatch " ( [link] ), która może pomóc Wam ogarnąć wszystkie wasze serwisy streamingowe i VOD. Znajdziecie nas na fejsbuku: [link] oraz na naszych prywatnych Instagramach: @dorowojtasiuk i @r.jakub.r . Pytania? Sugestie? Piszcie na: [email] .
pobierz 92.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#6: Bono, błogosław nam
Bum, odcinek wpada jak wiwerna w stado krów! Tym razem rozmawiamy głównie o: - serialu Wiedźmin , co do którego wszyscy mają jakieś oczekiwania, obawy i nadzieje ( [link] ); również o: - powrocie legendy YouTuba - kanale Lekko Stronniczy ( [link] ); - plastikowych kubkach wielorazowych i jak je znaleźć; - filmie " Minimalizm: dokument o rzeczach ważnych " (i zbędnych), który już od 2015 można obejrzeć na Netflixie, a my dopiero się dowiedzieliśmy; - DARMOWEJ RZECZY: grze Fallout Shelter ( [link] ). Znajdziecie nas na fejsbuku: [link] oraz na naszych prywatnych Instagramach: @dorowojtasiuk i @r.jakub.r . Pytania? Sugestie? Piszcie na: [email]
pobierz 62.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#5: Nasze życie to cykl postapo
W piątym odcinku Wydawców Hajsu rozmawiamy o: - filmie Król Lew ; - 28 latach abstynencji Eltona Johna i prequelu do niej czyli filmie Rocketman ; - grze karcianej Arboretum o pasjansowej specyfice (o czym Dorota nie wspomniała, bo nie chciała wdawać się w szczegóły rozgrywki); - " Drodze " Cormaca McCarthy'ego, która sprowadza na ziemię ludzi fantazjujących o apokalipsie; - bezpłatnej 30-dniowej subskrypcji Amazon Prime Video , którą to usługę w najbliższym czasie będziemy dla Was testować; - DARMOWEJ RZECZY 1: aplikacji mobilnej Żappka , w której można zbierać żappsy za zakupy w Żabce. Proste, ale jakże kuszące...; - DARMOWEJ RZECZY 2: karcie wielowalutowej Revolut , którą jeszcze dokładniej niż my opisał Michał Szafrański na swoim blogu ( [link] ). Znajdziecie nas na fejsbuku: [link] oraz na naszych prywatnych Instagramach: @dorowojtasiuk i @r.jakub.r. Pytania? Sugestie? Piszcie na: [email].
pobierz 54.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#4: Między all inclusive a godnością
Na wstępie Dorota przeprasza za pomylenie serii przewodników Lonely Planet z grupą muzyczno-komediową Andy'ego Samberga Lonely Island. Mamy nadzieję, że zwiększona długość odcinka jakoś Wam tę pomyłkę wynagrodzi! W czwartym odcinku Wydawców Hajsu zastanawiamy się, czy watro oszczędzać na wakacjach i wspominamy o: - kebabowni Al Sultan w Bergamo, serwującej NAJLEPSZĄ pizzę; - słabych filmach Netflixa; - babskich weekendach z Karoliną Ponzo ( [link] ), współorganizowanych przez Violę Urban ( [link] ) i Anię ( [link] ); - portalu Couchsurfing ( [link] ), na którym można znaleźć darmowy nocleg i nie tylko; - serwisach do rezerwacji noclegów: AirBnB i Booking.com (z programem lojalnościowym Genius); - sprawdzonej wyszukiwarce i porównywarce lotów: Skyscanner ( [link] ); - miejskim transporcie publicznym vs tym skierowanym do turystów; - kartach typu City Pass oraz europejskiej "legitymacji" EURO26 ( [link] ); - zwiedzaniu miast poprzez Free Walking Tours ; - tym, żeby koniecznie oglądać Makłowicza w Podróży! ; - ubezpieczeniu podróżnym i karcie EKUZ ( [link] ); - karcie Revolut ( [link] ); - DARMOWYCH RZECZACH : potężnych źródłach wiedzy podróżniczej - poza blogiem Karoliny polecamy stronę naszych znajomych "The way of MandO" ( [link] ), zwłaszcza jeśli wybieracie się do Ameryki Południowej, oraz forum Fly4free ( [link] ). Znajdziecie nas na fejsbuku: [link] oraz na naszych prywatnych Instagramach: @dorowojtasiuk i @r.jakub.r. Pytania? Sugestie? Piszcie na: [email] .
pobierz 87.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#3: O jeden tag za daleko
W trzecim odcinku dokonuję cudów montażu i wariactwa cięć, a wszystko po to, aby zmieścić się w tych wymarzonych 45 minutach. Więc doceńcie i przesłuchajcie! (~RJR) Tym razem mówimy o cieszeniu się z małych rzeczy , a dokładnie o: - Fest Festivalu ( [link] ) raz jeszcze (patrz odc. 1), bo Dorota kupiła wreszcie bilet; - grze Bloodborne studia From Software i jej nowych możliwościach, odkrytych dzięki wykupieniu PlayStation Plus; - The Last Guardian , w której to grze przede wszystkim można opiekować się gigantycznym pierzastym stworem; - plakatach na ścianę innych niż wszystkie, czyli o Panie Lisie ( [link] ), którego można znaleźć też na YouTube (polecamy); - tagu LGBTQ+ , który miał uporządkować katalog gier na Steamie, a zamiast tego spowodował burzę w sieci; - grach, które można znaleźć po tymże tagu: Gone Home, Red Strings Club, Radiator 2, Genital Jousting ; - filmie Prestiż (reż. Christopher Nolan) dostępnym na Netflixie i o tym miłym uczuciu, kiedy potrafisz rozgryźć zagadkę; - DARMOWEJ RZECZY: Letniej grze MultiSport ( [link] ), w której w zamian za chodzenie za siłownię możecie zgarnąć między innymi bony do Empiku i bilety do kina. Co więcej, możecie też olać kulturę i przekazać swoje punkty (przeliczalne na PLN) na cele charytatywne! Znajdziecie nas na fejsbuku: [link] oraz na naszych prywatnych Instagramach: @dorowojtasiuk i @r.jakub.r . Pytania? Sugestie? Piszcie na: [email] .
pobierz 48.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#2: E-tusz, e-czytanie, e-życie
W drugim odcinku Wydawców Hajsu mówimy o czytnikach ebooków , a dokładnie o: - technologii E-Ink i dlaczego jest taka super - sprawdźcie sami na Wikipedii ( [link] ); - tym, że czytanie ebooków można scharakteryzować trzema słowami na "e": elektroniczne, ekonomiczne, ekologiczne; - serwisie ArtRage ( [link] ), który organizuje między innymi wyprzedaże ebooków w pakietach tematycznych; - książkach w domenie publicznej , czyli takich, których treść przestała być chroniona prawem autorskim. Moglibyśmy zasypać Was tutaj linkami do różnych baz książek, ale na szczęście ktoś już wykonał za nas tę pracę i zestawienie źródeł dostępne jest na stronie Domena Publiczna ( [link] ). Żeby uświadomić Wam skalę: przykładowo na stronie księgarni Virtualo jest dostępnych ponad 12k darmowych ebooków ( [link] ); - blogu Świat Czytników ( [link] ), który - jak się okazuje - jest dobrym źródłem wiedzy nie tylko na temat Kindli; - DARMOWEJ RZECZY: aplikacji Clou ( [link] ), która dostarczy Wam jeszcze więcej materiałów do czytania. Znajdziecie nas na fejsbuku: [link] oraz na naszych prywatnych Instagramach: @dorowojtasiuk i @r.jakub.r . Pytania? Sugestie? Piszcie na: [email] .
pobierz 60.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#1: Festiwale i 20-lecie Willa Smitha
Lubimy mówić co myślimy o rzeczach, za które płacimy. Albo o rzeczach darmowych, które wpadły w nasze ręce. Ogólnie lubimy mówić. O kulturze, technologiach albo życiu.  W tym odcinku mówimy przede wszystkim o festiwalach muzycznych w Polsce, a w szczególności o: wydarzeniach, na które Dorota wydała lub będzie wydawała swoje pieniądze; 20-leciu kariery muzycznej Willa Smitha; tym, że nie ma po co jechać na Opener'a w tym roku (o ironio! Tuż po nagraniu tego odcinka ogłoszono, że wystąpi jeszcze Kylie Minogue); artykule z Przekroju , w którym znajdziecie parę nietypowych propozycji festiwalowych; niesamowitym podcaście ZVZ , którego - tak jak i naszego - można słuchać zupełnie za darmo.
pobierz 69.6 MB odcinki RSS iTunes www
miodek