Ty vs marketing

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast prowadzony przez Pawła Kępę.
Data dodania: 2019-06-19 11:50:15
Data aktualizacji: 2021-01-24 10:45:07
Audycji w katalogu: 15
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany ponad rok temu
Praca i firma w podróży. Kasia i Łukasz | Podróżovanie - podcast Ty vs Marketing E015
Podcast "Ty vs Marketing", odcinek 15 Rozmawiam z Kasią oraz Łukaszem - YouTuberami, którzy prowadzą kanał PodróżoVanie ([link]. Notatki do tego odcinka: [link] Kasia i Łukasz podróżują i mieszkają w vanie. Ich wyprawa trwa już ponad 18 miesięcy. Zwiedzają Europę. Ale pokazują też, w jaki sposób są w stanie spiąć to finansowo. To też kolejna klasyczna historia z cyklu "rzucili etat i robią to co lubią". O czym rozmawiamy? Spójrz: - co było siłą napędową do rzucenia etatu i rozpoczęcia podróży - czym Kasia i Łukasz zajmowali się zawodowo przed podróżą, a co robili w wolnym czasie - co było iskierką zapalną, która spowodowała decyzję o podróży - jak przebiegł czas od momentu podjęcia decyzji o rzuceniu etatu i podróży aż do wyruszenia w trasę - skąd biorą pomysły i inspiracje na podróże oraz w jaki sposób je planują - jak wygląda ich standardowy dzień podróży i pracy - w jaki sposób Kasia i Łukasz zarabiają podczas podróży - czy na YouTube można zarobić i w jaki sposób - co to jest Patronite i w jaki sposób z niego korzystają - w jaki sposób zatrudniają osoby do pracy - jak wygląda współpraca z markami na YouTube - o tworzeniu i sprzedaży kursów online - jak wyglądały ich początki na YouTube i jak zyskali pierwszych subskrybentów - jak wygląda harmonogram publikowania na YouTube - co jest najważniejsze w zaistnieniu na YouTube? - czy z występu w TV można nauczyć się czegoś do prowadzenia kanału na YT - jak występ w TV przekłada się na wzrost oglądających kanał YT - o kryzysach i chęci porzucenia YouTube oraz jak to przezwyciężyć - o hejcie i jak z nim sobie radzić - o planach Kasi i Łukasza na najbliższe miesiące
pobierz 65.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Znaki towarowe - Mikołaj Lech - podcast Ty vs Marketing E014
Podcast "Ty vs Marketing", odcinek 14 Rozmawiam z Mikołajem Lechem - rzecznikiem patentowym, specjalizującym się w ochronie nazw i znaków towarowych. Notatki do tego odcinka: [link] Mikołaj jest rzecznikiem patentowym, który na co dzień reprezentuje swoich Klientów przed Urzędem Patentowym, pomagając w rejestracji znaków towarowych. O czym jest nasza rozmowa? Rozmawiamy m.in.: - o tym czy małe firmy powinny chronić swoje znaki towarowe; - o tym co w ogóle daje taka ochrona; - o tym jak znaki towarowe wpływają na sprzedaż; - o rodzajach znaków towarowych; - o tym jak krok po kroku przebiega proces rejestracji znaku w urzędzie patentowym; - o tym kto i kiedy może zarejestrować swój znak; - o tym ile to wszystko kosztuje; - o tym jaki wpływ ma ochrona znaku na usługi reklamowe Google Ads; - o tym jak i czy w ogóle można się chronić kiedy nie masz zarejestrowanego znaku towarowego; - o tym co się dzieje, kiedy konkurencja podkradnie Twój znak; - o wykorzystaniu znaków producentów towarów, które sprzedajesz w swoim sklepie internetowym; - o tym jak chronić własne wynalazki; - o ciekawych przypadkach chronionych znaków, a nawet kolorów czy zapachów. O wszystkim tym i o wielu innych ciekawych tematach rozmawiamy podczas naszego spotkania. Koniecznie wysłuchaj tego odcinka w całości!
pobierz 91.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Jak wymyślić i wprowadzić produkt do sprzedaży? Michał Mackiewicz - podcast Ty vs Marketing E013
Podcast "Ty vs Marketing", odcinek 13 Rozmawiam z Michałem Mackiewiczem - profesorem ekonomii na Uniwersytecie Łódzkim oraz seryjnym przedsiębiorcą i autorem bloga "Zarabianie na śniadanie". Notatki do tego odcinka: [link] Michał na co dzień uczy studentów, ale jest też prodziekanem na swojej uczelni. Ale nie jest tylko teoretykiem. Wręcz przeciwnie, uwielbia praktykę. Prowadził w swoim życiu kilka różnych firm. Bycie aktywnym przedsiębiorcą pomaga Michałowi w uczeniu studentów, ale też tym co robi dzieli się na swoim blogu. To typ człowieka, który nie może usiedzieć w miejscu. O czym jest nasza rozmowa? Rozmawiamy m.in. o tym: - o firmach, które Michał prowadził w przeszłości; - o tym jak praca w Ministerstwie Finansów wpływa na to jakim jest człowiekiem i w jaki sposób działa; - o pracy na Uniwersytecie i o tym, co z uczelni można przenieść do firmy, a co z firmy do uczelni; - o tym jak znaleźć czas na te wszystkie zajęcia; - o przeciwdziałaniu rozpraszaczom; - o wprowadzaniu nowego produktu na rynek, od badania, prototypu, aż po sprzedaż i doskonalenie; - o podejściu do życia; - o blogowaniu i rankingu Jasona Hunta. O wszystkim tym i o wielu innych ciekawych tematach rozmawiamy podczas naszego spotkania. Koniecznie wysłuchaj tego odcinka w całości. Być może uda mi się Michała zaprosić w przyszłości na kolejną rozmowę.
pobierz 67.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Jak pisać, żeby Klienci chcieli czytać? Joanna Wrycza-Bekier - podcast Ty vs Marketing E012
Podcast "Ty vs Marketing", odcinek 12 Rozmawiam z Joanną Wryczą-Bekier - doktorem nauk humanistycznych, certyfikowanym trenerem biznesu i autorką 7 książek, które pomagają lepiej pisać Notatki do tego odcinka: [link] Joanna Wrycza-Bekier na co dzień zajmuje się badaniem tekstów internetowych, literackich, reklamowych i naukowych (a nawet piosenek), zgłębiając przy tym zasady ciekawego pisania. Na swoim blogu opowiada o tym w przystępny sposób, pokazując jak sprawić, by pisany tekst czytało się szybko i przyjemnie. Zawodowy żargon ograniczyła przy tym do niezbędnego minimum. Dzięki czemu również Jej teksty są przyjemne w czytaniu. O czym jest nasza rozmowa? Rozmawiamy m.in. o tym: - na co zwrócić uwagę podczas tworzenia podstrony "o firmie" na Twojej witrynie internetowej; - jak pisać tekst, by był bardziej dynamiczny i szybciej się go czytało; - czego unikać podczas pisania tekstów na bloga; - jak pisać teksty viralowych postów na Facebooka i inne social media; - jak napisać wciągający artykuł na bloga; - jak stać się autorytetem dla swoich Klientów; - jak w ogóle zabrać się do pisania; - jak Pani Joanna pozyskuje swoich Klientów przez internet. O wszystkim tym i o wielu innych tematach rozmawiamy podczas naszego spotkania. Koniecznie wysłuchaj tego odcinka w całości, jeśli chcesz skutecznie pozyskiwać Klientów przez internet.
pobierz 99.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Jak zwiększyć sprzedaż dzięki analityce? Krzysztof Piądłowski - podcast Ty vs Marketing E011
Podcast "Ty vs Marketing", odcinek 11 Rozmawiam z Krzysztofem Piądłowskim - analitykiem internetowym Notatki do tego odcinka: [link] Krzysztof Piądłowski jest odpowiedzialny za analizę zdarzeń w portalu i sklepie internetowym, a następnie za optymalizację fragmentów procesu sprzedażowego, które są wąskimi gardłami portalu i sklepu. Dzięki odpowiedniej analizie dużo łatwiej znaleźć jest te miejsca, które w sklepie nie działają i zwiększyć ich skuteczność. Dzięki analizie dużo łatwiej jest też projektować nowe elementy strony i sklepu, które będą skutecznie pozyskiwać Klientów. O wszystkim tym i o wielu innych tematach rozmawiamy podczas naszego spotkania. Koniecznie wysłuchaj tego odcinka w całości, jeśli chcesz skutecznie pozyskiwać Klientów przez internet.
pobierz 95.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Wyprodukować raz i sprzedawać przez lata. Rozmowa z Łukaszem Dominikowskim - Ty vs Marketing E010
Podcast "Ty vs Marketing", odcinek 10 Rozmawiam z Łukaszem Dominikowskim - autorem aplikacji SAAS betimes.pl Notatki do tego odcinka: [link] Rozmawiamy m.in. o tym, jak stworzyć produkt, który można wyprodukować raz, a następnie sprzedawać go wielokrotnie przez lata. W tym przypadku jest to aplikacja SAAS (software as a service), sprzedawana w modelu abonamentowym.
pobierz 46.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Jak rozmawiać z Klientem? Rozmowa z Danielem Bordmanem - podcast Ty vs Marketing E009
Podcast "Ty vs Marketing", odcinek 9 Rozmawiam z Danielem Bordmanem, który opowiada o byciu publicznym. Notatki do tego odcinka: [link] Wystąpienie publiczne, prezentacja produktu, firmy, czy też każda inna ważna rozmowa z Klientem może doprowadzać nas do sytuacji stresowej. Wszystko jednak można wyćwiczyć, stosując odpowiednie metody. Z Danielem rozmawiamy m.in.: - o tym, jak przygotować się do publicznej prezentacji produktu, - o tym kiedy i jak stosować różnego rodzaju środki podczas wypowiadania się, - o improwizacji, - o mowie ciała, - o rozmowach sprzedażowych, - o tym w jaki sposób trenować wystąpienia i prezentacje. Obalamy też największe mity związane z wystąpieniami publicznymi.
pobierz 131.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Case study: 82 720,14 zł dodatkowej sprzedaży online w 73 dni. Rozmowa z Patrykiem Kowalskim
Podcast "Ty vs Marketing", odcinek 8 Rozmawiam ze specjalistą e-commerce i IT, Patrykiem Kowalskim. Notatki do tego odcinka: [link] Zarabiający sklep internetowy to cel wielu przedsiębiorców działających online. Nie jest to proste. Wymaga cierpliwości, wielu godzin pracy i precyzyjnie realizowanego celu. Z Patrykiem rozmawiamy m.in.: - o tym jak powinien wyglądać dobry sklep internetowy, - o kolejności działań marketingowych, zaczynając od założenia sklepu, - o efektach jednej z jego ostatniej kampanii reklamowej, - o tym co jeszcze można zrobić lepiej.
pobierz 48.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Co jeść, by mieć energię do działania? Rozmowa z Moniką Stromkie-Złomaniec
Podcast "Ty vs Marketing", odcinek 7 Rozmawiam z dietetyczką, Moniką Stromkie-Złomaniec. Notatki do tego odcinka: [link] Dobre odżywianie to podstawa dobrego samopoczucia. A dobre samopoczucie wpływa na jakość nowej pracy. To z kolei przekłada się na efekty, jakie może osiągać Twoja firma. Z Moniką rozmawiamy m.in.: - o tym co jeść, by mieć energię do działania, - o suplementach i energetykach, - o tym jak zapobiegać wypaleniu i depresji - o dobrych nawykach.
pobierz 37.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Jak założyć firmę? Rozmowa z Agnieszką Zawiska
Podcast "Ty vs Marketing", odcinek 6 Tym razem rozmawiam z Agnieszką Zawiska, która jest świeżo upieczoną właścicielką firmy. Notatki do tego odcinka: [link] Moja rozmówczyni prowadzi sklep zielarsko-medyczny. Dlatego poza formalnościami związanymi z założeniem firmy, musiała spełnić także szereg dodatkowych wymogów. Musiała więc starać się m.in. o różnego rodzaju dodatkowe pozwolenia i koncesje na prowadzenie swojej firmy. Rozmawiamy m.in.: - o tym, jak krok po kroku założyć firmę - jak wybrać lokal na firmę - na co uważać podpisując umowę najmu lokalu na firmę - o tym, jak uzyskać wszystkie potrzebne pozwolenia - o tym, co jeszcze jest potrzebne przed uruchomieniem firmy
pobierz 50.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Jak sprzedawać rękodzieło w internecie? Rozmowa z Anią Wołowiec
Podcast "Ty vs Marketing", odcinek 5 Rozmawiam z Anią Wołowiec, która pod własną marką sprzedaje online własnoręcznie tworzoną biżuterię. Notatki do tego odcinka: [link] Moja rozmówczyni działa w branży rękodzieła. Dlatego większość przykładów w naszej rozmowie oparta jest właśnie o rękodzieło. Natomiast z rozmowy bardzo dużo wyniesie każda osoba, która chce sprzedawać online. Rozmawiamy m.in.: - o ciekawych pomysłach na obsługę Klienta w sklepie internetowym - o tym, gdzie sprzedawać i gdzie się promować - w jaki sposób promować sklep - o planowaniu działań - o sezonowości sprzedaży i o tym, jak ją zminimalizować - o przygotowywaniu zdjęć produktów - o tworzeniu opisów i tym, jak dzięki nim się wyróżnić.
pobierz 88.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Energia do działania, misja firmy, szukanie niszy. Rozmowa z Robertem Tytko
Podcast "Ty vs Marketing", odcinek 4 Rozmawiam z Robertem Tytko, który jest właścicielem firmy działającej w sektorze B2B (elektronika) oraz sklepu internetowego z sektora B2C (czujniki smogu). Notatki do tego odcinka: [link] Robert dzieli się sposobami, w jaki pozyskuje Klientów biznesowych oraz tym, w jaki sposób prowadzi marketing dla sklepu internetowego. Rozmawiamy też o tym, jak znaleźć swoją niszę, skąd brać energię do działania, o ekologii, o kontaktach z Klientami oraz o tym jak powinna wyglądać misja firmy.
pobierz 87.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Jak sprzedawać droższe produkty? Rozmowa z Anią Słowińską
Podcast "Ty vs Marketing", odcinek 3 Rozmawiam z Anią Słowińską - trenerką budowania pewności siebie, autorką książek i szkoleń Notatki do tego odcinka: [link] Rozmawiamy m.in. o tym, jak sprzedawać droższe produkty takie jak szkolenia i coachingi oraz jakie kroki należy po drodze wykonać. Rozmawiamy też o pomysłach na promocję książki (którą sama wydała) i marketingu, jaki stosuje u siebie Ania.
pobierz 62.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Jak pisać oferty, żeby kupowali? Rozmowa z Bartkiem Krawczykiem
Podcast "Ty vs Marketing", odcinek 2 Rozmawiam z Bartkiem Krawczykiem - copywriterem - sprzedawcą. Notatki do tego odcinka: [link] Rozmawiamy m.in. o tym, jak pisać oferty, żeby Klienci chętniej kupowali Twoje produkty oraz usługi, a także jak Bartek pozyskuje swoich Klientów.
pobierz 49.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Jak zbudować fanpage 40000 fanów? Rozmowa z Moniką Konefał
Podcast "Ty vs Marketing", odcinek 1 Rozmawiam z Moniką Konefał - blogerką, która prowadzi bloga namacierzynskim.pl Notatki do tego odcinka: [link] Rozmawiamy m.in. o tym, jak organicznie zbudować na Facebooku fanpage z 40000 lajków. Fanpage, którego jeden post dociera nawet do 12 milionów osób! Rozmawiamy też o marketingu na Instagramie, o pomysłach na monetyzację bloga, o wykorzystaniu pozyskanej wokół marki osobistej grupy docelowej.
pobierz 65.7 MB odcinki RSS iTunes www
miodek