Poza prawem

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: To jest podcast, w którym rozmawiamy o marketingu, zarządzaniu i komunikacji w kancelariach prawnych.
Data dodania: 2019-06-20 20:55:14
Data aktualizacji: 2019-09-23 08:25:11
Audycji w katalogu: 136
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 9 godz. temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki i Szymon Kwiatkowski »
Jak podcast pomoże w rozwoju Twojej firmy? Odcinek #046
Dziś rozmawiamy o tym, w jaki sposób podcast może pomóc w rozwoju firmy nie tylko prawniczej, ale każdej. Czy to, że podcasty rozwijają się w zastraszającym tempie ma znaczyć, że wszyscy mają nagrywać podcast? Raport Andreessena Horowitza badający słuchaczy podcastów w Stanach Zjednoczonych wykazał, że spędzają oni średnio 6 godzin tygodniowo na tej czynności. Wartościowe treści czekają na słuchacza, nie atakują go. Żadne algorytmy nie ograniczają dostępności podcastów; nikt i nic nie staje między twórcą a odbiorcą. Jaką przewagę mają podcasty nad social mediami? Google już indeksuje angielskie podcasty. Czy zaczniemy produkować podcasty pod SEO? Ludzie coraz częściej komunikują się głosem z urządzeniami, co daje przewagę treściom audio nad wideo. Podcasty pomagają budować relacje z potencjalnymi klientami. Podcasty pozwalają budować społeczność na własnej platformie; dają niezależność. Publikując odcinki, sam decydujesz czy będą one przerywane reklamami i w jaki sposób. Podcasting wymaga cierpliwości i systematyczności. Jakie są ograniczenia podcastingu?  
pobierz 52.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 dni temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki i Szymon Kwiatkowski »
Podcast vs YouTube. Zapowiedź odcinka 046.
Podcast vs YouTube. Zapowiedź odcinka 046. Łatwiej jest osiągnąć wyniki, publikując podcasty niż vlogi. YouTube nawet przy publikowaniu codziennym nie daje takiej możliwości.
pobierz 1.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 dni temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki i Szymon Kwiatkowski »
Podcast - prosty sposób na budowanie relacji. Zapowiedź odcinka 046.
Podcast - prosty sposób na budowanie relacji. Zapowiedź odcinka 046. Podcasty dają niepowtarzalną możliwość budowania relacji z obecnymi lub przyszłymi klientami. Relacje budujesz nie tylko ze słuchaczami ale i z zaproszonymi gośćmi.
pobierz 1.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 dni temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki i Szymon Kwiatkowski »
Podcast na Ciebie czeka. Zapowiedź odcinka 046
Podcast na Ciebie czeka. Zapowiedź odcinka 046 Podcast to medium XXI wieku - treść czeka na użytkownika. Podcast nie atakuje jak reklama czy newsy, możesz wybrać co i kiedy chcesz słuchać.
pobierz 2.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 dni temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki i Szymon Kwiatkowski »
PP#045 - Większy nie znaczy lepszy
W dzisiejszym solowym odcinku Szymon przybliża cztery obszary, w których powinna rozwijać się kancelaria jeszcze zanim zdecyduje się na zatrudnienie dodatkowych pracowników. Po wysłuchaniu tego odcinka będziesz wiedział, dlaczego większy nie zawsze znaczy lepszy. Komentarz Karoliny Rokickiej do odcinka nr 43.  Większa kancelaria wcale nie jest lepsza od małej kancelarii. Z jakimi problemami boryka się każda kancelaria chcąca się rozwijać? 4 obszary rozwoju, które powinieneś wziąć pod uwagę, zanim rozpoczniesz poszukiwanie nowych klientów. Dopracuj wewnętrzne procedury obsługi klienta. Realizuj złożone obietnice. Narzędzia pomocne w ustaleniu procedur w kancelarii. Zastanów się, czy Twój zespół zna biznes klienta. Co zrobić, aby klienci do Ciebie wracali? Stwórz produkty, które nie angażują Cię w obsługę, a tę obsługę przenoszą na klienta. Czy po zrealizowaniu usługi pytasz klienta, w czym jeszcze możesz mu pomóc? To, co pozwala Ci rozwinąć wewnątrz kancelarię to feedback. Proś o opinię np. w formie ankiety online. Zamiast zatrudniać nowych pracowników - współpracuj z osobami, które uzupełniają twoje kompetencje. Lista narzędzi do pobrania: [link]
pobierz 31.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 dni temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki i Szymon Kwiatkowski »
Jak usprawnić sprzedaż? Zapowiedź odcinka 045
Jak usprawnić sprzedaż? Jak stworzyć produkty, które nie angażują Cię w obsługę? Stwórz wzorce regulaminów, szkice umów, aby klient sam mógł zrealizować usługę i wrócił po więcej.
pobierz 1.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 dni temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki i Szymon Kwiatkowski »
Mistrzowskie procedury obsługi klientów. Zapowiedź odcinka 045
Mistrzowskie procedury obsługi klientów. Zadbaj o to, by jakość usług była zgodna z wizerunkiem kancelarii. Realizuj złożone obietnice.
pobierz 3.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 dni temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki i Szymon Kwiatkowski »
Dlaczego większy nie znaczy lepszy? Zapowiedź odcinka 045
Dlaczego większy nie znaczy lepszy? Z jakimi problemami boryka się każda rozwijająca się kancelaria? Czy zawsze rozwój wiąże się z pozyskiwaniem nowych klientów?
pobierz 1.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki i Szymon Kwiatkowski »
PP#044 - Zwinna kancelaria? Agile i zarządzanie projektami w kancelariach prawnych. Łukasz Węgrzyn z SSW Pragmatic Solutions
Łukasz Węgrzyn, partner w kancelarii SSW, jest liderem praktyki Technologicznej, która koncentruje się na doradztwie prawnym oraz biznesowym skoncentrowanym w szczególności na wdrożeniach systemów informatycznych, migracjach chmurowych oraz transformacjach organizacji zgodnie z modelem Agile. O co chodzi w zwinnym zarządzaniu? Zmieniają się technologie, potrzeby klienta i temu firmy muszą sprostać. Agile czy Waterfall? Która metodyka, w jakiej sytuacji będzie najlepsza? Transformacja cyfrowa - jak przebiega w firmie naszego gościa i co daje? Czy biznes doradczy we wszystkich aspektach ma być "zwinny"? Od czego zacząć proces przejścia na metodykę Agile? Wartości stojące za Agile - szybka komunikacja, zaufanie, komplementarne zespoły, efektywność. Czy branża technologiczna bardziej nadaje się do pracy w tym systemie niż inne branże? Jak zaangażować klienta w projekt? Waga budowania komplementarnych zespołów. Czego prawnicy mogą nauczyć się od informatyków? Czego informatycy mogą nauczyć się od prawników? W jaki sposób pogodzić rozbieżności językowe między językiem prawniczym a językiem klienta? W jaki sposób komunikować się w sposób prosty w branży doradczej? Nie zawsze prosta i szybka komunikacja jest możliwa. Poznanie specyfiki biznesu klienta ma kluczowe znaczenie również ze względu na "zwinną" komunikację. Kilka rad dla początkujących prawników.
pobierz 68.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki i Szymon Kwiatkowski »
Jaki komunikować się prosto w branży doradczej? Zapowiedź odcinka #044/3
Jaki komunikować się prosto w branży doradczej? Wszyscy cierpimy na deficyt czasu, dlatego musimy komunikować się językiem klienta. Używanie języka prawniczego do klienta - nie ma najmniejszego sensu.
pobierz 1.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki i Szymon Kwiatkowski »
Od czego zacząć proces przejścia na metodykę Agile? Zapowiedź odcinka #044/2
Od czego zacząć proces przejścia na metodykę Agile? Zobacz jak wygląda komunikacja z klientem. Czy klient rozumie język jakim się posługujemy? Zbudujmy komplementarne zespoły. Zaangażuj klienta w tworzenie produktu.
pobierz 2.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki i Szymon Kwiatkowski »
O co chodzi w zwinnym zarządzaniu? Zapowiedź odcinka #044/1
O co chodzi w zwinnym zarządzaniu? Jak zarządzać kancelarią w sposób "zwinny"? Co oznacza termin Agile?
pobierz 2.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki i Szymon Kwiatkowski »
PP#043 - Nie stawiaj strony, nie pisz bloga - czyli jak robić marketing na miarę XXI wieku?
Jak robić marketing nowoczesny i wyróżniający się? Co zrobić, żeby nie wpakować się w kolejnego bloga i kolejną nigdy nie uaktualnianą stronę? O tym dziś. Jak robić marketing bez strony i bloga? Jeśli będziesz robił inaczej niż wszyscy, jest szansa, że się wyróżnisz. Blogów prawniczych jest bardzo dużo, a wyniki nie będą natychmiastowe, czy masz czas na napisanie 100 wpisów, aby widzieć efekty? Dla początkujących prawników polecamy regularne publikowanie treści np. na LinkedIn. Nie tylko narzędzie jest ważne, ale przede wszystkim treści, które powinny być wartościowe dla naszych klientów. Rozmawiaj z klientem, pytaj i zbieraj pomysły na treści, odpowiadaj na problemy klientów. Czy pokazywanie swojego życia w mediach społecznościowych ma sens? Kto słucha podcastów i czy podcast dla prawnika jest dobrym rozwiązaniem? Lepiej wybrać Podcast czy Youtube do publikowania treści? Publikując podcasty, wstydzicie się na początku tylko swojego głosu, a nie swojego głosu i wyglądu. Google indeksuje już angielskie podcasty warto więc publikować treści audio. Jak zarabiać na podcaście? Buduj swoją listę mailingową i wysyłaj przydatne treści. Jeśli macie ochotę odpalić podcast, ale nie wiecie jak to zrobić, zapraszamy na naszą nową stronę produkcje.fm
pobierz 54.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki i Szymon Kwiatkowski »
Co wybrać Podcast czy Youtube? Zapowiedź odcinka #043/3
Co wybrać Podcast czy Youtube? Gdzie uzyskasz większe zasięgi? Podcasty to przyszłość - Google już indeksuje podcasty w języku angielskim. Publikując podcasty wstydzisz się na początku tylko swojego głosu, a nie swojego głosu i wyglądu.
pobierz 3.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki i Szymon Kwiatkowski »
Jeśli nie blog to co? Zapowiedź odcinka #043/2
Jeśli nie blog to co? Dlaczego warto publikować na LinkedIn? Co jest lepsze dla prawnika Facebook czy LinkedIn, a może Medium?
pobierz 2.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki i Szymon Kwiatkowski »
Jak robić marketing bez strony i bloga? Zapowiedź odcinka #043/1
Jak robić marketing bez strony i bloga? Jak się wyróżnić pośród tysięcy blogów prawniczych? Jeśli będziesz robił inaczej niż wszyscy, jest szansa, że się wyróżnisz. Czy masz czas na napisanie 100 wpisów blogowych, aby widzieć efekty?
pobierz 2.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Łukasz Kuciński »
PP#042 - Jak komunikować fakapy i błędy klientom? Łukasz Kuciński
Łukasz Kuciński - trener, coach. Specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń z zakresu zarządzania, sprzedaży i marketingu. Naszym słuchaczom znany jest z odcinka nr 13 o sprzedawaniu usług prawnych. Łukasz jest też autorem książki "Firma jako CAŁOŚĆ. Porządkowanie chaosu korporacyjnego". W dzisiejszym odcinku konkurs, w którym można wygrać książkę Łukasza "Firma jako całość" Książka porusza temat jak za pomocą design thinking zidentyfikować i wyeliminować błędy w firmie. Czy prawnicy są nieomylni? Jak najlepiej komunikować błędy? Czy są osoby skazane na popełnianie błędów? Mózg gadzi-czyli strategia działania, kiedy w grę wchodzą emocje. Trzy etapy radzenia sobie z problemem. Warto powiedzieć przepraszam, nawet gdy wina nie jest po naszej stronie. Czy przyznanie się do winy nie osłabia wizerunku naszej marki? Jak w prosty sposób zapanować nad emocjami klienta? Niezawodny trik, dzięki któremu unikniesz nieprzyjemności podczas komunikowania błędu. A może lepiej ukryć błąd niż przyznać się do niego? Czasem ryzyko takiego działania może być zbyt duże. Czym jest fakap? Jak radzić sobie z błędami we własnej firmie? Pracownik musi wiedzieć, jakie konsekwencje niesie za sobą jego błąd. A co jeśli błąd popełni partner lub przełożony? -Trzy rady Łukasza dla młodego prawnika.
pobierz 63.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki i Szymon Kwiatkowski »
Niezawodny trik, dzięki któremu unikniesz nieprzyjemności podczas komunikowania błędu. Zapowiedź odcinka 42/3
Niezawodny trik, dzięki któremu unikniesz nieprzyjemności podczas komunikowania błędu. Popełniłeś błąd i nie wiesz jak przyznać się do winy? Jak zacząć rozmowę, aby uniknąć negatywnych emocji? Podajemy sprawdzone rozwiązanie.
pobierz 1.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki i Szymon Kwiatkowski »
Jak w prosty sposób zapanować nad emocjami klienta? Zapowiedź odcinka 042/2
Jak w prosty sposób zapanować nad emocjami klienta? Zaoferuj pomoc w rozwiązaniu problemu. Poproś o więcej informacji.
pobierz 1.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Jerzy Rajkow-Krzywicki i Szymon Kwiatkowski »
Jak komunikować błędy? Zapowiedź odcinka #042/1
Jak komunikować błędy? Czy prawnicy są mistrzami w koloryzowaniu rzeczywistości? Wszyscy mamy problemy z przyznaniem się do błędów. Czy prawnicy muszą być nieomylni?
pobierz 2.6 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek