Wydawcy hajsu

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Lubimy mówić co myślimy o rzeczach, za które płacimy. Albo o rzeczach darmowych, które wpadły w nasze ręce. Ogólnie lubimy mówić. O kulturze, technologiach albo życiu.
Data dodania: 2019-06-13 18:00:00
Data aktualizacji: 2021-03-04 13:00:30
Audycji w katalogu: 22
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 10 miesięcy temu
#22: Tak zły, że aż może być
Dobry, zły czy brzydki? Niektóre filmy, o których mówimy w tym odcinku mają wszystkie te trzy cechy, a niektóre niestety są tylko złe... i nic więcej. Takich rzeczy nie chcemy oglądać podczas pandemii, bo żeby dobrze się bawić i zapomnieć o zmartwieniach, potrzeba filmu, który jest TAK ZŁY, że aż cudowny .  Ale po kolei! W dwudziestym drugim odcinku Wydawców Hajsu mówimy o: - tym, że Doro się starzeje i kupiła klękosiad , żeby mieć na czym... siedzieć? klęczeć? podczas pracy z domu; - grze "DOOM Eternal" , która nie jest aż tak piekielnie dobra, jak swoja poprzedniczka; - pierwszym pełnoprawnym polskim slasherze (trudne słowo!), czyli "W lesie dziś nie zaśnie nikt" Bartosza M. Kowalskiego ... o którym dużo kompetentniej opowiada Michał Oleszczyk w podcaście Spoiler Master ( [link] ); - filmie okrzykniętym najgorszym w historii, czyli o "The Room" , którego twarzą jest niesamowity Tommy Wiseau ( [link] ); - całej masie polskich komedii , niekoniecznie romantycznych: "Wyjazd integracyjny", "Kochaj!", "Testosteron", "Lejdis", "Porady na zdrady", "Pech to nie grzech"... - DARMOWEJ RZECZY: najbardziej złym programie kulinarnym "Wściekłe gary" , dostępnym na YouTube ( [link] ). Znajdziecie nas na fejsbuku: [link] oraz na naszych prywatnych Instagramach: @dorowojtasiuk i @r.jakub.r . Pytania? Sugestie? Piszcie na: [email] .
pobierz 112.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
#21: Wolni od kabli
A czy Wy przyjęliście już słuchawki Bluetooth do swojego serca? Jeśli nie, posłuchajcie co mamy na ich temat do powiedzenia. Ale po kolei, w 21. odcinku Wydawców Hajsu rozmawiamy o: - książce " Hello World . Jak być człowiekiem w epoce maszyn" autorstwa Hannah Fry, która przybliża temat algorytmów wpływających codziennie na nasze życie, czy tego chcemy, czy nie; - grze " Kathy Rain ", poprzedniej grze studia Clifftop Games, która jest spoko, ale znacznie mniej spoko niż "Whispers of a Machine"; - TEMACIE ODCINKA: słuchawkach bezprzewodowych korzystających z technologii Bluetooth , ich (licznych) zaletach i (kilku drobnych) wadach; - sprawdzonym przez Doro, acz już trochę przestarzałym, modelu słuchawek QCY QY-19 - do kupienia za mniej niż 100 zł; - apce Too Good To Go , dzięki której można "ratować" jedzenie w Warszawie, Krakowie, Trójmieście i Wrocławiu; - DARMOWEJ RZECZY: stronie " Uwaga, śmieciarka jedzie " ( [link] ) oraz kilkudziesięciu grupach lokalnych pod tą samą nazwą, na których można upolować przydatne i niekiedy bardzo wartościowe przedmioty zupełnie za darmo. Znajdziecie nas na fejsbuku: [link] oraz na naszych prywatnych Instagramach: @dorowojtasiuk i @r.jakub.r . Pytania? Sugestie? Piszcie na: [email] .
pobierz 65.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
#20: Technologia giętkich ekranów
Czy to Pablo Escobar na okładce? Zaraz wszystko się wyjaśni, bo w dwudziestej, jubileuszowej odsłonie Wydawców Hajsu mówimy o: - dwudziestoleciu gry "The Sims" , której czwartą część ostatnio sprawdzaliśmy na PS4 i PC; - zespole Brothers of Metal , który przypomniał nam, że w Skandynawii nadal metal ma się dobrze; - retro-futurystycznej grze " Whispers of a Machine " szwedzkiego studia Clifftop Games; - TEMACIE ODCINKA: telefonach z rozkładanymi ekranami! W szczególności o dostępnych aktualnie w Polsce: Samsungu Galaxy Fold, Samsungu Galaxy Z Flip i Motoroli Razr 2019 ( [link] ); - pierwszym telefonie tego typu, czyli Royole FlexPai ( [link] ); - udostępnieniu "gumowych" ekranów Samsunga innym producentom ( [link] ); - współzależności firm Apple i Samsung ( [link] ); - telefonach Escobar Fold 1 i 2 ( [link] ), ostro konkurujących z innymi cenowo oraz o youtuberze, który otrzymał jeden z tych kuriozalnych modeli ( [link] ); - DARMOWEJ RZECZY : bazie rycin botanicznych i zoologicznych Biodiversity Heritage Library ( [link] ). Znajdziecie nas na fejsbuku: [link] oraz na naszych prywatnych Instagramach: @dorowojtasiuk i @r.jakub.r . Pytania? Sugestie? Piszcie na: [email] .
pobierz 94.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#19: Wiedźmin z piosenkami
Tak się życie układa, że dużo w nim Wiedźmina , ale nie tylko, bo też footballu . Dlatego w tym odcinku mówimy o: - Superbowl , występie Shakiry i J.Lo oraz reklamach, które w tym roku były jakieś takie bardziej geekowe niż zwykle ( [link] ); - polskim paraprecedensie dotyczącym koncertów w klubie B90 w Gdańsku ( [link] ); - wreszcie, o musicalu "Wiedźmin"! ; - kończymy o przepięknej grze "Florence" ( [link] ); - DARMOWEJ RZECZY : grze " Kami 2" ( [link] ). Znajdziecie nas na fejsbuku: [link] oraz na naszych prywatnych Instagramach: @dorowojtasiuk i @r.jakub.r . Pytania? Sugestie? Piszcie na: [email] .
pobierz 76.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#18: Gdzie ten krwiożerczy kapitalizm?
Świat kultury ciągle jeszcze żyje zeszłym rokiem, co nie skończy się na pewno przed galą oscarową. My chcielibyśmy dla odmiany wybiec myślami w przyszłość, ale wychodzi nam średnio, bo w tym odcinku mówimy o: - polskim kandydacie do Oscara, czyli filmie "Boże Ciało" w reżyserii Jana Komasy; - sklepie z akcesoriami GSM i wzorową obsługą klienta: Smart Case na Ursynowie ( [link] ); - pokrowcach firmy UAG (Urban Armour Gear) , które naszym zdaniem wychodzą już z mody; - nagrodach, które zgarnął festiwal Open'er na gali European Festival Awards ( [link] ); - serialu "The Watch" będącym ekranizacją cyklu o Straży z książek Terry'ego Pratchetta (fotki tutaj: [link] ); - wiekopomnej chwili dla wszystkich fanów Ghibli , ponieważ począwszy od lutego na ekrany Netflixów zaczną wchodzić filmy spod skrzydeł tego studia (w sumie ma być ich 21); - DARMOWEJ RZECZY 1: filmach krótkometrażowych nominowanych do Oscara , które za darmo można obejrzeć w internetach. Z tych dostępnych na YouTube zrobiliśmy playlistę ( [link] ), a poza tym za darmo obejrzycie "Memorable" (krótka animacja, Vimeo: [link] ), "Walk, Run, Cha-Cha" (krótki metraż, dokument, strona NY Times: [link] ) oraz "Brotherhood" (krótki metraż aktorski, Vimeo: [link] ); - DARMOWEJ RZECZY 2 : internetowym festiwalu " My French Film Festival " ( [link] ), w ramach którego do 16 lutego na YouTube'ie udostępniono 31 francuskojęzycznych filmów; - ponownie (!) o serwisie N******, na którym można obejrzeć 8 z 53 nominowanych do Oscarów pozycji, podczas gdy na HBO GO dostępna jest tylko jedna ("Avengers: Koniec gry"), a na Amazon Prime Video nie ma żadnej. Znajdziecie nas na fejsbuku: [link] oraz na naszych prywatnych Instagramach: @dorowojtasiuk i @r.jakub.r . Pytania? Sugestie? Piszcie na: [email] .
pobierz 81.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#17: Obiektywnie najlepsze rzeczy
W pierwszym odcinku tego roku rozprawiamy się z poprzednim. Ale nie będzie najlepszego filmu albo ulubionego serialu. O nie, spenders gonna spend ! Więc będzie: - deal roku; - najgorzej wydany hajs; - żal za niewydanym hajsem; - medium, na które najwięcej przehulaliśmy; - dzieło roku (obiektywnie najlepsze i kropka); - podcast roku (obiektywnie najwybitniejszy); - darmowa rzecz roku (bo musi być darmowa rzecz); - największy wstyd 2019 - oraz postanowienie noworoczne! Należą wam się też w tym miejscu dwa linki: 1. Podcast roku : odcinek "Więcej niż oszczędzanie pieniędzy" z Aleksandrą K. Wiśniewską ( [link] ); 2. DARMOWA RZECZ : gra " Emily is Away " ( [link] ). Znajdziecie nas na fejsbuku: [link] oraz na naszych prywatnych Instagramach: @dorowojtasiuk i @r.jakub.r . Pytania? Sugestie? Piszcie na: [email] .
pobierz 68.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#16: Każdy ma swoją sagę
Czyżby znowu odcinek z omówieniem produkcji Netflixa? Tak, zgadliście! Tym razem o panu w białych włosach, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Spokojnie, to nie wszystko, bo mówimy jeszcze o: - grze " Blade Runner " (Westwood Studios, 1997) niegdyś tajemniczo zaginionej, a dzisiaj - w okolicach listopada 2019 - przywróconej do życia na łamach GOGa ( [link] ), dla zainteresowanych recenzja przygotowana przez arhn.eu ( [link] ); - książce "Mikrotyki" Pawła Sołtysa , będącej zbiorem lekkich opowiastek o życiu w blokach; - serialu "Wiedźmin" na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego - bez istotnych spojlerów; - fanowskim filmie "Pół wieku poezji później" osadzonym w świecie Wiedźmina ( [link] ); - filmie "Skywalker. Odrodzenie" , czyli 9. części gwiezdnowojennej sagi i największym rozczarowaniu roku dla Roberta; - czwartym odcinku podcastu "#DajCiToPrzejdę" ( [link] ), niby o grach, ale zaskakująco dużo w nim też dyskusji o "Ostatnim Jedi" ; - grze "Star Wars: Jedi Knight - Jedi Academy" , ciągle silnej w Mocy, mimo upływu lat;  - zapowiadanym na 2020 rok filmie Nolana "Tenet", którego prolog wbił nas w fotele w IMAXie; - DARMOWEJ RZECZY 1 : kultowym tekście "Bow Nigger" (  https://phocks.tumblr.com/post/2976413342/bow-nigger ) traktującym o scenie multiplayer w grach "Jedi Knight"; - DARMOWEJ RZECZY 2 : świątecznej edycji akcji "Czytaj PL", w której do 15 stycznia można czytać 10 wybranych książek ( [link] ); jedynym minusem jest to, że książki są dostępne jedynie w aplikacji Woblink , która działa co najmniej średnio. Znajdziecie nas na fejsbuku: [link] oraz na naszych prywatnych Instagramach: @dorowojtasiuk i @r.jakub.r . Pytania? Sugestie? Piszcie na: [email] .
pobierz 91.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#15: Historia rozwodowa
Zaczynamy nieco niecodziennie, bo zamiast przywitać się jak ludzie, od razu omawiamy film. Ale sytuacja jest wyjątkowa, bo na ekrany Netflixów weszła długo oczekiwana przez nas produkcja. Po kolei mówimy o: - filmie "Historia małżeńska" w reżyserii Noah Baumbacha, na świeżo po seansie i jeszcze pełni emocji; - serii youtube'owych rozmów "Actors on Actors" pod egidą magazynu "Variety", a zwłaszcza o rozmowie Adama Drivera z Charlize Theron ( [link] ); - szacunku do swojego rozmówcy, czyli o słuchawkach z mikrofonem; - interaktywnej grze książkowej " Dziennik 29 ", mającej postać dziennika rodem z szuflady archeologa ( [link] ); - płaceniu za wejście do księgarń stacjonarnych, na podstawie artykułu Howarda Fishmana z New Yorkera ( [link] ); - akcji " Książki kupuję kameralnie " ( [link] ); - DARMOWEJ RZECZY: odcinku podcastu "Czytu Czytu" o ciekawych księgarniach w Londynie ( [link] ). Znajdziecie nas na fejsbuku: [link] oraz na naszych prywatnych Instagramach: @dorowojtasiuk i @r.jakub.r . Pytania? Sugestie? Piszcie na: [email] .
pobierz 89.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#14: Szacunek ludzi ulicy
Joł! Tym razem przychodzimy do Was z ulicznym pozdrowieniem i przy okazji rozmawiamy o: - prologu do gry " Metal Gear Solid V: The Phantom Pain" pod tytułem " Ground Zeroes "... bo wszyscy teraz rozmawiają o grach Kojimy, a "Death Stranding" podobno jest słabe i za drogie; - plakacie z jednorożcem z limitowanej edycji od Yadou ( [link] ); - znajomości dzieł z czasów PRLu wśród najmłodszych pokoleń Polaków, na dowód czego mamy nawet artykuł ( [link] ); przytaczamy utwory schaftera - " bigos feat. Taco Hemingway" ( [link] ) i Kuby Knapa - " Mhm " ( [link] ); - hiphopowej twarzy Policji , czyli o teledysku "Dumny z bycia psem" ( [link] ) i, dla porównania, o Instagramie islandzkich służb mundurowych ( [link] ); - filmie "Irlandczyk" Martina Scorsese , który na Waszych Netflixach już 27 listopada, ale Robert nie mógł się doczekać i poszedł na trzyipółgodzinny (!) seans do kina; - DARMOWEJ RZECZY: apce Brilliant ( [link] ) pełnej zagadek dla wszystkich choć troszeczkę zainteresowanych naukami ścisłymi. Znajdziecie nas na fejsbuku: [link] oraz na naszych prywatnych Instagramach: @dorowojtasiuk i @r.jakub.r . Pytania? Sugestie? Piszcie na: [email] .
pobierz 84.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#13: Konie, kobiety, komunizm
Nie, ten odcinek nie ma nic wspólnego z KKK... a w ogóle to powinno być KKKK, bo darmowa rzecz jest związana z KOLEJĄ. Przypadek? W trzynastym odcinku Wydawców Hajsu mówimy o: - filmie "Portret kobiety w ogniu" Céline Sciammy, który otrzymał Złotą Palmę za scenariusz, ale Doroty nie zachwycił. Poleca ona za to oryginalny utwór ze sceny przy ognisku: [link] ; - serialu "BoJack Horseman" , czyli najlepszej rzeczy, jaką wyprodukował Netflix. Tak, będziemy tego bronić. Przy okazji wspominamy o książce "BoJack Horseman: The Art Before the Horse" ( [link] ); - grze "Disco Elysium" stanowiącej nową jakość w skostniałej dziedzinie izometrycznych RPG; - DARMOWEJ RZECZY : biletach na podróż pociągiem po Europie dla 18-latków ( [link] ). Aktualna tura zgłoszeń trwa do 28 listopada 2019. Znajdziecie nas na fejsbuku: [link] oraz na naszych prywatnych Instagramach: @dorowojtasiuk i @r.jakub.r . Pytania? Sugestie? Piszcie na: [email] .
pobierz 76.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#12: Małe jeziorko miłych rzeczy
Dwunasty odcinek, a więc musi być... zaraz, nic nie musi!  Płyniemy tutaj o: - naszym gościnnym udziale w podcaście „Kolaudacja” ( [link] ), gdzie znajdziecie dogłębne omówienie filmu “ Joker ” i wiele więcej; - grze „The Outer Worlds” studia Obsidian, bo to najlepsze co spotkało ludzkość; - muzyce w „Yoku’s Island Express” , która jest równie szalona, co sama gra (wywiad z kompozytorem: [link] ); - kondycji dzisiejszych baśni feministycznych na przykładzie filmów o „Czarownicy” z Angeliną Jolie. Są spoilery, ale błagam, nie ogląda się tego dla zwrotów fabularnych! - małych sadzawkach czystej wody w obliczu ogromu internetowego szlamu, czyli DOBRYCH grupach na Facebooku ; jako przykłady podajemy Nerdy Nocą w Grupie ( [link] ), Panie Swojego Czasu ( [link] ), Fanklub Barmana i Rabina ( [link] ), Catus Grupus ( [link] ), Poprawna Polszczyzna ( [link] ) oraz Perły z odzysku - Vintage PRL Design ( [link] ); - DARMOWEJ RZECZY 1 : wzorach plakatów na Halloween udostępnionych przez sklep Loft Poster Design ( [link] ); - DARMOWEJ RZECZY 2 : niespodziance , która czeka na Was w odcinku podcastu „Kolaudacja” z naszym udziałem! Znajdziecie nas na fejsbuku: [link] oraz na naszych prywatnych Instagramach: @dorowojtasiuk i @r.jakub.r . Pytania? Sugestie? Piszcie na: [email] .
pobierz 70.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#11: W biednych krajach dzieje się hardkor
Zalały nas dzieła na temat nierówności, rozwarstwienia społecznego i walki klas ... nie mogła z tego wyjść wesoła rozmowa. W jedenastym już odcinku Wydawców Hajsu mówimy o: - książce Tomasza Michniewicza pod tytułem "Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata" , przedstawiającej historie życia 7 osób z 7 skrajnie różnych zakątków globu; - "Jokerze" Todda Phillipsa , bez spojlerów, jak również bez konkretów - po prostu idźcie do kina i zobaczcie; - filmie "Parasite" w reżyserii Bonga Joon-ho , który naszym zdaniem subtelniej niż "Joker" mówi o konflikcie biednych z bogatymi; - eseju Marka D. White'a o dylemacie zabicia (lub nie) Jokera, pochodzącym z książki "Superheroes: The Best of Philosophy and Pop Culture" (książka w tym momencie dostępna na Amazonie za $1: [link] ); - Stronie Moral Machine ( [link] ), dzięki której możecie sprawdzić swoje podejście do kilku dylematów moralnych i porównać wyniki ze znajomymi; - DARMOWEJ RZECZY : nadchodzącej premierze mobilnej wersji "Gwinta" , którą to karciankę Robert przetestował chyba we wszystkich dostępnych do tej pory formach. Znajdziecie nas na fejsbuku: [link] oraz na naszych prywatnych Instagramach: @dorowojtasiuk i @r.jakub.r . Pytania? Sugestie? Piszcie na: [email] .
pobierz 51.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#10: Rycerze i rowery
I WANNA RIDE MY BIKE! … bo mówimy o “Knights and Bikes” ! Ale po kolei: - Copernicon i nasze wrażenia po nim, czyli po co jechać na konwent. Szczególnie polecamy tamtejszych nowicjuszy takich jak: Psyche.Sajki ( [link] ) czy Wyobraźcie Sobie ( [link] ); - gra "Knights and Bikes" , temat numeru, który skończy wszystkie tematy numerów! - DARMOWA RZECZ: serial dokumentalny "Double Fine Adventure" o tym jak powstają gry, z Timem Schaferem w roli głównej ( [link] ). Znajdziecie nas na fejsbuku: [link] oraz na naszych prywatnych Instagramach: @dorowojtasiuk i @r.jakub.r . Pytania? Sugestie? Piszcie na: [email] .
pobierz 61.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#9: Półtora kalesona za półtora miesiąca Amazona
Jak jasno wynika z tytułu, ten odcinek Wydawców Hajsu poświęcony będzie abonamentowi Amazon Prime Video . A poza tym mówimy o: - książce "Tajemnica domu Helclów" Maryli Szymiczkowej , kryminale traktującym o perypetiach pani profesorowej Szczupaczyńskiej (to zdanie koniecznie przeczytajcie na głos!); - growym horrorze "Layers of Fear" z malarstwem w tle, autorstwa polskiego studia Bloober Team; - cenniku serwisu video Amazona, czyli: pierwszy miesiąc za darmo, pierwsze pół roku za 3 euro miesięcznie, co w porównaniu do pozostałych serwisów streamingowych dostępnych w Polsce jest kuszącą ofertą; - serialu "Fleabag" , którego twarzą jest niesamowita Pheobe Waller-Bridge i którego drugi sezon zrył Dorocie banię; - amerykańskiej wersji serialu "The Office" z genialną rolą Steve'a Carella; - innych serialach produkcji Amazona lub po prostu dostępnych na tej platformie, które mogą Was potencjalnie zainteresować; - DARMOWEJ RZECZY: "Procesie" Franza Kafki - absolutnym klasyku literatury, który można nadrobić za darmo, bo jest już w domenie publicznej ( [link] ). Znajdziecie nas na fejsbuku: [link] oraz na naszych prywatnych Instagramach: @dorowojtasiuk i @r.jakub.r . Pytania? Sugestie? Piszcie na: [email] .
pobierz 79.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#8: Ta firma od giereczek
Howdy! Tematem odcinka są gry studia " thatgamecompany " i wyłącznie o nich będziemy mówić, ALE! zostańcie z nami nawet jeśli niespecjalnie interesujecie się grami video, bo to studio nader wyjątkowe! Po kolei omawiamy: - Podróż" ("Journey") z 2012 roku, czyli naszym zdaniem najbardziej udaną produkcję tych twórców, która wyszła ostatnio na PC i iOS (wcześniej była exclusivem na platformy Sony); - " Flower " z 2009 roku, grę w stylu "zen" o przypuszczalnym pro-ekologicznym wydźwięku; - " FlOw " - pierwszą grę od tego studia, w której da się wspólnie z drugą osobą odkrywać życie pierwotniaków w praoceanie; - DARMOWĄ RZECZ: tegoroczną grę " Sky: children of light " dostępną na platformy mobilne, będącą, w skrócie, "Journey na sterydach". Znajdziecie nas na fejsbuku: [link] oraz na naszych prywatnych Instagramach: @dorowojtasiuk i @r.jakub.r . Pytania? Sugestie? Piszcie na: [email] .
pobierz 57.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#7: Pewnego razu ból i blask
SPOJLERY! do " Ból i blask " (00:25 do 00:36) oraz " Pewnego razu... w Hollywood " (01:16 do 01:40). Naszym zdaniem film Almodovara trudno zaspoilerować, ale na wszelki wypadek ostrzegamy. Jak możecie się domyślać, w siódmym odcinku Wydawców Hajsu rozmawiamy o: - "Ból i blask" Pedro Almodovara - dla niego to już chyba ponad dwudziesty film, dla nas pierwszy, ale mimo to chętnie się wypowiemy; - 9. filmie Quentina Tarantino (z dziesięciu!), czyli "Pewnego razu... w Hollywood" i o tym, dlaczego większość filmów jest o kręceniu filmów; - książce " Rzeczy, których nie wyrzuciłem " Marcina Wiechy - jeszcze jednym dziele z gatunku sentymentalnych; - grze " Little Nightmares " będącej skradanką w dwóch-i-pół wymiarach; - DARMOWEJ RZECZY: aplikacji mobilnej i wyszukiwarce internetowej " JustWatch " ( [link] ), która może pomóc Wam ogarnąć wszystkie wasze serwisy streamingowe i VOD. Znajdziecie nas na fejsbuku: [link] oraz na naszych prywatnych Instagramach: @dorowojtasiuk i @r.jakub.r . Pytania? Sugestie? Piszcie na: [email] .
pobierz 92.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#6: Bono, błogosław nam
Bum, odcinek wpada jak wiwerna w stado krów! Tym razem rozmawiamy głównie o: - serialu Wiedźmin , co do którego wszyscy mają jakieś oczekiwania, obawy i nadzieje ( [link] ); również o: - powrocie legendy YouTuba - kanale Lekko Stronniczy ( [link] ); - plastikowych kubkach wielorazowych i jak je znaleźć; - filmie " Minimalizm: dokument o rzeczach ważnych " (i zbędnych), który już od 2015 można obejrzeć na Netflixie, a my dopiero się dowiedzieliśmy; - DARMOWEJ RZECZY: grze Fallout Shelter ( [link] ). Znajdziecie nas na fejsbuku: [link] oraz na naszych prywatnych Instagramach: @dorowojtasiuk i @r.jakub.r . Pytania? Sugestie? Piszcie na: [email]
pobierz 62.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#5: Nasze życie to cykl postapo
W piątym odcinku Wydawców Hajsu rozmawiamy o: - filmie Król Lew ; - 28 latach abstynencji Eltona Johna i prequelu do niej czyli filmie Rocketman ; - grze karcianej Arboretum o pasjansowej specyfice (o czym Dorota nie wspomniała, bo nie chciała wdawać się w szczegóły rozgrywki); - " Drodze " Cormaca McCarthy'ego, która sprowadza na ziemię ludzi fantazjujących o apokalipsie; - bezpłatnej 30-dniowej subskrypcji Amazon Prime Video , którą to usługę w najbliższym czasie będziemy dla Was testować; - DARMOWEJ RZECZY 1: aplikacji mobilnej Żappka , w której można zbierać żappsy za zakupy w Żabce. Proste, ale jakże kuszące...; - DARMOWEJ RZECZY 2: karcie wielowalutowej Revolut , którą jeszcze dokładniej niż my opisał Michał Szafrański na swoim blogu ( [link] ). Znajdziecie nas na fejsbuku: [link] oraz na naszych prywatnych Instagramach: @dorowojtasiuk i @r.jakub.r. Pytania? Sugestie? Piszcie na: [email].
pobierz 54.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#4: Między all inclusive a godnością
Na wstępie Dorota przeprasza za pomylenie serii przewodników Lonely Planet z grupą muzyczno-komediową Andy'ego Samberga Lonely Island. Mamy nadzieję, że zwiększona długość odcinka jakoś Wam tę pomyłkę wynagrodzi! W czwartym odcinku Wydawców Hajsu zastanawiamy się, czy watro oszczędzać na wakacjach i wspominamy o: - kebabowni Al Sultan w Bergamo, serwującej NAJLEPSZĄ pizzę; - słabych filmach Netflixa; - babskich weekendach z Karoliną Ponzo ( [link] ), współorganizowanych przez Violę Urban ( [link] ) i Anię ( [link] ); - portalu Couchsurfing ( [link] ), na którym można znaleźć darmowy nocleg i nie tylko; - serwisach do rezerwacji noclegów: AirBnB i Booking.com (z programem lojalnościowym Genius); - sprawdzonej wyszukiwarce i porównywarce lotów: Skyscanner ( [link] ); - miejskim transporcie publicznym vs tym skierowanym do turystów; - kartach typu City Pass oraz europejskiej "legitymacji" EURO26 ( [link] ); - zwiedzaniu miast poprzez Free Walking Tours ; - tym, żeby koniecznie oglądać Makłowicza w Podróży! ; - ubezpieczeniu podróżnym i karcie EKUZ ( [link] ); - karcie Revolut ( [link] ); - DARMOWYCH RZECZACH : potężnych źródłach wiedzy podróżniczej - poza blogiem Karoliny polecamy stronę naszych znajomych "The way of MandO" ( [link] ), zwłaszcza jeśli wybieracie się do Ameryki Południowej, oraz forum Fly4free ( [link] ). Znajdziecie nas na fejsbuku: [link] oraz na naszych prywatnych Instagramach: @dorowojtasiuk i @r.jakub.r. Pytania? Sugestie? Piszcie na: [email] .
pobierz 87.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#3: O jeden tag za daleko
W trzecim odcinku dokonuję cudów montażu i wariactwa cięć, a wszystko po to, aby zmieścić się w tych wymarzonych 45 minutach. Więc doceńcie i przesłuchajcie! (~RJR) Tym razem mówimy o cieszeniu się z małych rzeczy , a dokładnie o: - Fest Festivalu ( [link] ) raz jeszcze (patrz odc. 1), bo Dorota kupiła wreszcie bilet; - grze Bloodborne studia From Software i jej nowych możliwościach, odkrytych dzięki wykupieniu PlayStation Plus; - The Last Guardian , w której to grze przede wszystkim można opiekować się gigantycznym pierzastym stworem; - plakatach na ścianę innych niż wszystkie, czyli o Panie Lisie ( [link] ), którego można znaleźć też na YouTube (polecamy); - tagu LGBTQ+ , który miał uporządkować katalog gier na Steamie, a zamiast tego spowodował burzę w sieci; - grach, które można znaleźć po tymże tagu: Gone Home, Red Strings Club, Radiator 2, Genital Jousting ; - filmie Prestiż (reż. Christopher Nolan) dostępnym na Netflixie i o tym miłym uczuciu, kiedy potrafisz rozgryźć zagadkę; - DARMOWEJ RZECZY: Letniej grze MultiSport ( [link] ), w której w zamian za chodzenie za siłownię możecie zgarnąć między innymi bony do Empiku i bilety do kina. Co więcej, możecie też olać kulturę i przekazać swoje punkty (przeliczalne na PLN) na cele charytatywne! Znajdziecie nas na fejsbuku: [link] oraz na naszych prywatnych Instagramach: @dorowojtasiuk i @r.jakub.r . Pytania? Sugestie? Piszcie na: [email] .
pobierz 48.4 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek