Czytam czy tu

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast o książkach.
Data dodania: 2019-06-15 13:47:31
Data aktualizacji: 2020-01-23 16:55:02
Audycji w katalogu: 28
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 2 miesiące temu
OPERACJA RAFAEL Marek Kozubal , Marcin Faliński
Oficer polskiego wywiadu, major Łodyna, zostaje wysłany do Bagdadu, by zweryfikować informacje na temat potencjalnej lokalizacji "Portretu młodzieńca" Rafaela Santi. Zaginione arcydzieło, wywiezione z Polski w trakcie II wojny światowej, miało zostać skradzione w 1990 roku przez irackich żołnierzy. Bardzo szybko okazuje się, że informator nie żyje, a Łodyna trafia w sam środek wywiadowczej rozgrywki toczącej się na Bliskim Wschodzie. OPERACJA RAFAEL Kozubal Marek , Faliński Marcin Wydawnictwo Czarna Owca
pobierz 31.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
BYŁA ARABSKĄ STEWARDESĄ Marcin Margielewski
Nowa książka autora bestselleru "Jak podrywają szejkowie". Wstrząsająca historia Polki pracującej w najsłynniejszych arabskich liniach lotniczych. Jak wygląda praca w jednych z najbogatszych linii lotniczych na świecie? Do czego jest zdolny zakochany Arab? I czy można uciec z piekła? Na te i inne pytania odpowiada Marcin Margielewski.
pobierz 30.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
ZARABIAJMY NA NIERUCHOMOŚCIACH Kuba Karliński
Chcesz wejść w branżę nieruchomości, ale nie wiesz od czego zacząć? Jeśli posiadasz nieruchomości i chcesz na nich zarabiać - koniecznie posłuchaj co o inwestowaniu w nieruchomości mówi Kuba Karliński.
pobierz 25.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
HALINA. Dziś już nie ma takich kobiet. Anna Kamińska
Pierwsze szczyty zdobywała w chustce na głowie, w czasach, gdy kobiety w górach były traktowane przez wspinaczy jak dodatkowy plecak. To od niej zaczął się alpinizm kobiecy. Anna Kamińska powraca w góry z fascynującą opowieścią o Halinie Krüger-Syrokomskiej — kobiecie, niczym Simona Kossak, nieodkrytej, a zarazem himalaistce, bez której nie byłoby Wandy Rutkiewicz.
pobierz 34.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
ANTYTERRORYŚCI Janusz Schwertner, Mateusz Baczyński
Elitarne siły specjalne przeciw mafii. Poznajecie ludzi, którzy biorą udział w operacjach najwyższego ryzyka. Strzelaniny, wojny gangów, podkładanie bomb i pościgi to codzienność polskich antyterrorystów. To historia bez cenzury opowiedziana z perspektywy ludzi, którzy każdego dnia ryzykują życie i toczą wojnę z największymi grupami przestępczymi w kraju.
pobierz 27.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
CARSKA DROGA Teresa Monika Rudzka
Kilka kobiet, które łączy pragnienie głębokiej miłości. Szukają jej wszędzie, również – jak przystało na wiek XXI – we współcześnie dostępnych miejscach: na Facebooku, portalach randkowych, wreszcie w realu. Są odważne i zdeterminowane, a co najważniejsze wspierają się nawzajem, udzielają sobie porad, a czasem po prostu chcą się wypłakać... Jedna z bohaterek to autorka poczytnych powieści, właśnie pisze kolejną – także o miłości wpisanej w ludzki los, którą każdy prędzej czy później spotyka na drodze swojego życia. CARSKA DROGA. Teresa Monika Rudzka.
pobierz 24.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
DZIEWCZYNY SPRAWIEDLIWE Anna Herbich
Nie musiały się wychylać. Mogły spokojnie przeżyć wojnę w rodzinnych domach. Nie mogły jednak patrzeć na to jak niemieccy okupanci traktują Żydów. Polują na nich, zamykają w gettach, wysyłają do obozów koncentracyjnych na pewną śmierć. Prześladują ich znajomych, sąsiadów, przyjaciół. DZIEWCZYNY SPRAWIEDLIWE. Anna Herbich.
pobierz 26.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
POKÓJ Z WIDOKIEM. LATO 1939. Marcin Wilk
Pokój z widokiem. Lato 1939 - jakie było? Gdzie lubiliśmy wyjeżdżać na wakacje? Czy ktoś myślał o wojnie?
pobierz 25.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Rozczarowania wakacyjne 2019
Czy coś mnie rozczarowało literacko w te wakacje? Niestety tak. Jakie to tytuły i dlaczego są w tym zestawieniu - posłuchajcie sami.
pobierz 25.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
ZANIM SIĘ OBUDZĘ Agnieszka Bednarska
Czy związki na odległość mają sens? Kiedy przekraczamy granicę i zaczynamy się od siebie odzwyczajać? Agnieszka Bednarska dziś przejmuje stery w tym odcinku. ZANIM SIĘ OBUDZĘ DWA OBLICZA
pobierz 29.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
ZBUNTOWANY NOWY JORK Ewa Winnicka
Jaki był Nowy Jork w czasach prohibicji? Ciekawy, kolorowy, a może nudny i niebezpieczny? Jeżeli interesuje Was historia Stanów Zjednoczonych to ta książka jest obowiązkową pozycją. W roli głównej Ewa Winnicka.
pobierz 37.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Co czytają i polecają dzieci
Co teraz czytają dzieci? Jakie książki kompletnie im się nie podobają, a jakie kochają :) Jest też specjalny apel do autorów. Posłuchajcie. Podcast powered by Spreaker. Go to [link]
pobierz 32.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
MATERIAŁ LUDZKI Piotr Borlik
Czy to prawda, że każda opisywana scena w książkach Piotra Borlika powstaje wg wyjątkowej receptury? Ilości znaków, długości zdań a nawet testowanie zachowań bohaterów. Przekonajcie się ile w tym prawdy.
pobierz 25.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
JEŹDZIECTWO NATURALNE Wojciech Jachymek
Czy jazdy konnej można nauczyć się w weekend? Tyle jest poradników w tym temacie. Posłuchajcie co o tym sądzi trener Wojciech Jachymek.
pobierz 27.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
POCZTÓWKI Agnieszka Lis
Rozmowa o tym, co może zrobić autor kiedy jego książka nie zawsze przypadnie do gustu Czytelnikowi :) A może lepiej nie robić nic? Zapraszam do słuchania.
pobierz 28.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
BUŁGARIA ZŁOTO I RAKIJA Magda Genow
Czym dla nas dziś jest Bułgaria? A jak Bułgarzy postrzegają Polaków? Złote Piaski hot or not? Magda Genow zdradza tajemnice bułgarskiej krainy.
pobierz 24.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
ZDARZYŁO SIĘ NAPRAWDĘ Hanna Bogoryja-Zakrzewska, Katarzyna Błaszczyk
Reportaż radiowy jako książka? Czy to się uda? Dlaczego wracać do bohaterów minionych historii? Czy to ma sens? Posłuchajcie sami.
pobierz 18.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
PLAC KONSTYTUCJI Dominika Buczak
Jakim miejscem dla autorki jest Plac Konstytucji? Czy miała obawy, aby akcję książki umieścić właśnie tam? Jak powstawała Mania? O tym posłuchacie właśnie w tym odcinku. Do dzieła :)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
ODWET Vincent V. Severski
Powieść szpiegowska, która Was pochłonie na 100%. Tu nie ma lania wody i letnich klimatów. Jest konkretnie. Vincent V. Severski w akcji.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
FILIP I MAGIA SŁÓW Elżbieta Zubrzycka
Propozycja na wakacje dla najmłodszych. Świetne ilustracje i ciekawy tekst zatrzymają uwagę na dłużej niż 5 min. Posłuchajcie co o serii z Filipem mówi sama autorka Elżbieta Zubrzycka.
pobierz odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek