Startupowcy

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Jest to podcast stworzony dla młodych ludzi, którzy nie wiedzą co chcą robić w życiu, wierze, że rozmowy z młodymi inspirującymi młodymi ludźmi zainspiruje innych do tworzenia lepszego świata.
Data dodania: 2019-06-15 12:28:36
Data aktualizacji: 2021-03-06 05:30:08
Audycji w katalogu: 26
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 7 dni temu
Jan Kapela: 15 letni milioner ?
Czy można zostać milionerem w wieku piętnastu lat. Janek Kapela może niema jeszcze na koncie milionów ale przekonuje, że w wieku 16 lat osiągnie swój cel i zostanie najmłodszym Polskim milionerem.
pobierz 23.5 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany ponad miesiąc temu
Agnieszka Pałka : O początkach Getdressed oraz budowaniu Startupu w młodym wieku
Zwykle w opisie odcinka przedstawiam swoich gości dziś postanowiłem tą część oddać mojemu gościowi.  Mam 3 przestrzenie, w których zmieniam świat. W Project: People zajmuję się budowaniem strategii marketingowych i biznesowych oraz przeprowadzaniem badań User Experience. W GetDressed, od 2018 pełnię rolę CEO prowadząc 7-osobowy zespół tworzący innowacyjne rozwiązania dla fashion e-commerce w zakresie sztucznej inteligencji i cross-sellingu. Fundacja SEED jest dla mnie przestrzenią do działań non-profit, to tu łączę świat profesjonalistów i młodych ludzi z ogromnym potencjałem.  Prowadząc ją skupiam się na rozwoju w umiejętności przywództwa.
pobierz 22.3 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 2 miesiące temu
1mind: Pierwsi zwycięzcy programu teencrunch - rozmowa z Adamem Szokalskim oraz Igorem Dmochowskim
Adam Szokalski oraz Igor Dmochowski są twórcami aplikacji 1mind, która dzięki automatycznemu tworzeniu mapy myśli ułatwia pracę zespołową. ich projekt został doceniony w pierwszej edycji programu teencrunch. W tej rozmowie dowiesz, się : Jak powstała aplikacja 1mind, dla czego warto  tworzyć swoje pierwsze projekty w młodym wieku, oraz jak aplikacja 1mind ułatwia pracę zespołową. 
pobierz 11.7 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 3 miesiące temu
Kira Sukhoboichenko: Ma 14 lat, pomaga innym i a swoimi pomysłami potrafi zainteresować 2000 ludzi na konferencji
Przedsiębiorcza Kira ma 14 lat i pochodzi z Krymu na Ukrainie. Obecnie mieszka w Warszawie. W roku 2019/20 była radną Młodzieżowej Dzielnicy Ursynów w Warszawie. W zeszłym roku przemawiała na TEDx. Jest jedną z bohaterek książki Justyny Sucheckiej „Young Power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat”. Ale przede wszystkim jest inicjatorką Międzynarodowego Ruchu Latających Plecaczków „Flying Bag”– akcji, która ma pomóc dzieciom zaistnieć ze swoimi pomysłami i pasjami. 
pobierz 10.9 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 3 miesiące temu
Hubert Mrozek: Człowiek który nigdy nie pracował na etacie.
Hubert przygodę z biznesem zaczynał mając 20 lat. Sprzedawał w internecie systemy oświetleniowe w modelu dropshippingu. Później było kilka innych projektów, ale teraz porzucił wszystkie inne aktywności, by w całości poświęcić się nowemu pomysłowi. Jego start-up zajmuje się elektrostymulacją roślin i nasion tak aby przyśpieszyć procesy fotosyntezy. Pomaga także we wzmacnianiu roślin, aby poprawić ich odporność na zmieniającą się pogodę. 
pobierz 16.9 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 4 miesiące temu
Michał Korek: Najmłodszy Polski wykładowca gier komputerowych.
Michał, jest certyfikowanym projektantem gier i analitykiem. Pracował jako Game developer W firmie Unity. Od niedawna jest także Wykładowcą w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. W wolnych chwilach pisze artykuły a także prowadzi prelekcje podczas różnego rodzaju  konferencji. 
pobierz 16.3 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 6 miesięcy temu
Przemek Chojecki: O przyszłości sztucznej inteligencji i jej zastosowaniu w biznesie.
Przemek Jest Przedsiębiorcą z tytułem doktora matematyki i członek listy Forbes „30 under 30” w Polsce. Obronił doktorat w Paryżu na Uniwersytecie Pierre et Marie Curie, następnie został pracownikiem naukowym i wykładowcą na Uniwersytecie w Oksfordzie. Po powrocie do Polski podjął badania nad sztuczną inteligencją, a także założył grupę technologiczną ulam.ai, gdzie jest CEO. W ramach grupy jest współzałożycielem wielu przedsięwzięć, od logistyki po rynek mody, które wykorzystują najnowocześniejsze technologie.
pobierz 24.6 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 6 miesięcy temu
Gabriel Dymowski: O krypto walutach i technologii Blockchain
Gabriel rozwija start-up Doxy Chain, którego celem jest cyfryzacja papierowych dokumentów. Jest alumnem fundacji im. Lesława Pagi oraz mentorem start-upowców w programie Young Innovators organizowanym przez fundację. To także członek grupy roboczej w Ministerstwie Cyfryzacji ds. rejestrów rozproszonych oraz blockchain.
pobierz 11.2 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 8 miesięcy temu
Aleksandra Pędraszewska: science fiction staje się rzeczywistością
Aleksandra jest współzałożycielką i dyrektor operacyjną start-upu VividQ, oferującego oprogramowanie holograficzne liderom w produkcji sprzętu komputerowego i mikroprocesorów. Do dziś jej firma otrzymała 28 milionów złotych finansowania i zarejestrowała 8 patentów. Na co dzień Aleksandra zajmuje się relacjami inwestorskimi oraz zarządza zespołem sprzedaży i marketingu w Londynie.
pobierz 13.5 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 8 miesięcy temu
Filip Sobel: O rynku pracy dorywczej i początkach Staffly
Filip jest prezesem i założycielem Platformy Staffly łączącej ze sobą pracodawców poszukujących pracowników na godziny z osobami, które chcą zarabiać na własnych zasadach. W tej rozmowie dowiesz się o początkach Staffly oraz jak szukać pracy dorywczej. 
pobierz 9.3 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 9 miesięcy temu
Tomasz Bachosz: O swoich początkach biznesowych i kiedy warto zacząć
Tomasz jest współzałożycielem start-upu technologicznego BallotBox, który pozwala użytkownikom na efektywną analizę danych zbieranych w formie ankiety. Oraz laureatem konkursu 25 Under 25 Forbes. Podczas naszej rozmowy Tomasz opowiedział o swoich początkach biznesowych oraz o tym kiedy jego zdaniem warto założyć swój startup.  
pobierz 19.1 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 9 miesięcy temu
Mikołaj Czajkowski: O swoich początkach w biznesie i aplikacji Hype-me
Mikołaj, jest założycielem aplikacji Hype me. Hype Me to platforma, która ma łączyć fanów z ich idolami. Aplikacja umożliwia użytkownikom zamówienie w pełni spersonalizowanego wideo od znanej postaci – np. aktora, muzyka, sportowca, dziennikarza, youtubera, czy influencera. Nagrane jest unikalne i niepowtarzalne, stworzone i przeznaczone dla konkretnego użytkownika. W tym odcinku rozmawiam z Mikołajem o jego początkach w biznesie i kulisach powstania Hype-me.
pobierz 14.0 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 10 miesięcy temu
Aleksandra Chudaś: O kulisach powstania Zwolnionych z Teorii
Aleksandra zarządza platformą Zwolnieni z Teorii, umożliwiającą młodzieży realizację własnych projektów społecznych, takich jak koncerty charytatywne, akcje promujące niemarnowanie żywności czy warsztaty dla seniorów z obsługi komputera. Dzięki platformie Aleksandra nie tylko pomaga młodym działać na rzecz innych, ale też ułatwia im rozwój umiejętności potrzebnych do wejścia na rynek pracy.
pobierz 11.1 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 10 miesięcy temu
Miał 19 lat i zarabiał 35 tysięcy złotych miesięcznie.
Jakub Pawelski: stworzył innowacyjną aplikację LiveKid, która na nowo definiuje metody zarządzania żłobkami. W przyszłym roku z aplikacji Jakuba będą korzystały wszystkie publiczne żłobki w Warszawie oraz kilkadziesiąt prywatnych placówek. Celem aplikacji jest zmiana przyzwyczajeń oraz zachowania zarówno rodziców, jak i pracowników żłobków, która prowadziłaby do zbudowania bardziej personalnej więzi na linii placówka-rodzic.
pobierz 10.6 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 10 miesięcy temu
Filip Kozera: o technologi i tworzeniu biznesu w USA
Filip Jeszcze podczas studiów, wraz z kolegami z uczelni opracował projekt Visual Cognition, czyli algorytm, który odczytywał to, co się dzieje na obrazkach w internecie – opisywał je oraz czytał tekst, który się na nich znajdował. Projekt ten był olbrzymim udogodnieniem dla osób niewidomych. Pomysł spotkał się z uznaniem wielu osób, dzięki czemu Filip znalazł się na podium prestiżowych konkursów, tj. Cambridge Hackathon czy Microsoft Imagine i McKinsey Startup Competition. Dziś Filip mieszka w San Francisco gdzie tworzy projekt Kristalic program do nagrywania spotkań biznesowych tworzący z nich transkrypcje, notatki oraz zorganizowaną bazę danych, w której można później łatwo wyszukać wszystkie informacje. Projekt zdobył uznanie inwestorów i pozyskał finansowanie w wysokości dwóch milionów dolarów. 
pobierz 18.9 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 11 miesięcy temu
Michał Sadowski: Nie musisz być pierwszy
Michał jest prezesem i założycielem firmy Brand24 zajmującej się monitoringiem internetu, gdy zakładał swoją firmą był trzynastym tego typu start-upem dziś jego firma jest notowana na giełdzie i wyceniana na 47 milionów. W tym wywiadzie dowiesz się dla czego nie musisz być pierwszy na rynku ze swoim pomysłem by osiągnąć sukces oraz o tym, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych, dowiesz się również jak przetrwać pół roku bez Facebooka. Zapraszam do wysłuchania tej inspirującej i zabawnej miejscami rozmowy.
pobierz 24.7 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 11 miesięcy temu
Maksymilian Kozarzewski : o technologii Hyperloop i podróży na marsa
Maksymilian,Pracuje nad koncepcją Hyperloopa, superszybkiego pociągu poruszającego się w rurze o obniżonym ciśnieniu. Zaangażował się w projekt HYPED na Uniwersytecie Edynburskim.W ciągu ostatnich trzech lat zespół Maksymiliana był nagradzany przez SpaceX, Virgin Hyperloop One oraz ICE. W tej chwili kieruje projektem budowy pierwszego w Wielkiej Brytanii toru testowego Hyperloop.
pobierz 12.6 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 11 miesięcy temu
Mikołaj Basza: o technologi, biznesie i medycynie.
Mikołaj Jest założycielem dwóch start-upów medycznych (IRBA oraz Sculo), studiuje medycynę i pisze prace badawcze. Chętnie angażuje się także w inne projekty  np. w akcję wykorzystania wirtualnej rzeczywistości do wspierania terapii (jego zdaniem VR działa przeciwbólowo, antydepresyjnie i poprawia efekty leczenia). Był stypendystą Ministra Edukacji Narodowej, "Perłą Powiatu Nyskiego" i radnym Młodzieżowej Rady Miasta.
pobierz 18.0 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany ponad rok temu
czy telemedycyna to przyszłość ?
Paweł Sieczkiewicz Zaczął programować i trenować sporty walki, gdy miał 12 lat. Został dwa razy mistrzem Polski w kickboxingu. Już jako nastolatek wykonywał zlecenia programistyczne. Później pracował jako project manager w firmach IT.Ukończył z wyróżnieniem studia na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.Telemedico założył siedem lat temu ze wspólnikiem. Telemedico to wirtualna przychodnia, w której pacjenci mogą skonsultować swój problem. Usługa dostępna jest w ośmiu językach i obsługuje kilkadziesiąt firm ubezpieczeniowych i assistance z różnych krajów.Dwa razy znalazł się na liście Forbesa 30 wyjątkowych osób przed 30 rokiem życia.
pobierz 26.8 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany ponad rok temu
Jakich zmian oczekują polscy uczniowie?
Ignacy Brees były Redaktor Naczelny portalu Alternatywa , a obecnie piastujący stanowisko Head of Media w Media Scope Group. finalista konkursu 25 under 25 w kategorii wspieranie różnorodności organizowanego przez magazyn Forbes oraz warszawskie biuro McKinsey & Company .
pobierz 37.6 MB odcinki RSS iTunes
Starsze
»
miodek